Krawcowa poplamiła mi spodnie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-10-27, 11:15   #1
doradorka
Raczkowanie
 
Avatar doradorka
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 221
Angry

Krawcowa poplamiła mi spodnie


Hej dziewczyny.

Jestem wściekła. Kupiłam sobie świetne spodnie. Były za długie, więc poprosiłam mamę czy zaniesie do takiej budki, gdzie swój zakład mają 2 krawcowe i poprosiłam o skrócenie. Mama wczoraj odebrała spodnie i patrzy - a tam biała plama, jakby wytarta z tyłu nogawki, wiec pyta tej krawcowej co to jest? A ona, ze nie wie. Mama mowi, ze tego nie bylo wczesniej, no ale wziela spodnie do domu z nadzieja, ze plama zejdzie. Bezskutecznie Jestem wsciekla, bo spodnie sa śliczne, tylko teraz jest ta plama. No nie mogę. Na pewno przed oddaniem do krawcowej jej nie bylo, bo teraz jest zauwazalna. Wyglada to jakby ona je poplamila i potem tarła, by plama zeszła, a starła kolor...

Co zrobic? Zaniesc i poprosic o zwrot pieniedzy za spodnie i fatyge? Bo nie po to człowiek pracuje i kupuje sobie cos o czym marzy, by potem ktos to zniszczyl, no kurde

Edytowane przez doradorka
Czas edycji: 2012-10-27 o 11:17
doradorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 11:19   #2
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez doradorka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

Jestem wściekła. Kupiłam sobie świetne spodnie. Były za długie, więc poprosiłam mamę czy zaniesie do takiej budki, gdzie swój zakład mają 2 krawcowe i poprosiłam o skrócenie. Mama wczoraj odebrała spodnie i patrzy - a tam biała plama, jakby wytarta z tyłu nogawki, wiec pyta tej krawcowej co to jest? A ona, ze nie wie. Mama mowi, ze tego nie bylo wczesniej, no ale wziela spodnie do domu z nadzieja, ze plama zejdzie. Bezskutecznie Jestem wsciekla, bo spodnie sa śliczne, tylko teraz jest ta plama. No nie mogę. Na pewno przed oddaniem do krawcowej jej nie bylo, bo teraz jest zauwazalna. Wyglada to jakby ona je poplamila i potem tarła, by plama zeszła, a starła kolor...

Co zrobic? Zaniesc i poprosic o zwrot pieniedzy za spodnie i fatyge? Bo nie po to człowiek pracuje i kupuje sobie cos o czym marzy, by potem ktos to zniszczyl, no kurde
Próbuj oczywiście ale trudno będzie udowodnić.
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 11:47   #3
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Jak dla mnie trochę przesadzasz z tą reakcją, jasne, też byłabym wkurzona, no ale bez przesady, żeby prosić o zwrot pieniędzy itd... Nikt się nie przyzna, że pobrudził Ci spodnie, musiałby być idiotą :P Na pewno nie zrobiła tego celowo
Ale ja mam inne podejście do rzeczy materialnych, dla mnie to tylko rzeczy :P
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 11:57   #4
Aernax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 120
GG do Aernax
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Ale ja mam inne podejście do rzeczy materialnych, dla mnie to tylko rzeczy :P
Och, wspaniale, że nie jesteś taką materialistką jak autorka, którą zdenerwowało zniszczenie jej własności, gratuluję.

Ja to doskonale rozumiem i popieram chęć odzyskania pieniędzy za zakupione i zniszczone spodnie. Też ciężko pracuję na własną odzież i byłabym wściekła w takiej sytuacji. Niestety żyjemy w postkomunistycznym kraju, w którym prawo własności i szacunek dla "czyjegoś" to dla nas wciąż sprawy kompletnie nieoczywiste.
Aernax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 11:59   #5
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez Aernax Pokaż wiadomość
Och, wspaniale, że nie jesteś taką materialistką jak autorka, którą zdenerwowało zniszczenie jej własności, gratuluję.

Ja to doskonale rozumiem i popieram chęć odzyskania pieniędzy za zakupione i zniszczone spodnie. Też ciężko pracuję na własną odzież i byłabym wściekła w takiej sytuacji. Niestety żyjemy w postkomunistycznym kraju, w którym prawo własności i szacunek dla "czyjegoś" to dla nas wciąż sprawy kompletnie nieoczywiste.
Nie wiem o co Ci chodzi i po co się do mnie dopie***asz bo wyraziłam swoje zdanie, jednocześnie podkreślając, że może nie rozumiem tego bo mam inne podejście, no ale spoko, skoro musisz się wyładować to to też zrozumiem
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 12:01   #6
Aernax
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Toruń
Wiadomości: 120
GG do Aernax
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Nikt się nie przyzna, że pobrudził Ci spodnie, musiałby być idiotą :P
To jest właśnie przykład kompletnego braku szacunku dla czyjejś własności, o czym pisałam wyżej. I nie, nigdy tego nie zrozumiem.
Aernax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 12:20   #7
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Jak dla mnie trochę przesadzasz z tą reakcją, jasne, też byłabym wkurzona, no ale bez przesady, żeby prosić o zwrot pieniędzy itd... Nikt się nie przyzna, że pobrudził Ci spodnie, musiałby być idiotą :P Na pewno nie zrobiła tego celowo
Ale ja mam inne podejście do rzeczy materialnych, dla mnie to tylko rzeczy :P
a ja mysle, ze duzo zalezy od tego, czy to byla droga rzecz i czy ktos ma kase, zeby szastac na prawo i lewo. (i teraz przyklad. oddajesz nowe/dobre auto do mechanika na glupia wymiane oleju. w warsztacie ktos zarysowuje ci porzadnie samochod. olewasz?)

autorko, wedlug mnie powinnas domagac sie zwrotu kasy.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-27, 12:27   #8
BluePanda
Rozeznanie
 
Avatar BluePanda
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 918
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Ja też postarałabym się o zwrot pieniędzy.

Problemu nie zrozumieją Ci, którzy nie wiedzą co to ciężka praca i ile trzeba tyrać, żeby zarobić na takie spodnie choćby za 100 zł. Jeżeli za ciuchy płaci mama to można mieć podejście 'niematerialistyczne'
__________________
http://www.poomoc.pl/
BluePanda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 12:32   #9
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez BluePanda Pokaż wiadomość
Ja też postarałabym się o zwrot pieniędzy.

Problemu nie zrozumieją Ci, którzy nie wiedzą co to ciężka praca i ile trzeba tyrać, żeby zarobić na takie spodnie choćby za 100 zł. Jeżeli za ciuchy płaci mama to można mieć podejście 'niematerialistyczne'
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 12:36   #10
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Ja bym się wkurzyła Ostatnio zaniosłam do pralni płaszcz i jak wrócił, to miał jakieś odbarwienia na podszewce Na szczęście to duża sieć pralni i przed oddaniem sporządza się spis wad, więc za te plamy dostałam odszkodowanie. Na Twoim miejscu chodziłabym tak długo do krawcowej, aż w końcu się ugnie i coś z tym zrobi. Może np. zaproponować kilka darmowych przeróbek.

---------- Dopisano o 13:36 ---------- Poprzedni post napisano o 13:35 ----------

Cytat:
Napisane przez BluePanda Pokaż wiadomość
Ja też postarałabym się o zwrot pieniędzy.

Problemu nie zrozumieją Ci, którzy nie wiedzą co to ciężka praca i ile trzeba tyrać, żeby zarobić na takie spodnie choćby za 100 zł. Jeżeli za ciuchy płaci mama to można mieć podejście 'niematerialistyczne'
Racja, ale gdyby ktoś zniszczył moją ulubioną rzecz, to nawet gdybym na nią nie zapracowała, nie byłabym zadowolona
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 14:38   #11
Issabello
Raczkowanie
 
Avatar Issabello
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 84
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

W takiej sytuacji domagałabym się zwrotu pieniędzy i liczyła na to, że krawcowa okaże się uczciwa. Gdyby się nie zgodziła, zrobiłabym jej odpowiednią "reklamę" wśród sąsiadów i znajomych
Issabello jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-27, 14:45   #12
new_me
Zadomowienie
 
Avatar new_me
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 1 906
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez Issabello Pokaż wiadomość
W takiej sytuacji domagałabym się zwrotu pieniędzy i liczyła na to, że krawcowa okaże się uczciwa. Gdyby się nie zgodziła, zrobiłabym jej odpowiednią "reklamę" wśród sąsiadów i znajomych
tez bym sie domagala, a gdybym nie dostala za to paragonu (raczej nie daja) to dodatkowo postraszylabym to zfloszeniem do urzedu kontroli skarbowej i bym zglosila gdyby sie nie orzyznala
nie chcodzi tuo jakis matewrializm ale tez o to ze gdyby swoja prace wykonywala nalezycie (nie jadla i pila nad rzeczami czy nie robila z tymi spodniami niewiadomo czego bo same by sie nie wytraly) nie byloby zadnego problemu
new_me jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 14:46   #13
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Jak dla mnie trochę przesadzasz z tą reakcją, jasne, też byłabym wkurzona, no ale bez przesady, żeby prosić o zwrot pieniędzy itd... Nikt się nie przyzna, że pobrudził Ci spodnie, musiałby być idiotą :P Na pewno nie zrobiła tego celowo
Ale ja mam inne podejście do rzeczy materialnych, dla mnie to tylko rzeczy :P
Nie rozumiem Twojego podejścia. Czemu ja mam odkładać na jakąś rzecz, która zostanie zniszczona przez nieodpowiedzialność drugiej osoby i machnąś na to ręką? Spodnie to akurat całkiem droga część garderoby, więc zakładam, że kosztowały co najmniej w granicach 100zł. To masa pieniędzy. A obowiązkiem krawcowej jest dopilnowanie przyjętych rzeczy, łaski nie robi.
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 14:57   #14
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Nie wiem o co Ci chodzi i po co się do mnie dopie***asz bo wyraziłam swoje zdanie, jednocześnie podkreślając, że może nie rozumiem tego bo mam inne podejście, no ale spoko, skoro musisz się wyładować to to też zrozumiem
Naprawdę nie można było tego inaczej wyrazić?

Autorko wątku, staraj się np. o zwrot pieniędzy lub zniżkę za usługę - skoro krawcowa spowodowała powstanie plamy, to powinna Ci zadośćuczynić w taki, czy inny sposób.

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2012-10-27 o 14:58
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 15:07   #15
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Jak dla mnie trochę przesadzasz z tą reakcją, jasne, też byłabym wkurzona, no ale bez przesady, żeby prosić o zwrot pieniędzy itd... Nikt się nie przyzna, że pobrudził Ci spodnie, musiałby być idiotą :P Na pewno nie zrobiła tego celowo
Ale ja mam inne podejście do rzeczy materialnych, dla mnie to tylko rzeczy :P

Chyba żartujesz? Kupiłam sobie coś, za własne pieniądze, było to dobre. Zaniosłam do skrócenia i mam uszkodzone spodnie.
Gdyby nie krawcowa, byłyby dobre.
To sorry, mam teraz iść do sklepu i kupić sobie nowe spodnie, bo co? Bo 'bez przesady żeby prosić o zwrot pieniędzy'?
Hahaha, powodzenia.
Jak kogoś stać, żeby sobie kupować ot tak dwie pary spodni, to ok.
Zresztą, to nawet nie chodzi o 'stać, czy nie', ale o zasady. Nawet jak kogoś stać i na 10 par spodni, to z jakiej okazji ma sobie kupować nowe, skoro miał dobre spodnie?
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 15:11   #16
martynusia222
Zakorzenienie
 
Avatar martynusia222
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 9 524
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Ja bym domagała się zwrotu kasy za spodnie. Jakaś nieodpowiedzialna baba niszczy coś, na co pracowałaś, co było nowe i Ci się podobało.
__________________
Wciąż nie rozumiem, już nigdy nie zrozumiem
czemu nie umiem odnaleźć się w ludzi tłumie.
martynusia222 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 15:21   #17
kagga
Rozeznanie
 
Avatar kagga
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 844
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Jak dla mnie trochę przesadzasz z tą reakcją, jasne, też byłabym wkurzona, no ale bez przesady, żeby prosić o zwrot pieniędzy itd... Nikt się nie przyzna, że pobrudził Ci spodnie, musiałby być idiotą :P Na pewno nie zrobiła tego celowo
Ale ja mam inne podejście do rzeczy materialnych, dla mnie to tylko rzeczy :P
Nie widzę przesady. Oddała nowe spodnie do skrócenia a odebrała z niespierającą się szpecąca plamą? Punkt krawiecki przyjmując rzecz do przeróbki bierze odpowiedzialność za to, że jej nie zniszczy, a jeśli zniszczy, powinien ponieść koszty lub zaproponować jakąś formę zadośćuczynienia za zniszczenie.
Najbardziej przykre, że pani się wyparła tego zniszczenia. Rozumiem, że to też chwast by Ci nie przeszkadzało, że ktoś Cię "robi w balona"...
I szokuje mnie Twoja uwaga, że ktoś musiałby być idiotą, żeby się przyznać. Ja uważam przeciwnie - uczciwość to nie idiotyzm. Zresztą również w wymiarze marketingowym popłaca długofalowo.
kagga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 17:41   #18
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 18:20   #19
Callianna
Zadomowienie
 
Avatar Callianna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 660
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Miałam podobną sytuację. Zaniosłam do skrócenia sukienkę. Przy odbiorze niedokładnie obejrzałam ja i dopiero w domu okazało się, że ma znak od żelazka, po prostu krawcowa uprasowała ją zbyt gorącym żelazkiem i materiał lekko się zmarszczył i ściemniał.

Wróciłam do zakładu i poinformowałam spokojnie o tym uszkodzeniu, twierdząc, że tego nie było wcześniej. Nie było to łatwe, bo brak mi asertywności, ale w końcu trzeba ją ćwiczyć. Krawcowa zapytała się jakie widzę rozwiązanie. Zaproponowałam zwrot pieniędzy za wykonana usługę i skrócenie sukienki gratis. Sukienka była stara, więc nie chciałam zwrotu za nią, tylko przywrócenie jej do używalności.

I tak zamiast sukienki mam tunikę.
Zawalczyłam o swoje, nawet jeśli gra nie była warta świeczki, to musimy upominać się o swoje, dlaczego masz być stratna?

Koleżanka wróciła do fryzjera, bo zauważyła w domu, że jest nierówno ścięta. Ktoś inny zwrócił do sklepu towar, który okazał się spleśniały.
Callianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-10-27, 18:26   #20
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Jak dla mnie trochę przesadzasz z tą reakcją, jasne, też byłabym wkurzona, no ale bez przesady, żeby prosić o zwrot pieniędzy itd... Nikt się nie przyzna, że pobrudził Ci spodnie, musiałby być idiotą :P Na pewno nie zrobiła tego celowo
Ale ja mam inne podejście do rzeczy materialnych, dla mnie to tylko rzeczy :P
Jaka przesada??? Jak ktoś zniszczy twoją rzecz w zakładzie usługowym, to zwrot się należy i tyle. I co z tego, że nie celowo. I tak rzecz jest zniszczona.
Podejście do rzeczy materialnych, że to tylko rzeczy jest raczej normalne i zrozumiałe dla każdego. Nie muszę z powodu spodni popełniać samobójstwa, ale jak ktoś, kto zarabia na tym, że moje ubranie poprawia, by na mnie pasowało i to jest jego praca - plami je, niszczy, to ma ponieść konsekwencje.
I dodam, że twoje podejście nie jest godnym pochwały odrzuceniem materializmu tylko nieliczeniem się z kasą i z powinnościami ludzi, którzy oferują usługi i są odpowiedzialni za ich prawidłowe wykonanie. Nie dla każdego stówa czy dwie za spodnie to nic, bo to rzecz. Rzeczy kosztują, a odpowiedzialni ludzie pieniądze, które muszą na nie wydać - liczą. I nie widzą powodu ponosić straty z powodu czyjegoś niedbalstwa.

Edytowane przez kalincia
Czas edycji: 2012-10-27 o 18:32
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-27, 23:56   #21
Lea_ny
Zakorzenienie
 
Avatar Lea_ny
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 354
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Jak dla mnie trochę przesadzasz z tą reakcją, jasne, też byłabym wkurzona, no ale bez przesady, żeby prosić o zwrot pieniędzy itd... Nikt się nie przyzna, że pobrudził Ci spodnie, musiałby być idiotą :P Na pewno nie zrobiła tego celowo
Ale ja mam inne podejście do rzeczy materialnych, dla mnie to tylko rzeczy :P
Ja też materialistką nie jestem, ale byłoby mi szkoda pieniędzy wydanych na te spodnie, bo jakbym wiedziała, że będzie to kasa wyrzucona w błoto, to wpłaciłabym ją np. na schronisko czy jakąś fundację dla bezdomnych.
__________________
Lea_ny jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 03:50   #22
ciekawska90
Raczkowanie
 
Avatar ciekawska90
 
Zarejestrowany: 2012-10
Lokalizacja: Żyrardów
Wiadomości: 127
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez doradorka Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny.

Jestem wściekła. Kupiłam sobie świetne spodnie. Były za długie, więc poprosiłam mamę czy zaniesie do takiej budki, gdzie swój zakład mają 2 krawcowe i poprosiłam o skrócenie. Mama wczoraj odebrała spodnie i patrzy - a tam biała plama, jakby wytarta z tyłu nogawki, wiec pyta tej krawcowej co to jest? A ona, ze nie wie. Mama mowi, ze tego nie bylo wczesniej, no ale wziela spodnie do domu z nadzieja, ze plama zejdzie. Bezskutecznie Jestem wsciekla, bo spodnie sa śliczne, tylko teraz jest ta plama. No nie mogę. Na pewno przed oddaniem do krawcowej jej nie bylo, bo teraz jest zauwazalna. Wyglada to jakby ona je poplamila i potem tarła, by plama zeszła, a starła kolor...

Co zrobic? Zaniesc i poprosic o zwrot pieniedzy za spodnie i fatyge? Bo nie po to człowiek pracuje i kupuje sobie cos o czym marzy, by potem ktos to zniszczyl, no kurde
Ale "intymny problem" łoooooo wyrazy współczucia !
ciekawska90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 08:08   #23
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
Nie wiem o co Ci chodzi i po co się do mnie dopie***asz bo wyraziłam swoje zdanie, jednocześnie podkreślając, że może nie rozumiem tego bo mam inne podejście, no ale spoko, skoro musisz się wyładować to to też zrozumiem
Ale kulturalna wypowiedź, aż się miło czyta Chyba nigdy nie zrozumiem osób, które reagują tak na normalną całkowicie odpowiedź. Co do innej wypowiedzi - jak zaniesiesz laptop do naprawy i w serwisie Ci go uszkodzą, to też nie robisz afery? Bo nie jesteś materialistką? Ja też nie jestem, ale sama ciężko pracuję na siebie i domagałabym się zwrotu pieniędzy. Tego chyba jednak nie zrozumie ten, kto nie musiał nigdy ciężko pracować, żeby kupić sobie parę spodni.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 08:19   #24
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

takie spodnie to caly dzien pracy, jak nie wiecej..... Ktos to machnalby na to reka, chyba nigdy nie zarobił zlotowki wlasna ciezka praca. O swoje trzeba walczyc.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 08:42   #25
kalincia
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 13 025
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez Madaaa Pokaż wiadomość
takie spodnie to caly dzien pracy, jak nie wiecej..... Ktos to machnalby na to reka, chyba nigdy nie zarobił zlotowki wlasna ciezka praca. O swoje trzeba walczyc.
Są jeszcze uduchowione antymaterialistki twierdzące, że przyznać się do winy może tylko idiota i rzucające wulgaryzmami. Dla których "to tylko rzeczy", ale takie, to raczej wśród tych, które nie znają wartości ciężko zarobionej złotówki.

Edytowane przez kalincia
Czas edycji: 2012-10-28 o 08:44
kalincia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 09:02   #26
parapluie89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 164
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez mm444 Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ale jaki samochód i telefon? Jakby ktoś jej podpalił dom i cały materialny dorobek życia, to pewnie też by machnęła ręką, bo to tylko rzeczy

Też bym się wkurzyła, ale również uważam, że niestety może być ciężko to udowodnić i coś wywalczyć. Wszystko w zasadzie zależy od uczciwości krawcowej. Wydaje mi się niestety, że gdyby zależało jej na Kliencie, to wyjaśniłaby sprawę od razu i nie oddałaby Ci zniszczonych spodni bez słowa wyjaśnienia : (
parapluie89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 09:20   #27
invisible_01
Zakorzeniona
 
Avatar invisible_01
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 23 947
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

W sumie przykre jest, że są ludzie, którzy uważają, że tylko idiota przyzna się do błędu Moim zdaniem to żaden wstyd, a wręcz przeciwnie, bardzo dobra cecha i spora odwaga, a nie idiotyzm. Przykre, po prostu przykre.
invisible_01 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 09:37   #28
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez kalincia Pokaż wiadomość
Są jeszcze uduchowione antymaterialistki twierdzące, że przyznać się do winy może tylko idiota i rzucające wulgaryzmami. Dla których "to tylko rzeczy", ale takie, to raczej wśród tych, które nie znają wartości ciężko zarobionej złotówki.
ta, bo pewnie nawet na siebie same nie zarabiaja
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 09:39   #29
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
W sumie przykre jest, że są ludzie, którzy uważają, że tylko idiota przyzna się do błędu Moim zdaniem to żaden wstyd, a wręcz przeciwnie, bardzo dobra cecha i spora odwaga, a nie idiotyzm. Przykre, po prostu przykre.

dokładnie.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-10-28, 09:41   #30
pendraiw
Zakorzenienie
 
Avatar pendraiw
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 3 719
Dot.: Krawcowa poplamiła mi spodnie

Cytat:
Napisane przez invisible_01 Pokaż wiadomość
W sumie przykre jest, że są ludzie, którzy uważają, że tylko idiota przyzna się do błędu Moim zdaniem to żaden wstyd, a wręcz przeciwnie, bardzo dobra cecha i spora odwaga, a nie idiotyzm. Przykre, po prostu przykre.
Pewnie że przykre i żałosne zarazem, potem takie się rozmnażają i wychowują kolejne pokolenie "cwaniaków"
Sam fakt, nazwania uczciwej osoby idiotą - dowodzi że autorka tych słów również postępuje nieuczciwie.
__________________
pendraiw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:20.