Mikrodermabrazja na blizny potrądzikowe - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Medycyna estetyczna

Notka

Medycyna estetyczna W tym miejscu znajdziesz pytania i odpowiedzi z zakresu medycyny estetycznej. Wejdź i zobacz jak możesz podnieść jakość swojego życia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-11-23, 20:24   #1
Kaaska
Raczkowanie
 
Avatar Kaaska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 65

Mikrodermabrazja na blizny potrądzikowe


Witam Was, dziewczyny!
To mój pierwszy post na forum o medycynie estetycznej, więc jeżeli już taki istnieje, to przepraszam za zaśmiecanie forum
Jak w temacie, mam problem z okropnymi bliznami potrądzikowymi. Wgłebienia, jakby "dziury", przebarwienia, itp.
Ogólnie bez pudru to się ludziom nie pokazuję. Podkład bardziej te dziurki uwypukla, wyglądam jak podziobana przez jakieś ptaszysko.
I stąd moje pytanie : czy kilka zabiegów mikrodermabrazji pomogłoby zniwelować chociaż troszkę te przeklęte dziury i przebarwienia?
Słyszałam, że podobno zabiegów nie wolno robić, jak się ma "aktywny" trądzik, dopiero po wyleczeniu stanów zapalnych.
Czy trzeba skórę na pierwszy zabieg jakoś specjalnie przygotować?
Czy po zabiegu trzeba stosować jakieś specjalne preparaty? Moja cera ma ogromną tendencję do zapychania, dlatego też od kilku miesięcy nie stosuję żadnych kremów i od tego momentu zauważyłam znaczną poprawę stanu mojej cery. Nie chciałabym znowu zaczynać stosować jakichkolwiek mazideł.
I może głupie pytanie , ale czy zabieg jest bolesny?

Dziękuję z góry za odpowiedzi
Pozdrawiam
__________________
Pijaczka pokrzywy - wypite 7 kubków.
Dbam o włosy. Uczę się. Odchudzam się. Dbam o siebie.
Kaaska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-25, 12:15   #2
cherry669
Przyczajenie
 
Avatar cherry669
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 5
Dot.: Mikrodermabrazja na blizny potrądzikowe

Witam. Ja miałam mase dziurek na policzkach, czole sama nie wiem skąd - od kiedy pamiętam zawsze je miałam moja mama mówi, że jak byłam mała musiałam się drapać jak miałam ospę i zostały ślady Nie są one tak głębokie jak potrądzikowe i nie są czerwone ale mogę napisać Ci coś o mikrodermabrazji, na którą się zdecydowałam bo moja siostra jest kosmetyczką i robiła mi ją gratis Podobno, żeby był widoczny efekt musisz mieć serię 10 zabiegów w odstępach około 10 dni i tak, też zrobiłam. Przed zabiegiem skóra musi być czysta i bez makijażu. Sam zabieg jest bez bolesny a na twarzy masz uczucie jakby ktoś Ci odkurzaczem jechał Potem Pani nakłada ampułkę za pomocą ultradźwięków i maseczkę kremową - algową. Po zabiegu nie wolno się opalać i korzystać z basenu przez pare dni i pić dużo wody, najlepiej skórę smarować specjalnym kremem po takich zabiegach np. serią diamentową z Clareny (ja takimi smarowałam) ale można, też zwykłymi nawilżającymi ale nie tłustymi i tyle.

Powiem szczerze - dziurki mi nie zniknęły w ogóle natomiast skórę mam super odżywioną
Na serie takich zabiegów musisz wydać ponad 1000 zł a w tej samej cenie mogę Ci polecić zabieg laserem CO2 lub eCO2 bądź bardziej skuteczną ale też drastyczniejszą metodę dermabrazji.

Edytowane przez cherry669
Czas edycji: 2020-07-12 o 07:47
cherry669 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-11-26, 13:17   #3
Lucjana19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 86
Dot.: Mikrodermabrazja na blizny potrądzikowe

Mikrodermabrazja nic nie pomoże, jestem aktualnie po 3. zabiegu Fraxelem i poprawa jest, ale niewielka - niektóre dziurki minimalnie się spłyciły, innym wygładziły się krawędzie, ale mój dermatolog na wstępie uczciwie powiedział, że zadowalająca poprawa (NIE usunięcie - żadnych blizn atroficznych nie da się całkiem usunąć) będzie może po 8. -10. razie. Jeśli Cię stać - polecam, na mnie nic innego kompletnie nie działało, a próbowałam wcześniej i TCA, i dermabrazji mechanicznej, czyli i tak cięższy kaliber niż bzykanie jakąś zabawką u kosmetyczki...
__________________
jestem dziewczynka z mandragory
robak mnie kocha, nie zjada
słońce pod ziemią lśni tak ślubnie
krecie witraże maluje
Lucjana19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-02, 09:47   #4
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Mikrodermabrazja na blizny potrądzikowe


Nie sądzę, aby mikrodermabrazja pomogła na większe dziurki , ale z czystym sumieniem mogę polecić na plamki potrądzikowe . U mnie są widocznie efekty już po 2 zabiegach, niedługo wybieram się na trzeci... A później zobaczymy jak portfel pozwoli, ale mam nadzieję w przyszłym roku zafundować sobie jeszcze ok. trzech takich zabiegów . Zabieg bardzo fajnie rozjaśnia przebarwienia, wygładza i wyrównuje skórę .
Mikrodermabrazja nie jest bolesna. Uczucie jest takie jakby coś Ci zasysało skórę, porównanie do odkurzacza jest moim zdaniem bardzo trafne
Trzeba pamiętać o bardziej intensywnym nawilżaniu buzi po zabiegu, bo skóra może być trochę ściągnięta
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-18, 12:02   #5
Aria93
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 9 031
Dot.: Mikrodermabrazja na blizny potrądzikowe

Cytat:
Napisane przez Troja83 Pokaż wiadomość
Też myślke że mikrodermabrazja nie specjalnie na to pomoże, miałam plamki i blizny trądzikowe i robiłam kwasy medyczne i po tym jest ok. Znalazłam fantastyczną panią kosmetolog z kliniki laime i duzo mi juz pomogla nie zdzierając przy tym kasy, więc polecam jak ktos ma taki problem.
Wszędzie polecasz tę klinikę, a na koncie tylko kilkanaście postów...
Aria93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-11-09, 12:33   #6
paulina931
Raczkowanie
 
Avatar paulina931
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 130
Dot.: Mikrodermabrazja na blizny potrądzikowe

Cześć,
chciałabym się Was poradzić - mam 23 lata i niewielkie blizny potrądzikowe. W sumie blizny są jedynie na skroniach i trochę na brodzie. Nie są bardzo głębokie, jednak są widoczne. Stąd pytanie, która metoda u kosmetyczki będzie najtrafniesza? Mikrodermabrazja czy może jakieś kwasy? Słyszałam, też parę opinii, iż skóra dwudziestoparę latki jest zbyt młoda na takie zabiegi... Proszę doradźcie mi.
Z góry dziękuję
paulina931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-06-09, 09:38   #7
Natalia_kosmetolog
Raczkowanie
 
Avatar Natalia_kosmetolog
 
Zarejestrowany: 2018-06
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 47
Dot.: Mikrodermabrazja na blizny potrądzikowe

Witam W przypadku blizn potrądzikowych, najlepiej udać się do dermatologa bądź specjalistycznego gabinetu kosmetologicznego w celu dobrania odpowiednich zabiegów redukujących "defekty". Lepiej sprawdzają się zabiegi bardziej inwazyjne niz mikrodermabrazja... najczęściej należy je wykonać w serii. Bardzo popularne i efektywne sa zabiegi przy użyciu lasera frakcyjnego ablacyjnego lub nieablacyjnego oraz mezoterapia mikroigłowa.
Natalia_kosmetolog jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Medycyna estetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-06-09 10:38:13


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:45.