Czas na rosół - przepis na rosół i wykorzystanie bulionu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2013-01-22, 12:43   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Czas na rosół - przepis na rosół i wykorzystanie bulionu


Często nazywany jest królową zup. To także idealna baza do wielu innych dań. Poznaj jego zalety! czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 14:59   #2
klada
Zakorzenienie
 
Avatar klada
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 16 740
Dot.: Czas na rosół - przepis na rosół i wykorzystanie bulionu

Moja mama niedawno zaczęła robić tak- obiera cebulę, kroi ją na ćwiartki, przypala na patelni, a potem wrzuca do rosołu. Aromat niesamowity! Plus czasem jeszcze wrzuci z ząbek czosnku.
__________________
Języki!
Angielski B1/B2
Francuski A1
Hiszpański A1


Włosomaniaczka


klada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-22, 21:36   #3
paprotka25
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 9
Dot.: Czas na rosół - przepis na rosół i wykorzystanie bulionu

ja do rosołu zawsze dodaje kilka kulek jałowca, wychodzi fantastyczny
paprotka25 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 11:18   #4
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Czas na rosół - przepis na rosół i wykorzystanie bulionu

W moim Rodzinnym Domu zawsze najpierw obgotowuje się kurczaka, wylewa wodę z szumem, myje garnek, mięso, nalewa nową wodę i dopiero wtedy zaczyna się zabawa w prawdziwy rosół . Podstawą jest spora ilość majeranku, który nadaje zupie charakterystyczny aromat .
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 15:20   #5
aira
Raczkowanie
 
Avatar aira
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: siódme niebo
Wiadomości: 286
GG do aira
Dot.: Czas na rosół - przepis na rosół i wykorzystanie bulionu

Ja rosół gotuję na bazie mięsa drobiowego i wołowego. uprzednio obraną cebulę przypalam do czarności na palniku i dodaję razem z selerem marchewką i korzeniem pietruszki. (Czasem dorzucam liść kapusty włoskiej) Wszystko to zalewam wrzątkiem i gotuję na minimalnym ogniu ok 2 godzin tak, aby rosołek sobie dosłownie delikatnie "pyrkał" Gotowanie w ten sposób powoduje, że szumowin po prostu nie ma. Solę, pieprzę do smaku i podaję czysty z makaronem typu nitki i natką pietruszki.
__________________
"Pierwsze spotkanie, jak podróż w nieznane. Siedzieliśmy wpatrzeni, tak jak dzieci, które jeszcze nic nie wiedzą..."

11.06.2013[*]
aira jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 19:54   #6
coldold
Zakorzenienie
 
Avatar coldold
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: W pokoiku, samotnie, przy zielonej herbatce...
Wiadomości: 8 393
Dot.: Czas na rosół - przepis na rosół i wykorzystanie bulionu

Ja również mieszam rodzaje mięs, do tego podpieczona na palniku cebulka, kawałek kapusty i czasem papryka. Marchew i por dodaję już po wyłączeniu gazu, przykrywam i warzywa są półtwarde, takie uwielbiam. Polecam dodawanie również lubczyku, jem z makaronem sojowym.
I koniecznie suszony grzybek.
__________________
Pamiętam, że tego czerwcowego dnia obudził mnie mój własny krzyk. Serce łomotało mi tak, jakby dusza chciała wyrwać się z piersi i uciec schodami w dół. Tata przybiegł natychmiast i wystraszony, przytulił mnie do siebie, usiłując uspokoić.
- Nie mogę przypomnieć sobie jej twarzy.

Edytowane przez coldold
Czas edycji: 2013-01-23 o 19:55
coldold jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-23, 21:16   #7
panciapieska
Przyczajenie
 
Avatar panciapieska
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 26
Dot.: Czas na rosół - przepis na rosół i wykorzystanie bulionu

U mnie w domu nigdy nie zalewa się mięsa wrzątkiem, bo to zamyka pory i tym samym większość aromatu, a przecież właśnie o ten aromat chodzi. Tak samo nie widzę sensu wcześniejszego obgotowania mięsa i wylania wody, pozbywamy się tego, co najlepsze Moja babcia po prostu przelewa wywar przez drobne sitko lub gazę, oddzielając szumy i rosołek pichci się dalej. Zawsze też wrzuca sporą wiązkę zieleniny - lubczyku, naci selera i pietruszki z własnego ogródka. Na zimę zawsze mamy sporą ilość zieleniny w zamrażarce Taki rosół pachnie na cały dom.
panciapieska jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-01-23, 22:47   #8
aliria
Przyczajenie
 
Avatar aliria
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: elbląg
Wiadomości: 8
Dot.: Czas na rosół - przepis na rosół i wykorzystanie bulionu

Ja ku swemu zaskoczeniu najlepszy pod każdym względem wywar uzyskałam gotując mięso na pasztet, smak i aromat nie do opisania i w dodatku bez dodatku warzyw, bo były gotowane później.
__________________
promo
http://bolichoniespi.blogspot.com/
aliria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 13:09   #9
Cindy28
Lux Mundi
 
Avatar Cindy28
 
Zarejestrowany: 2007-11
Lokalizacja: Kyoto ;D
Wiadomości: 13 603
Dot.: Czas na rosół - przepis na rosół i wykorzystanie bulionu

Cytat:
Napisane przez panciapieska Pokaż wiadomość
U mnie w domu nigdy nie zalewa się mięsa wrzątkiem, bo to zamyka pory i tym samym większość aromatu, a przecież właśnie o ten aromat chodzi. Tak samo nie widzę sensu wcześniejszego obgotowania mięsa i wylania wody, pozbywamy się tego, co najlepsze Moja babcia po prostu przelewa wywar przez drobne sitko lub gazę, oddzielając szumy i rosołek pichci się dalej. Zawsze też wrzuca sporą wiązkę zieleniny - lubczyku, naci selera i pietruszki z własnego ogródka. Na zimę zawsze mamy sporą ilość zieleniny w zamrażarce Taki rosół pachnie na cały dom.
Jeśli masz własny drób, o którym wiesz co jadł, widział niebo etc., to podpisuję się pod tym, co powiedziałaś.
Jednak w dobie hormonalnie pędzonych kurczaków obgotowanie mięsa, to prewencja i pozbycie się tego, co śmiało można nazwać shitem .
__________________
"Nie ma czasu na całowanie
niewłaściwych chłopców"...
Cindy28 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-24, 17:34   #10
Wong Fei Hung
Raczkowanie
 
Avatar Wong Fei Hung
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Z dna morskiej katastrofy...
Wiadomości: 91
Rosół i pierogi

Ubóstwiam rosół! A nawet kocham! Zawsze gotuję go tak samo. Jestem bardzo ortodoksyjna w kwestii rosołu. Musi być prawdziwym rosołem. Najlepiej na wiejskiej kurze i z dodatkiem wołowinki, warzywa w formie całej (ale obrane), obowiązkowa cebulka przypalana na gazie, tylko prawdziwe przyprawy, żadnej jarzynki. I gotuje się baaardzo długo. Zwykle nie wykorzystuję go do innych celów, ponieważ zostaje zjedzony (czy głównie przeze mnie?), ale czasami robię z niego jedną rzecz, leciutką i przepyszną, a są to pierogi. Mielę warzywa i mięso z rosołu, to jest gotowy farsz. Ciasto robię takie zwykłe, cieniutkie, z gorącej wody i mąki. Podaje tylko ugotowane z masełkiemmm. Pyszne są te pierogi!
Wong Fei Hung jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-01-26, 11:49   #11
zuczek89
Raczkowanie
 
Avatar zuczek89
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 149
Dot.: Rosół i pierogi

U mnie w domu dodaje się jeszcze kawałek imbiru, rosół jest wtedy tak fajnie rozgrzewający no i obowiązkowo lubczyk+pietruszka!
__________________
..::Nie szukaj szczęścia: nie pozwoli się odnaleźć. Przygotuj się do przyjęcia go, a nadejdzie::..
zuczek89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-01-27, 11:59   #12
Elizaloss
Przyczajenie
 
Avatar Elizaloss
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Paslek
Wiadomości: 5
GG do Elizaloss
Dot.: Czas na rosół - przepis na rosół i wykorzystanie bulionu

Lubie rosol, zarowno taki z makaronem, jak i z ryzem. Problemem jest tylko jego przgotowanie. Jestem wegetarianka i, no niestety, brzydze sie miesa. Gdyby nie moj tata to chyba bym tej zupy nie jadla, czego bym bardzo zalowala. Cale szczescie, ze mieso jest usuwane z zupy tuz przed podaniem.
__________________
Elizaloss
Elizaloss jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:23.