Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-03-20, 18:02   #1
marikana91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 9

Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?


Witam
Jestem tu nowa, w tym roku kończę studia licencjackie (pedagogika a dokładniej edukacja wczesnoszkolna) i mam pytanie... Chciałabym studiować psychologię, widziałam na stronie SWPS w Warszawie, że w tym roku wchodzą (na rok 2013/ 2014) studia I i II stopnia z psychologii. Czy dobrze mam rozumieć, że po pedagogice będę mogła zacząć 2-letnie uzupełniające studia magisterskie na kierunku psychologii i normalnie będę mogła pracować jako psycholog? Np. w szkole?
Bardzo Was proszę o pomoc, przepraszam jak już był podobny wątek, ale uczę się dopiero poruszać po forum
Pozdrawiam, M.
marikana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 19:22   #2
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 19:52   #3
M o h i t o
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 629
Dot.: Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?

nie. musialabys zrobic jednolite mgr. ale jak masz licencjat to

" Studia jednolite magisterskie w indywidualnej organizacji

To oferta dla osób, które ukończyły studia wyższe w innej dziedzinie niż psychologia i chca skończyć jeszcze jeden kierunek studiów. Studenci nie muszą zaliczać kolejny raz przedmiotów, które zrealizowali na wcześniejszych studiach – dzięki temu w 6 lub 7 semestrów mogą zdobyć tytuł zawodowego magistra psychologii w okresie krótszym niż 5 lat. Zjazdy odbywają się w weekendy, a studenci mogą wybierać spośród tych samych specjalności, które są oferowane dla studiów 5-letnich."
M o h i t o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 20:33   #4
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 20:39   #5
M o h i t o
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 629
Dot.: Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?

to co jeszcze potrzeba poza mgr zeby miec pełne uprawnienia do bycia psychologiem ?
M o h i t o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-20, 21:20   #6
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-21, 13:36   #7
marikana91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 9
Dot.: Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?

Dziękuję za informacje, właśnie tak myślałam, że trzeba zrobić jednolite 5-letnie...
A co proponujecie zamiast psychologii (wykluczając bibliotekoznawstwo i logopedię) zrobić na magisterce, aby dostać jakąkolwiek pracę w szkole... Moim marzeniem jest uczyć dzieci, ale wiadomo nie ma etatów, dzieci mniej i tak to szaro widzę.
__________________
Żarty żartami, ale chamstwa nienawidzę ...
marikana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-03-21, 18:51   #8
M o h i t o
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 629
Dot.: Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?

ja w ogole jestem zdania ze po studiach humanistycznych strasznie cięzko o prace, skonczylam takie wiec wiem cos o tym..
M o h i t o jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 10:51   #9
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?

Cytat:
Napisane przez marikana91 Pokaż wiadomość
Dziękuję za informacje, właśnie tak myślałam, że trzeba zrobić jednolite 5-letnie...
A co proponujecie zamiast psychologii (wykluczając bibliotekoznawstwo i logopedię) zrobić na magisterce, aby dostać jakąkolwiek pracę w szkole... Moim marzeniem jest uczyć dzieci, ale wiadomo nie ma etatów, dzieci mniej i tak to szaro widzę.
Wczesne nauczanie jezyka angielskiego na UW
Filologie polska na UW
Pedagogike przedszkolna (na jakiej chcesz uczelni)

Dlaczego napisalam UW, bo tam nie ma roznic programowych jak idziesz na studia II stopnia po innym kierunku niz ten co zaczynasz studiowac.

Na APSie jest tyle kierunkow nauczycielskich powiazanych ze sztuka, informatyka, etc.
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 19:21   #10
marikana91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 9
Dot.: Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?

A co myślicie o edukacji włączającej i integracyjnej? Może któraś z Was studiowała to lub studiuje?
__________________
Żarty żartami, ale chamstwa nienawidzę ...
marikana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-22, 22:41   #11
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?

Cytat:
Napisane przez marikana91 Pokaż wiadomość
A co myślicie o edukacji włączającej i integracyjnej? Może któraś z Was studiowała to lub studiuje?
A dasz radę pracować z dziećmi niepełnosprawnymi i z dysfunkcjami?
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-03-23, 08:17   #12
marikana91
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 9
Dot.: Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?

To też dzieci, jasne że dam radę. Takim dzieciom też trzeba pomagać, to nie ich wina, że się takie urodziły.
__________________
Żarty żartami, ale chamstwa nienawidzę ...
marikana91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-23, 08:45   #13
nivka
Raczkowanie
 
Avatar nivka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: W....
Wiadomości: 152
Dot.: Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?

Cytat:
Napisane przez marikana91 Pokaż wiadomość
To też dzieci, jasne że dam radę. Takim dzieciom też trzeba pomagać, to nie ich wina, że się takie urodziły.
Wybacz, ale z takim podejściem nie wróżę sukcesu. Jako osoba po studiach pedagogicznych i pedagog specjalny pracujący w zawodzie powiem jedno - nawet koleżanki, z którymi studiowałam, które świadomie wybrały pedagogikę specjalną, po pewnym czasie stwierdzają, iż nie dają rady. I trzeba tu podkreślić - robią to po świadomym wyborze i 5-letnich studiach, a nie po 2-letnich uzupełniających z podejściem "to też dzieci". Bez obrazy oczywiście

A tak szczerze, jeśli naprawdę zastanawiasz się w jakim kierunku iść dalej kilka moich porad-przemyśleń:
1. Po studiach edukacji wczesnoszkolnej masz kwalifikacje do pracy z dziećmi i pracę raczej pewniejszą niż po psychologii, która oprócz uprawnień psychologa nie daje ŻADNYCH kwalifikacji i gotowego miejsca pracy - każdy psycholog, tak jak i my pedagodzy musi osobno po studiach kończyć odpowiednie kursy dokształcające i szkoły terapeutyczne, jeśli chce pracować jako psychoterapeuta.
2. Jeśli chcesz uzupełnić i rozszerzyć kwalifikacje do pracy w szkole pomyśl o zostaniu nauczycielem przedmiotowym, choć tu czekają Cię 5-letnie studia - polonistyka, matematyka, lingwistyki, itd... Razem z pedagogiką wczesnoszkolną zawsze większe szanse na etat.
3. Pamiętaj, że same studia pedagogiczne dają bardzo wąskie kwalifikacje, różne po różnych specjalnościach.
Zapoznaj się z ustawą o wykształceniu nauczycieli - to ona jasno określa jakie nauczyciel musi mieć kwalifikacje, by pracować w danym typie szkoły.
Jeśli wybierasz studia uzupełniające / podyplomowe poczytaj ustawę MNiSW o dokształcaniu - wybieraj wyłącznie kursy i studia o charakterze kwalifikacyjnym - studia i kursy doskonalące oprócz papierka i wiedzy (jeśli masz szczęście do rzetelnych wykładowców) nic Ci nie dadzą. Na przykładzie - co dadzą Ci studia z edukacji włączającej i integracyjnej? Jeśli uprawnienia do pracy jako pedagog wspierający to ok, ale to masz także po pedagogice specjalnej, która daje już szersze uprawnienia. Jeśli "zaznajamia ze specyfiką pracy itp." jak to zawsze opisują (zaznaczam, że nie sprawdzałam studiów, o których piszesz) to zastanów się jaki jest sens. Po studiach z edukacji wczesnoszkolnej masz uprawnienia do pracy w takiej klasie jako nauczyciel prowadzący. Po pedagogice specjalnej mogłabyś być także pedagogiem wspierającym.
Rozważ dokładnie wybór studiów (najlepiej kwalifikacyjnych), bo niestety kuratoria i dyrektorzy zatrudniający nauczycieli są zobligowani ustawami, a te są bardzo szczegółowe.
4. Wracając do pedagogiki specjalnej - jeśli jednak byś się zdecydowała, trzeba pomyśleć nad specjalnością - tu też są podziały i szczegółowe kwalifikacje - mamy oligofrenopedagogikę, surdopedagogikę, tyflopedagogikę i ostatnio bardzo potrzebną wczesną interwencję i wspomaganie rozwoju (które czasem jest wymagane jako dodatkowa specjalizacja po pedagogice specjalnej).
Niestety po pedagogice niełatwo jest o pracę a dodatkowo tak wyśrubowane kryteria jeszcze to utrudniają. Powodzenie w podjęciu dobrej decyzji
nivka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 20:21   #14
sylwusia9135
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: trn.
Wiadomości: 62
Dot.: Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?

A co myślicie o magisterce z resocjalizacji na apsie po pedagogice wczesnoszkolnej i przedszkolnej ???
__________________
C'est la vie
sylwusia9135 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-12, 21:25   #15
Kornelciaczek
Wtajemniczenie
 
Avatar Kornelciaczek
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 2 927
Dot.: Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?

Cytat:
Napisane przez sylwusia9135 Pokaż wiadomość
A co myślicie o magisterce z resocjalizacji na apsie po pedagogice wczesnoszkolnej i przedszkolnej ???
Nie wiem jak jest teraz, ale kiedyś po pedagogice resocjalizacyjnej z licencjatu było można iść na mgr z pedagogiki wczesnoszkolnej z przedszkolną, zaś w drugą stronę NIE --> tak było jeszcze dwa lata temu na APSie.

Resocjalizacja na APSie mgr - sorry, ale każde studia pedagogiczne mgr to teoria, jak dla mnie mało ciekawych i tematycznych oraz specjalnościowych zajęć to jest bardziej na licencjacie, ale na chwilę obecną nie wiem jak jest teraz, bo ja mam licencjat z APSu właśnie z Pedagogiki Specjalnej w zakresie Pedagogiki Resocjalizacyjnej, który kończyłam w 2011 roku, a że męczę prawo jeszcze to na mgr już nie poszłam.
Kornelciaczek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 17:14   #16
basniowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 14
Dot.: Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?

Witam, W związku z przeprowadzanymi badaniami do pracy licencjackiej zwracam się z prośbą o wypełnienie ankiety http://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/51f6b67a4fe41/ Ankieta dotyczy wpływu bajki na rozwój dziecka w wieku przedszkolnym. Wszystkim, którzy zdecydują się wypełnić ankietę bardzo dziękuję
basniowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-02-11, 12:58   #17
jubilatka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 6
Dot.: Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?

Czy będąc po pierwszym roku pedagogiki lepiej przenieść się na psychologię, czy skońćzyć pedagogikę i wtedy robić studia z psychologii uzupełniające?

Edytowane przez jubilatka
Czas edycji: 2017-02-24 o 14:13
jubilatka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-28, 18:20   #18
dionka31
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 25
Dot.: Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?

Zawsze lepiej widziane są jednolite studia psychologiczne, ale musisz się zastanowić co będzie dla Ciebie bardziej korzystne. Kwestia też tego co chcesz robić później, czy będziesz starać się np. o certyfikat psychoterapeuty po kursie w xxx by otworzyć własny gabinet. Czy wolisz pracować z dziećmi w placówkach szkolnych, wówczas pedagogika wystarczy, a kursy dodatkowe i tak będziesz z czasem przechodzić

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2023-07-06 o 07:25 Powód: Reklama.
dionka31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2017-03-28, 22:00   #19
neia
Zadomowienie
 
Avatar neia
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 1 496
Dot.: Psychologia (magisterka) zaocznie po pedagogice?

Cytat:
Napisane przez jubilatka Pokaż wiadomość
Czy będąc po pierwszym roku pedagogiki lepiej przenieść się na psychologię, czy skońćzyć pedagogikę i wtedy robić studia z psychologii uzupełniające?
Jeden stopień studiów psychologicznych nie daje żadnych uprawnień. Żeby byc psychologiem trzeb skończyć I i II stopień albo studia jednolite. I link do kierunku, który wstawiłaś, nie jest psychologią. Psychologia w biznesie jest jeszcze czymś innym, to inny kierunek.
neia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-03-28 23:00:21


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:22.