Nienawidzę mojego kierunku, co robić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-04-22, 14:58   #1
smerfetta23
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 23

Nienawidzę mojego kierunku, co robić?


Jestem na 2 roku ekonomii. Dziennie. Udawało mi się przejsc do tej pory bez zadnych poprawek, staram się. Mam juz wybrany temat pracy licencjackiej itd. Zajęć nie mam codziennie, na wykłady mało co chodze, wazne sa cw. Jednak nie cierpię moich studiów!!!!!!!!! Kolezanki sa okropne!! jedne albo gadaja o wychodzeniu dzieci " bo tak trzeba i mamy swoje lata" albo znowu imprezowiczki takie,że co weekend pijane na maxa. Ludzie sobie nie pomagaja, kazdy kazdemu wilkiem, notatki zaslaniaja itd. W ogóle ten kierunek jest nudny, ale nie moge zrezygnowac ze studiów. Jak myslicie wytrzymac jakos do licencjatu i pozniej robic podyplomowe z czegos innego?
Nie wyobrazam sobie siebie siedzącej w księgowośći, umarłabym z nudów... Kiedyśmiałam tyle planów, pomysłów na życie, a dzis mam wrażenie,że nic juz mnie nie czeka Dobija mnie to bardzo...
smerfetta23 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 14:59   #2
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Nienawidzę mojego kierunku, co robić?

Nie lubisz ludzi czy kierunku?

Kończysz II rok rozumiem. Na twoim miejscu dociągnęłabym licencjata, a od października zaczęła coś, co naprawdę by mnie interesowało. Albo coś innego w ramach magisterki, jeśli ją planujesz.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 15:15   #3
mm444
Władca Wizażu
 
Avatar mm444
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 17 366
Dot.: Nienawidzę mojego kierunku, co robić?

Treść usunięta
mm444 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 15:44   #4
taylorchristie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 129
GG do taylorchristie
Dot.: Nienawidzę mojego kierunku, co robić?

Nawet nie wiesz jak cię rozumiem...też rzuciłam ekonomię. Tylko, że po tygodniu xD Akurat ja ludzi miałam fajnych. I ja bym pewnie dociągnęła do końca. Chociaż...zrób to, co ci intuicja podpowiada
taylorchristie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 16:29   #5
PaulinciaKWC
Zakorzenienie
 
Avatar PaulinciaKWC
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: garnek złota na końcu tęczy
Wiadomości: 60 422
Dot.: Nienawidzę mojego kierunku, co robić?

Cytat:
Napisane przez smerfetta23 Pokaż wiadomość
Jestem na 2 roku ekonomii. Dziennie. Udawało mi się przejsc do tej pory bez zadnych poprawek, staram się. Mam juz wybrany temat pracy licencjackiej itd. Zajęć nie mam codziennie, na wykłady mało co chodze, wazne sa cw. Jednak nie cierpię moich studiów!!!!!!!!! Kolezanki sa okropne!! jedne albo gadaja o wychodzeniu dzieci " bo tak trzeba i mamy swoje lata" albo znowu imprezowiczki takie,że co weekend pijane na maxa. Ludzie sobie nie pomagaja, kazdy kazdemu wilkiem, notatki zaslaniaja itd. W ogóle ten kierunek jest nudny, ale nie moge zrezygnowac ze studiów. Jak myslicie wytrzymac jakos do licencjatu i pozniej robic podyplomowe z czegos innego?
Nie wyobrazam sobie siebie siedzącej w księgowośći, umarłabym z nudów... Kiedyśmiałam tyle planów, pomysłów na życie, a dzis mam wrażenie,że nic juz mnie nie czeka Dobija mnie to bardzo...
dlaczego wybralas takie studia jesli kompletnie cię to nie interesuje? Co do kolezanek, no nie wierzę, że na calym roku nie ma nikogo z kim byś się dogadała. Jesli chodzi o notatki, no to ja takie sytuacje znam tylko z opowieści, u mnie wszyscy się wszystkim dzielą
Już wybralas temat pracy? wow, ja na 2 roku w ogole jeszcze o tym nie myslalam. A tak z ciekawosci, jaki?

Ja bym się przemęczyla, a moze akurat kiedys ten dyplom ci się do czegos przyda? Wcale nei musisz byc księgową
__________________
Z tobą chcę oglądać rzeki, co samotnie płyną
Gwiazdy nad łąkami w środku lasu i jagód czarnych...
Tyranozaury
PaulinciaKWC jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 17:46   #6
201604250941
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 22 811
Dot.: Nienawidzę mojego kierunku, co robić?

Rozumiem CIe doskonale, tez nie lubilam swoich ludzi z 1 stopnia, ale wez sie zastanow, juz prawie maj, zaraz sesja, jeszcze rok i masz dyplom. Nikt Ci nie obieca, ze na innym keirunku bedzie lepiej.
201604250941 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-22, 17:48   #7
201607280909
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 014
Dot.: Nienawidzę mojego kierunku, co robić?

Cytat:
Napisane przez smerfetta23 Pokaż wiadomość
Jestem na 2 roku ekonomii. Dziennie. Udawało mi się przejsc do tej pory bez zadnych poprawek, staram się. Mam juz wybrany temat pracy licencjackiej itd. Zajęć nie mam codziennie, na wykłady mało co chodze, wazne sa cw. Jednak nie cierpię moich studiów!!!!!!!!! Kolezanki sa okropne!! jedne albo gadaja o wychodzeniu dzieci " bo tak trzeba i mamy swoje lata" albo znowu imprezowiczki takie,że co weekend pijane na maxa. Ludzie sobie nie pomagaja, kazdy kazdemu wilkiem, notatki zaslaniaja itd. W ogóle ten kierunek jest nudny, ale nie moge zrezygnowac ze studiów. Jak myslicie wytrzymac jakos do licencjatu i pozniej robic podyplomowe z czegos innego?
Nie wyobrazam sobie siebie siedzącej w księgowośći, umarłabym z nudów... Kiedyśmiałam tyle planów, pomysłów na życie, a dzis mam wrażenie,że nic juz mnie nie czeka Dobija mnie to bardzo...
po pierwsze, nie studiuje się po to, żeby mieć fajne koleżanki nie oceniaj kierunku przez pryzmat ludzi na nim studiujących, bo nawet jeśli zmieniłabyś studia to nie wiesz na jakich ludzi trafisz.

po drugie, na Twoim miejscu skończyłabym licencjat i ewentualnie później poszłabym na inny kierunek na magisterkę. zostało Ci niewiele do końca studiów i szkoda marnować czas, który tu spędziłaś.

po trzecie, ekonomia to nie tylko praca w księgowości. możesz robić po niej masę ciekawych rzeczy. sama studiowałam FiR i studia jakoś bardzo mnie nie fascynowały, ale dopiero po ich skończeniu widzę, jak wiele dały możliwości i że mogę pracować w wielu ciekawych i interesujących dziedzinach (a księgowość jest ostatnią z nich). podam Ci przykład mojej koleżanki, która zaczęła pracę w firmie zajmującej się wyceną nieruchomości - połowa jej pracy to robota przed biurkiem (ale to raczej wyszukiwanie danych, przygotowywanie raportów, a nie nudne klepanie dzień w dzień tego samego), druga połowa to oglądanie nieruchomości, a z racji, że firma jest renomowana to i nieruchomości są całkiem fajne np. apartament prezydencki w Marriocie
zresztą takich przykładów mam mnóstwo, bo nikt z moich znajomych z roku nie poszedł do pracy w księgowości
201607280909 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:41.