Ból lewego jajnika-co robic? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-02, 18:28   #1
patussia
Raczkowanie
 
Avatar patussia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 253

Ból lewego jajnika-co robic?


Witam!
Mam pewien problem.
23.04 obudził mnie straszny bol brzucha, a dokładnie zlokalizowany był po lewej stronie podbrzusza. Mimo zażycia no spy ból towarzyszył mi przez caly dzien, powoli tracac na sile. Niestety rano była temperatura ok 38 st, mdłosci, zawroty głowy, ogolne osłabienie. Bol słabł w pozycji siedzącej, z podkulonymi nogami...
Okres miałam dostać niebawem. Aktualnie się spóźnia 3 dzień. Ból równo po tygodniu powrócił (30.04) lecz jest zdecydowanie słabszy. Do tego boli mnie czasem lewa nerka. Od paru dni mam mdłości, niewyobrażalne, jednakże nie wymiotuję. Apetyt mam mniejszy, temperatura ciągle waha się w granicy 37.4-37.7. Jestem również osłabiona i od około 2-3 tyg często oddaje mocz. Bywa tak, że nie zdążę wyjść z łazienki, a znów czuję potrzebę.

Dodam, ze w styczniu odstawiłam po 3 latach pigułki. W lutym byłam u ginekologa na badaniu, było ok. Miałam juz 2-3 okresy "normalne", każdy w terminie, jak w zegarku 29 dnia cyklu.
Dzisiaj zrobiłam test ciążowy, wyszedł negatywny.
W chłopakiem współżyje zawsze w prezerwatywie.

Martwie się troszkę o siebie, internet jest pełen wiedzy. Majac grypę mozna wyczytać, ze ma się raka. Więc po prostu pytam, czy ktoraś z Was miała podobnie. Poki co do ginekologa się nie wybieram, termin za ok 2 tyg a chciałaby się jakoś uspokoić.


Dziękuję za wszelkie porady i pozdrawiam
__________________
"Twój stosunek do samej siebie decyduje o tym jak widzi Cię mężczyzna."
-'Dlaczego mężczyźni kochają zołzy'


http://suwaczki.slub-wesele.pl/201205192337.html
patussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 18:57   #2
Sylvia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 58
Dot.: Ból lewego jajnika-co robic?

Miałam takie objawy jak Ty. Ból, pieczenie, ciągłe oddawanie moczu, gorączka 38. Na koniec mocz z krwią. Z bólu było mi słabo, chciało mi się wymiotować.Było to zwykłe zapalenie pęcherza. Brałam coś z furaginą. Pomogło. Nie na długo. Miałam dosłownie co miesiąc nawroty. Poszłam do lekarza, przepisał mi antybiotyk i od tamtego czasu mam spokój, jednak musze brać przez 2 miesiące urosept.
Sylvia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 18:58   #3
gosienka9117
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 30
Dot.: Ból lewego jajnika-co robic?

może masz jakieś zapalenie.
Ja często przed okresem mam taki ból jajnika z jednej bądź z drugiej strony, takie kłucie,ale dzień i mija. Myślę,że to ma związek z okresem, bo zachodzą tam przecież jakieś reakcje/zmiany. A u Ciebie myślę,że to mogły tłumić pigułki aż do teraz.
gosienka9117 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-02, 19:04   #4
patussia
Raczkowanie
 
Avatar patussia
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 253
Dot.: Ból lewego jajnika-co robic?

Sylvia91, mam tylko parcie na pecherz, ale nic mnie nie piecze...

gosienka9117, mnie zawsze podczas okresu,nawet biorac pigułki bolał brzuch, nerki, ogolnie wszystko. Teraz tak to nie wyglada. Zastanawialam sie własnie tez czy te pigułki mi czegos "nie popsuły "...
__________________
"Twój stosunek do samej siebie decyduje o tym jak widzi Cię mężczyzna."
-'Dlaczego mężczyźni kochają zołzy'


http://suwaczki.slub-wesele.pl/201205192337.html
patussia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-03, 09:43   #5
Sylvia91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wa-wa
Wiadomości: 58
Dot.: Ból lewego jajnika-co robic?

To może jak ginekologa masz za jakiś czas to idź do ogólnego, on zawsze coś poradzi.
Sylvia91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 21:23   #6
Wizabelka
Raczkowanie
 
Avatar Wizabelka
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 313
Dot.: Ból lewego jajnika-co robic?

A zauważyłaś wzmożone wypadanie włosów? Jeśli tak, to może być coś z jajnikiem. Np. torbiel. Ale to nie jest takie straszne. Lekarz potrzebny.
__________________
Coffee & Cigaretts
Wizabelka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-04, 21:27   #7
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Ból lewego jajnika-co robic?

mialam podobnie, bolalo z lewej strony, promieniowalo na ledzwia, nudnosci. Z tymze ja nie mialam goraczki.
Pierwsze co zrobilam to poszlam do gina, od razu USG.
Okazalo sie, ze to sprawa jelita. Tez mialam parcie na pecherz, jesli cos sie dzieje z jelitem, jest na dodatek wzdete to Ci uciska na pecherz.

Ale jesli czesto sikasz, to jednak bym stawiala tutaj na sprawe ukladu moczowego, do tego bol nerki- tym bardziej za to przemawia.
Podskocz - jesli bedzie Cie bolala nerka, to jednak sprawa nerki-czego nie zycze.
Pierwsze co, to badanie moczu.
Niestety, ja po furaginie mialam powazne problemy z nerkami. Chociaz czytalam, ze wiekszosci osob pomaga.

Ale i tak bym poszla najpierw do gina. A badanie moczu bez skierowania od internisty to tylko okolo 7zl,wiec mozesz sobie na wlasna reke zrobic i wtedy isc do lekarza. Bedzie szybciej

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-05-04 o 21:33
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:54.