Ch³opak a palenie - Wizaz.pl

Wróæ   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyj±tkowe miejsce, w którym podzielisz siê emocjami, uczuciami, zwi±zkami oraz uzyskasz wsparcie i porady spo³eczno¶ci.

Odpowiedz
 
Narzêdzia
Stary 2013-06-13, 02:23   #1
Aglaia
Przyczajenie
 
Avatar Aglaia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 24

Ch³opak a palenie


Witam!

Zak³adam ten w±tek, bo po raz pierwszy ju¿ nie wiem czy dobrze my¶lê. Chcê siê poradziæ, bo nie wiem czy nie przesadzam.
Zacznê od pocz±tku. Mój stosunek do palenia by³ od zawsze dosyæ surowy. Moi rodzice nie pal±, moja siostra jak by³a starsza to popala³a tylko poza domem, wiêc w domu nie mia³am z tym styczno¶ci. Nie cierpiê dymu tytoniowego, przeszkadza mi ten zapach, jak jestem w jakim¶ klubie to chwilê mi zajmuje, by siê do tego przyzwyczaiæ. Po prostu w pewien sposób nie akceptujê palenia, zawsze tak by³o szczególnie je¶li chodzi o ch³opaków, palenie zawsze dyskwalifikowa³o u mnie ch³opaka.

Z moim facetem jeste¶my razem od 3 lat. Przez ca³y ten czas wydawa³o mi siê, ¿e ma podobne podej¶cie jak ja i nie chce paliæ z w³asnego wyboru. Sam tak z reszt± kiedy¶ mówi³, pó¼niej nie widzia³am potrzeby poruszania tego tematu. Ostatnio powoli okazuje siê, ¿e nie jest tak, jak my¶la³am. ¯eby nie przed³u¿aæ opiszê sytuacjê z wieczora.
Wybrali¶my siê z ch³opakiem i dwoma kolegami do kina. Przed seansem wyszli¶my, bo koledzy chcieli zapaliæ. Zaproponowali papierosa, ja standardowo podziêkowa³am, a T¯ stwierdzi³, ¿e nie mo¿e, bo ja mu nie pozwalam (ju¿ raz tak mówi³, ale wtedy na tym siê skoñczy³o). Powsta³o lekkie spiêcie, bo ¼le poczu³am siê z tym, ¿e w pewnym sensie zrzuca na mnie odpowiedzialno¶æ za to. Wtedy zrezygnowa³ z papierosa, ale po chwili po prostu wzi±³ do po³owy wypalonego papierosa kolegi i go dokoñczy³. Jak siê spojrza³am to tylko siê ¶mia³, ¿e nie bêdzie mi dmucha³ w twarz (swoj± drog± i tak to zrobi³ przez przypadek).
Ostatnio wydawa³o mi siê, ¿e jego nastawienie do palenia siê zmieni³o (albo zawsze by³o inne, tylko nie by³am tego ¶wiadoma), kiedy¶ co¶ napomkn±³, ¿e próbowa³ jakich¶ smakowych papierosów, ale pierwszy raz widzia³am go pal±cego. I wcale nie wygl±da³o to tak jakby nigdy nie pali³.
Trochê siê posprzeczali¶my o to pó¼niej, on nie widzi w tym nic z³ego. Bardziej to siê mnie czepia³ o to, ¿e nic mu nie wolno. Jak mia³ powiedzieæ czego mu nie wolno to nawet nie potrafi³ nic innego wymieniæ.
Tak naprawdê jest jedna rzecz, której najwyra¼niej postanowi³ nie wymieniaæ. Za tydzieñ wyje¿d¿amy do mojej siostry do Holandii i znowu zacznie siê trudny temat palenia trawki, z tym te¿ mamy problem, bo tego T¯ te¿ chce spróbowaæ. Na razie nie chcê przed³u¿aæ, ale to te¿ mnie martwi. Nie chcê siê k³óciæ podczas naszego wyjazdu, ale teraz nie mo¿emy siê w tej sprawie dogadaæ.

Jutro jeszcze bêdziemy o tym rozmawiali, bo dzi¶ by³o za pó¼no, ale nie wiem jak nastawiæ siê do tej rozmowy. Czy dalej uparcie trzymaæ siê swojego czy jednak trochê wyluzowaæ.

Sama ju¿ nie wiem czy przesadzam, ale naprawdê nie jestem w stanie zaakceptowaæ palenia u ch³opaka, nawet takiego okazjonalnego popalania "dla towarzystwa".
Aglaia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 03:56   #2
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 5 647
Dot.: Ch³opak a palenie

Niestety zabroniæ mu nie mo¿esz, bo ka¿dy ma swoje ¿ycie i nikt nie mo¿e decydowaæ za kogo¶ co mamy robiæ....je¶li chce paliæ ok, ale nie przy Tobie i niech siê pilnujê, ¿eby nie ¶mierdzia³ jak popielniczka, bo po prostu tego nie znosisz i nie tolerujesz, oczywi¶cie podczas rozmowy powiedz, ¿e wola³aby¶ ¿eby tego w ogóle nie robi³...

gdyby¶ mu kategorycznie zabroni³a wydajê mi siê, ¿e nadal by to robi³ kieruj±c siê zasad±: czego oczy nie widz± tego sercu nie ¿al
a chyba nie o to w tym chodzi...¿eby siê oszukiwaæ,
zwi±zek to kompromisy

p.s. je¶li wolisz bardziej drastyczne metody i chcesz raz na zawsze odwie¶æ faceta od rzucenia palenia, to starym i niezawodnym sposobem jest dorzucenie do ¶rodka paznokci- efekt wymiotny gwarantowany
anex_1989 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 06:48   #3
babie_lato
Zadomowienie
 
Avatar babie_lato
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomo¶ci: 1 103
Dot.: Ch³opak a palenie

Rozumiem, ¿e jeste¶ wrogiem palenia papierosów. Ale, jak mniemam, twój ch³opak jest osob± doros³± i nie mo¿esz stosowaæ wobec niego zakazów czy nakazów.

Rozmawiaj±c z nim na temat palenia musisz podaæ logiczne argumenty przemawiaj±ce za tym, ¿e twoje stanowisko jest tym w³a¶ciwym.
Nie ograniczaj siê do stwierdzenia, ¿e palenie jest szkodliwe. My¶lê, ¿e ka¿dy palacz zdaje sobie z tego sprawê, a jednak po papierosa siêga.

Je¶li ch³opak wci±¿ bêdzie trwa³ przy swoim, a ty rzeczywi¶cie nie potrafisz tego zaakceptowaæ to có¿... Decyzja bêdzie nale¿a³a do ciebie.
babie_lato jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 08:29   #4
candy111
Zakorzenienie
 
Avatar candy111
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Ziemia :)
Wiadomo¶ci: 4 171
Dot.: Ch³opak a palenie

Mój T¯ przed byciem ze mn± pali³. Powiedzia³am mu, ¿e je¶li nie przestanie nie bêdê siê z nim wiêcej spotykaæ. Przesta³ paliæ. Minê³o ju¿ 2 lata i nie pali
candy111 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 09:07   #5
szugarbejb
Zakorzenienie
 
Avatar szugarbejb
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 10 550
Dot.: Ch³opak a palenie

Cytat:
Napisane przez Aglaia Poka¿ wiadomo¶æ
Zaproponowali papierosa, ja standardowo podziêkowa³am, a T¯ stwierdzi³, ¿e nie mo¿e, bo ja mu nie pozwalam
I przy kolegach takie g³upoty opowiada? To niez³± musz± mieæ opiniê o nim, ¿e pantoflarz itp.
Cytat:
Sama ju¿ nie wiem czy przesadzam, ale naprawdê nie jestem w stanie zaakceptowaæ palenia u ch³opaka, nawet takiego okazjonalnego popalania "dla towarzystwa".
Nie przesadzasz.

Palenie fajek jest idiotyczne: po pierwsze niszczy zdrowie, a po drugie niszczy kieszeñ. Sama jestem przeciwniczk± palenia, walczê z popalaniem swoim i T¯. Gdyby mój T¯ nie rzuci³ palenia prêdzej czy pó¼niej rozsta³abym siê z nim. Chodzi tak o smród, jak i niszczenie zdrowia (jak mieæ dzieci z palaczem? ¦mierdzi, traci pieni±dze, bêdzie chorowa³ i pewnie szybko umrze) jak i stratê pieniêdzy.

O paleniu trawki ju¿ nie wspomnê, nigdy nie spotyka³am siê z ch³opakami, którzy palili trawke lub za¿ywali innych narktykow, jestem ogromn± przeciwniczk± i nie tolerujê tego u nikogo (nie koleguj± siê z takimi osobami nawet).

Dla mnie stosunek do u¿ywek to powa¿na sprawa w zwi±zku (plasuje siê w równym stopniu ze stosunkiem do pieniêdzy, ¶lubu, posiadania dzieci itp.) i w przypadku niezrozumienia w tej kwestii - zerwa³abym (co raz ju¿ zrobi³am ze wzglêdu na narkotyki, dowiedzia³am siê, ¿e ch³opak, z którym siê spotykam od pó³ roku za¿ywa kokainê i od razu po tym zerwa³am z nim wszelkie kontakty).
__________________

Cytat:
Napisane przez Hultaj Poka¿ wiadomo¶æ
(...)
i oczywi¶cie ma mieæ ³adnego penisa, jasnego i zadbanego a nie jakie¶ ogóra nabrzmia³ego w fuj kolorach.
szugarbejb jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 09:41   #6
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 2 020
Dot.: Ch³opak a palenie

Cytat:
Napisane przez Aglaia Poka¿ wiadomo¶æ
nie akceptujê palenia, zawsze tak by³o szczególnie je¶li chodzi o ch³opaków, palenie zawsze dyskwalifikowa³o u mnie ch³opaka.
moim zdaniem, w tym cytacie zawiera siê odpowied¼ na wszystkie Twoje rozterki.
__________________
...jak ch³opu zale¿y, to ¿eby ska³y sra³y, a mury pêka³y, to znajdzie czas i sposób, ¿eby siê z tob± skontaktowaæ


rnm jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 09:52   #7
Wikttoria
Raczkowanie
 
Avatar Wikttoria
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomo¶ci: 414
GG do Wikttoria
Dot.: Ch³opak a palenie

Jest ró¿nica pomiêdzy popalaniem od czasu do czasu a codziennym na³ogiem. To ¿e bêdzie paliæ na imprezach nie uczyni go od razu palacza. Wiem co piszê - jestem tego najlepszym przyk³adem. Przed poznaniem TZ pali³am 3 lata. Rzuci³am mo¿na powiedzieæ dla niego - bo mnie o to poprosi³. Nie pale ju¿ ³o... 8 ³at ale to ¿e sobie od czasu do czasu zapalê na imprezach nie znaczy ¿e ci±gnie mnie do tego stale (Tz o tym wie) Bo nie chce byæ palaczem - cz³owiek ¶mierdzi, nie czujê nic oprócz dymu od siebie.

Ja tu widzê inny problem. sama napisa³a¶ ¿e nie pali³ pierwszy raz. Byæ mo¿e w towarzystwie kolegów pali ci±gle - przed Tob± siê ukrywa. Nie do¶æ ¿e ciê ok³amuje to robi z Ciebie idiotkê(z góry przepraszam za to s³owo) w oczach znajomych. wed³ug mnie to jes najgorsze - ¿e stawi ciê w bardzo z³ym ¶wietle.

Musisz zastanowiæ siê czy akceptujesz to ¿e popala sobie nie w twoim towarzystwie czy kategorycznie nie chcesz ¿eby pali³. Byæ mo¿e to taka przej¶ciowa jego fascynacja, która mu przejdzie jak skoñcz± siê imprezki.
Wikttoria jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Najlepsze Promocje i Wyprzeda¿e

REKLAMA
Stary 2013-06-13, 10:17   #8
kaizoku
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 20
Dot.: Ch³opak a palenie

Cytat:
Napisane przez rnm Poka¿ wiadomo¶æ
moim zdaniem, w tym cytacie zawiera siê odpowied¼ na wszystkie Twoje rozterki.
To smutne, ¿e by³aby¶ w stanie z uwagi na tak± bzdurê jak palenie zakoñczyæ znajomo¶æ.

Ogólnie, jak facet to lubi, a zrezygnuje tylko dla swojej przyjemno¶ci, to krzy¿yk dla niego. W³asne postanowienie i tyle, twoje zdanie jest tutaj bez jakiegokolwiek znaczenia, bez znaczenia je¶li chodzi o skuteczno¶æ postanowienia.

Je¶li ty by³aby¶ w stanie zakoñczyæ znajomo¶æ ze wzglêdu na palenie, to krzy¿yk na drogê dla ciebie. Dwadzie¶cia lat temu ch³opak zwyczajnie by ciê wy¶mia³. O tempora, o mores!
kaizoku jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 10:18   #9
elisee15
Zadomowienie
 
Avatar elisee15
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 1 150
Dot.: Ch³opak a palenie

Cytat:
Napisane przez Aglaia Poka¿ wiadomo¶æ
Sama ju¿ nie wiem czy przesadzam, ale naprawdê nie jestem w stanie zaakceptowaæ palenia u ch³opaka, nawet takiego okazjonalnego popalania "dla towarzystwa".
Powiedz mu o tym, a jak nie przestanie paliæ (popalaæ) to siê z nim rozstañ. Dla mnie to nie by³by zaden powód do zakoñczenia zwi±zku, no ale skoro napisa³a¶, ze ty nie mozesz tego palenia zaakceptowaæ to nie widzê innej mozliwo¶ci (bo kompletnie bez sensu by³oby go zmuszaæ do rzucenia za wszelk± cenê, skoro lubi / chce to robiæ).
elisee15 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 10:19   #10
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 20 778
Dot.: Ch³opak a palenie

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Poka¿ wiadomo¶æ
I przy kolegach takie g³upoty opowiada? To niez³± musz± mieæ opiniê o nim, ¿e pantoflarz itp.


Nie przesadzasz.

Palenie fajek jest idiotyczne: po pierwsze niszczy zdrowie, a po drugie niszczy kieszeñ. Sama jestem przeciwniczk± palenia, walczê z popalaniem swoim i T¯. Gdyby mój T¯ nie rzuci³ palenia prêdzej czy pó¼niej rozsta³abym siê z nim. Chodzi tak o smród, jak i niszczenie zdrowia (jak mieæ dzieci z palaczem? ¦mierdzi, traci pieni±dze, bêdzie chorowa³ i pewnie szybko umrze) jak i stratê pieniêdzy.

O paleniu trawki ju¿ nie wspomnê, nigdy nie spotyka³am siê z ch³opakami, którzy palili trawke lub za¿ywali innych narktykow, jestem ogromn± przeciwniczk± i nie tolerujê tego u nikogo (nie koleguj± siê z takimi osobami nawet).

Dla mnie stosunek do u¿ywek to powa¿na sprawa w zwi±zku (plasuje siê w równym stopniu ze stosunkiem do pieniêdzy, ¶lubu, posiadania dzieci itp.) i w przypadku niezrozumienia w tej kwestii - zerwa³abym (co raz ju¿ zrobi³am ze wzglêdu na narkotyki, dowiedzia³am siê, ¿e ch³opak, z którym siê spotykam od pó³ roku za¿ywa kokainê i od razu po tym zerwa³am z nim wszelkie kontakty).
No nie wierzê....
1. ¿e kto¶ to napisa³, przyznaj±c, ¿e w zwi±zku mo¿na w pewnym sensie czego¶ "zakazaæ"
2. ¿e zgadzam siê z Tob±(a z pogrubionym szczególnie)
__________________
Jak na ¶w. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na ¶w. Szczepana pada albo nie pada.


Edytowane przez ciri15
Czas edycji: 2013-06-13 o 10:22
ciri15 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 10:29   #11
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 2 020
Dot.: Ch³opak a palenie

Cytat:
Napisane przez kaizoku Poka¿ wiadomo¶æ
To smutne, ¿e by³aby¶ w stanie z uwagi na tak± bzdurê jak palenie zakoñczyæ znajomo¶æ.

Ogólnie, jak facet to lubi, a zrezygnuje tylko dla swojej przyjemno¶ci, to krzy¿yk dla niego. W³asne postanowienie i tyle, twoje zdanie jest tutaj bez jakiegokolwiek znaczenia, bez znaczenia je¶li chodzi o skuteczno¶æ postanowienia.

Je¶li ty by³aby¶ w stanie zakoñczyæ znajomo¶æ ze wzglêdu na palenie, to krzy¿yk na drogê dla ciebie. Dwadzie¶cia lat temu ch³opak zwyczajnie by ciê wy¶mia³. O tempora, o mores!
dlaczego odnosisz to do mnie?
ja bym nie by³a, ale autorka zawiera to zdanie w swoim pierwszym po¶cie jestem zwolenniczk± zwi±zków o zupe³nie innym kszta³cie, ale to nie o mnie w±tek.

zreszt± w tej kwestii zgadzam siê z szugar - je¶li kto¶ jest ca³kowitym przeciwnikiem jakiej¶ rzeczy, która dodatkowo obci±za wspólny bud¿et i nara¿a na uszczerbek/utratê zdrowia jednego z partnerów, to wcale nie jest to rzecz b³aha

ps. sama palê. palê za swoje. i jestem samotna
__________________
...jak ch³opu zale¿y, to ¿eby ska³y sra³y, a mury pêka³y, to znajdzie czas i sposób, ¿eby siê z tob± skontaktowaæ


rnm jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-13, 10:42   #12
201605300922
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomo¶ci: 6 282
Dot.: Ch³opak a palenie

U mnie sytuacja jest odwrotna - T¯ jest przeciwnikiem palenia, ja przed zwi±zkiem z nim pali³am. Nie du¿o, 1 na dzieñ, czasami wcale. Bardzo d³ugo pó¼niej nie pali³am wcale, bo bra³am tabletki. Nic na to jednak nie poradzê, ¿e do fajek okresowo mnie bardzo ci±gnie, co jest zwi±zane z ogromnym stresem, w³a¶ciwie nieustannym. Nic nie poradzê na to, ¿e poprawia mi to samopoczucie. Nie palê du¿o, nikomu - poza sob± - tym krzywdy nie robiê, jak widzê siê z T¯tem to te¿ nie palê, ¿eby mu zapach nie przeszkadza³. Gdyby to mia³ byæ powód, dla którego mój T¯ mia³by rozwa¿aæ, czy na pewno chce ze mn± byæ - szczerze? Potraktowa³abym to jako pretekst, ¿e chce ze mn± zerwaæ. Porównywanie okazjonalnego palenia do æpania czy alkoholizmu jest mocno przesadzone. Dla mnie nie ma wielkiej ró¿nicy miêdzy zapaleniem incydentalnym fajki, a napiciem siê piwa do obiadu. To tak, jakby kto¶ bêd±c przeciwnikiem alkoholu od swojej po³ówki wymaga³, ¿eby ta nawet lampki wina nie wypi³a od czasu do czasu. Zreszt±, podobny stosunek mam do okazjonalnego (z du¿ym naciskiem na ,,okazjonalnego") palenia trawki. Sama nie mia³am z tym styczno¶ci, ale pewnie z ciekawo¶ci bym spróbowa³a, gdybym mia³a mo¿liwo¶æ. Dopóki kto¶ pali/pije w ma³ych ilo¶ciach, za swoje pieni±dze, to nie widzê w tym niczego nagannego.
201605300922 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 11:06   #13
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomo¶ci: 24 374
Dot.: Ch³opak a palenie

No to czemu jego nie "zdyskwalifikowa³a¶"?
Zostaw go bo nie masz prawa mu nic narzucaæ, jest doros³ym odrêbnym cz³owiekiem i przestanie paliæ je¶li on zechce. Bo na tym polega rzucanie palenia.
A tym facetom, którzy rzucili bo laska im powiedzia³a, ¿e jak nie to i ich zostawi to wspó³czujê braku jaj.

¯eby nie by³o ja te¿ nie lubiê jak mój t¿ pali, namówi³am go jedynie na e-papierosa i po 2 miesi±cach SAM z siebie stwierdzi³, ¿e go to wkurza i on ju¿ nie chce. I nie pali. Bez ¿adnego trucia. Bez ¿adnego "Zostawiê ciê!!!!!"
to ¿a³osne.

Edytowane przez chwast
Czas edycji: 2013-06-13 o 11:07
chwast jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 11:09   #14
rnm
Wtajemniczenie
 
Avatar rnm
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomo¶ci: 2 020
Dot.: Ch³opak a palenie

Cytat:
Napisane przez Nadis Poka¿ wiadomo¶æ
Dla mnie nie ma wielkiej ró¿nicy miêdzy zapaleniem incydentalnym fajki, a napiciem siê piwa do obiadu. To tak, jakby kto¶ bêd±c przeciwnikiem alkoholu od swojej po³ówki wymaga³, ¿eby ta nawet lampki wina nie wypi³a od czasu do czasu.
zgadzam siê
__________________
...jak ch³opu zale¿y, to ¿eby ska³y sra³y, a mury pêka³y, to znajdzie czas i sposób, ¿eby siê z tob± skontaktowaæ


rnm jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 11:21   #15
Aglaia
Przyczajenie
 
Avatar Aglaia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Ch³opak a palenie

Dziêkujê za zainteresowanie i odpowiedzi. Chcia³abym jeszcze wyja¶niæ kilka kwestii.

Cytat:
Napisane przez anex_1989 Poka¿ wiadomo¶æ
Niestety zabroniæ mu nie mo¿esz, bo ka¿dy ma swoje ¿ycie i nikt nie mo¿e decydowaæ za kogo¶ co mamy robiæ....je¶li chce paliæ ok, ale nie przy Tobie i niech siê pilnujê, ¿eby nie ¶mierdzia³ jak popielniczka, bo po prostu tego nie znosisz i nie tolerujesz, oczywi¶cie podczas rozmowy powiedz, ¿e wola³aby¶ ¿eby tego w ogóle nie robi³...

gdyby¶ mu kategorycznie zabroni³a wydajê mi siê, ¿e nadal by to robi³ kieruj±c siê zasad±: czego oczy nie widz± tego sercu nie ¿al
a chyba nie o to w tym chodzi...¿eby siê oszukiwaæ,
zwi±zek to kompromisy
Tak naprawdê to mog³abym mu zabroniæ, ale nie chcê tego robiæ. Wiem jak mu na mnie zale¿y i zrezygnowa³by z tego dla mnie. Ale co z tego? ¯eby potem mi wypomina³, ¿e mu czego¶ nie wolno? Ja te¿ nie chcê byæ ograniczana, wiêc to dzia³a w obie strony. Jak ju¿ pisa³am, kiedy¶ my¶la³am, ¿e nie chce paliæ z w³asnej woli, a nie dlatego, ¿e jest ze mn±.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Poka¿ wiadomo¶æ
I przy kolegach takie g³upoty opowiada? To niez³± musz± mieæ opiniê o nim, ¿e pantoflarz itp.
Nie tylko o nim mog± mieæ tak± opiniê, ale ja te¿ nie chcê wychodziæ na jak±¶ zo³zê przez takie teksty.

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Poka¿ wiadomo¶æ
O paleniu trawki ju¿ nie wspomnê, nigdy nie spotyka³am siê z ch³opakami, którzy palili trawke lub za¿ywali innych narktykow, jestem ogromn± przeciwniczk± i nie tolerujê tego u nikogo (nie koleguj± siê z takimi osobami nawet).
T± kwestiê te¿ chcia³abym wyja¶niæ, bo niewiele na ten temat napisa³am. Trawki na pewno nie pali, chodzi o to, ¿e koniecznie chce spróbowaæ, ju¿ od dawna o tym mówi. Jak wiadomo w Holandii nie ma problemu z dostêpem, tym bardziej, ¿e moja siostra kilka razy do roku sobie popala. I w³a¶nie teraz wiem jak sytuacja wygl±da, ale w zesz³ym roku, jak tam jechali¶my nie mia³am pojêcia, ¿e tak chce spróbowaæ. Jednego dnia mieli¶my spêdziæ wieczór w niewielkim gronie, kupili¶my jedzenie, dobry alkohol, ale jeszcze w ci±gu dnia siostra zapyta³a czy nie bêdziemy chcieli zapaliæ trawki. (nie wiem czy to istotne, ale moja siostra jest o 12 lat od nas starsza) Od tamtego momentu atmosfera ju¿ by³a napiêta, bo ja nie chcia³am, za to T¯ jak najbardziej. Ogólnie mówi±c z wieczoru nic nie wysz³o, siostra ze znajomymi by³a na dole, a my na górze pok³óceni. I zamiast cieszyæ siê wspólnym wyjazdem to mieli¶my przez to nieprzyjemn± atmosferê.
W przysz³y czwartek znowu lecimy do mojej siostry, bêdziemy tam 2 tygodnie. Ten temat na nowo zacz±³ siê ju¿ jaki¶ czas temu, ale ci±gle nie mo¿emy siê dogadaæ.
Kiedy¶ sama by³am ciekawa jak to jest, ale skutecznie wybi³ mi to z g³owy nomen omen w³a¶nie mój T¯. I od tamtej pory ja ju¿ nie chcê, za to on ju¿ chce.

Cytat:
Napisane przez rnm Poka¿ wiadomo¶æ
moim zdaniem, w tym cytacie zawiera siê odpowied¼ na wszystkie Twoje rozterki.
Od razu mówiê, ¿e rozstanie nie wchodzi w grê, na pewno nie przez co¶ takiego.

Cytat:
Napisane przez Wikttoria Poka¿ wiadomo¶æ
Jest ró¿nica pomiêdzy popalaniem od czasu do czasu a codziennym na³ogiem. To ¿e bêdzie paliæ na imprezach nie uczyni go od razu palacza.
Nie uwa¿am go za palacza, ale dlatego tak podkre¶li³am na pocz±tku jakie jest moje podej¶cie do palenia. Moi znajomi niech sobie pal±, przecie¿ nie bêdê im prawi³a kazañ. Ale T¯ jest zbyt blisk± mi osob±, bym mog³a byæ na to obojêtna. Mo¿e jestem dziwna, ale sam ten widok, jak widzia³am go pal±cego by³ dla mnie zwyczajnie odra¿aj±cy. Po tym nie mia³am ochoty ani go przytuliæ ani tym bardziej poca³owaæ.

Cytat:
Napisane przez Wikttoria Poka¿ wiadomo¶æ
Ja tu widzê inny problem. sama napisa³a¶ ¿e nie pali³ pierwszy raz. Byæ mo¿e w towarzystwie kolegów pali ci±gle - przed Tob± siê ukrywa. Nie do¶æ ¿e ciê ok³amuje to robi z Ciebie idiotkê(z góry przepraszam za to s³owo) w oczach znajomych. wed³ug mnie to jes najgorsze - ¿e stawi ciê w bardzo z³ym ¶wietle.
Nie wiem czy nie pali³ pierwszy raz, to taki mój wniosek po tym co zobaczy³am. Ja siê na tym nie znam, bo nigdy nawet nie próbowa³am siê zaci±gn±æ, ale wydaje mi siê, ¿e jak kto¶ nigdy nie pali to nie przychodzi mu to z tak± ³atwo¶ci±. Sama nie wiem, ale wielu jego kolegów pali.
Jak moi znajomi wychodz± na papierosa to mogê z nimi staæ i nikt nie widzi nic z³ego w tym, ¿e ja nie palê z nimi. Jednak T¯ powiedzia³ wczoraj o czym¶ w stylu, ¿e to g³upio tak staæ jak wszyscy pal± i wypada³oby chocia¿ dla towarzystwa. Mi to rêce opadaj± jak co¶ takiego s³yszê...

Cytat:
Napisane przez elisee15 Poka¿ wiadomo¶æ
Powiedz mu o tym, a jak nie przestanie paliæ (popalaæ) to siê z nim rozstañ. Dla mnie to nie by³by zaden powód do zakoñczenia zwi±zku, no ale skoro napisa³a¶, ze ty nie mozesz tego palenia zaakceptowaæ to nie widzê innej mozliwo¶ci (bo kompletnie bez sensu by³oby go zmuszaæ do rzucenia za wszelk± cenê, skoro lubi / chce to robiæ).
Nie muszê mu o tym mówiæ, bo doskonale wie jakie jest moje podej¶cie. Zawsze my¶la³am, ¿e ma podobne pogl±dy do moich i nigdy nie bêdê musia³a siê o to martwiæ.

Nie wiem jak to rozwi±zaæ. Z jednej strony nie chcê mu stawiaæ zakazów, a z drugiej nie zniosê jego palenia nawet od czasu do czasu (bo na razie tylko o taki rodzaj palenia chodzi).
Aglaia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 11:29   #16
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Ch³opak a palenie

Uwa¿am, ¿e rzucanie kogo¶ przez palenie to nie jest ''wymówka'' tylko rzeczowy argument. Osoba pal±ca bêd±ca w zwi±zku nie odpowiada ju¿ tylko za siebie, ale i za drug± osobê. Nie chce, ¿eby mojego faceta spotka³o to samo przez palenie, co inn± blisk± mi osobê. Nie chce, ¿eby ze wspólnego bud¿etu sz³o miesiêcznie tyle kasy na fajki, nie chce przytulaæ i ca³owaæ ¶mierdziela.

Skoro mnie mê¿czyzna mo¿e odrzuciæ bo uzna ¿e jestem dla niego za wysoka/za brzydka/za g³upia to ja mogê odrzuciæ i nie chcieæ mieæ faceta, który pali. Proste.
vouvray jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 11:30   #17
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomo¶ci: 11 173
Dot.: Ch³opak a palenie

uwa¿am, ¿e Twój ch³opak zachowuje siê bardzo nie fair wobec Ciebie
po pierwsze weszli¶cie w zwi±zek nie pal±c i on wiedzia³ od pocz±tku jaki masz do palenia stosunek
co innego jakby on od pocz±tku pali³, a Ty po 3 latach by¶ zaczê³a robiæ awantury, a co innego kiedy on wchodz±c z Tob± w zwi±zek zaakceptowa³ fakt, ¿e nie znosisz papierosów
do tego jeszcze te teksty przy kolegach
masakra
af6a7928a10f2efb7030debf852af0b1c87659cc jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 11:35   #18
vouvray
Zadomowienie
 
Avatar vouvray
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomo¶ci: 1 405
Dot.: Ch³opak a palenie

Cytat:
Napisane przez Aglaia Poka¿ wiadomo¶æ
Jednak T¯ powiedzia³ wczoraj o czym¶ w stylu, ¿e to g³upio tak staæ jak wszyscy pal± i wypada³oby chocia¿ dla towarzystwa. Mi to rêce opadaj± jak co¶ takiego s³yszê...
Autorko, rozumiem Twoje rozterki. Gdy moi znajomi id± paliæ i prosz±, ¿ebym z nimi wysz³a na korytarz to nie wiem nigdy, czy i¶æ z nimi, czy zostaæ sama w pustym pokoju, jak wszyscy id± na fajkê.
Ja w ogóle jestem wra¿liwa bardzo na ten dym, tym bardziej, ¿e mam problemy z oczami i ju¿ zaraz zaczynaj± mi oczy ³zawiæ, zaczynam kichaæ, g³owa mnie zaczyna boleæ, po prostu mój organizm tak na to reaguje, wiêc dosz³am do wniosku, ¿e lepiej po prostu zostaæ 'na stanowisku' i nie i¶æ z reszt± na dymka, po co mam i¶æ i robiæ cyrki, ¿eby kto¶ jeszcze móg³ sobie pomy¶leæ, ¿e ostentacyjnie kicham, prycham, a ja po prostu tak reaguje na to.
vouvray jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 11:53   #19
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wroc³aw
Wiadomo¶ci: 5 647
Dot.: Ch³opak a palenie

''Tak naprawdê to mog³abym mu zabroniæ, ale nie chcê tego robiæ. Wiem jak mu na mnie zale¿y i zrezygnowa³by z tego dla mnie. Ale co z tego? ¯eby potem mi wypomina³, ¿e mu czego¶ nie wolno? Ja te¿ nie chcê byæ ograniczana, wiêc to dzia³a w obie strony. Jak ju¿ pisa³am, kiedy¶ my¶la³am, ¿e nie chce paliæ z w³asnej woli, a nie dlatego, ¿e jest ze mn±.''

Powia³o przem±drzalstwem,
skoro mo¿esz mu zabroniæ to po co to ca³e larum i w±tek na forum?
czu³abym siê wykorzystana na miejscu Twojego faceta gdybym siê dowiedzia³a jakie masz do tego podej¶cie,
j
anex_1989 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c

Okazje i pomys³y na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-13, 11:55   #20
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomo¶ci: 18 377
Dot.: Ch³opak a palenie

Cytat:
Napisane przez szugarbejb Poka¿ wiadomo¶æ
Nie przesadzasz.

Palenie fajek jest idiotyczne: po pierwsze niszczy zdrowie, a po drugie niszczy kieszeñ. Sama jestem przeciwniczk± palenia, walczê z popalaniem swoim i T¯. Gdyby mój T¯ nie rzuci³ palenia prêdzej czy pó¼niej rozsta³abym siê z nim. Chodzi tak o smród, jak i niszczenie zdrowia (jak mieæ dzieci z palaczem? ¦mierdzi, traci pieni±dze, bêdzie chorowa³ i pewnie szybko umrze) jak i stratê pieniêdzy.

O paleniu trawki ju¿ nie wspomnê, nigdy nie spotyka³am siê z ch³opakami, którzy palili trawke lub za¿ywali innych narktykow, jestem ogromn± przeciwniczk± i nie tolerujê tego u nikogo (nie koleguj± siê z takimi osobami nawet).

Dla mnie stosunek do u¿ywek to powa¿na sprawa w zwi±zku (plasuje siê w równym stopniu ze stosunkiem do pieniêdzy, ¶lubu, posiadania dzieci itp.) i w przypadku niezrozumienia w tej kwestii - zerwa³abym (co raz ju¿ zrobi³am ze wzglêdu na narkotyki, dowiedzia³am siê, ¿e ch³opak, z którym siê spotykam od pó³ roku za¿ywa kokainê i od razu po tym zerwa³am z nim wszelkie kontakty).

Zgadzam siê. Równie¿ palenia nie tolerujê, nie zaakceptowa³abym palenia u T¯ta - odeszlabym. Zwyczajnie: smród, utrata zdrowia (powa¿na!) wydawanie bezsensownie kasy. To nie dla mnie, od pocz±tku zwi±zku by³o to miedzy nami jasne (na szczêscie T¯ ma identyczne podej¶cie). I tyczy sie to równie¿ popalania na imprezach.

Nie zgadzam siê na to, by T¯ niszczy³ sobie swiadomie zdrowie. Jestesmy razem, ¿yjemy razem i chcemy ¿yæ razem - w zwi±zku z tym dbamy o siebie nawzajem. Je¶li on kiedy¶ bedzie chorowa³ na raka p³uc/pêcherza/POChP/cokolwiek innego bo paliæ mu sie zachcia³o, to konsekwencje spadn± równie¿ na mnie, a ja siê na to nie piszê.

Cytat:
Napisane przez Aglaia Poka¿ wiadomo¶æ
Od razu mówiê, ¿e rozstanie nie wchodzi w grê, na pewno nie przez co¶ takiego.

No to ja nie widze innej opcji jak pogadaæ i powiedzieæ, ze nie bêdziesz tego tolerowaæ - i wyja¶nic dlaczego. Tylko wiesz, je¶li on bêdzie dalej pali³, a Ty bêdziesz tylko gada³a to nic z tego nie bêdzie.
__________________
¬le czy dobrze, oka¿e siê pó¼niej. Ale trzeba dzia³aæ, ¶mia³o chwytaæ ¿ycie za grzywê.
¯a³uje siê wy³±cznie bezczynno¶ci, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choæ niekiedy przynosz± smutek i ¿al, nie ¿a³uje siê.


¦led¼ te¿ pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 12:01   #21
Aglaia
Przyczajenie
 
Avatar Aglaia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Ch³opak a palenie

[1=af6a7928a10f2efb7030deb f852af0b1c87659cc;4130069 0]uwa¿am, ¿e Twój ch³opak zachowuje siê bardzo nie fair wobec Ciebie
po pierwsze weszli¶cie w zwi±zek nie pal±c i on wiedzia³ od pocz±tku jaki masz do palenia stosunek
co innego jakby on od pocz±tku pali³, a Ty po 3 latach by¶ zaczê³a robiæ awantury, a co innego kiedy on wchodz±c z Tob± w zwi±zek zaakceptowa³ fakt, ¿e nie znosisz papierosów
do tego jeszcze te teksty przy kolegach
masakra[/QUOTE]

W³a¶nie te¿ tak my¶lê, ale nie uda³o mi siê tego ubraæ w s³owa. Dziêki bardzo za ten komentarz, mo¿e to byæ sensowny argument w rozmowie.

Prawdopodobnie przyjdzie do mnie ok. 16, chce ze mn± o tym rozmawiaæ. Jak widaæ jego te¿ mêcz± te niedomówienia miêdzy nami. Na ogó³ jestem dosyæ wybuchowa, dlatego teraz chcê przekalkulowaæ wszystko na zimno. Nie chcê, ¿eby wysz³a z tego k³ótnia.
Ale obawiam siê, ¿e znowu zacznie mówiæ o tym, ¿e mu nie wolno, ¿e zabraniam, a to ju¿ na pewno mnie zdenerwuje.

Nie wiem jeszcze jak rozwi±zaæ sprawê z naszym wyjazdem i trawk±. Nie wyobra¿am sobie tego jak np. mia³aby paliæ moja siostra z narzeczonym, a z nimi mój T¯. A ja mia³abym siedzieæ obok, patrzeæ i siê u¶miechaæ? Jeszcze kiedy¶ pewnie sama chcia³abym spróbowaæ, ale jak ju¿ pisa³am w³a¶nie mój T¯ wybi³ mi to z g³owy, wrêcz na mnie najecha³ i stwierdzi³am wtedy, ¿e ma racjê i to rzeczywi¶cie bez sensu.
Nie wiem tylko co takiego siê sta³o, ¿e zmieni³ podej¶cie o 180 stopni, teraz to pewnie by³by sk³onny nawet zachêcaæ mnie do tego.
Aglaia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 12:17   #22
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: st±d
Wiadomo¶ci: 36 831
Dot.: Ch³opak a palenie

Cytat:
Napisane przez Wikttoria Poka¿ wiadomo¶æ
Jest ró¿nica pomiêdzy popalaniem od czasu do czasu a codziennym na³ogiem. To ¿e bêdzie paliæ na imprezach nie uczyni go od razu palacza. Wiem co piszê - jestem tego najlepszym przyk³adem. Przed poznaniem TZ pali³am 3 lata. Rzuci³am mo¿na powiedzieæ dla niego - bo mnie o to poprosi³. Nie pale ju¿ ³o... 8 ³at ale to ¿e sobie od czasu do czasu zapalê na imprezach nie znaczy ¿e ci±gnie mnie do tego stale (Tz o tym wie) Bo nie chce byæ palaczem - cz³owiek ¶mierdzi, nie czujê nic oprócz dymu od siebie.
To zalezy od cz³owieka.
Ja z kolei jestem przyk³adem, który z okazyjnego popalania sobie na imprezkach, wpad³ w na³óg. Pali³am przez 3 lata z krótk± przerw±. Paczkê dziennie.

Tak¿e jestem przeciwna popalaniu sobie na imprezach
Dotka90 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 12:47   #23
elisee15
Zadomowienie
 
Avatar elisee15
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomo¶ci: 1 150
Dot.: Ch³opak a palenie

Cytat:
Napisane przez Aglaia Poka¿ wiadomo¶æ
Tak naprawdê to mog³abym mu zabroniæ, ale nie chcê tego robiæ. Wiem jak mu na mnie zale¿y i zrezygnowa³by z tego dla mnie. Ale co z tego? ¯eby potem mi wypomina³, ¿e mu czego¶ nie wolno? Ja te¿ nie chcê byæ ograniczana, wiêc to dzia³a w obie strony. Jak ju¿ pisa³am, kiedy¶ my¶la³am, ¿e nie chce paliæ z w³asnej woli, a nie dlatego, ¿e jest ze mn±.
Kazdy palacz kiedy¶ zacz±³ swój na³óg, jeden maj±c 17 lat, inny maj±c 30. Wiele osób najpierw jest wrogami papierosów, a potem zaczynaj± paliæ z róznych powodów. Ludzie siê zmieniaj± i tyle, wiadomo ze Ty mozesz takiej zmiany w swoim ch³opaku nie akceptowaæ, ale to akurat nic szczególnie dziwnego, ze odmieni³o mu siê podej¶cie do palenia.

Cytat:
Napisane przez Aglaia Poka¿ wiadomo¶æ
Od razu mówiê, ¿e rozstanie nie wchodzi w grê, na pewno nie przez co¶ takiego.
W Twojej sytuacji na d³uzsz± metê nie ma raczej innego wyj¶cia. Bo które¶ z Was musia³oby ust±piæ - albo Ty musia³aby¶ zaakceptowaæ jego popalanie (a piszesz, ze jeste¶ kategorycznie przeciwna paleniu), albo on musia³by przestaæ paliæ maj±c poczucie, ze rezygnuje z czego¶ co lubi, bo Ty niejako to na nim wymog³a¶. W obu przypadkach po czasie narasta³aby tylko frustracja u której¶ ze stron.
elisee15 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 13:10   #24
Aglaia
Przyczajenie
 
Avatar Aglaia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Ch³opak a palenie

Cytat:
Napisane przez elisee15 Poka¿ wiadomo¶æ
W Twojej sytuacji na d³uzsz± metê nie ma raczej innego wyj¶cia. Bo które¶ z Was musia³oby ust±piæ - albo Ty musia³aby¶ zaakceptowaæ jego popalanie (a piszesz, ze jeste¶ kategorycznie przeciwna paleniu), albo on musia³by przestaæ paliæ maj±c poczucie, ze rezygnuje z czego¶ co lubi, bo Ty niejako to na nim wymog³a¶. W obu przypadkach po czasie narasta³aby tylko frustracja u której¶ ze stron.
W³a¶nie nie wiem jak to jest, czy on to lubi i sprawia mu to jak±¶ przyjemno¶æ czy chce to robiæ dla towarzystwa, bo jak stwierdzi³ g³upio tak staæ jak wszyscy pal±. Postaram siê dowiedzieæ tego podczas dzisiejszej rozmowy.
Aglaia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 13:14   #25
ciri15
Ekspert od Dupy Strony
 
Avatar ciri15
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomo¶ci: 20 778
Dot.: Ch³opak a palenie

Cytat:
Napisane przez Aglaia Poka¿ wiadomo¶æ
Nie tylko o nim mog± mieæ tak± opiniê, ale ja te¿ nie chcê wychodziæ na jak±¶ zo³zê przez takie teksty.
Naprawdê Ciê to interesuje co jego koledzy o Tobie my¶l±?

Jak to:
Cytat:
Napisane przez Aglaia Poka¿ wiadomo¶æ
Od razu mówiê, ¿e rozstanie nie wchodzi w grê, na pewno nie przez co¶ takiego.
ma siê do tego:
Cytat:
Napisane przez Aglaia Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wiem jak to rozwi±zaæ. Z jednej strony nie chcê mu stawiaæ zakazów, a z drugiej nie zniosê jego palenia nawet od czasu do czasu (bo na razie tylko o taki rodzaj palenia chodzi).
?

A tak w ogóle to zgadzam siê, z któr±¶ wiza¿ank±, to bardzo nie fair wobec Ciebie. Do tej pory my¶la³a¶, ¿e nie pali i ma podobny stosunek do palenia jak Ty, a teraz Ci taki numer wywin±³. Rozmawia³a¶ z nim o tym w domu?

---------- Dopisano o 14:11 ---------- Poprzedni post napisano o 14:10 ----------

Cytat:
Napisane przez vouvray Poka¿ wiadomo¶æ
Skoro mnie mê¿czyzna mo¿e odrzuciæ bo uzna ¿e jestem dla niego za wysoka/za brzydka/za g³upia to ja mogê odrzuciæ i nie chcieæ mieæ faceta, który pali. Proste.
Wrêcz tym bardziej mo¿esz.

---------- Dopisano o 14:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:11 ----------

Cytat:
Napisane przez Aglaia Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wiem tylko co takiego siê sta³o, ¿e zmieni³ podej¶cie o 180 stopni, teraz to pewnie by³by sk³onny nawet zachêcaæ mnie do tego.
Czemu o to nie zapyta³a¶ ju¿ rok temu, jak byli¶cie u siostry?
__________________
Jak na ¶w. Hieronima jest deszcz albo go ni ma, to na ¶w. Szczepana pada albo nie pada.

ciri15 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 13:21   #26
201607040946
Konto usuniête
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomo¶ci: 20 500
Dot.: Ch³opak a palenie

Jak ci nie pasuje, to we¼ siê z nim rozstañ Ch³opak i tak nie pali, odk±d jeste¶cie w zwi±zku, dla mnie to by³oby wielkie po¶wiêcenie. Jak widaæ, nie rzuci³ dla siebie, ale dla ciebie.
201607040946 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 13:26   #27
klempaa
Zakorzenienie
 
Avatar klempaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: z kupy gruzu
Wiadomo¶ci: 18 377
Dot.: Ch³opak a palenie

Cytat:
Napisane przez kaguya Poka¿ wiadomo¶æ
Jak ci nie pasuje, to we¼ siê z nim rozstañ Ch³opak i tak nie pali, odk±d jeste¶cie w zwi±zku, dla mnie to by³oby wielkie po¶wiêcenie. Jak widaæ, nie rzuci³ dla siebie, ale dla ciebie.

Ale przecie¿ on nie pali³ zanim z ni± zacz±³ byæ
__________________
¬le czy dobrze, oka¿e siê pó¼niej. Ale trzeba dzia³aæ, ¶mia³o chwytaæ ¿ycie za grzywê.
¯a³uje siê wy³±cznie bezczynno¶ci, niezdecydowania, wahania.
Czynów i decyzji, choæ niekiedy przynosz± smutek i ¿al, nie ¿a³uje siê.


¦led¼ te¿ pies! - blogujemy


klempaa jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 14:01   #28
milionmalychkawalkow
Zadomowienie
 
Avatar milionmalychkawalkow
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Habana
Wiadomo¶ci: 1 305
Dot.: Ch³opak a palenie

Cytat:
Napisane przez Aglaia Poka¿ wiadomo¶æ
Witam!

Zak³adam ten w±tek, bo po raz pierwszy ju¿ nie wiem czy dobrze my¶lê. Chcê siê poradziæ, bo nie wiem czy nie przesadzam.
Zacznê od pocz±tku. Mój stosunek do palenia by³ od zawsze dosyæ surowy. Moi rodzice nie pal±, moja siostra jak by³a starsza to popala³a tylko poza domem, wiêc w domu nie mia³am z tym styczno¶ci. Nie cierpiê dymu tytoniowego, przeszkadza mi ten zapach, jak jestem w jakim¶ klubie to chwilê mi zajmuje, by siê do tego przyzwyczaiæ. Po prostu w pewien sposób nie akceptujê palenia, zawsze tak by³o szczególnie je¶li chodzi o ch³opaków, palenie zawsze dyskwalifikowa³o u mnie ch³opaka.

Z moim facetem jeste¶my razem od 3 lat. Przez ca³y ten czas wydawa³o mi siê, ¿e ma podobne podej¶cie jak ja i nie chce paliæ z w³asnego wyboru. Sam tak z reszt± kiedy¶ mówi³, pó¼niej nie widzia³am potrzeby poruszania tego tematu. Ostatnio powoli okazuje siê, ¿e nie jest tak, jak my¶la³am. ¯eby nie przed³u¿aæ opiszê sytuacjê z wieczora.
Wybrali¶my siê z ch³opakiem i dwoma kolegami do kina. Przed seansem wyszli¶my, bo koledzy chcieli zapaliæ. Zaproponowali papierosa, ja standardowo podziêkowa³am, a T¯ stwierdzi³, ¿e nie mo¿e, bo ja mu nie pozwalam (ju¿ raz tak mówi³, ale wtedy na tym siê skoñczy³o). Powsta³o lekkie spiêcie, bo ¼le poczu³am siê z tym, ¿e w pewnym sensie zrzuca na mnie odpowiedzialno¶æ za to. Wtedy zrezygnowa³ z papierosa, ale po chwili po prostu wzi±³ do po³owy wypalonego papierosa kolegi i go dokoñczy³. Jak siê spojrza³am to tylko siê ¶mia³, ¿e nie bêdzie mi dmucha³ w twarz (swoj± drog± i tak to zrobi³ przez przypadek).
Ostatnio wydawa³o mi siê, ¿e jego nastawienie do palenia siê zmieni³o (albo zawsze by³o inne, tylko nie by³am tego ¶wiadoma), kiedy¶ co¶ napomkn±³, ¿e próbowa³ jakich¶ smakowych papierosów, ale pierwszy raz widzia³am go pal±cego. I wcale nie wygl±da³o to tak jakby nigdy nie pali³.
Trochê siê posprzeczali¶my o to pó¼niej, on nie widzi w tym nic z³ego. Bardziej to siê mnie czepia³ o to, ¿e nic mu nie wolno. Jak mia³ powiedzieæ czego mu nie wolno to nawet nie potrafi³ nic innego wymieniæ.
Tak naprawdê jest jedna rzecz, której najwyra¼niej postanowi³ nie wymieniaæ. Za tydzieñ wyje¿d¿amy do mojej siostry do Holandii i znowu zacznie siê trudny temat palenia trawki, z tym te¿ mamy problem, bo tego T¯ te¿ chce spróbowaæ. Na razie nie chcê przed³u¿aæ, ale to te¿ mnie martwi. Nie chcê siê k³óciæ podczas naszego wyjazdu, ale teraz nie mo¿emy siê w tej sprawie dogadaæ.

Jutro jeszcze bêdziemy o tym rozmawiali, bo dzi¶ by³o za pó¼no, ale nie wiem jak nastawiæ siê do tej rozmowy. Czy dalej uparcie trzymaæ siê swojego czy jednak trochê wyluzowaæ.

Sama ju¿ nie wiem czy przesadzam, ale naprawdê nie jestem w stanie zaakceptowaæ palenia u ch³opaka, nawet takiego okazjonalnego popalania "dla towarzystwa".
Z jednej strony ciê rozumiem, chocia¿ mojego podej¶cie do u¿ywek w ogóle jest zgo³a inne. Ja te¿ nie lubiê dusiæ siê w tytoniowym dymie, ale nie zabrania³am nigdy tego mojemu partnerowi. Samej zdarza³o mi siê popalaæ wiêcej ni¿ jemu, ale on te¿ nie miewa³ do mnie o to pretensji.
To, czy kto¶ pali czy nie, jest jego spraw±, kwesti± jego zdrowia, za które sam odpowiada. Widaæ, ¿e stara siê przy tobie nie paliæ, bo wie, ¿e ci to przeszkadza, ale tylko dlatego, ¿e tobie siê to nie podoba, nie rzuci tego zupe³nie, je¶li tego nie chce.
Zio³o, którego on chce spróbowaæ, jest dostêpne równie¿ w Polsce i nie musi jechaæ do Holandii, by go spróbowaæ, mam wra¿enie, ¿e twój facet ¶wietnie o tym wie. Ale dopóki nie wmusza ci tego, albo nie truje ciê oparami, nie masz prawa mu tego zabraniaæ.

---------- Dopisano o 15:01 ---------- Poprzedni post napisano o 14:53 ----------

Cytat:
Napisane przez Aglaia Poka¿ wiadomo¶æ
Nie wiem jeszcze jak rozwi±zaæ sprawê z naszym wyjazdem i trawk±. Nie wyobra¿am sobie tego jak np. mia³aby paliæ moja siostra z narzeczonym, a z nimi mój T¯. A ja mia³abym siedzieæ obok, patrzeæ i siê u¶miechaæ? Jeszcze kiedy¶ pewnie sama chcia³abym spróbowaæ, ale jak ju¿ pisa³am w³a¶nie mój T¯ wybi³ mi to z g³owy, wrêcz na mnie najecha³ i stwierdzi³am wtedy, ¿e ma racjê i to rzeczywi¶cie bez sensu.
Nie wiem tylko co takiego siê sta³o, ¿e zmieni³ podej¶cie o 180 stopni, teraz to pewnie by³by sk³onny nawet zachêcaæ mnie do tego.
Ale co w tym z³ego? Dlaczego on nie mo¿e zapaliæ z twoj± siostr±, a ty siedzieæ i patrzeæ? Po pierwszym razie on nawet nic nie poczuje, MO¯E bêdzie trochê bardziej rozgadany i roze¶miany, ale nie bêdzie wygl±da³ jak Riedel tu¿ przed ¶mierci±...
__________________


IG
👊 🔥♀ 💥 ✊
intersekcjonalizm | siostrzañstwo | moc kobiet
g i r l o n f i r e
milionmalychkawalkow jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 14:05   #29
inezka92
Raczkowanie
 
Avatar inezka92
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomo¶ci: 246
Dot.: Ch³opak a palenie

Cytat:
Napisane przez Aglaia Poka¿ wiadomo¶æ
Witam!

Zak³adam ten w±tek, bo po raz pierwszy ju¿ nie wiem czy dobrze my¶lê. Chcê siê poradziæ, bo nie wiem czy nie przesadzam.
Zacznê od pocz±tku. Mój stosunek do palenia by³ od zawsze dosyæ surowy. Moi rodzice nie pal±, moja siostra jak by³a starsza to popala³a tylko poza domem, wiêc w domu nie mia³am z tym styczno¶ci. Nie cierpiê dymu tytoniowego, przeszkadza mi ten zapach, jak jestem w jakim¶ klubie to chwilê mi zajmuje, by siê do tego przyzwyczaiæ. Po prostu w pewien sposób nie akceptujê palenia, zawsze tak by³o szczególnie je¶li chodzi o ch³opaków, palenie zawsze dyskwalifikowa³o u mnie ch³opaka.

Z moim facetem jeste¶my razem od 3 lat. Przez ca³y ten czas wydawa³o mi siê, ¿e ma podobne podej¶cie jak ja i nie chce paliæ z w³asnego wyboru. Sam tak z reszt± kiedy¶ mówi³, pó¼niej nie widzia³am potrzeby poruszania tego tematu. Ostatnio powoli okazuje siê, ¿e nie jest tak, jak my¶la³am. ¯eby nie przed³u¿aæ opiszê sytuacjê z wieczora.
Wybrali¶my siê z ch³opakiem i dwoma kolegami do kina. Przed seansem wyszli¶my, bo koledzy chcieli zapaliæ. Zaproponowali papierosa, ja standardowo podziêkowa³am, a T¯ stwierdzi³, ¿e nie mo¿e, bo ja mu nie pozwalam (ju¿ raz tak mówi³, ale wtedy na tym siê skoñczy³o). Powsta³o lekkie spiêcie, bo ¼le poczu³am siê z tym, ¿e w pewnym sensie zrzuca na mnie odpowiedzialno¶æ za to. Wtedy zrezygnowa³ z papierosa, ale po chwili po prostu wzi±³ do po³owy wypalonego papierosa kolegi i go dokoñczy³. Jak siê spojrza³am to tylko siê ¶mia³, ¿e nie bêdzie mi dmucha³ w twarz (swoj± drog± i tak to zrobi³ przez przypadek).
Ostatnio wydawa³o mi siê, ¿e jego nastawienie do palenia siê zmieni³o (albo zawsze by³o inne, tylko nie by³am tego ¶wiadoma), kiedy¶ co¶ napomkn±³, ¿e próbowa³ jakich¶ smakowych papierosów, ale pierwszy raz widzia³am go pal±cego. I wcale nie wygl±da³o to tak jakby nigdy nie pali³.
Trochê siê posprzeczali¶my o to pó¼niej, on nie widzi w tym nic z³ego. Bardziej to siê mnie czepia³ o to, ¿e nic mu nie wolno. Jak mia³ powiedzieæ czego mu nie wolno to nawet nie potrafi³ nic innego wymieniæ.
Tak naprawdê jest jedna rzecz, której najwyra¼niej postanowi³ nie wymieniaæ. Za tydzieñ wyje¿d¿amy do mojej siostry do Holandii i znowu zacznie siê trudny temat palenia trawki, z tym te¿ mamy problem, bo tego T¯ te¿ chce spróbowaæ. Na razie nie chcê przed³u¿aæ, ale to te¿ mnie martwi. Nie chcê siê k³óciæ podczas naszego wyjazdu, ale teraz nie mo¿emy siê w tej sprawie dogadaæ.

Jutro jeszcze bêdziemy o tym rozmawiali, bo dzi¶ by³o za pó¼no, ale nie wiem jak nastawiæ siê do tej rozmowy. Czy dalej uparcie trzymaæ siê swojego czy jednak trochê wyluzowaæ.

Sama ju¿ nie wiem czy przesadzam, ale naprawdê nie jestem w stanie zaakceptowaæ palenia u ch³opaka, nawet takiego okazjonalnego popalania "dla towarzystwa".
Przesadzasz. Je¶li ch³opak pali tylko "dla towarzystwa" to ty nie znosz±c dymu nie musisz z nim wychodziæ i grzecznie staæ przy nim a¿ skoñczy. Ch³opak jest doros³y i ma prawo o sobie decydowaæ. Czy je¶li zabroni³by ci siê malowaæ bo np nie lubi "tapety" by¶ siê nie malowa³a ??? Nie rozumiem, ja czego¶ nie lubiê to ch³opak ma te¿ tego nie lubiæ ja czego¶ nie toleruje to on te¿ ma tego nie tolerowaæ . Co innego gdyby by³ uzale¿niony i pali³ by w domu nigdzie nie wychodz±c i smrodzi³ w nim, a tak ... wyluzuj.
inezka92 jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Stary 2013-06-13, 14:14   #30
Aglaia
Przyczajenie
 
Avatar Aglaia
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomo¶ci: 24
Dot.: Ch³opak a palenie

Cytat:
Napisane przez inezka92 Poka¿ wiadomo¶æ
Przesadzasz. Je¶li ch³opak pali tylko "dla towarzystwa" to ty nie znosz±c dymu nie musisz z nim wychodziæ i grzecznie staæ przy nim a¿ skoñczy. Ch³opak jest doros³y i ma prawo o sobie decydowaæ. Czy je¶li zabroni³by ci siê malowaæ bo np nie lubi "tapety" by¶ siê nie malowa³a ??? Nie rozumiem, ja czego¶ nie lubiê to ch³opak ma te¿ tego nie lubiæ ja czego¶ nie toleruje to on te¿ ma tego nie tolerowaæ . Co innego gdyby by³ uzale¿niony i pali³ by w domu nigdzie nie wychodz±c i smrodzi³ w nim, a tak ... wyluzuj.
Czyli to ja mam zacisn±æ zêby i zmieniæ swoje pogl±dy??
Aglaia jest offline Zg³o¶ do moderatora   Odpowiedz cytuj±c
Odpowiedz

Nowe w±tki na forum Intymnie


Ten w±tek obecnie przegl±daj±: 1 (0 u¿ytkowników i 1 go¶ci)
 

Zasady wysy³ania wiadomo¶ci
Nie mo¿esz zak³adaæ nowych w±tków
Nie mo¿esz pisaæ odpowiedzi
Nie mo¿esz dodawaæ zdjêæ i plików
Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów

BB code is W³±czono
Emotikonki: W³±czono
Kod [IMG]: W³±czono
Kod HTML: Wy³±czono

Gor±ce linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:37.