Kompleks utrudniający funkcjonowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-18, 15:41   #1
voella
Raczkowanie
 
Avatar voella
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 44

Kompleks utrudniający funkcjonowanie


Moim kompleksem jest nos, który jest po prostu dość duży. Nie jest to jakiś ogromny nochal tylko dość większy nos. Nie widać tego gdy patrzy się w oczy, za to z profilu wygląda to okropnie. Tak sobie to wpoiłam, ten kompleks, że wstydzę się do kogokolwiek odwracać profilem. Zawsze staram się patrzeć twarzą w twarz aby nie było tego widać. Czegokolwiek bym nie robiła zawsze uważam aby nikt go nie widział z boku. Non stop o tym myślę, o tym jak stanąć, jak odwrócić głowę. Dobija mnie to, bo chciałabym mieć to gdzieś, ale nie potrafię. Jest to męczące. Na przykład siedząc z kimś przy stole ramię w ramię i gdy widzę, że ktoś odwraca się w moją stronę to od razu ja też to robię, patrzę w oczy lub w drugą stronę. Mam wrażenie, że każdy na niego patrzy i uważa go za okropnego, a gdy się odwrócę to nikt go nie spostrzeże. Utrudnia mi to kontakty z innymi ludźmi, rozmowy. Jak mam się tego kompleksu pozbyć?
voella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 15:58   #2
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Pewnie przesadzasz z tą wielkością. Rozejrzyj się i zobacz jakie nosy mają inni. I jakoś funkcjonują nawet z nosem jak Pinokio.

Jeżeli już naprawdę narząd powonienia ci doskwiera to zawsze można zrobić operację pomniejszenia.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 16:22   #3
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Rozumiem Cię, bo sama mam kompleksy związane z moim nosem. Jest absolutnie, jak to się mówi, orli. I jeśli jeszcze z przodu wygląda jeszcze znośnie, bo jest wąski, to z boku... Szkoda gadać. Mam obsesję na każdej imprezie, żeby nikt mi nie zrobił zdjęcia z profilu. Jak mam gorszy dzień/tydzień/miesiąc, to też w autobusie szukam takiego miejsca, żeby nikt nie patrzył na mnie z profilu. Jak poznaję kogoś nowego - to samo. Nie utrudnia mi to jednak funkcjonowania na tyle, by myśleć o operacji. Moja mama miała operację plastyczną nosa (po złamaniu w dzieciństwie miała okropnego garba na nosie) i sama mówi, że ból był bardzo silny. No i jest to jednak operacja pod pełną narkozą, a to zawsze jest ryzyko. Nie chciałabym stracić zdrowia z powodu nosa/biustu... Ale w sytuacji, gdy dla kogoś to jest tak poważny problem, to bym przemyślała operację Wiadomo, że wiąże się to z kosztami, ale inwestycja we własne dobre samopoczucie nie jest inwestycją straconą moim zdaniem.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 16:56   #4
LoveMessages
Zakorzenienie
 
Avatar LoveMessages
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 6 309
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Całe życie się z swoim nosem męczyłam, w gimnazjum swoje przeżyłam z jego powodu więc nie ma co się męczyć. Pomyśl o operacji plastycznej. Pewnie większość będzie za zaakceptowaniem samej siebie bla bla bla... ale po co ?
LoveMessages jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 17:52   #5
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Operacja plastyczna.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 18:05   #6
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Operacja plastyczna, na którą nie żałuj kasy, bo konsekwencje mogą być nieprzyjemne, jeśli weźmie się za to zły chirurg. Do tego czasu odpowiedni fryz i powinno być lepiej.

Nie chciałabym podważyć autorytetu Nadis ale korekty nosa, te mnie skomplikowane, da się chyba robić także w znieczuleniu miejscowym?
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 18:12   #7
voella
Raczkowanie
 
Avatar voella
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 44
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Nie, nie. Operacja odpada, nie chcę ingerować w swój wygląd. Chodzi mi o to jak to ja mam się zaakceptować? Bo to nie jest tak, że on mi bardzo przeszkadza, tylko mam taki odruch zakrywania go od pewnego czasu. Ukrywania ogólnie swojej twarzy, nie chcę zdjęć, uciekam zawsze od nich. Czy to może przejdzie z wiekiem? On nie jest straszny na tyle aby decydować się na operacje, to jest w mojej głowie. Kilka beznadziejnych koleżanek kiedyś mi coś na jego temat powiedziały i tak zostało. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Po prostu chcę go zaakceptować, a nie zmieniać. Nie wiem też jak.
voella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 18:12   #8
Trzy_metry_nad_niebem
Raczkowanie
 
Avatar Trzy_metry_nad_niebem
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 136
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Mam taki sam problem.Nienawidzę swojego nosa.Strasznie mnie blokuje i utrudnia normalane funkcjonowanie.Za miesiąc czeka mnie operacja Zdecydowana jestem od dawna, pieniądze uzbierane, już się nie mogę doczekać. Jeśli nie jesteś w stanie swojego nosa zaakceptować - polecam operację.Ja np nie chciałabym za jakieś 10 lat żałować, że tego nie zrobiłam.Chcę codziennie rano patrząc w lustro uśmiechać się do siebie a nie dołować.
Trzy_metry_nad_niebem jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 18:24   #9
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Czyli aż tak źle nie jest, skoro o operacji nie myślisz A już myślałam. To akceptacja przyjdzie sama w pewnym wieku. Nie wiem, ile masz lat, ale w okresie środkowostudenckim na ogół już ma się gdzieś dawne kompleksy.
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 18:30   #10
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Cytat:
Napisane przez voella Pokaż wiadomość
Nie, nie. Operacja odpada, nie chcę ingerować w swój wygląd. Chodzi mi o to jak to ja mam się zaakceptować? Bo to nie jest tak, że on mi bardzo przeszkadza, tylko mam taki odruch zakrywania go od pewnego czasu. Ukrywania ogólnie swojej twarzy, nie chcę zdjęć, uciekam zawsze od nich. Czy to może przejdzie z wiekiem? On nie jest straszny na tyle aby decydować się na operacje, to jest w mojej głowie. Kilka beznadziejnych koleżanek kiedyś mi coś na jego temat powiedziały i tak zostało. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Po prostu chcę go zaakceptować, a nie zmieniać. Nie wiem też jak.
Pomysl dlaczego ktos ci cos przykrego na ten temat powiedział? moze z zazdrosci? głupoty? A najlepiej olej zdanie innych.

Spójrz w lustro i wymieć rzeczy, które w sobie lubisz- i nie wstydz sie, że jestes ładna, fajna, interesujaca, podoba ci się brzuch czy kostki, a reszte ignoruj
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 19:46   #11
aliani
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 558
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

A ja lubię swój nosek, chociaż strasznie daleko mu do ideału

Czasem się oczywiście zdarza, że jak mam gorszy dzień i przeglądam w takim bocznym lustrze to mnie denerwuje, że mógłby być mniejszy, zgrabniejszy, że cień się źle układa. Albo właśnie na niektórych zdjęciach. Czasem nawet mówię mojemu TŻtowi, że nasze dzieci to nos muszą mieć po nim. Ale tak naprawdę operacji nie chcę i nie potrzebuję. Wydaje mi się, że to nie byłabym ja, że straciłabym swój urok. Tak jak Jeniffer Grey, która była urocza w Dirty Dancing i zupełnie niepotrzebnie sobie tę korektę zrobiła według mnie. Zresztą znam wiele dziewczyn, którym pasuje taki orli lub nieco większy nosek i wyglądają ślicznie z nimi.

Jeżeli to nie jest naprawdę poważny defekt, to myślę, że go z czasem zaakceptujesz. Na pewno dużą rolę odgrywają tu otaczające Cię osoby, czy nie mają jakichś nieprzyjemnych uwag na ten temat, czy słyszysz czasem komplementy. Pamiętam jak po dwóch latach dopiero wspomniałam coś TŻtowi o moim garbku na nosie, a on się mnie pyta "a gdzie Ty go masz?" i zaczyna macać. To ja tu się przejmowałam, a on nawet tego nie zauważał Traktuj to jak swoją cechę charakterystyczną - jedni mają odstające uszy, inni za blisko osadzone oczy, no każdy jest inny po prostu, jakby wszyscy wyglądali tak samo, to by nudno było. Dlatego nie ma co się tak chować i odwracać głowę, bo i tak wszyscy widzą dobrze, jak wyglądasz i śmiem twierdzić, że patrzą na całokształt, a nie pojedyncze fragmenty.

Oczywiście nie odwodzę od pomysłu korekty nosa tych osób, które mają na tyle widoczny problem, że rzeczywiście spotykają się często ze zwracaniem uwagi na ten temat lub nieprzyjemnymi komentarzami. Wtedy sama bym się zastanowiła nad takim rozwiązaniem. Ale w takim przypadku, jak Twój, to myślę, że nie ma co się przejmować.
aliani jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 22:06   #12
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Operacja plastyczna, na którą nie żałuj kasy, bo konsekwencje mogą być nieprzyjemne, jeśli weźmie się za to zły chirurg. Do tego czasu odpowiedni fryz i powinno być lepiej.

Nie chciałabym podważyć autorytetu Nadis ale korekty nosa, te mnie skomplikowane, da się chyba robić także w znieczuleniu miejscowym?
Hm, te osoby, które znam i które miały takie zabiegi miały je pod narkozą . Ale oni mieli wyjmowane całkiem spore ilości chrząstki, a nie tylko np. korektę kształtu skrzydełek nosa. Tylko jeden kolega miał coś majstrowane przy krzywej przegrodzie nosowej na żywca i uciekał po gabinecie przed lekarką...
Z doświadczenia powiem, że przy zbyt okazałych nosach sprawdzają się świetnie rozpuszczone włosy, albo jakieś kosmyki po bokach twarzy. W ciasnym kucyku wyglądam potwornie, w rozpuszczonych jest dobrze Mnie częściowa akceptacja nosa przyszła z wiekiem, jak miałam 16 lat to moim podstawowym zmartwieniem był ten nos, teraz mam 20 i już mnie on tak ,,nie boli". Na pewno duże zasługi ma w tym mój TŻ, wcześniej moja przyjaciółka, która twierdziła, że zwróciła na mnie uwagę, bo jej się spodobał ten mój ,,fajny, żydowski nos"
Mnie też kilka słodkich koleżanek w podstawówce/gimnazjum dokuczało z tego powodu, na szczęście byłam dziewczęciem wygadanym i przeze mnie połowa moich ówczesnych prześladowczyń paradowała potem w aparatach ortodontycznych, jak im powiedziałam jako 8latka, że oddychać dużym nosem jest łatwo, ale krzywymi zębami na pewno się źle gryzie.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 22:11   #13
moemoe
Rozeznanie
 
Avatar moemoe
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 741
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

starajac sie to zamaskowac jakimis dziwnymi zachowaniami i trikami przed innymi tylko zwarasz na to uwage. Im bardziej satarasz sie cos ukryc tym bardziej to widacv
__________________
my own heart is my temple, my philosophy is kindness
moemoe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 22:33   #14
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Hm, te osoby, które znam i które miały takie zabiegi miały je pod narkozą . Ale oni mieli wyjmowane całkiem spore ilości chrząstki, a nie tylko np. korektę kształtu skrzydełek nosa. Tylko jeden kolega miał coś majstrowane przy krzywej przegrodzie nosowej na żywca i uciekał po gabinecie przed lekarką...
Z tego, co słyszałam - na ogół właśnie tak się je wykonuje, bo jest ponoć łatwiej. Ale jeśli ktoś z jakichś powodów nie chce zabiegu pod narkozą - to jakieś prostsze korekty podobno da się i w ogólnym. Tyle, że to podobno droższe.

Moja znajoma jest pochodzenia arabskiego - co widać m. in. po jej nosie właśnie, jest trochę większy i ma taki specyficzny, obniżony czubek. Nie lubi go, choć dziewczyną jest bardzo piękną, i zawsze sobie "podnosi" włosy, bo mniej go wtedy widać jej zdaniem
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 22:39   #15
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Z tego, co słyszałam - na ogół właśnie tak się je wykonuje, bo jest ponoć łatwiej. Ale jeśli ktoś z jakichś powodów nie chce zabiegu pod narkozą - to jakieś prostsze korekty podobno da się i w ogólnym. Tyle, że to podobno droższe.

Moja znajoma jest pochodzenia arabskiego - co widać m. in. po jej nosie właśnie, jest trochę większy i ma taki specyficzny, obniżony czubek. Nie lubi go, choć dziewczyną jest bardzo piękną, i zawsze sobie "podnosi" włosy, bo mniej go wtedy widać jej zdaniem
Hah, to z tą fryzurą do dziwnego nosa to widać ile osób, tyle pomysłów Ja tak sobie teraz chodzę po stronach tych klinik chirurgicznych, są takie porównania ,,przed" i ,,po" i ech... Pięknie by było, jak mnie kiedyś będzie stać, to sobie może i machnę nochala nowego
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 22:46   #16
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

miałam to samo
przez kilka lat nosiłam nawet codziennie jakieś chusty żeby mniej było widać ten profil czy coś

mnie po prostu z wiekiem przeszlo z resztą dotarło do mnie, że nikt nigdy nie zwracał na to uwagi prócz mnie
i teraz mam to gdzieś
no czasem jak walnę sobie fotkę od profilu (no ok często bo fakt obsesja pozostała) to myślę "ale wstyd" ale cóż zrobić


i tak wiem, że w mojej głowie wygląda gorzej niż na serio
u ciebie na pewno też tak jest
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 22:54   #17
ja i moj kot
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 405
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Gdyby ten kompleks naprawdę utrudniał Ci funkcjonowanie, to nawet nie zastanawiałabyś się nad operacją plastyczną. To by było dla Ciebie oczywiste. Widać nie jest tak źle, skoro tylko narzekasz. Serio nie rozumiem w imię czego męczyć się z czymś i próbować zaakceptować, jeśli chirurgia plastyczna jest na wyciągnięcie ręki. Nawet nie wiesz, jak wiele osób robi sobie operacje plastyczne, zwykli ludzie, którzy zbierają kasę nieraz latami, bo chcą się raz na zawsze pozbyć kompleksu. Pomyśl nad tym.
ja i moj kot jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 22:58   #18
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Mnie się czasem zdaje, że nos to taki dyżurny kompleks - nie znam praktycznie osoby, która byłaby z niego zadowolona. A nosy tych dziewczyn są... normalne. Czasem szersze, czasem węższe, nie zawsze idealnie proste, ale osób, które ten nos rzeczywiście szpeci znam może dwie

Więc chyba jak ktoś już nie wie, do czego się przyczepić, to się czepia nosa. Oczywiście na ogół, nie zawsze.

- przynajmniej takie wnioski mi m.in. post Chwast nasunął
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-18, 23:12   #19
MiuMiu88
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 274
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Może staraj się o nim nie myśleć? Pomyśl sobie, że przecież nie ma osób idealnych, więc skoro to jest tylko nosek... Z resztą, wydaje mi się, że ludzie zwykle jak z kimś rozmawiają to nie zwracają uwagi na profil (przynajmniej ja tak mam)

Mój nosek jak akurat dość specyficzny. Kiedyś myślałam nad operacją, bo jest tak śmiesznie zadarty i miałam wrażenie, że szpeci moją twarz. Teraz podchodzę do niego z humorem wygląda jak skocznia narciarska raz o tym powiedziałam swojemu tż i niestety podchwycił temat... Miałam też kilka sytuacji, w których ktoś mi mówił, że mam śmieszny ale fajny nos
MiuMiu88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-18, 23:16   #20
asiula1306
Zakorzenienie
 
Avatar asiula1306
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 8 385
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Ja też ze swojego noska nie jestem zadowolona bo jest jak... bulwa Ale mam poważniejsze kompleksy niż nos
A tak serio- mi z największego kompleksu jakim był absolutny brak piersi (i tak, myślałam o operacji a do sklepów z bielizną wchodziłam z płaczem i paniką) pomógł wyleczyć się... tż. Po prostu akceptuje mnie taką jaką jestem i dzięki niemu dumnie unoszę pierś a w zamian za wyleczenie jednego kompleksu znalazłam dwa inne :P

Za dużo myślisz o nosie. Zapętliłaś się. Sama zwracasz na niego olbrzymią uwagę to i inni będą. Poczytaj i pooglądaj triki makijażowe w zamaskowaniu dużego nosa. To ci na pewno pomoże. I pomyśl, że nie jesteś sama- większość z nas uważa swój nos za błąd natury
asiula1306 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 00:00   #21
sara100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 241
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Aż się dołączę, też mam kompleks nosa i to mega, bo mega jest mój nos. I to na serio, oberwuje nosy innych, czasem są większe niż "normalny", ale nigdy nie widziałam dziewczyny z tak wielkim nosem, jak mój. naprawdę. komentarzy też trochę na ten temat słyszałam. na razie studiuje, więc kasy na operacje nie mam, ale kiedyś chyba rozważę.
sara100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 00:00   #22
ciezko_jest_lekko_zyc
Zadomowienie
 
Avatar ciezko_jest_lekko_zyc
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 580
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Jak się pozbyć kompleksu?
Tak serio? znaleźć sobie faceta, który cię pokocha i zaakceptuje.
Z ręką na sercu mogę powiedzieć, że mój facet doprowadził do tego, że mimo swoich kompleksów (garbaty nos, krzywe zęby, płaski zadek, małe cycki, chuda jak szkapa + cellulit ) i tak czuję się fajna
Straszne kompleksy kiedyś miałam, ale dzięki facetowi się z nich wyleczyłam, uwierzyłam w siebie. I nawet jeśli kiedyś by mnie zostawił, to i tak będę się czuła kobieco i fajnie ze swoimi kompleksami.
ciezko_jest_lekko_zyc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 02:12   #23
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Skoro już tak "rozumowo" zdajesz sobie sprawę, że Twój nos wcale nie jest straszny, to teraz spróbuj to weryfikować w rzeczywistości. Ustaw się czasem do kogoś profilem, a potem zwróć uwagę, czy się gapi? Śmieje? Wytyka palcem? Robi na nim ten nos w ogóle JAKIEKOLWIEK wrażenie?
Cyknij sobie fotkę z profilu i porównaj z innymi ludźmi, o różnych nosach, ot normalnych, ani idealnie prostych, ani idealnie wąskich.
Praktykuj powstrzymywanie się od tego ukrywania profilu i patrz jak ludzkość olewa Twój nos, aż wbije Ci się do głowy przekonanie, że naprawdę ludzie nie interesują się nim.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-19, 05:02   #24
anex_1989
Zakorzenienie
 
Avatar anex_1989
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 5 647
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Nie mogę uwierzyć - nikt nie zaproponował terapii? :P

autorko, każda z Nas ma masę kompleksów i gdybyśmy miały się przejmować kto coś o Nas powie to wiesz ile osób skakało by przez okna ?

Osobiście mam taką manię, że po wyjściu od fryca nie ważne czy z fajną fryzurą czy nieudaną inwencją twórczą fryzjera wszystkie oczy świata są zwrócone na mój skalp, masakra droga do domu ciągnie się w nieskończoność, a człowiek całą drogę kombinuje co zrobić, żeby nie było widać tu przyklepać tam zasłonić przez co ludzie zaczynają patrzeć jak na wariata

Musisz nauczyć się przestać zwracać na niego uwagę gdyby był taki szkaradny jak mówisz uwierz mi zostałabyś wytykana palcami na ulicach ludzie nie zostawiliby na Tobie suchej nitki-bo to wredne istoty- domyślam się, że nic takiego Cię nie spotkało więc wszystko z Tobą jest ok

akceptujmy swoje ciało i jego mankamenty przecież dzięki nim jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni
anex_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 18:31   #25
Trzepotka
Zakorzenienie
 
Avatar Trzepotka
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 20 984
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Treść usunięta

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2013-06-24 o 17:12
Trzepotka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 18:42   #26
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Cytat:
Napisane przez voella Pokaż wiadomość
Jak mam się tego kompleksu pozbyć?
Odpowiednio się malować i/lub zafundować sobie operację... Innego wyjścia nie widzę...
Też uważam, że mam duży i szeroki nos, ale jakimś dziwnym trafem na zdjęciach wychodzi całkiem zgrabny i malutki. Czary Tak więc uważam, że jest dość sporawy, ale wiem, że to tylko moje widzimisię i staram się o nim nie myśleć. Może obejrzyj swoje zdjęcia i wtedy zobaczysz jak naprawdę Twój nos "komponuje się" z innymi elementami twarzy... Może się okazać, że wyolbrzymiasz problem
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 18:59   #27
Mileva_
Zakorzenienie
 
Avatar Mileva_
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 4 679
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Cytat:
Napisane przez limonka1983 Pokaż wiadomość
uważam, że mam duży i szeroki nos, ale jakimś dziwnym trafem na zdjęciach wychodzi całkiem zgrabny i malutki.
Bo może... masz zgrabny i niewielki?
Mileva_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 19:09   #28
limonka1983
Zakorzenienie
 
Avatar limonka1983
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 6 252
GG do limonka1983
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Bo może... masz zgrabny i niewielki?
Nie... To na bank wina aparatu, który robi "złe" zdjęcia
limonka1983 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 20:09   #29
D_94
Raczkowanie
 
Avatar D_94
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 329
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Znam naprawdę bardzo ładnych ludzi z dużym nosem. Musisz dostrzec w sobie inne zalety. Może masz ładne oczy lub usta? Każdy ma jakąś "wadę" w wyglądzie, ale z każdą można być pięknym.
D_94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-21, 23:20   #30
Wampierz
Zakorzenienie
 
Avatar Wampierz
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 4 470
Dot.: Kompleks utrudniający funkcjonowanie

Cytat:
Napisane przez Mileva_ Pokaż wiadomość
Mnie się czasem zdaje, że nos to taki dyżurny kompleks - nie znam praktycznie osoby, która byłaby z niego zadowolona. A nosy tych dziewczyn są... normalne. Czasem szersze, czasem węższe, nie zawsze idealnie proste, ale osób, które ten nos rzeczywiście szpeci znam może dwie

Więc chyba jak ktoś już nie wie, do czego się przyczepić, to się czepia nosa. Oczywiście na ogół, nie zawsze.

- przynajmniej takie wnioski mi m.in. post Chwast nasunął
No i nic dziwnego, bo mało kto ma naprawdę zgrabny, ładny nos, i to wszystko jedno czy mówimy o małych, dużych, prostych czy zadartych. Większość ludzi ma nosy średnie lub takie sobie. Jeśli się uważnie przyjrzeć, u większości ludzi można łatwo dostrzec niedoskonałość nosa, w przeciwieństwie do np. oczu czy ust. I o ile usta czy oczy można łatwo upiększyć makijażem, to nosem tak łatwo nie ma. Ale ponieważ większość ludzi ma nos typu "meh", to zaręczam wam, że na ogół to jest niezauważalne a jeśli już to nie tak, żeby w czymś przeszkadzało. Nie wiem ile znam osób z naprawdę ładnym, zgrabnym, idealnie proporcjonalnym nosem... chyba kilka. Teraz przychodzi mi do głowy tylko jedna bliska znajoma. Reszta ma nosy w miarę albo nieszczególne.

Jeśli ktoś surowo ocenia swój wygląd albo nasłuchał się nieprzyjemnych uwag to może uwierzyć, że jego nos jest strasznie brzydki, w rzeczywistości nikt tego nie widzi. Owszem, bywają ekstremalne przypadki, kiedy ktoś się wyróżnia wyjątkowo dużym czy zniekształconym nosem, ale to jest prawdziwa rzadkość - już nie wspominając o tym, że i z tym da się żyć i nie przeszkadza to w karierze, życiu miłosnym i towarzyskim itp., grunt to nie dać się zwariować.

I nie wierzcie w głupie uwagi, biorą się z złośliwości lub nawet zazdrości. A najgorzej zdradzić się z kompleksami przed takim złośliwcem. Często jest zresztą tak, że ktoś sam ma jakieś kompleksy na punkcie wyglądu i żeby się odreagować to wam dowali, nawet tak niby w żartach, po przyjacielsku, a propos waszych rzekomych niedostatków - najlepiej olać albo powiedzieć wprost, że uwaga nie jest pomocna.

---------- Dopisano o 00:20 ---------- Poprzedni post napisano o 00:15 ----------

Cytat:
Napisane przez sara100 Pokaż wiadomość
Aż się dołączę, też mam kompleks nosa i to mega, bo mega jest mój nos. I to na serio, oberwuje nosy innych, czasem są większe niż "normalny", ale nigdy nie widziałam dziewczyny z tak wielkim nosem, jak mój. naprawdę. komentarzy też trochę na ten temat słyszałam. na razie studiuje, więc kasy na operacje nie mam, ale kiedyś chyba rozważę.
Tylko zastanów się najpierw dobrze, bo jak ci raz ciachną to potem trudno odkręcić, a chirurgom różnie wychodzi. I bądź pewna, że robisz to dla siebie.

Ludzie z silnym kompleksem na punkcie jednej rzeczy często zapominają, że tak naprawdę każdy znajduje w sobie jakieś niedoskonałości i że każdy słyszy czasem przykre uwagi, złośliwości czy zaczepki. To nie jest tak, że można temu zapobiec poprawiając swój wygląd, zachowanie itp. I to nie jest tak, że nieładny nos, cera czy nogi naprawdę utrudniają życie, chyba że ktoś pragnie zrobić karierę jako modelka albo coś w tym guście.
__________________
Blog o analizie kolorystycznej
Wampierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:09.