Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II - Strona 8 - Forum Wizaz.pl

Administratorem danych osobowych jest Edipresse Polska SA z siedzibą przy ul. Wiejskiej 19 w Warszawie. Dane będą przetwarzane w celu świadczenia usług za pomocą portalu oraz w celach marketingowych zgodnie z zakresem udzielonych powyżej zgód.

Osoba podająca dane ma prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania. Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie jest dobrowolne. Dane mogą być udostępnione innym podmiotom z grupy kapitałowej Edipresse Polska SA.

Rejestracja. Proszę czekać
Nie możesz się zalogować? Przypomnij hasło
Masz już konto? Zaloguj się!
Odzyskiwanie utraconego hasła
Odzyskiwanie utraconego hasła. Proszę czekać
Nie posiadasz jeszcze konta? Zarejestruj się!
Masz już konto? Zaloguj się!

Wróć   Forum Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - Pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - Pytania do wizażystki Tutaj pytaj o: wizaż, stylizację, typy kolorystyczne, kosmetyki kolorowe...

Pokaż wyniki sondy: Macie jakieś sprawdzone podkłady i pudry?
Pokłady? 16 84,21%
Pudry? 7 36,84%
Sonda wielokrotnego wyboru Głosujący: 19. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz

Narzędzia
Stary 2013-09-05, 18:06   #211
TheWorst
Przyczajenie

Problem z doborem podkładu. Pomocy!

Cześć. Mam 17 lat i mam dość duży (a nawet bardzo duży) problem z trądzikiem. Wiem, że jest dostępnych bardzo dużo podkładów kryjących... ale tylko Dermacol (odcień 208, najjaśniejszy) pasuje mi kolorystycznie, ponieważ jestem TRUPIO blada. Prawie biała. Moja przygoda z dermacolem trwa od maja i niestety ten podkład mnie skrzywdził. Owszem kolor, krycie, trwałość ok... Jednak nie dość, że produkt jest ciężki, to zniszczył mi cerę: pojawiły się większe przebarwienia i więcej krost. Testowałam w różnych drogeriach Loreal'e, Max Factory, ogólem wszystko dostępne w Naturze i Rossmanie. Wszystkie produkty są dla mnie za CIEMNE. Używałam też Revlonu Colorstay jednak odcień Buff był dla mnie za ciemny podobnie jak DW w najjaśniejszym kolorze, którego nie pamiętam (poza tym to chyba jeszcze ciężkie podkłady niż dermacol).

Moja gorąca prośba jest następująca: polećcie mi podkład, dla ekstremalnie bladej cery, w miare dobrze kryjący i trzymający się na cerze, którzy nie zniszczy mi bardziej cery ani nie zapcha. Mój budżet wynosi 120 zł. Miło byłoby gdybyście napisali też gdzie kupić dany kosmetyk . Z góry dziękuję i pozdrawiam.
TheWorst jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 18:10   #212
Rapaszka
Rozeznanie

GG do Rapaszka Send a message via Skype™ to Rapaszka
Fluid przeciwzmarszczkowy.

Witam, mam taką sprawę.
Czy jeżeli uzywałabym fluidu przeciwzmarszczkowego do cery młodej (mam 19 lat) czy wpłynie to jakoś negatywnie na jej stan ?
Pytam, poniewąz wpadł mi dobrze kryjący fluid w ręce, jednak jest przeciwzmarszczkowy i zastanawiam się czy istnieją jego skutki uboczne do niewłaściwego stosowania.

Mam nadzieję, że poradzicie
Pozdrawiam.

20.08.2015r.

Rapaszka jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 19:33   #213
TheWorst
Przyczajenie

Dot.: Fluid przeciwzmarszczkowy.

Wydaje mi się, że nie powinnaś używać przeciwzmarszczkowego. Owszem, wypada delikatnie zabezpieczać cere przed starzeniem w tym wieku, lecz delikatnie np. jakimiś kremami dobrze nawilżającymi . A na podkłady przeciwzmarszczkowe przyjdzie czas...
Stary 2013-09-05, 20:11   #214
fiasco
Wtajemniczenie

Dot.: Fluid przeciwzmarszczkowy.

myślę, że właściwości przeciwzmarszczkowe podkładu można włożyć między bajki jak ci pasuje to używaj! tego typu podkłady mogą zapychać pory, ale jeśli nie masz z tym problemu, to nie widzę przeszkód.
Stary 2013-09-05, 20:21   #215
fiasco
Wtajemniczenie

Dot.: Problem z doborem podkładu. Pomocy!

do cery trądzikowej jedyne co mogę z czystym sumieniem polecić to podkłady mineralne - nie pogarszają stanu cery, większość z nich oferuje jaśniutkie odcienie, wiele ma dobre krycie. minusem jest to, że nie kupisz ich stacjonarnie - trzeba zamawiać przez internet, najlepiej najpierw próbki różnych kolorów i formuł, żeby znaleźć te najbardziej pasujące.
Tylko nie nastawiaj się na to, że zaszpachlujesz nim wszystkie niedoskonałości, trzeba będzie się jednak zaopatrzyć w korektor, który kładziesz pod podkład (podkłady mineralne są w formie sypkiej).

I nie wierz tym podkładom, które reklamują się jako mineralne, a kupisz je w drogerii (a takie pseudo-minerały ma wiele firm, jak L'oreal czy Astor). Jakieś tam minerały są dostępne w Sephorze czy w Body Shopie, ale z tego co się orientuję, nie mają dobrego krycia

w każdym razie polecam zajrzeć na forum mineralne
Stary 2013-09-05, 20:26   #216
TheWorst
Przyczajenie

Szkoda, że słaba dostępność. Słyszałam wcześniej o podkładach mineralnych, ale i tak dziękuję za fatygę
Stary 2013-09-05, 20:31   #217
fiasco
Wtajemniczenie

No jest z tym problem, zwłaszcza na początku, kiedy trzeba przetestować formuły i kolory (każda z firm sprzedaje próbki). Ale dla cery trądzikowej nie znajdzie się lepszy podkład wiadomo, są też podkłady apteczne, jak Vichy, ale kolory zwykle mają nie za ciekawe (najjaśniejsze odcienie są bardzo różowe/brzoskwiniowe i raczej nie jaśniejsze od Buff Revlona)
Stary 2013-09-05, 21:41   #218
TheWorst
Przyczajenie

No niestety... cóż może nakłonię rodziców na kupno próbek. Dzięki jeszcze raz
Stary 2013-09-05, 23:50   #219
201607111040
Konto usunięte

Krem BB z Mizona. Jestem w nim zakochana i polecam każdemu. Ma jasne odcienie (jak to bb). Rozjaśnia blizny i przebarwienia. Nie spowodował u mnie trądziku, z którym mam problem. Musisz go tylko dobrze usuwać, najlepiej olejami. Kosztuje 74zł.
201607111040 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 11:23   #220
paulina191194
Przyczajenie

Podkład ?

Cześć dziewczyny potrzebuję podkładu do cery tłustej, z małymi niedoskonałościami, co polecacie?
paulina191194 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 11:38   #221
reila_
Raczkowanie

Wpisy w blogu: 1
Dot.: Podkład ?

Z takich drogeryjnych Rimmel Stay Matt jest całkiem fajny. Matuje na pare h, ma lekkie krycie. Jak chcesz większe to możesz nałożyć dwie cienkie warstwy i już
reila_ jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 17:21   #222
nothingelsematterss
Raczkowanie

Który bardziej polecacie?

Który podkład bardziej polecicie?Kończy mi się mój podkład, a od dawna chciałam sobie kupić podkład któryś z tych dwóch, który Waszym zadaniem jest lepszy?

ten:http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=53577

czy ten:http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=49673
nothingelsematterss jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 17:47   #223
SOCKI
Zakorzenienie

Dot.: Który bardziej polecacie?

Cytat:
Napisane przez nothingelsematterss Pokaż wiadomość
Który podkład bardziej polecicie?Kończy mi się mój podkład, a od dawna chciałam sobie kupić podkład któryś z tych dwóch, który Waszym zadaniem jest lepszy?

ten:http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=53577

czy ten:http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=49673
A opinie na KWC nic Ci nie mówią?

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...3#post44413363
SOCKI jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 18:39   #224
nothingelsematterss
Raczkowanie

nie.
Stary 2013-09-09, 18:54   #225
SOCKI
Zakorzenienie

Biedactwo.

http://wizaz.pl/forum/showthread.php...3#post44413363
SOCKI jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 20:06   #226
nothingelsematterss
Raczkowanie

no popatrz.
Stary 2013-09-09, 21:12   #227
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Wyszukiwarka i KWC
Stary 2013-09-09, 23:09   #228
willy_nilly
Zadomowienie

Ja mam ten pierwszy. Jest lekki i ładnie pachnie.
O drugim nie mam pojęcia.
Najlepiej będzie, jeśli przetestujesz oba na nadgarstku w drogerii.
willy_nilly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 13:47   #229
arvena22
Przyczajenie

Ja mam cerę naprawdę tłustą i także pewne niedoskonałości, dla mnie ideałem okazał się revlon colorstay do cery tłustej/mieszanej, na allegro do kupienia za 30 kilka zł z przesyłką. Polecam
arvena22 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 17:36   #230
sensualitat
Wtajemniczenie

GG do sensualitat

Cytat:
Napisane przez willy_nilly Pokaż wiadomość
Ja mam ten pierwszy. Jest lekki i ładnie pachnie.
O drugim nie mam pojęcia.
Najlepiej będzie, jeśli przetestujesz oba na nadgarstku w drogerii.
Testowanie podkładu na nadgarstku zwłaszcza w sztucznym świetle w drogerii nie jest najlepszym pomysłem.

Lirene City Matt osobiście bardzo polecam. Nature Matt nie miałam więc się nie wypowiem.
Stary 2013-09-11, 00:42   #231
willy_nilly
Zadomowienie

Cytat:
Napisane przez sensualitat Pokaż wiadomość
Testowanie podkładu na nadgarstku zwłaszcza w sztucznym świetle w drogerii nie jest najlepszym pomysłem.
Ale zawsze można wyjść na zewnątrz i zobaczyć jak się prezentuje.
willy_nilly jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 05:01   #232
alviczka_89
Przyczajenie

Dot.: Jaki podkład dla mojej cery? - zbiorczy, cz. II

Hej dziewczyny
W poniedziałek idę kupować sobie drugi podkład... zauważyłam, że stosując dwa na zmianę skóra zachowuje się o wiele lepiej, gdy nakładam za każdym razem ten sam - niestety po prostu skóra przestaje go przyjmować, i zamiast ładnie matowieć, już po chwili, mimo pudru świecę się.
Ku własnej rozpaczy wypróbowałam puder z Miyo [porażka!] po którym wyskoczyły mi trzy koszmarne "potworki" i walczę z nimi od 3 tygodni. Potworki miały średnicę jednogroszówki i, niestety na nich okazało się, że podkład Lirene City Matt ani ich ukryć nie daje rady, ani im nie pomaga... wręcz przeciwnie, jeszcze je to napędzał . Na razie zrezygnowałam z Lirene, i chyba to sporo cerze pomogło.
Podkład Lirene odstawiony teraz stosuję jedynie Rimmel Match Perfection. Daje radę, chociaż, już coraz szybciej zaczyna się świecić i znikać, ujawniając to, co wolałabym by ukrył.

Szukam więc podkładu w podobnej cenie [do ok. 40zł] który:
-jest odpowiedni do cery tłustej/mieszanej
-nie wywoła najazdu zaskórników i pryszczy
-wygładzi twarz
-ukryje rumieńce na policzkach [ślad po młodzieńczym trądziku];
-nie stworzy efektu tapety
-nie zjedzie z twarzy po godzinie, w dodatku trafiając na ubranie

Zastanawiam się nad Glazel, Anti-Shine Control Foundation [35zł] lub Max Factor, Lasting Performance Make-Up [ok. 40zł]oraz Bourjois, 123 Perfect Foundation (Podkład korygujący cerę) [55zł - troszkę przekracza mój budżet, ale gdyby był tego wart].

Stosowałam kiedyś kremy z rodzaju "podrabianych BB" typu Nivea BB i Garnier, ale niestety albo znikały, albo świeciły się albo zapychały skórę tak, że kończyło się to nieprzyjemnymi niespodziankami Więc szukam czegoś o lepszej jakości.

alviczka_89 jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 14:01   #233
Ingran
Psycho

Trudno cokolwiek doradzić, każdy podkład wpływa inaczej na każdą skórę. Sporo dziewczyn skarży się, że Lasting Performance je zapychał ale spotkałam też takie, które były zadowolone. LP umie utworzyć straszną tapetę bo jest treściwy i skóra się po nim świeci + koszmarnie się utlenia. Proponowałbym wziąć sobie odlewki z drogerii lub z All czy skądśtam zamówić sample minerałów, raczej nie spowodują, że będziesz miała wysyp, formuły kryjące kryją na serio, matują. Więc twój wybór
bzdura.

Maybe I'm the one who is the schizophrenic psycho...

Ingran jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 21:00   #234
recenzent
Przyczajenie

Jaka półka cenowa Cię interesuje?
recenzent jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-16, 10:38   #235
Loyd
Zakorzenienie

Mi Max Factor pasował bardzo ale utlenia się faktycznie doradzam kupić podkład nieco jaśniejszy od naturalnego koloru cery, co łatwe wcale nie jest bo kolorystyka tych podkładów pozostawia wiele do życzenia.
W swojej kategorii cenowej jest to fajny podkład.

Blog poświęcony wyłącznie podkładom
Loyd jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 10:21   #236
AngelikaWeronika
Przyczajenie

Unhappy Tani podkład matujący do cery suchej.

Cześć, tak wiem - na forum jest 59487415 tematów o tej samej tematyce, jednak w dalszym ciągu nie znalazłam tego JEDYNEGO podkładu.
Mój problem polega na tym, że każdy podkład który mam, strasznie podkreśla mi suche skórki, nie matuje, strasznie "osadza" się na krostkach i przede wszystkim nie jest w kolorze mojej skóry. Fakt faktem, mam bardzo bladą cerę, na twarzy mam mnóstwo przebarwień po trądziku i ślady i gdzieniegdzie nowe krostki. Żaden z dotychczasowych podkładów nie umiał sobie z tym poradzić. Nie wydaję na podkłady fortuny, dlatego, że moja mama jest przeciwna, abym używała takich kosmetyków i nie daje mi na nie kasy, więc muszę zbierać sama - nie jestem pełnoletnia, nie pracuję, więc idzie mi to z trudem. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? Nie chodzi mi o podkłady za 100 zł, bo dla mnie to jest troszkę przegięcie. Chciałabym mieć idealnie gładką skórę, ale nawet dermatolog nie jest w stanie mi pomóc. Aktualnie używam Lirene shiny touch, wiem, że nie jest to podkład dobrze kryjący, ale jako jedyny był w stanie mniej więcej pokryć moje niedoskonałości i co najważniejsze nie wysusza mi, ani nie podkreśla skórek, jednak nadal za mało kryje. Proszę o pomoc, a no i jeśli napisałam coś w złym dziele - z góry przepraszam. Dopiero dziś zapoznałam się z wizażem.
Stary 2013-09-17, 12:24   #237
Śniegowa
Zakorzenienie

Dot.: Tani podkład matujący do cery suchej.

Cytat:
Napisane przez AngelikaWeronika Pokaż wiadomość
Cześć, tak wiem - na forum jest 59487415 tematów o tej samej tematyce, jednak w dalszym ciągu nie znalazłam tego JEDYNEGO podkładu.
Mój problem polega na tym, że każdy podkład który mam, strasznie podkreśla mi suche skórki, nie matuje, strasznie "osadza" się na krostkach i przede wszystkim nie jest w kolorze mojej skóry. Fakt faktem, mam bardzo bladą cerę, na twarzy mam mnóstwo przebarwień po trądziku i ślady i gdzieniegdzie nowe krostki. Żaden z dotychczasowych podkładów nie umiał sobie z tym poradzić. Nie wydaję na podkłady fortuny, dlatego, że moja mama jest przeciwna, abym używała takich kosmetyków i nie daje mi na nie kasy, więc muszę zbierać sama - nie jestem pełnoletnia, nie pracuję, więc idzie mi to z trudem. Czy jest ktoś w stanie mi pomóc? Nie chodzi mi o podkłady za 100 zł, bo dla mnie to jest troszkę przegięcie. Chciałabym mieć idealnie gładką skórę, ale nawet dermatolog nie jest w stanie mi pomóc. Aktualnie używam Lirene shiny touch, wiem, że nie jest to podkład dobrze kryjący, ale jako jedyny był w stanie mniej więcej pokryć moje niedoskonałości i co najważniejsze nie wysusza mi, ani nie podkreśla skórek, jednak nadal za mało kryje. Proszę o pomoc, a no i jeśli napisałam coś w złym dziele - z góry przepraszam. Dopiero dziś zapoznałam się z wizażem.
Po pierwsze, jak masz suchą skórę i uzywasz matującego podkładu, skóra będzie jeszcze bardziej sucha a skórki jeszcze bardziej widoczne.

Pomyśl o mineralnych. Ja mam suchą skórę i chwalę sobie Amilie.
Mają bardzo jasne kolory, a działają także pielęgnacyjnie.

Po pierwsze jednak zadbaj o nawilżenie i oczyszczenie skóry.
Piszesz, ze masz skórki (ewidentny objaw przesuszenia i braku pilingu) i krostki (żle dobrana, zapychająca pielęgnacja, brak pilingu)
Mnie zapycha np parafina w kremach- i mimo suchej skóry tworzą się wypryski.
Śniegowa jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 13:33   #238
hatethathate
Przyczajenie

podkład i pot

Witam wszystkich, jestem tu nowa, więc jeżeli źle wybrałam wątek to z góry przepraszam! Otóż mam taki problem, że nie umiem dobrać podkładu. Mam cerę tłustą i jak tylko użyję jakiegokolwiek podkładu to strasznie się błyszczę! Wtedy używam na to pudru i robi się wielka masakra, pocę się strasznie i nad ustami po prostu robi mi się wielka biała plama! Cała twarz za chwilę jest w plamach i smugach tam gdzie się spociłam, nie wspomnę już o buziakach, gdzie każdy podkład nie dość że brudzi to jeszcze, zmywa się! Ratujcie! Używałam już różnych podkładów, obecnie używam podkładu w musie ale to i tak na marne!! Biorę leki, przez które nadmiernie się pocę i zaraz po nałożeniu makijażu mam wszędzie plamy!! Nie wspomnę już, że nawet nie mogę się podrapać czy pocałować z chłopakiem! Chyba jedyną opcją ratującą mnie pozostaje podkład wodoodporny/potoodporny... ale nie mam pojęcia jakie i najlepiej by było żeby był w graniach 40 zł .. Pomóżcie!
hatethathate jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 13:54   #239
Oczy_sa_wyzej_kochany
Raczkowanie

Dot.: podkład i pot

Moja siostra miewa podobny problem używa podkładu Lirene, który nie tworzy maski, oraz pudru melbelline. Całość wygląda naprawdę świetnie, nie jest tworzona maska. Oczywiście koniecznie nosi ze sobą chusteczki do zbierania sebum i potu( zwykłe higieniczne). Jest na to świetny patent. Rozkładasz chusteczkę na dłoni i mocno przyciskasz do miejsca, gdzie widzisz ,,świecenie się". Nadmiar zostaje zebrany, a podkład i puder zostają sama to praktykuję;D

Rossmanoholiczka

Nerwus
Oczy_sa_wyzej_kochany jest offline   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-18, 14:13   #240
anekania
Zakorzenienie

Dot.: podkład i pot

Do 40zł, to kiepsko, wiesz dziwne trochę bo też mam tłustą, ale nie mam problemów o jakim mówisz. Ale doskonałym podkładem którego nie zmyje pot/deszcz/woda jest Dermablend Vichy ale to jest koszt koło 90zł, jest bardzo mocny, kryje mega dobrze, jest ciężki, ale można go dać mniej i się stapia ze skórą. Kupisz go w Aptece.
Ja używam np Match Perfection Rimmela około 30zł, albo Face Finity Max Factora około 50-60zł na codzień i pudruję twarz i jest ok.
Strasznie Ci współczuję tego pocenia , ale spróbuj jeszcze jest taki puder Kryolan to jest firma zajmująca się makijażem scenicznym, mocne trwałe produkty, znasz?

Only the strong survive
anekania jest offline   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Tagi
3in1, affinitone pharmaceris, all day flawless, astor loreal, baza, błyszczenie sie skóry, bourjois 123, bourjois healthy mix, brzoskwiniowy, cena, cera, cera atopowa, cera mieszana, cera młoda, cera naczyniowa, cera podkład jaki, cera sucha, cera tłusta, cera trądzikowa, chanel, dobór, fluid, fluid kryjący, fluid twarz uroda pomoc, fluidy, glow, ideał, inny podkład, jakość, jasna cera, kompakt, kosmetyki, krem, krem bb, krycie, kryjąco-matujący, kryjący, który, lancome, lato, lekki podklad, lepszy, luminizer, mac, makeup, makiajaż, makijaz, makijaz dzienny, makijaż, makijaż do szkoły, makijaż ślubny, matujący, maxfactor, maybelline dream matte, mieszana cera, młoda cera, naturalny look, niedoskonałości, odcienie, odcień, odpowiednik, podklad, podklad kryjący, podklad matujący, podklady, podkład, podkład do jasnej cery, podkład idealny, podkład jasny, podkład kryjacy, podkład kryjący, podkład matujący, podkład mineralny, podkład na cały dzień, podkład revlon color stay, podkład się waży, podkłady, podkłady kryjące, pomarańczowa twarz, pomoc, pomocy, pomocy !, puder, puder jaki, retinoidy, revlon, revlon colorstay, revlon180, rimmel, rozszerzone pory, różowa twarz, sand, skóra sucha, strefa t, sucha skóra, sucha skóra twarz, suche skórki, ślub, tłusta, tłusta cera, tłusta cera trądzik, trądzik, trwałość, twarz, uroda, uroda . twarz, wypryski, zamienniki, zima, złuszczanie naskórka, żółty

Nowe wątki na forum Makijaż - Pytania do wizażystki

Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)

Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości