Informatyka i eknometria -UEP - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-07-31, 15:44   #1
amandaa1394
Raczkowanie
 
Avatar amandaa1394
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Pzn*
Wiadomości: 48
Wink

Informatyka i eknometria -UEP


hej
co myślicie o kierunku informatyka i ekonometria na uniwersytecie ekonomicznym w Poznaniu? Czy ktoś mi jest w stanie napisać, czy ciężko przetrwać ten kierunek?
__________________
Pani Informatyk...loading....
amandaa1394 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 21:05   #2
monoika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z otchłani internetu/Wawa
Wiadomości: 289
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Hej

Ja to kończyłam bardzo dużo nauki, matematyka na wysokim poziomie ale warto. Po pierwszym roku odpada zazwyczaj połowa ale to osoby które albo były z przypadku albo po prostu nie były systematyczne bo niestety systematyczność jest tutaj najważniejsza Ja kierunek bardzo polecam (o ile jesteś fanem matematyki bo naprawdę na początku jest jej sporo). Z pracą nie ma żadnego problemu (zazwyczaj na 4 roku (I rok II stopień) już większość pracuje). Panie w dziekanacie bardzo fajne i bardzo kameralna atmosfera na zajęciach Ja kończyłam inżynierię finansową. A jaka specjalność Ciebie interesuje ?

Edytowane przez monoika
Czas edycji: 2013-07-31 o 21:07
monoika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 21:15   #3
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

1) IiE jest wielce ok.
2) UEP jest wielce ok.
3) Poznań super miasto jeśli chodzi o perspektywy, całkiem ładne także, aczkolwiek Wrocław toto nie jest.
Mieszkania są tanie co jest kolejnym plusem.

4) Podstawy informatyki, ekonomia/finanse, a reszta to matma i statystyka - potrafi być trudne, ale nie aż tak jak czysta matematyka czy kierunki inżynierskie.
Jak wybierzesz specjalizacje pod bazy danych to informatyki będzie więcej, ale nie będzie to typowe kodzenie - a bazy i hurtownie danych, CRM/CMS, Business Intelligence, data mining i inne fajne rzeczy - moja działka w sumie i polecam.

Na UEPie masz sporo specjałek, więc jest w czym wybierać.
Najfajniejsze jest chyba to, że nie zrobili "Analityki Gospodarczej" jako osobnego kierunku, na UEPie jest jako specjalizacja.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-07-31 o 21:18
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 21:21   #4
monoika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z otchłani internetu/Wawa
Wiadomości: 289
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Faktycznie na ebiznesie jest mniej matematyki ale każdy musi przejść przez analizę matematyczną, algebrę liniową (teraz już nazywa się to matematyka I i matematyka II), rachunek prawdopodobieństwa, statystykę matematyczną, ekonometrię i badania operacyjne. Też polecam ten kierunek tylko zwracam uwagę na jego zmatematyzowanie, które może czasami przyprawić o zawrót głowy (szczególnie na inżynierii finansowej )
monoika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 21:29   #5
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Akurat algebra liniowa to jest totalny banał.
Analiza matematyczna - wystarczy systematyczność, nawet zrozumienie jest średnio potrzebne, bo zadania są do wykucia ( w algebrze zresztą też ).
Chociaż i tak polecałbym uczyć się na zrozumienie, nieco rozwija logiczne myślenie.

RP - zależy od uczelni sporo, zazwyczaj jest taki średni czyli "doable".
Statystyka opisowa/ekonomiczna - do przejścia przy systematyczności.
Statystyka matematyczna - powodzonka...łatwo nie będzie, ale też "doable".

Ekonometria - doable + dość interesująca, aczkolwiek prawdziwych wymiataczy jest tutaj bardzo mało.
Badania operacyjne - chyba najbardziej praktyczna matematyka.

Cytat:
które może czasami przyprawić o zawrót głowy (szczególnie na inżynierii finansowej )
Sama inżynieria finansowa, to jest specjalność z czystej matematyki, więc nic dziwnego.
A aktuariat to nie jest prosta działka, matma - matma i jeszcze raz matma.

Na Analityce Gospodarczej też matma i pewnie jeszcze więcej staty/analizy danych, niezła opcja.
Aczkolwiek najbardziej polecam bazy danych, powinno być taka specjalizacja na UEP.


Aha - od "e-biznesu" trzymaj się z daleka, bo to jest syf.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-07-31 o 21:31
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 21:35   #6
monoika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z otchłani internetu/Wawa
Wiadomości: 289
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Nie wyobrażam sobie uczyć się matematyki na pamięć a wiem co piszę bo również nie miałam problemów z matematyką.RP nie jest też taki prosty (chociaż prowadząca bardzo sympatyczna, wyrozumiała i wiecznie uśmiechnięta ). Nie wiem czy byłeś na I stopniu na UEP bo ja tak SM jest prowadzona też przez ten sam team więc super łatwo nie jest ale da się spokojnie zaliczyć (najważniejsza systematyczność) a baz danych też jest sporo (60h na III roku laborek i 60 hwykładów- dla mnie było to wystarczające ) i nie wiem czy któraś specjalność nie ma jeszcze więcej tego. Ekonometrii jest naprawdę dużo i na bardzo wysokim poziomie (wyprowadzanie wzorów również jest sprawdzane na kolokwiach i egzaminach i jest kładziony duży nacisk na rozumienie tych wszystkich mechanizmów) Ten kierunek przynajmniej na UEP uczy nie tylko suchych pojęć ale przede wszystkim rozumowania co moim zdaniem jest tutaj najważniejsze i najbardziej wartościowe

Edytowane przez monoika
Czas edycji: 2013-07-31 o 21:39
monoika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 21:46   #7
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Ja wiem, że to kiepski pomysł - po prostu zauważam, że jednak jest to wykonalne.
Algebry czy analizy na studiach nie trzeba rozumieć, jeśli ktoś wykuje zadania to zdał.

No w przypadku SM i RP dużo zależy od prowadzącego, jeśli komuś się trafi słaby to powodzenia.

Cytat:
a baz danych też jest sporo (60h na III roku laborek i 60 hwykładów- dla mnie było to wystarczające
Bez specjalizacji powiedziałbym, że aż nadto.

Co do pytania - nie, nie byłem, ja jestem z UE, ale w Katowicach.
Co do samej ekonometrii - najbardziej hardcorowa to jest ona akurat na UŁ ( poziom wyższy niż MESI na SGH ), ale na UE raczej też się na niski poziom nie narzeka.

Cytat:
Ten kierunek przynajmniej na UEP uczy nie tylko suchych pojęć ale przede wszystkim rozumowania co moim zdaniem jest tutaj najważniejsze i najbardziej wartościowe
Generalnie plus jest taki, że uczysz się całkiem przydatnych rzeczy z informatyki, konkretnych podstaw z ekonomii/finansów/rachunkowości i duuuużo matematyki/statystyki.

To ostatnie o tyle przyjemne, że nie jest jak na FiR - kucie jakiś upierdliwych ustaw czy innych bzdur na pamięć metodą ZZZ - wzory/zrozumienie i jedziesz.

No i masz wybór - albo analityczne sprawy ( AG ), albo matematyczne ( inżynieria finansowa ), albo informatyczne ( bazy danych ).
Czyli elastyczny kierunek po prostu.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-07-31 o 21:48
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-07-31, 21:52   #8
monoika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z otchłani internetu/Wawa
Wiadomości: 289
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Znam osoby z UŁ, które były u nas na II stopniu i były przerażone naszą ekonometrią i wiem że właśnie u nas jest na najwyższym poziomie (potwierdzone przez nauczycieli akademickich). Ten kierunek ma również wyróżniająca opinię PKA. Może na UE w Katowicach dało się wykuć analizę i algebrę na pamięć ale na UEP NIE JEST MOŻLIWE wykucie tego i zdanie. W każdym razie autorce wątku polecam ten kierunek i jeśli będzie systematyczna to spokojnie to skończy Autorko jeśli masz jakieś pytania to chętnie udzielę odpowiedzi
monoika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 22:02   #9
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Cytat:
Napisane przez monoika Pokaż wiadomość
Znam osoby z UŁ, które były u nas na II stopniu i były przerażone naszą ekonometrią i wiem że właśnie u nas jest na najwyższym poziomie (potwierdzone przez nauczycieli akademickich). Ten kierunek ma również wyróżniająca opinię PKA. Może na UE w Katowicach dało się wykuć analizę i algebrę na pamięć ale na UEP NIE JEST MOŻLIWE wykucie tego i zdanie. W każdym razie autorce wątku polecam ten kierunek i jeśli będzie systematyczna to spokojnie to skończy Autorko jeśli masz jakieś pytania to chętnie udzielę odpowiedzi
Na polibudzie też jest do wykucia, więc napewno jest możliwe.
Nie podkoloryzowuj już tak - to się i tak do zadań sprowadza, algebra jest tak schematyczna, że każdy to może wykuć.
A opinie "nauczycieli akademickich" to chyba każdy ma gdzieś.

To widocznie trafiły się słabsze osoby z UŁ, chciałbym zauważyć, że UŁ ma znacznie więcej matematyki niż wszystkie inne uczelnie w programie, oraz wydział na b.dobrym poziomie.
I od bardzo konkretnych osób wiem, że właśnie przy tych najtrudniejszych rzeczach z ekonometrią związanych to ludzie po UŁ dominują.

Co do UE Katowice - czy to jest UEP, UEW, UEK...jeden pies.
Te 3 uniwersytetu mają b.podobny poziom, różnice wręcz kosmetyczne.

Jedyną czarną owcą jest UE Kraków - ta uczelnia to jest dno.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.

Edytowane przez Japanication
Czas edycji: 2013-07-31 o 22:03
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 22:18   #10
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Też chciałam iść na ten kierunek na UEP ale zrezygnowałam
Z tego co czytałam na forach to właśnie IiE na UEP jest najlepszą opcją, największy poziom nauczania i rzeczywiście coś stamtąd można wynieść, w przeciwieństwie do innych wydziałów UEP na których podobno nic nie robią(opinie internetowe, często czytane na różnych stronach więc może coś w tym jest, ale nie osądzam)
Także jeśli chcesz się czegoś nauczyć i mieć dobry start na przyszłość to myślę, że wyboru nie będziesz żałowała. Jeśli masz kłopoty z matmą może być ciężko. Ale czytałam, że da się przeżyć, bo na uczelni jest raczej ludzkie podejście. Dużo osób pewnie odpada przez to, że jest tam z przypadku- śmiesznie niskie progi, 60 % z podst matmy i języka po II rekrutacji wystarczy.
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 22:36   #11
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Cytat:
Napisane przez P0m Pokaż wiadomość
Też chciałam iść na ten kierunek na UEP ale zrezygnowałam
Z tego co czytałam na forach to właśnie IiE na UEP jest najlepszą opcją, największy poziom nauczania i rzeczywiście coś stamtąd można wynieść, w przeciwieństwie do innych wydziałów UEP na których podobno nic nie robią(opinie internetowe, często czytane na różnych stronach więc może coś w tym jest, ale nie osądzam)
Także jeśli chcesz się czegoś nauczyć i mieć dobry start na przyszłość to myślę, że wyboru nie będziesz żałowała. Jeśli masz kłopoty z matmą może być ciężko. Ale czytałam, że da się przeżyć, bo na uczelni jest raczej ludzkie podejście. Dużo osób pewnie odpada przez to, że jest tam z przypadku- śmiesznie niskie progi, 60 % z podst matmy i języka po II rekrutacji wystarczy.
UEP to bardzo dobra uczelnia, także nie tylko.
FiR to dobra alternatywa dla IiE np.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-31, 22:50   #12
P0m
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 679
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
UEP to bardzo dobra uczelnia, także nie tylko.
FiR to dobra alternatywa dla IiE np.
Nie mam żadnego doświadczenia z UEP, piszę to co wyczytałam na forach, min forum studentów UEP, na którym często przewijało się, że WIGE i Wydział towaroznawstwa to jedyne wydziały na których faktycznie coś się robi.
Jasne, że FiR to dobra opcja, nie pisałam, że nie Takie tylko opinie znalazłam w internecie.
P0m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-31, 22:56   #13
monoika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z otchłani internetu/Wawa
Wiadomości: 289
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

FIR na WZ jest ok też to skończyłam i polecam chociaż w porównaniu do IiE jest czystą przyjemnością (nie licząc wkuwania prawnych apsektów, ale to jedyne czego na FIR nie lubiłam )
monoika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-03, 14:05   #14
myself0
Zadomowienie
 
Avatar myself0
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 435
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

ja studiuje analitykę gospodarczą na ekonomicznym we wrocławiu i czasami jest nieźle ;p szczególnie rachunek prawdopodbienstwa i statystyka matematyczna ale da się przeżyć i jaka satysfakcja
myself0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 12:13   #15
Raik3r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Witam
Japanication mógłbyś napisać dlaczego lepiej trzymać się z dala od e-biznesu?
Raik3r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 12:23   #16
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Cytat:
Napisane przez Raik3r Pokaż wiadomość
Witam
Japanication mógłbyś napisać dlaczego lepiej trzymać się z dala od e-biznesu?
Bo to lipna specjalność.
Uczysz się klepania i administracji stron, a tego się lepiej i szybciej nauczy byle samouk, który używa tego w praktyce - zresztą zazwyczaj to się wykonuje na zasadzie "umowa-zlecenie".

Z "biznesem" to nie ma nic wspólnego, otworzyć taki np. sklep internetowy może każdy, a większą przewagę daje tutaj wiedza o tym, co się sprzedaje.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 12:46   #17
monoika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z otchłani internetu/Wawa
Wiadomości: 289
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Japanication ebiznes to nie jest otwieranie sklepów internetowych. Większość osób pracuje w agencjach interaktywnych, reklamowych, marketingu, a także w firmach z branży IT . Używają nowych technologii. To jest połączenie marketingu z programowaniem,modelowani em biznesowym i wszystkie przedmioty specjalnościowe są przynajmniej na UEP po angielsku. I nie mam zamiaru wdawać się tutaj w dyskusję. Ja znam absolwentów tej specjalności i doskonale znam ich program i to mi wystarczy do wydania takiej a nie innej opinii
monoika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 12:51   #18
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Cytat:
Napisane przez monoika Pokaż wiadomość
Japanication ebiznes to nie jest otwieranie sklepów internetowych. Większość osób pracuje w agencjach interaktywnych, reklamowych, marketingu, a także w firmach z branży IT . Używają nowych technologii. To jest połączenie marketingu z programowaniem,modelowani em biznesowym i wszystkie przedmioty specjalnościowe są przynajmniej na UEP po angielsku. I nie mam zamiaru wdawać się tutaj w dyskusję. Ja znam absolwentów tej specjalności i doskonale znam ich program i to mi wystarczy do wydania takiej a nie innej opinii
Nie jest to nic, czego nie ma w kierunkowym programie IiE.
Pleców to nie urywa, specjalności nastawione na bazy danych, oferują znacznie więcej w tym zakresie.

Nie przypisywałbym tych stanowisk, do tej specjalności, nic konkretnego tam nie ma.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-08, 13:07   #19
Raik3r
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 2
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Huh, w sumie nie myślałem, że tak szybko dostanę odpowiedź xD

Dostałem się na ten kierunek i myślałem właśnie o tej specjalności, jednak widzę, że zdania na jej temat są podzielone ;D

Myślałem nad tym, żeby na studiach I stopnia wybrać jako specjalność e-biznes, a na studiach II stopnia np. analitykę gospodarczą, czy wg. Was opłaca się tak zrobić?

Trochę się boję, że te studia będą ciężkie. Mam w grupie osobę, która chyba oblała poprzedni rok i tylko straszy ludzi XD
Raik3r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-08, 13:19   #20
Japanication
Zadomowienie
 
Avatar Japanication
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Gdzie Petru tam i ja
Wiadomości: 1 369
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Cytat:
Napisane przez Raik3r Pokaż wiadomość
Huh, w sumie nie myślałem, że tak szybko dostanę odpowiedź xD

Dostałem się na ten kierunek i myślałem właśnie o tej specjalności, jednak widzę, że zdania na jej temat są podzielone ;D

Myślałem nad tym, żeby na studiach I stopnia wybrać jako specjalność e-biznes, a na studiach II stopnia np. analitykę gospodarczą, czy wg. Was opłaca się tak zrobić?

Trochę się boję, że te studia będą ciężkie. Mam w grupie osobę, która chyba oblała poprzedni rok i tylko straszy ludzi XD
Analityka Gospodarcza lub Bazy Danych, ew. na upartego - jakieś Wspomaganie Decyzji.
I na tym kończą się sensowne specjalności na IiE.

Speca bierz tego samego na I-II stopień.
__________________
Początkujący specjalista ds. bazodanowych, aczkolwiek porad w tym zakresie udzielam tylko na forach tematycznych pod innym nickiem, ew. na pw.
Japanication jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 11:42   #21
joann89
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 1
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Hej, kończyłam na UEP FiR, jednak okazało się w praktyce, że praca księgowej nie jest moim powołaniem. Zastanawiam się nad przekwalifikowaniem się i zaocznymi studiami na informatyce (o czym nie ukrywam marzyłam od liceum, ale zrezygnowałam ze strachu, że nie dam sobie rady) i waham się między IiE na Ekonomicznym a Informatyką na UAM.
Słyszałam, że informatyka na UEPie jest na dużo niższym poziomie niż na UAMie. Czy ktoś mógłby ustosunkować się do tego stwierdzenia? Najlepiej w oparciu o opinie znajomych studiujących na tych dwóch uczelniach, bo na forach internetowych można znaleźć tyle opinii ile wypowiedzi
joann89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-25, 23:23   #22
amandaa1394
Raczkowanie
 
Avatar amandaa1394
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Pzn*
Wiadomości: 48
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Hejka! Studiuje dziennie na WIGE jestem dopiero na pierwszym roku ale jeżeli masz jakieś konkretne pytania pisz smialo tutaj lub na pirv!


Sent from my RM-914_eu_poland_362 using Tapatalk
__________________
Pani Informatyk...loading....
amandaa1394 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-05-26, 09:40   #23
monoika
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: z otchłani internetu/Wawa
Wiadomości: 289
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Ja jestem absolwentką tego kierunku. Nie można porównywać informatyki i ekonometrii do informatyki na uam czy informatyki na politechnice(na każdej z tych uczelni jest prowadzona informatyka pod innym kątem) na wige masz studia interdyscyplinarne: polaczenie informatyki z zarządzaniem, ekonomią i finansami. W zależnosci od specjalności jaką wybierzesz masz kladziony nacisk na któryś z wymienionych obszarów. To jest informatyka na uczelni ekonomicznej. Programowanie jest ale jako podstawy (2 semestry), algorytmy i struktury danych, bazy danych to 60 h wykladow i tyle samo cwiczen, sa sieci komputerowe i systemy operacyjne, jest projektowanie systemow informatycznych wiec troche tej informatyki jest ale jak to nam powiedziala jedna z prowadzacych: my bedziemy zarządzać ludzmi technicznymi ale żeby to dobrze robić to najpierw trzeba poznać to czym mamy kierować. Nie musimy doskonale programować bo od tego będą swietni inżynierowie po uczelniach technicznych. Mamy wiedze multidyscyplinarną a teraz jest to w cenie. Jako zadowolona absolwentka polecam ten kierunek ( tez konczylam jeszcze fir na wz uep )

Edytowane przez monoika
Czas edycji: 2014-05-26 o 09:44
monoika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 09:33   #24
ultrafioletowaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Wiadomości: 21
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Czy ktoś tu wybiera się na IiE w tym roku?
ultrafioletowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 20:54   #25
nowa_ania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Prawdopodobnie ja
nowa_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 21:06   #26
ultrafioletowaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Wiadomości: 21
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Cytat:
Napisane przez nowa_ania Pokaż wiadomość
Prawdopodobnie ja
A jesteś z Poznania czy spoza? I jeśli można wiedzieć miałaś informatykę w lo? I "prawdopodobnie" to składasz jeszcze na coś? :P

Edytowane przez ultrafioletowaa
Czas edycji: 2014-07-03 o 21:15
ultrafioletowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 21:07   #27
Szien_
Nieregularna
 
Avatar Szien_
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 238
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Cytat:
Napisane przez Japanication Pokaż wiadomość
3) Poznań super miasto jeśli chodzi o perspektywy, całkiem ładne także, aczkolwiek Wrocław toto nie jest.
Ohohoho, z tym to się nie zgodzę. Właśnie jestem w trakcie przerzucania się z kawalerki na pokój. W ciągu 3 ostatnich lat ciągle się przeprowadzałam i muszę powiedzieć, że ceny mieszkań/stancji nieprawdopodobnie poszły w górę. Ciężko znaleźć coś odpowiedniego a i cenowo to ok 800zł za pokój jednoosobowy w dobrym standardzie (chyba, że ktoś lubi kredensy)

A co do UEP to zacytuje samą siebie:
Cytat:
Napisane przez Szien_ Pokaż wiadomość
Nie chce być czarnym duchem tej uczelni, ale niestety nie wywarła na mnie zbyt dobrego wrażenia .
Ekonomia. 2 lata tam siedziałam i... zrezygnowałam, aby oddać się pasji czyli pscyhologii Gonie swoje marzenia itd.
UEP jest elitarny i to w tym złym słowa znaczeniu. Nie spotkałam tam nikogo ciekawego. Studenci to trochę taka "ekonomiczna masa", wszyscy podobni do siebie z charakteru, ale też wyglądu (co potwierdzali profesorzy ). Mnie trochę przytłaczała owa "elitarność" i "wymuskanie" Wszędzie airmaxy, najmodniejsze bluzy, wszyscy faceci mający takie same fryzury...
Nie twierdzę, że nie można znaleźć tam ciekawych osobistości! Moja pierwsza współlokatorka kończy UEP i jest świetną koleżanką! Po prostu jest ciężko.
Kadra wywarła na mnie dobre wrażenie z małymi wyjątkami. Głównie zajęcia prowadzone były ciekawie, a profesorowie czynnie zdobywali nasze uznanie Z małymi wyjątkami ludzi zbyt starych, aby prowadzić zajęcia (pozdrawiam prof. Januszka! ) lub profesorów rodzaju: spóźnisz się raz, krzywo spojrzysz i witam poprawke (babeczka od statystyki, ale już nie pamiętam jak się nazywała). Ah dodam jeszcze, że statystyka polegała na przepisywaniu slajdów z rzutnika
Budynki są świetne. Bardzo klimatyczne. Zarówno główny gmach jak i Altum. Czuć atmonsferę studiowania.

Edytowane przez Szien_
Czas edycji: 2014-07-03 o 21:09
Szien_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 21:23   #28
nowa_ania
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 4
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Cytat:
Napisane przez ultrafioletowaa Pokaż wiadomość
A jesteś z Poznania czy spoza? I jeśli można wiedzieć miałaś informatykę w lo? I "prawdopodobnie" to składasz jeszcze na coś? :P
Jestem z Poznania i tak, miałam informatykę w liceum. Byłam na profilu mat-fiz-inf. Złożyłam jeszcze na Informatykę na Polibudzie, ale mam obawy, że się nie dostanę, bo progi były wysokie
nowa_ania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 21:41   #29
ultrafioletowaa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Toruń/Poznań
Wiadomości: 21
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Cytat:
Napisane przez nowa_ania Pokaż wiadomość
Jestem z Poznania i tak, miałam informatykę w liceum. Byłam na profilu mat-fiz-inf. Złożyłam jeszcze na Informatykę na Polibudzie, ale mam obawy, że się nie dostanę, bo progi były wysokie
Infa na politechnice szacun ;o a o progi się nie obawiaj, w tym roku tyle osób nie zdało matury, że na pewno będą niższe mnie bardziej interesuje informatyka w ekonomi, bazy danych i te sprawy, a i tak się boję, że na IiE będzie jej tyle, że sobie nie poradzę
ultrafioletowaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-03, 23:26   #30
amandaa1394
Raczkowanie
 
Avatar amandaa1394
 
Zarejestrowany: 2013-05
Lokalizacja: Pzn*
Wiadomości: 48
Dot.: Informatyka i eknometria -UEP

Cytat:
Napisane przez ultrafioletowaa Pokaż wiadomość
Infa na politechnice szacun ;o a o progi się nie obawiaj, w tym roku tyle osób nie zdało matury, że na pewno będą niższe mnie bardziej interesuje informatyka w ekonomi, bazy danych i te sprawy, a i tak się boję, że na IiE będzie jej tyle, że sobie nie poradzę
O ilość informatyki na IiE bym się nie obawiała, a raczej o matematykę Jeżeli masz głowę do liczenia to zdasz bez problemu, chcieć to móc
__________________
Pani Informatyk...loading....
amandaa1394 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-08-20 20:42:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:10.