szukam pomocy! bole brzucha i wzdecia. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-21, 14:46   #1
czarna drukarka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 108

szukam pomocy! bole brzucha i wzdecia.


Witam,
mam 21 lat i od ponad roku cierpie na przewlekle bole brzucha i wzdecia. od 3 miesiecy sa to codzienne bardzo dokuczliwe bóle w nadbrzuszu oraz wzdecia ( nie sa to wzdecia stricte nieprzyjemny zapach tylko po prostu strasznie rosnie mi brzuch i czasami wygladam jakbym byla w 9 miesiacu ciazy ). Mimo niezliczonych wizyt u lekarzy i przejsciu serii badan wszystko jest w porzadku poza podwyzszonym ALATU -160,1 oraz ASPATU - 50.
inne badania ktore przeszlam to:
- usg jamy brzusznej - wszystko ok,
-obecnosc pasozytow w kale - brak,
-gastoskopia- niewielki stan zapalny w antrum, nieiwlka domieszka zolci w zoladku, reszta w porzadku oraz test na bakterie wrzodowe ujemny,
-test na obecnosc lamblii- ujemny,
-test na obecnosc HCV- ujemny.
Staram sie utrzymywac wlasciwa diete jednakze obojetnie co nie zjadlabym zawsze dokucza mi bol oraz towarzysza wzdecia. Zaznaczam rowniez ze nie pale oraz nie pije alkoholu ani kawy. Ciagle czuje sie przemeczona mimo ze czasami cale dnie nic nie robie. Strzyka mi w dolnych stawach, od jakiegos czasu nie moge pozbyc sie niedoskonalosci z twarzy mimo ze jem prawidlowo i nigdy nie mialam z tym wiekszego problemu - podobno dzieje sie tak gdy jest zaburzona praca watroby. Bylo rowniez podejrzenie ze jest to spowodowane na tle nerwowym - potwierdzam jestem wrazliwa i emocjonalna. Leki ktore byly brane na ta ewentualnosc nie pomogly. Calosc bardzo meczy mnie pod wzgledem fizycznym jak i psychicznym poniewaz mimo badan od ponad miesiaca nie mozna wykryc co tak naprawde mi dolega. Wizyta do hepatologa jest zaplanowana dopiero za 2 miesiace Byc moze w ogole to nie jest prawidlowy trop?
Nie mam pojecia co moze mi dolegac oraz jakie powinnam zrobic badania aby wykluczyc lub potwierdzic jakas chorobe. Jesli ktos cierpial lub mial stycznosc z takim przypadkiem lub wie co mogloby mi pomoc bardzo prosze o pomoc!
pozdrawiam - L.
czarna drukarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 15:28   #2
gabafunkia
Raczkowanie
 
Avatar gabafunkia
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 151
Dot.: szukam pomocy! bole brzucha i wzdecia.

a może to celiakia? było to brane pod uwagę?
ewentualnie przychodzi mi na myśl obecnośc drożdżaków w przewodzie pokarmowym ( candidia)
__________________
mój blog o zdrowym odżywianiu : KLIK

Edytowane przez gabafunkia
Czas edycji: 2013-08-21 o 15:29 Powód: literówka
gabafunkia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 16:05   #3
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: szukam pomocy! bole brzucha i wzdecia.

Celiaka moze byc.
Rowniez cos w jelitach sie moze dziac. Jelito to nie tylko podbrzusze.

A jak ze stolcem? Jak z wyproznianiem sie? (biegunki, zaparcia, luzne stolce,sluz, zmienila sie czestotliwosc itp)

Bralas ostatnio jakies antybiotyki?

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-08-21 o 16:17
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 17:11   #4
czarna drukarka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 108
Dot.: szukam pomocy! bole brzucha i wzdecia.

Dziękuje Wam serdecznie za odpowiedz! byc moze to cos wniesie do historii choroby przy najblizszej wizycie podpowiem to pani doktor. celiakia nie byla brana narazie pod uwage. ostatnio bylam na wizycie u chirurga ale niestety nie stwierdzil on zadnych nieprawidlowosci i zostalam skierowana na kolonoskopie. Byc moze wyjdzie cos podczas tego badania. celiaklie mozna tylko zdiagnozowac poprzez biopsje jelita? tzn podczas kolonoskopii?
najpierw zostalo mi zalecone branie sulpirydun ktory nie dal zadnego efektu a teraz biore zalecony od chirurga debretin ktory tez nie dziala niestety. z wyproznianiem tez jest klopot od jakis 2 miesiecy mam czesto zaparcia albo zaparcia naprzemiennie z biegunkami
nie mam pojecia co mam robic, do kogo sie udac ani jakie zrobic badania bo lekarze ktorych odwiedzialam nie maja bladego pojecia co to moze byc albo sugeruja ze sa to bole na tle nerwowym. ale to jednak nie powodowaloby chyba wzrostu alatu i aspatu oraz ciaglych wzdec. czasami wygladam jakbym miala zaraz rodzic, zadne leki nie pomagaja i placze z bolu bo czuje jakbym zaraz miala eksplodowac
czarna drukarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 18:03   #5
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: szukam pomocy! bole brzucha i wzdecia.

Najwazniejsze, ze idziesz na kolonoskopie. To kluczowe badanie. Bardzo wiele moze wyjasnic.

Jesli chodzi o Celiakie, to najczesciej robi sie badanie krwi lub biopsje jelita cienkiego. Czesciej sie robi badanie krwi. Warto sobie zrobic. A badalas sobie tarczyce?

Edytowane przez ellish
Czas edycji: 2013-08-21 o 23:13
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-21, 23:18   #6
czarna drukarka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 108
Dot.: szukam pomocy! bole brzucha i wzdecia.

czyli przy najblizszej wizycie podpowiem pani doktor zeby skierowala mnie na to badanie krwi.
Dziękuje serdecznie jeszcze raz za odzew! bardzo nie chcialabym zeby byla to celiakia. z tego co czytam to okropne utrudienie zycia w zasadzie nie do przeskocznia
tarczycy nie badalam - pani doktor jest zdania ze ona nie moze przekraczac skwich kompetencji i zrobia mi dokladniejsze badania w poradni hepatologicznej - tylko to dopiero za 2 miesiace a ja nie moge wytrzymac z bolu ;( jesli nie dostane skierowania to zrobie je prywatnie. wystarczy poziom TSH? czt jeszcze cos?
ale trzeba sprawdzic kazda ewentualnosc bo po prostu juz wariuje z bolu ;(
jesli jeszcze ktos mialby jakis pomosl bardzo prosze o kontakt! pozdrawiam

Edytowane przez czarna drukarka
Czas edycji: 2013-08-21 o 23:21
czarna drukarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-22, 21:26   #7
opikopi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 23
Dot.: szukam pomocy! bole brzucha i wzdecia.

Wiesz co, piszesz że brałaś dużo leków i one na domiar złego nie pomogły- a sprawdzałaś czy one nie wchodzą ze sobą w interakcje? bo takie bóle brzucha mogą być skutkiem ubocznym przyjmowanych leków- w tym także suplementów diety. Wpisz sobie w google osoz interakcje - tam jest wyszukiwarka leków i poszczególnych interakcji... A jak szukasz jeszcze placówki medycznej do badań w twoim miejscu zamieszkania, to tam też jest...
dużo zdrowia!
opikopi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-08-23, 00:19   #8
bomx
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 9
Dot.: szukam pomocy! bole brzucha i wzdecia.

Wszystko zależy od diety. Nie raz miałam problemy z brzuchem: wzdęcia, gazy, raz biegunki raz zaparcia, istny horror. Codziennie. Potem odstawiłam mleko i wszelkie produkty mleczne, i wszystko jest ok! Żadnych problemów! Wbrew pozorom dużo osób nie toleruje laktozy zawartej w mleku.


Podaję fragment z wikipedii o tym, jak można samemu zrobić test na nietolerancję laktozy:

Jeśli po spożyciu produktu zawierającego laktozę, po ok. 30 minutach do 2 godzin wystąpią objawy nudności, skurczów bólowych, wzdęcia oraz biegunka, to prawdopodobnie mamy do czynienia z nietolerancją laktozy. Intensywność objawów może być różna u wielu osób i zależy od ilości skonsumowanej laktozy. Zdolność wchłaniania laktozy przez układ trawienny można sprawdzić w warunkach domowych stosując prosty test: wypij dwie szklanki mleka na czczo i obserwuj czy nie wystąpią symptomy ze strony układu pokarmowego w przeciągu kilku godzin. Następnego dnia, zjedz ok. 50 g żółtego, twardego sera lub wypij dwie szklanki mleka wolnego od laktozy. Jeżeli objawy pojawią się tylko pierwszego dnia, to jest to nietolerancja laktozy. Jeżeli pierwszego i drugiego to mamy do czynienia z alergią na produkty mleczne.


Osobiście uwielbiam smak mleka, białych serów i wszystkich produktów mlecznych.
Jednak krowie mleko zastąpiłam mlekiem sojowym, które szczerze wszystkim polecam ! (w biedronce po 3 zł).
Spróbujcie przez miesiąć odstawić wszystkie produkty mleczne a zobaczycie, że problemy z brzuchem znikną.

Chcę zachęcić wszystkich (nawet tych, którzy tolerują laktozę) do zaprzestania picia mleka. Wbrew pozorom i reklamom w tv, mleko jest szkodliwe. Na pewno nie jedna z was słyszała o tym, że człowiek to jedyny dorosły ssak pijący mleko (i to jeszcze nie swoje, tylko krowie) W internecie możecie znaleźć wiele artykułów o tym, że mleko sprzyja powstawaniu wielu chorobom cywilizacyjnym, oblepia jelita etc. Warto zadbać o zdrowie.
bomx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-25, 10:36   #9
lza_slonca
Zakorzenienie
 
Avatar lza_slonca
 
Zarejestrowany: 2011-05
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 4 056
Dot.: szukam pomocy! bole brzucha i wzdecia.

ja mam takie objawy jak piszesz przy wrzodach żołądka.
__________________
życie to nie bajka, nie głaszcze Cię po...nosie

Dukam po raz 2

start: 97kg
faza I od 16.11. do 24.11
koniec: 91,9kg

start II faza: 92,7 kg
faza II 25.11
lza_slonca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:05.