Degażowanie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury

Notka

Pielęgnacja włosów i fryzury Podyskutuj o pielęgnacji włosów kręconych, prostych, farbowanych, blond. Sprawdź modne fryzury: cięcia, koloryzacje, fryzury na ślub, wesele, Komunię, Sylwestra.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-09-15, 17:59   #1
Guyana
Raczkowanie
 
Avatar Guyana
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Cieszyn
Wiadomości: 43
GG do Guyana

Degażowanie


Mam zamiar sobie wydegażować włosy bo są bardzo gęste, i mam w związku z tym pare pytań:
Jak to wygląda ( co gryzjerka robi itp. ) ?
Ile kosztuje?
Jaki dokładnie daje efekt?
Macie jakieś fotqi włosów po degażowaniu ?
Z gówry dzięki
Guyana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 18:09   #2
andzia:)
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 82
Dot.: Degażowanie

przepraszam-a co to jest?
andzia:) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 19:01   #3
PannaX
Rozeznanie
 
Avatar PannaX
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: z przeszłości
Wiadomości: 947
GG do PannaX
Dot.: Degażowanie

Cytat:
Napisane przez andzia:)
przepraszam-a co to jest?
"Degażowanie (efilowanie) - sposób strzyżenia polegający na przerzedzaniu włosów na całej długości. Fryzjer zmniejsza ich objętość, poczynając od nasady aż po końce, za pomocą specjalnych nożyczek z ząbkami (zwanych degażówkami). Metoda zalecana w przypadku zbyt bujnej fryzury, trudnej do ułożenia."

Troche było o tym na forum: http://www.wizaz.pl/forum/showthread.php?p=378289
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...=dega%BFowanie
PannaX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 19:15   #4
Kasiek1987
Zakorzenienie
 
Avatar Kasiek1987
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Knurów (Śląsk)
Wiadomości: 5 157
Dot.: Degażowanie

Ostatnio widziałam efekt wcześniejszego degażowania u jednej kobitki, kiedy byłam u swojego fryzjera. Chciała się uczesać na gładko do ślubu, ale podczas nakładania farby okazało się, że w wyniku degażowania zbyt blisko nasady wśród swoich długich włosów ma ok. 1.5cm jeżyka, który wyjdzie na wierzch przy wygładzeniu reszty włosów Także chyba lepiej nie pozwolić sobie wyciąć włosów przy samej skórze, tylko na taką długość, żeby dały się "położyć".
Kasiek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 19:25   #5
Roxy
Rozeznanie
 
Avatar Roxy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 646
Dot.: Degażowanie

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987
Ostatnio widziałam efekt wcześniejszego degażowania u jednej kobitki, kiedy byłam u swojego fryzjera. Chciała się uczesać na gładko do ślubu, ale podczas nakładania farby okazało się, że w wyniku degażowania zbyt blisko nasady wśród swoich długich włosów ma ok. 1.5cm jeżyka, który wyjdzie na wierzch przy wygładzeniu reszty włosów Także chyba lepiej nie pozwolić sobie wyciąć włosów przy samej skórze, tylko na taką długość, żeby dały się "położyć".
O rany!! Biedna...
Roxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 20:29   #6
aguss_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 493
Dot.: Degażowanie

ja u swojej fryzjerki mam co wizyte takie "degazowanie" ale bez przesady! tylko troszke zeby moje krecone kudelki nie przypominaly szopy, zeby byly lzejsze, zeby sie ladniej ukladaly.. ale dla wlosow cienkich raczej nie polecam..bo piorka wychodza jak nie wiem.. moim wlosom ten zabieg akurat wychodzi na dobre..ale oczywiscie to zalezy tez od fryzjerki..
aguss_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 20:36   #7
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: Degażowanie

Cytat:
Napisane przez Kasiek1987
Ostatnio widziałam efekt wcześniejszego degażowania u jednej kobitki, kiedy byłam u swojego fryzjera. Chciała się uczesać na gładko do ślubu, ale podczas nakładania farby okazało się, że w wyniku degażowania zbyt blisko nasady wśród swoich długich włosów ma ok. 1.5cm jeżyka, który wyjdzie na wierzch przy wygładzeniu reszty włosów Także chyba lepiej nie pozwolić sobie wyciąć włosów przy samej skórze, tylko na taką długość, żeby dały się "położyć".
Kiedyś przy każdej wizycie u fryzjera miałam degażowane włosy, bo fryzurki, których pragnęłam, nie nadawały się do takiej ilości włosów. Nie zauważyłam, żeby coś wychodziło spod włosów po tym przerzedzaniu. Wszystko zależy od fryzjera - jak zrobi dobrze, to efekt jest fajny.
iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-09-15, 20:44   #8
aguss_s
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 493
Dot.: Degażowanie

iff moja ilosc wlosow nie nadaje sie praktycznie do zadnej "normalnej" (czyt.ładnej) fryzurki

pozdrawiam
aguss_s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 20:58   #9
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: Degażowanie

Cytat:
Napisane przez aguss_s
iff moja ilosc wlosow nie nadaje sie praktycznie do zadnej "normalnej" (czyt.ładnej) fryzurki

pozdrawiam
Niejedna dziewczynka pozazdrościć by Ci mogła bujenj czuprynki, mi zresztą też. Moja siostra tez ma duzo włosów - dużo więcej niż ja. I tez za każdym razem je przerzedza.
iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 21:02   #10
Roxy
Rozeznanie
 
Avatar Roxy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 646
Dot.: Degażowanie

Niesprawiedliwe!! Ja chce tez miec taki problem... chociaz nie wiem czy to mozna nazwac problemem. Chcialabym miec geste wlosy a nie jakies piórka Iff, to Ty jestes na avatrku? Jesli tak to jestes bardzo podobna do Ani Muchy
Roxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 21:09   #11
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: Degażowanie

Cytat:
Napisane przez Roxy
Niesprawiedliwe!! Ja chce tez miec taki problem... chociaz nie wiem czy to mozna nazwac problemem. Chcialabym miec geste wlosy a nie jakies piórka Iff, to Ty jestes na avatrku? Jesli tak to jestes bardzo podobna do Ani Muchy
Hm... to ja jestem we własnej osobie. Ale nie widze podobieństwa w lusterku. Zobacz tu:
http://www.wizaz.pl/forum/showthread...t=wygl%B1dacie
Na 8 i 9 stronie są dwa moje posty ze zdjęciami... Nie ma podobieństwa, co nie? Nie wiem czy sie cieszyc z tego, czy nie.
iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2005-09-15, 21:28   #12
czuczenka
Zakorzenienie
 
Avatar czuczenka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 4 369
Dot.: Degażowanie

eee Iff nie ma tam twoich zdjec , kurcze zafascynowalo mnie te degazowanie, ja mam wlosy raczej normalne, falujace sie lekko na dole , i mam sciete raczej na rowno tak do polowy szyji... i mi sie tak pusza na koncach włosów to jest okropne , nie wiem czy ten zabieg degazowania by mi pomogl gdyby tak wycieniowac i postopniowac te moje wlosy.. dorazcie
czuczenka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-15, 21:43   #13
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: Degażowanie

Cytat:
Napisane przez czuczenka
eee Iff nie ma tam twoich zdjec , kurcze zafascynowalo mnie te degazowanie, ja mam wlosy raczej normalne, falujace sie lekko na dole , i mam sciete raczej na rowno tak do polowy szyji... i mi sie tak pusza na koncach włosów to jest okropne , nie wiem czy ten zabieg degazowania by mi pomogl gdyby tak wycieniowac i postopniowac te moje wlosy.. dorazcie
czuczenko ależ są na 8 i 9 stronie od końca lub od początku... zalezy jak kto ma w przegladarce ustawione...

skoro Ci się puszą, to degażowanie bym odradzała... będą się bardziej stroszyć i jeszcze gorszy efekt bedzie... Takie moje zdanie jest.
iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-16, 15:44   #14
Roxy
Rozeznanie
 
Avatar Roxy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 646
Dot.: Degażowanie

Yyyyhhh... no coz... nie widze ich
Roxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-18, 22:22   #15
iff
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 737
Dot.: Degażowanie

Cytat:
Napisane przez Roxy
Yyyyhhh... no coz... nie widze ich
Przepraszam że tak późno odpisuję. Nie było mnie cały weekend - wesele

A zdjęcia hm... no u mnie są na stronie nr9 - dwa moje posty - łącznie 12 zdjęć. Jeśli macie inne ustawienia na forum; tzn jeśli segregujecie od najstarszych lub ilość wypowiedzi na stronie macię inną, to będą na innych stronach u Was wyświetlane...
Oba posty są z 04.09.2005

iff jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-09-19, 06:44   #16
Roxy
Rozeznanie
 
Avatar Roxy
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 646
Dot.: Degażowanie

Są!! Pieknie wyszlas na zdjatkach. Jednak nie jestes podobna do Ani Muchy, ale ten avatarek .. tak
Roxy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów i fryzury


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:26.