Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-16, 13:53   #1
Misugi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 92

Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią


Cześć Kolejny raz mam dylemat dotyczący pieniędzy.

Mam tu na myśli kolegę

Tydzień temu spotkałem się z nim, a on w trakcie spotkania powiedział "zapomniałem wziąć z domu kartę, pożycz mi 15zł na obiad"

Wyciągnąłem z kieszeni 5 zł mówiąc, że więcej przy sobie nie mam. Odpowiedź kolegi "ostatnio przelałem Ci pieniądze to weź te z konta".

Wkurzył mnie bo dorobiłem sobie pomagając w monopolowym nosić kartony, lecz jako że płatność była przelewem, a miałem zablokowane konto, pieniądze przelali na kolegi, a on potem przelał mi. Za pomoc dałem mu 50%

To było bezczelne zarobiłem kasę, dałem mu praktycznie za free połowę i on wymagał abym pożyczył mu swoją połowę.
Wypłaciłem kasę i pożyczyłem mu. Powiedział, że dzisiaj mi przeleje i odda. Ale wkurzył mnie bo mógł pójść do domu po kartę.

Poszedłem z nim do knajpy, kupił sobie obiad i zjadł. Tu kolejna uwaga, za 15 zł dostał małe danie, kilka pierogów. Za 5 zł może sobie kupić więcej np z virtuu lub mrożonych.

Mówiłem mu o tym, ale on nie chciał. Proponowałem, że może kupić ziemniaki, kotleta, słoik z burakami, starczy mu na więcej. Również odmówił. Pewnie lepiej iść na lenia i dostać gotowe.

Dzisiaj mija tydzień i pieniędzy dalej nie przelał. Za coś kupuje sobie obiady, więc je ma.

Co prawda to jedyne 15 zł, ale jakby nie patrzyć czuję się wykorzystany i oszukany.

W jaki sposób powiedzieć by je oddal?

Jak na przyszłość odmawiać pożyczanie pieniędzy. Ten kolega już nie raz pożyczał i za każdym razem zwleka z oddaniem.



Inny problem z innym kolegą, gdy ten przychodził do mnie czasami mówił "mam ochotę na pizzę, zamówmy". Wyciągał kasę i miał przy sobie 2-3zł. Oczywiście pizza 30 z dojazdem kosztuje 15zł, ale zgadzałem się dopłacać. Sytuacja powtarzała się 10 razy. On dawał 2 zł, a ja resztę.

Kiedy ostatnio był u mnie i chciał zamówić pizzę nie zamówiliśmy.
Kolega miał ze sobą 20zł, lecz ja przy sobie 2 zł. Wtedy powiedział:
"jak masz 2 zł, to nie zamówimy".

Wtedy mnie zamurowało, kiedy ja dokładałem było ok, a gdy on miał raz dołożyć to już pizzy nie zamówiliśmy. Co o tym myślicie.
Misugi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 13:58   #2
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 792
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Cytat:
Napisane przez Misugi Pokaż wiadomość
Cześć Kolejny raz mam dylemat dotyczący pieniędzy.

Mam tu na myśli kolegę

Tydzień temu spotkałem się z nim, a on w trakcie spotkania powiedział "zapomniałem wziąć z domu kartę, pożycz mi 15zł na obiad"

Wyciągnąłem z kieszeni 5 zł mówiąc, że więcej przy sobie nie mam. Odpowiedź kolegi "ostatnio przelałem Ci pieniądze to weź te z konta".

Wkurzył mnie bo dorobiłem sobie pomagając w monopolowym nosić kartony, lecz jako że płatność była przelewem, a miałem zablokowane konto, pieniądze przelali na kolegi, a on potem przelał mi. Za pomoc dałem mu 50%

To było bezczelne zarobiłem kasę, dałem mu praktycznie za free połowę i on wymagał abym pożyczył mu swoją połowę.
Wypłaciłem kasę i pożyczyłem mu. Powiedział, że dzisiaj mi przeleje i odda. Ale wkurzył mnie bo mógł pójść do domu po kartę.

Poszedłem z nim do knajpy, kupił sobie obiad i zjadł. Tu kolejna uwaga, za 15 zł dostał małe danie, kilka pierogów. Za 5 zł może sobie kupić więcej np z virtuu lub mrożonych.

Mówiłem mu o tym, ale on nie chciał. Proponowałem, że może kupić ziemniaki, kotleta, słoik z burakami, starczy mu na więcej. Również odmówił. Pewnie lepiej iść na lenia i dostać gotowe.

Dzisiaj mija tydzień i pieniędzy dalej nie przelał. Za coś kupuje sobie obiady, więc je ma.

Co prawda to jedyne 15 zł, ale jakby nie patrzyć czuję się wykorzystany i oszukany.

W jaki sposób powiedzieć by je oddal?

Jak na przyszłość odmawiać pożyczanie pieniędzy. Ten kolega już nie raz pożyczał i za każdym razem zwleka z oddaniem.



Inny problem z innym kolegą, gdy ten przychodził do mnie czasami mówił "mam ochotę na pizzę, zamówmy". Wyciągał kasę i miał przy sobie 2-3zł. Oczywiście pizza 30 z dojazdem kosztuje 15zł, ale zgadzałem się dopłacać. Sytuacja powtarzała się 10 razy. On dawał 2 zł, a ja resztę.

Kiedy ostatnio był u mnie i chciał zamówić pizzę nie zamówiliśmy.
Kolega miał ze sobą 20zł, lecz ja przy sobie 2 zł. Wtedy powiedział:
"jak masz 2 zł, to nie zamówimy".

Wtedy mnie zamurowało, kiedy ja dokładałem było ok, a gdy on miał raz dołożyć to już pizzy nie zamówiliśmy. Co o tym myślicie.
Jak chcesz uchodzić za jelenia to sobie uchodź. Dajesz się robić to korzystają.

A pogrubionego nie rozumiem w ogóle. Zarobiłeś np. 50 zł, ale nie mogłeś skorzystać ze swojego konta, więc kolega podał swoje dane i ty za tą wielką przysługę dałeś mu 25 zł? (kwota wymyślona). No nie ogarniam.
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:03   #3
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Zgadzasz się fundować pizzę, pożyczasz pieniądze i nie masz odwagi upomnieć się o zwrot. Gdzie tu oszustwo?

Masz miękkie serduszko - musisz mieć twardą pupę.

Chcesz zostać moim kolegą? Darmowe jedzienie podobno smakuje lepiej. Chętnie się przekonam.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:07   #4
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Że masz strasznie nudne życie żeby zakładać takie bzdurne wątki non-stop
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:09   #5
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Bardzo prosto upomnieć się o zwrot pożyczki. Zadajesz mu pytanie: "Kiedy oddasz mi pieniądze?" Licz się jednak z tym, że tych pieniędzy nie zobaczysz na oczy, bo kolega do osób, którzy postępują uczciwie nie należy.

Dlaczego w ogóle Ty mu ciągle coś fundujesz kiedy widzisz, że w drugą stronę to nie działa?

Akcji z kontem w ogóle nie rozumiem. Dać koledze aż 50% zarobionej kwoty tylko dlatego, że użyczył Ci łaskawie konta?
Wyobraź sobie, że kiedyś byłam w analogicznej sytuacji jak ten Twój kolega. Koleżanka poprosiła mnie czy jej siostra nie mogła by przelać na moje konto pewnej kwoty. I wiesz co? Nawet mi przez głowę nie przeszło, że mogłabym od koleżanki żądać pieniędzy za taką przysługę.

Moja rada: znajdź sobie kolegę, który zachowuje się w porządku, bo przez tego kiedyś będziesz mieć kłopoty.
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:17   #6
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Oszustwo? Ostatecznie, w wersji mega naciąganej może, ale gdzie tu to "na wielką skalę"?

Oj, trollu, jeszcze się dużo musisz nauczyć.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:20   #7
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Strasznych masz tych kolegów.

I Twojej dziewczynie, o której się dowiedziałam z Twoich licznych wątków też współczuję takiego faceta ciapy, co daje się wykorzystywać kolegom, nie umie powiedzieć 'nie', tylko żali się na babskim forum.

A w ogóle jaki temat wątku Myślałam, że mowa o jakimś przekręcie w korporacjach czy o aferze na cały kraj.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2013-10-16 o 14:23
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 14:23   #8
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Widocznie wśród tych swoich kolegów masz opinię frajera , którego łatwo wykorzystać, naciągnąć na kasę. Dlatego tak lgną do ciebie.

Rada na to to jest całkowita zmiana kolegów.
Na takich dla których ważna jest twoja osoba a nie twoje pieniądze.
No chyba , że świadomie kupujesz sobie ich przyjaźń?towarzystwo? za niewielkie sumy.

Od kogo wyszedł pomysł przelania polowy pieniędzy za skorzystanie z konta?
Jeśli od ciebie to jesteś delikatnie mówiąc nierozsądny.
Jeśli od kolegi to od takiego kolegi lepiej trzymać się z daleka.

A pizzę wspólnie jak najbardziej możesz zamawiać. Tylko niech każdy zjada tyle ile za nią zapłacił. Kolega miał 2-3zł? należy mu się proporcjonalnie do tej kwoty część pizzy czyli np jedna 1/7 czy 1/5.
Sprawiedliwie.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:29   #9
Misugi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 92
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Od tego jest forum by prowadzić dyskusję. W przypadku gdy komuś nie podoba się temat, niech go oleje zamiast pisać głupoty.
Zadałem pytania i liczę na odpowiedź - co o tym uważacie, jak odmówić pożyczania pieniędzy i jak się zachować.

Pytam bo zostałem wychowany na ciepłą kluchę i to że piszę na forum świadczy tylko o tym, że biorę się za siebie i pracuję nad sobą.
Więc zamiast mnie tu wyzywać liczę na rady.

grubella po prostu trafiłem na osoby, które wykorzystywały, tu mam pytanie do Twojego pomysłu z pizzą, w jaki sposób powiedzieć koledze, że więcej niż 1/7 nie dostanie za 2zł? Chodzi mi aby nie uznał mnie za chama.

Dodam, że kolega od pizzy też kijowo zachował się na swoje urodziny.
Gdy ja miałem, postawiłem mu browary, gdy on miał swoje powiedział, że on kupi sobie, a ja mam sobie. Gdy odmówiłem zapytał "nie wypijesz w moje urodziny?" Jak powinienem zachować się w tej sytuacji?

Jak radzić sobie z odmową pożyczania pieniędzy, czy kupowania?
Misugi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:30   #10
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Cytat:
Napisane przez Misugi Pokaż wiadomość
Jak na przyszłość odmawiać pożyczanie pieniędzy. Ten kolega już nie raz pożyczał i za każdym razem zwleka z oddaniem.
wyznaczyć pewien limit, ile możesz mu pożyczyć
a potem, jeśli on osiągnie "limit", to nie pożyczasz, póki nie odda dotychczasowego długu
tak przynajmniej robi mój brat

jak osiągnie limit, a przyjdzie znów pożyczać, to mu mówisz, że możesz mu pożyczyć tyle-a-tyle, on już tę kwotę osiągnął - i zwyczajnie mu nie pożyczysz, póki nie odda, krótka piłka, prosty tekst, to chyba będziesz koleżkowi umiał powiedzieć

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-10-16 o 14:33
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:31   #11
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 399
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

ciagle zakladasz takie same watki- ktos cie olewa, oszukuje itd. Ja sie pytam czy to jedna osoba czy wszystkich masz takich znajomych?
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 14:32   #12
syklamen
Zakorzenienie
 
Avatar syklamen
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Magiczna kraina Narnia, gdzieś na Latarnianym Pustkowiu...:)
Wiadomości: 6 518
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Cytat:
Napisane przez Misugi Pokaż wiadomość
Od tego jest forum by prowadzić dyskusję. W przypadku gdy komuś nie podoba się temat, niech go oleje zamiast pisać głupoty.
Zadałem pytania i liczę na odpowiedź - co o tym uważacie, jak odmówić pożyczania pieniędzy i jak się zachować.

Pytam bo zostałem wychowany na ciepłą kluchę i to że piszę na forum świadczy tylko o tym, że biorę się za siebie i pracuję nad sobą.
Więc zamiast mnie tu wyzywać liczę na rady.

grubella po prostu trafiłem na osoby, które wykorzystywały, tu mam pytanie do Twojego pomysłu z pizzą, w jaki sposób powiedzieć koledze, że więcej niż 1/7 nie dostanie za 2zł? Chodzi mi aby nie uznał mnie za chama.

Dodam, że kolega od pizzy też kijowo zachował się na swoje urodziny.
Gdy ja miałem, postawiłem mu browary, gdy on miał swoje powiedział, że on kupi sobie, a ja mam sobie. Gdy odmówiłem zapytał "nie wypijesz w moje urodziny?" Jak powinienem zachować się w tej sytuacji?

Jak radzić sobie z odmową pożyczania pieniędzy, czy kupowania?
Powiedzieć 'nie, nie pożyczę Ci, bo mi nie oddasz potem' lub 'nie, nie kupię Ci, bo nie jestem Twoim sponsorem i nie mogę liczyć potem na rewanż od Ciebie'.

Ale tego nie powiesz, bo jak piszesz jesteś ciepłą kluchą, więc pozostaje zmienić kolegów na lepszych, którzy nawet wyczuwając Twoją frajerowatość, nie będą chcieli Cię wykorzystywać.
__________________
47/2017 48/2016 80/2015 95/2014

Edytowane przez syklamen
Czas edycji: 2013-10-16 o 14:33
syklamen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:32   #13
Misugi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 92
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

On oddaje, ale po jakimś czasie, a potem znowu pożycza. Czyli np daję mu 10zł, kolega obiecuje, że odda za tydzień, a oddawał 3 tygodnie. Potem znowu coś pożycza na parę dni, a mija tydzień i dalej nie oddaje.
Misugi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:32   #14
_ema_
Zakorzenienie
 
Avatar _ema_
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 8 980
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Zaprzyjaźnisz się ze mną?

Chłopie a jakich Ty porad chcesz?
Jak odmówić?
No tak: 'nie'.
Co tu więcej poradzić? Naucz się nie zgadzać na wszystko i tyle, wiele porad tu nie dostaniesz, bo niby jak mają brzmieć?
__________________
Cytat:
Napisane przez mpt Pokaż wiadomość
CSI Wizaż, proszę przyjechać na wątek!
_ema_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:33   #15
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Cytat:
Napisane przez Misugi Pokaż wiadomość
Od tego jest forum by prowadzić dyskusję. W przypadku gdy komuś nie podoba się temat, niech go oleje zamiast pisać głupoty.
Zadałem pytania i liczę na odpowiedź - co o tym uważacie, jak odmówić pożyczania pieniędzy i jak się zachować.

Pytam bo zostałem wychowany na ciepłą kluchę i to że piszę na forum świadczy tylko o tym, że biorę się za siebie i pracuję nad sobą.
Więc zamiast mnie tu wyzywać liczę na rady.

grubella po prostu trafiłem na osoby, które wykorzystywały, tu mam pytanie do Twojego pomysłu z pizzą, w jaki sposób powiedzieć koledze, że więcej niż 1/7 nie dostanie za 2zł? Chodzi mi aby nie uznał mnie za chama.

Dodam, że kolega od pizzy też kijowo zachował się na swoje urodziny.
Gdy ja miałem, postawiłem mu browary, gdy on miał swoje powiedział, że on kupi sobie, a ja mam sobie. Gdy odmówiłem zapytał "nie wypijesz w moje urodziny?" Jak powinienem zachować się w tej sytuacji?

Jak radzić sobie z odmową pożyczania pieniędzy, czy kupowania?
To zmień towarzystwo, nie koleguj się z takimi ludźmi. Skoro masz do nich milion żali i wątpliwości.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:35   #16
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Cytat:
Napisane przez Misugi Pokaż wiadomość
On oddaje, ale po jakimś czasie, a potem znowu pożycza. Czyli np daję mu 10zł, kolega obiecuje, że odda za tydzień, a oddawał 3 tygodnie. Potem znowu coś pożycza na parę dni, a mija tydzień i dalej nie oddaje.
no to mów mu: "chłopie wypłukałem się ostatnio z kasy, nie pożyczę, bo ni mom"
to chyba jeszcze prostszy tekst
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:35   #17
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Fajnych masz kolegów


P.S. Ostatnio był kolega-psychopata, teraz oszustwa NA WIELKĄ SKALĘ, rzędu 15zł, dobre
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:35   #18
slodka0018
Raczkowanie
 
Avatar slodka0018
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 380
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Dajesz sie naciągać i tyle...
__________________
20.03.2010 <3
slodka0018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:36   #19
KrwawaMary86
Zadomowienie
 
Avatar KrwawaMary86
 
Zarejestrowany: 2012-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 067
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Jak odmówić pożyczki? Wg mnie można na 3 sposoby:
- łagodniejszy czyli "nie mam pieniędzy"
- nieco mocniejszy - "mam taką zasadę, że nie pożyczam"
- z grubej rury - "nie pożyczę Ci, bo masz w zwyczaju nie oddawać a ja nie mam ochoty prosić Ciebie po kilka razy o zwrot pożyczki"

Jeżeli macie zamówić pizze a kolega nie ma pieniędzy to zwyczajnie nie zamawiajcie. No chyba, że chcesz być wiecznym sponsorem kolegów. Ja rozumiem jakby chwilowo nie miał forsy i przy najbliższej okazji się zrewanżował, ale on nie ma na to ochoty. Nie lubię osób, którzy żerują ciągle na innych.
Poważnie jest to aż tak skomplikowane?
KrwawaMary86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-16, 14:41   #20
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Misugi, spójrz na to tak: twoi koleżkowie mogą nie mieć (i pożyczać) - a dlaczego ty masz mieć?
Chyba ciebie jeszcze nikt nie przekręcił na większą kasę, to myślisz, że ty dobry znajomek będziesz, poważany, jak pożyczysz. A tymczasem oni mają na ciebie centralnie wywalone i wcale lepszego zdania o tobie NIE nabierają, jak im pożyczasz.

To jak w tym obrazku w necie, tekst w nim leci m/w tak: "Podaj przyjacielowi pomocną dłoń... a zawsze będzie wiedział do kogo się zwracać w przyszłości"

Edytowane przez JanePanzram
Czas edycji: 2013-10-16 o 14:43
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:42   #21
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Wy najpierw zamawiacie pizzę, a później zastanawiacie się czy Was na nią stać czy jak? Podejrzewam, że macie jakąś ulubioną, orientujecie się w cenach. Pizza kosztuje 20 zł. Ktoś mówi "zamówmy", Ty wyciągasz dychę i mówisz "spoko, to moja część, daj drugą dychę" i dopiero wtedy zamawiacie. Kolega się wykręca, że nie ma kasy - mówisz "aaa, to szkoda, ja też nie mam więcej, jednak nie stać nas, by zamówić" lub "ok, chodżmy do bankomatu, zamówimy za chwilę".

Z pożyczkami jeszcze prościej. "Pożyczysz 15 złotych?" - "Nie dam rady/nie mam/planuję inne wydatki/nie pożyczę/nie chcę pożyczyć/kiedy oddasz?" Jeśli pożyczasz - ustalaj termin oddania. I domagaj się zwrotu w terminie.
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:46   #22
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Cytat:
Napisane przez Misugi Pokaż wiadomość
Od tego jest forum by prowadzić dyskusję. W przypadku gdy komuś nie podoba się temat, niech go oleje zamiast pisać głupoty.
Zadałem pytania i liczę na odpowiedź - co o tym uważacie, jak odmówić pożyczania pieniędzy i jak się zachować.

Pytam bo zostałem wychowany na ciepłą kluchę i to że piszę na forum świadczy tylko o tym, że biorę się za siebie i pracuję nad sobą.
Więc zamiast mnie tu wyzywać liczę na rady.

grubella po prostu trafiłem na osoby, które wykorzystywały, tu mam pytanie do Twojego pomysłu z pizzą, w jaki sposób powiedzieć koledze, że więcej niż 1/7 nie dostanie za 2zł? Chodzi mi aby nie uznał mnie za chama.

Dodam, że kolega od pizzy też kijowo zachował się na swoje urodziny.
Gdy ja miałem, postawiłem mu browary, gdy on miał swoje powiedział, że on kupi sobie, a ja mam sobie. Gdy odmówiłem zapytał "nie wypijesz w moje urodziny?" Jak powinienem zachować się w tej sytuacji?


Jak radzić sobie z odmową pożyczania pieniędzy, czy kupowania?
Dlaczego tak bardzo zależy ci na jego opinii?
To on zachowuje się jak cham wobec ciebie .
A Ty bądź wreszcie asertywny. Szanuj siebie, swoje prawa do sprawiedliwości w relacjach z innymi.
Odmową pożyczki czy zapłaty za większą część pizzy nie krzywdzisz nikogo. A on ciebie tak.Bo naciąga cię, korzysta z twoich pieniędzy, które mu się nie należą.
W chwili obecnej dajesz się mocno wykorzystywać.
Stawiasz mu piwo czy coś innego , on się nie rewanżuje.
Ciągnie z ciebie ile może. To nie fair z jego strony.

Po,prostu odmawiaj.Mów wprost, że zbyt długo czekasz na oddanie, musisz się dopominać . Nie odpowiada ci to i nie masz zamiaru więcej pożyczać ani nic mu fundować.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:48   #23
Misugi
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 92
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

JanePanzram jesteś Azjatką? Pytam bo ten Twój avatar ... Ale żeby nie było lubię azjatki

To co napisałaś to prawda, kolega zazwyczaj chce pożyczyć ode mnie.

W lipcu zrobił sobie wycieczkę do Anglii. Pojechał z dziewczyną. Wiedział, że ma ograniczony limit pieniędzy, a masę wydatków związanych z wycieczką - noclegi, transport itp.

Spodziewałem się telefonu. W środku jego wycieczki dostałem telefon z prośbą o pożyczkę na jakieś 100-300zł. Zadzwonił do mnie bo wiedział, że sobie dorobiłem i tydzień temu dostałem pieniądze.

Potem gdy wrócił powiedział, że wydał pieniądze na koszulkę i buty - bo była okazja i na różne atrakcje.

Wiedząc, że ledwo mu starczy gotówka jaką miał, wydawał pieniądze na głupoty, bo spodziewał się, że mu pożyczę.


coffee ustalam termin oddania, lecz on zawsze oddaje później.
Misugi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:52   #24
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

btw tytuł brzmi jak W jutrzejszym Fakcie:

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:51 ----------

nie, nie jestem Azjatką
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:52   #25
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Nikt Ci nie pomoże, skoro Ty sam sobie nie chcesz pomóc i 1. zadajesz się nadal z kimś takim, 2. nie chcesz odmówić (bo nie ma w pewnym wieku, że "nie umiem"; chodzić umiesz, korzystać z wc umiesz, zarobić kasę umiesz, to i powiedzieć "nie" potrafisz, tylko nie chcesz tak naprawdę, bo masz kolejny powód, aby założyć wątek o tym, jaki to nie jesteś w życiu wykorzystywany).
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:55   #26
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Cytat:
Napisane przez Misugi Pokaż wiadomość
Co o tym myślicie.
Mysle, ze jestes bardzo meczaca, uciazliwa osoba, a do tego taka ciapa, ze szkoda slow.
Fakt, to jest forum i mozna dyskutowac, ale ILE jeszcze zalozysz niemalze identycznych watkow? Ile razy mozna ci napisac to samo?
Czlowieku, daj juz spokoj, bo mozna oszalec czytajac co ty tu codziennie wypisujesz, bez wzgledu na to czy to trollowanie czy prawda
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:55   #27
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 792
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

Cytat:
Napisane przez Misugi Pokaż wiadomość
JanePanzram jesteś Azjatką? Pytam bo ten Twój avatar ... Ale żeby nie było lubię azjatki

To co napisałaś to prawda, kolega zazwyczaj chce pożyczyć ode mnie.

W lipcu zrobił sobie wycieczkę do Anglii. Pojechał z dziewczyną. Wiedział, że ma ograniczony limit pieniędzy, a masę wydatków związanych z wycieczką - noclegi, transport itp.

Spodziewałem się telefonu. W środku jego wycieczki dostałem telefon z prośbą o pożyczkę na jakieś 100-300zł. Zadzwonił do mnie bo wiedział, że sobie dorobiłem i tydzień temu dostałem pieniądze.

Potem gdy wrócił powiedział, że wydał pieniądze na koszulkę i buty - bo była okazja i na różne atrakcje.

Wiedząc, że ledwo mu starczy gotówka jaką miał, wydawał pieniądze na głupoty, bo spodziewał się, że mu pożyczę.


coffee ustalam termin oddania, lecz on zawsze oddaje później.
I tak oto dowiedziałam się, że wizaż jest pełen kotów, bo to chyba najpopularniejszy tutaj avatar. Z kim ja gadam? Z Mruczkiem, Miciusiem, Filemonem...
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 14:58   #28
Takieczasy
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 44
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

To chyba żart? haha ale się usmiałem. Następnym razem jak kolega ze chcę zamówić pizze mając 2 zł to powiedz że też masz tylko 2 zł.
Takieczasy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:01   #29
czarna_maciejka
Wtajemniczenie
 
Avatar czarna_maciejka
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Biała Podlaska
Wiadomości: 2 502
GG do czarna_maciejka
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

[1=150f22149d232a15625e38a 732d46b6c6e220cbb_63e0430 22f3b0;43292591]I tak oto dowiedziałam się, że wizaż jest pełen kotów, bo to chyba najpopularniejszy tutaj avatar. Z kim ja gadam? Z Mruczkiem, Miciusiem, Filemonem...[/QUOTE]



Z tej strony Puszek, milo mi
__________________
Cytat:
Napisane przez ktoregos_dnia Pokaż wiadomość
Śpij dobrze - Wizaż Cię rozgrzesza
czarna_maciejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:02   #30
JanePanzram
Zakorzenienie
 
Avatar JanePanzram
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 5 479
Dot.: Oszustwa na wielką skalę - zobacz jak oni to robią

[1=150f22149d232a15625e38a 732d46b6c6e220cbb_63e0430 22f3b0;43292591]I tak oto dowiedziałam się, że wizaż jest pełen kotów, bo to chyba najpopularniejszy tutaj avatar. Z kim ja gadam? Z Mruczkiem, Miciusiem, Filemonem...[/QUOTE]
no własnie, ty jesteś na przykład ekshibicjonistką która upadła na pole
JanePanzram jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 
Narzędzia

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.