Czy celebrujecie wolne chwile? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-26, 12:57   #1
201606210931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 4 468
Talking

Czy celebrujecie wolne chwile?


Wątek powstał pod wpływem książki Lekcje Madame Chic.

Dziś każdy jest zabiegany, praca, szkoła, siłownia, zakupy, dom. Czasu coraz mniej.

Czy celebrujecie wolne chwile? Długie niedzielne śniadanie, na pięknej zastawie z croissant na talerzyku i kawą w filiżance? Czy wybieracie wylegiwanie się w piżamie przed tv z zamówioną na szybko pizzą?

Podzielmy się swoimi małymi przyjemnościami
201606210931 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 13:04   #2
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 44 997
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Nie celebruję, paradoksalnie - szkoda mi na to czasu mam go niewiele, więc chciałabym zrobić sobie wiele małych przyjemności a nie tylko jedną
0096a1e2f6245c4e98bc18de9b0ed84c369ef137_632f8bf2adc0b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 13:35   #3
mbamboo
Wtajemniczenie
 
Avatar mbamboo
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 2 376
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
Wątek powstał pod wpływem książki Lekcje Madame Chic.

Dziś każdy jest zabiegany, praca, szkoła, siłownia, zakupy, dom. Czasu coraz mniej.

Czy celebrujecie wolne chwile? Długie niedzielne śniadanie, na pięknej zastawie z croissant na talerzyku i kawą w filiżance? Czy wybieracie wylegiwanie się w piżamie przed tv z zamówioną na szybko pizzą?

Podzielmy się swoimi małymi przyjemnościami
Jeśli chodzi o celebrowanie w sensie cieszenia się nimi, to tak. Spędzam je w taki sposób, na jaki mam ochotę, bo przecież to o to chodzi. Mogę zaplanować wyjazd czy spacer, mogę robić sobie wystawne śniadanie, ale mogę też zamówić pizzę i oglądać seriale. Nie widzę rozgraniczenia między lepszym i gorszym spędzaniem czasu wolnego, prawdę mówiąc.
PS Siłownia to też mój czas, bo wtedy również pracuję na swoje dobre samopoczucie.
mbamboo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 14:10   #4
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Mnie ogólnie dziwi, że we wszystkich poradnikach, jak być szczęśliwym jest o celebracji poranka, że koniecznie trzeba wstać te 20-30 minut wcześniej. Ja jestem bardziej szczęśliwa, jak te 20 minut mogę przespać. Ogólnie uważam, że celebrować przyjemności można zarówno w piżamie jak i pięknej sukience. Zależy co kto lubi. Mnie by nie bawiło niedzielne śniadanie na pięknej zastawie i ślicznie ubranym, więc celebruję je po swojemu (śniadanie w łóżku i z serialem/internetem).
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 14:56   #5
simsa22
Zadomowienie
 
Avatar simsa22
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 1 452
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
Ja jestem bardziej szczęśliwa, jak te 20 minut mogę przespać.
Ja też
__________________
KALI PISAĆ LEPSZE POSTY
Cytat:
Napisane przez kasieńka:) Pokaż wiadomość
większość wizażowej elity studiuje na renomowanych uczelniach,rozwijają swoje ambitne hobby, spędzają aktywnie czas, mają swoich idealnych TŻ, i przyjaciół- więc skąd do cholery macie jeszcze czas na codzienne kilkugodzinne przesiadywanie na wizażu?
simsa22 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 15:50   #6
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 50 575
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

moją największą celebracją czasu wolnego jest wysprzątany pokój wieczorem.. ładnie zaścielone łóżko zapalone świeczki i .. uwaga... internet
b3e038722b79d57d91748189c48a0d4b42934a7c_612ac0051d267 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 15:59   #7
I watch the bees
Raczkowanie
 
Avatar I watch the bees
 
Zarejestrowany: 2013-10
Lokalizacja: Szczecin
Wiadomości: 49
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Cytat:
Napisane przez simsa22 Pokaż wiadomość
Ja też
Ja mam zupełnie odwrotnie i wszystkich to dziwi
Potrafię wstać godzinę wcześniej i nie musieć się spieszyć z wyrobieniem się na uczelnię. Lubię rano w spokoju wypić kawę, zjeść, poprzeglądać internet itp.
I watch the bees jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-26, 16:45   #8
Ieka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 7 584
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Cytat:
Napisane przez I watch the bees Pokaż wiadomość
Ja mam zupełnie odwrotnie i wszystkich to dziwi
Potrafię wstać godzinę wcześniej i nie musieć się spieszyć z wyrobieniem się na uczelnię. Lubię rano w spokoju wypić kawę, zjeść, poprzeglądać internet itp.
to tak jak ja
Ieka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 18:01   #9
softgrey
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 1 423
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Cytat:
Napisane przez Ieka Pokaż wiadomość
to tak jak ja
I ja
softgrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 18:23   #10
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

celebruję ciesząc się nimi - czytam książkę, oglądam seriale, jem to na co mam ochotę, szlajam się po necie. a ładnej zastawy nie ma więc to odpada.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 18:27   #11
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
celebruję ciesząc się nimi - czytam książkę, oglądam seriale, jem to na co mam ochotę, szlajam się po necie. a ładnej zastawy nie ma więc to odpada.
podpisuje sie pod tym.
+ wanna z ksiazka.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-26, 18:40   #12
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 6 592
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Zawsze to celebrowanie chwil jest opisywane jako jedzenie przy stole z widokiem na letnią polanę pełną kwiatków, na stole czarna kawa, croissant i konfitury domowej roboty. A mi tam dobrze, jak spędzam wolny czas z TŻ w łóżku, w piżamie i oglądamy serial. Tak samo nie mam potrzeby celebracji wolnego czasu nad rzeką z książką. Lubię sobie wyskoczyć na kawę do kawiarni w zatłoczonej galerii handlowej. Co kto lubi
b82ed09e83d6cc96f3cec4b39c6008ed9e8c5acd_5dd330825eb9e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 18:42   #13
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
podpisuje sie pod tym.
+ wanna z ksiazka.
o tak. ja czasem sobie jeszcze kanapki do łazienki zanoszę i wcinam mocząc się i czytając.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 19:18   #14
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Cytat:
Napisane przez suszarka Pokaż wiadomość
o tak. ja czasem sobie jeszcze kanapki do łazienki zanoszę i wcinam mocząc się i czytając.
a myslalam, ze tylko ja tak robie
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 19:34   #15
Atenya
summer vibes;)
 
Avatar Atenya
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: WLN
Wiadomości: 4 541
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

W wolnych chwilach oglądam filmy, choć najbardziej lubię zaległe odcinki serialów (takim ciągiem) i do tego jakieś słodkości, zapalona świeczka (bez zapachu, bo nie lubię ) Albo spacer w miłym towarzystwie, później kolacja, jakieś winko. No i oczywiście książka, ale ta pochłania mnóstwo czasu, więc czytam na noc tylko, tak do snu.
Atenya jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 20:53   #16
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Cytat:
Napisane przez Duszaniola Pokaż wiadomość
Mnie ogólnie dziwi, że we wszystkich poradnikach, jak być szczęśliwym jest o celebracji poranka, że koniecznie trzeba wstać te 20-30 minut wcześniej. Ja jestem bardziej szczęśliwa, jak te 20 minut mogę przespać. Ogólnie uważam, że celebrować przyjemności można zarówno w piżamie jak i pięknej sukience. Zależy co kto lubi. Mnie by nie bawiło niedzielne śniadanie na pięknej zastawie i ślicznie ubranym, więc celebruję je po swojemu (śniadanie w łóżku i z serialem/internetem).
Myślę, że nie o to chodziło autorom owych poradników - przecież właśnie każdy jest inny, jeden będzie się czuł szczęśliwy i spokojny leniuchując z książką w łóżku, drugi będzie chciał się przejechać rowerem. Chodzi raczej o pogodzenie świadomego planowania z posiadania przyjemności z tych wolnych chwil. Wiele osób właśnie teraz idzie na łatwiznę, tv, owa pizza, do tego brak zainteresowań. Ja bym tak nie potrafiła funkcjonować.

Cytat:
Napisane przez ellish Pokaż wiadomość
podpisuje sie pod tym.
+ wanna z ksiazka.
Oj ja też uwielbiam wannę z książką, czasem z filmem. Szczególnie teraz, kiedy kąpiel w ciepłej wodzie jest czymś, co uwielbiam w tej porze roku.

Ja staram się nie marnować swojego czasu, właśnie przeciwnie - mam jakiś swój tryb, studia, praca, ale też dużo, dużo czasu na rozwijanie swoich zainteresowań. Nie, nie jestem automatem - nigdy nie planuję czegoś bardzo szczegółowo, lubię w sobie spontaniczność i odwagę do robienia nowych rzeczy. Cieszą mnie małe rzeczy - nowa książka do czytania i jej czytanie (a jak się wciągnę to czytam wszędzie, nawet idąc na autobus); oglądanie filmów; planowanie podróży; planowanie samorozwoju; spędzanie czasu z innymi, czy to z bliskimi czy z osobami, z którymi łączy mnie coś więcej, niż więzy krwi czy zainteresowania. Wolne chwile i sposób ich spędzania napędza mnie do działania w tym 'międzyczasie' - jak nie wyjadę gdzieś raz na miesiąc, to się duszę; jak nie przeczytam książki w wolnej chwili, to jestem jakaś "pusta". No i porzuciłam zapychacze typu seriale, wcześniej średnio godzinę dziennie poświęcałam na obejrzenie czegoś w tv, wieczorem wolę się przejść na spacer (nawet w tym potwornym dymie osiedla domków jednorodzinnych).
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 21:25   #17
Laurelindorenan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 522
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Ja nie lubię świadomie planować wolnego czasu. Wyznaczanie celów ambicjonalnych typu "do końca roku przeczytam tyle i tyle książek/obejrzę tyle i tyle filmów/zrobię to i to dla swojego rozwoju" zabiłoby mi całą radość z tych czynności. Wolne chwile spędzam spontanicznie - jeśli mam ochotę poczytać, to czytam, jeśli chcę zobaczyć kolejny odcinek serialu, to go włączam, jeśli mam nastrój, by się czegoś nowego pouczyć, to szukam na ten temat materiałów w necie, a jeśli nic mi się nie chce, to śpię do południa albo moczę się godzinę w kąpieli z pianą Czasem mam ochotę po prostu na zwykłe nicnierobienie, by czas przeciekał mi przez palce, albo na coś odmóżdżającego, nie wymagającego specjalnego skupiania uwagi - potrzebuję tego dla higieny psychicznej, jako odskoczni od pracy intelektualnej, w której muszę być ciągle skoncentrowana i intensywnie myśleć.

Edytowane przez Laurelindorenan
Czas edycji: 2013-10-26 o 21:29
Laurelindorenan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 21:30   #18
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Cytat:
Napisane przez Laurelindorenan Pokaż wiadomość
Ja nie lubię świadomie planować wolnego czasu. Uważam, że to zabija całą radość z tych chwil, przynajmniej ja to tak odczuwam. Spędzam je spontanicznie - jeśli mam ochotę poczytać, to czytam, jeśli chcę zobaczyć kolejny odcinek serialu, to go włączam, jeśli mam nastrój, by się czegoś nowego pouczyć, to szukam na ten temat materiałów w necie, a jeśli nic mi się nie chce, to śpię do południa albo moczę się godzinę w kąpieli z pianą Czasem mam ochotę po prostu na zwykłe nicnierobienie, by czas przeciekał mi przez palce, albo na coś odmóżdżającego, nie wymagającego specjalnego skupiania uwagi - potrzebuję tego dla higieny psychicznej, jako odskoczni od pracy intelektualnej, w której muszę być ciągle skoncentrowana i intensywnie myśleć.
Myślę, że brak spontaniczności zabiera nam wiele przyjemności życia. Ja wiem, że w podstawach życia muszę planować, tj. takie rzeczy jak godzenie pracy ze studiami czy dokonywanie opłat. Ale w innych rzeczach jestem bardzo spontaniczna i tak naprawdę to w życiu lubię, że w innych sprawach po prostu nic nie muszę.
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 21:59   #19
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Dla mnie ideał wolnego dnia wygląda tak: połowa spędzona z ludźmi, których lubię na robieniu czegoś ciekawego i dobrym jedzeniu, druga połowa w łóżku z książką, czymś gorącym do picia i komórką z włączonym wifi, żeby co jakiś czas zerknąć co się dzieje w Internetach albo posłuchać muzyki. Ogólnie sporo robię dla swojej przyjemności, poza tym jestem mistrzem w odkładaniu roboty na później i wygospodarowywaniu sobie chwil na relaks, więc w sumie mogłabym znowu zacząć ćwiczyć i porobić coś w celach samorozwoju i kiedyś na pewno się zmobilizuję, ale jak na razie lubię swoje chwile lenistwa.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-26, 22:06   #20
201705250955
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 665
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Cytat:
Napisane przez Darkoz Pokaż wiadomość
Dla mnie ideał wolnego dnia wygląda tak: połowa spędzona z ludźmi, których lubię na robieniu czegoś ciekawego i dobrym jedzeniu, druga połowa w łóżku z książką, czymś gorącym do picia i komórką z włączonym wifi, żeby co jakiś czas zerknąć co się dzieje w Internetach albo posłuchać muzyki. Ogólnie sporo robię dla swojej przyjemności, poza tym jestem mistrzem w odkładaniu roboty na później i wygospodarowywaniu sobie chwil na relaks, więc w sumie mogłabym znowu zacząć ćwiczyć i porobić coś w celach samorozwoju i kiedyś na pewno się zmobilizuję, ale jak na razie lubię swoje chwile lenistwa.
Z tym też się zgadzam, lubię sobie dogadzać, wymyślać jakieś chore nagrody za zrobienie czegoś Ale kogo mam wynagradzać, jak nie siebie, za ten trud życia na tym świecie?
201705250955 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 22:24   #21
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Z tym też się zgadzam, lubię sobie dogadzać, wymyślać jakieś chore nagrody za zrobienie czegoś Ale kogo mam wynagradzać, jak nie siebie, za ten trud życia na tym świecie?
Prawda jest taka, że jak ktoś własnego prawa do odrobiny świętego spokoju nie wybroni, to nikt inny tego nie zrobi.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 22:25   #22
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Kurde, nie. Po prostu jak mam luz i mogę sobie odpocząć, obejrzeć coś to się z tego cieszę i tyle. Nie wstaję 15 min wcześniej aby popatrzeć na rogala i zjeść go z przerwami
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-26, 23:22   #23
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Cytat:
Napisane przez asia_aisa Pokaż wiadomość
Myślę, że nie o to chodziło autorom owych poradników - przecież właśnie każdy jest inny, jeden będzie się czuł szczęśliwy i spokojny leniuchując z książką w łóżku, drugi będzie chciał się przejechać rowerem. Chodzi raczej o pogodzenie świadomego planowania z posiadania przyjemności z tych wolnych chwil. Wiele osób właśnie teraz idzie na łatwiznę, tv, owa pizza, do tego brak zainteresowań. Ja bym tak nie potrafiła funkcjonować.
Wiesz co, ja wiem, że oni pewnie to mieli na myśli. Tylko np. te poranki to przeważnie są jako osobny konieczny punkt. Jakby w ogóle nie brali pod uwagę tego, że ktoś woli pospać.
No i prawie zawsze też każą się bardzo ładnie ubierać do np. czytania książek, też nie biorąc pod uwagę, że ktoś woli w piżamie czy wygodny dresie.
One serio są przeważnie napisane tak, że wyłania się tylko jedna słuszna droga, a jak dla Ciebie radochą jest ta pizza przy tv, to jest to be.

Cytat:
Napisane przez Laurelindorenan Pokaż wiadomość
Ja nie lubię świadomie planować wolnego czasu. Wyznaczanie celów ambicjonalnych typu "do końca roku przeczytam tyle i tyle książek/obejrzę tyle i tyle filmów/zrobię to i to dla swojego rozwoju" zabiłoby mi całą radość z tych czynności. Wolne chwile spędzam spontanicznie - jeśli mam ochotę poczytać, to czytam, jeśli chcę zobaczyć kolejny odcinek serialu, to go włączam, jeśli mam nastrój, by się czegoś nowego pouczyć, to szukam na ten temat materiałów w necie, a jeśli nic mi się nie chce, to śpię do południa albo moczę się godzinę w kąpieli z pianą Czasem mam ochotę po prostu na zwykłe nicnierobienie, by czas przeciekał mi przez palce, albo na coś odmóżdżającego, nie wymagającego specjalnego skupiania uwagi - potrzebuję tego dla higieny psychicznej, jako odskoczni od pracy intelektualnej, w której muszę być ciągle skoncentrowana i intensywnie myśleć.
O ja też tak mam. Jak sobie zaplanuję nieraz z 3 dniowym wyprzedzeniem, że np. poczytam książkę, to mega często podchodzę do tej czynności, która zwykle jest mega przyjemnością z niechęcią. Najbardziej lubię tak na gorąco decydować co będę robiła.
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 12:04   #24
Karolllka7
Zakorzenienie
 
Avatar Karolllka7
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 475
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Cytat:
Napisane przez I watch the bees Pokaż wiadomość
Ja mam zupełnie odwrotnie i wszystkich to dziwi
Potrafię wstać godzinę wcześniej i nie musieć się spieszyć z wyrobieniem się na uczelnię. Lubię rano w spokoju wypić kawę, zjeść, poprzeglądać internet itp.
Ja mam tylko tak jak wstaję na późniejszą godzinę 9-10. Lubię wstać wcześniej i bez pośpiechu wszystko sobie przygotować i w spokoju zjeść śniadanie. Mimo, że jestem śpiochem Jedynie jak muszę wstać o 6-7 to wstaję "na styk" tyle, żeby się wyszykować i lecieć na autobus
__________________
Karolllka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 16:10   #25
Heledore
Zakorzenienie
 
Avatar Heledore
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 4 538
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Nie celebruję.
Chciałabym, ale nie potrafię
Nie raz, nie dwa planowałam: nałożę maseczkę, zrobię kawę i poczytam ksiązkę leżąc pod kocem.
Nigdy nie wychodzi.
__________________
"Przeznaczenie zazwyczaj czeka tuż za rogiem. Jak kieszonkowiec, dziwka albo sprzedawca losów na loterię: to jego najczęstsze wcielenia. Do drzwi naszego domu nigdy nie zapuka. Trzeba za nim ruszyć"

Heledore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 16:17   #26
Withers
Zakorzenienie
 
Avatar Withers
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 3 191
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Cytat:
Napisane przez Karolllka7 Pokaż wiadomość
Ja mam tylko tak jak wstaję na późniejszą godzinę 9-10. Lubię wstać wcześniej i bez pośpiechu wszystko sobie przygotować i w spokoju zjeść śniadanie. Mimo, że jestem śpiochem Jedynie jak muszę wstać o 6-7 to wstaję "na styk" tyle, żeby się wyszykować i lecieć na autobus
Mam identycznie
__________________

Wining and dining, drinking and driving

Excessive buying, overdose and dying
Withers jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 16:31   #27
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Cytat:
Napisane przez Hipokryzja Pokaż wiadomość
Czy celebrujecie wolne chwile? Długie niedzielne śniadanie, na pięknej zastawie z croissant na talerzyku i kawą w filiżance? Czy wybieracie wylegiwanie się w piżamie przed tv z zamówioną na szybko pizzą?

Podzielmy się swoimi małymi przyjemnościami
Staram się celebrować takie momenty, tyle, że u mnie celebracja niedzielnego śniadania, to łóżko, książka lub gazeta, dobra herbata, coś do zjedzenia i błogie lenistwo na rozpoczęcie dnia. Latem natomiast wygodny fotel w ogrodzie, kawa, świeże warzywa na kanapce i widok kwiatów w ogrodzie. Nie potrzebuję rodowej porcelany i lnianego wykrochmalonego obrusa, by celebrować takie chwile.
Wieczorem ciepły koc, herbata, książka lub internet, latem spacer, rower czy wieczór w ogrodzie - żadna z tych chwil nie wymaga specjalnej odświętnej oprawy, by móc ją celebrować.
Przecież w końcu nie chodzi o to, by ubrać wszystko w wytworną oprawę, tylko, by skupić się na tej chwili i cieszyć nią, ładując akumulatory na resztę dnia

A propos celebrowania śniadania w ciągu tygodnia, to jeśli ktoś chodzi do pracy na 9 czy 10 może sobie pozwolić na wcześniejsze wstawanie itd., ale jeśli mam wstać rano o 5,30, zamiast o 6, tylko po to, żeby nieco wolniej wypić kawę i zjeść śniadanie, to ja jednak wybieram dłuższy sen, który daje większą gwarancję udanego dnia, niż leniwa poranna kawa
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 17:41   #28
Darkoz
Zakorzenienie
 
Avatar Darkoz
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 4 785
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Cytat:
Napisane przez Elfia4 Pokaż wiadomość
A propos celebrowania śniadania w ciągu tygodnia, to jeśli ktoś chodzi do pracy na 9 czy 10 może sobie pozwolić na wcześniejsze wstawanie itd., ale jeśli mam wstać rano o 5,30, zamiast o 6, tylko po to, żeby nieco wolniej wypić kawę i zjeść śniadanie, to ja jednak wybieram dłuższy sen, który daje większą gwarancję udanego dnia, niż leniwa poranna kawa
Celebrowanie poranków jest dobre na weekend, w tygodniu dla mnie największym luksusem jest spędzenie 10 minut w łóżku na wygrzanie się i ew. sprawdzenie internetu.
__________________

Darkoz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-27, 17:50   #29
Cola_Ola
Zakorzenienie
 
Avatar Cola_Ola
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 6 429
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

Każdy w inny sposób celebruje wolne chwilę. Uwielbiam czas, gdy nadchodzi weekend i mogę iść na zwykły, normalny spacer z Tż i możemy porozmawiać, pośmiać się, odsapnąć. Dla mnie takie chwile są bardzo ważne. Pomagają mi zmagać się z pracą w tygodniu
__________________
A potem świat znowu zaczął istnieć, ale istniał zupełnie inaczej.

Andrzej Sapkowski – Ostatnie życzenie
Cola_Ola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-28, 13:16   #30
nati-mo
Rozeznanie
 
Avatar nati-mo
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 519
GG do nati-mo
Dot.: Czy celebrujecie wolne chwile?

[1=0096a1e2f6245c4e98bc18d e9b0ed84c369ef137_632f8bf 2adc0b;43437545]Nie celebruję, paradoksalnie - szkoda mi na to czasu mam go niewiele, więc chciałabym zrobić sobie wiele małych przyjemności a nie tylko jedną [/QUOTE]

Mam podobnie - szkoda czasu. Jak mnie najdzie na celebrę świętego spokoju to najczęściej kończy się to w jeden sposób - idę nadrabiać zaległości w spaniu
__________________
A. i C.mną rządzą ->

->
nati-mo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:43.