rodzinne tajemnice - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-11-07, 16:45   #1
yglidings
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 24

rodzinne tajemnice


Drogie Wizażanki,
Ostatnio był wątek o ojcach na forum, co spowodowało, że zaczęłam się zastanawiać nad historią moich rodziców. Będę Wam wdzięczna za Wasze porady i spojrzenie na ten temat.

Mianowicie- kilka lat temu, gdy byłam nastolatką, plotkowałam o naszej rodzinie z ciotką(zona brata mamy) i kuzynkami i moja ciotka przypadkiem się wygadała o historii moich rodziców. Musiałam obiecać, że nigdy nie powiem im tego, że o tym wiem, że zamordowali by ciotkę i kuzynki, że mi powiedziały, bo kazali całej rodzinie nigdy mi o tym nie mówić.Od rodziców wiedziałam, że odkąd się poznali, , że moja mama była z swoją siostrą, a ojciec z przyjaciółmi. Rok później się urodziłam (jako wcześniak), a ślub wzięli po 9 miesiącach od poznania, mama miała 32 lata, tato 39 lat.

Ciotka mi powiedziała, że mój tata najpierw spotykał się i podrywał siostrę mojej mamy, ale mu dała kosza i że chyba się Jej oświadczył, ale oni nic o tym nie chcieli mówić, że ciocia zamknęła się w sobie i nigdy nie chciała nikomu z rodziny o tym mówić jak pytali dlaczego nie są razem dalej i obrazala sie o te pytania, tata zaczął się spotykać z moją mamą i ślub był po 5 miesiącach, czyli wyliczyłam, że z ciocią musiał się spotykać co najmniej 3 miesiące.

Była to dla mnie przykra informacja, byłam w szoku i poczułam żal, że nic o tym nie wiedziałam. Pomyślałam, że tata podrywał dalej do skutku, a mama może nie chciała być starą panną i się zgodziła przejąć byłego siostry.

Ciocia nikogo nie miała, jest sama, gdy próbowałam mamę wypytać o historie miłosne ciotki, to mówiła, że miała kilku chłopaków, ale nic poważnego. Tata od zawsze rodziny mamy i cioci zbytnio nie lubił, zawsze lubi z nich pożartować, trochę poironizować, poobgadywać i narzeka jak jedziemy do nich w odwiedziny. Ciocię szczególnie, a że dewotka, że została sama na starość, że dziwaczeje, krytykuje Jej wyjazdy na saksy, ale jest dla Niej mily, pozartuje, pogada, pomoze jak potrzebuje itd. Mama z ciocią ma bardzo dobry kontakt, są niczym najlepsze przyjaciółki. Ja jestem ulubienicą cioci, mamy z sobą dobry kontakt, zawsze powtarza, że mam najlepszych rodziców na świecie i nawet nie wiem jak oni mnie kochają i że chciałaby mieć taką córkę jak ja.

Bardzo mało wiem o ich przeszłości sprzed moich narodzin, niechętnie o niej mówią. Jak próbowałam wypytać o sympatie – to kogoś tam mieli wcześniej i tyle, o poznaniu się i spotykaniu się z sobą to może dwa zdania powiedzieli. Rok temu dowiedziałam się, że mama po studiach, to kilka lat mieszkała w innym mieście i kilka razy zmieniała pracę, przypadkiem wyszło, a w innych rodzinach, to dzieci raczej znaja cala biografie rodzicow ze szczegolami, moi nigdy nie lubili opowiadac o sobie. W opinii innych są świetnym, udanym małżeństwem i każdy mi zazdrości takich rodziców.

Ja mogę powiedzieć, że w ogóle nie okazują sobie uczuć – nie przytulają się, nie całują nawzajem, mnie tylko na powitanie, tata jest zamknięty w sobie i skryty, mama już bardziej otwarta, ale za to jeśli chodzi o kontakt fizyczny, jest bardzo zdystansowana. Nigdy nie usłyszałam od nich, że mnie kochają. Ale ogólnie dużo dla mnie robią i wiem, że zrobiliby dla mnie wszystko, nigdy nie żałowali na mnie pieniędzy, czy czasu.

Ale czasami ta historia mnie gryzie, czy powinnam zapytać ciotkę i ich jak było naprawdę i czemu mi nie powiedzieli nigdy, tylko ukrywali to?
yglidings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 17:01   #2
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: rodzinne tajemnice

Cytat:
Napisane przez yglidings Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki,
Ostatnio był wątek o ojcach na forum, co spowodowało, że zaczęłam się zastanawiać nad historią moich rodziców. Będę Wam wdzięczna za Wasze porady i spojrzenie na ten temat.

Mianowicie- kilka lat temu, gdy byłam nastolatką, plotkowałam o naszej rodzinie z ciotką(zona brata mamy) i kuzynkami i moja ciotka przypadkiem się wygadała o historii moich rodziców. Musiałam obiecać, że nigdy nie powiem im tego, że o tym wiem, że zamordowali by ciotkę i kuzynki, że mi powiedziały, bo kazali całej rodzinie nigdy mi o tym nie mówić.Od rodziców wiedziałam, że odkąd się poznali, , że moja mama była z swoją siostrą, a ojciec z przyjaciółmi. Rok później się urodziłam (jako wcześniak), a ślub wzięli po 9 miesiącach od poznania, mama miała 32 lata, tato 39 lat.

Ciotka mi powiedziała, że mój tata najpierw spotykał się i podrywał siostrę mojej mamy, ale mu dała kosza i że chyba się Jej oświadczył, ale oni nic o tym nie chcieli mówić, że ciocia zamknęła się w sobie i nigdy nie chciała nikomu z rodziny o tym mówić jak pytali dlaczego nie są razem dalej i obrazala sie o te pytania, tata zaczął się spotykać z moją mamą i ślub był po 5 miesiącach, czyli wyliczyłam, że z ciocią musiał się spotykać co najmniej 3 miesiące.

Była to dla mnie przykra informacja, byłam w szoku i poczułam żal, że nic o tym nie wiedziałam. Pomyślałam, że tata podrywał dalej do skutku, a mama może nie chciała być starą panną i się zgodziła przejąć byłego siostry.

Ciocia nikogo nie miała, jest sama, gdy próbowałam mamę wypytać o historie miłosne ciotki, to mówiła, że miała kilku chłopaków, ale nic poważnego. Tata od zawsze rodziny mamy i cioci zbytnio nie lubił, zawsze lubi z nich pożartować, trochę poironizować, poobgadywać i narzeka jak jedziemy do nich w odwiedziny. Ciocię szczególnie, a że dewotka, że została sama na starość, że dziwaczeje, krytykuje Jej wyjazdy na saksy, ale jest dla Niej mily, pozartuje, pogada, pomoze jak potrzebuje itd. Mama z ciocią ma bardzo dobry kontakt, są niczym najlepsze przyjaciółki. Ja jestem ulubienicą cioci, mamy z sobą dobry kontakt, zawsze powtarza, że mam najlepszych rodziców na świecie i nawet nie wiem jak oni mnie kochają i że chciałaby mieć taką córkę jak ja.

Bardzo mało wiem o ich przeszłości sprzed moich narodzin, niechętnie o niej mówią. Jak próbowałam wypytać o sympatie – to kogoś tam mieli wcześniej i tyle, o poznaniu się i spotykaniu się z sobą to może dwa zdania powiedzieli. Rok temu dowiedziałam się, że mama po studiach, to kilka lat mieszkała w innym mieście i kilka razy zmieniała pracę, przypadkiem wyszło, a w innych rodzinach, to dzieci raczej znaja cala biografie rodzicow ze szczegolami, moi nigdy nie lubili opowiadac o sobie. W opinii innych są świetnym, udanym małżeństwem i każdy mi zazdrości takich rodziców.

Ja mogę powiedzieć, że w ogóle nie okazują sobie uczuć – nie przytulają się, nie całują nawzajem, mnie tylko na powitanie, tata jest zamknięty w sobie i skryty, mama już bardziej otwarta, ale za to jeśli chodzi o kontakt fizyczny, jest bardzo zdystansowana. Nigdy nie usłyszałam od nich, że mnie kochają. Ale ogólnie dużo dla mnie robią i wiem, że zrobiliby dla mnie wszystko, nigdy nie żałowali na mnie pieniędzy, czy czasu.

Ale czasami ta historia mnie gryzie, czy powinnam zapytać ciotkę i ich jak było naprawdę i czemu mi nie powiedzieli nigdy, tylko ukrywali to?
myślę, że niepotrzebnie doszukujesz się nie wiadomo czego...
co do okazywania uczyć - znam wiele małżeństw z długim stażem, które tego nie robią.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 17:08   #3
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: rodzinne tajemnice

Cytat:
Napisane przez yglidings Pokaż wiadomość
Drogie Wizażanki,
Ostatnio był wątek o ojcach na forum, co spowodowało, że zaczęłam się zastanawiać nad historią moich rodziców. Będę Wam wdzięczna za Wasze porady i spojrzenie na ten temat.

Mianowicie- kilka lat temu, gdy byłam nastolatką, plotkowałam o naszej rodzinie z ciotką(zona brata mamy) i kuzynkami i moja ciotka przypadkiem się wygadała o historii moich rodziców. Musiałam obiecać, że nigdy nie powiem im tego, że o tym wiem, że zamordowali by ciotkę i kuzynki, że mi powiedziały, bo kazali całej rodzinie nigdy mi o tym nie mówić.Od rodziców wiedziałam, że odkąd się poznali, , że moja mama była z swoją siostrą, a ojciec z przyjaciółmi. Rok później się urodziłam (jako wcześniak), a ślub wzięli po 9 miesiącach od poznania, mama miała 32 lata, tato 39 lat.

Ciotka mi powiedziała, że mój tata najpierw spotykał się i podrywał siostrę mojej mamy, ale mu dała kosza i że chyba się Jej oświadczył, ale oni nic o tym nie chcieli mówić, że ciocia zamknęła się w sobie i nigdy nie chciała nikomu z rodziny o tym mówić jak pytali dlaczego nie są razem dalej i obrazala sie o te pytania, tata zaczął się spotykać z moją mamą i ślub był po 5 miesiącach, czyli wyliczyłam, że z ciocią musiał się spotykać co najmniej 3 miesiące.

Była to dla mnie przykra informacja, byłam w szoku i poczułam żal, że nic o tym nie wiedziałam. Pomyślałam, że tata podrywał dalej do skutku, a mama może nie chciała być starą panną i się zgodziła przejąć byłego siostry.

Ciocia nikogo nie miała, jest sama, gdy próbowałam mamę wypytać o historie miłosne ciotki, to mówiła, że miała kilku chłopaków, ale nic poważnego. Tata od zawsze rodziny mamy i cioci zbytnio nie lubił, zawsze lubi z nich pożartować, trochę poironizować, poobgadywać i narzeka jak jedziemy do nich w odwiedziny. Ciocię szczególnie, a że dewotka, że została sama na starość, że dziwaczeje, krytykuje Jej wyjazdy na saksy, ale jest dla Niej mily, pozartuje, pogada, pomoze jak potrzebuje itd. Mama z ciocią ma bardzo dobry kontakt, są niczym najlepsze przyjaciółki. Ja jestem ulubienicą cioci, mamy z sobą dobry kontakt, zawsze powtarza, że mam najlepszych rodziców na świecie i nawet nie wiem jak oni mnie kochają i że chciałaby mieć taką córkę jak ja.

Bardzo mało wiem o ich przeszłości sprzed moich narodzin, niechętnie o niej mówią. Jak próbowałam wypytać o sympatie – to kogoś tam mieli wcześniej i tyle, o poznaniu się i spotykaniu się z sobą to może dwa zdania powiedzieli. Rok temu dowiedziałam się, że mama po studiach, to kilka lat mieszkała w innym mieście i kilka razy zmieniała pracę, przypadkiem wyszło, a w innych rodzinach, to dzieci raczej znaja cala biografie rodzicow ze szczegolami, moi nigdy nie lubili opowiadac o sobie. W opinii innych są świetnym, udanym małżeństwem i każdy mi zazdrości takich rodziców.

Ja mogę powiedzieć, że w ogóle nie okazują sobie uczuć – nie przytulają się, nie całują nawzajem, mnie tylko na powitanie, tata jest zamknięty w sobie i skryty, mama już bardziej otwarta, ale za to jeśli chodzi o kontakt fizyczny, jest bardzo zdystansowana. Nigdy nie usłyszałam od nich, że mnie kochają. Ale ogólnie dużo dla mnie robią i wiem, że zrobiliby dla mnie wszystko, nigdy nie żałowali na mnie pieniędzy, czy czasu.

Ale czasami ta historia mnie gryzie, czy powinnam zapytać ciotkę i ich jak było naprawdę i czemu mi nie powiedzieli nigdy, tylko ukrywali to?
Wiele rodzin ma takie historyjki. Ja też nie wiem o moich rodziców sympatiach.

U mnie na przykład bracia ożenili się z siostrami
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 17:09   #4
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: rodzinne tajemnice

Ni rozumiem. Uważasz, że rodzice nie mają prawa do prywatności? Po co chcesz to rozgrzebywać?
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 17:22   #5
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: rodzinne tajemnice

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
myślę, że niepotrzebnie doszukujesz się nie wiadomo czego...
co do okazywania uczyć - znam wiele małżeństw z długim stażem, które tego nie robią.


W sumie to ta ciotka, z którą rozmawiałaś na ten temat, też nic konkretnego nie wiedziała. Bo słowa "chyba się jej oświadczył" wypowiadane przez osobę, która nie rozmawiała na ten temat z zainteresowanymi, nie dowodzą niczego. Według mnie są to rodzinne plotki wyolbrzymione przez upływ czasu.

Nie łączyłabym tej historii z faktem, że Twoja ciotka nie wyszła za mąż. Czyżbyś sugerowała, że to przez złamane serce? Trochę słabo to brzmi.

Dzieciom często nie opowiada się z kim rodzice spotykali się wcześniej. Mogli też uznać, że to nie istotne, a Ty źle to zinterpretujesz.

Poza tym uważam, że jeśli ma się o czymś komuś nie mówić, to się nie mówi. Ciężko coś takiego chlapnąć przypadkiem, myślę raczej, że to zamierzona złośliwość ze strony tej ciotki (żony brata mamy). I równie dobrze mogły to być dwa niewinne koleżeńskie spotkania.

A wyliczanie tych 3 i 5 miesięcy nie ma najmniejszego sensu, bo chyba nie myślisz, że to tak przebiegło.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 17:29   #6
platekrozy
Zakorzenienie
 
Avatar platekrozy
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: II piętro
Wiadomości: 8 496
Dot.: rodzinne tajemnice

Za dużo seriali.Nawet jeśli tak było po co ich o to wypytujesz?co Ci to da?
Są małżeństwa,które nie okazują sobie uczuć na co dzień. Każdy jest inny. Widocznie Twoi rodzice nie potrzebują się miziać przed Tobą i tyle .
__________________



platekrozy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 17:32   #7
yglidings
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 24
Dot.: rodzinne tajemnice

Cytat:
Napisane przez Fleur_D Pokaż wiadomość


W sumie to ta ciotka, z którą rozmawiałaś na ten temat, też nic konkretnego nie wiedziała. Bo słowa "chyba się jej oświadczył" wypowiadane przez osobę, która nie rozmawiała na ten temat z zainteresowanymi, nie dowodzą niczego. Według mnie są to rodzinne plotki wyolbrzymione przez upływ czasu.
Ciotka mówiła, ze dziadek rozgłaszał wszystkim, ze będzie ślub cioci i taty i ze się cieszyli z babcią. Ta ciotka to jest rodzinna plotkara, ale te wersje potwierdziły moje kuzynki, które już tak szybko się nie ekscytują plotkami, są o wiele starsze ode mnie i tez były świadkiem tej sytuacji miedzy rodzicami a ciocia.

Może głupio zabrzmi, ale trochę czuje się oszukana i się dowiaduje od osób trzecich. I kijowo mi z tym czasami, ze wiem o tym, a oni są nieświadomi, ze mnie ciotka uświadomiła.
yglidings jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-07, 17:35   #8
mpt
Zakorzenienie
 
Avatar mpt
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 7 346
Dot.: rodzinne tajemnice

Cytat:
Napisane przez yglidings Pokaż wiadomość
[...]Może głupio zabrzmi, ale trochę czuje się oszukana i się dowiaduje od osób trzecich. I kijowo mi z tym czasami, ze wiem o tym, a oni są nieświadomi, ze mnie ciotka uświadomiła.
Zaakceptowanie tego, że rodzice też są ludźmi i mają swoje życie jest częścią procesu dorastania. Witamy w prawdziwym świecie.
__________________
Tu wyjaśniam w prostych słowach trening, dietę i głowę: instagram.com/prostym_slowem
mpt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 17:38   #9
Hultaj
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 27 877
Dot.: rodzinne tajemnice

Cytat:
Ni rozumiem. Uważasz, że rodzice nie mają prawa do prywatności? Po co chcesz to rozgrzebywać?
zgadzam się. Nie wiem co Ty masz do tego kogo najpierw podrywał w młodości Twój tata, no weź.
Hultaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 17:41   #10
Fleur_D
Zakorzenienie
 
Avatar Fleur_D
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 4 266
Dot.: rodzinne tajemnice

Cytat:
Napisane przez yglidings Pokaż wiadomość
Ciotka mówiła, ze dziadek rozgłaszał wszystkim, ze będzie ślub cioci i taty i ze się cieszyli z babcią. Ta ciotka to jest rodzinna plotkara, ale te wersje potwierdziły moje kuzynki, które już tak szybko się nie ekscytują plotkami, są o wiele starsze ode mnie i tez były świadkiem tej sytuacji miedzy rodzicami a ciocia.

Może głupio zabrzmi, ale trochę czuje się oszukana i się dowiaduje od osób trzecich. I kijowo mi z tym czasami, ze wiem o tym, a oni są nieświadomi, ze mnie ciotka uświadomiła.
Mogło być różnie, jednak zawsze najlepiej pamiętać o tym, że to co słyszysz, to wersja, którą widział ktoś z zewnątrz. Twój tata i ciocia też mogli o swoich ślubnych planach dowiedzieć się z tego rozgłaszania.

Zresztą, co by nie było, to fakty są takie, że Twoi rodzice są małżeństwem od ponad 23 lat (wnioskuję z Twojego wieku) i nie wyglądają na nieszczęśliwych, są też zadowoleni z faktu, że mają córkę, o którą dbają. Z ciocią mają normalne relacje, więc nie była to historia rodem z harlequina o porzuceniu narzeczonej dla jej siostry.

A rodzinna plotkara oraz kuzynki nieekscytujące się plotkami chciały Ci dorzucić zmartwień. Inaczej temat nigdy nie zostałby poruszony w Twojej obecności. Więc zrób im na złość i nie przejmuj się.
Fleur_D jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 17:52   #11
OceanSoul123
Raczkowanie
 
Avatar OceanSoul123
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 236
Dot.: rodzinne tajemnice

Z własnego doświadczenia powiem, że nieświadomość jest czasami błogosławieństwem, szczególnie jak chodzi o rodziców.

Są szczęśliwi? Szanują siebie wzajemnie? Miałaś szczęśliwe dzieciństwo? Czujesz, że Cię kochają? Zaczęłaś się zastanawiać nad relacją rodziców dopiero po tych opowieściach?
Jeżeli na większość tych pytań odpowiedziałaś "tak" - przestań rozgrzebywać stare dzieje, z czasów gdy jeszcze nawet Ciebie na świecie nie było i ciesz się tym, co masz. Bo stworzysz problem, którego nie ma.
OceanSoul123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-07, 18:41   #12
Linka25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: moje miasto...?
Wiadomości: 21 441
Dot.: rodzinne tajemnice

Cytat:
Napisane przez yglidings Pokaż wiadomość
Ciotka mówiła, ze dziadek rozgłaszał wszystkim, ze będzie ślub cioci i taty i ze się cieszyli z babcią. Ta ciotka to jest rodzinna plotkara, ale te wersje potwierdziły moje kuzynki, które już tak szybko się nie ekscytują plotkami, są o wiele starsze ode mnie i tez były świadkiem tej sytuacji miedzy rodzicami a ciocia.

Może głupio zabrzmi, ale trochę czuje się oszukana i się dowiaduje od osób trzecich. I kijowo mi z tym czasami, ze wiem o tym, a oni są nieświadomi, ze mnie ciotka uświadomiła.
Nie powinnas czuc sie oszukana. To są, a wlasciwie byly, ich OSOBISTE sprawy.

Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.

Edytowane przez Linka25
Czas edycji: 2013-11-07 o 18:42
Linka25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 19:04   #13
kamilaza
Rozeznanie
 
Avatar kamilaza
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Rzeszów
Wiadomości: 695
Dot.: rodzinne tajemnice

nie rozumiem twojego problemu.
To życie prywatne twoich rodziców i nawet jeśli podejmowali jakieś decyzje to były ICH decyzje, czy chciałabyś żeby oni w twoje życie też tak się pchali i na siłę szukali dziury w całym?
Zostaw tą sprawę w spokoju, zresztą moim zdaniem próbujesz stworzyć z tego jakąś brazylijską telenowelę. A poza tym twoja opowieść jest tak chaotyczna, że ledwo zrozumiałam o co ci chodzi;p
__________________
"Nie zależy mi na pieniądzach i na sławie, chcę być tylko doskonała."

MM.


Pomóż! http://www.pmiska.pl/

Edytowane przez kamilaza
Czas edycji: 2013-11-07 o 19:07
kamilaza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 19:38   #14
slodka0018
Raczkowanie
 
Avatar slodka0018
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 380
Dot.: rodzinne tajemnice

Ależ problem , znam takie same przypadki .... Musisz zaakceptować tą sytuacje i nie ma co rozpamiętywać tego ...
__________________
20.03.2010 <3
slodka0018 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 20:06   #15
fankapsychiatrii
Wtajemniczenie
 
Avatar fankapsychiatrii
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 2 851
Dot.: rodzinne tajemnice

Cytat:
Napisane przez kamilaza Pokaż wiadomość
nie rozumiem twojego problemu.
To życie prywatne twoich rodziców i nawet jeśli podejmowali jakieś decyzje to były ICH decyzje, czy chciałabyś żeby oni w twoje życie też tak się pchali i na siłę szukali dziury w całym?
Zostaw tą sprawę w spokoju, zresztą moim zdaniem próbujesz stworzyć z tego jakąś brazylijską telenowelę. A poza tym twoja opowieść jest tak chaotyczna, że ledwo zrozumiałam o co ci chodzi;p
Dokładnie!
__________________
01.01.2014 r. Szlaban na internet!
fankapsychiatrii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 20:22   #16
guess17
Rozeznanie
 
Avatar guess17
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: TaM GdZiE DiAbEł MóWi DoBrAnOc...:)
Wiadomości: 757
Dot.: rodzinne tajemnice

Po co się doszukiwać problemu tam gdzie go nie ma. To jest prywatne życie Twoich rodziców, i nie rozumiem słów że poczułaś żal, że nie wiedziałaś. A z jakiej racji miałaś wiedzieć? Czy jakoś mniej czasu Ci poświęcali? Zapewne nie, i wiadomości o ich życiu nie są Ci potrzebne do szczęścia.
__________________
Zapraszam na swojego bloga -->

http://zapachmiety.blog.pl

Dziś: ciasto 3 bit


_________________________ ________

"Większość ludzi ma tyle szczęścia, na ile sobie pozwoli" - Abraham Lincoln
guess17 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 20:57   #17
paulinika
Zakorzenienie
 
Avatar paulinika
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: U.K.
Wiadomości: 7 128
Dot.: rodzinne tajemnice

Cytat:
Napisane przez OceanSoul123 Pokaż wiadomość
Z własnego doświadczenia powiem, że nieświadomość jest czasami błogosławieństwem, szczególnie jak chodzi o rodziców. .
Dokladnie, kiedys wlasnie mama mi opowiadala jak jej ojciec najpierw bajerowal z jej matka (moja babka) w miedzy czasie bajerowal wdowe po mojej babci bracie...potem tez ze moja mame za wlosy ciagal na skrobanke...Mam 22 lata i nigdy go na oczy nie widzialam, mam nadzieje ze go robale zjedza (umarl 2 lata temu).
A pol roku temu dowiedzialam sie ze ojciec mojego ojca nie jest jego ojcem, ani moim dziadkiem...przykre sa takie sprawy, lepiej nie rozdrapywac.
paulinika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-07, 22:05   #18
Shira Yuki
Zakorzenienie
 
Avatar Shira Yuki
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 3 634
Dot.: rodzinne tajemnice

nie wiesz co było powodem rozstania i niekonieczne tym powodem była twoja mama.
może ciotka zakochała się w innym,ale nie wyszło?
to,że tobie wydaje się coś proste,niekoniecznie take były motywacje samych zainteresowanych.
ciotki plotkary mają nudne życie skoro interesują się cudzym,i problemami,nie bądź taka jak one.
odpuść i zacznij żyć swoim życiem ,bo ktoś kiedyś ciebie też będzie chciał rozliczyć
__________________
Twierdzisz,że to co mówię jest chamskie?
Ciesz się,że nie słyszysz co myślę
***
Opowiadając obcym ludziom o swoich problemie ,musisz liczyc sie z tym,że 20% ma gdzieś twój problem,a 80 % cieszy się z twojego kłopotu.
***
Jestem jak dziki Mustang.
Jesli mnie oswoisz ,na zawsze będę Twoja
.
Shira Yuki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 09:20   #19
verumka
Wtajemniczenie
 
Avatar verumka
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 2 200
Dot.: rodzinne tajemnice

Ale kurczę, o co Tobie właściwie chodzi? O to, że Twój ojciec przed ślubem z mamą śmiał podrywać inną dziewczynę, choćby nawet była to Twoja ciocia? I co z tego? Był wolnym człowiekiem, kawalerem. Nie mógł? Gorzej, gdyby do niej się umizgiwał po ślubie z Twoją mamą. Ale tak to nie widzę problemu. Podobała mu się Twoja ciocia, coś im się nie udało (nie muszą Ci się tłumaczyć co), po czym zwrócił uwagę na Twoją mamę. Takie rzeczy się zdarzają, nie widzę w tym nic niezwykłego. Może Twoja ciocia okazała się po prostu osobą z trudnym charakterem i dlatego nie wyszło (i dlatego też do tej pory jest sama).

Nie widzę powodu, dla którego rodzice mieliby Ci się spowiadać ze swojego prywatnego życia sprzed ślubu to ich sprawa, ile mieli wcześniej sympatii. Nie chcą mówić to nie muszą. Ja też nie wiem, z iloma dziewczynami mój tato się spotykał, zanim poznał mamę i wcale mnie to nie rusza Najważniejsze, że dziś, po 37 latach są szczęśliwym, kochającym się małżeństwem i to jest istotne, a nie to, co działo się 40 lat temu.

Cytat:
Ja mogę powiedzieć, że w ogóle nie okazują sobie uczuć – nie przytulają się, nie całują nawzajem, mnie tylko na powitanie, tata jest zamknięty w sobie i skryty, mama już bardziej otwarta, ale za to jeśli chodzi o kontakt fizyczny, jest bardzo zdystansowana.
A może okazują sobie uczucia, ale niekoniecznie wtedy, kiedy ich widzisz? Naprawdę muszą się przy Tobie całować? Nie mają prawa do prywatności? A poza tym - ludzie w tym wieku czasem inaczej okazują sobie uczucia niż ludzie młodzi. Ja też nie widziałam, jak moi rodzice się całują, a mimo to wiem, że się kochają, bo to po prostu widać w drobnych, codziennych gestach, które wykonują.

Nie dorabiaj sobie ideologii i nie szukaj problemu tam, gdzie go nie ma.

I nie ucz się od rodzinnych plotkar, bo sama możesz się nią stać, a to bardzo nieeleganckie.
__________________



Edytowane przez verumka
Czas edycji: 2013-11-08 o 09:23
verumka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-08, 10:06   #20
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: rodzinne tajemnice

Również nie uważam, żeby po tylu latach należało się zagłębiać w panieńskie historie Twoich rodziców. Nieważne z kim się spotykał Twój tata, mógłby i być zaręczony 10 razy - zakochał się w Twojej mamie i wzięli ślub, mają Ciebie i są razem. To się liczy, nie musisz rozliczać ich z przeszłości. Zwłaszcza, że nie masz informacji z pierwszej ręki.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-08, 10:33   #21
2016070953
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 8 603
Dot.: rodzinne tajemnice

ja tam bym wolała nie oglądac czułości rodziców, jak sie zaczynają przy mnie przytulać to czuję sie dziwnie.
Tak samo ja bym przy nich z facetem sie nie przytulała
2016070953 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:24.