Samotność w wielkim mieście. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-12-07, 22:24   #1
________
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5

Samotność w wielkim mieście.


Wiem że to forum jest typowo kobiece ale może rzucicie swym okiem na "mój problem" mam nadzieję że nie będzie przydługawe.
Okres studiów był moim marzeniem to miałbyć ten czas w którym wreszcie poznam życie, poznam inne miasto i ludzi. Kierunek wybrałem zgodnie z tym co mnie interesuję nic a nic nie chciałbym zmienić w nim.
No więc jaki mogę mieć problem? Otóż strasznie czuję się tutaj samotny, jestem poza domem ponad 300km niby mogłem iść bliżej domu ale uznałem że studia są tylko raz i powinienem je jak najlepiej wykorzystać dodatkowo sektor z branży który studiuję jest tutaj bardzo dobrze rozwinięty.
No więc siedzę ponad 300 km i wbre temu co mówiłem rodzeństwu że będzie spokój bez nich, okazało sie inaczej praktycznie bez skajpa telefonu i fb byłoby ciężko. Ktoś powie rzuć idź bliżej domu niby tak ale z drugiej strony szkoda mi rzucać to miasto, uczelnię.
Przyjechałem tutaj sam nie znając nikogo ja osoba która zawsze wszędzie musi mieć towarzystwo, terazwszystko robię sam głupi spacer po galerii nie jest tak fajny jak w towarzystwie jest mi po prostu smutno i przykro zwłaszcza teraz jeśli widzę śmiejącą się grupkę ludzi i rozmawiającą o czymkolwiek.
Niby ludzie z kierunku są jednak każdy każdego kogoś ma i zna, ja niestety nie jestem tak otwarty i wylewny na początku jestem dosyć niesmiały i zamknięty wobec nowych, zresztą wiele osób trafiło tam chyba z przypadku wnioskując po rozmowach i tekstach "ja i księgowa, ja i w banku...hahaha"
Nie ma z nimi o czym porozmawiać bo każdy ciągle mówi o jakiś imprezach na których był w domu itp.

Żeby nie było tak nudno mi zapisałem się do koła studenckiego jest fajniej bo poznałem nowe osoby jednak większość będzie pisać licencjat lub magisterską ma pracę praktyki więc nie ma wiele czasu na wypady.

Praktycznie każdą wolną chwilę a zwłaszcza weekendy spędzam sam ileż można chodzić po mieście samemu zwłaszcza w taką pogodę, ileż można książek czytać?

Wiem że studia nie mają wyglądać jak z american pie czy innego amerykańskiego filmu gdzie każdy ma swój czerwony kubeczek i jest pijany nacpany i uprawia dziki sex z każdym ale chciałbym jak normalna osoba pójść na piwo, do klubu czy po prostu porozmawiać i sie powygłupiać.

Żeby nie było że nie rozmawiam z nikim poznałem kilka osób jednak to są takie płytkie znajjomości i tylko na uczelni.

Po co w ogólę to piszę? Może dlatego że chciałbym się komuś wyżalić a nie chciałbym robić to rodzeństwu ani tym bardziej mojej mamie która bardzo przeżywa mój wyjazd i bardzo się stara aby niczego mi nie brakowało, twierdząc że zrobi wszystko bym tylko o ilę tego chcę miał na studia.
Szczerze? To nie miało tak żałosnie wyglądać i nie miało mieć takiego charakteru, tym bardziej że połowę tego co chciałem napisać zapomniałem nawet nie wiem co i kto miałby tutaj odpisać?
________ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 22:33   #2
Silivia14
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 66
Dot.: Samotność w wielkim mieście.

Po prostu chciałeś się komuś wyżalić, pokazać co w głębi czujesz. Myślę że na samym początku każdemu jest ciężko w nowym mieście, samemu ale z czasem poznasz osoby podobne do Ciebie które mają również takie rozterki jak Ty i nawiążecie kontakt. Nie załamuj się, będzie lepiej
Silivia14 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 22:40   #3
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Samotność w wielkim mieście.

Zauwazyłam, że bardzo wielu ludzi ma problem z samotnością lub brakiem kogoś bliskiego.
Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak "na pewno kogoś poznasz". Może tak, może nie. Ludzie są teraz dziwni a ci którzy mają ten sam kłopot odpuszczają po jakimś czasie i odchodzą w kąt lub są nieśmiali i też ciężko ich choćby zauważyć.
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 22:42   #4
SOCKI
Zakorzenienie
 
Avatar SOCKI
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Szwajcaria
Wiadomości: 3 567
Dot.: Samotność w wielkim mieście.

A z kim mieszkasz? Przenieś się do akademika, nigdy nie będziesz sam.
__________________
Wymiana książkowa, czyli porządki styczniowe

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post44413363
SOCKI jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 22:48   #5
Syl993
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 705
Dot.: Samotność w wielkim mieście.

Nie zalamuj sie, chyba o tym marzyles, zeby uczyc sie tego co chcesz, w przyszlosci bedzie lepiej, poznasz wiecej ludzi, przeciez uczelnie robia takie imprezy studenkie w klubach, zaproszeni sa ludzie tylko z danej uczelni, moze warto sie wybrac, jesli takie cos jest i u Ciebie ?
Tez wyjechalam po liceum, jestem od domu ponad 1800km. Wiem jak sie czujesz, czasami czlowiek ma ochote rzucic to wszystko i wrocic do swojej rodziny, przyjaciol, miasta, ktore zna. Jednak zawsze sobie wtedy mowie, ze teraz ja sama musze wybrac tor swojego zycia, bo nikt inny go za mnie nie przezyje, jak teraz sie pomecze bede miala lepiej w przyszlosci i bede robila co chce, co w zyciu daje mi radosc.
Syl993 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 23:11   #6
beznadziejny123
Wtajemniczenie
 
Avatar beznadziejny123
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 2 625
GG do beznadziejny123
Dot.: Samotność w wielkim mieście.

Omg nie przesadzaj. Ja jestem dużo bardziej samotny a mieszkam tu gdzie się urodziłem i to też duże miasto
__________________

Oddaj głos w ankiecie:
Męska dominacja... <ziewa>... znowu?

Cytat:
Napisane przez elvegirl
Babskie forum, normalna rzecz że jest dużo jednoczesnych PMSów i się baby raz na jakiś czas pokłócą
beznadziejny123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-07, 23:32   #7
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Samotność w wielkim mieście.

musisz wiecej chodzic na imprezy, a co do kola studenckiego to moze sprobuj podzialac w jakims innym.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-12-08, 00:01   #8
LanaFlo20
Rozeznanie
 
Avatar LanaFlo20
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 522
Dot.: Samotność w wielkim mieście.

Samotność to dzisiaj problem wielu młodych ludzi. Może pomyśl o przeprowadzce do akademika? Na pewno żyjąc tam będziesz miał większą szansę na poznanie kogoś interesującego. Ja mieszkałam w akademiku 2 lata i bardzo miło wspominam ten okres i poznałam sporo ciekawych osób
LanaFlo20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 00:18   #9
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: Samotność w wielkim mieście.

Zapytaj kogoś, czy nie idzie na piwo. Idź sam na jakąś imprezę i kogoś poznaj. No nieco inicjatywy. Nie będzie to tak wyglądać, że wszyscy zorganizują Ci czas. Też trzeba coś zainicjować.
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 09:22   #10
teleskop86
Rozeznanie
 
Avatar teleskop86
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 597
Dot.: Samotność w wielkim mieście.

W jakim mieście przebywasz??
__________________
Rozważ, jak trudno jest zmienić siebie, to zrozumiesz, jak znikome masz szanse zmienić innych


teleskop86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 09:26   #11
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 2 792
Dot.: Samotność w wielkim mieście.

Jeśli jesteś wierzący to może jakieś duszpasterstwo? Tam można poznać dużo ludzi, wkręcić się w różne spotkania itp.
150f22149d232a15625e38a732d46b6c6e220cbb_63e043022f3b0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-12-08, 09:46   #12
TykajacaBomba
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 59
Dot.: Samotność w wielkim mieście.

Gdzie mieszkasz?
TykajacaBomba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 10:31   #13
zuz123
Zadomowienie
 
Avatar zuz123
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 1 742
Dot.: Samotność w wielkim mieście.

ja polecam coachsurfing.com. Wbrew pozorom nie tylko dla podróżujących, ja poznałam wieeeele fajnych osób przez tę stronę.
__________________
Nie chcę zabijać czasu. Chcę chwytać go mocno i odciskać swój ślad na świecie.

wymiana
zuz123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 11:37   #14
cleese
Przyczajenie
 
Avatar cleese
 
Zarejestrowany: 2013-04
Wiadomości: 19
Dot.: Samotność w wielkim mieście.

Rozumiem Cię, gdyż jestem w podobnej sytuacji. Co prawda wyjechałam na studia do miasta oddalonego od mojej miejscowości o ponad 50 km, więc w porównaniu do Twoich 300+ km wypda to słabo, że tak powiem

Nie mniej jednak na studiach, na które poszłam też nikogo nie znałam wcześniej. Obecnie co prawda mam kilku znajomych na studiach, ale to tylko tacy uczelniani znajomi i nie wychodzimy nigdzie razem, nie mamy zbyt wielu wspólnych tematów. I jak to sam ująłeś, to są takie "płytkie znajomości". Nie mam pojęcia, czy to się kiedyś zmieni. W każdym bądź razie pocieszam się, że z pewnością będzie jeszcze wiele okazji żeby poznać nowych, ciekawych ludzi.

Jeżeli będziesz kiedyś chciał z kimś pogadać to wal śmiało na PW.

Trzymaj się
cleese jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 13:03   #15
czilie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 96
Dot.: Samotność w wielkim mieście.

Też jestem w podobnej stytuacji jak Ty Nawet chyba ten sam/pokrewny kierunek. W sumie fajnie wiedzieć, że nie tylko ja mam takie problemy )
Mimo tego co tu ludzie piszą, wiem że nie jest łatwo znaleźć nowych znajomych. Cieżko jest podejść do jakiejś grupy i po prostu zagadać - nie każdy umie i też tak ... głupio jest. Na impreze też sama dziewczyna nie pójdzie - nawet ze względów bezpieczeństwa.
U mnie w Warszawie najgorzej jest, że jako jedyna przyjechałam z mojego miasta a reszta ludzi w grupach przyjechała i na uczelni spoko pogadają, ale poza mają swoje życie Mnie pociesza to, że pochodzę z dużego miasta i po studiach bez problemu mogę wrócić, albo się przenieść.

A i co do akademika - dobry pomysł jak sie jest towarzyskim. Sama mieszkam i nie znam nikogo, a moja współlokatorka nawet ze mną nie gada (cały czas czyta książki i większość dnia na uczelni spędza).
__________________
Jestem studentem ^^


WYMIANA
czilie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 14:05   #16
_Mia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 3 121
Dot.: Samotność w wielkim mieście.

Cytat:
Napisane przez Paszczurek666 Pokaż wiadomość
Zapytaj kogoś, czy nie idzie na piwo. Idź sam na jakąś imprezę i kogoś poznaj. No nieco inicjatywy. Nie będzie to tak wyglądać, że wszyscy zorganizują Ci czas. Też trzeba coś zainicjować.
Zaproszenie na piwo ok, ale to drugie to moim zdaniem bardzo głupia rada. Ma iść sam gdzieś, gdzie ludzie przychodzą grupami, siedzą razem przy stoliku, tańczą? Babkę na jedną noc można tak wyrwać, ale znajomych raczej trudno w ten sposób poznać i powalić na kolana...
_Mia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-08, 14:27   #17
Ona94
Rozeznanie
 
Avatar Ona94
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 523
Dot.: Samotność w wielkim mieście.

Cytat:
Napisane przez Paszczurek666 Pokaż wiadomość
Zapytaj kogoś, czy nie idzie na piwo. Idź sam na jakąś imprezę i kogoś poznaj. No nieco inicjatywy. Nie będzie to tak wyglądać, że wszyscy zorganizują Ci czas. Też trzeba coś zainicjować.
To nie zawsze jest takie łatwe
Ja tam rozumiem autora, bo sama wylądowałam wprawie 500 km od domu, niby studiuję to, co chciałam, ale zdecydowanie nie w mieście, o którym zawsze myślałam. I najbardziej zdziwiło mnie właśnie podejście osób z tego miasta. Naprawdę ciężko jest się z kimś, gdzieś umówić, nawet na zwykłe piwo. Na początku oczywiście wszyscy chętni itd., ale jak przychodzi co do czego, to nigdy nikt się nie pojawia, a jeśli już to góra 2 osoby. Rozumiem, jakby tak było raz czy dwa, ale tutaj tak jest non stop i dla mnie to jest naprawdę dziwne. Jeśli chodzi o mnie, to na studiach poznałam sporo osób, ale tak naprawdę nic z tego nie wynika, jeśli tylko z 2 mogę na spokojnie gdzieś wyjść, a i to nie zawsze. Tylko, że u mnie jest o tyle lepiej niż u autora, że mieszkam z wieloma osobami, także na brak towarzystwa (przynajmniej w domu) nie narzekam.
A jeśli chodzi o autora, to proponuję zaproponować piwo kilku osobom, z którymi najbardziej się dogaduje, może akurat coś się zmieni
Ona94 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-16, 00:39   #18
Paszczurek666
Zakorzenienie
 
Avatar Paszczurek666
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Piernikowo
Wiadomości: 4 262
Dot.: Samotność w wielkim mieście.

Cytat:
Napisane przez _Mia Pokaż wiadomość
Zaproszenie na piwo ok, ale to drugie to moim zdaniem bardzo głupia rada. Ma iść sam gdzieś, gdzie ludzie przychodzą grupami, siedzą razem przy stoliku, tańczą? Babkę na jedną noc można tak wyrwać, ale znajomych raczej trudno w ten sposób poznać i powalić na kolana...
Ja tak poznaję ludzi

Cytat:
Napisane przez Ona94 Pokaż wiadomość
To nie zawsze jest takie łatwe
Ja tam rozumiem autora, bo sama wylądowałam wprawie 500 km od domu, niby studiuję to, co chciałam, ale zdecydowanie nie w mieście, o którym zawsze myślałam. I najbardziej zdziwiło mnie właśnie podejście osób z tego miasta. Naprawdę ciężko jest się z kimś, gdzieś umówić, nawet na zwykłe piwo. Na początku oczywiście wszyscy chętni itd., ale jak przychodzi co do czego, to nigdy nikt się nie pojawia, a jeśli już to góra 2 osoby. Rozumiem, jakby tak było raz czy dwa, ale tutaj tak jest non stop i dla mnie to jest naprawdę dziwne. Jeśli chodzi o mnie, to na studiach poznałam sporo osób, ale tak naprawdę nic z tego nie wynika, jeśli tylko z 2 mogę na spokojnie gdzieś wyjść, a i to nie zawsze. Tylko, że u mnie jest o tyle lepiej niż u autora, że mieszkam z wieloma osobami, także na brak towarzystwa (przynajmniej w domu) nie narzekam.
A jeśli chodzi o autora, to proponuję zaproponować piwo kilku osobom, z którymi najbardziej się dogaduje, może akurat coś się zmieni
To akurat wiem. Też mi ciężko się dogadać ze znajomymi. Wiecznie wymyślają wymówki. No albo zwyczajnie nie lubią takich rozrywek jak ja.
Masę ludzi poznałam siedząc przy barze/dosiadając się do losowo wybranych ludzi/wędrując na papierosa. Nie będą chcieli gadać - ok, przecież nie zjedzą mnie.
__________________
Nie wydaję pieniędzy na głupoty (tysięczna para butów NIE JEST głupotą)
Miłośniczka butów wszelakich

Podskakuję z Mel B.
Joga

Jem czekoladę aż uszy mi się trzęsą.
----------------------------
Używasz poprawnie?
'Szlak prowadzi na wschód.'
'Szlag mnie trafia.'
Paszczurek666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-17, 17:39   #19
________
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 5
Dot.: Samotność w wielkim mieście.

Cytat:
Napisane przez TykajacaBomba Pokaż wiadomość
Gdzie mieszkasz?
Łódź

Wiem że minęło ponad tydzień wiem że temat całkowicie bez sensu ale po prostu chciałem się komuś wygadać a nie chciałem obarczać tym rodziny. Wszelkie wskazówki które zostały mi tutaj doradzone na pewno wezmę pod uwagę. Mam nadzieję żę w najbliższym czasie poznam kogoś takiego przy kim będę taki jak "dawniej".
________ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 11:20.