Wynik pomiaru masy ciała. - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-24, 14:01   #1
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123

Wynik pomiaru masy ciała.


Mam pytanie w szczególności do trenerów i dietetyków. Byłam na pomiarze masy ciała niestety dostałam tylko wydruk nie wiem czy jest poprawny . Ile kg tłuszczu mogę zrzucić z tych 9kg?
Waga 59kg
170 cm
21 lat
BMR 14900
FAT 16.2%
FAT MASS 9.6kg
FFM 49,50kg czysta masa
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 14:16   #2
BrandNewName
Zadomowienie
 
Avatar BrandNewName
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 1 374
Dot.: Wynik pomiaru masy ciała.

Cytat:
Napisane przez Juno123 Pokaż wiadomość
Mam pytanie w szczególności do trenerów i dietetyków. Byłam na pomiarze masy ciała niestety dostałam tylko wydruk nie wiem czy jest poprawny . Ile kg tłuszczu mogę zrzucić z tych 9kg?
Waga 59kg
170 cm
21 lat
BMR 14900
FAT 16.2%
FAT MASS 9.6kg
FFM 49,50kg czysta masa
Jak się dobrze postarasz to całe 9 a nawet 10!

A tak serio polecam poczytać o prawidłowym poziomie tłuszczu w organizmie kobiety

A wagi na siłowniach tez mierzą jak się im podoba więc te wyniki trzeba brać z przymrużeniem oka i poziom bf najlepiej zmierzyć kapilarem i wtedy cokolwiek oceniać.
__________________
Bloguję lakierowo ... i muzycznie
BrandNewName jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 22:15   #3
busch
Rozeznanie
 
Avatar busch
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 697
Dot.: Wynik pomiaru masy ciała.

Zgodnie z Twoją sygnaturą dążysz do niedowagi... przy wzroście 171 cm 54 kg wagi to za mało. Uważam, że pozbycie się całej tkanki tłuszczowej z ciała jest bardzo niezdrowe, zwłaszcza u kobiety. Tłuszcz jest konieczny, by prawidłowo zachodziły kobiece procesy hormonalne - przy niedowadze masz duże szanse na zaburzenie cyklu miesiączkowego lub jego zatrzymanie.

Poza tym tłuszcz chroni narządy i pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała - przy niedowadze często ma się problem z tym, że jest ciągle zimno. Niedowaga też jest złym stanem dla naszego organizmu.

Dla Twojego wieku idealna zawartość tłuszczu to 18.9%-22.1%, czyli już w tej chwili masz go trochę za mało.

Edytowane przez busch
Czas edycji: 2014-02-24 o 22:17
busch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 22:27   #4
teczowa dlolinka 21
Zakorzenienie
 
Avatar teczowa dlolinka 21
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 6 855
Dot.: Wynik pomiaru masy ciała.

Cytat:
Napisane przez busch Pokaż wiadomość
Zgodnie z Twoją sygnaturą dążysz do niedowagi... przy wzroście 171 cm 54 kg wagi to za mało. Uważam, że pozbycie się całej tkanki tłuszczowej z ciała jest bardzo niezdrowe, zwłaszcza u kobiety. Tłuszcz jest konieczny, by prawidłowo zachodziły kobiece procesy hormonalne - przy niedowadze masz duże szanse na zaburzenie cyklu miesiączkowego lub jego zatrzymanie.

Poza tym tłuszcz chroni narządy i pomaga w utrzymaniu odpowiedniej temperatury ciała - przy niedowadze często ma się problem z tym, że jest ciągle zimno. Niedowaga też jest złym stanem dla naszego organizmu.

Dla Twojego wieku idealna zawartość tłuszczu to 18.9%-22.1%, czyli już w tej chwili masz go trochę za mało.

??? jest nie zdrowe???

jest nie możliwe

poza tym jeśli ten wynik jest prawidłowy strzelam w ciemno że nie masz regularnego, naturalnego cyklu , ba pewnie wcale nie masz okresu

busch skąd Ty wytrzasnęłaś tą idealną zawartość tłuszczu???
zdecydowanie zbyt niska
__________________
04.03.2011
25.06.2014 , 21.12.2014
15.08.2015

13.03.2016 II kreseczki


https://mkuchara.blogspot.com/
teczowa dlolinka 21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-24, 22:45   #5
busch
Rozeznanie
 
Avatar busch
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 697
Dot.: Wynik pomiaru masy ciała.

http://www.pella.pl/Odzywianie/Tabel...uszczowej.html

Stąd wzięłam Jeśli masz lepsze źródło, to chętnie poznam

Co do tego niezdrowe czy niemożliwe - użyłam wyrażenia "całej tkanki tłuszczowej" mając na myśli raczej dążenie do absolutnej chudości, niż dosłowne pozbycie się całego tłuszczu. Chyba fakt, że z wygłodzenia się umiera, jest wszystkim znany . No ale masz rację, wyraziłam się nieprecyzyjnie

Co do aktualnej wagi autorki - ja jestem od niej o centymetr niższa i przy wadze 59-58 kg nie byłam jeszcze aż tak szczupła, żeby mi się cykl rozregulował. Byłam na tyle szczupła, że zdecydowałam się przytyć, by wyglądać lepiej, ale zgodnie z BMI 59kg to nadal dolna granica normy.

Edytowane przez busch
Czas edycji: 2014-02-24 o 22:47
busch jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 13:35   #6
Erena
Zadomowienie
 
Avatar Erena
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Getynga, Niemcy
Wiadomości: 1 119
Dot.: Wynik pomiaru masy ciała.

Przepraszam, ale mniej złośliwie nie umiem tego ująć. Czy ktokolwiek w ogóle zwrócił uwagę na to, że wedle wskazania tej wagi autorka jest jakimś cyborgiem pozbawionym narządów wewnętrznych? Bo wskazana masa tłuszczu i mięśni daje sumarycznie całą jej masę ciała... Sorry, to nie działa tak

Edit: a nie, sorry, czysta masa. Nie doczytałam. Ale i takie kwiatki się trafiały we wskazaniach tego typu wag...


Edytowane przez Erena
Czas edycji: 2014-02-25 o 14:04
Erena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-25, 19:45   #7
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: Wynik pomiaru masy ciała.

Jesli wskazania sa prawidlowe, to pewnie juz nie miesiaczkujesz.
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-02-25, 19:47   #8
Juno123
Rozeznanie
 
Avatar Juno123
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 596
GG do Juno123
Dot.: Wynik pomiaru masy ciała.

CUOTE=Erena;45324304]Przepraszam, ale mniej złośliwie nie umiem tego ująć. Czy ktokolwiek w ogóle zwrócił uwagę na to, że wedle wskazania tej wagi autorka jest jakimś cyborgiem pozbawionym narządów wewnętrznych? Bo wskaona masa tłuszczu i mięśni erraje sumarycznie całą jej masę cała... Sorry, to nie działa tak

Edit: a nie, sorry, czysta masa. Nie doczytałam. Ale i takie kwiatki się trafiały we wskazaniach tego typu wag...

[/QUOTE]

Czysta masa znaczy mięśnie kości woda narządy.
Nie jestem chuda a nawet szczupła poprostu normalna okres mam w normie.Mimo, że mam ładne mięśnie brzucha i ud to pokrywa je tłuszczyk dodam, że wagę taką osiagnełam w ciagu 1 roku jedząc 1700-2000 ważyłam najwięcej 65kg po anoreksji tyłam 3 lata teraz mam rozkręcony metabolizm i waga sama trochę spada. Co do wyników to wiem jak wygladaja normy, ale wszędzie się różnią więc jestem ciekawa opini eksperta. Dla dodania mam wymiary; talia 64 udo 48 ręka 27 więc same widzicie.
__________________


No i jest 56 kg/171 tylko 2kg do wagi idealnej

"Ooo Muszu Ty geniuszu"

我爱你 M




Juno123 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-26, 14:41   #9
katja_24
Zakorzenienie
 
Avatar katja_24
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Zachodniopomorskie
Wiadomości: 9 637
Dot.: Wynik pomiaru masy ciała.

Dziewczyny, znalazlam na SFD taki wzor na pomiar tkanki tluszczowej.
Chcialabym uzyskac choc przyblizony wynik, czy ktos moze mnie oswiecic, w ktorym miejscu bioder i uda nalezy sie "uszczypnąć"?
http://www.sfd.pl/Zmierz_dok%C5%82ad...m-t263219.html

Na kalkulatorze ze strony zalinkowanej powyzej wyszlo mi 17,1%, sadzę ze to jakis bubel Tym bardziej, ze u mnie tkanka tluszczowa nie odklada sie rownomiernie.
katja_24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-03-01, 21:53   #10
4gunk4
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 27
Dot.: Wynik pomiaru masy ciała.

Jeżeli ten tłuszcz jest widoczny i Ci przeszkadza to możesz biegać, aczkolwiek jeść normalnie i nie odchudzać się. Wg nie nie można po samych liczbach kogoś oceniać. Aktualnie wg pomiaru mam 13.5 % tłuszczu i nie czuję się z tym źle. Staram się zredukować jeszcze bardziej wynik, aczkolwiek nie o liczby mi chodzi tylko o tłuszczyk, który zbiera mi się jedynie na nogach.
4gunk4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-01 22:53:10


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 08:36.