Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-09, 11:24   #1
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Angry

Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia


http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...z_powolal.html

Doktor niestety znany z takich poglądów.

Cytat:
Agnieszka dowiedziała się, że płód jest poważnie uszkodzony - nie ma czaszki, prawie nie ma mózgu. Dziecko nie ma szans na przeżycie, nie będzie można go też leczyć. A jednak kobieta musi urodzić, bo jak twierdzi: lekarz, powołując się na klauzulę sumienia, nie wskazał miejsca, gdzie może dokonać aborcji, a procedury przeciągał tak długo, by legalne przerwanie ciąży było już niemożliwe - pisze "Wprost"
To jest po prostu skandal, strach w tym kraju w ciążę zachodzić.

Chociaż kiedy sama robiłam sobie test PAPPA (bez wskazań, ale gdzieś czytałam, że najwięcej dzieci z zespołem Downa rodzą wbrew pozorom młode kobiety) trafiałam na wątki, w których kobiety po złym wyniku amniopunkcji zwyczajnie dokonywały terminacji ciąży. Myślę, że wiele kobiet to robi, tylko się o tym nie mówi, raz, bo to straszna tragedia, a dwa, ze strachu przed tymi, którzy są pierwsi do potępiania, a chore dziecko widzą tylko w reklamie fundacji TVNu.

Nie wiem czemu dla niektórych - tak wielu - to jest nie do pojęcia, że nikogo nie wolno zmuszać do rodzenia chorego dziecka.

To jest w ogóle jak dla mnie największa podłość wszechczasów - bycie szlachetnym KOSZTEM INNYCH w imię własnej religii czy sumienia. Każde świństwo można tym usprawiedliwić.

Edytowane przez _vixen_
Czas edycji: 2014-06-09 o 11:25
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 11:42   #2
MissChievousTess
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 12 916
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Jest jak jest bo Polska to jednak kraj teokratyczny i faktyczny katotaliban a będzie jeszcze bardziej prawicowo- sądząc z obecnych tendencji.
Ja tam z każdym dniem coraz poważniej rozważam emigrację i w sumie to cieszę się, że mam odwrotny problem i kłopoty z zajściem w ciążę bo przynajmniej żaden wariat nie zrobi ze mnie worka na dziecko z powodu klazuli sumienia.
TŻ opowiadał mi dziś rano o tym jak kobiety idące po pigułkę "po stosunku" muszą się nasłuchać, że są dziwkami i że lekarz napawa się tym, że teraz to nikt im nie pomoże. Dla mnie Polska współczesna to niestety sen wariata . Może i lepiej, że dzieci jeszcze nie mam. Chciałabym wychowywać dziecko w jakimś kraju przyjaznym dla normalnego człowieka a nie w jakimś domu sfanatyzowanych wariatów. Moje kuzynki już uciekły za granicę. Ja pewnie też w końcu prysnę. W końcu Polska mnie nie chce bo "in vitro" to też wymysł szatana a ja jeśli będę potrzebować takiej procedury to trzeba mnie opluć, zaszczuć i najlepiej ukamienować.
A o szlachetność to tu chyba nie chodzi. Bardziej o napędzanie popytu na podziemie aborcyjne. Przecież lekarze myślą o własnej działalności a nie o ewentualnej kanonizacji. Vide np. taki pan poseł Piecha:
http://www.se.pl/wydarzenia/kraj/kro...ro_266211.html
Takie są realia Polski współczesnej niestety. I jak nie wiadomo o co chodzi to jednak zapewne chodzi o pieniądze. W tym wypadku o pieniądze lekarzy z nielegalnych zabiegów przeprowadzanych w prywatnych gabinetach.
__________________
Proszę zajrzyj do tego wątku i wypełnij ankietę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=733894
MissChievousTess jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 11:50   #3
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Tak, to jest skandal, ale zastanawiam się, dlaczego kobieta w tak dużym mieście nie poszła szybko na konsultację do innego lekarza - chociażby po to, aby potwierdzić diagnozę.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 11:58   #4
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Mnie też zastanowiło to, czemu ktoś z takimi problemami kieruje się do lekarza znanego ze swoich poglądów. Ale z drugiej strony, skoro lekarzowi płaci NFZ, to chyba pacjent ma prawo do gwarantowanych świadczeń i nie powinien po całym mieście szukać lekarza, który tej terminacji dokona.

Co do tej klauzuli sumienia, to chyba niektórzy lekarze są przekonani, że zapewne żywcem do nieba za podpis pójdą, nie rozumiem w ogóle sensu tego wymysłu.

Kolejnym przypadkiem, z którego nauka płynie taka: zgwałcą twoją 11letnią córkę, nie czytaj takich mądrości, tylko usuń jej ciążę jak najszybciej u jakiegoś gina z podziemia - http://www.fronda.pl/a/aborcjonisci-...tke,38260.html
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 12:05   #5
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Horror.
Ja od razu napiszę, że uważam, że ustawa o aborcji (to się tam jakoś inaczej nazywa, skrót myślowy) w obecnym brzmieniu jest dość dobrym kompromisem i z takiego założenia wychodzę, oceniając te różne sytuacje.

Terlikowski pisze o traumie - a 9-miesięczna ciąża, poród i cała reszta z tym związania to nie będzie dla 12-latki trauma? Dorosłe kobiety sobie z tym czasami nie radzą.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 12:12   #6
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Ja sobie nawet nie wyobrażam 11latki w ciąży, czy taka dziewczynka w ogóle może ciążę donosić? Nie wiem, jak można sądzić, że w takim przypadku lepszym wyjściem jest donoszenie ciąży niż aborcja. Jacy normalni rodzice pozwoliliby donosić 11latce ciążę, w dodatku z gwałtu!?

Im jestem starsza, tym bardziej pewna tego, że wiara odbiera ludziom rozum i oducza racjonalnego myślenia, takie przypadki niestety w tym utwierdzają.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 12:29   #7
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Jestem przerażona i sytuacja z zgwałconą 11-latka i teraz z sytuacją doktora Chazana, którego utrzymujemy podatanicy w państwowym szpitalu.

A do tego w szkole córki, jest propozycja wprowadzenia nauczania w duchu przeciwko gender- pt: " rodzina jako zwiazek kobiety i mezczyzny i nie propomowanie postaw i zachowań homo..."

Przerażające, okrutne i obrzydliwe zachowanie i gadanie Terlikowskiego jak i doktora.
Niestety nie mam złudzeń, że PL idzie w coraz to bardziej kraj katolicki i to ortodoksyjnie- pytanie ile z nas dokłada się do takiego stanu rzeczy poprzez zezwalania na co dzień chodzac do koscila, chrzcząc dzieci i posylając je na religie czy kulac uszy po sobie będąc u lekarza.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-09, 12:37   #8
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Moim zdaniem Polska powinna podzielić się na pół, jedna połowa będzie świecka i normalna, druga - oszołomy, którzy sobie zbudują własny kraj według swojej wizji powszechnej szczęśliwości: zakaz antykoncepcji, aborcji, apteki bez środków antykoncepcyjnych, lekarze polecający tylko NPR, religia co drugą lekcję, 11 latki będą rodzić dzieci, żadnych gejów, lesbijek i dżenderów, wszyscy będą radośnie stukać po co najmniej 5 dzieci na rodzinę. Jak kobieta w ciąży się przekręci, zostanie kanonizowana z automatu. Zakaz eutanazji, bo cierpienie uszlachetnia (powszechnie wiadomo, że człowiek jest najbardziej szlachetny, jak go boli ząb czy głowa ), a życie dał Bóg i nie wolno człowiekowi go odbierać (poza wojnami, w końcu w wojsku też kapelani sprzęt do zabijania święcą). Raj na ziemi.

I odgrodzić wysokim murem.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 12:39   #9
simplyred
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z Polski :)
Wiadomości: 14
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomos...z_powolal.html

Doktor niestety znany z takich poglądów.

To jest po prostu skandal, strach w tym kraju w ciążę zachodzić.

Chociaż kiedy sama robiłam sobie test PAPPA (bez wskazań, ale gdzieś czytałam, że najwięcej dzieci z zespołem Downa rodzą wbrew pozorom młode kobiety) trafiałam na wątki, w których kobiety po złym wyniku amniopunkcji zwyczajnie dokonywały terminacji ciąży. Myślę, że wiele kobiet to robi, tylko się o tym nie mówi, raz, bo to straszna tragedia, a dwa, ze strachu przed tymi, którzy są pierwsi do potępiania, a chore dziecko widzą tylko w reklamie fundacji TVNu.

Nie wiem czemu dla niektórych - tak wielu - to jest nie do pojęcia, że nikogo nie wolno zmuszać do rodzenia chorego dziecka.

To jest w ogóle jak dla mnie największa podłość wszechczasów - bycie szlachetnym KOSZTEM INNYCH w imię własnej religii czy sumienia. Każde świństwo można tym usprawiedliwić.

Masz rację. SZLACHETNI KOSZTEM INNYCH. W sumie to nie szlachetność, tylko egoizm. Nie zadają sobie trudu żeby zrozumieć czyjąś sytuację. Ja urodziłam, ale zdrowe dziecko. Nie mniej wiele osób w moim wieku czy sytuacji usuwa. I ich sprawa. Nie osądzam, staram się. Bo jeśli nie mogę pomóc, to nie mam prawa osądzać tego jak sobie sama ta osoba poradzi/poradziła. Bo to jej wybór. A nie usunąć pod presją innych i zafundować np. dom dziecka, czy patologiczne otoczenie.. to naprawdę tyle lepsze?
simplyred jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 12:45   #10
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Mnie też zastanowiło to, czemu ktoś z takimi problemami kieruje się do lekarza znanego ze swoich poglądów. Ale z drugiej strony, skoro lekarzowi płaci NFZ, to chyba pacjent ma prawo do gwarantowanych świadczeń i nie powinien po całym mieście szukać lekarza, który tej terminacji dokona.
Zgadzam się. Uważam, że lekarz pobierający pensję z państwowych pieniędzy powinien wykonywać wszystkie zabiegi, które w państwie są legalne.
Zwłaszcza, że w Polsce aborcja jest legalna tylko przypadkach szczególnych, kiedy jej celem jest chronienie zdrowia i życia kobiety lub oszczędzenie dziecku cierpienia, które z pewnością miałoby miejsce po narodzinach.

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Ja sobie nawet nie wyobrażam 11latki w ciąży, czy taka dziewczynka w ogóle może ciążę donosić? Nie wiem, jak można sądzić, że w takim przypadku lepszym wyjściem jest donoszenie ciąży niż aborcja. Jacy normalni rodzice pozwoliliby donosić 11latce ciążę, w dodatku z gwałtu!?
Zgadzam się. Raz, że ciąża z gwałtu jest czymś, na co według mnie nie powinno się skazywać nikogo, a dwa, że bez względu na przyczynę powstania, to 11-latka fizycznie na ciążę gotowa nie jest.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 12:52   #11
monarika
Wtajemniczenie
 
Avatar monarika
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 2 074
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Moim zdaniem Polska powinna podzielić się na pół, jedna połowa będzie świecka i normalna, druga - oszołomy,
aha czyli osoba wierząca = oszołom?
monarika jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-09, 12:58   #12
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Vixen, ale nie wszyscy wierzący tacy są.

Życie nie jest czarno-białe, a takie podziały - sprawiedliwe.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:04   #13
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Mnie jeszcze dziwi u niektorych przeciwników aborcji przedstawianie życia z dzieckiem z Zespołem Downa jako takiej wręcz sielanki, bo przecież te dzieci bardziej kochają.

Jasne, w naszym społeczeństwie, w którym od ludzi z ZD się odsuwają inni ze wstrętem w autobusie (sama widziałam, przykro mi było jak cholera) takie życie musi być usłane różami...

Jestem też za terminacją w przypadku wady letalnej płodu. Uważam, że to nie fair w stosunku do dziecka taką ciążę donosić, dziecko urodzić, skazując je tym samym na daleko większe cierpienie niż w przypadku wczesnego zakończenia ciąży. No ale sumienie będzie wtedy czyste. To jest też egoizm, tym gorszy, że motywowany wysokimi pobudkami, a kończący się w efekcie cierpieniem niewinnej istoty.

---------- Dopisano o 14:04 ---------- Poprzedni post napisano o 13:58 ----------

Cytat:
Napisane przez monarika Pokaż wiadomość
aha czyli osoba wierząca = oszołom?
Niestety, czasem tak. Jak ktoś przedkłada potencjalne istnienie istoty wyższej i jej rzekomą wolę nad wolność innego człowieka, jego prawo do wyboru i oszczędzania sobie cierpienia, to dla mnie jest oszołomem i powinien żyć w swojej enklawie, żeby innym nie szkodzić. Bo ja się nie godzę na to, żeby w przyszłości ktoś w ogóle mógł decydować o tym, czy moja 11 letnia córka może usunąć ciążę z gwałtu!


[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;46810953]Vixen, ale nie wszyscy wierzący tacy są.

Życie nie jest czarno-białe, a takie podziały - sprawiedliwe.[/QUOTE]

Przepraszam bardzo, ale jak normalni ludzie mogą się domagać zakazu sprzedawania środków antykoncepcyjnych w aptekach albo tych środków nie sprzedawać? Przecież to jest upokarzające, żeby ktoś miał innemu dorosłemu człowiekowi paczki gumek nie sprzedać. Domagać się zakazu aborcji nawet w tych 3 dozwolonych przez prawo przypadkach?
Czym oni interesem się kierują? Kto poniesie tego konsekwencje, bo przecież zwykle nie lekarze czy samozwańczy mędrcy?
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:04   #14
shonyen
Zakorzenienie
 
Avatar shonyen
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 6 350
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

temat dyskusji jest kontrowersyjny, dlatego dla zachowania pewnych standardów prosiłabym unikać określeń, które mogą kogoś obrazić
shonyen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:10   #15
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Przepraszam bardzo, ale jak normalni ludzie mogą się domagać zakazu sprzedawania środków antykoncepcyjnych w aptekach albo tych środków nie sprzedawać? Przecież to jest upokarzające, żeby ktoś miał innemu dorosłemu człowiekowi paczki gumek nie sprzedać. Domagać się zakazu aborcji nawet w tych 3 dozwolonych przez prawo przypadkach?
Czym oni interesem się kierują? Kto poniesie tego konsekwencje, bo przecież zwykle nie lekarze czy samozwańczy mędrcy?
Podajesz naprawdę skrajne przypadki.
Jest cała masa ludzi wierzących i mądrych.
Dla mnie taki podział ateiści-ciemnogród to zbyt duże uproszczenie.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:16   #16
NibyNic
Zakorzenienie
 
Avatar NibyNic
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: III piętro
Wiadomości: 17 137
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

W każdej grupie są "krzykacze" a jak to z krzykaczami - oni są najbardziej słyszani i na podstawie ich krzyków ocenia się całą resztę, cóż tak już jest, chodź to nieraz bardzo krzywdzące

klauzula sumienia jest bez sensu moim zdaniem
__________________
Pamiętamy dobre czasy i złe czasy, zapominając, że większość nie jest ani dobra, ani zła. Po prostu jest.

NibyNic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:16   #17
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;46811128]Podajesz naprawdę skrajne przypadki.
Jest cała masa ludzi wierzących i mądrych.
Dla mnie taki podział ateiści-ciemnogród to zbyt duże uproszczenie.[/QUOTE]

To chyba polega na tym, że większość ludzi tak naprawdę po pierwsze niespecjalnie wierzy w Boga, kościół stanowi tylko element tradycji, ksiądz swoje, a życie swoje. Trochę z ludźmi rozmawiałam i generalnie moim zdaniem jest tak, że wielu to niewierzący praktykujący, albo wierzący wybiórczo, że może i Bóg jest, ale w takie bzdury jak w życie bo śmierci to oni już nie wierzą, bo przecież wszystko rozkłada się na atomy i istnieje obieg materii czy tam energii.

No i takie podejście jest chyba naturalne, bo mądrości z kościoła to ładnie tylko na kazaniu wyglądają, w prawdziwym życiu, z jego odcieniami szarości się kompletnie nie sprawdzają. Co widać w takich właśnie przypadkach jak dwa z tego wątku.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:18   #18
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;46811128]Podajesz naprawdę skrajne przypadki.
Jest cała masa ludzi wierzących i mądrych.
Dla mnie taki podział ateiści-ciemnogród to zbyt duże uproszczenie.[/QUOTE]
Ja tylko wtrącę, że dziś naprawdę ciężko o złoty środek w tej kwestii...
Bo jest masa fanatyków to fakt. Ale jest też masa osób, które w Boga wierzą, chodzą do kościoła, ale nie zgadzają się z pewnymi postanowieniami instytucji kościoła, uprawiają przedmałżeński seks i stosują antykoncepcję i takie osoby często są piętnowane za hipokryzję, bo niby są katolikami, ale jakby tylko w części.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:20   #19
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Ale jest też masa osób, które w Boga wierzą, chodzą do kościoła, ale nie zgadzają się z pewnymi postanowieniami instytucji kościoła, uprawiają przedmałżeński seks i stosują antykoncepcję i takie osoby często są piętnowane za hipokryzję, bo niby są katolikami, ale jakby tylko w części.
Kiedyś krytykowałam takie podejście jako hipokryzję, ale tak naprawdę zakaz seksu przedmałżeńskiego i antykoncepcji jest tak naprawdę zupełnie, kompletnie bez sensu, ideologia do niego dorabiana jest po prostu infantylna i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, więc nie ma się co dziwić.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-09, 13:21   #20
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Nie mi to oceniać, jak kto i w co wierzy, ale jak widzę u kogoś w mieszkaniu krzyż nad drzwiami, to nie wrzucam tego kogoś z automatu do pudła: oszołom.
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:22   #21
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez melleczka Pokaż wiadomość
Ja tylko wtrącę, że dziś naprawdę ciężko o złoty środek w tej kwestii...
Bo jest masa fanatyków to fakt. Ale jest też masa osób, które w Boga wierzą, chodzą do kościoła, ale nie zgadzają się z pewnymi postanowieniami instytucji kościoła, uprawiają przedmałżeński seks i stosują antykoncepcję i takie osoby często są piętnowane za hipokryzję, bo niby są katolikami, ale jakby tylko w części.
Odejście od tematu głównego, więc na szaro:
Ja to akurat rozumiem, bo uważam, że nie na tym polega wyznawanie danej religii, że wybiera się z niej tylko to, co uznaje się za właściwe. W takiej sytuacji jest to według mnie prędzej sympatyzowanie z KK, czerpanie z dorobku KK, ale nie kierowanie się w życiu zasadami KK.
Zwłaszcza, że akurat stosowanie antykoncepcji i uprawianie seksu przedmałżeńskiego stoi w opozycji do tego, co KK mówi na temat płodności, miłości i życia małżeńskiego. A rozbieżność poglądów w tych kwestiach trudno nazwać za małą czy nieistotną.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:22   #22
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Kiedyś krytykowałam takie podejście jako hipokryzję, ale tak naprawdę zakaz seksu przedmałżeńskiego i antykoncepcji jest tak naprawdę zupełnie, kompletnie bez sensu, ideologia do niego dorabiana jest po prostu infantylna i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością, więc nie ma się co dziwić.
Rozdzielając to w ten sposób, tzn gdyby ludzie mieli albo nie wierzyć, albo wierzyć bezgranicznie we wszystko to faktycznie mielibyśmy ateistów i fanatyków.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:28   #23
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;46811285]Nie mi to oceniać, jak kto i w co wierzy, ale jak widzę u kogoś w mieszkaniu krzyż nad drzwiami, to nie wrzucam tego kogoś z automatu do pudła: oszołom.[/QUOTE]

Krzyż nad drzwiami niech sobie każdy wiesza, ale bardzo mnie razi w szkole czy urzędzie. A dziwi w aptece, w której sprzedaż gumek idzie pełną parą
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:30   #24
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

[1=ecd9a68db8379fc22aec146 35aa2645aca7c721b_6070dc9 9c9f91;46810093]Tak, to jest skandal, ale zastanawiam się, dlaczego kobieta w tak dużym mieście nie poszła szybko na konsultację do innego lekarza - chociażby po to, aby potwierdzić diagnozę.[/QUOTE]


Dokladnie, w takich przpadkach drugia opinia to mus.
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:32   #25
Kubek29
Zadomowienie
 
Avatar Kubek29
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez Chatul Pokaż wiadomość
. Uważam, że lekarz pobierający pensję z państwowych pieniędzy powinien wykonywać wszystkie zabiegi, które w państwie są legalne.
.
Bez przesady.
Powinien dokładnie to, to co jest w ustawie zapisane.
Wykonywać aborcji nie musi, ma natomiast obowiązek wskazać innego lekarza, ktory ten zabieg wykona.

---------- Dopisano o 14:32 ---------- Poprzedni post napisano o 14:30 ----------

Tolerancja i poszanowanie czyjejś wiary/światopoglądu powinna dzialas w dwie strony.

Edytowane przez Kubek29
Czas edycji: 2014-06-09 o 13:31
Kubek29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:33   #26
OYE
Zakorzenienie
 
Avatar OYE
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 3 073
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Mnie też zastanowiło to, czemu ktoś z takimi problemami kieruje się do lekarza znanego ze swoich poglądów. Ale z drugiej strony, skoro lekarzowi płaci NFZ, to chyba pacjent ma prawo do gwarantowanych świadczeń i nie powinien po całym mieście szukać lekarza, który tej terminacji dokona.

Co do tej klauzuli sumienia, to chyba niektórzy lekarze są przekonani, że zapewne żywcem do nieba za podpis pójdą, nie rozumiem w ogóle sensu tego wymysłu.

Kolejnym przypadkiem, z którego nauka płynie taka: zgwałcą twoją 11letnią córkę, nie czytaj takich mądrości, tylko usuń jej ciążę jak najszybciej u jakiegoś gina z podziemia - http://www.fronda.pl/a/aborcjonisci-...tke,38260.html
dla wielu ludzi aborcja to morderstwo, takze lekarz ma wbrew swojego sumienia zabic dziecko bo pacjetka sobie tego zyczy?
lekarze tez ludzie i maja prawo odmowic zabiegu jak nie jest to zgodne z ich sumieniem
__________________

Haters Gonna Hate
OYE jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:34   #27
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
Dokladnie, w takich przpadkach drugia opinia to mus.
Myślę, że na pewno niejeden lekarz tę kobietę badał.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:38   #28
Kubek29
Zadomowienie
 
Avatar Kubek29
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1 759
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Dla mnie sprawa sztucznie rozdmuchana.
Temat na topie przez te cała klauzula sumienia.
Polityczne i dziennikarskie gierki.

Przynajmniej dwa warszawskie szpitale, niedaleko ww. , wykonują terminacji praktycznie od ręki.

Edytowane przez Kubek29
Czas edycji: 2014-06-09 o 13:40
Kubek29 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:40   #29
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez OYE Pokaż wiadomość
dla wielu ludzi aborcja to morderstwo, takze lekarz ma wbrew swojego sumienia zabic dziecko bo pacjetka sobie tego zyczy?
lekarze tez ludzie i maja prawo odmowic zabiegu jak nie jest to zgodne z ich sumieniem
Nie wiem z drugiej strony po co taka osoba zostaje ginekologiem, która nie ma sumienia dokonać zabiegu czy nawet zapisać pigułek. To trochę tak, jakby lekarz świadek Jehowy był powiedzmy chirurgiem i odmawiał transfuzji krwi. Ciekawe czy wszyscy tak wolność jego sumienia by uszanowali, czy działa to tylko w stronę sumienia katolików

Poza tym w publicznym szpitalu pacjent ma prawo chyba do wszelkich zabiegów zgodnych z obowiązującym prawem i nie może być tak, że musi szukać lekarza w innych placówkach.

---------- Dopisano o 14:40 ---------- Poprzedni post napisano o 14:38 ----------

Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość
dla. Nie sprawa sztucznie rozdmuchana.
Taka teraz dziennikarka moda. Temat ma topie w dobie tej całej klauzuli sumienia.

Przynajmniej dwa warszawskie szpitale, niedaleko ww. Wykonują terminacji praktycznie od ręki.
Właśnie to też mnie dziwi, bo przecież jest wątek o terminacji nawet na wizazu i jednak jakichś wielkich problemów nie ma z tym zabiegiem. Pewnie dopóki się właśnie jakiś oszołom i zamiarze nie dowie.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-09, 13:43   #30
melleczka
Zakorzenienie
 
Avatar melleczka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 18 846
Dot.: Musi urodzić nieuleczalnie chore dziecko-klauzula sumienia

Cytat:
Napisane przez Kubek29 Pokaż wiadomość
Bez przesady.
Powinien dokładnie to, to co jest w ustawie zapisane.
Wykonywać aborcji nie musi, ma natomiast obowiązek wskazać innego lekarza, ktory ten zabieg wykona.
Zgadza się. Lekarze też mają coś takiego jak klauzula sumienia. Ale nie może całkowicie odmówić zabiegu, jeśli on nie chce tego zrobić to powinien przekierować pacjenta do innego lekarza.
__________________
"Z miłością lepiej nie żartować, bo tylko ona uzasadnia świat..."
melleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-10-20 21:47:05


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.