Intercyza , a narzeczony - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-06-21, 06:02   #1
airforceone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4

Intercyza , a narzeczony


Hej,

Za tydzien wychodze za maz , moja mama naciska na podpisanie intercyzy.
Dla mnie nie ma problemu z podpisaniem takiej umowy , tylko co ja mam powiedziec mojemu przyszlemu mezowi? Boje sie, ze nie zrozumie tego. Czy mialyscie osobiscie podpisywana intercyze? Jak waszym zdaniem powinnam to rozegrac?
airforceone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 06:14   #2
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Cytat:
Napisane przez airforceone Pokaż wiadomość
Hej,

Za tydzien wychodze za maz , moja mama naciska na podpisanie intercyzy.
Dla mnie nie ma problemu z podpisaniem takiej umowy , tylko co ja mam powiedziec mojemu przyszlemu mezowi? Boje sie, ze nie zrozumie tego. Czy mialyscie osobiscie podpisywana intercyze? Jak waszym zdaniem powinnam to rozegrac?
Przede wszystkim, dlaczego Twoja mama naciska na podpisanie intercyzy? Przecież ślub bierzesz TY i Twój partner, nie mama. Więc to zdanie TWOJE i TWOJEGO PARTNERA jest kluczowe w tej kwestii. Nie ma sensu branie intercyzy, bo mama chce
Poza tym, tydzień przed ślubem chcesz poinformować swojego partnera o tym, że Twoja mama chce, żebyście intercyzę mieli? Naprawdę nie było wcześniej na to czasu? Moim zdaniem tydzień przed ślubem już się tak dużych zmian nie próbuje wprowadzić
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 06:20   #3
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Ja na miejscu Twojego narzeczonego bym się wkurzyła. Bo proponowanie intercyzy na tydzień przed ślubem jest dość dziwne. Takie rzeczy ustala się wczesniej, bo trzeba to przygotować, ustalić co i jak, i przede wszystkim obie strony muszą się na to zgadzać.
Poza tym to Twoja mama wychodzi za mąż czy Ty? Chcesz tej intercyzy czy matka narzuciła Ci swoje zdanie?
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 06:37   #4
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Toś się Autorko obudziła z tym papierkiem, rychło w czas...

---------- Dopisano o 07:37 ---------- Poprzedni post napisano o 07:36 ----------

Na miejscu narzeczonego bym zrezygnowała ze ślubu, bo to niepoważne jest.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 06:39   #5
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Cytat:
Napisane przez airforceone Pokaż wiadomość
Hej,

Za tydzien wychodze za maz , moja mama naciska na podpisanie intercyzy.
Dla mnie nie ma problemu z podpisaniem takiej umowy , tylko co ja mam powiedziec mojemu przyszlemu mezowi? Boje sie, ze nie zrozumie tego. Czy mialyscie osobiscie podpisywana intercyze? Jak waszym zdaniem powinnam to rozegrac?
Hej, ale przecież to Ty wychodzisz za mąż a nie Twoja Mama. A tydzień przed ślubem, gdy wszystko już zostało ustalone to nie jest dobry cxzas na dyskusje o intercyzie, skoro wcześniej nie było o tym mowy. W razie czego (odpukać w niemalowane) i tak wszystko to, co było Twoje przed zawarciem małżeństwa, pozostaje Twoje a podziałowi podlega majątek zgromadzony w trakcie trwania małżeństwa.

Moim zdaniem powinnaś pogadać z mamą i wyjaśnić jej swoje stanowisko w tej sprawie. Bo gdyby mi przyszły małżonek na kilka dni przed ślubem podsunął pod nos intercyzę, mimo, że wcześniej tego nie ustalaliśmy to zapewne odwołałabym slub.
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 07:24   #6
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Moze akurat mama mysli trzezwo czego nie mozna powiedziec o innych?
Troche pozno sie obudzilyscie z tym...
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 07:25   #7
201703061208
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 690
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Cytat:
Napisane przez Mijanou Pokaż wiadomość
Hej, ale przecież to Ty wychodzisz za mąż a nie Twoja Mama. A tydzień przed ślubem, gdy wszystko już zostało ustalone to nie jest dobry cxzas na dyskusje o intercyzie, skoro wcześniej nie było o tym mowy. W razie czego (odpukać w niemalowane) i tak wszystko to, co było Twoje przed zawarciem małżeństwa, pozostaje Twoje a podziałowi podlega majątek zgromadzony w trakcie trwania małżeństwa.
wyjaśnij szanownej mamusi że jeżeli odziedziczyłaś duży majątek np. po babci to pozostanie on Twój niezależnie od zawarcia małżeństwa bo chyba o tym nie wie. W ogóle czemu ona tak się wtrąca, wiem że pewnie chce dobrze dla Ciebie ale wyskoczenie z takim pomysłem tydzień przed ślubem jest co najmniej dziwne.

Edytowane przez 201703061208
Czas edycji: 2014-06-21 o 07:27
201703061208 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-06-21, 08:02   #8
Narrhien
Zakorzenienie
 
Avatar Narrhien
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 6 757
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Cytat:
Napisane przez airforceone Pokaż wiadomość
Hej,

Za tydzien wychodze za maz , moja mama naciska na podpisanie intercyzy.
Dla mnie nie ma problemu z podpisaniem takiej umowy , tylko co ja mam powiedziec mojemu przyszlemu mezowi? Boje sie, ze nie zrozumie tego. Czy mialyscie osobiscie podpisywana intercyze? Jak waszym zdaniem powinnam to rozegrac?
Wychodzisz za mąż za mamę, czy jak?


Intercyza to nie jest zły pomysł, jednak powinnaś o nim pomyśleć już bardzo, bardzo dawno. Budzenie się z tym na tydzień przed ślubem i to na dodatek pod wpływem mamy, a nie z własnej potrzeby, jest co najmniej niepoważne.

Odpuść intercyzę, natomiast już po ślubie, na spokojnie będziesz mogła porozmawiać z partnerem odnośnie rozdzielności majątkowej, która można przecież załatwić także już jako małżeństwo.

Ale nie rób tego, bo "mama tak chce". Rób to, jeśli faktycznie uważasz to za słuszne. Wychodzisz za mąż, powinnaś być dorosła, a nie trzymać się maminej spódnicy i słuchać ślepo jej zaleceń.
__________________
"Nikt prawie nie wie, dokąd go zaprowadzi droga, póki nie stanie u celu."


Narrhien jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 08:08   #9
Chatul
ma zielone pojęcie
 
Avatar Chatul
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: T'Kashi (Wolkan)
Wiadomości: 40 401
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Cytat:
Napisane przez Narrhien Pokaż wiadomość
Odpuść intercyzę, natomiast już po ślubie, na spokojnie będziesz mogła porozmawiać z partnerem odnośnie rozdzielności majątkowej, która można przecież załatwić także już jako małżeństwo.
Szczerze? Gdyby partner tuż po ślubie nagle zaczął coś mówić o rozdzielności majątkowej, to ja bym się poczuła oszukana. Dużo lepiej zacząć temat przed ślubem i ten ślub przesunąć niż brać ślub, a potem rozpoczynać rozmowy pt. „a może jednak intercyza”.
__________________
Nowhere am I so desperately needed as among a shipload of illogical humans”.
Spock („Star Trek”)
Chatul jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 08:13   #10
sekretnik
Raczkowanie
 
Avatar sekretnik
 
Zarejestrowany: 2013-07
Lokalizacja: .
Wiadomości: 322
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Intercyze można zrobić do pół roku od ślubu.
__________________
"Udało się"
sekretnik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 08:19   #11
blackfriday
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 17
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Moim zdaniem slub to nie umowa tylko zwiazek i podpisywanie intercyzy zle mi sie kojarzy... Na miejscu chlopaka bym sie wkurzyla ;p


Wysłane z aplikacji mobilnej Wizaz Forum.
blackfriday jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-21, 09:13   #12
Pani_Ka19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 122
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Mama tydzień po ślubie może naciskać na coś innego i też zaczniesz się zastanawiać jak to wcielić w życie?
Ty bierzesz ślub i to Twoja decyzja. Poza tym tydzień przed ślubem? jakbym coś takiego usłyszała od mojego tydzień przed to bym się porządnie zastanowiła czy on traktuje mnie poważnie.
Pani_Ka19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 09:18   #13
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Cytat:
Napisane przez sekretnik Pokaż wiadomość
Intercyze można zrobić do pół roku od ślubu.
Umowę majątkową małżeńską można podpisać w każdym czasie.

Jeśli chcecie zmienić stosunki majątkowe w Waszym małżeństwie, to zróbcie to tylko wtedy, kiedy sami tego chcecie, a nie mama. Skoro Twój mężczyzna do tej pory tematu nie poruszał, to z pewnością nie zależy mu na wyłączeniu wspólności majątkowej.

No i rzeczywiście, jak już ktoś zauważył, majątek sprzed zawarcia małżeństwa jest Twoim osobistym, więc jeśli mama o to się martwi, to niech przestanie.
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 09:47   #14
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Cytat:
Napisane przez sekretnik Pokaż wiadomość
Intercyze można zrobić do pół roku od ślubu.
Myślałam, że zawsze tj. w dowolnym momencie trwania małżeństwa
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 09:52   #15
regularkate
Zadomowienie
 
Avatar regularkate
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 1 977
Dot.: Intercyza , a narzeczony

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;4697323 7]Myślałam, że zawsze tj. w dowolnym momencie trwania małżeństwa [/QUOTE]

Oczywiście, że w każdym. Ponadto, intercyza to nie tylko wyłączenie wspólności, ale także jej rozszerzenie, zastosowanie rozdzielności z wyrównaniem dorobków itp. To po prostu inny ustrój majątkowy małżonków niż przewidziany prawem. Ale potocznie intercyza jest rozumiana jako rozdzielność majątkowa.

Zastanawiam się sama, skąd to info o pół roku na podpisanie intercyzy?
__________________
stop what you're doin', get into this groove, can't you see the signs?

Encore Precission Bass Player.
Lancia Kappa 2.0 driver.

regularkate jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 09:55   #16
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Moim zdaniem to nie jest dobry pomysł i tak jak inne wizażanki napisały- na miejscu Twojego narzeczonego bym się nieźle wkurzyła.
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 10:16   #17
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Intercyza , a narzeczony

a z jakiego powodu matka chce, żebyście podpisali intercyzę?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 10:32   #18
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
a z jakiego powodu matka chce, żebyście podpisali intercyzę?
Dobre pytanie.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 10:36   #19
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Intercyza , a narzeczony

No właśnie, dobre pytanie zważywszy, że majątek zgromadzony przed ślubem nie wchodzi do wspólnoty majątkowej. A jak któraś ze stron jest np. przedsiębiorą, to wtedy podpisanie intercyzy w celu ochrony wspólnego majątku, ma jak najbardziej sens.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-06-21, 11:08   #20
suszarka
Buc
 
Avatar suszarka
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: z kropki.
Wiadomości: 9 915
Dot.: Intercyza , a narzeczony

[1=dfdce9ad473ee3ba4bd9426 289ac63cb58eb8552;4697380 0]No właśnie, dobre pytanie zważywszy, że majątek zgromadzony przed ślubem nie wchodzi do wspólnoty majątkowej. A jak któraś ze stron jest np. przedsiębiorą, to wtedy podpisanie intercyzy w celu ochrony wspólnego majątku, ma jak najbardziej sens.[/QUOTE]

dokładnie.
__________________
suszarka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 11:20   #21
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Cytat:
Napisane przez airforceone Pokaż wiadomość
Hej,

Za tydzien wychodze za maz , moja mama naciska na podpisanie intercyzy.
Dla mnie nie ma problemu z podpisaniem takiej umowy , tylko co ja mam powiedziec mojemu przyszlemu mezowi? Boje sie, ze nie zrozumie tego. Czy mialyscie osobiscie podpisywana intercyze? Jak waszym zdaniem powinnam to rozegrac?
Pytasz się jak powiedzieć narzeczonemu tydzień przed ślubem o intercyzie, bo mamusia ci kazała?
Może lepiej odwołaj ślub całkiem, bo jak widać nie dorosłaś do tego i mama za ciebie decydowała. No chyba, że to twoja mama bierze ślub z twoim narzeczonym

Rozważamy z moim partnerem intercyzę, bo myślimy o założeniu działalności gospodarczej i w razie długów chcielibyśmy zabezpieczyć rodzinę i dzieci. To jedyny sensowny argument-dla dobra rodziny, a nie dla widzimisię kogoś.

Edytowane przez Glodomorek
Czas edycji: 2014-06-21 o 11:30
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 11:44   #22
enchant
Raczkowanie
 
Avatar enchant
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 288
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Cytat:
Napisane przez airforceone Pokaż wiadomość
Hej,

Za tydzien wychodze za maz , moja mama naciska na podpisanie intercyzy.
Dla mnie nie ma problemu z podpisaniem takiej umowy , tylko co ja mam powiedziec mojemu przyszlemu mezowi? Boje sie, ze nie zrozumie tego. Czy mialyscie osobiscie podpisywana intercyze? Jak waszym zdaniem powinnam to rozegrac?

Rozegrać? Jeszcze ślubu nie macie a Ty już chcesz coś rozgrywać?
Wychodzisz za mąż, zakładasz nową rodzinę, mama zejdzie na dalszy plan, to mąż powinien być najważniejszy. Pytanie najważniejsze - czy TY chcesz intercyzy? Porozmawiać z nim tak czy siak powinnaś bo temat i tak wypłynie. Jak byś się poczuła, gdyby mąż po ślubie Ci wypalił, że chce intercyzy? Może się okaże, że facet nie będzie miał z tym żadnego problemu...
Ech, co za czasy, że ludzie zamiast ze sobą rozmawiać wolą pytać obcych ludzi w necie o ich zdanie. Rozmowa przede wszystkim - z ludźmi, którym się ufa i których się kocha.
enchant jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 12:16   #23
kotnaplocie
Raczkowanie
 
Avatar kotnaplocie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: Mondello
Wiadomości: 324
Dot.: Intercyza , a narzeczony

A mnie nie dziwi, że autorka rozmawia z mamą o takich sprawach przed ślubem, wydaje mi się naturalne, że w takich sytuacjach ludzie chcą się poradzić kogoś, kto sam się kiedyś na taki krok zdecydował. Zresztą, co drugi temat na Wizażu to wtrącanie się w czyjś związek, nie rozumiem tego zbulwersowania, kiedy ktoś woli pogadać z kimś z rodziny.

To, że nagle wyskoczył temat intercyzy, też mnie nie dziwi, to taki moment, że dużo się myśli i o sprawach egzystencjalnych, i o stronie prawnej. Jasne, że lepiej takie rzeczy załatwiać wcześniej, ale widocznie wcześniej temat nie wypłynął, a dziś tak, i trzeba pogadać z narzeczonym.

Powiedz, że rozmawiałaś z mamą i zaczęłaś się zastanawiać, czy Wam się to nie przyda, zobaczcie, jakie macie opcje ( to wcale niekoniecznie musi być tak klasyczna rozdzielność ) i albo zdecydujcie się podpisać ( wcale nie musicie teraz lecieć do notariusza, dziewczyny już napisały, że to możecie zrobić już w trakcie trwania małżeństwa ), albo zdecydujecie, że nie. A jak facet dostanie apopleksji na sam dźwięk słowa, to zawsze jest mniej roboty z odwołaniem ślubu, niż z rozpoczęciem procedury rozwodowej tydzień po ślubie.
kotnaplocie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 12:20   #24
Butterfly1986
Raczkowanie
 
Avatar Butterfly1986
 
Zarejestrowany: 2014-06
Lokalizacja: Home
Wiadomości: 156
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Cytat:
Napisane przez enchant Pokaż wiadomość
Rozegrać? Jeszcze ślubu nie macie a Ty już chcesz coś rozgrywać?
Wychodzisz za mąż, zakładasz nową rodzinę, mama zejdzie na dalszy plan, to mąż powinien być najważniejszy. Pytanie najważniejsze - czy TY chcesz intercyzy? Porozmawiać z nim tak czy siak powinnaś bo temat i tak wypłynie. Jak byś się poczuła, gdyby mąż po ślubie Ci wypalił, że chce intercyzy? Może się okaże, że facet nie będzie miał z tym żadnego problemu...
Ech, co za czasy, że ludzie zamiast ze sobą rozmawiać wolą pytać obcych ludzi w necie o ich zdanie. Rozmowa przede wszystkim - z ludźmi, którym się ufa i których się kocha.
Zgadzam się, ludzie nie potrafią ze sobą rozmawiać...dla mnie związek, w którym dwie osoby nie potrafią się ze sobą komunikować, nie ma racji bytu...gdyby mi ktoś takiego coś powiedział, to od razu powiedziałbym o tym narzeczonemu...może dlatego właśnie jest tak dużo rozwodów...Jak ma się takie podejście, to może lepiej nie brać ślubu ;/
Butterfly1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 12:20   #25
asia10933
Rozeznanie
 
Avatar asia10933
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 977
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Trochę późno sie zdecydowałaś, ja żyję od kiedy pamiętam w przeświadczenia że jak ślub to intercyza i dla mnie jest to logiczne.
__________________
Facet jest jak burak cukrowy co z tego że słodki jak i tak burak

http://jzabawa11.blogspot.com/
asia10933 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 12:31   #26
Duszaniola
Wtajemniczenie
 
Avatar Duszaniola
 
Zarejestrowany: 2008-07
Lokalizacja: Wrocław :)
Wiadomości: 2 375
Dot.: Intercyza , a narzeczony

Cytat:
Napisane przez kotnaplocie Pokaż wiadomość
A mnie nie dziwi, że autorka rozmawia z mamą o takich sprawach przed ślubem, wydaje mi się naturalne, że w takich sytuacjach ludzie chcą się poradzić kogoś, kto sam się kiedyś na taki krok zdecydował. Zresztą, co drugi temat na Wizażu to wtrącanie się w czyjś związek, nie rozumiem tego zbulwersowania, kiedy ktoś woli pogadać z kimś z rodziny.

To, że nagle wyskoczył temat intercyzy, też mnie nie dziwi, to taki moment, że dużo się myśli i o sprawach egzystencjalnych, i o stronie prawnej. Jasne, że lepiej takie rzeczy załatwiać wcześniej, ale widocznie wcześniej temat nie wypłynął, a dziś tak, i trzeba pogadać z narzeczonym.

Powiedz, że rozmawiałaś z mamą i zaczęłaś się zastanawiać, czy Wam się to nie przyda, zobaczcie, jakie macie opcje ( to wcale niekoniecznie musi być tak klasyczna rozdzielność ) i albo zdecydujcie się podpisać ( wcale nie musicie teraz lecieć do notariusza, dziewczyny już napisały, że to możecie zrobić już w trakcie trwania małżeństwa ), albo zdecydujecie, że nie. A jak facet dostanie apopleksji na sam dźwięk słowa, to zawsze jest mniej roboty z odwołaniem ślubu, niż z rozpoczęciem procedury rozwodowej tydzień po ślubie.
Ale wiesz, co innego "mama kazała mi podpisać intercyzę", a co innego "myślałam o intercyzie, pogadałam z mamą, przyznała mi rację" lub "mama wspomniała o intercyzie, po przemyśleniu stwierdziłam, że to dobry pomysł".

I ja bym się na miejscu chłopaka mocno zdziwiła, skąd ta intercyza tak nagle i zadowolona bym na pewno nie była. Czemu Twoja mama zaczęła tak nagle naciskać, żebyście tę intercyzę podpisali?
__________________

Duszaniola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-21, 13:40   #27
Nat Hol
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 229
Dot.: Intercyza , a narzeczony

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;46971712]Ja na miejscu Twojego narzeczonego bym się wkurzyła. Bo proponowanie intercyzy na tydzień przed ślubem jest dość dziwne. Takie rzeczy ustala się wczesniej, bo trzeba to przygotować, ustalić co i jak, i przede wszystkim obie strony muszą się na to zgadzać.
Poza tym to Twoja mama wychodzi za mąż czy Ty? Chcesz tej intercyzy czy matka narzuciła Ci swoje zdanie?[/QUOTE]


Zgadzam się, ponieważ czas na takie decyzje średnio odpowiedni a ponadto nie napisałaś z jakich powodów Twoja mama nalega na intercyzę i dlaczego tak późno zaczęłyście o tym rozmawiać.
__________________
(...)Marzyła wtedy, że "jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie normalnie",dokładnie pamiętała tę radość, gdy uznała, że tak właśnie jest i tę nadzieję, że tak zostanie.
http://koherencja.bloog.pl/?smoybbtticaid=612f02
Nat Hol jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:28   #28
airforceone
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 4
Matka i Babcia intercyza

.

Edytowane przez airforceone
Czas edycji: 2014-06-24 o 21:57
airforceone jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:31   #29
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Matka i Babcia intercyza

Cytat:
Napisane przez airforceone Pokaż wiadomość
Matka z Babcia zmuszaja mnie do podpisania intercyzy. Mam dostac w spadku mieszkanie oraz garaz po matce.
Nie wiem co robic , wykoncza mnie psychicznie. Jak podejsc do takich osob.
W ta sobote biore slub , i nie chce klocic sie z narzeczonym , ani podpisywac takiej to umowy bo ktos tak chce. Na domiar zlego terroryzuja mnie, ze jezeli nie podpisze tej umowy to nie przyjda na slub. Co o tym myslicie?
Nie zakładałaś o tym już przypadkiem wątku?

Niczego w życiu nie należy robić pod wpływem szantażu. Czemu tak bardzo nie lubią Twojego faceta (bo nie wierzę, że lubią, skoro takie jazdy urządzają)? Mają powód?

Edytowane przez 201803290936
Czas edycji: 2014-06-24 o 13:32
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-06-24, 13:32   #30
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Matka i Babcia intercyza

Cytat:
Napisane przez airforceone Pokaż wiadomość
Matka z Babcia zmuszaja mnie do podpisania intercyzy. Mam dostac w spadku mieszkanie oraz garaz po matce.
Nie wiem co robic , wykoncza mnie psychicznie. Jak podejsc do takich osob.
W ta sobote biore slub , i nie chce klocic sie z narzeczonym , ani podpisywac takiej to umowy bo ktos tak chce. Na domiar zlego terroryzuja mnie, ze jezeli nie podpisze tej umowy to nie przyjda na slub. Co o tym myslicie?
To niech nie przychodza, dla mnie zalosne sa takie zagrania, nie chcialabym by ktos tak patrzyl na moj zwiazek i zeby tak mnie szantazowal. Nie to nie.

Wysyłane z mojego SK17i za pomocą Tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-06-25 11:55:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:36.