Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Kultura(lnie)

Notka

Kultura(lnie) Kultura(lnie) to forum dla osób, które interesują się kulturą, sztuką, filmem, literaturą, polityką itd. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-07-13, 10:15   #1
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575

Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?


Więc tak... po pierwsze, wątek jest na serio! Więc proszę od wszelkiego trollingu np.:

- zamieniła bym się w zombie i zjadła swoją matkę
- zawsze chciałam być zombie *.*
- czekała bym aż mnie zeżrą
- itd...

się powstrzymać.

Ogólnie pomysłodawcą wątku jest _Judith_ ale widzę, że nie założyła takiego wątku, a pomysł padł z 3 miesiące temu, więc zakładam ja . Sporo osób uznało go za ciekawy.

Pewnie słyszeliście, że amerykańska armia szkolona jest nawet na wypadek pandemii ''zombie'' (albo raczej chorych ludzi przypominających zombie bo samo zombie, czyli że ktoś umiera i potem ożywa jest raczej niemożliwe), czy inwazji obcych.

Pomińmy przyczyny takiej sytuacji, wyobraźcie sobie, że:

1. budzicie się rano w swoim domu, zza okna słyszycie wiele głosów, hałasów, strzałów, widzicie dziwnych ludzi atakujących i rzucających się na innych ludzi, co byście zrobili?

2. jesteście na wakacjach z dala od domu i od rodziny, tylko ze znajomymi i/lub partnerem, sytuacja jest analogiczna jak wyżej

3. jesteście całkowicie sami, w sensie bez nikogo bliskiego, np. na wyprawie służbowej, samotnych wakacjach, albo coś w tym stylu i analogicznie dalej...

Jeśli ktoś nie jest z Polski niech zaznaczy, bo wiadomo, że np. dostęp do broni w różnych krajach jest różny .

Gdyby wątek się spodobał to można by nawet stworzyć taką alternatywną historię - grę .

Udzielcie ciekawych, na poważnie, rozbudowanych odpowiedzi .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 10:32   #2
Nimfa20
Elwirka-Elmirka :D
 
Avatar Nimfa20
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Dolina Pałaców i Ogrodów :)
Wiadomości: 11 216
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Więc tak... po pierwsze, wątek jest na serio! Więc proszę od wszelkiego trollingu np.:

- zamieniła bym się w zombie i zjadła swoją matkę
- zawsze chciałam być zombie *.*
- czekała bym aż mnie zeżrą
- itd...

się powstrzymać.

Ogólnie pomysłodawcą wątku jest _Judith_ ale widzę, że nie założyła takiego wątku, a pomysł padł z 3 miesiące temu, więc zakładam ja . Sporo osób uznało go za ciekawy.

Pewnie słyszeliście, że amerykańska armia szkolona jest nawet na wypadek pandemii ''zombie'' (albo raczej chorych ludzi przypominających zombie bo samo zombie, czyli że ktoś umiera i potem ożywa jest raczej niemożliwe), czy inwazji obcych.

Pomińmy przyczyny takiej sytuacji, wyobraźcie sobie, że:

1. budzicie się rano w swoim domu, zza okna słyszycie wiele głosów, hałasów, strzałów, widzicie dziwnych ludzi atakujących i rzucających się na innych ludzi, co byście zrobili?

2. jesteście na wakacjach z dala od domu i od rodziny, tylko ze znajomymi i/lub partnerem, sytuacja jest analogiczna jak wyżej

3. jesteście całkowicie sami, w sensie bez nikogo bliskiego, np. na wyprawie służbowej, samotnych wakacjach, albo coś w tym stylu i analogicznie dalej...

Jeśli ktoś nie jest z Polski niech zaznaczy, bo wiadomo, że np. dostęp do broni w różnych krajach jest różny .

Gdyby wątek się spodobał to można by nawet stworzyć taką alternatywną historię - grę .

Udzielcie ciekawych, na poważnie, rozbudowanych odpowiedzi .
Postąpiłabym w myśl zasady: jeśli nie możesz pokonać wroga- przyłącz się do niego .

Co tu się rozpisywać
Nimfa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 10:35   #3
narcyzowa
Zakorzenienie
 
Avatar narcyzowa
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Quahog, Rhode Island
Wiadomości: 7 568
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Myślę, że wątek by się lepiej przyjął i znalazł większe zrozumienie na forum kulturalnym jednak Wiadomo, że ludzie siedzący w temacie zombie potrafią godzinami dyskutować, co by zrobili, a ludzie niemający styczności z TWD np. nie za bardzo wiedzą, o co nam chodzi i potrafią tylko powiedzieć "Ale to nie jest możliwe! Zmarli nie zmartwychwstają!"
narcyzowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 10:38   #4
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 16 867
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Postąpiłabym w myśl zasady: jeśli nie możesz pokonać wroga- przyłącz się do niego .
Taka opcja na pewno nie jest możliwa, bo generalnie zombie nie myślą, czy ktoś jest po ich stronie, czy nie, tylko po prostu... zjadają no
daf502bc9430c04b8cbdbd94f51a8624bed02f84_61e0bd2ac4d4e jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 10:50   #5
elvji
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 120
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Nie wiem, wlazłabym może pod łóżko...?

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Bez sensu jest moim zdaniem pisać teraz, że coś wymyśliłoby się mądrego, jakąś sztuczkę, bo w takiej sytuacji to człowiek chyba nie myślałby, tylko by się bał, pewnie sam chwyciłby za nóż czy coś takiego.
elvji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:05   #6
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

No na pewno musielibysmy obczaic jak daleko sie to posunelo, jesli sytuacja zaklada ze jestesmy na wakacjach, to z psem. Wiec wzielabym psisko i pojechalibysmy na najblizsze lotnisko kradzionym samochodem.
i wtedy to juz jak najdalej, na jakas wyspe. Jesli tam bylyby jakies zombie to bym je zabila i miala spokoj.

Wyslane przez tapatalk 2

---------- Dopisano o 12:04 ---------- Poprzedni post napisano o 12:03 ----------

Cytat:
Napisane przez elvji Pokaż wiadomość
Nie wiem, wlazłabym może pod łóżko...?

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Bez sensu jest moim zdaniem pisać teraz, że coś wymyśliłoby się mądrego, jakąś sztuczkę, bo w takiej sytuacji to człowiek chyba nie myślałby, tylko by się bał, pewnie sam chwyciłby za nóż czy coś takiego.
No dobra to nie jest super hiper powazny watek... tylko taki do pogadania, pofantazjowania.....

Wyslane przez tapatalk 2

---------- Dopisano o 12:05 ---------- Poprzedni post napisano o 12:04 ----------

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;47283542]Taka opcja na pewno nie jest możliwa, bo generalnie zombie nie myślą, czy ktoś jest po ich stronie, czy nie, tylko po prostu... zjadają no [/QUOTE]

Zombie z ksiazek i filmow. Skad wiesz jak byloby naprawde xd

Wyslane przez tapatalk 2
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:24   #7
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Tu nie chodzi o udawanie realnego zachowania tylko po prostu stworzenie ciekawych historii. Chyba wątek faktycznie lepiej przenieść na dział Kulturalne bo tam będzie więcej osób kumających o co chodzi .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-07-13, 11:27   #8
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

ja mam już takiego hopla, że zawsze jak przechodzę obok ogrodzonego terenu (boisko, basen, więzienie, czyjeś gospodarstwo, jednostka wojskowa) to się zastanawiam czy wytrzymałoby ogrodzenie napór zombie i czy dałoby się zrobić w tym miejscu azyl. Nie mówiąc już o tym, że zdarza mi się przeliczać w myślach zapasy jedzenia, które mam w domu i liczyć na ile dni by starczyło.
Ze wszystkich opcji jakie przemyślałam, najbardziej skłaniam się do ucieczki w Bieszczady i zaszyciu się na odludziu.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:32   #9
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Zakonna, ja też! Albo np. wyobrażam sobie, że miejsce w którym jestem np. idę ulicą jest puste, wszędzie pełno śmieci, aut itd. i co bym dalej zrobiła... .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:39   #10
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Zakonna, ja też! Albo np. wyobrażam sobie, że miejsce w którym jestem np. idę ulicą jest puste, wszędzie pełno śmieci, aut itd. i co bym dalej zrobiła... .
To ja dołączę bo od zawsze chciałam robić w domu i w ogrodzie tajemne pomieszczenia niewidoczne z zewnątrz a wejścia do nich otwierane tajemniczymi prztyczkami.Bunkry, ukryte pokoiki.
A w środku zapasy długotrwałej żywności, woda, sprytnie ukryta wentylacja , kanalizacja.
N wypadek ataku "obcych", "innych",kosmitów, "dzieci kukurydzy".
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:41   #11
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Najlepszą broń już mamy, łuk w przypadku braku zapasów amunicji do broni palnej jest według mnie najstosowniejszą opcją. Ja bym nie pogardziła czymś ostrym i długim Potem zaszyć się gdzieś, w niezbyt łatwym do zdobycia miejscu (jeśli zombie by były jak z TWD, a nie np. World War Z czy Zombieland, bo te by sobie poradziły ze wszystkim ), ale nie bardzo odgrodzonym od różnych możliwości ucieczki, bo łatwo się zapędzić w róg w taki sposób.

Ale patrząc realnie zostałabym zjedzona przy pierwszej próbie ucieczki, bo mam chory kręgosłup i daleko nie pobiegnę Także marzyć sobie można
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-13, 11:43   #12
coffee
and cigarettes
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 6 965
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

[1=daf502bc9430c04b8cbdbd9 4f51a8624bed02f84_61e0bd2 ac4d4e;47283542]Taka opcja na pewno nie jest możliwa, bo generalnie zombie nie myślą, czy ktoś jest po ich stronie, czy nie, tylko po prostu... zjadają no [/QUOTE]
O, właśnie. Zjadają.
Po co zombie "zjadają" ludzi?
Co się stanie jeśli nie zjedzą? Przecież nie pomrą z głodu, bo są martwi. Skąd im się bierze taka potrzeba zjadania ludzi?
coffee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:44   #13
pankasztan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 765
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Pomodliłbym się do Bozi.
pankasztan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:46   #14
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

no i też mam takie fazy, że sobie wyobrażam jak wyposażyłabym dom, gdybym miała się budować i dużo kasy na to . No rację ma kretka, że długo bym nie pożyła bo jestem panikara i zero siły fizycznej. Ale z drugiej strony mam przy boku żołnierza, który jest twardym facetem więc może jakieś szanse byłyby .
Czasami w ramach głupawki planujemy razem w jakiej kolejności zjedlibyśmy nasze zwierzęta gdybyśmy przez zombie utkwili w naszym mieszkaniu na trzecim piętrze.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:51   #15
pemimi
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 523
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Ja bym najpewniej spanikowała i szybko by mnie zjedli
pemimi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:52   #16
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
O, właśnie. Zjadają.
Po co zombie "zjadają" ludzi?
Co się stanie jeśli nie zjedzą? Przecież nie pomrą z głodu, bo są martwi. Skąd im się bierze taka potrzeba zjadania ludzi?
Instynkt?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
no i też mam takie fazy, że sobie wyobrażam jak wyposażyłabym dom, gdybym miała się budować i dużo kasy na to . No rację ma kretka, że długo bym nie pożyła bo jestem panikara i zero siły fizycznej. Ale z drugiej strony mam przy boku żołnierza, który jest twardym facetem więc może jakieś szanse byłyby .
Czasami w ramach głupawki planujemy razem w jakiej kolejności zjedlibyśmy nasze zwierzęta gdybyśmy przez zombie utkwili w naszym mieszkaniu na trzecim piętrze.
Żadnego
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:53   #17
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

ha ha ha. Kretka ja sobie myślę, że żadnego, ale licho wie jak człowiek się w ekstremalnej sytuacji by zachował.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:55   #18
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Zawsze myślę o tym podczas biegania dobra kondycja pewnie byłaby pożądana na wypadek takich zombiaków, jak z TWD
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 11:56   #19
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

ja to sobie planuję, gdzie najwięcej karmy dla zwierząt mogłabym zdobyć. Jesu, mam jednak naptakane w głowie. Stara a durna.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-07-13, 11:59   #20
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
ha ha ha. Kretka ja sobie myślę, że żadnego, ale licho wie jak człowiek się w ekstremalnej sytuacji by zachował.
Oczywiście, ale po co zakładać, że się zje swojego męża? Ja bym się starała ile można to przeżyć na roślinkach. Dopiero w sytuacji naprawdę ekstremalnej zacząć polować. Bo są inne wyjścia.

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
ja to sobie planuję, gdzie najwięcej karmy dla zwierząt mogłabym zdobyć. Jesu, mam jednak naptakane w głowie. Stara a durna.
Można zawsze upolować Sądzę, że koty by się ucieszyły ze świeżej ofiary.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:03   #21
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Cytat:
Napisane przez Nimfa20 Pokaż wiadomość
Postąpiłabym w myśl zasady: jeśli nie możesz pokonać wroga- przyłącz się do niego .

Co tu się rozpisywać
Tylko tutaj oznaczało by to zachorowanie, danie się pogryźć, albo i zjeść .

---------- Dopisano o 13:01 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

Cytat:
Napisane przez narcyzowa Pokaż wiadomość
Myślę, że wątek by się lepiej przyjął i znalazł większe zrozumienie na forum kulturalnym jednak Wiadomo, że ludzie siedzący w temacie zombie potrafią godzinami dyskutować, co by zrobili, a ludzie niemający styczności z TWD np. nie za bardzo wiedzą, o co nam chodzi i potrafią tylko powiedzieć "Ale to nie jest możliwe! Zmarli nie zmartwychwstają!"
Dlatego przytoczyłam ten przykład o chorych, a nie zombie które ożywają, tylko chorych zachowujących się jak zombie, coś jak w I am Legend czy 28 dni później .

---------- Dopisano o 13:02 ---------- Poprzedni post napisano o 13:01 ----------

Cytat:
Napisane przez elvji Pokaż wiadomość
Nie wiem, wlazłabym może pod łóżko...?

---------- Dopisano o 11:50 ---------- Poprzedni post napisano o 11:44 ----------

Bez sensu jest moim zdaniem pisać teraz, że coś wymyśliłoby się mądrego, jakąś sztuczkę, bo w takiej sytuacji to człowiek chyba nie myślałby, tylko by się bał, pewnie sam chwyciłby za nóż czy coś takiego.
A moim zdaniem nie jest to bez sensu, bo raz, że wątek nie jest na 100000% poważnie, ale też nie chciałam trollingu i robienia sobie żartów .

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:02 ----------

Cytat:
Napisane przez chwast Pokaż wiadomość
No na pewno musielibysmy obczaic jak daleko sie to posunelo, jesli sytuacja zaklada ze jestesmy na wakacjach, to z psem. Wiec wzielabym psisko i pojechalibysmy na najblizsze lotnisko kradzionym samochodem.
i wtedy to juz jak najdalej, na jakas wyspe. Jesli tam bylyby jakies zombie to bym je zabila i miala spokoj.
A co gdybyś na tych wakacjach była w sezonie turystycznym i cała byłaby tam cała masa exturystów - zombie?

---------- Dopisano o 13:03 ---------- Poprzedni post napisano o 13:03 ----------

Cytat:
Napisane przez grubella Pokaż wiadomość
To ja dołączę bo od zawsze chciałam robić w domu i w ogrodzie tajemne pomieszczenia niewidoczne z zewnątrz a wejścia do nich otwierane tajemniczymi prztyczkami.Bunkry, ukryte pokoiki.
A w środku zapasy długotrwałej żywności, woda, sprytnie ukryta wentylacja , kanalizacja.
N wypadek ataku "obcych", "innych",kosmitów, "dzieci kukurydzy".
Jeśli nie widziałaś serialu The Walking Dead to zachęcam .
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:04   #22
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Jeśli zombiaki byłyby takie jak w anime "HOTD" czyli ślepe - reagujące tylko na dźwięk w sumie myślę, że ludzie nie byliby bez szans wtedy.

W przypadku apokalipsy najlepiej mieć Hyundaia

http://images.freshnessmag.com/wp-co...machine-01.jpg


http://ecache.ilbe.com/files/attach/...d3dee39557.jpg

aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:07   #23
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Cytat:
Napisane przez Kretka666 Pokaż wiadomość
Najlepszą broń już mamy, łuk w przypadku braku zapasów amunicji do broni palnej jest według mnie najstosowniejszą opcją. Ja bym nie pogardziła czymś ostrym i długim Potem zaszyć się gdzieś, w niezbyt łatwym do zdobycia miejscu (jeśli zombie by były jak z TWD, a nie np. World War Z czy Zombieland, bo te by sobie poradziły ze wszystkim ), ale nie bardzo odgrodzonym od różnych możliwości ucieczki, bo łatwo się zapędzić w róg w taki sposób.

Ale patrząc realnie zostałabym zjedzona przy pierwszej próbie ucieczki, bo mam chory kręgosłup i daleko nie pobiegnę Także marzyć sobie można
Hm, ale wiesz, celowo dałam trzy przykłady sytuacji, gdzie jedna - jesteś u siebie w domu... i co dalej robisz? Potem z kimś znajomym a potem jakbyś była sama/tylko z obcymi ludźmi .

A kręgosłup... zawsze można się schować, albo mieć broń i bronić .

---------- Dopisano o 13:06 ---------- Poprzedni post napisano o 13:04 ----------

Cytat:
Napisane przez coffee Pokaż wiadomość
O, właśnie. Zjadają.
Po co zombie "zjadają" ludzi?
Co się stanie jeśli nie zjedzą? Przecież nie pomrą z głodu, bo są martwi. Skąd im się bierze taka potrzeba zjadania ludzi?
A temat nie jest o tym po co zombie zjadają/chorzy ala zombie zarażają (chociaż to raczej logiczne - żeby wirus/coś co za to odpowiada mogło się dalej rozmnażać, mieć więcej nosicieli), tylko co byś zrobiła w takiej sytuacji .

---------- Dopisano o 13:07 ---------- Poprzedni post napisano o 13:06 ----------

Cytat:
Napisane przez zakonna Pokaż wiadomość
no i też mam takie fazy, że sobie wyobrażam jak wyposażyłabym dom, gdybym miała się budować i dużo kasy na to . No rację ma kretka, że długo bym nie pożyła bo jestem panikara i zero siły fizycznej. Ale z drugiej strony mam przy boku żołnierza, który jest twardym facetem więc może jakieś szanse byłyby .
Czasami w ramach głupawki planujemy razem w jakiej kolejności zjedlibyśmy nasze zwierzęta gdybyśmy przez zombie utkwili w naszym mieszkaniu na trzecim piętrze.
Mi się śniło niedawno że mój kot się zmienił w zombie i musiałam go zabić . Warto też zaznaczyć czy sytuacja działaby się na wsi, w małym miasteczku czy może centrum dużego miasta, blokowisku itd...
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:07   #24
Minna
Zielona Driada
 
Avatar Minna
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 3 514
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Gdybym była u siebie w domu obwarowałabym się z bliskimi na strychu, można by się tam dobrze bronić.

W terenie to pewnie gnałabym instynktownie do najbezpieczniejszego miejsca, pewnie byłoby zależne od miejsca pobytu.
__________________



"To fakt. A fakty to najbardziej uparta rzecz pod słońcem."
Minna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:08   #25
pankasztan
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 765
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Sposoby walki z zombie opisane są w książce Maxa Brooksa Zombie Survival. Dlatego w sytuacji krytycznej na pewno zrobiłbym wszystko, żeby zajrzeć do tej lektury.
pankasztan jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:09   #26
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
Hm, ale wiesz, celowo dałam trzy przykłady sytuacji, gdzie jedna - jesteś u siebie w domu... i co dalej robisz? Potem z kimś znajomym a potem jakbyś była sama/tylko z obcymi ludźmi .

A kręgosłup... zawsze można się schować, albo mieć broń i bronić .
W domu? Mam jedzenie, łuk, nawet siatki w oknach
Ze znajomym człowiekiem czułabym się pewniej, bo jednak w grupie raźniej, człowiek to raczej zwierzę, które lubi przebywać w parach.
Z obcymi ludźmi - możliwe, że trzeba by było się bronić jeszcze przed nimi.

Schowana długo nie pożyjesz, trzeba się przemieszczać
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:13   #27
201605161006
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 8 575
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

A jaki masz łuk? Taki profesjonalny jakimi strzelają na olimpiadach czy taki drewniany nastrojowy?
Ja kiedyś miałam fajny łuk, ten drugi, ale wydałam :/.

---------- Dopisano o 13:13 ---------- Poprzedni post napisano o 13:10 ----------

Tak w ogóle jeśli nie widziałyście, to zobaczcie sobie program ''Eksperymenty Derrena Browna - Apokalipsa''

Część pierwsza: http://www.youtube.com/watch?v=okuMsbCB8F8

Część druga: http://www.youtube.com/watch?v=q6u26K4nQa4
201605161006 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:17   #28
Kretka666
Zakorzenienie
 
Avatar Kretka666
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 22 332
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Cytat:
Napisane przez takasobie93 Pokaż wiadomość
A jaki masz łuk? Taki profesjonalny jakimi strzelają na olimpiadach czy taki drewniany nastrojowy?
Ja kiedyś miałam fajny łuk, ten drugi, ale wydałam :/.
Sportowy. To mojego TŻ-ta, ma leworęczny majdan, a ja praworęczna No i ja wolę siekanie, także katana byłaby najlepsza. Ale w sytuacji kryzysowej łapię za łuk i się bronię, nie ma problemu.
__________________
Mydła, oleje, no poo
Kretka666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:19   #29
grubella
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 5 995
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Oprócz schronu i tajemnych pomieszczeń zrobiłabym różne pułapki jak w piramidach egipskich, czy choćby takie jakie robił Kevin sam w domu.

A gdzieś w terenie to zawsze przed wyjazdem dalej tankuję auto do pełna, starcza na kilkaset km. Uciekałabym autem w bezpieczne miejsca.
grubella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-07-13, 12:23   #30
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Co byś zrobił/a gdyby... wybuchła apokalipsa zombie?

Najadłabym się jakiejś trucizny, bo i tak by mnie zjedli a przynajmniej część by się potruła
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kultura(lnie)


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-22 16:12:26


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:18.