Schodzenie skory po opalaniu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-02, 00:24   #1
univyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 20

Schodzenie skory po opalaniu


2 dni temu wróciłam znad morza gdzie drugiego dnia posmarowalam sie niskim filtrem (10) a na to oliwka by przyspieszyć proces opalania (czego teraz tak bardzo żałuje...). Te partie ciała bardzo bolały przez jakies 2 dni, były czerwone, piekły. Lecz kupiłam pantenol i ze 3 razy porządnie sie nim cała wysmarowalam, ból przeszedł, opalenizna zamieniła sie w piękna brązowa. Po czym wczoraj zaczęła schodzić mi skóra... W środę wyjeżdżam do Bułgarii i do tego czasu chciałabym zrobic 'porządek' ze swoja skóra żebym mogła tam wyrównać jej kolor. Skóra schodzi mi z dekoltu i pleców, gdzie robią sie jaśniejsze plamy... Czytałam o peelingach a potem porządnym natłuszczaniu. Czy to wystarczy? Jest szansa ze dam rade odnowić moja skore do czwartku by moc ja troche poopalac ( tym razem tylko z wyższym filtrem) ?
univyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 16:31   #2
I_Love_Cosmetology
Przyczajenie
 
Avatar I_Love_Cosmetology
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 12
Dot.: Schodzenie skory po opalaniu

To zależy. Jeśli skóra jest jeszcze zaczerwieniona/piecze to zapomnij o peelingach. W ogóle to wbrew powszechnie panującemu mitu że przed opalaniem warto wykonać peeling to od razu mówię, że lepiej go nie robić wtedy słońce bardziej szkodzi skórze, powoduje wcześniejsze starzenie i mogą powstać przebarwienia bardzo trudne do usunięcia.
Smaruj skórę kremami silnie nawilzającymi, natłuszczającymi z panthenolem lub alantoliną. Używaj kremów z filtrem 50 UVA UVB, to bardzo ważne, gdyż UVA chroni przed starzeniem się skóry, a UVB zabezpiecza nas przed poparzeniami. Aplikacje powtarzaj co 2 godziny lub częściej

Edytowane przez I_Love_Cosmetology
Czas edycji: 2014-08-02 o 16:33
I_Love_Cosmetology jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 19:59   #3
univyy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 20
Dot.: Schodzenie skory po opalaniu

Cytat:
Napisane przez I_Love_Cosmetology Pokaż wiadomość
To zależy. Jeśli skóra jest jeszcze zaczerwieniona/piecze to zapomnij o peelingach. W ogóle to wbrew powszechnie panującemu mitu że przed opalaniem warto wykonać peeling to od razu mówię, że lepiej go nie robić wtedy słońce bardziej szkodzi skórze, powoduje wcześniejsze starzenie i mogą powstać przebarwienia bardzo trudne do usunięcia.
Smaruj skórę kremami silnie nawilzającymi, natłuszczającymi z panthenolem lub alantoliną. Używaj kremów z filtrem 50 UVA UVB, to bardzo ważne, gdyż UVA chroni przed starzeniem się skóry, a UVB zabezpiecza nas przed poparzeniami. Aplikacje powtarzaj co 2 godziny lub częściej


Moja skóra juz nie jest czerwona ani nie piecze od kilku dobrych dni. To postaram sie pozbyć schodzącej skory poprzez potarcie gąbka a potem bede nawilżać. I jedli juz bedzie po wszystkim to po ilu dniach moge wyjsc na słońce bez obawy ze skóra znow zejdzie? (Oczywiscie z filtrem)
univyy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 20:03   #4
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Schodzenie skory po opalaniu

Po prostu przesadziłaś ze słońcem i poparzyło skórę, co jest niebezpieczne. Peeling i natłuszczanie to najlepsze rozwiązanie. Polecam rękawice nylonowe z rossmanna (od razu parę na obydwie ręce), nie ma lepszego peelingu od tych rękawiczek, takie moje zdanie. Do tego też z rossmanna olejek fur mama babydream ( ten dla kobiet w ciąży). wcierać niewielką ilość na mokrą skórę Oprócz tego jakiś krem lub balsam do ciała na zmianę z olejkiem. Będzie dobrze. Rękawic polecam używać do każdego prysznica, oczywiście nie trzeć mocno, ale lepiej delikatnie a regularnie i często. Opalenizna wtedy jest dużo ładniejsza, równomierna i dłużej się utrzymuje, kiedy mamy złuszczony martwy naskórek, skóra pięknie będzie lśnić. Do tego koniecznie dobry krem do opalania z spf wysokim, 20-30, jak już się porządnie opalisz, to można zrezygnować z spf, ale nie zapominać o pielęgnacji. Ja mimo wszystko spf kładę zawsze, nawet jak już jestem brązowa na miejsca najbardziej narażone, czyli górne i wystające partie ciała i np nos.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-02, 20:05   #5
Lady_Mosquito
Rozeznanie
 
Avatar Lady_Mosquito
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 636
Dot.: Schodzenie skory po opalaniu

Jeśli skóra nie jest już zaczerwieniona i nie piecze to możesz zrobić peeling, ale nie robi się go dzień po dniu tylko jakieś 2 razy w tygodniu więc nie ma gwarancji, że do czwartku ogarniesz swoja skórę w zadowalający Cię sposób. Ewentualnie możesz spróbować delikatniejszego złuszczania gąbką lub rękawicą. I tak jak napisała I_Love_Cosmetology, nie rób tego peelingu krótko przed tym jak zamierzasz się opalać bo możesz zaszkodzić jeszcze bardziej swojej skórze. Do tego oczywiście wysoki filtr i nawilżanie.
__________________
KWC

Mój paznokciowy instagram
lubimy czytać

Edytowane przez Lady_Mosquito
Czas edycji: 2014-08-02 o 20:07
Lady_Mosquito jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-06, 15:12   #6
Zelda87
Raczkowanie
 
Avatar Zelda87
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 65
Dot.: Schodzenie skory po opalaniu

Szansa jest warto próbować. Mi pomagały w takich przypadkach kwaśne mleko i olej kokosowy no i do Bułgarii zabierz koniecznie wysoki faktor- szkoda skóry
Zelda87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-08-06 16:12:14


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:58.