Nawracające infekcje intymne - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-08-20, 10:27   #1
Rhez
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 7

Nawracające infekcje intymne


Witam, drogie forumowiczki!
Od ponad roku borykam się z problemem nawracających infekcji intymnych. Jestem młodą osobą i współżyję od listopada zeszłego roku. Z chłopakiem widuję się średnio raz na dwa miesiące, no a wtedy wiadomo...
Po każdym spotkaniu nie ma takiej opcji, żeby obyło się bez wizyty u ginekologa. Przyjmuję antykoncepcję hormonalną ze względów zarówno zdrowotnych jak i antykoncepcyjnych, gdyż mój chłopak nie lubi gumek a ja mam problemy z miesiączkami.
Po każdym seksie zawsze się podmywam i smaruję czymś łagodzącym, np. Trivaginem (poleciła mi go pani ginekolog, ale strasznie mnie po nim wszystko piecze) ponadto przyjmuję jeszcze Trivagin doustnie i za każdym razem dbam o odpowiednie nawilżenie. Chłopak również bardzo dba o higienę, więc nie rozumiem, skąd biorą się te dolegliwości? Za każdym razem muszę iść do gina i przyjmować coś przeciwgczybicznego i przeciwbakteryjnego. Ostatnio (miesiąc temu) przyjmowałam Macmiror Complex 500, a teraz znowu mam swędzenie, pieczenie i opuchliznę!
Doradźcie, co mam robić, bo ja już do tego tracę cierpliwość.
Pozdrawiam
Rhez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 11:00   #2
ellish
Zakorzenienie
 
Avatar ellish
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: różnie to bywa
Wiadomości: 5 910
Dot.: Nawracające infekcje intymne

duze prawdopodobieństwo, ze facet cie zaraza.
ellish jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 11:05   #3
Rhez
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 7
Dot.: Nawracające infekcje intymne

ale w jaki sposób? fakt, powiedziałam mu, żeby poszedł się zbadać. On tak dba o siebie, że czasami wydaje mi się, że aż przesadza z tą higieną.
Rhez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 12:21   #4
AniolDobra
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-05
Wiadomości: 179
Dot.: Nawracające infekcje intymne

Moze ma kogos na boku i, zarazil sie od niej jakas grzybicą.... LUB CZYMS GORSZYM. i potem zaraza Ciebie
__________________
Deus Dona Me Vi..
AniolDobra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 14:27   #5
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Nawracające infekcje intymne

Cytat:
Napisane przez AniolDobra Pokaż wiadomość
Moze ma kogos na boku i, zarazil sie od niej jakas grzybicą.... LUB CZYMS GORSZYM. i potem zaraza Ciebie
Uwielbiam to proste skojarzenie grzybica > zdrada. Facet raz się od Ciebie zaraził, Ty się leczysz, a on wraca z tym do Ciebie po dwóch tygodniach i od nowa. Mi moja ginekolog wraz z lekami dla mnie przepisuje doustne leki dla faceta i jest spokój, ale dziwne, że Twoja Ci tego sama nie zaproponowała.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 14:32   #6
Rhez
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 7
Dot.: Nawracające infekcje intymne

Jeżeli odwiedzę Panią Ginekolog to na pewno ją o to poproszę, a wizyta mnie pewnie nie ominie (znowu...). Dzięki za poradę
Rhez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-20, 19:35   #7
inciak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Wiadomości: 50
Dot.: Nawracające infekcje intymne

Deszczowypies ma rację. Powinnaś poprosić ginekologa o leki także dla swojego faceta. Bo u facetów grzybica nie daje objawów, a my się musimy męczyć ;p
Jeśli się doleczycie oboje, problem powinien zniknąć
inciak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-08-21, 09:00   #8
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Nawracające infekcje intymne

Przede wszystkim- niech facet też się leczy!!!!
Bo inaczej będziesz sobie tak cały czas chodziła do ginekologa :/
__________________
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 09:12   #9
Rhez
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 7
Dot.: Nawracające infekcje intymne

Dzięki dziewczyny, na pewno tak zrobię Pozdrawiam
Rhez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-21, 20:08   #10
Rhez
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 7
Dot.: Nawracające infekcje intymne

Byłam dzisiaj u lekarza rodzinnego (przy okazji lekkiego przeziębienia postanowiłam załatwić też to...) i pani doktor przepisała mi Gynalgin. Mam nadzieję, że pomoże.
Rhez jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-08-31, 22:05   #11
Usiaczek95
Raczkowanie
 
Avatar Usiaczek95
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 74
Dot.: Nawracające infekcje intymne

Cześć dziewczyny bardzo czesto cierpie na zapalenie pecherza (wystarczy otwarte okno w lazience albo, ze mnie przewieje i juz gotowe) w tym miesiacu mialam zapalenie juz z dwa razy :/ do tego od jakiegos czasu piecza okolice intymnei daja takie nieprzyjmne uczucie jakby mi sie chcialo siku ale nie mam parcia na pecherz (nie wiem dokladnie jak to wytlumaczyc ale boli i jest uciazliwe) i teraz nie wiem czy to wina mojego Tz z ktorym mieszkam i moze on mnie czyms zaraza, czy to od zapalenia pecherza, moze od zlych zeli pod prysznic no nie wiem dodam jeszcze, ze od tygodnia przyjmuje tab anty Qlaira ale watpie czy one sa temu winne bo problem zaczal sie przed ich braniem. Dodam, ze wizyta u gina jest raczej niemozliwa poniewaz mieszkam w Irlandii i na przeszkodzie stoi bariera jezykowa :/ a ja sama juz nie wiem co robic (
__________________
''...jeśli jesteśmy pisani to drogi kiedyś się przetną...''

Razem od 25.07.2013

Kocham Cię. <3

Edytowane przez Usiaczek95
Czas edycji: 2014-08-31 o 22:06
Usiaczek95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-08-31, 22:18   #12
Sasha100
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 279
Dot.: Nawracające infekcje intymne

poproś też o probiotyki doustne. Mi pomogły a też miałam przez conajmniej rok nawracające infekcje, Niestety było to tak dawno, że nie pamiętam nazwy leku
Sasha100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 09:15   #13
007loveme
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 35
Dot.: Nawracające infekcje intymne

Hej, mam nadzieje że któraś z Was mi doradzi. Od dłuższego czasu walcze z infekcjami pochwy, lekarz wielokrotnie leczył mnie na grzybice, jednak bezzskutecznie. Wymusiłam na lekarzu wymaz z pochwy i okazało się ze nie ma żadnych grzybów, jedynie bakterie. Przeszłam kuracje antybiotykami i faktycznie ulga jest niesamowita ale mam wrażenie że jednak coś jest nie tak. Na wargach sromowych mam dziwny biały nalot, czasami jest go wiecej czasami, mniej i odczuwam pewnien dyskonfort, jak by suchośc ale nie jest to swędzenie. Czy to możliwe że grzybica występuje tylko na wargach sromowych i nie rozprzestrzenila się dalej przez co nie wyszła w wymazie? może ten dyskonfort i suchośc to jedynie efekty wielomiesięcznego stosowania leków dopochwowych i doustnych.Powiedzcie mi proszę czy Wy też macie taki nalot, może jest to po prostu wydzielina? Dodam, że moj ginekolog aktualnie przebywa w szpitalu a lekarz rodzinny nie bardzo umiał mi doradzic i jedynie zalecił Lactovaginal. Prosze o jakieś wskazówki.
007loveme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-09-03, 13:17   #14
Minera
Przyczajenie
 
Avatar Minera
 
Zarejestrowany: 2014-08
Wiadomości: 3
Dot.: Nawracające infekcje intymne

Cytat:
Napisane przez Rhez Pokaż wiadomość
Byłam dzisiaj u lekarza rodzinnego (przy okazji lekkiego przeziębienia postanowiłam załatwić też to...) i pani doktor przepisała mi Gynalgin. Mam nadzieję, że pomoże.
Miałam, stosowałam. Szczerze mówiąc, kiepsko mi pomógł... Z infekcją męczę się od prawie roku (ostatnio zmieniłam lekarza i również stwierdził infekcje) a do poprzedniego chodziłam średnio do 2 miesiące. Na pierwszej wizycie przepisał mase leków (w tym właśnie Gynalgin) a na następnej wizycie leczenie sie skończyło. Zbadał i nie wykrztusił ani słowa.
Teraz mam zamiar chodzić prywatnie. Na NFZ to jedna wielka spycholandia jak widać. Zbadać, stwierdzić, przepisać a potem niech sie dzieje co chce. Nie oni się męczą tylko my. Recepta przepisana, wykupiona, co więcej ich obchodzi.

---------- Dopisano o 14:17 ---------- Poprzedni post napisano o 14:14 ----------

Cytat:
Napisane przez Usiaczek95 Pokaż wiadomość
Cześć dziewczyny bardzo czesto cierpie na zapalenie pecherza (wystarczy otwarte okno w lazience albo, ze mnie przewieje i juz gotowe) w tym miesiacu mialam zapalenie juz z dwa razy :/ do tego od jakiegos czasu piecza okolice intymnei daja takie nieprzyjmne uczucie jakby mi sie chcialo siku ale nie mam parcia na pecherz (nie wiem dokladnie jak to wytlumaczyc ale boli i jest uciazliwe)
Od marca również cierpie na zapalenia pęcherza. Doskonale znam to uczucie i szczerze współczuje Mam je co miesiąc, regularnie, zawsze dokładnie tydzień po okresie. Byłam już u kilku lekarzy, przepisane mi wiele leków, efekt? Żaden. Nikt nie wie co mi jest.

Edytowane przez Minera
Czas edycji: 2014-09-03 o 13:19
Minera jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-09-03 14:17:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:04.