Gorąco po sytym posiłku - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-12-26, 15:31   #1
chionae
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103

Gorąco po sytym posiłku


Hej! Mam takie pytanie, ale moze zaczne od poczatku.

Mam chyba cos na ksztalt ED, bo mimo, ze jestem szczupla, to raczej licze kalorie i boje sie przytyc, wiec w sumie nie jem za wiele na codzien. Byc moze nawet za malo, no i wiecznie mi zimno.

Teraz jak przyjechalam na Swieta do domu to zauwazylam jedna rzecz - od paru dni chodze na okraglo syta, a juz na pewno nie glodna i caly czas musze sie rozbierac, bo mi goraco. A juz na pewno zdecydowanie cieplej niz na codzien, a dodam jeszcze, ze blok rodzicow jest nieocieplany i zawsze jest tu zimniej niz u mnie w domu, a to wlasnie w swoim domu ostatnio chodzilam naubierana, bo ciagle mi bylo zimno (byc moze dlatego, ze nie dojadalam).

Wiec pytanie teraz takie - czy to oznacza, ze mam swietny metabolizm i moge jesc ile chce i co chce i nie przytyje? A przynajmniej spokojnie wiecej niz jadam na codzien kiedy mi zimno? Prosilabym o odpowiedz kogos kto sie w miare zna, bo jestem zielona tutaj
chionae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-27, 07:46   #2
krystyna77
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2014-09
Wiadomości: 696
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

dziwna sprawa, ale energią ciała zarządza podświadomość.
krystyna77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 08:21   #3
chionae
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

Niewiele z tego zrozumiałam, poza tym to chyba niestety nie rozwiewa moich wątpliwości
chionae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 09:50   #4
dryda
Rozeznanie
 
Avatar dryda
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 799
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

Ale to, że jesteś stale syta i po jedzeniu zaraz Ci się robi gorąco,
to zauważyłaś dopiero na świętach, czy przed świętami też taka sytuacja miała miejsce?
W sumie do pozazdroszczenia, ale ciekawa jestem, czy to coś nagłego, czy stan stały?
dryda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-28, 18:05   #5
chionae
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

Wiesz, ja po prostu zauwazylam taka prawidlowosc teraz, ale uswiadomilam sobie, ze chyba u mnie jest tak juz od dluzszego czasu. Ale tak jak mowie, chyba ciagle nie dojadalam, wiec mi bylo wiecznie zimno - ale jak sie najem, czy po prostu zjem wiecej to od razu mi cieplej, wrecz goraco, jak sie ponapycham (nie raz taka sytuacja miala miejsce).

Do pozazdroszczenia? Ale czego konkretnie zazdroscisz?
A jak w koncu z tym metabolizmem? Ma to cos wspolnego? Musze wiedziec, czy w zwiazku z tym pytaniem powyzej moge jadac co chce i ile chce i czy nie przytyje
chionae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 08:32   #6
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

Cytat:
Napisane przez chionae Pokaż wiadomość
Hej! Mam takie pytanie, ale moze zaczne od poczatku.

Mam chyba cos na ksztalt ED, bo mimo, ze jestem szczupla, to raczej licze kalorie i boje sie przytyc, wiec w sumie nie jem za wiele na codzien. Byc moze nawet za malo, no i wiecznie mi zimno.

Teraz jak przyjechalam na Swieta do domu to zauwazylam jedna rzecz - od paru dni chodze na okraglo syta, a juz na pewno nie glodna i caly czas musze sie rozbierac, bo mi goraco. A juz na pewno zdecydowanie cieplej niz na codzien, a dodam jeszcze, ze blok rodzicow jest nieocieplany i zawsze jest tu zimniej niz u mnie w domu, a to wlasnie w swoim domu ostatnio chodzilam naubierana, bo ciagle mi bylo zimno (byc moze dlatego, ze nie dojadalam).

Wiec pytanie teraz takie - czy to oznacza, ze mam swietny metabolizm i moge jesc ile chce i co chce i nie przytyje? A przynajmniej spokojnie wiecej niz jadam na codzien kiedy mi zimno? Prosilabym o odpowiedz kogos kto sie w miare zna, bo jestem zielona tutaj
Nie jesz = zimno Ci.
Jesz = przestaje Ci być zimno i możesz chodzić ubrana normalnie.

Radzę Ci jeść, jeżeli chcesz dbać o zdrowie i ładną figurę. No chyba, że jesteś gotowa na suchą, pękającą, błyskawicznie starzejącę się skórę oraz na wypadające garściami włosy. Wtedy nie jedz.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 08:46   #7
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

Cytat:
Napisane przez nosferatku Pokaż wiadomość
Nie jesz = zimno Ci.
Jesz = przestaje Ci być zimno i możesz chodzić ubrana normalnie.
Też mi się tak wydaje
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-12-29, 11:39   #8
chionae
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

ale zaraz, to nie jest tak, ze nie jem. Oczywiscie, ze jem, kocham jedzenie, tylko tak o kminie, czy nie jest to przypadkiem za malo. Bo wlasnie jak zjem wiecej to wtedy mi sie robi cieplej. Ponawiajac pytanie kolejny raz - czy moge jesc wlasnie to wiecej i nie przytyc czy nie? Bo nie wiem w koncu jak to z tym metabolizmem i czy to moze byc jego wyznacznik
chionae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 14:23   #9
nosferatku
Zadomowienie
 
Avatar nosferatku
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 1 923
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

Cytat:
Napisane przez chionae Pokaż wiadomość
ale zaraz, to nie jest tak, ze nie jem. Oczywiscie, ze jem, kocham jedzenie, tylko tak o kminie, czy nie jest to przypadkiem za malo. Bo wlasnie jak zjem wiecej to wtedy mi sie robi cieplej. Ponawiajac pytanie kolejny raz - czy moge jesc wlasnie to wiecej i nie przytyc czy nie? Bo nie wiem w koncu jak to z tym metabolizmem i czy to moze byc jego wyznacznik
Jak nie napiszesz, co jesz i w jakich ilościach, to Twoje "więcej" i "mniej" nic nam nie powie.

Jeżeli po posiłku robi Ci się ciepło, a normalnie jest Ci zimno, to prawdopodobnie jesz za mało.
nosferatku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-29, 17:34   #10
chionae
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

ale chodzilo mi o to, ze po prostu slyszalam gdzies, ze jezeli tak wlasnie sie dzieje (czyli ze energia z jedzenia zamieniana jest od razu w cieplo) to wtedy taka osoba ma swietny metabolizm i nie tyje jesli je za duzo. Od poczatku chodzi mi o odpowiedz na to wlasnie pytanie czy to prawda
chionae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-30, 06:47   #11
haneczka28
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: z domu:)
Wiadomości: 166
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

Też miałam podobnie. Lekarz polecił mi ziołka http://www.bdsklep.pl/vitax-20x1-5g-...olowa,id-43919 Narazie problem znikł
haneczka28 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-12-30, 11:08   #12
Miluchova
Zadomowienie
 
Avatar Miluchova
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 1 354
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

To jest normalne, że organizm potrzebuje energii, żeby utrzymać ciepło. Jak jesz za mało, to pewne funkcje zostają zaburzone, organizm tak jakby odłącza pewne rzeczy, żeby móc utrzymać m.in pracę serca. Jeżeli je się za mało, to praktycznie od razu idzie odczuć lód w palcach rąk i nóg.

Nikt Ci nie powie, o ile za mało jesz, bo musiałabyś wkleić chociaż swój jadłospis. Jestem więcej niż pewna, że jak będziesz jadła więcej, to nie przytyjesz, bo takie zimno jest oznaką niedojadania. Nie utyjesz, gdy Twój bilans kaloryczny jest na zerowym poziomie.
Miluchova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 07:53   #13
chionae
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

Dzięki, w końcu coś więcej wiem tylko zobacz, mi się robi ciepło dopiero wtedy kiedy tak jak wczoraj zjem wielki obiad (kawał ryby, ziemniaki, buraki) a potem jeszcze batona i dopiero wtedy przestałam myśleć o jedzeniu, zrobiło mi się ciepło i byłam syta. Tylko ze przecież to była bomba kalorii, jak to możliwe, że tyle bym jej potrzebowała i nie przytyla? (mam 19 lat, 48kg, 162cm wzrostu i zero ruchu). Przecież to samo w święta - musialam pozerac z 3000kcal dziennie i nie wierze, ze to nie za dużo, a tylko wtedy mi było non stop ciepło.

Edytowane przez chionae
Czas edycji: 2014-12-31 o 08:02
chionae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-12-31, 11:33   #14
Miluchova
Zadomowienie
 
Avatar Miluchova
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Żywiec
Wiadomości: 1 354
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

Ale kawał ryby, ziemniaki, buraki i baton to z 600kcal - no chyba, że jesz porcje jak król i baton kilogramowy. To wcale nie jest dużo
Miluchova jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 18:16   #15
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 677
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

Jak będziesz jadła ZA dużo to pewnie przytyjesz.

Co do ciepła to w moim otoczeniu się nie sprawdza Twoja teoria - tzn na pewno jeśli nie dojadasz to jest Ci zimno, nic dziwnego. Ale to, że komuś jest ciepło nie znaczy, że ma super metabolizm - moja siostra jest chudzielcem, nie może za nic przytyć a jest jej wiecznie zimno, ja kiedyś miałam 0 ruchu i fatalny metabolizm a było mi ciepło (pewnie tłuszcz grzał ), potem dorobiłam się świetnego metabolizmu jak na moje możliwości ale byłam już mocno szczupła i stałam się zmarzluchem. U znajomych podobnie, jednym jest ciepło, innym nie a nie ma to zbytniego związku z wagą, może bardzo szczupłym osobom jest zimniej, ale wątpię żeby z niedojedzenia.
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 22:24   #16
chionae
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

Serdeczne dzięki dziewczyny za pomoc, ale niestety i tak wciąż nie wiem co z tym fantem zrobić... Jestem wiecznie głodna jakbym nie dojadala, ale przecież i tak nie spozywam małych porcji. Ja to musze zjeść tak minimum 600kcal w posiłku żeby mieć dość a to niemożliwe żebym aż tyle potrzebowała i nie przytyla.... A najśmieszniejsze, że problem trwa dopiero kilka miesięcy, kiedyś mogłam jeść mniej, żeby się nasycić.
chionae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-01, 22:46   #17
Wenress
Zakorzenienie
 
Avatar Wenress
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 5 677
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

A ile jesz posiłków? Bo jeśli 3 to nie dziwię się, że muszą mieć 600kcal i w ogóle co jesz? Bo można zjeść ogromną jajecznicę z chlebem razowym i się najeść albo owocowy jogurt z kupnym cukrowym musli i być głodnym a kcal tyle samo...
No i w ogóle skąd ten ciągły strach o tycie, przytyłaś cokolwiek? Jeśli nie to jedz do syta, po co się chcesz głodzić?
__________________


Ćwiczę!
Wenress jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 09:06   #18
chionae
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

5 posiłków, średnio co 3h. Nie wyobrażam sobie ze musiałabym tyle razy po 500kcal wsuwac i nie tyć... Jestem zrozpaczona, ale chyba po prostu muszę to przetestować.

Jem dobrze - np. Ciemny chleb z szynka i warzywami (ale żeby poczuć sytości i wytrzymać 3h to musiałabym z 5 kromek), owsianki, mięso z kasza i warzywami, kefir z owocem - tego typu rzeczy. Z tym, że żeby w końcu nie myśleć o jedzeniu musiałabym jadać podwójne porcję a jak to możliwe żeby mi się zwiększyło zapotrzebowanie... Nie wiem już co robić za nic w świecie nie chcę przytyć!

Edytowane przez chionae
Czas edycji: 2015-01-02 o 09:07
chionae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 09:21   #19
favianna
Zakorzenienie
 
Avatar favianna
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 7 136
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

Cytat:
Napisane przez chionae Pokaż wiadomość
Hej! Mam takie pytanie, ale moze zaczne od poczatku.

Mam chyba cos na ksztalt ED, bo mimo, ze jestem szczupla, to raczej licze kalorie i boje sie przytyc, wiec w sumie nie jem za wiele na codzien. Byc moze nawet za malo, no i wiecznie mi zimno.

Teraz jak przyjechalam na Swieta do domu to zauwazylam jedna rzecz - od paru dni chodze na okraglo syta, a juz na pewno nie glodna i caly czas musze sie rozbierac, bo mi goraco. A juz na pewno zdecydowanie cieplej niz na codzien, a dodam jeszcze, ze blok rodzicow jest nieocieplany i zawsze jest tu zimniej niz u mnie w domu, a to wlasnie w swoim domu ostatnio chodzilam naubierana, bo ciagle mi bylo zimno (byc moze dlatego, ze nie dojadalam).

Wiec pytanie teraz takie - czy to oznacza, ze mam swietny metabolizm i moge jesc ile chce i co chce i nie przytyje? A przynajmniej spokojnie wiecej niz jadam na codzien kiedy mi zimno? Prosilabym o odpowiedz kogos kto sie w miare zna, bo jestem zielona tutaj
To czy jest ciepło po posiłku zależy od rodzaju jedzenia. Polecam poczytać TMC - tradycyjna medycynę chińska i kuchnie 5ciu przemian. Mi po kanapkach które są wychladzajace jest zawsze zimno. Po kaszy jaglanej , ziemniekach i zupach zawsze szybko mi ciepło. To są wysoko energetyczne węglowodany, w dodatku takie których przetwarzanie trochę trwa bo nie są proste (jak cukier). U mnie dokładnie sprawdza się to co mówi tcm o naturze ochladzajacej lub rozgrzewającej pokarmów.
Co do ilości, jesteś w wieku w którym metabolizm jest bardzo sprawny, pierwsze zwolnienie następuje po 30ce. Moim zdaniem potrzebujesz więcej jedzenia złożonych węglowodanów i więcej ruchu, będzie Ci ciepło, zobaczysz sama. Zwłaszcza że mówisz ze marzniesz . Ja około 20ki ważyłam 50kg na moje 170 cm wzrostu i zawsze marzlam strasznie. Jak przytyłam do 58-60 przestałam.

Edytowane przez favianna
Czas edycji: 2015-01-02 o 09:22
favianna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-02, 10:06   #20
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

Cytat:
Napisane przez chionae Pokaż wiadomość

Mam chyba cos na ksztalt ED, bo mimo, ze jestem szczupla, to raczej licze kalorie i boje sie przytyc, wiec w sumie nie jem za wiele na codzien. Byc moze nawet za malo, no i wiecznie mi zimno.
To jest główny problem, a nie to, że ci gorąco po normalnym posiłku.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-02, 17:51   #21
chionae
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

Cholera to już nie wiem co i ile mam jeść
chionae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 13:12   #22
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

Poczytać o zbilansowanej diecie, obliczyć potrzebną dawkę kalorii nie bać się, że na tym przytyjesz.
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-04, 20:26   #23
chionae
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 103
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

Brzmi madrze, ale z ta dawka kalorii to wszedzie pisza inaczej, wiec niestety znowu problem :/
chionae jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-01-05, 09:37   #24
201607040946
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 20 500
Dot.: Gorąco po sytym posiłku

To jedz więcej i obserwuj organizm
201607040946 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-01-05 10:37:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:12.