problematyczna cera....klopot z dobraniem podkladu - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Makijaż - pytania do wizażystki

Notka

Makijaż - pytania do wizażystki Miejsce, w którym rozmawiamy o wizażu, stylizacji, kosmetykach kolorowych oraz trendach w makijażu. Masz pytanie? Zadaj je wizażystce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2005-11-02, 17:54   #1
norolim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 75
Exclamation

problematyczna cera....klopot z dobraniem podkladu


a wiec mam cere MOCNO przetluszczajaca sie z tendencja do roznych niespodzianek .Generalnie podklady reklamowane jako matujace na mojej buzi nie spelniaja zadania...i tak swiece sie po 30min-1h od nalozenia. O skore dbam uzywam kosmetykow do jej rodzaju przeznaczonych( zel tonik krem,pilling raz w tyg)
Szukam wiec podkladu ktory dobrze ukryje rozne syfiaste sprawy, ale przy okazji nie splynie z twarzy po 2-3 h,dodam tez ze poprawianie makijazu w ciagu dnia sprawia mi nieco klopotow bo po mimo usuniecia nadmiaru "tluszczu" z twarzy puder sie poprostu przykleja .....i to po hamaku widac....wrrr
help...
norolim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-02, 18:58   #2
nimfa_nr1
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Avatar nimfa_nr1
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 411
Dot.: problematyczna cera....klopot z dobraniem podkladu

przeszukaj forum! Takich wątkuw są tysiące!Zeby zmatowić użyj bibułek matujących.polecam true match loreala (mój nowy nabytek , 38 zł) bardzo dobry jest
nimfa_nr1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 10:44   #3
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: problematyczna cera....klopot z dobraniem podkladu

Zerknij w KWC na podłady: Double Wear Estee Lauder, Teint Idole Lancome, Silky Smooth Foundation Guerlain, Multi-Matte Clarins, Ideal Balance L'Oreal, True Match L'Oreal, Dream Matte Mousse Maybelline, czy Smart Skin Pupa.

A na przyszłość: zanim zadasz pytania skorzystaj z wyszukiwarki. Archiwum jest bardzo bogate i jest 90% szans, że znajdziesz interesującą Cię odpowiedź.

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 12:21   #4
ahgatta
Raczkowanie
 
Avatar ahgatta
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 474
Dot.: problematyczna cera....klopot z dobraniem podkladu

Polecam double wear estee lauder, jak dla mnie na razie najlepszy, choć kolorki brzydkie, ale i tak po kilku godz trzeba użyć bibułek matujących i przypudrować nosek. Niestety nie ma ideału dla takich jak my..
Poza tym codziennie rano myję twarz żelem bioderma sebium, potem nakładam lekki krem, a po 15 min robię makijaż. Nakładam pod podkład bazę (choć wydaje mi się, że zmniejsza ona krycie podkładu, jednak tylko dzięki niej udaje mi się równomiernie nałożyć ten podkład i w ciągu dnia się on nie 'zbija')
ahgatta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 14:22   #5
norolim
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 75
Dot.: problematyczna cera....klopot z dobraniem podkladu

no wlasnie czytalam na KWC o double wear ale poprostu boje sie tej ceny....
moja szuflada peka w szwach od ilosci nie trafionych podkladow...poprostu bardzo sie boje ze znowu zle trafie a cena jest wysoka
norolim jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 16:43   #6
fascynacja25
Raczkowanie
 
Avatar fascynacja25
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: Warszawa/Radom
Wiadomości: 466
Dot.: problematyczna cera....klopot z dobraniem podkladu

Cytat:
Napisane przez norolim
no wlasnie czytalam na KWC o double wear ale poprostu boje sie tej ceny....
moja szuflada peka w szwach od ilosci nie trafionych podkladow...poprostu bardzo sie boje ze znowu zle trafie a cena jest wysoka
Niestety dla buzi problematycznej ( np jak moja ) ciężko znaleźć coś tanieg i dobrego Uwierz przetestowałam prawie wszystkie możliwe podkłady i zostałam na stałe przy trzech:
1. Estee Double wear 140 zł
2. La Roche Posay Unifiance 70 zł
3. Revlon Colorstay wersja bez pompki 70 zł

Tańsze podkłady często zatykają pory, ścierają się w błyskawicznym tempie albo nie kryją niedoskonałości

Sama musisz metodą prób i błędów osnaleźć ten właściwy
Pozdrawiam
__________________
Kocham Cię nie za to jaki jesteś lecz za to jaka jestem ja kiedy jestem zTobą...


fascynacja25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2005-11-03, 17:30   #7
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: problematyczna cera....klopot z dobraniem podkladu

Cytat:
Napisane przez norolim
no wlasnie czytalam na KWC o double wear ale poprostu boje sie tej ceny....
moja szuflada peka w szwach od ilosci nie trafionych podkladow...poprostu bardzo sie boje ze znowu zle trafie a cena jest wysoka
Dlatego też w wolnym czasie wybierz się do Sephory i poproś o wykonanie kilku próbek podkładów, które Cię zainteresowały. Rzeczywiście, kwota rzędu 140-190 zł. za podkład jest niemała, a warto spróbować tym bardziej, że Panie bardzo chętnie takiej pomocy udzielają. Zawsze możesz też wypróbować kilka wariantów kolorystycznych danego podkładu, bo jego kompatybilność z cerą swoją drogą, a dobrze dobrany odcień swoją

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2005-11-03, 17:35   #8
Anahstasia
Zakorzenienie
 
Avatar Anahstasia
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 5 789
Dot.: problematyczna cera....klopot z dobraniem podkladu

Cytat:
Napisane przez fascynacja25
Niestety dla buzi problematycznej ( np jak moja ) ciężko znaleźć coś tanieg i dobrego
Dokładnie. Nie znaczy to, że dobre i tanie nie jest niemożliwe, po prostu do cery, która już ma problemy lepiej doinwestować kupując również pewny i bezpieczny podkład. Ważne żeby nie miał własciwości komodogennych, żeby nie wysuszał i żeby dobrze współgrał z kremami leczniczymi jakie stosujesz na codzień. Szkoda podkładem dokładać sobie roboty i jeszcze większego stresu związanego z utrzymaniem twarzy
Ponadto przy wyborze podkładu kieruj się również własnymi preferencjami. Czy może być nieco ciężkawy (jak Colorstay), czy znów ma być bardzo leciutki (jak Multi-Matte). Czy masz porcelanowo jasną cerę, czy lekko opaloną (i wówczas możesz stosować najjaśniejszy odcień Double Wear - Fresco, który choć najjaśniejszy w palecie, w praktyce jest stosunkowo ciemny).

Pozdrawiam!
Anahstasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Makijaż - pytania do wizażystki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:40.