Konwencja! Udało się! - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-02-06, 10:37   #1
Ifigienia
Raczkowanie
 
Avatar Ifigienia
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 46

Konwencja! Udało się!


Sejm RP ratyfikował Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet, zgodnie z oczekiwaniami społeczeństwa!
Na-re-szcie.
Radujmy się, bo Polska wkracza w XXI wiek.

Głosowało: 437
Za: 254
Przeciw: 175
Wstrzymało się: 8
Nie głosowało: 22

Jestem podekscytowana, zachwycona i uradowana.
a Wy?
__________________

-all right, everybody be cool, this is a robbery!
-any of you fukcing pricks move, and I'll execute every motherfukcing last one of ya!
Ifigienia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 10:44   #2
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Konwencja przeciw przemocy wobec kobiet, co o tym sądzicie?

Pewnie nie jedna osoba słyszała o tym, wczoraj w sejmie była całkiem spora awantura, brakowało tylko siadaj kurduplu.
Wiadomo jedni (wiadomo kto) widzieli tu promocję homoseksualizmu i byli przeciw, kler widzi tu "neomarksistowską ideologię gender".

Dla mnie to już naprawdę absurd że ciągle widzi się jakiś spisek, to ciągłe doszukiwanie się wszędzie promocji homoseksualizmu, genderyzmu, zamiast starać się robić coś aby pomóc tym których się krzywdzi.

Tutaj jej projekt:
http://kozlowska-rajewicz.pl/wp-cont...sadnieniem.pdf

Sądzicie że to dobry pomysł? Czy może żeby tego nie wprowadzać bo to coś złego i szkodliwego dla kraju?
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 10:54   #3
201604181004
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 47 595
Dot.: Konwencja! Udało się!

a gdzie zwalczanie przemocy wobez mężczyzn, dzieci i zwierząt?

o ile wobec dzieci wszyscy są wyczuleni to co ze zwierzętami albo mężczyznami? ci drudzy częściej są ofiarą przemocy psychicznej.
201604181004 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 11:39   #4
kennedy
Zakorzenienie
 
Avatar kennedy
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 18 401
Dot.: Konwencja! Udało się!

Fajnie.

Jednoczesnie brakuje mi w njusach informacji o tym ze odrzucono projekt o podniesieniu kwoty wolnej od podatku.

Jest zle moje panie.
__________________
Kiedy kobiety kogoś poznają to myślą, że to fajny facet. Jest już wstępnie zaakceptowany jako partner, a później może to tylko zepsuć lub nie. Kiedy mężczyźni kogoś poznają to myślą: „Ma niezłe nogi”.
kennedy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 16:24   #5
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Konwencja! Udało się!

Cytat:
Napisane przez kennedy Pokaż wiadomość
Fajnie.

Jednoczesnie brakuje mi w njusach informacji o tym ze odrzucono projekt o podniesieniu kwoty wolnej od podatku.

Jest zle moje panie.
Ano.

Teraz możemy sobie wzajemnie uścisnąć dłonie, bo zlikwidowaliśmy przemoc w kraju, i z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku rozejść się do domów.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 18:39   #6
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Konwencja! Udało się!

Znając życie nic to nie zmieni, zabraknie jak zawsze kasy i wszystko będzie jak było. No może się zmieni za 100 lat.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 18:46   #7
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Konwencja! Udało się!

Muszę w końcu dokładnie przeczytać treść tej konwencji, dopiero wtedy się wypowiem.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-02-06, 20:22   #8
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Konwencja! Udało się!

A co między innymi zawiera ta Konwencja? Nie chodzi mi o całą, ale o przykłady chociaż. Moja aktywnie walcząca o to koleżanka nie potrafiła podać ani jednego, a jestem ciekawa.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-06, 20:27   #9
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Konwencja! Udało się!

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
A co między innymi zawiera ta Konwencja? Nie chodzi mi o całą, ale o przykłady chociaż. Moja aktywnie walcząca o to koleżanka nie potrafiła podać ani jednego, a jestem ciekawa.
To chyba mamy wspólną koleżankę, bo jedna z moich też się tym emocjonowała, a nie wiedziała, nawet z grubsza, o co chodzi W poniedziałek może uda mi się to przeczytać.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 00:57   #10
michal100
Zadomowienie
 
Avatar michal100
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Zamość
Wiadomości: 1 825
Dot.: Konwencja! Udało się!

Jeszcze chyba nie ma się z czego cieszyć. Jeżeli w tym roku zmienią się władze państwowe to decyzja o przyjęciu konwencji antyprzemocowej (chyba jakoś tak się nazywa) będzie uznana za niezaistniałą. Przynajmniej tak mówią w PiS stwierdzając przy okazji,że tekst konwencji jest źle przetłumaczony i Prezydent podobno może dostać do podpisu inny tekst - czy to prawda to ja nie wiem,ale w tym kraju nic mnie już nie dziwi więc bałagan w tłumaczeniu to nic wielkiego jak na polskie warunki...
__________________
Utrzymuję w domu bałagan aby w razie włamania złodziej potknął się o coś i umarł
michal100 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 08:42   #11
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Konwencja! Udało się!

może nie o tłumaczenie chodzi, a o wymówkę prezydenta, przez większą propagandę i nagonkę ze strony kościoła, w końcu wybory blisko i może liczą że jak kościół zacznie prowadzić wojnę z Komorowskim aby ten nie podpisał to nagle ten zmięknie i nie podpisze.

a tak swoją drogą to w sejmie przydałby się psychiatra, ewentualnie wyjazd do psychiatryka na pewien czas dla elity z PiS, bo wszędzie widzą gender i jakieś furtki dla wprowadzania legalizacji związków homoseksualnych.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-07, 09:32   #12
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Konwencja! Udało się!

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
A co między innymi zawiera ta Konwencja? Nie chodzi mi o całą, ale o przykłady chociaż. Moja aktywnie walcząca o to koleżanka nie potrafiła podać ani jednego, a jestem ciekawa.
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=800941 tu jest link gdzie można w skrócie przeczytać.
Ja czytałam i się nie dziwię, że były jakieś burze, są miejsca dziwnie sformułowane, nie sprecyzowane i właściwie można pod nie podpiąć wszystko. Więc nie dziwię się ,że niektórzy wpadają w paranoję.
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 09:35   #13
deszczowypies
Zakorzenienie
 
Avatar deszczowypies
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 7 190
Dot.: Konwencja! Udało się!

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
A co między innymi zawiera ta Konwencja? Nie chodzi mi o całą, ale o przykłady chociaż. Moja aktywnie walcząca o to koleżanka nie potrafiła podać ani jednego, a jestem ciekawa.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Konwenc...zemocy_domowej na Wikipedii można znaleźć na szybko co najważniejsze postanowienia.

Na mój gust ten sam problem co zawsze - sporo obietnic, tylko co z tego, skoro ważne jest jak prawo jest realizowane. Obecny kodeks postępowania karnego też zawiera sporo postanowień zwalczających przemoc w rodzinie, więc nie sądzę, by zastąpienie przepisów nowymi zmieniło cokolwiek w praktyce.
__________________

deszczowypies jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 10:44   #14
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Konwencja antyprzemocowa ? Dyskusja. (osoby które powierzchownie się zapoznały).

Co o niej sądzicie ? Plusy, minusy ? Myślicie, że zwiększy odsetek przemocy wobec kobiet czy zwiększy ?
Wpływy negatywne lub pozytywne ?
Treść:
http://amnesty.org.pl/uploads/media/...bec_kobiet.pdf

Edytowane przez DopplegangerEddarda
Czas edycji: 2015-02-07 o 11:04
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 11:31   #15
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Konwencja! Udało się!

zamiast zmieniać przepisy, należałoby wziąć się za sędziów i prokuratorów którzy mając możliwości zawsze robią wszystko aby pijanym kierowcom, ludziom pokroju Froga, czy właśnie takim np damskim bokserom krzywda się nie działa.
bo co z tego że zmienią przepisy, zaostrzą nawet prawo jak sędzia i tak da standardowo najniższy wymiar kary bo wynajdzie miliard okoliczności łagodzących, a sprawa ciągnąć się będzie latami.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 12:10   #16
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Konwencja! Udało się!

"d. zacieśnianie międzynarodowej współpracy mającej na celu likwidację
przemocy wobec kobiet i przemocy domowej;"
Wprowadzamy konwencję wprowadzaną w innych krajach EU. Gdzie jak widać nic ona nie dała bo to w Polsce mamy jeden z najniższych stosunków przemocy. 19% podczas gdy średnia to 35%
Bardzo lubimy mówić w czym jesteśmy gorsi. Jakie to kobiety puszczalskie a faceci brudni i zacofani. A tu proszę w takich "idealnych" skandynawskich krajach jest najwięcej przemocy.
http://pikio.pl/bzdury-feminazizmu-c...ego-mezczyzny/

"1. Strony podejmą działania niezbędne do promowania zmian wzorców społecznych
i kulturowych dotyczących zachowania kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia
uprzedzeń, zwyczajów, tradycji
oraz innych praktyk opartych na idei niższości kobiet
lub na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn"
Czyli jak w przypadku mojej cioci i wujka gdzie to on jest tym gotującym, piorącym i prasującym. Wszystko jest ok. Ale odwrotnie już nie ?
I wykorzenianie czegoś co jest naszą tożsamością by zmniejszyć przemoc wobec kobiet która i tak jest najniższa. Być może właśnie dzięki naszej tradycji i kultury (dziewczyn się nie bije, przepuszcza w drzwiach, trzeba być uprzejmym i miłym).

A to tylko pierwsze kilkanaście stron. Nie jestem żadnym prawnikiem, nie mam zbyt dużego pojęcia nawet o Kodeksie Ruchu Drogowego a to wszystko sprawia wrażenie tworzenia wszelakich furtek.
I słyszałem parę opinii podobnych właśnie do tej mojej.

http://wpolityce.pl/polityka/232700-...po-ratyfikacji
Uwaga! Artykuł napisany przez kobietę.


A na fb stronie PO są kasowane "niewygodne" posty z zapytaniem o odrzucenie zwiększenia kwoty wolnej od podatku.
http://pikio.pl/po-na-facebooku-usuw...ej-od-podatku/

Edytowane przez DopplegangerEddarda
Czas edycji: 2015-02-07 o 12:35
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 12:37   #17
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Konwencja! Udało się!

Cytat:
Napisane przez DopplegangerEddarda Pokaż wiadomość
[/B]
"1. Strony podejmą działania niezbędne do promowania zmian wzorców społecznych
i kulturowych dotyczących zachowania kobiet i mężczyzn w celu wykorzenienia
uprzedzeń, zwyczajów, tradycji
oraz innych praktyk opartych na idei niższości kobiet
lub na stereotypowym modelu roli kobiet i mężczyzn"
Popierasz uprzedzenia i dyskryminację stereotypami, że tak Cię to oburza? Poza tym z pewnością nie chodzi tutaj o to by faceci zaczęli ubierać się w sukienki, a kobiety zapuszczać włosy na klacie (jak pewnie myśli kościół i pis) tylko o krzywdzące stereotypy, które mogą prowadzić do naruszenia czyjegoś prawa.

Edytowane przez 201605090949
Czas edycji: 2015-02-07 o 12:39
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 12:53   #18
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Konwencja! Udało się!

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Popierasz uprzedzenia i dyskryminację stereotypami, że tak Cię to oburza? Poza tym z pewnością nie chodzi tutaj o to by faceci zaczęli ubierać się w sukienki, a kobiety zapuszczać włosy na klacie (jak pewnie myśli kościół i pis) tylko o krzywdzące stereotypy, które mogą prowadzić do naruszenia czyjegoś prawa.
Jakakolwiek ingerencja państwa w związki pomiędzy kobietami i mężczyznami jest zła. Szczególnie za pieniądze podatników. Spójrzmy prawdzie w oczy. Jedyni którzy na tym zarobią to Ci którzy zostaną powołani do tego by walczyć z sterotypami, tradycją, kulturą.

I nie twierdzę ze stereotypy są czymś dobrym. Lecz zawsze będą. Polak to świnia i brudas a Polka to puszczalska blondyna szukająca za granicą kolesia by rozłożyć mu nogi. Żona wkurza to można ją zlać. Facet wkurzy to może dostać z liścia czy patelnią. A matka będzie zawsze lepszym rodzicem dlatego w przypadku rozwodów zazwyczaj dzieci są oddawane matce.

A to, że niektórzy ludzie w to wierzą to już ich sprawa. Bo gdybym mógł dokształcić jakąś cześć społeczeństwa to bym to zrobił w kierunku ekonomii np. nie walki ze stereotypami.

Zresztą pomimo trendów na metroseksualnych facetów (nie mam nic do takich). Może się mylę ale rośnie popyt na tych dominujących, w życiu, łóżku (popularność takiej hały jak Grey).

Edytowane przez DopplegangerEddarda
Czas edycji: 2015-02-07 o 12:55
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 12:58   #19
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Konwencja! Udało się!

Jeśli da to możliwość egzekwowania swojego prawa, to jestem za. A takimi stereotypami i zachowaniami jak wymieniasz zwykle trudnią się ludzie prymitywni, sensowna argumentacja na takich nie działa, więc tym bardziej przyda się na nich przymus prawny.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-02-07, 13:06   #20
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Konwencja! Udało się!

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Jeśli da to możliwość egzekwowania swojego prawa, to jestem za. A takimi stereotypami i zachowaniami jak wymieniasz zwykle trudnią się ludzie prymitywni, sensowna argumentacja na takich nie działa, więc tym bardziej przyda się na nich przymus prawny.
Mam GDZIEŚ opinię idiotów. Tym bardziej w pierdołach. Dziwi mnie to, że i jedni i drudzy z jakąś manią na temat gender, homo itp. uczepili się bardziej tego niż tego głosowania odnośnie kwoty wolnej od podatku która ułatwiła by życie większości.

Widzisz ty uczepiłaś się reszty. Rzeczy mniej istotnych. Co z tymi różnymi furtkami prawnymi i mętnością prawną ? Tym, że człowiek sam wybiera czy jest kobietą czy facetem (przynajmniej to załatwia parytety ).
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 13:08   #21
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Konwencja! Udało się!

Tylko że Ci idioci potrafią się znęcać nad słabszymi.

To czy człowiek jest kobietą czy mężczyzną wg prawa może wybrać już teraz i nie jest to nic nowego, bo w polskim prawie ma miejsce od kilkudziesięciu lat.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 13:11   #22
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Konwencja! Udało się!

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Tylko że Ci idioci potrafią się znęcać nad słabszymi.

To czy człowiek jest kobietą czy mężczyzną wg prawa może wybrać już teraz i nie jest to nic nowego, bo w polskim prawie ma miejsce od kilkudziesięciu lat.
Każdy się potrafi znęcać nad słabszymi. Było, jest i będzie. A państwo nie jest rozwiązaniem. Rozwiązaniem jest eliminowanie takich ludzi ze swojego środowiska. Ciemnogrodu nikt nie lubi.

Widocznie wprowadza to coś nowego skoro zwrócono na to uwagę.

Edytowane przez DopplegangerEddarda
Czas edycji: 2015-02-07 o 13:13
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 13:13   #23
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Konwencja! Udało się!

A co właściwie się udało przegłosowali głupkowaty akt prawny, który w kwestii przemocy nic nie zmieni ale nie o to autorom chodziło.

Naszym posłom chodziło tylko aby znowu móc toczyć dyskusje ideologiczne bo można cały burdel w kraju takimi kłótniami przykryć.
A owieczki z lewa (pobożne vs. bezbożne) podniecającą się tabletką po, związkami partnerskimi, homo itp. a np. o kwocie wolniej od podatku to szkoda czasu na dyskusję. Więc dalej będą strzyc owieczki i opowiadać im bajeczki.
__________________
<ciach_reklama>
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 13:15   #24
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Konwencja! Udało się!

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
A co właściwie się udało przegłosowali głupkowaty akt prawny, który w kwestii przemocy nic nie zmieni ale nie o to autorom chodziło.

Naszym posłom chodziło tylko aby znowu móc toczyć dyskusje ideologiczne bo można cały burdel w kraju takimi kłótniami przykryć.
A owieczki z lewa (pobożne vs. bezbożne) podniecającą się tabletką po, związkami partnerskimi, homo itp. a np. o kwocie wolniej od podatku to szkoda czasu na dyskusję. Więc dalej będą strzyc owieczki i opowiadać im bajeczki.
Własnie to jest najgorsze.
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 13:15   #25
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Konwencja! Udało się!

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
A owieczki z lewa (pobożne vs. bezbożne) podniecającą się tabletką po, związkami partnerskimi, homo itp. a np. o kwocie wolniej od podatku to szkoda czasu na dyskusję. Więc dalej będą strzyc owieczki i opowiadać im bajeczki.
Tobie chyba też, bo nie widziałem byś założył dyskusję na ten temat.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 13:34   #26
kalina121
Wtajemniczenie
 
Avatar kalina121
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 2 312
Dot.: Konwencja! Udało się!

Ja myślę ,że nic z tego i tak nie wyjdzie.
Wczoraj w tv oglądałam wywiad z jakąś kobietą(nazwiska nie pamiętam) ona mówiła, jak to jest źle ,że nie ma kasy na uruchomienie całodobowej niebieskiej linii, niema na ośrodki pomocy dla takich kobiet, niema na pomoc prawną,psychologiczną itp.
Niby potrzebujemy więcej środków na tak zwaną profilaktykę- znowu w szkołach i przedszkolach (ktoś będzie musiał napisać odpowiedni program ) będą prowadzić zajęcia "uświadamiające", że przemoc to zło( jeśli rodzina jest normalna to dziecko i tak to wie, a jeśli dysfunkcyjna to czemu dziecko ma posłuchać jakiegoś nauczyciela/psychologa i zaprzestać przemocy- czy my tego nie przerabiamy teraz? ).Na to wszystko potrzebne są pieniądze, a wątpię ,że nawet jeśli się znajdą to trafią do potrzebujących.

A cała ta konwencja jest napisana tak ogólnie ( z nadużywaniem słow "żaden", każdy" itp) że pod to przemoc można wiele rzeczy podciągnąć i jest wiele luk do nadużyć. Więc co niby to zmieni?

Co do tego,że niektórzy popadają w paranoję i widzą w tym "zwalczaniu tradycji" -chodzenie przez facetów w sukienkach.
Zmiana obyczajów i tak już jest, niema "tradycyjnego" podziału ról w małżeństwach -matki pracują(jeśli chcą), ojcowie siedzą na urlopach (jeśli chcą) co raz więcej facetów angażuje się w wychowanie dzieci,dziadkowie porzucili opiekę nad dziećmi i spędzają emerytury inaczej- to się dzieję samo przez siebie,może w dużych miastach szybciej w małych wolniej , ale żadna konwencja tej zmiany "ról" ani nie przyśpieszy ani nie opóźni- to co zmieni jej podpisanie?
kalina121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 13:41   #27
DopplegangerEddarda
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 5 762
Dot.: Konwencja! Udało się!

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Ja myślę ,że nic z tego i tak nie wyjdzie.
Wczoraj w tv oglądałam wywiad z jakąś kobietą(nazwiska nie pamiętam) ona mówiła, jak to jest źle ,że nie ma kasy na uruchomienie całodobowej niebieskiej linii, niema na ośrodki pomocy dla takich kobiet, niema na pomoc prawną,psychologiczną itp.
Niby potrzebujemy więcej środków na tak zwaną profilaktykę- znowu w szkołach i przedszkolach (ktoś będzie musiał napisać odpowiedni program ) będą prowadzić zajęcia "uświadamiające", że przemoc to zło( jeśli rodzina jest normalna to dziecko i tak to wie, a jeśli dysfunkcyjna to czemu dziecko ma posłuchać jakiegoś nauczyciela/psychologa i zaprzestać przemocy- czy my tego nie przerabiamy teraz? ).Na to wszystko potrzebne są pieniądze, a wątpię ,że nawet jeśli się znajdą to trafią do potrzebujących.

A cała ta konwencja jest napisana tak ogólnie ( z nadużywaniem słow "żaden", każdy" itp) że pod to przemoc można wiele rzeczy podciągnąć i jest wiele luk do nadużyć. Więc co niby to zmieni?

Co do tego,że niektórzy popadają w paranoję i widzą w tym "zwalczaniu tradycji" -chodzenie przez facetów w sukienkach.
Zmiana obyczajów i tak już jest, niema "tradycyjnego" podziału ról w małżeństwach -matki pracują(jeśli chcą), ojcowie siedzą na urlopach (jeśli chcą) co raz więcej facetów angażuje się w wychowanie dzieci,dziadkowie porzucili opiekę nad dziećmi i spędzają emerytury inaczej- to się dzieję samo przez siebie,może w dużych miastach szybciej w małych wolniej , ale żadna konwencja tej zmiany "ról" ani nie przyśpieszy ani nie opóźni- to co zmieni jej podpisanie?
Muszą
DopplegangerEddarda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 13:49   #28
dominikmeller25
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 4 166
Dot.: Konwencja! Udało się!

Cytat:
Napisane przez kalina121 Pokaż wiadomość
Zmiana obyczajów i tak już jest, niema "tradycyjnego" podziału ról w małżeństwach -matki pracują(jeśli chcą), ojcowie siedzą na urlopach (jeśli chcą) co raz więcej facetów angażuje się w wychowanie dzieci,dziadkowie porzucili opiekę nad dziećmi i spędzają emerytury inaczej- to się dzieję samo przez siebie,może w dużych miastach szybciej w małych wolniej , ale żadna konwencja tej zmiany "ról" ani nie przyśpieszy ani nie opóźni- to co zmieni jej podpisanie?
a to zdaniem biskupów jest winą gender!
zresztą był nawet jakiś list w tej sprawie, a sam byłem świadkiem w kościele gdzie ksiądz podczas kazania narzekał na to gender niszczące rodziny przez zacieranie się podziałów itd no ale człowiek który całe życie ma gosposię tego nie zrozumie i to jest właśnie problem kleru, bo jak ktoś nie ma w domu żadnych obowiązków to tego nie zrozumie bo jest pewien że ktoś inny to za niego zrobi.
dominikmeller25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 14:15   #29
Emir1994
Zakorzenienie
 
Avatar Emir1994
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Tarnów/Kraków
Wiadomości: 3 003
Dot.: Konwencja! Udało się!

Cytat:
Napisane przez ZaleszczotekKsiazkowy Pokaż wiadomość
Tobie chyba też, bo nie widziałem byś założył dyskusję na ten temat.

Na ten konkretny nie bo to był przykład, ale są inne, które bardzo szybko umierają - w nich bardzo aktywnie uczestniczyłem - NFZ, ZUS, podatki itd.

To było też zwrócenie uwagi na to, że autorka podnieca się czymś co żadnego znaczenia nie ma zarówno dla ofiar jak ludzi, którzy z tego typu patologia nie mają do czynienia.
Mamy dobre prawo, które powoduję, że tego typu przestępczość jest jedna z najniższych w europie, jedyne co należałoby zmienić to lepsze jego egzekwowanie.

Królują jak widać tematy do których nawet nie zaglądam(typu ekipa z warszawy).
__________________
<ciach_reklama>

Edytowane przez Emir1994
Czas edycji: 2015-02-07 o 14:19
Emir1994 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-02-07, 14:26   #30
201605090949
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-02
Wiadomości: 3 491
Dot.: Konwencja! Udało się!

Cytat:
Napisane przez Emir1994 Pokaż wiadomość
Na ten konkretny nie bo to był przykład, ale są inne, które bardzo szybko umierają - w nich bardzo aktywnie uczestniczyłem - NFZ, ZUS, podatki itd.

To było też zwrócenie uwagi na to, że autorka podnieca się czymś co żadnego znaczenia nie ma zarówno dla ofiar jak ludzi, którzy z tego typu patologia nie mają do czynienia.
Mamy dobre prawo, które powoduję, że tego typu przestępczość jest jedna z najniższych w europie, jedyne co należałoby zmienić to lepsze jego egzekwowanie.

Królują jak widać tematy do których nawet nie zaglądam(typu ekipa z warszawy).
Bo to forum plotkowe, a nie polityczne, to raz, dwa, że tematy polityczne zwykle umierają bo natrętnie udzielają się w nich nawiedzeni ideologowie (czytam takie tematy) i nikomu już się nie chce dalej wypowiadać i z nimi dyskutować.
201605090949 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-09 19:43:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:34.