Kwiodawstwo - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-03-31, 22:16   #1
TimeWillTellMe
Raczkowanie
 
Avatar TimeWillTellMe
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 137

Kwiodawstwo


Kilka miesięcy temu oddawałam krew w Centrum Krwiodawstwa i przyszła mi wtedy pocztą legitymacja z grupą krwi i kartka z informacją, że zanim podadzą komuś moją krew, musi ona zostać przebadana jeszcze raz, czyli muszę ponownie oddać krew (po co najmniej 8 tygodniach). Zawsze tak jest? Czy to oznacza, że może być coś nie tak?

I jeszcze jedno pytanie, czy przy oddawaniu krwi jest mierzony poziom cukru we krwi? Bo cukrzycy nie mogą oddawać, ale przecież ktoś może nie wiedzieć, że ma cukrzycę.
TimeWillTellMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 15:31   #2
TimeWillTellMe
Raczkowanie
 
Avatar TimeWillTellMe
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 137
Dot.: Kwiodawstwo

Up
TimeWillTellMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-01, 16:46   #3
Adrianna4991
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 77
Dot.: Kwiodawstwo

W październiku po raz pierwszy oddawałam krew- legitymację dostałam od razu z zastrzeżeniem, że grupa krwi zostanie do niej wpisana dopiero przy drugim oddaniu. Tylko, że oddawałam w oddziale terenowym. Nie wiem nic o potrzebie ponownego przebadania mojej krwi zanim zostanie komuś podana- nie informował mnie o tym ani lekarz, który mnie badał, ani pielęgniarka, która pobierała mi krew.
Cytat:
Napisane przez TimeWillTellMe Pokaż wiadomość
I jeszcze jedno pytanie, czy przy oddawaniu krwi jest mierzony poziom cukru we krwi? Bo cukrzycy nie mogą oddawać, ale przecież ktoś może nie wiedzieć, że ma cukrzycę.
Przy oddawaniu krwi nie jest mierzony poziom glukozy we krwi. Wręcz wskazany jest podwyższony poziom. Tu raczej jest kwestia tego, że diabetykom może zbyt szybko "spaść cukier" (tutaj przydałaby się weryfikacja kogoś bardziej kompetentnego niż ja, bo nie wiem czy dobrze dobrałam słowa, by wyrazić to, co mam na myśli) oraz tego, że cukrzycy często się nakłuwają więc są w grupie podwyższonego ryzyka zagrożenia zakażeniem HIV, HCV itd.
Adrianna4991 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 12:58   #4
TimeWillTellMe
Raczkowanie
 
Avatar TimeWillTellMe
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 137
Dot.: Kwiodawstwo

Cytat:
Napisane przez Adrianna4991 Pokaż wiadomość
W październiku po raz pierwszy oddawałam krew- legitymację dostałam od razu z zastrzeżeniem, że grupa krwi zostanie do niej wpisana dopiero przy drugim oddaniu. Tylko, że oddawałam w oddziale terenowym. Nie wiem nic o potrzebie ponownego przebadania mojej krwi zanim zostanie komuś podana- nie informował mnie o tym ani lekarz, który mnie badał, ani pielęgniarka, która pobierała mi krew.
Hmmm no to nie wiem czy u mnie coś było nie tak, czy to normalne... chyba dowiem się dopiero jak oddam drugi raz

Cytat:
Napisane przez Adrianna4991 Pokaż wiadomość
Przy oddawaniu krwi nie jest mierzony poziom glukozy we krwi. Wręcz wskazany jest podwyższony poziom. Tu raczej jest kwestia tego, że diabetykom może zbyt szybko "spaść cukier" (tutaj przydałaby się weryfikacja kogoś bardziej kompetentnego niż ja, bo nie wiem czy dobrze dobrałam słowa, by wyrazić to, co mam na myśli) oraz tego, że cukrzycy często się nakłuwają więc są w grupie podwyższonego ryzyka zagrożenia zakażeniem HIV, HCV itd.
Dzięki, już rozumiem
TimeWillTellMe jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-02, 18:33   #5
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Kwiodawstwo

Duży wątek na temat krwiodawstwa: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?p=1145401
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-02 19:33:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:56.