Jak odmówić towarzyszenia na weselu? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-08-23, 22:05   #1
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612

Jak odmówić towarzyszenia na weselu?


Hej. Proszę o rady .

Jakoś dwa miesiące temu mój kolega (tylko i wyłącznie) rzucił do mnie tekstem "Jak nie będę miał z kim iść na wesele, to idziesz ze mną". Nie oczekiwał odpowiedzi twierdzącej, ani przeczącej. Ja też wzięłam to tak średnio do siebie i w sumie nic nie powiedziałam. W między czasie mówił "Marty nie zaproszę, może Alicję?", więc brał mnie pod uwagę naprawdę jako ostatnią. Chyba nic mu nie wypaliło i nagle dzisiaj pisze, czy chciałabym mu towarzyszyć, że będzie zaszczycony, bla, bla...

Problem w tym, że naprawdę nie mam ochoty iść... Średnio lubię wesela, z tym kolegą jesteśmy w dobrych stosunkach, jest moim sąsiadem, od czasu do czasu widzimy się na piwo. Zależy mi na utrzymaniu dobrych relacji... Po prostu nie mam ochoty iść na to wesele, kupować sukienki i jechać taki kawał. W jaki sposób mu odmówić? Nie znam nawet dokładnej daty imprezy, mogłabym wymyślić jakiś wyjazd na koniec wakacji (byłoby to wiarygodne)... Ale z drugiej strony nie chce być wobec niego nie fair, jednak głupio mi mu powiedzieć po prostu "nie mam ochoty". Co zrobić?
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 22:08   #2
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Jak odmówić towarzyszenia na weselu?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
Hej. Proszę o rady .

Jakoś dwa miesiące temu mój kolega (tylko i wyłącznie) rzucił do mnie tekstem "Jak nie będę miał z kim iść na wesele, to idziesz ze mną". Nie oczekiwał odpowiedzi twierdzącej, ani przeczącej. Ja też wzięłam to tak średnio do siebie i w sumie nic nie powiedziałam. W między czasie mówił "Marty nie zaproszę, może Alicję?", więc brał mnie pod uwagę naprawdę jako ostatnią. Chyba nic mu nie wypaliło i nagle dzisiaj pisze, czy chciałabym mu towarzyszyć, że będzie zaszczycony, bla, bla...

Problem w tym, że naprawdę nie mam ochoty iść... Średnio lubię wesela, z tym kolegą jesteśmy w dobrych stosunkach, jest moim sąsiadem, od czasu do czasu widzimy się na piwo. Zależy mi na utrzymaniu dobrych relacji... Po prostu nie mam ochoty iść na to wesele, kupować sukienki i jechać taki kawał. W jaki sposób mu odmówić? Nie znam nawet dokładnej daty imprezy, mogłabym wymyślić jakiś wyjazd na koniec wakacji (byłoby to wiarygodne)... Ale z drugiej strony nie chce być wobec niego nie fair, jednak głupio mi mu powiedzieć po prostu "nie mam ochoty". Co zrobić?
Powiedz, że nie możesz mu obiecać, ponieważ również w bliżej nieokreślonym terminie masz inną ważną imprezę rodzinną (nie wiem, rocznica ślubu dziadków czy inne srebrne gody) i nie chcesz, żeby potem został na lodzie.
Ale mimo wszystko, zalecałabym opcję pt. wesela mnie nie bawią i nie jestem idealną towarzyszką na takie okazje, kłamstwo ma krótkie nogi. No i to trening asertywności Inne koleżanki problemu nie miały, żeby mu odmówić, Ty też nie miej.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 22:30   #3
niebieskie_oczko
Zakorzenienie
 
Avatar niebieskie_oczko
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: całe życie na walizkach ;-)
Wiadomości: 6 298
Dot.: Jak odmówić towarzyszenia na weselu?

Spytaj się, kiedy jest to wesele i jak ci poda datę, to coś wymyśl: wyjazd, inną ważną uroczystość. To wersja "kłamczuszka". Zawsze możesz powiedzieć prawdę, że nie lubisz takich imprez, że nie masz kasy na wydatki w postaci kiecki, butów, prezentu itp. Poza tym skoro brał cię jako ostatnią rezerwę, to by mi się nie chciało zupełnie iść Napisz mu, że może jednak ta Alicja
__________________
Postanowienie: jeździć, latać, zwiedzać za grosze!
2016: Berlin, Monachium, Erfurt, Budapeszt, Chicago, Nowy Jork
Podróże 2015: Praga, Bolonia, Oslo, Rodos, Kijów, Kos
Podróże 2014: Wiedeń, Bratysława, Londyn, Lwów, Budapeszt, Ostrava, Berlin, Budva, Paryż
K&K
niebieskie_oczko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 22:32   #4
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: Jak odmówić towarzyszenia na weselu?

Bądź szczera. Skoro go lubisz, to go nie okłamuj.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-23, 23:50   #5
Smerfetkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Smerfetkaa
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: czasoprzestrzeń
Wiadomości: 9 180
Dot.: Jak odmówić towarzyszenia na weselu?

Cytat:
Napisane przez zlotniczanka Pokaż wiadomość
Bądź szczera. Skoro go lubisz, to go nie okłamuj.
Dokładnie. Powiedz, że nie masz ochoty iść na wesele, kupować sukienki i jechać taki kawał. Nie bawisz się dobrze na weselach, lepiej, żeby poszedł z kimś kto lubi wesela.
__________________
Sen włosomaniaka
Uzależniona od słodyczy.
moje W Ł O S Y
Smerfetkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 07:06   #6
Azhaar
Zadomowienie
 
Avatar Azhaar
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 521
Dot.: Jak odmówić towarzyszenia na weselu?

Powiedz mu prawdę. On nie jest Twoim facetem a osoba, której jest wesele nie jest Ci bliska żebyś miała czuć się zobowiązana tam iść. I tak jak było napisane - inne mogły odmówić, Ty też możesz.
Azhaar jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 07:14   #7
Eva ID
ForceIsStrongInThisOne...
 
Avatar Eva ID
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: أبو ظبي
Wiadomości: 7 439
GG do Eva ID
Dot.: Jak odmówić towarzyszenia na weselu?

Cytat:
Napisane przez Adrianna_8 Pokaż wiadomość
... Ale z drugiej strony nie chce być wobec niego nie fair, jednak głupio mi mu powiedzieć po prostu "nie mam ochoty". Co zrobić?


Dlaczego pozwalasz wiec aby to on byl wobec Ciebie nie fair?
Uplasowal Cie na ostatnim miejscu na swej liscie I jak wszystkie laski przed Toba go olaly, to masz byc kolem ratunkowym?!


Ja bym wyraznie mu powiedziala, ze nie mam ochoty towarzyszyc mu na weselu, bez zbednych tlumaczen, czyste nie.
__________________
Wealth, Income & Power

I`m Proud to Be a Christian - Jestem Dumna, że Jestem Chrześcijanką



55 kg
Eva ID jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-08-24, 07:58   #8
Piotrek_1989
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2015-08
Wiadomości: 34
Dot.: Jak odmówić towarzyszenia na weselu?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
Powiedz, że nie możesz mu obiecać, ponieważ również w bliżej nieokreślonym terminie masz inną ważną imprezę rodzinną (nie wiem, rocznica ślubu dziadków czy inne srebrne gody) i nie chcesz, żeby potem został na lodzie.
Ale mimo wszystko, zalecałabym opcję pt. wesela mnie nie bawią i nie jestem idealną towarzyszką na takie okazje, kłamstwo ma krótkie nogi. No i to trening asertywności Inne koleżanki problemu nie miały, żeby mu odmówić, Ty też nie miej.
Lubisz kłamać, co? Kombinowanie jest w twojej naturze
Piotrek_1989 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 09:48   #9
bestka
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 202
Dot.: Jak odmówić towarzyszenia na weselu?

Powiedz krótko: sorry, ale nie pójdę. Nie ma się co tłumaczyć.
bestka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 12:52   #10
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Jak odmówić towarzyszenia na weselu?

Albo;
"Dzięki za zaproszenie, ale niestety nie pójdę".

albo

"Dzięki za zaproszenie, ale nie mogę bo... [wstaw dowolną wymówkę]".
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-08-24, 20:10   #11
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Jak odmówić towarzyszenia na weselu?

Dziękuję wszystkim za rady . Napisze po prostu, że nie, że nie dam rady, ale dziękuję za zaproszenie.
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-08-24 21:10:58


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 14:22.