Jaka antykoncepcja przy żylakach? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-09-11, 23:21   #1
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586

Jaka antykoncepcja przy żylakach?


Witam,
mam pytanie do kobiet, które nie mogą stosować dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych ze względu na przeciwwskazania. Jak się zabezpieczacie?
Mam 25 lat, mój narzeczony 35. Nie planujemy biologicznego potomstwa, ze względu na chorobę, na którą cierpi mój partner- jest to choroba genetyczna i nie chcemy przekazać jej dziecku.
Lekarka przepisała mi tabletki antykoncepcyjne (Vibin mini), ale nie zrealizowałam jeszcze recepty i chyba tego nie zrobię (obecnie stosujemy prezerwatywy i globulki Patentex Oval N), ze względu na moje obawy odnośnie tabletek. W mojej rodzinie praktycznie nie ma kobiet, które NIE cierpią na żylaki. Sama jeszcze ich nie mam, ale mam delikatne "pajączki" na nodze, na niewielkim obszarze, ponadto mam stojąco-chodzącą pracę, w której żylaki to norma, więc myślę, że mnie nie ominą. Wcześniej przez 4 lata brałam tabletki antykoncepcyjne (Naraya/Yasminelle i Asubtela/Yasmin) i właśnie wtedy pojawiły się te pajączki.
Obawiam się, że nie mogę brać dwuskładnikowych tabletek, nie chcę nabawić się zakrzepicy i umrzeć przez antykoncepcję. W takim razie: co robić? Czy są tu jakieś osoby w podobnej sytuacji?
Mam wrażenie, że będę musiała zmienić ginekologa, bo moja lekarka "olewa" temat potencjalnych żylaków, z innych metod antykoncepcji polecała mi tylko NuvaRing i plastry, które przecież nie różnią się pod względem hormonów od tabletek. O wkładce domacicznej nie chciała rozmawiać, powiedziała, że jej poglądy nie pozwalają jej na zakładanie wkładek pacjentkom, a zastrzyk antykoncepcyjny robi jej zdaniem "więcej szkody, niż pożytku". Nie chciałabym do końca życia używać prezerwatyw i globulek, bo to negatywnie wpływa na jakość seksu.
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-12, 22:53   #2
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 831
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

Cytat:
Napisane przez _Juliette_ Pokaż wiadomość
Witam,
mam pytanie do kobiet, które nie mogą stosować dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych ze względu na przeciwwskazania. Jak się zabezpieczacie?
Mam 25 lat, mój narzeczony 35. Nie planujemy biologicznego potomstwa, ze względu na chorobę, na którą cierpi mój partner- jest to choroba genetyczna i nie chcemy przekazać jej dziecku.
Lekarka przepisała mi tabletki antykoncepcyjne (Vibin mini), ale nie zrealizowałam jeszcze recepty i chyba tego nie zrobię (obecnie stosujemy prezerwatywy i globulki Patentex Oval N), ze względu na moje obawy odnośnie tabletek. W mojej rodzinie praktycznie nie ma kobiet, które NIE cierpią na żylaki. Sama jeszcze ich nie mam, ale mam delikatne "pajączki" na nodze, na niewielkim obszarze, ponadto mam stojąco-chodzącą pracę, w której żylaki to norma, więc myślę, że mnie nie ominą. Wcześniej przez 4 lata brałam tabletki antykoncepcyjne (Naraya/Yasminelle i Asubtela/Yasmin) i właśnie wtedy pojawiły się te pajączki.
Obawiam się, że nie mogę brać dwuskładnikowych tabletek, nie chcę nabawić się zakrzepicy i umrzeć przez antykoncepcję. W takim razie: co robić? Czy są tu jakieś osoby w podobnej sytuacji?
Mam wrażenie, że będę musiała zmienić ginekologa, bo moja lekarka "olewa" temat potencjalnych żylaków, z innych metod antykoncepcji polecała mi tylko NuvaRing i plastry, które przecież nie różnią się pod względem hormonów od tabletek. O wkładce domacicznej nie chciała rozmawiać, powiedziała, że jej poglądy nie pozwalają jej na zakładanie wkładek pacjentkom, a zastrzyk antykoncepcyjny robi jej zdaniem "więcej szkody, niż pożytku". Nie chciałabym do końca życia używać prezerwatyw i globulek, bo to negatywnie wpływa na jakość seksu.
Zmień lekarza i powiedz mu o swoich obawach i o tym, że chcesz mieć spiralę. Tyle.
dfdce9ad473ee3ba4bd9426289ac63cb58eb8552 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 09:32   #3
ewa 81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 245
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

Ja też nie mogę żadnych hormonów ze względu zdrowotnych i jedyna w miarę skuteczna antykoncepcja dla mnie to wkładka miedziana ...

Zmień lekarza i powiedz że chcesz wkładkę ...Żaden odpowiedzialny lekarz nie przepisze hormonów jeśli są przeciwwskazania czyli trzeba szukać do skutku dobrego gina ..A często poglądy lekarzy zmieniają się w priv gabinecie
ewa 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 10:00   #4
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

Ja brałam pigułki przez 5 lat, mimo przeciwwskazań. .. W końcu zmadrzałam i założyłam miedzianą wkładkę. Jestem bardzo zadowolona i czuję się znacznie lepiej. Polecam znaleźć mądrego lekarza i z nim porozmawiać.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 11:58   #5
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

Cytat:
Napisane przez ewa 81 Pokaż wiadomość
A często poglądy lekarzy zmieniają się w priv gabinecie
Ta pani właśnie w prywatnym gabinecie ma te poglądy... nie moja to sprawa, jak je ma, to okay, ale podpadła mi swoją niekompetencją ostatnio (powiedziała, że NuvaRing to minimalna dawka hormonów, dużo mniejsza niż tabletki, a nie jest tak, dodatkowo stwierdziła, że hormonalne wkładki domaciczne to ogromna dawka hormonów- a zawierają tylko gestagen, który nie wpływa na krzepliwość tak jak estrogeny, a dodatkowo uwalnia się powoli i w małych dawkach).

Nie mam dzieci, więc dla mnie miedziana wkładka to tylko GyneFix. Dziewczyny, zabezpieczacie się dodatkowo, oprócz tego, że macie wkładki? Pytam, bo trochę przeraża mnie wskaźnik Pearla wkładek, nie jest tak dobry jak w przypadku tabletek anty. I czy Wy/Wasi partnerzy czujecie nitki od wkładki podczas stosunku?
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 15:48   #6
ewa 81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 245
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

Mi gin odradził wszelkie hormony ze względów zdrowotnych (nawet wkładki )
Ja mam miedzianą od lipca i jak narazie jest ok żałuje że wcześniej nie zdecydowałam się na nią tylko męczyłam się z dobraniem hormonów między innymi przez niekompetencje lekarza ,gdy trafiłam do obecnego gina od razu powiedział że n ie wypisze rp na hormony ze względu na przeciwwskazania ...

Wkładki nie czuje ani ja ani mąż ,nie zabezpieczam się dodatkowo byłam na kontrolnym usg i wkładka jest na swoim miejscu kolejna wizyta za pół roku ...Wkładkę zakładałam w prywatnym gabinecie lekarza do którego chodzę na nfz ,kontrola ew.wizyty normalnie w przychodni ...

Co do skuteczności to jest chyba zbliżona do tabletek i wogóle hormonów a zaleta jej taka że nic praktycznie nie wpływa z leków,biegunki ,wymiotów na jej skuteczność .Wskaźnik też nie jest taki zły Pearla 0,6-0,8, wykazują wkładki wewnątrzmaciczne zawierające miedź. Skuteczność wkładek domacicznych jest najwyższa ze wszystkich odwracalnych metod antykoncepcji

Poszukaj więc innego lekarza ...
ewa 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-13, 20:27   #7
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

Cytat:
Napisane przez _Juliette_ Pokaż wiadomość

Nie mam dzieci, więc dla mnie miedziana wkładka to tylko GyneFix. Dziewczyny, zabezpieczacie się dodatkowo, oprócz tego, że macie wkładki? Pytam, bo trochę przeraża mnie wskaźnik Pearla wkładek, nie jest tak dobry jak w przypadku tabletek anty. I czy Wy/Wasi partnerzy czujecie nitki od wkładki podczas stosunku?
Ja mam GyneFix Mini od 2-óch lat I nie zabezpieczam się dodatkowo, w pełni ufam tej metodzie! GyneFix ma trochę lepszy wskaźnik Pearla niż zwykłe wkładki, a to pewnie dlatego, że ciężko o jej przesunięcie...
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-09-14, 15:29   #8
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

Zdecydowanie poszukam innego lekarza. Wydaje mi się, że moja lekarka nie bardzo zna się na antykoncepcji i pisze wszystkim pacjentkom tabletki na oślep.
Nie jestem pewna, czy będę mogła mieć GyneFix, bo moje miesiączki są dość obfite i bolesne, a wkładka podobno je pogarsza...?
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-14, 17:44   #9
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

Cytat:
Napisane przez _Juliette_ Pokaż wiadomość
Zdecydowanie poszukam innego lekarza. Wydaje mi się, że moja lekarka nie bardzo zna się na antykoncepcji i pisze wszystkim pacjentkom tabletki na oślep.
Nie jestem pewna, czy będę mogła mieć GyneFix, bo moje miesiączki są dość obfite i bolesne, a wkładka podobno je pogarsza...?
Poczytaj o Gynefix. Moje okresy wyglądają tak samo jak wcześniej... Gynefix (wersja mini) nie zwiększa obfitości okresów. Ja tylko pierwszy okres po założeniu miałam obfitszy, potem już było normalnie.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 17:59   #10
ewa 81
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-08
Lokalizacja: Tarnów
Wiadomości: 245
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

Co do obfitości okresu ja też pierwszy bardziej obfity później już tak jak bez wkładki ..
ewa 81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-15, 19:49   #11
_Juliette_
Wtajemniczenie
 
Avatar _Juliette_
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 2 586
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

Dziękuję bardzo za odpowiedzi, dziewczyny Bałam się, że zostanie mi metoda pt. NPR + płacz i zgrzytanie zębami. Może nowy ginekolog zechce poważnie ze mną pogadać na temat wkładki, jak nie, to będę szukać dalej.
Z ciekawości: uważacie, że spirala to środek wczesnoporonny, czy że plemniki po prostu nie przeżywają w "towarzystwie" miedzi? Nie chcę zaczynać światopoglądowej dyskusji, pytam, bo mimo że badania, które wskazują, że wkładki to środki antykoncepcyjne, a nie wczesnoporonne, to lekarze często wciąż traktują je jako "zło".
_Juliette_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-09-16, 04:45   #12
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

Cytat:
Napisane przez _Juliette_ Pokaż wiadomość
Dziękuję bardzo za odpowiedzi, dziewczyny Bałam się, że zostanie mi metoda pt. NPR + płacz i zgrzytanie zębami. Może nowy ginekolog zechce poważnie ze mną pogadać na temat wkładki, jak nie, to będę szukać dalej.
Z ciekawości: uważacie, że spirala to środek wczesnoporonny, czy że plemniki po prostu nie przeżywają w "towarzystwie" miedzi? Nie chcę zaczynać światopoglądowej dyskusji, pytam, bo mimo że badania, które wskazują, że wkładki to środki antykoncepcyjne, a nie wczesnoporonne, to lekarze często wciąż traktują je jako "zło".
Jak będziesz miała jakieś pytania to chętnie odpowiem, bo ja już 2 lata mam Gynefix... A ściągałam ją z Belgii, bo w Polsce jeszcze nie była dostępna

Nie mam zdania, bo jest mi to raczej obojętne, niech każdy sobie sam osądzi... A jeśli masz wątpliwości, to zostają inne metody anty...
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 11:02   #13
NiebieskaKoszula
Komandor Kociak
 
Avatar NiebieskaKoszula
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 428
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Jak będziesz miała jakieś pytania to chętnie odpowiem, bo ja już 2 lata mam Gynefix... A ściągałam ją z Belgii, bo w Polsce jeszcze nie była dostępna

Nie mam zdania, bo jest mi to raczej obojętne, niech każdy sobie sam osądzi... A jeśli masz wątpliwości, to zostają inne metody anty...
Przepraszam, że tak się wcinam do wątku przy okazji Ale właśnie mam pytanie odnośnie Gynefix, ponieważ ze względu na przeciwwskazania (również możliwość wystąpienia żylaków, notoryczne migreny i zasłabnięcia) nie powinnam brać tabletek, to chciałam czegoś się dowiedzieć na jej temat ale nie ze strony internetowej. Jestem przed 20stką i przez najbliższe 10 lat z partnerem nie planujemy dzieci (o ile w ogóle się zdecydujemy). Natomiast tak jak u autorki mój lekarz olewa temat, hormony biorę od 1,5 roku (Diane-35/Sylvie-20/Angiletta) a boję się że może to źle wpłynąć na mnie nie tylko ze względu na zakrzepicę ale też możliwość pogorszenia stanu z migrenami
Luffka czy mogłabyś powiedzieć coś więcej na temat Twoich doświadczeń z Gynefix? Chociaż przypuszczam, że i tak będę musiała zmienić ginekologa by chciał mi założyć takową wkładkę
__________________
"Cel to marzenie z datą realizacji."
NiebieskaKoszula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 11:08   #14
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

A co chces wiedzieć? Ja jestem bardzo zadowolona, nie czuję wkładki, mój mąż też nie Okresy są takie jak przed założeniem, cytologia grupa 1 , nie mam problemów z grzybicą czy innymi przypadłościami... Założenie bolało, ale da się wytrzymać. Jak coś więcej chces wiedzieć to śmiało pytaj.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 11:17   #15
NiebieskaKoszula
Komandor Kociak
 
Avatar NiebieskaKoszula
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 428
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
A co chces wiedzieć? Ja jestem bardzo zadowolona, nie czuję wkładki, mój mąż też nie Okresy są takie jak przed założeniem, cytologia grupa 1 , nie mam problemów z grzybicą czy innymi przypadłościami... Założenie bolało, ale da się wytrzymać. Jak coś więcej chces wiedzieć to śmiało pytaj.
Hm przede wszystkim jak psychicznie się przyzwyczaiłaś, że nie bierzesz tabletek? Chyba będę się stresowała, że tylko patyczek w macicy mnie chroni, taki wiesz "namacalny mechanizm" jak to mówi mój TŻ. On miał problem, większy niż ja z przyzwyczajeniem się do tabletek, nie mógł uwierzyć że jedna mała tableteczka ma chronić przed ewentualnym zajściem w ciążę. Teraz psychicznie jest już okey, ale ogólnie rzadko we mnie dochodzi - podobno ma lepszy komfort psychiczny wtedy.

Jak wyglądało u Ciebie zakładanie tej wkładki? Jakbyś mogła to jakoś szerzej opisać byłabym bardzo wdzięczna

Chciałam jeszcze zapytać na jaki okres czasu się zdecydowałaś - z tego co czytałam tam jest chyba 3 i 5 lat - i czy stosujecie coś oprócz wkładki?

Jak mi sie coś jeszcze wspomni to dopiszę, na razie tyle
__________________
"Cel to marzenie z datą realizacji."
NiebieskaKoszula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 14:01   #16
luffka
Zakorzenienie
 
Avatar luffka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 814
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

Nie mieliśmy problemu z przestawieniem się na wkładkę i na zaufanie tej metodzie, w końcu ma taką samą skuteczność jak pigułki... Jeśli miałabym mieć z tym problem to chyba wolałabym prezerwatywy
Zakładanie odbyło się w ostatnim dniu krwawienia z odstawienia pod kontrolą usg...
Ja mam wersję mini bo ta standard by u mnie nie weszła. Na forach jest informacja, ze jest na 3 lata, ale producent odpisał mi, że może byc używana do 5 lat i do tego czasu zachowuje skuteczność.
__________________
fata viam invenient
luffka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-09-19, 14:21   #17
NiebieskaKoszula
Komandor Kociak
 
Avatar NiebieskaKoszula
 
Zarejestrowany: 2015-03
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 428
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

Cytat:
Napisane przez luffka Pokaż wiadomość
Nie mieliśmy problemu z przestawieniem się na wkładkę i na zaufanie tej metodzie, w końcu ma taką samą skuteczność jak pigułki...Jeśli miałabym mieć z tym problem to chyba wolałabym prezerwatywy
Zakładanie odbyło się w ostatnim dniu krwawienia z odstawienia pod kontrolą usg...
Ja mam wersję mini bo ta standard by u mnie nie weszła. Na forach jest informacja, ze jest na 3 lata, ale producent odpisał mi, że może byc używana do 5 lat i do tego czasu zachowuje skuteczność.
Dziękuję Ci za odpowiedź Teraz należy tylko poszukać odpowiedniego lekarza
__________________
"Cel to marzenie z datą realizacji."
NiebieskaKoszula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-12-28, 20:58   #18
weroniqe87
Raczkowanie
 
Avatar weroniqe87
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 111
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

Ja również miałam ten dylemat na jaką antykoncepcję się zdecydować, bo mam pracę stojącą i niestety jestem narażona na żylaki bardziej niż inni. Mam już dwa i obawiałam się kolejnych. Ginekolog zaproponował mi wkładkę hormonalną bez estrogenów - Levosert. Plusem tej wkładki jest też to, że działa na bolesne miesiączkowanie zmniejszając je lub całkowicie hamując.
__________________
Lepiej żeby mnie nienawidzili takim, jaki jestem, niż kochali kogoś, kim nigdy nie będę.
— Kurt Cobain
weroniqe87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-06-30, 07:32   #19
Anabelle_
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-05
Wiadomości: 14
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

Również mam problem z żylakami i był dylemat co do tabletek, ale ostatecznie udało się znaleźć rozwiązanie i jest wkładka hormonalna - zdecydowanie mniejsze ryzyko niż przy tabletkach.
Anabelle_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2017-01-04, 11:27   #20
Poalina
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 4
Dot.: Jaka antykoncepcja przy żylakach?

Może zmień ginekologa, jest dużo innych metod antykoncepcji. Mogę Ci polecić pierścień dopochwowy. Podsyłam dla Ciebie link, poczytaj xxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2017-01-17 o 15:27 Powód: reklama
Poalina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-01-04 12:27:45


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:09.