mega moralniak :( - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-11, 10:03   #1
furiataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 49

mega moralniak :(


Witam,
stwierdzam , że mam ogromny problem. Otóż piję rzadko alkohol, potrafię nie pić miesiącami, po czym jak sięgam po wódkę, to nie mam umiaru, hamulca, jestem beczką bez dna . Później męczą mnie tzw. moralniaki, robię mega przypały, każda impreza to na drugi dzień burak ze wstydu. Zaczepiam ludzi , odbija mi palma, wieszam się na szyję facetom , na szczęście nie uprawiam seksu ani się nie całuję , ale zawsze coś odwale. Ostatnio swojemu byłemu wylałam piwo na głowę , zawiesiłam się na lampie w klubie, że chcieli mnie wyprosić. Najgorsze, że za każdym razem obiecuję sobie, że się nie upiję , a zawsze to samo . Czy to już jest znak, że po prostu ja w ogóle nie mogę pić ?? czy to już jest sygnał, że muszę iść do specjalisty ??
furiataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 10:08   #2
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: mega moralniak :(

Cytat:
Napisane przez furiataka Pokaż wiadomość
Witam,
stwierdzam , że mam ogromny problem. Otóż piję rzadko alkohol, potrafię nie pić miesiącami, po czym jak sięgam po wódkę, to nie mam umiaru, hamulca, jestem beczką bez dna . Później męczą mnie tzw. moralniaki, robię mega przypały, każda impreza to na drugi dzień burak ze wstydu. Zaczepiam ludzi , odbija mi palma, wieszam się na szyję facetom , na szczęście nie uprawiam seksu ani się nie całuję , ale zawsze coś odwale. Ostatnio swojemu byłemu wylałam piwo na głowę , zawiesiłam się na lampie w klubie, że chcieli mnie wyprosić. Najgorsze, że za każdym razem obiecuję sobie, że się nie upiję , a zawsze to samo . Czy to już jest znak, że po prostu ja w ogóle nie mogę pić ?? czy to już jest sygnał, że muszę iść do specjalisty ??
Jeśli nie umiesz nad sobą panować - to tak.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 10:13   #3
CatAtonia
Przyczajenie
 
Avatar CatAtonia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 10
Dot.: mega moralniak :(

Jak nie ma sie nad sobą kontroli to sie nie pije.

byłam ostatnio na imprezie gdzie dziewczyna zachowywała się podobnie do Ciebie. Wszystkim humor popsuła, szczególnie chłopakowi, który z nia zerwał.
CatAtonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 10:22   #4
Kredusia
Raczkowanie
 
Avatar Kredusia
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 247
Dot.: mega moralniak :(

Tak, to znaczy że nie powinnaś w ogóle spożywać alkoholu. Jeśli nie będziesz umiała go pdstawić to wtedy musisz udać się do specjalisty
Kredusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 10:23   #5
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 3 240
Dot.: mega moralniak :(

Treść usunięta
ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d386552d742cc4ca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 10:27   #6
_Supernova_
Zadomowienie
 
Avatar _Supernova_
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 1 473
Dot.: mega moralniak :(

Masakra, serio Mysle, ze skoro az tak Ci puszczają hamulce, to kwestia seksu gdziekolwiek jest jeszcze przed Tobą... Chyba nie powinnas pic alkoholu.
_Supernova_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 11:18   #7
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: mega moralniak :(

jeśli nie potrafisz tego kontrolować, to nie powinnaś pić.

też przechodziłam taki okres, gdy każde sięgnięcie po alkohol to była siupa roku u mnie to było tak, że na codzień tłumiłam w sobie różne emocje i po alkoholu one 'wychodziły'. gdy poszłam na terapię, przepracowałam temat z psychoterapeutą i się poprawiło - teraz piję, jak mam ochotę, znam swoje możliwości i upicie nie oznacza odwalania głupich akcji. może to będzie dobre rozwiązanie dla Ciebie? takie rzeczy (brak umiarkowania) nie biorą się znikąd.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-11, 11:40   #8
alina_kowalczyk
Raczkowanie
 
Avatar alina_kowalczyk
 
Zarejestrowany: 2015-07
Lokalizacja: Pobiedziska
Wiadomości: 43
Dot.: mega moralniak :(

Chodzi przysłowie, że upić się trzeba umieć. I to prawda, bo niektórzy po alkoholu zupełnie się zmieniają i zachowują się tak, że po trzeźwemu im wstyd. Skoro nie potrafisz się hamować, to po postu w ogóle nie zaczynaj pić. A jak i tego nie potrafisz, to chyba tylko specjalista zostaje.
alina_kowalczyk jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 11:53   #9
furiataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 49
Dot.: mega moralniak :(

Najgorszy jest ten wstyd , który czujesz..
furiataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 11:57   #10
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: mega moralniak :(

Cytat:
Napisane przez furiataka Pokaż wiadomość
Najgorszy jest ten wstyd , który czujesz..
no to idź na terapię i pracuj nad tym, żeby nie było się czego wstydzić
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 12:47   #11
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: mega moralniak :(

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
jeśli nie potrafisz tego kontrolować, to nie powinnaś pić.

też przechodziłam taki okres, gdy każde sięgnięcie po alkohol to była siupa roku u mnie to było tak, że na codzień tłumiłam w sobie różne emocje i po alkoholu one 'wychodziły'. gdy poszłam na terapię, przepracowałam temat z psychoterapeutą i się poprawiło - teraz piję, jak mam ochotę, znam swoje możliwości i upicie nie oznacza odwalania głupich akcji. może to będzie dobre rozwiązanie dla Ciebie? takie rzeczy (brak umiarkowania) nie biorą się znikąd.
Aaa miałam podobnie. Dopiero po terapii mogę się napić strasznie i zawsze na wesoło, zero dziwnych akcji.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-11, 13:04   #12
furiataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 49
Dot.: mega moralniak :(

Ale to są terapie typowo dla alkoholików ??
furiataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 13:26   #13
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: mega moralniak :(

Cytat:
Napisane przez furiataka Pokaż wiadomość
Ale to są terapie typowo dla alkoholików ??
są, ale po co Ci to? Ty nie masz problemu z uzależnieniem od alkoholu, tylko z tym, że nie umiesz przestać. nie masz instynktu samozachowawczego, nie umiesz wyznaczyć sobie granicy i jej utrzymać. to się kwalifikuje na normalną terapię.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 16:04   #14
Limonka2738
Zakorzenienie
 
Avatar Limonka2738
 
Zarejestrowany: 2015-08
Lokalizacja: Undercity
Wiadomości: 30 149
Dot.: mega moralniak :(

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
Aaa miałam podobnie. Dopiero po terapii mogę się napić strasznie i zawsze na wesoło, zero dziwnych akcji.
Również miałam dziwne akcje zanim zaczęłam leczyć depresje... Straciłam nawet znajomych, bo oni byli z tych "wychowanych".

Także może rzeczywiście coś jest na rzeczy, że jak się człowiek upije, to wyrzuca z siebie cały ten tłumiony syf...
Limonka2738 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 16:17   #15
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: mega moralniak :(

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

Także może rzeczywiście coś jest na rzeczy, że jak się człowiek upije, to wyrzuca z siebie cały ten tłumiony syf...
jest na rzeczy i to bardzo
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 16:47   #16
201712242137
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 1 076
Dot.: mega moralniak :(

Ech znam to. Mam na koncie całkiem sporo takich akcji, a nawet pewnie jeszcze bardziej nieciekawych, bo zdarzyło mi się calowac z ludzmi po pijaku, i to kilka razy... W końcu odwalilam akcje roku, obudziłam się u prawie nieznajomego faceta po urwanym filmie i nie pamiętalam, co robiłam. Wtedy powiedziałam sobie, że teraz to juz przeszłam samą siebie, i od tamtej pory udaje mi się siebie kontrolować. Pije powoli i jak czuję, że już mi zaczyna byc wesoło, to przestaję i już. Więc może jak naprawde przegniesz, to będziesz potrafiła ograniczyć picie :p alne oczywiście nie życzę ci tego. Może rzeczywiście coś jest na rzeczy i przydałaby ci się jakaś terapia, bo taka ja to na przykład mam ze sobą problemy i jestem niedojrzala. I myślę tak jak osoba przede mną, że lepiej uważać, bo te twoje akcje mogą zacząć być coraz gorsze.

---------- Dopisano o 17:47 ---------- Poprzedni post napisano o 17:37 ----------

Jeszcze coś mi przyszło na myśl, nie masz tak, że jakby mimo wszystko dajesz sobie przyzwolenie na te wszystkie zachowania? Bo mnie się wydaje, że dopiero, kiedy przetlumaczylam sobie w głowie, że całowanie kogo popadnie nie jest ok i ze wcale tego nie chcę, to wtedy tak naprawdę mogłam podjąć decyzję o kontrolowaniu się :p. Jakbym troche dojrzala i sie zmienila. Trudno mi to wytłumaczyć :p.

Edytowane przez 201712242137
Czas edycji: 2016-01-11 o 16:39
201712242137 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 17:15   #17
HealthOne
Zadomowienie
 
Avatar HealthOne
 
Zarejestrowany: 2013-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 165
Dot.: mega moralniak :(

Cytat:
Napisane przez ef54e0a2a1d8c328bd9581b7d 386552d742cc4ca Pokaż wiadomość
Treść usunięta
niektórzy jak trochę popłyną z alkoholem (ale bez patologii typu wymiotowanie ludziom po butach czy uśnięcie na środku pokoju) są tacy właśnie zabawni i uroczy ;P
Ja to traktuje z przymrożeniem oka, ludzi którzy upijają się na wesoło i prowadzą wesołą gadkę (i to wszystko) twierdzą że wszystkich kochają i lubią, jest zabawnie

co innego tacy którym odwala w drugą stronę i się robią np agresywni.
__________________
''Bóg ustanowił granice ludzkiej mądrości, nie zakreślił jedynie granic jej głupocie - a to nie jest uczciwe'' - Konrad Adenauer
HealthOne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 17:34   #18
raita
Zakorzenienie
 
Avatar raita
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 354
Dot.: mega moralniak :(

Skoro za każdym raze kończy się to w ten sam sposób, to przestać pić w ogóle, bo wiadomo , że jak już się zacznie to perspektywa się zmienia i ciągnie. Jak nie zaczniesz w ogóle, to oszczędzisz sobie wstydu.
__________________
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.



raita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 18:06   #19
furiataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 49
Dot.: mega moralniak :(

Też uważam , że koniec z piciem total, na ostatniej imprezie widział mnie mój były i zamast pokazać, że stracił super laskę to sięosmieszyłam na jego oczach
furiataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-11, 18:10   #20
raita
Zakorzenienie
 
Avatar raita
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 354
Dot.: mega moralniak :(

Sama sobie odpowiadasz. Pytanie tylko czy jak przyjdzie kolejna okazja picia to się zastosujesz.
__________________
A żyć możesz tylko dzięki temu, za co mógłbyś umrzeć.



raita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 18:19   #21
furiataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 49
Dot.: mega moralniak :(

Cytat:
Napisane przez raita Pokaż wiadomość
Sama sobie odpowiadasz. Pytanie tylko czy jak przyjdzie kolejna okazja picia to się zastosujesz.
mam nadzieje , ze tak, życzcie mi dobrze , to prawda, mam mnóstwo problemów i po alko się resetuje totalnie
furiataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 19:18   #22
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: mega moralniak :(

Cytat:
Napisane przez furiataka Pokaż wiadomość
mam nadzieje , ze tak, życzcie mi dobrze , to prawda, mam mnóstwo problemów i po alko się resetuje totalnie
sorry, ale ja uważam, że sama abstynencja tu nie rozwiąże problemu. Ty to robisz po coś. jeśli nie odkryjesz, po co, dlaczego i tego nie przepracujesz, to to wyjdzie prędzej czy później. i albo się złamiesz, albo zmienisz 'używkę', dzięki której możesz uwolnić to, co w Tobie siedzi.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 21:07   #23
furiataka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 49
Dot.: mega moralniak :(

nie wiem, czy u mnie w małej miejscowości są terapie dostępne
furiataka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 10:32   #24
kahoko hino
Zakorzenienie
 
Avatar kahoko hino
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 8 060
Dot.: mega moralniak :(

Cytat:
Napisane przez furiataka Pokaż wiadomość
nie wiem, czy u mnie w małej miejscowości są terapie dostępne
to sprawdź.
kahoko hino jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 14:42   #25
zlotniczanka
plum plum
 
Avatar zlotniczanka
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 4 384
Dot.: mega moralniak :(

Cytat:
Napisane przez kahoko hino Pokaż wiadomość
sorry, ale ja uważam, że sama abstynencja tu nie rozwiąże problemu. Ty to robisz po coś. jeśli nie odkryjesz, po co, dlaczego i tego nie przepracujesz, to to wyjdzie prędzej czy później. i albo się złamiesz, albo zmienisz 'używkę', dzięki której możesz uwolnić to, co w Tobie siedzi.
no tu się zgodzę. Jeśli nie ma u Ciebie, to przecież możesz poszukać w większym mieście i dojechać. Wiesz, niezałatwione problemy narastają, a nie maleją. Potem się okaże, że Ci humor poprawiają zakupy albo seks albo kompulsywne jedzenie.
__________________
May the Force be with You!

zlotniczanka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-12, 16:33   #26
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: mega moralniak :(

Cytat:
Napisane przez Limonka2738 Pokaż wiadomość

Także może rzeczywiście coś jest na rzeczy, że jak się człowiek upije, to wyrzuca z siebie cały ten tłumiony syf...
Oczywiście. Ja tak mam/miałam.

Autorko - tak czy siak polecam przestać pić. Przez wizaz nikt nie stwierdzi czy masz problem ze sobą, czy z alkoholem (mam nadzieję, że ta myśl jest zrozumiała ). Jeśli się okaże, że nie możesz - spróbuj udać się do AA. Ale pewnie jest tak jak dziewczyny mówią i potrzebujesz normalnej terapii.
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-01-12 17:33:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:00.