Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-02-06, 00:18   #1
Mirajane
Raczkowanie
 
Avatar Mirajane
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 140

Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?


Witam wszystkich, jestem nowa. Liczę, że może któraś z kobiet zrozumie na czym polega mój problem. Jestem z moim TŻ od 5 lat, nasz związek rozpoczął się gdy mieliśmy po 19 lat (czyli obecnie mamy 24), a znamy się od około 10 lat. Od około 3 lat razem mieszkamy, nie do końca sami, ale z jego bratem. Do czego zmierzam... Otóż zaczęłam się zastanawiać do czego to wszystko zmierza. Słyszę z jego strony pewne deklaracje, że mnie kocha, coś tam wspomina o ślubie, ale są to raczej luźne rozmowy. Wstępnie mamy większość spraw omówione, np. czy chcielibyśmy kościelny czy cywilny itd., jednakże nadal jest to tylko gdybanie. Oboje pracujemy, ja kończę studia. Nie jesteśmy już dziećmi i myślałam, że moglibyśmy wskoczyć na kolejny etap - narzeczeństwo, aby wkrótce wziąć ślub. Martwi mnie to, że on dużo o tym mówi, a mało robi. Raz zaczyna mówić o ślubie, że powinniśmy pieniądze zacząć na niego zbierać etc. (ma rację), a jak zaczynam już poważniej o tym rozmawiać, np. rozglądam się za możliwością znalezienia dla nas mieszkania (abyśmy zamieszkali tylko we dwoje), to on mnie stopuje, bo przecież teraz jest dobrze.... No właśnie moim zdaniem nie jest. Ciężko nam się żyje pod jednym dachem z jego bratem, przeliczyłam nasze dochody i dalibyśmy spokojnie radę wynająć coś dla siebie. Zaczęłam mieć wątpliwości czy on mnie najzwyczajniej w świecie zwodzi, bo jak można nazwać z jednej strony deklaracje, a z drugiej spotkać się z takim oporem by ustalaniu najważniejszych kwestii. Pomijam już fakt, że będąc ze sobą tak długo, wiem że zaręczyny i cała ta otoczka nie będzie dla mnie super zaskoczeniem, jednak mimo wszystko jakiś element tradycji chciałabym zachować, abyśmy mogli oficjalnie mówić, że jesteśmy zaręczeni (a nie wiecznie "chłopak/dziewczyna"). Biorę pod uwagę to, że może nie być gotowy itd. , ale to niech nie mówi wtedy o ślubie. Po co sam zaczyna rozmowy, które do niczego nie prowadzą? Nie chcę by zabrzmiało to dziecinnie, ale wszyscy wokół mnie się zaręczają, potem nas wypytują "a co z wami" itd., nie oglądam się na ludzi, ale czasem ktoś z zewnątrz może okazać nam świeży ogląd jak się sprawy mają. Nie chcę obudzić się za 3 lata, jako dalej "dziewczyna", której zegar biologiczny tyka. Nie wiem co mam robić ani co mysleć. Mogę z nim wprost pomówić, ale kiedyś już usłyszałam tekst, że jak chce to on z dnia na dzień do urzędu może iść jeśli chcę. A nie tego oczekuję, by mi ktoś łaskę robił...
__________________
Slow down, you crazy child
you're so ambitious for a juvenile
But then if you're so smart, tell me
Why are you still so afraid?


Razem 02.2011
Mirajane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 00:39   #2
Casssssie
Rozeznanie
 
Avatar Casssssie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 534
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

A może on zbiera kasę na pierścionek i dodatkowo (mimo wszystko) chce Ciebie zaskoczyć ? Np. zrobić to w Twoje urodziny, święta, zbliżają się walentynki...
Ciężko stwierdzić, co nim kieruje. Najlepiej po prostu otwarcie powiedzieć (w łagodny sposób) o swoich oczekiwaniach. Wydaje mi się, że tak będzie fair, a Ty sama zobaczysz na czym stoisz.
Głowa do góry i może postaraj się lekko wyluzować. Czasami jest tak, że my kobiety dość mocno naciskamy (a wydaje nam się inaczej). Dajmy facetom przejąć inicjatywę.
Casssssie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 00:54   #3
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 6 283
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

A może porozmawiaj z nim o tym, że wprowadza Cię w błąd, bo co innego mówi a co innego robi. Zapytaj go, po co zaczyna tematy i rozmowy o ślubie, gdy na razie nie chce nic zmieniać. Powiedz o swoich oczekiwaniach, kiedy chciałabyś zamieszkać tylko we dwoje,kiedy wziąć ślub, a kiedy mieć dzieci, zapytaj kiedy on by chciał, w jakim wieku. Bo nie chodzi ci o to, żeby Cię jutro zabrał do urzędu podpisać papierek, tylko żeby spełniał swoje życiowe oczekiwania, tak samo jak Ty.
fbf4f81e41525779832788cd71e9a6a506251643_6580de17ecce4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 01:08   #4
Patrisia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 14
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

To dlaczego z nim nie porozmawiasz i poprostu nie spytałam się jak on to widzi i kiedy chciałby ślubu. Pozatym 24 lata nie kwalifikują cię wg mnie do kategorii "stare panny" ( przynajmniej ja w tym wieku tak się nie czuje i jedyny mój cel to złapać męża bo ludzie gadają). I wiesz jak będziesz zabardzo "gderala" oświadczyny ślub to facet też może się zacząć zastanawiać czy chcesz bardziej jego czy tego pierścionka bo już wszystkie koleżanki na Facebooku mają ustawiony status zaręczyna. Może jak przestaniesz się spinać i myśleć tylko o tym to właśnie czeka cię miła niespodzianka jak chłopak jednak coś zaplanuje i się oświadczy a i za te 3 lata zegar biologiczny ci nie wybuchnie poprostu porozmawiajcie
Patrisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 01:11   #5
AngielskaPogoda
Zadomowienie
 
Avatar AngielskaPogoda
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 1 180
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Najlepsza będzie szczera rozmowa między wami. Jestescie juz dlugo ze sobą, więc moim zdaniem on powinien się określić. Ja bym go troszkę przycisnęła. Masz racje, ze nie chcesz się obudzić za 3-4 lata z ręką ,,w nocniku''. Problem w tym, że większość facetów w tym wieku jeszcze sama nie wie czego chce, chociaż mam znajome, które brały ślub z facetami w podobnym wieku .... Powinnaś przeanalizować na ile dojrzał ...
__________________
If You Wanna Make The World
A Better Place
Take A Look At Yourself And
Then Make A Change

AngielskaPogoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 01:46   #6
Kama2345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 17
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Cytat:
Napisane przez Patrisia Pokaż wiadomość
To dlaczego z nim nie porozmawiasz i poprostu nie spytałam się jak on to widzi i kiedy chciałby ślubu. Pozatym 24 lata nie kwalifikują cię wg mnie do kategorii "stare panny" ( przynajmniej ja w tym wieku tak się nie czuje i jedyny mój cel to złapać męża bo ludzie gadają). I wiesz jak będziesz zabardzo "gderala" oświadczyny ślub to facet też może się zacząć zastanawiać czy chcesz bardziej jego czy tego pierścionka bo już wszystkie koleżanki na Facebooku mają ustawiony status zaręczyna. Może jak przestaniesz się spinać i myśleć tylko o tym to właśnie czeka cię miła niespodzianka jak chłopak jednak coś zaplanuje i się oświadczy a i za te 3 lata zegar biologiczny ci nie wybuchnie poprostu porozmawiajcie
Świetne określenieza 3 lata zegar biologiczny Ci nie wybuchnie. Dziewczyno skąd takie parcie na zaręczyny? Bo koleżanki już ? Bo to pora? Bo tak trzeba ? Jestem w Twoim wieku i na głowę bym chyba upadła i wstydziła się na partnera tak naciskać Dziwne priorytety moja droga, gdzie kobieca duma ?A o co walczyły nasz Babki i Prababki emancypantki ? Chyba nie o to, żeby siedzieć w domu i chłopu gacie prać.
Kama2345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 01:54   #7
AngielskaPogoda
Zadomowienie
 
Avatar AngielskaPogoda
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 1 180
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Cytat:
Napisane przez Kama2345 Pokaż wiadomość
Świetne określenieza 3 lata zegar biologiczny Ci nie wybuchnie. Dziewczyno skąd takie parcie na zaręczyny? Bo koleżanki już ? Bo to pora? Bo tak trzeba ? Jestem w Twoim wieku i na głowę bym chyba upadła i wstydziła się na partnera tak naciskać Dziwne priorytety moja droga, gdzie kobieca duma ?A o co walczyły nasz Babki i Prababki emancypantki ? Chyba nie o to, żeby siedzieć w domu i chłopu gacie prać.
Tez prawda z tym naciskaniem ... Ale tez nie ma co od razu demonizowac, ze po slubie siedzi sie w domu i pierze gacie
__________________
If You Wanna Make The World
A Better Place
Take A Look At Yourself And
Then Make A Change

AngielskaPogoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-06, 02:01   #8
Kama2345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 17
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Cytat:
Napisane przez AngielskaPogoda Pokaż wiadomość
Tez prawda z tym naciskaniem ... Ale tez nie ma co od razu demonizowac, ze po slubie siedzi sie w domu i pierze gacie
OK masz rację ale chciałam dosadnie. A przecież wiesz ( i nie ma co ukrywać), że jest to marzeniem wielu panien.
Kama2345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 02:06   #9
AngielskaPogoda
Zadomowienie
 
Avatar AngielskaPogoda
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 1 180
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Cytat:
Napisane przez Kama2345 Pokaż wiadomość
OK masz rację ale chciałam dosadnie. A przecież wiesz ( i nie ma co ukrywać), że jest to marzeniem wielu panien.
Oj wiem, wiem ... Widze co się dzieje na moim fejsie... Fajnie, że ich marzenia się pospełniały, ale pamiętam kiedy studiowałam i większość z moich znajomych z roku dosyć szybko się zaręczyło (wiek 20-23l) każda z nich czuła się o niebo lepsza ode mnie i od znajomych, które nie miały nawet tego w planach ... Szybko się okazało, że utworzyły w grupę gdzie o niczym innym niż o ślubie, sukience, pierścionkach, salach weselnych itd. nie było mowy.
__________________
If You Wanna Make The World
A Better Place
Take A Look At Yourself And
Then Make A Change

AngielskaPogoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 02:55   #10
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 7 360
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Cytat:
Napisane przez Kama2345 Pokaż wiadomość
Świetne określenieza 3 lata zegar biologiczny Ci nie wybuchnie. Dziewczyno skąd takie parcie na zaręczyny? Bo koleżanki już ? Bo to pora? Bo tak trzeba ? Jestem w Twoim wieku i na głowę bym chyba upadła i wstydziła się na partnera tak naciskać Dziwne priorytety moja droga, gdzie kobieca duma ?A o co walczyły nasz Babki i Prababki emancypantki ? Chyba nie o to, żeby siedzieć w domu i chłopu gacie prać.
Bo po 5 latach i prawie skończonych studiach chce wiedzieć na czym stoi, bo może chce stabilizacji jaką ślub daje? O jakim praniu gaci mówisz jak oni już razem mieszkają, po ślubie nagle zacznie produkować ich 10 razy więcej (teraz ktoś to musi robić i bez ślubu )? Od kiedy rozmowa o zaręczynach, bo w tej chwili nie wiedzą czego od siebie oczekują (różne sygnały) jest naciskaniem...

Edytowane przez 3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285
Czas edycji: 2016-02-06 o 03:02
3bab1895ed7a4a0113eb29e79654b8b86ef03e4e_657f8b8281285 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 05:01   #11
mary_poppins
sissy that walk
 
Avatar mary_poppins
 
Zarejestrowany: 2010-08
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 10 670
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

[1=3bab1895ed7a4a0113eb29e 79654b8b86ef03e4e_657f8b8 281285;55225886]Bo po 5 latach i prawie skończonych studiach chce wiedzieć na czym stoi, bo może chce stabilizacji jaką ślub daje? O jakim praniu gaci mówisz jak oni już razem mieszkają, po ślubie nagle zacznie produkować ich 10 razy więcej (teraz ktoś to musi robić i bez ślubu )? Od kiedy rozmowa o zaręczynach, bo w tej chwili nie wiedzą czego od siebie oczekują (różne sygnały) jest naciskaniem...[/QUOTE]

Ano właśnie - 5 lat związku, wspólne mieszkanie, studia na finiszu i stała praca plus deklaracje faceta to chyba nie jest jakiś tragiczny moment na rozmowę o ślubie Niedługo ludzie zaczną desperatkami mianować kobiety, które po 10 latach randkowania bąkną o wspólnym mieszkaniu, bo to przecież takie "naciskanie" na misiaczka. Mamy emancypację, walczymy o równouprawnienie, a to wszystko sprowadza się u nas nie do wspólnego decydowania o przyszłości - m.in. o tym, kiedy nastąpią zaręczyny - a do tego, że nie wolno mieć oczekiwań w kierunku legalizacji związku, bo single ladies put your hands up. Może autorka nie chce w nieskończoność czekać jako panna mieszkająca z chłopakiem, aż on się zdecyduje na ślub? Może ma prawo wypowiedzieć się w kwestii tego, jak ona widzi ich wspólną przyszłość, w odpowiednim dla siebie momencie?

Autorko, nie obejdzie się bez bardzo szczerej rozmowy. Na razie dajesz się zbywać - on Ci powie jedno, a potem drugie, a Ty tylko słuchasz i zastanawiasz się co autor ma na myśli. Siądź z nim, spytaj wprost kiedy planuje kolejny krok, powiedz że Cię wprowadza w błąd mówiąc skrajnie różne rzeczy w krótkich odstępach czasu i oczekuj konkretów - czy w ogóle chce zaręczyn i ślubu, w jakim przedziale czasowym, co chciałby/musi zrobić albo osiągnąć zanim to nastąpi i jak możesz pomóc. Nie daj się zbyć, jak powie że jeszcze dziś możecie iść do urzędu to wyjaśnij o co Tobie chodzi, przedstaw swoje wyobrażenia i chęci. Po jego reakcjach i tym, co powie, najlepiej zobaczysz jakie ma do tego podejście.
__________________
Cytat:
Napisane przez dombro
Nie chcę być niedelikatna, ale wymyślasz problemy z dupy.
mary_poppins jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-06, 05:07   #12
AngielskaPogoda
Zadomowienie
 
Avatar AngielskaPogoda
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 1 180
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Tylko nie daj sie zwodzic tekstami w stylu ,,nie mam pieniedzy na super pierscionek dla Ciebie lub wesele''. Moja kolezanke facet tak urabia od paru dobrych lat, a ta lyka jak mlody pelikan... albo do niej nie dociera, ze facet zwyczajnie nie chce sie deklarowac. Pierścionek może być i za 100 zl, a ona i tak by byla szczesliwa, uwierzcie... Wesele można zrobić za 2-3 lata. Nikt nie powiedział, że miesiąc po zaręczynach trzeba już przysięgę mówić...
__________________
If You Wanna Make The World
A Better Place
Take A Look At Yourself And
Then Make A Change

AngielskaPogoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 07:18   #13
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Cytat:
Napisane przez Mirajane Pokaż wiadomość
Mogę z nim wprost pomówić, ale kiedyś już usłyszałam tekst, że jak chce to on z dnia na dzień do urzędu może iść jeśli chcę. A nie tego oczekuję, by mi ktoś łaskę robił...
Chcesz wziąć ślub, a boisz się/nie chcesz rozmawiać o jednej z bardzo istotnych kwestii związkowych? O człowieku, którego wybrałaś na partnera życiowego piszesz, że będzie Ci łaskę robił jeśli powiesz wprost czego oczekujesz?
Albo coś jest nie tak z Twoim tokiem myślenia, albo ze związkiem.

Porozmawiaj z nim, powiedz mu to, co napisałaś nam. Bez tej rozmowy nie będziesz wiedziała na czym stoisz. I nie, sam tekst "jeśli chcesz to z dnia na dzień mogę iść do urzędu" to nie jest konkretna rozmowa.

---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------

Cytat:
Napisane przez AngielskaPogoda Pokaż wiadomość
Wesele można zrobić za 2-3 lata. Nikt nie powiedział, że miesiąc po zaręczynach trzeba już przysięgę mówić...
A to też trzeba obgadać, bo dla niektórych ludzi zaręczyny to nic takiego, ot, miła chwila, a dla innych zaręczyny=planowanie ślubu.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 07:22   #14
AngielskaPogoda
Zadomowienie
 
Avatar AngielskaPogoda
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 1 180
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

No planowanie wiadomo, ale nie trzeba zaraz slubu robic za rok
__________________
If You Wanna Make The World
A Better Place
Take A Look At Yourself And
Then Make A Change

AngielskaPogoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 07:32   #15
melkmeisje
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 690
GG do melkmeisje
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

24-latka boi się zegara biologicznego. Sikam.
melkmeisje jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 07:36   #16
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Cytat:
Napisane przez AngielskaPogoda Pokaż wiadomość
No planowanie wiadomo, ale nie trzeba zaraz slubu robic za rok
No właśnie większość moich znajomych podchodzących do tematu na zasadzie "zaręczyny=planowanie ", brało śluby w ciągu roku Chyba że były problemy z terminami w wymarzonej sali weselnej. Ale tak, zaręczyny były dla nich równoznaczne z konkretnymi ustaleniami.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
24-latka boi się zegara biologicznego. Sikam.
Z jednej strony śmieszne, z drugiej jeśliby chciała obskoczyć przynajmniej jedno dziecko do trzydziestki, to szału czasowego wcale nie ma.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 07:38   #17
AngielskaPogoda
Zadomowienie
 
Avatar AngielskaPogoda
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 1 180
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

No u moich znajomych to zazwyczaj 2-3 lata
__________________
If You Wanna Make The World
A Better Place
Take A Look At Yourself And
Then Make A Change

AngielskaPogoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 08:41   #18
Mirajane
Raczkowanie
 
Avatar Mirajane
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 140
Thumbs down Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Cytat:
Napisane przez Patrisia Pokaż wiadomość
To dlaczego z nim nie porozmawiasz i poprostu nie spytałam się jak on to widzi i kiedy chciałby ślubu. Pozatym 24 lata nie kwalifikują cię wg mnie do kategorii "stare panny" ( przynajmniej ja w tym wieku tak się nie czuje i jedyny mój cel to złapać męża bo ludzie gadają). I wiesz jak będziesz zabardzo "gderala" oświadczyny ślub to facet też może się zacząć zastanawiać czy chcesz bardziej jego czy tego pierścionka bo już wszystkie koleżanki na Facebooku mają ustawiony status zaręczyna. Może jak przestaniesz się spinać i myśleć tylko o tym to właśnie czeka cię miła niespodzianka jak chłopak jednak coś zaplanuje i się oświadczy a i za te 3 lata zegar biologiczny ci nie wybuchnie poprostu porozmawiajcie
Tylko ja mu właśnie nie gderam. Sam zaczyna rozmowy, z których nic nie wynika. Jeśli uważasz, że szukanie mieszkania jest naciskaniem na ślub to wybacz, ale ja nie widzę związku przyczynowo-skutkowego...

Cytat:
Napisane przez Kama2345 Pokaż wiadomość
Świetne określenieza 3 lata zegar biologiczny Ci nie wybuchnie. Dziewczyno skąd takie parcie na zaręczyny? Bo koleżanki już ? Bo to pora? Bo tak trzeba ? Jestem w Twoim wieku i na głowę bym chyba upadła i wstydziła się na partnera tak naciskać Dziwne priorytety moja droga, gdzie kobieca duma ?A o co walczyły nasz Babki i Prababki emancypantki ? Chyba nie o to, żeby siedzieć w domu i chłopu gacie prać.
Jak już wyżej wspomniałam... Nie mam parcia. Po prostu jesteśmy już tyle ze sobą, że chciałabym wejść na wyższy level. Co w tym złego? Rozumiem jakbym mu głowę suszyła, pierścionki pokazywała czy sale zamawiała, ale tego nie robię. Akurat o pranie i sprzątanie nie muszę się martwić, ponieważ mój TŻ bardzo dużo robi w domu, ja nawet nie muszę mu mówić, że trzeba coś zrobić.

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Chcesz wziąć ślub, a boisz się/nie chcesz rozmawiać o jednej z bardzo istotnych kwestii związkowych? O człowieku, którego wybrałaś na partnera życiowego piszesz, że będzie Ci łaskę robił jeśli powiesz wprost czego oczekujesz?
Albo coś jest nie tak z Twoim tokiem myślenia, albo ze związkiem.



---------- Dopisano o 08:18 ---------- Poprzedni post napisano o 08:17 ----------


A to też trzeba obgadać, bo dla niektórych ludzi zaręczyny to nic takiego, ot, miła chwila, a dla innych zaręczyny=planowanie ślubu.
Ja właśnie to tak rozumiem, zaręczyny tj. powoli zbieramy się do ślubu i ustalamy orientacyjną datę.

Cytat:
Napisane przez melkmeisje Pokaż wiadomość
24-latka boi się zegara biologicznego. Sikam.
To miłego sikania. Wybacz, ale niektórzy chcą mieć pierwsze dziecko przed trzydziestką. Rozumiem jakbym teraz marudziła o dziecko, ale odniosłam swój strach do przyszłości, więc nie rozumiem po co ciśniesz "beke".
__________________
Slow down, you crazy child
you're so ambitious for a juvenile
But then if you're so smart, tell me
Why are you still so afraid?


Razem 02.2011
Mirajane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 08:45   #19
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 3 395
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

A gdy mówisz o szukaniu mieszkania i gdy Cie hamuje, to jak to tłumaczy? Tylko, że dobrze jest jak jest? Nie pociągnęłaś wątku i nie zapytałaś co z jego gadaniem o ślubie itp.?
bb410bd1fbb42d2edea92b1ada01ce79bf3cfb02_603add0278cd5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-02-06, 08:55   #20
Mirajane
Raczkowanie
 
Avatar Mirajane
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 140
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Cytat:
Napisane przez Casssssie Pokaż wiadomość
A może on zbiera kasę na pierścionek i dodatkowo (mimo wszystko) chce Ciebie zaskoczyć ? Np. zrobić to w Twoje urodziny, święta, zbliżają się walentynki...
Ciężko stwierdzić, co nim kieruje. Najlepiej po prostu otwarcie powiedzieć (w łagodny sposób) o swoich oczekiwaniach. Wydaje mi się, że tak będzie fair, a Ty sama zobaczysz na czym stoisz.
Głowa do góry i może postaraj się lekko wyluzować. Czasami jest tak, że my kobiety dość mocno naciskamy (a wydaje nam się inaczej). Dajmy facetom przejąć inicjatywę.
Właśnie dlatego nie chcę z nim rozmawiać "kawa na ławę", bo nie chcę wyjść przed szereg jeśli by się okazało, że coś planuje ..... Ale jak znów zacznie o tym mówić (o ślubie), to zapytam się "niby okrakiem" za jaki czas mniej wiecej go widzi...
[1=fbf4f81e41525779832788c d71e9a6a506251643_6580de1 7ecce4;55225361]A może porozmawiaj z nim o tym, że wprowadza Cię w błąd, bo co innego mówi a co innego robi. Zapytaj go, po co zaczyna tematy i rozmowy o ślubie, gdy na razie nie chce nic zmieniać. Powiedz o swoich oczekiwaniach, kiedy chciałabyś zamieszkać tylko we dwoje,kiedy wziąć ślub, a kiedy mieć dzieci, zapytaj kiedy on by chciał, w jakim wieku. Bo nie chodzi ci o to, żeby Cię jutro zabrał do urzędu podpisać papierek, tylko żeby spełniał swoje życiowe oczekiwania, tak samo jak Ty.[/QUOTE]
No dokładnie. Dziękuję

---------- Dopisano o 09:55 ---------- Poprzedni post napisano o 09:47 ----------

[1=bb410bd1fbb42d2edea92b1 ada01ce79bf3cfb02_603add0 278cd5;55231991]A gdy mówisz o szukaniu mieszkania i gdy Cie hamuje, to jak to tłumaczy? Tylko, że dobrze jest jak jest? Nie pociągnęłaś wątku i nie zapytałaś co z jego gadaniem o ślubie itp.?[/QUOTE]

Stwierdził, że "przecież tak mamy teraz taniej, poza tym i tak mamy szczęście, że w tak młodym wieku ze sobą zamieszkaliśmy", to mu powiedziałam na to tylko "ale teraz 19 lat nie mamy, tylko 24". Więc wydaje mi się, że on po prostu boi się wynieść "na własne śmieci", ponieważ teraz najmujemy pokój u jego rodziców, którzy się wyprowadzili z tego mieszkania, więc ma pewność, że jakby stracił pracę etc. to wiadomo, że rodzice nie wyrzucą. Poza tym, brak stresu. A jak się jest już w 100% na swoim to wiadomo, że tak różowo nie ma. Sęk w tym, że rynek mieszkalny jest jaki jest, chciałabym chociaż wpisać nas na listę na mieszkania z miasta, cokolwiek. Przecież nie lecę i nie wybieram ofert, tylko chciałam porozglądać się jakie mamy opcje dla nas dostępne. Poza tym on rozmawiał coś z rodzicami, czy po ślubie moglibyśmy zamieszkać w tym mieszkaniu co teraz, a z bratem by się jakoś dogadało by się wyprowadził (zapytanie do rodziców to jego inicjatywa).
__________________
Slow down, you crazy child
you're so ambitious for a juvenile
But then if you're so smart, tell me
Why are you still so afraid?


Razem 02.2011
Mirajane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 08:59   #21
Kama2345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 17
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Moja koleżanka też miała takie parcie na zaręczyny i efekt: rok zawalony, kolejna sesja w plecy a tak w ogóle z inteligencją się nie spotkały nigdy- chyba się mijały. Własna rodzina się na nią wypięła bo konflikty stale rozniecała, strasznie kłamała bo za cel życia pastawiła sobie bycie w związku i bycie bezpieczną u boku chłopaka. Mieszkali jakiś czas razem ale to ona wywierała presję na niego aby razem zamieszkać bo hormony jej strasznie buzowały- seksiła by cały czas, manipulowała. Żadna koleżanka nie wytrzymywała z nią na wspólnym mieszkaniu. Niby studentka a język ubogi i prymitywny. Zachowanie w towarzystwie - typowa królewna a z dowcipów zawsze śmiała się ostatnia. Nigdy nikomu nie przyznała racji. Żal nam je ale nie dała sobie pomóc.
Jak rozmawiała z kimś obcym prezentowała się jak zagubiona prowincjonalne dziewczę ale pazury z tyłu zaostrzone. I tu niestety okazał się dramat - podwójna osobowość, problemy psychiczne. Jej siostra cioteczna wzięła za nią bo bez leków sama psychoterapia jej nie pomagała.
Dziewczyny, każdy przypadek jest inny.
Ona też siedziała na forach i pisała w stylu pomocy jestem bluszczem. Ludzie ją nakręcali jeszcze bardziej, nabierała pewności siebie i niszczyła ludzi. Trzymam za nią kciuki ! A co dawania rad każdy przypadek jest inny - nie ma diagnozy bez pacjenta.
Kama2345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 09:02   #22
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Cytat:
Napisane przez Mirajane Pokaż wiadomość
Właśnie dlatego nie chcę z nim rozmawiać "kawa na ławę", bo nie chcę wyjść przed szereg jeśli by się okazało, że coś planuje .....
No ale przecież nie chodzi o to, żebyś zapytała go o konkretną datę planowanych oświadczyn
Delikatne poruszanie tematu już było i co? I guzik.

Nie bój się mówić o swoich oczekiwaniach.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 09:04   #23
Mirajane
Raczkowanie
 
Avatar Mirajane
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 140
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Cytat:
Napisane przez Kama2345 Pokaż wiadomość
Moja koleżanka też miała takie parcie na zaręczyny i efekt: rok zawalony, kolejna sesja w plecy a tak w ogóle z inteligencją się nie spotkały nigdy- chyba się mijały. Własna rodzina się na nią wypięła bo konflikty stale rozniecała, strasznie kłamała bo za cel życia pastawiła sobie bycie w związku i bycie bezpieczną u boku chłopaka. Mieszkali jakiś czas razem ale to ona wywierała presję na niego aby razem zamieszkać bo hormony jej strasznie buzowały- seksiła by cały czas, manipulowała. Żadna koleżanka nie wytrzymywała z nią na wspólnym mieszkaniu. Niby studentka a język ubogi i prymitywny. Zachowanie w towarzystwie - typowa królewna a z dowcipów zawsze śmiała się ostatnia. Nigdy nikomu nie przyznała racji. Żal nam je ale nie dała sobie pomóc.
Jak rozmawiała z kimś obcym prezentowała się jak zagubiona prowincjonalne dziewczę ale pazury z tyłu zaostrzone. I tu niestety okazał się dramat - podwójna osobowość, problemy psychiczne. Jej siostra cioteczna wzięła za nią bo bez leków sama psychoterapia jej nie pomagała.
Dziewczyny, każdy przypadek jest inny.
Ona też siedziała na forach i pisała w stylu pomocy jestem bluszczem. Ludzie ją nakręcali jeszcze bardziej, nabierała pewności siebie i niszczyła ludzi. Trzymam za nią kciuki ! A co dawania rad każdy przypadek jest inny - nie ma diagnozy bez pacjenta.
Wybacz, ale co ma wspólnego historia twojej koleżanki z moją? Nauka czytania ze zrozumieniem się kłania....
Sama siedzisz na forach i jad wylewasz Trollom dziękujemy !
__________________
Slow down, you crazy child
you're so ambitious for a juvenile
But then if you're so smart, tell me
Why are you still so afraid?


Razem 02.2011
Mirajane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 09:04   #24
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 6 036
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Za bardzo sie z nim cackasz. Zapytaj sie go konkretnie kiedy planuje zareczyny(w ciagu miesiac,a pol roku, roku?) i kiedy sie wyprowadzacie, bo ty juz nie chcesz tu mieszkać. Nie sluchaj zadnego "nie wiem", "sie zobaczy" tylko zadaj konkretów, bo ty nie masz zamiaru czekac niewiadomo ile.
Niech sie okresli.
I nie sluchaj o tym, ze slub to inicjatywa faceta, ty masz czekac, czy inne ☠☠☠☠☠☠☠y. Lepiej chyba wiedziec na czym sie stoi, a nie czekac na wymarzone zareczyny ktore byc moze nigdy sie nie nadajda
7d825fa9fec57cf5623273fe7eca2ef8f2442710_5d59d871e15d0 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 09:07   #25
Mirajane
Raczkowanie
 
Avatar Mirajane
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 140
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

[1=7d825fa9fec57cf5623273f e7eca2ef8f2442710_5d59d87 1e15d0;55232861]Za bardzo sie z nim cackasz. Zapytaj sie go konkretnie kiedy planuje zareczyny(w ciagu miesiac,a pol roku, roku?) i kiedy sie wyprowadzacie, bo ty juz nie chcesz tu mieszkać. Nie sluchaj zadnego "nie wiem", "sie zobaczy" tylko zadaj konkretów, bo ty nie masz zamiaru czekac niewiadomo ile.
Niech sie okresli.
I nie sluchaj o tym, ze slub to inicjatywa faceta, ty masz czekac, czy inne ☠☠☠☠☠☠☠y. Lepiej chyba wiedziec na czym sie stoi, a nie czekac na wymarzone zareczyny ktore byc moze nigdy sie nie nadajda [/QUOTE]

Dziś z nim spróbuję pogadać. Dzięki
__________________
Slow down, you crazy child
you're so ambitious for a juvenile
But then if you're so smart, tell me
Why are you still so afraid?


Razem 02.2011
Mirajane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 09:11   #26
Girlx1234
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 59
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Skoro mówi o tym, to chyba planuje coś. Albo może chce zaręczyn przed ślubem jak dawniej było. Po prostu porozmawiaj z nim o tym kiedy ślub, wesele itp. Rozmowa jest najlepsza na wyjaśnienie sytuacji. Rozumiem że chcesz dzieci przed 30. Ja też. U mnie tak wygląda, zaczęliśmy jak miałam 19 lat (obecnie mam 23 lata), wtedy nie gadaliśmy o ślubie ani nic, tylko o mieszkaniu razem. 22 lata zaręczyliśmy. Mieszkamy razem od pół roku, o ślubie mało wspominamy ale o dalekiej przyszłości gadamy.. Więc kiedy ślub?? Też nie wiemy, nawet nie mamy zaplanowane :P ale ustaliliśmy że ślub po studiach.
Girlx1234 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 09:14   #27
Mirajane
Raczkowanie
 
Avatar Mirajane
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 140
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Cytat:
Napisane przez Girlx1234 Pokaż wiadomość
Skoro mówi o tym, to chyba planuje coś. Albo może chce zaręczyn przed ślubem jak dawniej było. Po prostu porozmawiaj z nim o tym kiedy ślub, wesele itp. Rozmowa jest najlepsza na wyjaśnienie sytuacji. Rozumiem że chcesz dzieci przed 30. Ja też. U mnie tak wygląda, zaczęliśmy jak miałam 19 lat (obecnie mam 23 lata), wtedy nie gadaliśmy o ślubie ani nic, tylko o mieszkaniu razem. 22 lata zaręczyliśmy. Mieszkamy razem od pół roku, o ślubie mało wspominamy ale o dalekiej przyszłości gadamy.. Więc kiedy ślub?? Też nie wiemy, nawet nie mamy zaplanowane :P ale ustaliliśmy że ślub po studiach.
Czasem wydaje mi się, że to też kwestia dojrzałości, tzn., że kobiety szybciej jednak dorastają do takich decyzji niż mężczyźni. Moja znajoma zaręczyła się po 2 latach bycia ze sobą, ale poszło tak szybko bo narzeczony trochę jest starszy od niej, więc może tu tkwi szkopuł
__________________
Slow down, you crazy child
you're so ambitious for a juvenile
But then if you're so smart, tell me
Why are you still so afraid?


Razem 02.2011
Mirajane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 09:19   #28
elvegirl
po drugiej stronie szafy
 
Avatar elvegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 41 748
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Cytat:
Napisane przez Girlx1234 Pokaż wiadomość
Skoro mówi o tym, to chyba planuje coś.
Albo nic nie planuje, ale mówi to co mówi żeby autorkę na chwilę uspokoić i odwlec temat.

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------

Cytat:
Napisane przez Mirajane Pokaż wiadomość
Czasem wydaje mi się, że to też kwestia dojrzałości(...)
Dojrzałości, która nie zależy wcale od wieku, no i przekonania, że ta właśnie osoba jest tą, z którą się ten ślub chce wziąć.
__________________
"Widziałeś tę dziewczynę? Ma nogi za milion złotych!" - pomagamy Dianie https://www.siepomaga.pl/dla-diany
elvegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 09:24   #29
AngielskaPogoda
Zadomowienie
 
Avatar AngielskaPogoda
 
Zarejestrowany: 2016-02
Lokalizacja: United Kingdom
Wiadomości: 1 180
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Albo nic nie planuje, ale mówi to co mówi żeby autorkę na chwilę uspokoić i odwlec temat.

dokladnie

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------


Dojrzałości, która nie zależy wcale od wieku, no i przekonania, że ta właśnie osoba jest tą, z którą się ten ślub chce wziąć.
Tez prawda.

Troszke wczesnie zaczeliscie ten swoj zwiazek... Moze tu tez tkwi myk.
__________________
If You Wanna Make The World
A Better Place
Take A Look At Yourself And
Then Make A Change

AngielskaPogoda jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-06, 09:24   #30
Mirajane
Raczkowanie
 
Avatar Mirajane
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 140
Dot.: Czekanie na oświadczyny - czy źle na to patrzę?

Cytat:
Napisane przez elvegirl Pokaż wiadomość
Albo nic nie planuje, ale mówi to co mówi żeby autorkę na chwilę uspokoić i odwlec temat.

---------- Dopisano o 10:19 ---------- Poprzedni post napisano o 10:18 ----------


Dojrzałości, która nie zależy wcale od wieku, no i przekonania, że ta właśnie osoba jest tą, z którą się ten ślub chce wziąć.
I w tym problem... To jest właśnie sedno sprawy. Nie lecę już po kiecke i do USC, ale wolałabym mieć konkrety, kocham go, on mnie też, wiec na co czekać. Moją obawą jest właśnie to co napisałaś, że może on nie jest przekonany, a ja uważam, że jeżeli nie jest przekonany, a ja jestem i miałoby to do niczego nie zmierzać, to wolałabym jednak wiedzieć o tym prędzej niż później.
__________________
Slow down, you crazy child
you're so ambitious for a juvenile
But then if you're so smart, tell me
Why are you still so afraid?


Razem 02.2011
Mirajane jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-08 21:58:56


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:54.