Basen w ciąży - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-12, 12:23   #1
zadziorne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 29

Basen w ciąży


Witam mamusie,
Co sądzicie o pływaniu na basenie w trakcie ciąży?
Słyszałam, że najlepiej wybrać taki z ozonowaną wodą skuteczniej usuwa zanieczyszczenia i jest łagodniejsza dla skóry. Ponadto chodzić na pływalnie w rannych godzinach kiedy woda jest przefiltrowana.
Chciałabym zacząć chodzić jednak boję się infekcji kiedyś po basenie nabawiałam się zapalenia pęcherza nie wyobrażam sobie w ciąży złapać infekcję. Podobno profilaktycznie monża sotsować jakieś środki przeciwgrzybicze itp ( napewno nie kłaść tamponu choć niektóre dziewczyny to robią ) Czy któraś z Was chodziła na basen w ciąży, jestem ciekawa waszych opinii. Jestem w 25 tyg. ciąży.
zadziorne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 18:41   #2
newelwa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 92
Dot.: Basen w ciąży

Cytat:
Napisane przez zadziorne Pokaż wiadomość
Witam mamusie,
Co sądzicie o pływaniu na basenie w trakcie ciąży?
Słyszałam, że najlepiej wybrać taki z ozonowaną wodą skuteczniej usuwa zanieczyszczenia i jest łagodniejsza dla skóry. Ponadto chodzić na pływalnie w rannych godzinach kiedy woda jest przefiltrowana.
Chciałabym zacząć chodzić jednak boję się infekcji kiedyś po basenie nabawiałam się zapalenia pęcherza nie wyobrażam sobie w ciąży złapać infekcję. Podobno profilaktycznie monża sotsować jakieś środki przeciwgrzybicze itp ( napewno nie kłaść tamponu choć niektóre dziewczyny to robią ) Czy któraś z Was chodziła na basen w ciąży, jestem ciekawa waszych opinii. Jestem w 25 tyg. ciąży.
chodziłam na basen w obu ciążach. nie miałam żadnych zdrowotnych nieprzyjemności z tym związanych. nie zwracałam uwagi na porę dnia, chodziłam jak tylko mogłam. głównie dlatego, że po basenie schodziła ze mnie opuchlizna ciążowa.
nie używałam, żadnych medykamentów, czy tamponów. jaka była woda (czy chlorowana czy ozonowana) nie wiem.
osobiście jestem za basenem, nie tylko w ciąży. ;-)
newelwa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-12, 20:34   #3
filia_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 133
Dot.: Basen w ciąży

ja też chodziłam w obu ciążach głównie po to żeby zapewnić sobie dawkę ruchu, szczególnie pod koniec kiedy o inny sport byłoby ciężko
no i to uczucie lekkości w wodzie...
pływałam też w morzu i w jeziorze
inna sprawa, że żadne infekcje mi się nie przyplątały i nie mam do nich skłonności, więc to akurat nie było dla mnie problemem
__________________
Zakochanie - to relacja międzyosobowa wynikająca z upodobania sobie w kimś, powodującego zależność emocjonalną od tego kogoś. Na miarę siły owej zależności następuje proporcjonalnie: utrata zdrowego rozsądku oraz zdolności do samodecydowania.
o. Paweł Gużyński OP
filia_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-14, 08:32   #4
Zefirkowa
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 611
Dot.: Basen w ciąży

Jestem w ciąży i chodzę systematycznie raz w tyg. na basen. Nie chodzę rano bo pracuję. Woda faktycznie jest ozonowana. Używam tamponu, ale nie biorę żadnych medykamentów. Póki co jestem bardzo zadowolona
Zefirkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 19:34   #5
zadziorne
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 29
Dot.: Basen w ciąży

a po co tamponu ? on i tak nie chroni przed infekcjami ?
zadziorne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 14:50   #6
pati0090
Zakorzenienie
 
Avatar pati0090
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 17 276
Dot.: Basen w ciąży

z tego co słyszałam to basen w ciąży jest wręcz wskazany (pomaga w bólach kręgosłupa)
__________________
Kocham Cię mój maluszku


pati0090 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-18, 15:27   #7
Casaa
Zakorzenienie
 
Avatar Casaa
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 4 432
Dot.: Basen w ciąży

Zadziorne, ja tamponow nie uzywalam ale profilaktycznie lekarz nakazal aplikowac lactovaginal 3x tyg 😊

Wyslane z Lumia920.
Casaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-18 16:27:12


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:43.