Dzisiejsza młodzież-Ubrania - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-01-12, 19:31   #1
siwunia_13
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 6

Dzisiejsza młodzież-Ubrania


Ostatnio dręczy mnie taki temat i chciała bym usłyszeć opinie...Temat następujący Co młodzież dzisiaj nosi? albo jak sie ubiera...bez różnicy chodzi o to że jak ubierają sie nastolatki w iweku gimnazjalnym. Jak ide korytarzem to czasem mnie to przeraża, Ja rozumiem że jest moda i wogóle ale to czasem lekka przesada. Jak widze pierwszo klasistke na szpilkach wyższych niż niewiem co w spódniczce która ledwo zasłania co ma zasłaniać i w bluzce która wygląda jak biustonosz. To chyba naprawde drobna przesada. Jest zimia a one nadal tak chodzą. Czy nie można sie ładnie ubierać jak normalna dziewczyna w wieku 13 lat zgodnie z modą? przecież to chyab nie aż taki problem. Co wy o tym myślicie?
siwunia_13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 19:42   #2
layla_lbn
Zakorzenienie
 
Avatar layla_lbn
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa (czasem Lublin)
Wiadomości: 17 437
GG do layla_lbn Send a message via Skype™ to layla_lbn
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Mnie to już nawet przestało szokować, jak ubiera się tak pół miasta to już się przestaje na to zwracać uwagę
__________________
Gdy już posmakowałeś lotu,
zawsze będziesz chodzić po ziemi z oczami utkwionymi w niebo,
bo tam właśnie byłeś i tam zawsze będziesz pragnął powrócić.

Chciałbym poznać człowieka, który wymyślił seks, żeby zobaczyć nad czym teraz pracuje


layla_lbn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-12, 20:35   #3
Jula
Zakorzenienie
 
Avatar Jula
 
Zarejestrowany: 2002-03
Lokalizacja: wizaż
Wiadomości: 4 671
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Młodziez ubiera się w to, co może kupić w sklepach. Kieruje się tym, co widzi w tv, teledyskach, gazetach.
Ja jako pierwszoklasistka nosiłam szpilki, minispódniczki, żakiety, ażurowe bluzki. W podstawówce miałam nawet konflikty z nauczycielami, bo nosiłam rozpuszczone włosy , obcasy i bluzki odsłaniające pępek - była straszna wojna

>>Czy nie można sie ładnie ubierać jak normalna dziewczyna w wieku 13 lat zgodnie z modą?<< A jak sie ubiera "normalna" 13tolatka?
__________________
"Była jednak za duża na złodziejkę, zbyt uczciwa na skrytobójczynię, zbyt inteligentna na żonę i zbyt dumna, by podjąć jedyną powszechnie dostępną damską profesję.
Dlatego została wojowniczką.

/T.Pratchett, "Blask Fantastyczny"/


Jula jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-13, 11:35   #4
ViViean
BAN stały
 
Avatar ViViean
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 261
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

co do tego, co można dostać w sklepach, to uważam, że normalne ubrania w rozmiarówce na trzynastolatkę tez można dostać. Bardzo denerwuje mnie u dziewczyn w takim wieku kreowanie się na jakieś laseczki (niektóre - bez urazy - rodem spod latarni). Ogromne dekolty, które niejednokrotnie nie mają jeszcze czego podkreślać i te spódniczki mini, których prawie nie widać. Nie wspomnę już o mocnym makijażu, który szpeci młode, niedawno dzieciece twarzyczki i - niestety - niszczy cerę.
Zastanawiam sie tylko czy rodzice tych dziewczyn nie zauważają jak córka wychodzi ubrana do szkoły. Sama mam dwie córeczki, na razie jeszcze na etapie małej rozmiarówki ubranek i taka mini byłaby im za kolanka, ale na pewno zareaguję, jeśli ubiorą jakis wyzywajacy strój w takim wieku. Nie zebym była starej daty czy jakaś baz poczucia mody, ale te dziewczyny mają jeszcze wiele czasu przed sobą na zakładanie szpilek i podkreślanie widocznych już atutów kobiecosci. Takie jest moje zdanie na ten temat, choć liczę sie z tym, ża zaraz jakieś trzynastolatki zjadą mnie na całej linii
ViViean jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 10:00   #5
Moniquee
Zadomowienie
 
Avatar Moniquee
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 1 305
GG do Moniquee
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

ja jestem za swobodą ubioru - ale również myślę że są takie miejsca jak np szkoła gdzie z ubiorem nie powinno się przesadzać i ubierać się adekwatnie.

Kiedy ja chodziłam do szkoły był obowiązek noszenia fartuszków szkolnych - okropnych granatowych fartuchów do kolan z białymi kołnierzykami i tarczą szkolną przyszytą do rękawa - teraz nie wyobrażam gdyby ten obowiązek wrócił- jak młodzież by go przyjęła i jaki byłby bunt - choć mi osobiście się podobają np w Anglii czy Australii w niektórych szkołach- mundurki które noszą dzieci i uważam że jakoś normalnie wyglądające mundurki (a nie takie wstrętne fartuchy) mogłyby być ciekawym rozwiązaniem i propozycją
__________________
Uciekaja wszystkie mysli zle - z kazdym dniem ....
Moniquee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 11:40   #6
czapeczkaelfa
Zadomowienie
 
Avatar czapeczkaelfa
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 1 876
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Ja przestalam zwracac na to uwage, bo tak wyglada teraz wiekszosc dziewczyn w tym wieku.
Troche to smieszne a troche smutne....
__________________
I'm not sad. I'm just complicated.

czapeczkaelfa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 13:12   #7
żaba :)
Raczkowanie
 
Avatar żaba :)
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 417
GG do żaba :)
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Ja muszę zgodzić się z tym, że swoboda ubioru jest ważna. Tylko nie rozumiem dlaczego 13-letnie dziewczyny tak bardzo na siłę starają się postarzeć? O ile mi wiadomo makijaż ma podkreślać urodę a nie stwarzać z dziewczyny potwora. Oczy podkreślone czarną krednką aż po same policzki, to nie wygląda zbyt estetycznie. Wydaje mi się, że tym dziewczyny myślą, że wyglądają...nie wiem jak to określić...elegancko, ładnie, seksowanie? A tak naprawdę jest to okropnie wulgarne, zero klasy. Dziwię się dlaczego rodzice nie reagują na takie rzeczy? Powinno się pokazać, że taki ubiór i makijaż nie wygląda ładnie, wręcz odstrasza.
Inna sprawa, że (wiem, że jestem konserwatywna pod tym względem), ale uważam, że szkoła to nie jest odpowiednie miejsce na ubieranie się w spódnicę długości 5 cm i szpilki. (Teraz najbardziej ekskluzywne szkoły mają mundurki). Trzeba umieć dobrać ciuch do miejsca gdzie się idzie i do okazji.
żaba :) jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-01-14, 13:27   #8
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

eee nie generalizujmy. nie wszystkie nastolatki sie postarzaja, nie wszyscy chlopacy nosza szerokie spodnie. zreszta nie wiem czy tylko ja to zauwazylam, ale moda na postarzanie sie i ubior rodem z gangsterskich filmow juz jest wysmiewany przynajmniej w moim srodowisku. za duza masowka byla, trudno bylo odgadnac czy ten ktos jest pozerem czy rzeczywiscie ma takie poglady jakie reprezentuje strojem. "plastiki" i "gansta" sa wysmiewani.
wg mnie nastala teraz moda na naturalnosc, czyli ubierasz sie tak jak chcesz, poglady nie maja nic do ubioru.
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 14:03   #9
Kaśka4...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Mnie też nie zawsze podoba się to co ubierają na siebie młode dziewczyny, chociaż pamiętam że i z moim rocznikiem nie było tak wesoło, dzwony tak obcisłe że moja babcia czekała kiedy pękną,która z Was pamięta koniec lat 70-tych?Dziewczyny wyglądały w tym jeszcz jeszcze ale chłopcy...?
Jest tylko jedna rzecz która mnie drażni: biodrówki, no może nie wszystkie, ale ostatnio widziałam na ulicy pannę, która przykucnęła bo rozwiązał się jej but, kurtka wyjechała do połowy pleców, a spodnie zjechały tak ,że wystawiła gołe do połowy pośladki, to już nawet nie było śmieszne.Noi jakoś nie mogę się przyzwyczaić do wystających spod ubrania stringów.
A tak poza tym to chyba nie jest tak źle, takie dyskusje chyba nigdy nie umilkną, zawsze będzie coś co się nie podoba jak nie nam u nastolatek to nastolatkom u nas.
Kaśka4... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 14:52   #10
Magdalen
Przyczajenie
 
Avatar Magdalen
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 8
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Jako uczennica nie miałabym nic na przeciwm 'przystępnym mundurkom' lub chociaż jakimś regulaminem ubioru....Choć ponoć niekiedy są takie stwarzane...
Czy nie możne się po prostu kierować dobrym gustem?

Uczę się w bardzo osobliwej szkole, mamy tam dużo 'luzu' jeśli chodzi o ubiory. Ale to w czym chodzimy świadczy o naszej wyobraźni! Barwnie, wygodnie, z urokiem. Gustu nie można zmienić, ale można go kształtować. Zatem zwracam się z uprzejmą proźba do matek, które 'nie chcą się wtrącać' w sprawy swoich córek-porozmawiac, uświadomić, aciekawić....
Tylko nie wytykać! Od wytykania są koleżanki, bo Matkom sie można buntować...
Osobiście preferję b. długie spódnice, etniczne dodatki, wszystko łagodne, stylowe. Mam swój styl i to sobię cenię.
Ale tolerancja ma swoje granice.
Żeby mi na 11 listopada na przykład ktoś się zbyt nie uwydatnił(moja koleżanka zaprezentowała swoje 'wdzięki na ślubowaniu...')
__________________
Żeby nam się chciało, tak jak nam się nie chce....
Magdalen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-14, 16:10   #11
*Claire*
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 2 347
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Ja jestem uczennicą gimnazjum.Chodzę do małego gimnazjum,gdzie jest zaledwie 200 osób.Szczerze mówiąc niezauważylam by dziewczyny się ostro malowały,nosiły wydekoltowane bluzki.Ja sama noszę zawsze dżinsy czasem spódnicę(za kolana)i bluzki bez dekoltu.Wogóle nie chodzę na obcasach i niue nakaładam tony tapety.Mysle że zjawisko tapet+wyzywając ubiór jest tylko w miastach.Tam każdy rywalizuje by byc trendy.
*Claire* jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-14, 20:54   #12
windykatorka
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 153
GG do windykatorka
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Mnie taki ubiór i typowy sposób bycia nierzadko smieszy
Ja znam conajmniej kilka osób w moim wieku które nie ubierają się przyzwoicie ale to nie moja sprawa,bo mnie to nie dotyczy
windykatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 10:37   #13
nejmless
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 98
GG do nejmless
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

jako dzisiejszowczorajsza mlodziez moge powiedziec, ze KAZDA mlodziez ma swoj idotyczny styl i tak jest i z ta. ja nie jestem typowa przedstawicielka obecnej mlodziezy, bo zeby sie w cos ubrac musze czuc ze chce sie w to ubrac, moj stan duszy musi niejako pasowac do ubrania. jesli chce nakladam sobie kapelusz w krate, meski sweter, glany i kabaretki, a jesli nie chce to zakladam spodnie biodrowki z fioletowym paskiem, adidasy, obcisla bluzke i czapke pistacjowa z daszkiem.
teraz siedze np. w za duzym swetrze, skarpetkach i za spodniach w kwiatki od pizamy i tez jest git
nejmless jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 10:56   #14
Editaphx
Zadomowienie
 
Avatar Editaphx
 
Zarejestrowany: 2005-04
Lokalizacja: gdzieś pomiędzy wierszami.
Wiadomości: 1 475
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

mnie takie gimnazjalistki ledwo trzymające pion w tych szpileczkach po prostu śmieszą. noszą to, by byc jazzy i cool i trendy i bog wie co jeszcze.
Editaphx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 11:05   #15
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Cytat:
Napisane przez nejmless
jako dzisiejszowczorajsza mlodziez moge powiedziec, ze KAZDA mlodziez ma swoj idotyczny styl i tak jest i z ta.
i mysle, ze tu tkwi odpowiedz na pytanie "Czemu dzisiejsza młodziez ubiera sie tak nieprzyzwoicie"
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 12:51   #16
izmonek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: warszawa
Wiadomości: 1 591
Send a message via Skype™ to izmonek
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

to wszystko wina marketingu
gazet tv reklam itp

zreszta jak jedna sie tak ubierze to reszta za nia
rowniez chca fajnie wygladac
__________________
magister fizjoterapii
specjalista instruktor fitness
izmonek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 12:59   #17
paula007
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 21 088
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Rzeczywiście niektóre dziewczyny przesadzają z ubiorem, makijażem, fryzurą. U nas w szkole jest regulamin określający zasady wyglądu ucznia, ale w praktyce mało kto tego przestrzega, nawet nasza przewodnicząca. Jednak ja mieszkam na wsi i tu może nie jest to tak nasilone, jak np. w dużych miastach. Tylko co będzie za parę lat...
__________________



paula007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-15, 13:24   #18
Kaśka4...
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 4
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Tylko co będzie za parę lat...[/quote]
A za parę lat, to moda się zmieni,może długie spódnic, gorsety zabudowane pod samą szyję,albo będzie jeszcze bardziej "goło" i będziemy wspominać jak to dziewczyny przynajmniej staniki zakładały
Kaśka4... jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 10:33   #19
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

MNie takie zachowaniaczy styl ubierania nie tyle szokują co śmieszą, a czasmi bulwersują.

Zastanawiam się wtedy gdzie są rodzice tych panienek...
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-01-16, 10:47   #20
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

A co się będziecie przejmować, jak chcą robić z siebie kretynki to proszę bardzo. Przynajmniej polewka jest.
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 11:02   #21
takasobieania
Zadomowienie
 
Avatar takasobieania
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 672
GG do takasobieania
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

nie no, najlepsza jest moja kuzynka z gimnazjum (miała juz groźbe wyrzucenia ze szkoły za strój). Ona jak wraca do domu to cichaczem biegnie do łazienki zeby jej nikt nie widział i przebiera sie w "normalne" ciuchy po czym pokazuje sie rodzicom na oczy. Rano jest podobnie śniadanie w normalnych ciuchach, cichaczem łazienka i ostry galop do drzwi
__________________

moje obrazki https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=117813
takasobieania jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 11:12   #22
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Czasami myślę, że do szkoły powinny wrócić mundurki czy fartuszki szkolne i basta!
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 11:13   #23
taszkin
Zakorzenienie
 
Avatar taszkin
 
Zarejestrowany: 2004-12
Lokalizacja: Podbeskidzie/BB
Wiadomości: 4 758
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Jak zobaczyłam u 14 latek wyeksponowane plastry antykoncepcyjne (albo jakies ich imitacje) na ramionach to doszłam do wniosku, ze stringi siegające pod biust, przymaławe biodrówki zakrywające tylko połowę pośladków, tapeta jak u pań na pewno nie 14 letnich, duże i nierówne biusty (zapewne od wepchnięcia w stanik nierównej ilosci materiału) i zniszczone tlenieniem włosy (14 latki!) to pestka.
taszkin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 15:06   #24
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Cytat:
Napisane przez taszkin
Jak zobaczyłam u 14 latek wyeksponowane plastry antykoncepcyjne (albo jakies ich imitacje) na ramionach to doszłam do wniosku, ze stringi siegające pod biust, przymaławe biodrówki zakrywające tylko połowę pośladków, tapeta jak u pań na pewno nie 14 letnich, duże i nierówne biusty (zapewne od wepchnięcia w stanik nierównej ilosci materiału) i zniszczone tlenieniem włosy (14 latki!) to pestka.
powiem tylko tyle te plastry to tez mnie szokuja,ostatnio slyszalam opinie na swoj temat (mam 17 lat) ze jestem zardzewiala dziewica bo nie nosze plastrow i nie uprawiam seksu text uslyszany od laski o rok ode mnie mlodszej. to ja podziekuje
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 15:40   #25
manolita
Zakorzenienie
 
Avatar manolita
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: skądkolwiek
Wiadomości: 6 613
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

MNie się teraz nasunęło pytanie, czy owe plastry są imitacją, czy też są prawdziwe ?
Być może jest też tak , że te które kreują swój image na wyluzowany i nieadekwatny do swojego wieku, tak naprawdę w głębi są szarymi myszami, o bardzo niskiej samoakceptacji. Być może wyzywający strój, estradowy makijaż, wymalowane lub kiczowato ozdobione paznokcie to tylko forma odwrócenia uwagi od ich kompleksów...


W każdym bądz razie poniekąd jest mi żal tych dziewcząt, bo często ich wizerunek staje się powodem do spazmatycznych ataków smiechu starszych osób , a także nierzadko ich równieśniczek.

Zal mi ich , bo bardzo często potwierdzają swoim sposobem zachowania, że są "pustymi lalami ".
__________________
będzie tak jak chcę
Matusio
Tomcio


mój blog http://umanolity.blogspot.com/

Edytowane przez manolita
Czas edycji: 2006-01-16 o 17:08
manolita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 17:01   #26
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Ostatnio jak w weekend jechałam pociągiem to usiadła na przeciwko mnie własnie taka dziewczyna, której mi naprawdę zrobiło sie żal.
Otóż:
Na solarium była tak spieczona, że wyglądała prawie jak murzynka, cera jak pergamin,
Tipsy takie długie (frencz) i wynaturzona, że nie wiem jak ta dziewczyna normalnie funkcjonuje,
Białe futerko - króciutkie,Spodnie z falbankami i pełno złotości, torebka złona i milion na niej bajerów i oczywiście szpilki,
oczywiście usta na błyszczący róż i narysowany czarny pieprzyk, wiadomo tapeta
I jescze był chuda jak kościotrup, spodnie opinały się na kościach, a nie tyłku.
Mój kolega o takich panienkach mówi : blachary, a co to znaczy, że można je wyrwać na dobry samochód i oczywiście przelecieć w nim na jakiejś imprezie. Nie obrażając takich dziewczyn to same sobie taki wizerunek stwarzają.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 17:22   #27
ufcio
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2003-09
Wiadomości: 2 991
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Cytat:
Napisane przez Paula07
Mój kolega o takich panienkach mówi : blachary, a co to znaczy, że można je wyrwać na dobry samochód i oczywiście przelecieć w nim na jakiejś imprezie. Nie obrażając takich dziewczyn to same sobie taki wizerunek stwarzają.
moj tata na takie panienki mowi "plastiki". skopiowal to z filmu "wredne dziewczyny"
ufcio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 18:01   #28
Sandija
Gość
 
Wiadomości: n/a
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Cytat:
Napisane przez Paula07
Ostatnio jak w weekend jechałam pociągiem to usiadła na przeciwko mnie własnie taka dziewczyna, której mi naprawdę zrobiło sie żal.
Otóż:
Na solarium była tak spieczona, że wyglądała prawie jak murzynka, cera jak pergamin,
Tipsy takie długie (frencz) i wynaturzona, że nie wiem jak ta dziewczyna normalnie funkcjonuje,
Białe futerko - króciutkie,Spodnie z falbankami i pełno złotości, torebka złona i milion na niej bajerów i oczywiście szpilki,
oczywiście usta na błyszczący róż i narysowany czarny pieprzyk, wiadomo tapeta
I jescze był chuda jak kościotrup, spodnie opinały się na kościach, a nie tyłku.
Mój kolega o takich panienkach mówi : blachary, a co to znaczy, że można je wyrwać na dobry samochód i oczywiście przelecieć w nim na jakiejś imprezie. Nie obrażając takich dziewczyn to same sobie taki wizerunek stwarzają.
Czy nie uważacie, że trochę za ostro sformułowane? Dziewczynki trzynastoletnie ubierające się w ten sposób - rozumiem to może bulwersować. Ale żeby od razu mundurki? Pamiętam, że u nas w liceum co rok były głosowanie w ich sprawie i całe szczęście, że zawsze kończyło się na tylko na nim, tłamszenie indywidualności, o nie!
Ale powyższy cytat Pauli, to chyba przesada i za duże uogólnianie. Mnie nie przeszkadza, jak się ktoś inny ubiera, ważne, żeby się dobrze czuł. A już najbardziej irytuje mnie właśnie takie ocenianie - spalona na solarium, długie tipsy, białe futerko, a zwłaszcza "torebka złota i milion na niej bajerów i oczywiście szpilki". Hm, to jakiś wyznacznik "blachary?" Że już nie wspomnę o tym epitecie... Jeśli noszę futra, szpliki i jestem chuda to już podpadam pod tę kategorię, czy jeszcze nie? Bo co do kwestii "wyrwania na dobry samochód", to raczej odpada, sama mam takowy Abstrahując już od mojego Teżeta, nie potrzebny mi jakiś inny "wyrywający" A może ktoś w pewne miejsca - nawet ten przykładowy pociąg - specjalnie się tak ubiera? Właśnie po to, żeby się pośmiać ze swoich obserwacji
Paula, jeśli napisałam za ostro, to Cię przepraszam, ale po prostu denerwuję mnie takie generalizowanie - są ludzie, którzy lubię się bawić stereotypowością innych,szpilki i torebka o niczym nie świadczą, nie trzeba od razu machać znaczkiem Mensy

Edytowane przez Sandija
Czas edycji: 2006-01-16 o 18:09 Powód: Literówka.
Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 18:35   #29
Paula07
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula07
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Dania
Wiadomości: 2 053
Post Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Cytat:
Napisane przez Sandija
Czy nie uważacie, że trochę za ostro sformułowane? Dziewczynki trzynastoletnie ubierające się w ten sposób - rozumiem to może bulwersować. Ale żeby od razu mundurki? Pamiętam, że u nas w liceum co rok były głosowanie w ich sprawie i całe szczęście, że zawsze kończyło się na tylko na nim, tłamszenie indywidualności, o nie!
Ale powyższy cytat Pauli, to chyba przesada i za duże uogólnianie. Mnie nie przeszkadza, jak się ktoś inny ubiera, ważne, żeby się dobrze czuł. A już najbardziej irytuje mnie właśnie takie ocenianie - spalona na solarium, długie tipsy, białe futerko, a zwłaszcza "torebka złota i milion na niej bajerów i oczywiście szpilki". Hm, to jakiś wyznacznik "blachary?" Że już nie wspomnę o tym epitecie... Jeśli noszę futra, szpliki i jestem chuda to już podpadam pod tę kategorię, czy jeszcze nie? Bo co do kwestii "wyrwania na dobry samochód", to raczej odpada, sama mam takowy Abstrahując już od mojego Teżeta, nie potrzebny mi jakiś inny "wyrywający" A może ktoś w pewne miejsca - nawet ten przykładowy pociąg - specjalnie się tak ubiera? Właśnie po to, żeby się pośmiać ze swoich obserwacji
Paula, jeśli napisałam za ostro, to Cię przepraszam, ale po prostu denerwuję mnie takie generalizowanie - są ludzie, którzy lubię się bawić stereotypowością innych,szpilki i torebka o niczym nie świadczą, nie trzeba od razu machać znaczkiem Mensy
Przecież temat to: ubrania dzisiejszej młodzieży, i mój post miał sie tego dotyczyć

Słowo "blachara" nie jest moim określeniem, tylko jak napisałam wcześniej mojego znajomego , nigdy nie generalizuje, ale opisałam jeden przykłam z mojego życia. A co do przykładu (sama noszę szpilki i jestem chuda, ale nie do przesady, ponieważ ta dziewczyna wyglądałą jak z oświęcimia). I nie sądzę aby tak naturalnie była chuda, po prostu wyglądała jak wyschnięta przez solarium i wychudzina dietami.
Jak wiadoma każda grupa społeczna ma pewne cechy charakterystyczne, np: metalowcy ubierają się na czarno, glany itp., hip hopowcy daszki , szerokie ubrania itp., i także ostanio powstał inny streotyp własnie tak ubierających się dziwczyn, ja go niestety nie wymyśliłam czy inne dziewczyny, one same siebie stworzyły , tzn: ogólnie, wczesniej pisane: puste panienki (oczywiście nie twierdze, że tak jest), plastiki, lecące na furę, komórę i skórę.
Nikt tego nie wymyślił, aby skrzywdzić te dziewczyny, same zapracowały sobie na takie opinie, taks samo jak kibice, gdzie większość idzie ,aby obić sobie gęby , a nie dopingować, oni także zapracowali sobie tak samo na takią opinię społeczeństwa, oczywiście nie wszyscy tacy są, ale własnie ci normani są krzywdzeni przez resztę. To samo tyczy się tych dziewczyn, część pracuje na taką opinie, a reszta obrywa za to .

Te dziewczyny chcą zrobić z siebie na siłę kobiety, a robią wręcz odwrotnie sztuczne, nienaturalne twory. I w tym cała rzecz.
Paula07 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-01-16, 18:49   #30
seemore
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-05
Wiadomości: 2 476
Dot.: Dzisiejsza młodzież-Ubrania

Ja bym się bardzo cieszyła jesli by były mundurki. jesli jakies w miare ok to czemu nie. Chociaż mnie to juz się za bardzo nie opłaca <2 liceum> bo na studiach mundurków nie ma.
__________________
Życie jest piękne. Nareszcie w Niemczech

seemore jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:38.