Ziaja, Arganowa, Regenerujące mleczko do ciała

Ziaja, Arganowa, Regenerujące mleczko do ciała

- Delikatnie natłuszcza i uzupełnia niedobry lipidów skóry.
- Przywraca prawidłowe działanie funkcji ochronnych.
- Odnawia i porządkuje naruszoną strukturę naskórka.
- Efektywnie wygładza, nawilża i uelastycznia skórę.

balsamy
nawilżające, zmiękczające
z pompką
odwodniona, sucha, wrażliwa

Regenerujące mleczko do ciała arganowe

Hej opinia o Regenerujące mleczko do ciała arganowe jest trudna bo z jednej strony bardzo intensywny zapach wydajność bo opakowanie ma aż 400 ml i zostanie z nami na dłużej. Niesty słabo się wchłania dość długo trzeba poczekać na dany efekt

Mleczko arganowe do ciała

"Ziaja, Arganowa, Regenerujące mleczko do ciała" to produkt, który stosuje od lutego i myślę, że zostanie ze mną na dłużej. Chociażby dlatego, że w jednym opakowaniu mieści się 400 ml a samo mleczko jest przystępne cenowo.

Według producenta przeznaczony jest do skóry przesuszonej i odwodnionej, ja jednak używam go na własnej ( problematycznej i skłonnościami do trądziku).
Jest lekki, odżywczy i ma przyjemny zapach.
Skóra po stosowaniu:
- nawilżona
-bardziej elastyczna
-miękka i delikatna

Produkt dość szybko się wchłania i jest przyjemny w odczuciu na skórze.
Osobiści głównie domykam nim wieczorną pielęgnację twarzy.
Kupiłam go ze względu na jego działanie regenerujące i muszę przyznać, że się nie zawiodłam. Spełnił moje oczekiwania przede wszystkim tym, że szybko się wchłania, nie "gryzie się" z moją pielęgnacją, nie czuje żeby mnie zapchał a sama skóra po stosowaniu wydaje się odżywiona i odpowiednio nawilżona.

Konsystęcją przypomina bardziej treściwy krem niż mleczko. Delikatnie tłusty.

Nie polecam

Nie polecam. Długo się wchłania i zostawia tłusty filtr, wiec w porze letniej nawet po kilku godzinach jest nieprzyjemnie. Efekt jakiegoś nawilżenia można powiedzieć, że jest, ale nie od razu, a raczej jak się zostawi go na noc to rano widać efekt.

Lubię mleczka do ciala od ziaja, używałam chyba wszystkich.
Arganowe mleczko zamówiłam na internecie, zamknięte jest w dużej plastikowej buteleczce z pompka, dzięki czemu jest wygodny w użyciu. Konsystencja jest lekka, dobrze się rozprowadza i ładnie pachnie. Dobrze się wchłania, nawilza i odżywia skórę. Dla mojej skóry wystarczający.

Całkiem niczego sobie

W przeciwieństwie do kremu do rąk i mydła do ciała z tej samej, arganowej serii, nie zawiodło mnie. Miałam problem z wystawieniem mu oceny, bo ostatnie balsamy jakie testowałam były tak średnie, że w porównaniu z nimi jakikolwiek kosmetyk można nazwać dobrym. Ostatecznie daję mu 4 gwiazdki, bo jestem z niego zadowolona, ale nie 5, bo wiem, że mogłoby postarać się jeszcze bardziej.

Mleczko ma bardzo rzadką konsystencję, co z początku mi się nie spodobało. Przy pierwszej aplikacji pomyślałam że jest zbyt "wodniste" i mało treściwe, żeby mogło dobrze nawilżyć. I jakiś czas po użyciu go wygląd skóry faktycznie nie zadowala. Pozostaje na niej lekki, tłustawy (ale przyjemny) film, a pod nim widać nie do końca nawilżony naskórek. Jakimś cudem zmienia się to jednak po kilku godzinach. Kiedy wstaję rano (bo balsamów używam najczęściej po wieczornej kąpieli) skóra jest już gładziutka, miękka i nie brak jej nawilżenia. Widocznie kosmetyk potrzebuje trochę czasu na pełne wchłonięcie się. Co ważne, efekt jaki daje utrzymuje się bardzo długo.

Myślę, że moje ciało lubi się z taką konsystencją balsamów, bo choć suche, jest dość miękkie i delikatne. Być może rzadkie kosmetyki mają szansę lepiej ,,wsiąknąć" w tego typu skórę.

Mleczko ma piękny arganowy zapach, który kojarzy mi się z jakimś budyniem albo kremem. Jest słodki, ale słodycz ta jest dobrze wyważona.
Umieszczone jest w gustownej, minimalistycznej butelce z pompką.

spora pojemność

Regenerujące mleczko do ciała arganowe od ziaja ma sporą pojemność oraz pompkę co jest ogromnym plusem. Po wsmarowaniu produktu w ciało zostawia delikatny tłusty i lepki film na skórze- czego ja osobiście nie lubię. Najczęściej stosuję na wysuszoną skórę nóg bo tam u mnie sprawdza się najlepiej.

Ziaja

Mleczko dostałam w prezencie i pierwsze co mnie zachwyciło to przepiękny zapach. Butelka jest plastikowa z wygodnym dozownikiem, który pozwala na indywidualny wybór ilości mleczka. Dobrze się rozprowadza i bardzo szybko się wchłania jednak myślę, że przez to, że jest lekko wodnisty. Jak w opisie działania, delikatnie natłuszcza, jednak bardzo delikatnie ale po 2 godzinach już nie ma śladu, że coś było nakładane na skórę. Odnawia przesuszoną skórę i wygładza ją. Nie jest to produkt, którym można się zachwycać ale za tą cenę nie można spodziewać się cudów.

Średniak

Produkt znajduję się w butelce z wygodnym atomizerem, ma lekką konsystencję.
Śliczny zapach, dobrze rozprowadza się ją ciele, szybko się wchłania więc nie ma opcji że ubrudzimy odzież, czy będziemy się po prostu kleic.
Co do samego nawilżenia i regeneracji, to jak dla mnie jest to słaby efekt, po użyciu fakt mam delikatną skórę, ale ten efekt nie utrzymuje się zbyt długo.
Można wręcz powiedzieć, że działania jest powierzchniowe.
Dla bardziej wymagających osób myślę, że może być to po prostu za mało.

Zawiodłam się

Niby lubię Ziaję, ale już drugi raz się na niej zawiodłam. Mleczko ma nieprzyjemny jak dla mnie zapach, ale główną wadą jest to że strasznie ciężko się wchłania, a dla mnie to podstawa w produktach tego typu. Na szczęście nie było drogie, ale opakowanie jest spore i nie wiem jak je zużyję, może jako krem do rąk.

Mleczko do ciała

Zalety:
- dobrze nawilża
- wygodne opakowanie
- pozwala na wykorzystanie mleczka do końca
- dozownik pozwala na oszczędne używanie mleczka
- ładnie pachnie
- marka
- cena
- dostępność
- dobrze się rozprowadza
- szybko się wchłania

Wady:
- nawilżenie mogłoby się dłużej utrzymywać na ciele
- nie natłuszcza
- moje najbardziej suche miejsca potrzebowały dodatkowej ilości kremu

Dla niewymagającej skóry jak najbardziej tak, dla mojej wrażliwej - średni

Niestety nie:(

Kiedyś używałam balsamu do ciała Ziaji z serii Bio Olejki z mleczkiem arganowym i szczerze mówiąc, myślałam że to ten sam produkt , tyle, że w nowym opakowaniu. Tamten był świetny, cudownie nawilżał i natłuszczał, ten niestety nie sprawdził się w ogóle. Ma bardzo wodnistą, lejącą się konsystencję i dość intensywny ( taki sam jak w tamtej wersji zapach). Rozprowadza się błyskawicznie, bardzo szybko wchłania aż do suchości. Z ciałem nie robi nic:( W ogóle nie nawilża ( no może na chwilę), skóra po chwili znów woła o nasycenie jej. Moje suche łydki aż pieką, bo mleczko nie jest w stanie je odpowiednio nawilżyć, musiałam dokładać wciąż nowe porcje. Nie natłuszcza, nie odżywia. Przez to, ze trzeba nałożyć go dużo- kompletnie niewydajne. Opakowanie z pompką, tradycyjne dla Ziai , dość wygodne, ale trudno jest wybrać z butelki resztki produktu- trzeba rozciąć opakowanie:( Męczyłam się z nim przez miesiąc, potem oddałam mamie:( Więcej go nie kupię:(

Niestety - nie działa

Niestety nie mogę polecić tego produktu. Kupiłam go skuszona niską ceną i zawiodłam się - jego działanie jest zbyt słabe dla mojej dość suchej skóry.
Konsystencja jest dobra, łatwo się rozprowadza i dość szybko wchłania. Produkt jest wydajny i starcza na bardzo długo. Niestety efekt nawilżenia utrzymuje się tylko krótko po aplikacji. Po dłuższym czasie, gdy używałam go tylko na dłonie, odczuwałam nieco większe przesuszenie... Na ciele nie było odczucia przesuszenia, ale gdy użyłam balsamu wieczorem, rano po nawilżeniu nie było ani śladu.
Balsamów zawsze używam przed snem i niestety okazało się, że zapach tej wersji jest dla mnie na dłuższą metę męczący. Przy okazji jest dość uparty i trzyma się zarówno skóry, jak i pościeli, co utrudniało mi zasypianie.
Pewną wadą jest również opakowanie, w którym rurka pompki nie dociera do samego denka i w efekcie pompka przestaje zasysać produkt w momencie, gdy na dole butelki jest jeszcze całkiem sporo kosmetyku. Lubię zużywać produkty do końca, dlatego dobre kilkanaście wieczorów męczyłam się z odkręcaniem pompki i wytrząsaniem pozostałości na dłoń itd... Nie powiem, było to nieco irytujące.
Niestety nie dla mnie. Raz na jakiś czas daję szansę kosmetykom Ziai ale po kilkunastu próbach chyba sobie finalnie odpuszczę...