Avon, Foot Works, Intensive Callus and Corn Cream (Krem zmiękczający zrogowacenia i odciski z kwasami AHA)

Formuła z kwasem mlekowym i kwasami AHA o intensywnym działaniu zmiękcza zrogowacenia i odciski, pozostawiając skórę gładką i doskonale nawilżoną. Redukuje zgrubienia na stopach i nadaje skórze miękkość, a także intensywnie regeneruje.

bogate
normalna, popękana, sucha
kremy do stóp
wygładzające, nawilżające, regenerujące
w tubce

Zdecydowanie tak

Dla mnie Krem jest naprawdę dobry. Za tą cenę nie można się spodziewać nic więcej. To prawda że się długo wchłania i ma konsystencję wazeliny ale robi dobrą robotę. Moje stopy potrzebowały delikatnego złuszczenia zrogowaceń które w zasadzie były niewielkie ale były i nawilżenia. Właśnie to czego oczekiwałam dostałam nie mogę narzekać. Naprawdę jestem zadowolona. Jedyną rzeczą którą wam radzę to stosujcie go na noc i załóżcie skarpetki wtedy ciepło fajnie go wchłania.

Jeden przyjemny efekt

Kupiłam krem do przetestowania na lekkich odciskach i zrogowaceniach na stopach.
Nie mam z tym większych problemów, po prostu skóra w paru miejscach jest zbyt twarda, a jak większość kobiet- chciałabym każdą część ciała utrzymywać w jak najlepszym stanie! ;)

No cóż.. Krem nie zachwyca.
Jedyne co mi się w nim podoba, to przyjemny efekt chłodzenia stóp i piękny miętowy zapach.
Dobrze się rozprowadza na skórze, ale jest bardzo tłusty i taką też warstwę pozostawia na długo.
Najczęściej używałam na noc, żeby pozostawić stopy do wyschnięcia, bo nałożenie i chodzenie cały dzień w ciężkiej, lepiącej warstwie nie jest za bardzo przyjemne.

Obiecanych efektów nie zauważyłam.
Po wyschnięciu przez całą noc lekko wygładza i nawilża stopy, ale na zrogowacenia nie pomaga.
Nie niweluje, nawet nie sprawia, że są mniej odczuwalne.
Wyrzucić nie wyrzucę, w spokojny wieczór po niego sięgam, to jego chłodzenie daje mi jakąś przyjemność, tak jakby lekko koiło zmęczone stopy.
Ale kolejnego opakowania nie będzie.

Przeciętny

Niestety krem nie wywołał spektakularnego efektu na moich stopach, a na pewno nie pozbyłam się nagniotków, nawet nie bardzo je zmiękczył. Konsystencja jest gęsta, wazelinowata, pozostawia na skórze uczucie lepkości. Krem nawilżył stopy i pozostawił je dość miękkie. Cena w promocji bardzo przystępna więc nie ma czego żałować, ale więcej po niego nie sięgnę.

Tłusty, lepki

Krem mi się nie spodobał. Długo się wchłania, stopy się lepią i są tłuste. Krem mimo tego zmiękcza skórę i jakoś radzi sobie z odciskami. Zapach nie jest wyczuwalny. Mimo jakiś efektów nie sięgnę po niego ponownie.

W miarę

Krem zmiękczający zrogowacenia i odciski z kwasami AHA. Konsystencja jego jest dość lepka oraz tłusta, zapach jest praktycznie nie wyczuwalny. Krem świetnie sprawdza się na różne odciski na stopach, ale również zmiękcza skórę suchych pięt. Krem dość długo się wchłania, jednak mi to nie przeszkadza. Dzięki niemu odciski mi znikły. Opakowanie jego jest wygodne, a sam krem jest wydajny.

zbyt lepki, zbyt tłusty, nieprzyjemny

Niestety, pomimo że lubię pozostałe produkty do stóp Avon (szczególnie intensywny krem lawendowy), z tym kremem się nie polubiłam.

Największą jego wadą dla mnie jest okropna, mazista konsystencja, trochę jakby posmarowało się stopy grubą warstwą wazeliny. Nie sposób go tak wsmarować, żeby ta klejąca się warstwa wchłonęła się choćby po pół godzinie. To krem wywołujący wieczorny paraliż, bo i tak nie wstaniecie z łóżka ;P

Jakiegoś spektakularnego odżywienia czy zmiękczenia skóry nie zauważyłam (dodatkowo, kremy z kwasami zazwyczaj kojarzą mi się z lekką konsystencją, jak ten tłuszcz ma w ogóle działać?) - więc w połączeniu z tą uciążliwą aplikacją produktu, dla mnie ocena może być tyko jedna, czyli: 1.