Mydło naturalne w kostce

Mydło naturalne w kostce

Mydło naturalne do codziennej pielęgnacji skóry wrażliwej ze skłonnością do alergii. Jest hypoalergiczne, zawiera naturalne składniki, nie podrażnia i nie wysusza skóry, skutecznie usuwa zabrudzenia.

Skład:
Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Hydroxide, Tetrasodium Etidronate

Cena: ok. 1zł / 100g; ok. 2zł / 200g;

Skóra
wrażliwa
hipoalergiczna
mydła

Stary dobry jeleń

Mydło jak mydło nam się bardzo przydaje jeśli chodzi o brudne białe skarpetki jest niczym odplamiacz nic nie zmywa plam lepiej :P poza tym dobre dla alergików.

Uniwersalny klasyk

Cudowne mydełko za grosze o wielu zastosowaniach, które gości u mnie od lat. Nie zamieniłabym na żadne inne i zawsze do niego po jakimś czasie wracam.

OPAKOWANIE

Cóż jest to klasyczna folii z nadrukiem, na którym znajdziemy logo marki i opis mydła wraz ze składem. Nic specjalnego, bo i tak je wyrzucamy.

MYDEŁKO

Jest to ogromna kostka o kremowym kolorze. Ma charakterystyczny zapach, który nie każdy polubi. Mydełko jest dosyć twarde i na początku ciężko je utrzymać w dłoniach, w miarę zużycia jest łatwiej. Bardzo dobrze się pieni i oczyszcza. Dzięki zwartej konsystencji jest bardzo wydajne. Można je kupić za ok. 5 zł, we wszystkich sklepach i drogeriach. Ma wiele zastosowań, w każdym sprawdza się świetnie.
1. Mycie pędzli - doskonale oczyszcza pędzle z resztek kosmetyków, a przy tym jest dla nich delikatne, nie niszczy włosia, nie odbarwia, zmiękcza. Odkąd zaczęłam je stosować w tym celu nie używam już niczego innego. Bez problemu czyści pędzle z cieni, baz, korektorów, podkładów, róży czy bronzerów. Nie ma sobie równych.
2. Mycie dłoni i ciała - doskonale nadaje się do mycia dłoni i ciał, delikatnie, ale dokładnie oczyszcza skórę a przy tym jej nie wysusza. Nie powoduje podrażnień, gdyż jest hypoalergiczne.
3. Higiena intymna - kiedyś usłyszałam o tym mydle jako zamienniku żeli od koleżanki, która je bardzo zachwalała. Postanowiłam spróbować - miała rację. Mydło jest delikatnie, nie podrażnia i nie wywołuje pieczenia.
4. Zastosowanie niekosmetyczne - świetne do usuwania plam.
W związku z tak dużą ilością zastosowań i plusów, zawsze będzie u mnie gościć.

PLUSY
+ wydajność
+ skuteczność
+ delikatne oczyszczenie
+ brak podrażnień i przesuszeń
+ dobrze się pieni
+ wiele zastosowań

Takie proste, a takie dobre :)

Ja tego mydła używam nie tylko do mycia rąk, ale też do mycia twarzy. Nie wysusza, dobrze myje, zmywa resztki makijażu i pozostawia bardzo przyjemne uczucie na skórze - nie wysusza ale też nie nawilża. Zapach jak dla mnie neutralny. No i ta cena :)

fakty i mity depilacja

świetny klasyk!

Klasyk jeśli chodzi o tego typu produkty. Mydło to nie uczula bardzo dobrze się pieni, cena jest przystępna, nie powoduje żadnych alergii czy zaczerwienień a dodatkowo jest bardzo wydajne.

Archaiczny produkt o beznadziejnym zapachu.

Poza zapachem z lat 40tych, jest do zniesienia. Gorzej jeśli chodzi o mydła Biały Jeleń w płynie. Mydło hipolalergiczne ma tendencje do tego, żeby się "zważyć". Dostaje wtedy konsystencji białka z kurzego jaja i nie namydla!. Pomimo tego, że data ważności to jeszcze ponad rok do przodu !
Jakoś nie wyobrażam sobie , żeby poważne koncerny kosmetyczne dopuszczały do czegoś takiego.

Zawsze mam je w domu

Często mam podrażnione dłonie z powodu atopii, wiec staram się używać jak najdelikatniejszych mydeł. Biały Jeleń to klasyk, niezastąpione, sprawdzone mydło, które można brać w ciemno przy jakichkolwiek zmianach na skórze.

Jest hipoalergiczne, nie podrażnia, nie wysusza, ładnie się pieni i wygodnie rozprowadza po ciele (czy nawet po twarzy, bo spokojnie się nadaje), ma delikatny zapach, charakterystyczny dla tego mydła, nie zmieniło się ani trochę na przestrzeni lat - i to jest super:)

Może opakowanie nie jest jakieś skomplikowane - zwykła folia z nadrukiem, ale dla mnie liczy się zawartość.. przy podrażnieniach niewiele interesuje mnie design(choć w innych produktach zwracam na to uwagę), ale tu raczej górę bierze ulga w cierpieniu.

Przy pęknięciach skóry rąk lubię wymoczyć je w ciepłej wodzie z dodatkiem tego mydła, znacznie szybciej mi się wtedy regenerują a zaczerwienienia szybciej znikają.

Stosuję Białego Jelenia także do zapierania uporczywych plam czy nawet do mycia moich pędzli do makijażu - w tym jest niezastąpione! Pięknie rozpuszcza płynne i sypkie produkty z pędzli i gąbek nie naruszając ich struktury.. a to wszystko dzięki delikatności mydełka :)

Jest tanie, łatwo dostępne i skuteczne. Zawsze mam je w domu, nie tylko na sytuacje awaryjne. Polecam alergikom, wrażliwcom, wszystkim :)

do wszystkiego

Zawsze prędzej czy później wracam do tego mydła.
To mydełko nadaje się do wszystkiego, zwłaszcza jeśli mamy problemy skórne.
Ładnie pachnie, ma dobry skład, jest ogólnie dostępne, tanie, nie uczula.
Świetnie nada się też do mycia pędzli oraz gąbek do makijażu.
Naprawdę, nieśmietelny klasyk:)

sprawdzone

Polecam do wszystkiego, do skóry wrażliwej, alergicznej, do mycia twarzy, do przemywania świeżo zrobionych tatuaży, nawet do robienia brwi na mydło. Po prostu świetne moim zdaniem. Takie proste, naturalne i bez udziwnień, a najlepsze!

Nie ma jak Biały Jeleń :)

Wszystkie wiemy, że jest to mydło idealne dla alergików. Owszem mam skórę dłoni delikatną i właściwie nigdy nic mnie nie uczula no chyba, że robię coś bardzo długo w wodzie. Na długie mycia w wodzie Jeleń jest idealny. Do sedna mydłem tym zawsze myje kanapy, fotele w skóry (tak doradzono w sklepie) niby dobrze konserwuje ją, nie tworzą się zacieki a skóra, jest lśniąca, elastyczna jak przy kupnie. Zdecydowanie tak jest (Piszę o meblach). Jednakże ostatnio dosyć często nawet myję w nim ręce. Kostka jest wygodna, mydło naturalne, nie pachnie a i wydajne. A o mydle przypomniało mi się napisać gdy myłam nim kanapy :)
Ostatnio też umyłam nim dłonie swojemu maluszkowi bo jego mydło się skończyło i nic się nie stało, nie uczuliło nic. To znak że Jeleń jest bardzo delikatny

Za tą cenę zdecydowanie tak!

Mydło jest bezzapachowe co na początku uważałam za dużą wadę ale teraz nie ma to dla mnie większej różnicy. Stosowałam go do kąpieli i rąk ale teraz wolę mydła w płynie lub żele pod prysznic. Aktualnie myje nim pędzle i jestem zachwycona. Jego cena jest także jego zaletą.

TAK!

W erze wydawania majątku na drogie kosmetyki, którym powierzamy naszą skórę, mało kto by uwierzył, że jednym z największych hitów będzie szare mydło za grosze!
A jest to produkt o bardzo wielu twarzach! I niezależnie do czego- polecam spróbować.
Podstawową zaletą jest fakt, że nie ma w sobie żadnych dodatków, więc jest dosłownie DLA WSZYSTKICH. Nie wywołuje alergii, nie podrażnia, wręcz łagodzi. Dla skóry wrażliwej, atopowej, problematycznej!
Jeśli kogoś interesuje temat pielęgnacji twarzy mydłami- dobrze jest wypróbować. Łagodzi, przyspiesza kojenie, oczyszcza, nie zapycha. Jedyne co, to jest dośc mocny!
Do całego ciała (szczegolnie przy roznych problemach i wrazliwej skórze)
Do mycia pędzli i gąbek do makijażu- sprawdza się doskonale, akcesoria są po nim szczęśliwe.
Jeżeli chodzi o temat na czasie jakim jest stylizacja brwi- też się sprawdzi
Do prania... i każdego innego zastosowania jaki można wymyślić (łóżka nie pościeli, psa nie wyprowadzi, ale tak w granicach rozsądku)
Wygodna i bardzo poręczna kostka.
Zapach bez szału, prawie brak zapachu (albo tak sobie wmawiajmy)

Czarny kruk- Biały Jeleń

Jest wiele szarych mydeł na rynku, ale ja jakoś do Jelenia się przyzwyczaiłam.
Doszło nawet do tego, że jego cena jest wyższa od mydełka Fa.

Plusy:
+ ma wiele zastosowań
+ ma działanie lecznicze
+ łagodzi stany zapalne
+ pomaga zrosnąć się ranom, nie wymywa bariery ochronnej, ale jednocześnie nie doprowadza do rozwoju drobnoustrojów
+ pomaga przy przetłuszczającej się skórze ciała, głowy, a nawet i twarzy
+ bez dodatków zapachowych
+ doskonale radzi sobie z myciem akcesoriów do makijażu :pędzli, gąbek
+ świetnie zapiera plamy
+ trzyma fason i kształt

Neutralne:
- zapach szarego mydła, po prostu

Minus:
- ciągle rosnąca cena