Czyste Piękno, Super intensywna terapia 10-dniowa `Anti-aging i korekta zmarszczek`

Profesjonalne zabiegi na twarz dla skóry dojrzałej z pierwszymi oznakami starzenia.
Wyciąg Sophora Japonica (perełkowiec japoński) - zawiera rutozyd, dzięki któremu przyspiesza procesy regeneracyjne skóry, stymuluje mechanizmy ochronne, reguluje poziom wody w skórze i wygładza. Sprzyja zwężaniu porów, odświeża, odżywia wykazując silne działanie przeciwzmarszczkowe.
Kwas hialuronowy - utrzymuje prawidłową wilgotność skóry właściwej, chroni przed przesuszeniem, posiada zdolność wiązania wody w skórze, składnik biozgodny.
Kwas poliglutaminowy (kolagen roślinny) - bardzo silnie nawilżający składnik odkryty w meduzach. Nawilża 1-x mocniej od kwasu hialuronowego, uelastycznia skórę przyczyniając się do poprawy kolorytu i struktury we wszystkich jej warstwach.

materiałowe/w płatach
normalna, dojrzała
przeciwzmarszczkowe, regenerujące, ujędrniające, nawilżające
w saszetce
materiałowa / w płatach

Gra niewarta świeczki

Miałam już do czynienia z terapią nawilżającą, przyszła więc pora na anti-aging, która czekała na swoją kolej. Opakowanie 10 masek marki Czyste Piękno kosztuje całe 14,99, co daje niecałe 1,50 za maskę, więc to z punktu widzenia klienta czysta oszczędność – wszystkie inne maski w płacie kosztują kilkukrotnie więcej. Niemniej jednak na wstępie zaznaczę, że obie proponowane przez tą markę terapie mają taki sam skład co do joty, więc nie wiem czy warto kupować wszystkie. Obie mają bardzo podobne działanie, jak dla mnie praktycznie niczym się nie różnią, ale wersja czerwona na moją skórę zadziałała gorzej niż niebieska.

OPAKOWANIE

Opakowanie to kopia siostrzanej wersji, ma tylko inny kolor – tutaj króluje czerwień. Maseczki zapakowane są w kartonowe opakowanie-kopertę o przyjemnej szacie graficznej i delikatnej kolorystyce. Całość prezentuje się naprawdę ładnie i estetycznie. Z tyłu opakowania mamy informacje na temat głównych składników maseczki. Jednak to, co nie do końca mi się podoba to to, że wszystkie maseczki zamknięte są razem w kopercie strunowej, którą rozcinamy używając pierwszej maseczki. Nie jest to dobre rozwiązanie, bo gdy nieszczelnie zamkniemy to opakowanie tracimy cenną esencję, która wysycha. Przy zamykaniu trzeba być niezwykle ostrożnym i sprawdzić dokładnie zamknięcie. Kolejnym minusem wynikającym z takiego sposobu pakowania jest to, że maseczki ciężko wydostać. Trzeba bardzo ostrożnie wyjmować żeby nie wyjąć kilku naraz lub co gorsza nie rozerwać. Gdyby były pakowane pojedynczo, byłoby idealnie.

MASKI

Posiadam cerę mieszaną – suche policzki, przetłuszczająca się strefa T oraz pierwsze, delikatne zmarszczki mimiczne na czole i w okolicach nosa. Formy prewencji anti-age różnego rodzaju stosuję już od dawna, takie maseczki to uzupełnienie codziennej pielęgnacji. Maseczki wyglądają tak samo jak ich odpowiednik z niebieskiej terapii, więc tutaj producent popełnił te same błędy. Złożone są w kwadrat, ale po wyjęciu z opakowania wcale nie tak łatwo je rozłożyć. Są naprawdę cienkie a tkanina z której zostały wykonane przypomina mi w dużej mierze chusteczki nawilżane – jest to dosyć cienki materiał z licznymi dziurkami o kształcie koła, co najbardziej mnie zaskoczyło. Jeśli chodzi o cięcie to czegoś mi brakuje. Wszystkie maski azjatyckie jakie miałam posiadały cięcia w okolicach czoła, skroni i brody umożliwiające lepsze dopasowanie do cery przez co maska przylegała do niej idealnie, tutaj ich brakuje, przez co dopasowanie maski wcale nie jest takie łatwe. Rysunek na opakowaniu jest mylący, bo sugeruje obecność takich przecięć, a wcale ich nie ma. Otwory na oczy i usta są nieco za małe i bardzo wąskie, a wcale nie mam dużych oczu czy ust, wszystkie maski w płacie jakie dotąd miałam były o wiele lepiej wycięte i pasowały dobrze. Jedynie otwór na nos jest tutaj idealny. Jeśli się postaramy można ułożyć maskę tak, aby dobrze przylegała, choć są miejsca w których będzie nieco zagięta. Maseczki są bardzo obficie nasączone esencją, już przy odcinaniu góry opakowania strunowego widziałam wypływający płyn. Esencja jest bezbarwna i ma neutralny zapach. Po wyjęciu z opakowania nakładam na oczyszczoną cerę na zalecane 5-10 minut.
Jakie daje efekty i czy są one inne niż wersja nawilżająca mimo takiego samego składu?
Otóż dla mnie efekty są identyczne i pewnie stając przed wyborem obu wersji kupiłabym obojętnie którą, bo działanie mają takie samo. Nawilżają, choć pozostawiają na skórze lekko lepką warstewkę. Niestety stosowane codziennie spowodowały u mnie zapchanie cery i wysyp niedoskonałości. Wpływu na zmarszczki nie zauważyłam żadnego, ale tez nie oczekiwałam wiele pod tym względem mimo opisu producenta (dla mnie trochę niewiarygodnego). Przeszkadza mi opakowanie, które sprawia, że maski trzeba zużyć jak najszybciej, bo po prostu nam wyschną. Po intensywnej 10-dniowej terapii jestem nieco zawiedziona. Hasła ‘Anti-aging’, ‘korekta zmarszczek’ itp. są mocno przesadzone.

PLUSY:
+ niska cena
+ duża ilość masek w opakowaniu
+ świetnie nasączone esencją
+ efekt nawilżenia utrzymuje się bardzo długo

MINUSY:
- zapycha
- wszystkie maski pakowane są razem
- płachta jest cienka i trzeba uważać przy rozkładaniu
- maski lubią wychodzić po kilka naraz
- niezbyt dobrze wycięta płachta
- nie widzę różnicy pomiędzy obiema wersjami terapii a miały to być inne produkty