Escada, Magnetism EDP

Escada, Magnetism EDP

E-Glamour.pl
Średnia ocena: 4.89/5

Średnia ocena: 3.48/5

Zapach Escady powstał z oryginalnej mieszanki woni. Nuty czarnej porzeczki i frezji zestawiono z ciepłymi i orientalnymi zapachami ambry, piżma, drzewa sandałowego i wanilii.

Nuty zapachowe:
nuta głowy: ananas, czarna porzeczka, frezja, bazylia, tymianek, zielone liście
nuta serca: róża, magnolia, jaśmin, heliotrop
nuta bazy: drzewo sandałowe, paczuli, piżmo, wanilia, ambra, wetiwer, irys, karmel, kokos

Rekomendacja
na wieczór, na dzień
słodkie/ gourmand, orientalne
wody perfumowane

89% jesień/zima 11% wiosna/lato

Kupiony w: Inna perfumeria

Cudowna!

Przepiękny, słodki zapach. Jeśli jesteś miłośniczką tego typu perfum, to te musisz mieć w swojej kolekcji.

Zapach idealnie nadaje się na różne okazje. Świetnie sprawdzi się zarówno w ciągu dnia jak i wieczorem.

Słodkie zapachy maja to do siebie, ze potrafią być zbyt ciężkie i uciążliwe. Tutaj tak nie jest. Zapach jest wyczuwalny, powiedziałabym nawet ze dość wyrazisty, ale nie przytłacza.

Bardzo dobrze utrzymuje się na skórze jak i na ubraniach.

Nuty zapachowe bardzo ładnie przechodzą miedzy sobą i czuć ich zmianę. Można wyczuć kwiatowo-owocowe połączenie, które ja pokochałam.

Kupiony w: Perfumeria internetowa

ukochany

Kocham ten zapach niezmiernie od jakichś 7 lat.
Ogólnie to też kocham czarną porzeczkę w wodach toaletowych i perfumowanych.
Aktualnie używam chyba 8 flakonu o największej pojemności 75 ml.
Magnetism jest słodki, ale nie duszący. Nieoczywisty, z charakterem. Na każdą porę roku.
Na ciele średnia trwałość, niestety.
Długo utrzymuje się na ubraniach.

Kupiony w: Inna perfumeria

• Flakon: 5

na początku super, z czasem męczący

Perfumy dostałam na prezent. Początkowo byłam nimi zachwycona. Zapach słodki, specyficzny, długo utrzymuje się na skórze i ubraniach. Z czasem zaczął mnie nudzić i drażnić. Ma ładny flakon. Perfumy są wydajne ponieważ nie da się użyć ich zbyt dużo ze względu na bardzo intensywny zapach

Kupiony w: Perfumeria internetowa

• Flakon: 4

Omijam szerokim łukiem

Jak dobrze że mam tylko próbkę,której zresztą jak najszybciej chcę się pozbyć.
Pozytywy
-Jak dobrze że my kobiety mamy tak różne gusta.Przynajmniej kazda wygląda i pachnie inaczej :-)
-Buteleczka miła dla oka
To ode mnie niestety tyle pozytywów.
Nie wiem ale jakiś dziwny jest ten zapach.Mnie od niego mdli i głowa boli. Jakas dziwna kompozycja zapachowa, która mi się kompletnie nie składa w całość.Przykro mi to pisać bo widzę ze jest wiele zwolenniczek ale to Jeden z najgorszych zapachów jakie wąchałam.

szału nie ma perfumy które są przereklamowane i przestarzałe

Perfumy dostałam na prezent, nasłuchałam się tyle o ich wspaniałości że ucieszona rozpakowałam kartonik wyjęłam flakonik, ładny ale trochę tandetny... psik.... i wielkie rozczarowanie zapach po prostu nijaki... niby słodki ale pudrowy, nie wyczuwam w nim żadnych owocowych nut.... mdlące kwiatki.... utrzymuje się przyzwoicie długo, na tyle by wywołać ból głowy.
Zapach jest po prostu STARY - PRZESTARZAŁY nie wpisujący się w ówczesne preferencje zapachowe przynajmniej moje ;) przypomina mi zapachy Lempickiej albo chopard wish.
Podsumowując można go nosić ale nie będzie to zapach robiący szał w śród otoczenia i zbierający komplementy od mężczyzn.

Ilość zużytych opakowań: w trakcie pierwszego opakowania

bardzo seksowne...

Escady Magnetism używam już od dobrych 6 lat jak i nie więcej, przede wszystkim są idealne na wieczorowe pory do klubu/na imprezę w dzień moim zdaniem są zbyt zdecydowane i mogą &quot;odstraszać&quot; otoczenie i powodować migreny.
Natomiast do klubu są idealne, faceci za nimi szaleją i już nie raz od nich słyszałam jak ślicznie pachnę, zdecydowane przyciągają płeć przeciwną.

Co ja w nich czuję? przede wszystkim czerwona porzeczkę i irysa, zalane cukrem i z dolnymi ciężkimi nutami jak paczuli, które kręcą w nosie jak pieprz. zapach cięzki kwaśno - słodki w moim odbiorze.

Co do trwałości to jak dla mnie na ciele 4 godziny są na równomiernym wysokim poziomie, natomiast po tych godzinach zapach nagle &quot;opada&quot; i czuć go jedynie blisko skóry, natomiast na włosach i ubraniach trzyma się jak oszalały.

Buteleczka moim zdaniem dosyć tandentna jak na dzisiejsze standardy, ale zapach jest z 2003 roku, a więc mu to wybaczam :)

Ciągle gdzieś można Escadę zdobyć na promocjach, a więc cena jest adekwatna do produtu.

Polecam na imprezy, aby poczuć się bardzo seksownie:)

Używam tego produktu od: minimum 6 lat
Ilość zużytych opakowań: około 2 albo 3

Nieprzemyślany zakup

Robiłam sobie kiedyś obchód w Sh i pani namówiła mnie na ten zapach, czemu uległam nie wiem..Może ładny flakonik.Po powrocie do domu było już tylko kwaskowo i skisiało-zielone liście i wetiwer i śmierdziałam potem(choć przedtem byłam porządnie wykąpana:)Z moim ph stworzył mieszankę smrodu, która jest moją traumą zapachową:(Najbrzydszy zapach jaki kiedykolwiek kupiłam:(Niestety bardzo trwały:(Zraziłam sie do tej firmy i nigdy więcej nic nie kupiłam i nie kupię, no i pań już nie słucham, słucham tylko siebie i swojego nosa:)

Używam tego produktu od: 10 lat temu kilka podejść
Ilość zużytych opakowań: jedno 50 ml umordowane

Moje ulubione perfumy

Uwielbiam ich słodycz, będąc w USA kupiłam dwie buteleczki 50 ml. jedną zużyłam w 12 m-c oczywiście na przemian z innymi perfumami ponieważ nie mogłabym ich stosować codziennie. Muszę mieć dzień na mocniejszy, cięższy zapach. Bardzo elegancji i wyrazisty, choć słodki.

Ilość zużytych opakowań: 1 szt. - 50 ml. drugie rozpoczęte

Owoce z bazylią

Kiedyś lubiłam Magnetism za słodycz, teraz mnie nieco nudzi. Nie jest to zły zapach, jest przyjemny ale dla mnie zbyt podobny do innych. I na pewno nie ma w sobie nic z Black XS, które jest słodko-kwasno-musujące i jak dla mnie jednak bardziej interesujące.

Magnetism jest tylko mocno słodkie. Czuć głównie karmel w postaci mocno cukrowo-plastikowej oraz kremową wanilię. W tle owoce, niespodzianka, również mocno słodkie, dojrzałe. Liczi ze swoją szamponową nutą oraz ananas. I, co dziwne, faktycznie czuć delikatnie bazylię.

Jakbym dostała w prezencie Magnetism to pewnie bym się ucieszyła ;) Ale sama kupować raczej nie będę bo nie kupuję już flaszek z kategorii &quot;może być&quot;.

Trwałość przyzwoita-ok 5h, ogon niewielki ale jest.

Butelka całkiem fajna, cudowny kolor.

Używam tego produktu od: kilka razy
Ilość zużytych opakowań: testy i odlewka

Na zawsze

UWielbiam testować i kupować nowe zapachy, jednak Magnetism jest na tylew uzależniający, że zawsze do niego wracam. Jak dla mnie idealny na jesień i zimę - słodki, cudownie się rozwija pod wpływem ciepłej skóry, niedsamowicie działą na otoczenie. Trwałość jest zaskakująca - ubrania pachną nawet parę (parenaście?) dni po spryskaniu się. Cena nie jest szczególnie uciążliwa przy tej pojemności. Kiedyś Escada wystarczyła mi na dwie jesienie.

Ilość zużytych opakowań: 1,5

Truskawkowa Alpen Gold ;)

Pamietam jak swego czasu bardzo chcialam poznac Magnetism, wszedzie slyszalam same peany na czesc tych perfum, no i pewnego dnia trafila do mnie probka i mowiac szczerze moje pierwsze wrazenie moznaby porownac do tego co napisala ananonda... Te slynne Magnetism pachnialy na mnie mdlaco slodko, palonym karmelem - tyle i tylko tyle i nie spodobaly mi sie w ogole, nie tego oczekiwalam...&quot;O co tyle zachodu?&quot;

Odlozylam, nie nosilam, testowalam sobie co jakis czas i ciagle to samo - mulaca, infantylna slodycz.
Ale teraz? Teraz cos sie zmienilo, od kilku dni testuje je na nowo i zaczyna mi sie wybijac jakas kwasna nuta, co sprawia, ze nie sa juz tak nieznosnie nuzace. Jest to dalej kategoria jadalna, blizej im do Absolutely i Desire Me niz np do owocowych sezonowek czy kwiatowych Especially czy S. Z tym, ze rzadza w swojej kategorii jesli chodzi o Escady, bija na glowe trwaloscia i intensywnoscia Absolutely i Desire Me.

Oprocz karmelu i czekolady zaczynam chyba wyczuwac porzeczke...ale podana jest czarna, a czarna jest bardziej cierpka, ja bym powiedziala ze to raczej czerwona ...no coz ..a moze to jeszcze kwasna, niedojrzala truskawka?
Moze to i glupie, co teraz napisze, ale tak mi pachniala jedna z czekolad Alpen Gold - wydaje mi sie, ze truskawkowa wlasnie :)
Tak...i dochodze do wniosku, ze Magnetism to zapach truskawkowej Alpen Gold.

I mimo ciagle plynacych ochow i achow i pytan coz to za piekny zapach mam na sobie, mnie nie przekonaly do konca, na dluzsza mete sa zbyt meczace i przede wszystkim zbyt jadalne, nie jestem fanka jadalnych impresji w perfumach, takie oczywiste slodkosci kojarza mi sie jakos tak infantylnie i lolitkowato, poza tym wole zjesc czeko niz nia pachniec ;)

Ale mimo ze nie sa do konca \'moje\' , nie odnajduje sie w nich tak do konca to jednak przyznac trzeba, ze maja dobra jakosc i trwalosc. No ale zachwycic, absolutnie nie zachwycily.

Reklama mi sie nie podoba, jakas bez polotu, z utraconym skrzydlem.

Używam tego produktu od: jakies 2 czy 3 lata
Ilość zużytych opakowań: probki

Kocham to...

Nie wiem czy ze wzgledu na hormony czy kwasne PH skory na 100 % zapachow tylko okolo 5 % nie bedzie brzydko pachniec na mojej skorze. Z tych 5 % musze jeszcze wybrac zapach, ktory bedzie mi sie podobal i nie przyprawial mnie o bol glowy. Po przetestowaniu bardzo bardzo wielu zapachow musze przyznac ze Escada Magnetism bardzo polubily sie z moja skora. Jest to cieply, slodki zapach ale nie duszacy i nie przytlaczajacy. Nie przeszkadza mi to ze byl modny 10 lat temu. Jest to trwaly zapach i jak najbardziej mozna go uzywac latem, oczywiscie dozuje go z umiarem bo jak za duzo moglby byc meczacy nie tylko dla mnie ale i otoczenia.

Używam tego produktu od: kilku dni