Fitomed, Tonik oczyszczający ziołowy do cery tłustej i trądzikowej (nowa wersja)

Tonik wygładza i rozjaśnia skórę, zamyka pory. Łagodzi objawy trądziku grudkowo - krostkowego. Polecany przez dermatologów do cery tłustej i trądzikowej, wrażliwej.
Składniki aktywne: wyciąg z szałwi, oczaru, melisy, nagietka, d - pantenol oraz substancje antybakteryjne.

Świetny produkt

+ Tonik idealnie domyka pory,
+ Oczyszcza cerę,
+ Sprawia, że mniej się ona błyszczy, jest zmatowiona,
+ Łagodzi podrażnienia i regeneruje naskórek,
+ Łagodzi zmiany trądzikowe i przyspiesza ich gojenie się,
+ Nie wysusza cery - działa wręcz nawilżająco,
+ Nie podrażnia oczu,
+ Nie uczula.
Produkty Fitomedu zaskakują mnie swoją prostotą a zarazem doskonałością. Ten tonik również należy do produktów bardzo dobrych. Im dłużej go używam, tym coraz rzadziej miewam jakiekolwiek problemy z cerą. Tonik znormalizował skórę mojej twarzy i sprawił, że stała się ona dużo mniej problematyczna niż zwykle. Warto wypróbować : dobry, polski i tani kosmetyk o bardzo przyjaznym, prawie naturalnym składzie. Polecam!

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Ok.

Z tonikami bywa u mnie różnie - czasem kupuję, czasem nie - nie uważam ich za niezbędniki w pielęgnacji. Ostatnio jednak przeczytałam, że poranne mycie twarzy żelem do twarzy jest troszkę bez sensu, bo skóra nie potrzebuje tak mocnego oczyszczania po nocy, bo to zostało wykonane już przed snem i wystarczy tylko rano przetrzeć twarz wacikiem (lub kilkoma - wedle potrzeby) z oczyszczającym tonikiem lub micelem. Przekonało mnie to, dlatego gdy akurat nadarzyła się okazja, zakupiłam ten tonik.
Uważam, że do wspomnianego celu nadał się dość dobrze - twarz była oczyszczona z nagromadzonego przez noc sebum i np.niewchłoniętego kremu nałożonego przed snem. Właściwie to miałby pewnie wyższą ocenę, gdyby nie to, że bardzo rzadko jestem wierna markom w przypadku kosmetyków. Jeśli jakaś marka się u mnie powtarza, to znaczy, że ma działanie, które jest dla mnie zauważalne i zbawienne - np. gdyby ten tonik ograniczał powstawanie zmian trądzikowych, to na pewno bym do niego wróciła :D Jednak tak nie było, a ja akurat zdążyłam zaprzyjaźnić się z płynami micelarnymi, przy których zużywam mniej wacików, by oczyścić twarz.
Nie skreślam go, jak go gdzieś zobaczę jeszcze w przystępnej cenie, to może nawet go kupię, bo miło się go stosuje - ładnie, ziołowo pachnie, nie zostawia żadnej warstwy, nie wysusza. Poza tym mimo konieczności przecierania twarzy kilkakrotnie, jest dość wydajny.
Mogę go polecić :]

Używam tego produktu od: kilka miesięcy temu - 2 miesiące

tu mam małe ale

zwykły tonik zielarski. Nic specjalnego. Koi moją twarz, ALE niestety nie zostaje niewyczuwalny. Po nałożeniu czuję lekką wartwę którą po sobie zostawił i nie jest to coś przyjmnego. Za to, że nic konkretnego nie robi z moją twarzą i za to że zostawia taki lepki film muszę odjąć 1,5 gwiazdki. Cena 8zł/200 ml za to sprawia, że ani trochę nie żałuję zakupu, po prostu to nie jest "ten" tonik

nie robi nic specjalnego

Tonik bardzo ładnie pachnie, jest tani i mój ma świetny skład (bez alkoholu, inny niż tu na wizażu).

Wydaje mi się jednak, że to trochę za mało - nie odświeża, nie zwęża porów, nie uspokaja skóry.
Nie nadaje się do stosowania przy OCM, nie zmywa olejku (z czym radzi sobie świetnie np. tonik pichtowy).

Spróbuję jeszcze wersję dla skóry suchej. Zależało mi na ukojeniu, wygładzeniu i rozjaśnieniu skóry (który to daje mi np. woda różana).

Ziołowy przyjemniaczek :)

Tani, wydajny, skuteczny, łatwodostępny (apteka) i z dobrym składem. Czego chcieć więcej? Tonik pięknie doczyszcza twarz po makijażu, skóra aż "piszczy" pod palcami. Do tej pory takie czucie dawał mi tylko tonik z zawartością alkoholu. Nie podrażnia, dogłębnie doczyszcza, nie wzmaga wydzielania sebum, nie powoduje wysypu, nie zapycha nie uczula... Uwielbiam!;) Stosuje w duecie z żelem z tej samej serii.

Używam tego produktu od: dłużej niż 3 miesiące

Bardzo fajny

Tonik ma dobry skład, przyjemnie pachnie i jest wydajny. Przy tym kosztuje niewielkie pieniążki.
Odświeża skórę i zapobiega przetłuszczaniu, przy czym nie mam uczucia ściągnięcia. Nie zauważyłam zmniejszenia widoczności porów, ale lekko wyrównuje koloryt i łagodzi stany zapalne przy trądziku. Mój ulubiony tonik z którym mam nadzieję zostanę na dłużej. :D

Używam tego produktu od: Roku
Ilość zużytych opakowań: 3, w trakcie

jestem na tak

Tonik Fitomed jest przeznaczony dla osób z cerą tłustą, którym zależy na delikatnym, ziołowym oczyszczeniu skóry. Płyn ma bursztynowy kolor i pachnie dość przyjemnie szałwią lekarską, która jest w jego składzie. Tonik stopniowo zapobiega przetłuszczaniu się skóry i łagodzi stany zapalne. Podczas regularnego stosowania zauważyłam rozjaśnianie się przebarwień. Jestem bardzo zadowolona z tego produktu, bo za niską cenę (10zł za 200ml), czyni wiele dobrego dla mojej cery.

Używam tego produktu od: 3 miesiecy
Ilość zużytych opakowań: pół opakowania

WYSYP PRYSZCZY I MEGA ZMARSZCZKI NA CZOLE!!!

Plusy:
+ szczelne opakowanie
+ świeży, ziołowy zapach

Minusy:
- twarz klei się po nim
- skóra wcale nie jest oczyszczona
- po niedługim czasie spowodował u mnie wysyp zaskórników i wyprysków
- wysuszył mi czoło, podkreślając przy tym wszystkie nawet najdrobniejsze zmarszczki!!!

Używam tego produktu od: kilku tygodni

+OPAKOWANIE
Produkt dostajemy w standardowej przezroczystej butelce.Dzięki której widać ile pozostało nam produktu.Na opakowaniu znajdują się wszystkie ważne informacje tak jak skład,opinia producenta i data ważności.Etykieta się nie zdziera i nie odkleja.Dozownik jest w kolorze białym z małym dziobkiem.Nie ma problemu z wydostaniem produktu.

+KONSYSTENCJA,KOLOR
Produkt jest w konsystencji wody w brązowym kolorze.

+ZAPACH
Produkt pachnie ziołowo bardzo delikatnie zapach nie jest męczący.

+POJEMNOŚĆ,CENA
200 ml kosztuje 10 zł

+WYDAJNOŚĆ
Przy używaniu go tylko wieczorem wystarczy na dwa miesiąca używania.

+SKŁAD
Jak widać skład bardzo przyjemny dla oka na początku same ekstrakty.

+INNE TONIKI
Dostępny jest jeszcze tonik nawilżający do skóry suchej i wrażliwej.

+/-DOSTĘPNOŚĆ
Produkty marki Fitomed możemy kupić na ich stronie internetowej TU oraz w sklepach zielarsko-kosmetycznych.Na stronie producenta także mamy a dokładnie Strona klik podane są miejsca gdzie jeszcze możemy spotkać kosmetyki tej marki

+/-DZIAŁANIE
Zawszę po umyciu buzi wieczorem żelem i wodą przecieram twarz tonikiem w tym przypadku tym tonikiem.Skóra po jej użyciu jest lekko nawilżona, pozostawia na mojej skórze uczycie czystości.Nie lepi się ani nie jest ściągnięta.Chociaż nie zauważyłam żeby miał pozytywne działanie na mój trądzik.

Podsumowanie

Tonik ma przyjemny zapach bardzo fajny skład.Nie zrobił mi krzywdy.Dobrze oczyszcza buzię wieczorem.

świetny

jestem bardzo zadowolona z tego toniku.
często stosuje go jako maseczkę i buzia jest po nim tak przyjemna w dotyku i w dobrej kondycji, że mam wrażenie że krem już nie jest potrzebny.

produkt tani, wydajny, o przyjemnym skladzie.

Używam tego produktu od: miesiaca

Warto zainteresować się tym produktem. Wydajny w rozsądnej cenie! ;)

Przede wszystkim buteleczka jest bardzo wydajna. Po dwóch miesiącach testowania produktu, nie wykorzystałam nawet 1/5. Jak ja stosuję tonik? Tak jak producent zaleca, przed nałożeniem specyfiku, wykonuję dokładny demakijaż, lekko przemywam buźkę chłodną wodą, a na koniec nasączam wacik i oklepuję nim miejsca szczególnie narażone na zwiększoną produkcję sebum, w moim przypadku jest to strefa T, czyli czoło, nosek oraz podbródek. Zapach toniku jest faktycznie ziołowy, ale nie drażliwy, można się do niego jak najbardziej przyzwyczaić. Co więcej, dzięki temu zapachowi mamy poczucie, że nasza skóra nabiera świeżości i przyjemnie ściąga się. Dzięki codziennemu nacieraniu skóra wygląda świeżo, gładko, łagodzi podrażnienia i delikatnie tuszuje moje nieszczęsne sińce pod oczami! A to jest ogromna zaleta. Jestem zadowolona z tego produku. Myślę, że nie raz do niego wrócę, na razie będę z niego korzystać, ponieważ nie dostrzegłam żadnych wad a co więcej należy delikatnie i rozsądnie obchodzić się z naszą twarzą, tym bardziej, że dla wielu kobiet jest ona wizytówką ;)

Używam tego produktu od: stycznia 2015 r.
Ilość zużytych opakowań: jedno całe opakowanie w wersji 200 ml (wersji podstawowej)

Polecam!

Jako posiadaczka kapryśnej cery trądzikowej, która naprawdę potrafi stwarzać problemy szukam dla siebie odpowiednich produktów, które pomogą pielęgnować taką cerę i jednocześnie troszkę jej ulżyć od bąblowego cierpienia. Jak sprawdził się tonik oczyszczający od marki Fitomed?
200 ml, typowe dla takich produktów opakowanie, wykonane z plastiku jest bardzo praktycznie, nie za duże i przede wszystkim przezroczyste, dzięki czemu widać ile substancji pozostało w środku. Posiada bardzo wygody dozownik - malutką dziurkę, przez co na wacik nie wylewa się połowy opakowania i nie ma konieczności przelewania toniku do czegoś bardziej praktycznego.
O konsystencji toników raczej nie muszę nic wspominać. Zabarwiony jest na bardzo intensywny, brązowy kolor, jak mocna herbata. Minusem tego koloru może być fakt, że zabarwia on płatek kosmetyczny i nie zawsze ma się pewność, czy buzia została dokładnie oczyszczona. Pięknie pachnie ziołami, uwielbiam ten zapach.
Wydajność oceniam, jako przyzwoitą. Dlaczego? Tonik zaczęłam stosować równo 17 marca, aż sprawdziłam, bo blog jest dobrym kalendarzem jednocześnie i po miesiącu codziennego stosowania, praktycznie dwa razy, pozostała mi w opakowaniu 1/3.
Zachwyca mnie fakt, że spora pojemność kosztuje jedynie 10 zł, naprawdę wielki szacunek dla firmy Fitomed, gdyż zawsze przyjemniej kupuje się produkty o niewygórowanej cenie.
Tonik fantastycznie oczyszcza skórę z resztek makijażu, kurzu i innych zanieczyszczeń, które potrafią się na naszej buzi znaleźć. Po przetarciu twarzy wacikiem można dosłownie tą czystość i świeżość wyczuć, jeżeli wcześniej stosowane produkty sobie nie poradziły. Miałam ostatnimi czasy delikatne problemy z szybkim przetłuszczeniem się skóry, a przy regularnym stosowaniu zauważyłam znaczną redukcję tego problemu, przynajmniej nie muszę pudrować buzi, co 2-3 godziny. Wątpię jednak, aby poradził sobie z bardzo mocno tłustą cerą, jest po prostu za delikatny.
Skóra stała się wygładzona a dawne blizny po trądzikowe odrobinę rozjaśnione, co tak mnie cieszy, że aż przyjemniej mi się maluje codziennie rano. Nie zauważyłam większych zmian, jeżeli chodzi o wielkość porów czy zaskórników. Po użyciu toniku skóra jest uspokojona oraz ukojona. Jakieś ogromnie niespodzianki nie zniknęły, ale na pewno wspomaga gojenie oraz redukcję powstawiania kolejnych nieprzyjaciół. Dzięki temu udało mi się doprowadzić moją cerę do bardzo przyzwoitego stanu, który będę się starała utrzymać jak najdłużej.
Nie pozostawia na skórze żadnego filmu, nie powoduje uczucia ściągnięcia, nie wysusza i nie podrażnia - cud, miód i orzeszki!
Zauważyłam jednak, że najlepsze efekty daje jak pozostawia się go do pełnego wchłonięcia po zastosowaniu, tak jak poleca producent na opakowaniu.

Używam tego produktu od: 1 miesiąc