Fitomed, Tonik oczyszczający ziołowy do cery tłustej i trądzikowej (nowa wersja)

Tonik wygładza i rozjaśnia skórę, zamyka pory. Łagodzi objawy trądziku grudkowo - krostkowego. Polecany przez dermatologów do cery tłustej i trądzikowej, wrażliwej.
Składniki aktywne: wyciąg z szałwi, oczaru, melisy, nagietka, d - pantenol oraz substancje antybakteryjne.

Bardzo fajny tonik

W przypadku mojej tłustej cery z licznymi zmianami trądzikowymi tonik spisuje się bardzo dobrze. Oczyszcza skórę, koji stany zapalne oraz zmniejsza widoczność porów.

Używam go kilka razy dziennie, głównie w pracy by oczyścić twarz z nadmiaru brudu i sebum i jak do tej pory mnie nie zawiódł.

Lubię go za naturalny skład, delikatne działanie i przyjemny zapach.

Odejmuję jednak gwiazdkę za opakowanie.

Dobry, ale bez wow

plusy
- tani, polski produkt
- dość wydajny, ale nie chyba nie aż tak jak pisano poniżej. Próbowałam używać mniejszej ilosci, nie pienił się zadowalająco
- zmywa makijaż w 90& (poprawiam tylko oczy), choć na co dzień stosuję krem bb, więc nie wiem jak z podkładami
- nie wysusza tak bardzo skóry, nie ma dramatu jeśli w przeciągu kilku minut nie nałożę kremu

minusy
-zapach i opakowanie - no nie jest to synonim relaksu podczas wieczornego spa :P

spodziewałam się lepsdzego pienienia, ale i tak jestem zadowolona. Być może kupię kolejne opakowanie, zapewne też wypróbuję brata do cery suchej :) Ogółem polecam, duży plus, ze nie ściąga skóry :)

Ilość zużytych opakowań: połowa

Dobry, ale bez rewelacji

Zadowolona z żelu Fitomedu, postanowiłam spróbować też z tonikiem. Nie jest zły: dobrze oczyszcza, jest b. łagodny, nie pozostawia tłustej warstwy, ale jest słaby jeśli chodzi o matowienie - skóra szybko zaczyna się błyszczeć - i zamykanie porów; tonik z Ziaji lepiej sobie radził i to do niego wrócę.

KWC wśród toników!

Produkt jest przecudowny. Idealny dla cery tłustej i mieszanej.
Opakowanie - proste, apteczne. Nie przyciąga wzroku.
Zapach - przyjemny. Kwiatowo-ziołowy.
Działanie - pięknie domywa resztki makijażu z kórymi nie poradził sobie żel do mycia. Doskonale odświeża i tonizuje. Nie podrażnia! Nie pozostawia lepikiej warstwy. Ideał :)

Cena - śmiesznie niska w stosunku do jakości. Szkoda że tak trudno dostępny stacjonarnie.

Firma Fitomed jest dla mnei kosmetycznym geniuszem i to w dodatku - polskim ;)

Używam tego produktu od: listopad 2014

Dobry do tłustej cery

Powiem Wam szczerze, że z tonikiem to mnie trochę poniosło. Otóż tonik jest do cery tłustej, a ja mam mieszaną, niby mała różnica, a jednak w tym wypadku miała znaczenie. Kiedy zaczęłam go używać moja cera faktycznie była dobrze oczyszczona, wszelkie niedoskonałości goiły się znacznie szybciej, jednak po jakimś czasie zauważyłam pogorszenie stanu cery, a że nic w pielęgnacji twarzy nie zmieniałam to wiedziałam czyja to sprawka. Skład jest krótki i konkretny, chociaż nie jestem do końca pewna jednego składnika. Wydajność jest również jak w przypadku płynu bardzo dobra, jednak ja ze względu na to, że wolę atomizery, podmieniłam zakrętkę od toniku z atomizerem od pustego już opakowania po płynie i sprawdza się o wiele lepiej i przede wszystkim o wiele mniej płynu się marnuje.
Podsumowując, w tym wypadku nie ma co zapobiegać, bo można sobie większej biedy narobić, jednak uważam, że płyn sprawdzi się na cerach tłustych, takich, do których jest przystosowany. Mój płyn poleciał w odpowiednie ręce i za jakiś czas zedytuję post i dopiszę efekty na cerze tłustej.

Ilość zużytych opakowań: 1 duże

Naprawdę super kosmetyk

Toniku używam od około miesiąca i muszę przyznać że jest bardzo wydajny gdyż zużycie jest niewielkie a używam tego produktu rano i wieczorem.

Bałam się zapachu tego toniku gdyż jest on ziołowy a ja nie przepadam za takimi zapachami , ale nie przeszkadza mi ten nie jest drażliwy i nie utrzymuje się na skórze.

Ładnie oczyszcza moją skórę gdy użyje ten produkt moja skóra jest naprawdę ładnie oczyszczona i nawet wydaje mi się jak by była delikatnie napięta.

Opakowanie jest bardzo ładne , nie lubię bóg wie jakich wygórowanych opakowań wole raczej takie minimalistyczne i to oferuje właśnie firma Fitomed.

Tonik daje nam przyjemne uczucie świeżości , nie zostawia na skórze tłustej warstwy
Jak za cenę 10 zł to naprawdę myślę że warto !

Używam tego produktu od: od miesiąca
Ilość zużytych opakowań: pierwsze w trakcie

nasila przetłuszczanie

Poszukuję nowego toniku w związku z wycofaniem ze sprzedaży mojego dotychczasowego absolutnego faworyta. Do zakupu toniku Fitomed skłoniły mnie pozytywne recenzje na wizażu, okazało się jednak, że to produkt nie dla mojej cery.

Pierwsze wrażenia pozytywne - niska cena, przyjemny ziołowy zapach. Przynosi odświeżenie w chwili nakładania, które niestety bardzo szybko przemienia się w lepkość, a cera błyskawicznie się przetłuszcza, szybciej niż zanim zaczęłam go używać. Nie powiedziałabym, żeby ten tonik pomagał na nadprodukcję sebum - a wręcz przeciwnie, chyba nawet nasila produkcję łoju. Z tego względu stosuje go (z niechęcią) tylko na noc, aby skończyć buteleczkę. Zdecydowanie nie polecałabym osobom o cerze bardzo tłustej, jak moja.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: pół buteleczki

Idealny dla mojej cery.

Jak to bywa z kosmetykami Fitomed, opakowanie toniku należy do bardzo minimalistycznych. Mnie się akurat taka forma oprawy zewnętrznej produktu naprawdę podoba. Zważywszy na to, że buteleczka pewnie leży w dłoni i zawiera odpowiedni dozownik. Oczywiście przy wylewaniu płynu, trzeba mieć oczy szeroko otwarte :) Po co niepotrzebnie marnować tak cenną zawartość.
Tonik o ciekawym, herbacianym kolorze, posiada lekko ziołowy, wręcz mydlany i bardzo delikatny zapach. Podczas użytkowania kosmetyku jest praktycznie niewyczuwalny, ale dla czepliwych wszystko nabiera większego znaczenia :)
Tonik przy codziennym stosowaniu nie wysusza skóry, w związku z tym mogę z nim korzystnie współpracować. Dobrze oczyszcza, odświeża cerę, a najważniejsze nie traktuje mnie lepką warstwą jako pozostałością po działaniu. Ziołowe cudo łagodzi nawet podrażnienia, chociaż nie zauważyłam by zwężał pory. Akurat z moimi mało który kosmetyk sobie radzi, także nawet nie oczekiwałam "ochów i achów". Tonik Fitomed polubiłam jednak bezgranicznie za odpowiedni skład, delikatność w działaniu, a i niska cena miała nie mniejsze znaczenie. Minusem jest jednak kiepska dostępność kosmetyku, mówię tutaj o swej miejscowości... Mam nadzieję iż u was pod tym względem jest znacznie lepiej.

Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie 200 ml

Jestem na tak

Mam cerę mieszaną i używam tego produktu na strefę T. Jak dla mnie ten tonik ma same zalety : nie wysusza, oczyszcza , nie uczula , wygładza, nie ma uczucia "ściągnięcia" , cera wygląda na zdrowszą. Jak dla mnie nie ma wad, a cerę mam wymagającą .

Podobnie jak żel z tej serii, bardzo dobrze sie sprawdza.
- ladny ziolowy zapach
- delikatnie oczyszcza, radzi sobie nawet z resztkami makijazu
- daje efekt orzezwienia
- tani i wydajny- delikatnie odzywia skore
Jak dla mnie, jest to produkt, ktorego uzywam wtedy, gdy nie potrzebuje wiekszego oczyszczenia albo po jakims drazniacym zabiegu. BARDZO POLECAM!

Jeden z lepszych

Plusy:

- piękny zapach
- bogactwo ekstraktów
- bardzo dobre nawilżenie
- bardzo dobra wydajność
- niezbyt wygórowana cena

Ja jednak szukam czegoś innego.
Kupiłam ponownie, dodaję pół gwiazdki.

Używam tego produktu od: 2 m-cy
Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie ( w trakcie)

Pszyjemny, ale nie niezbędny

Opakowanie - bardzo minimalistyczne, ale to typowe dla marki. Tutaj liczy się wnętrze! Prosta, ale wygodna w użyciu plastikowa butelka. Nakrętka jest bardzo wygodna (oczywiście wolałabym pompkę, ale przeżyję) i szczelna, a otwór mały, dzięki czemu nie wylewa się zbyt dużej ilości kosmetyku i tym samym się go nie marnuje.
KonsystenZapach jest przyjemny i wyrazistsy. Określiłabym go jako ziołowo- perfumowany.
Działanie toniku jest dla mnie tylko uzupełnieniem tego co powinien robić żel. Czasem stosowałam go do odświeżenia w ciągu dnia czy rano zamiast żelu. Przynosił przyjemne uczucie świeżości, dość szybko się wchłaniał, ale pozostawiał uczucie lepkości. Nie zauważyłam żeby rozjaśniał skórę czy zamykał pory, muszę jednak zaznaczyć, że jestem posiadaczką bardzo problematycznej cery, więc nawet tego nie oczekiwałam.

Używam tego produktu od: 1,5 miesiąca
Ilość zużytych opakowań: 1 butelka