Nivea, Aqua Effect, Mleczko oczyszczające do cery normalnej i mieszanej

Nivea, Aqua Effect, Mleczko oczyszczające do cery normalnej i mieszanej

Mleczko wzbogacone w witaminę E i Hydra IQ:
- oczyszcza, usuwa makijaż, nawet wodoodporny,
- zachowuje naturalny poziom nawilżenia skóry,
- odświeża ją dzięki orzeźwiającej formule z witaminą E, która jest delikatna dla skóry.
Przebadany dermatologicznie i okulistycznie.

nawilżające, oczyszczające, odświeżające
mleczko
demakijaż oczu i ust, demakijaż twarzy
normalna, mieszana

Lubię

W dobie płynów micelarnych ja zatrzymałam się na trochę chyba już staromodnych mleczkach-lubię ich formułę w demakijażu gdyż mam wrażenie, że dzięki swej lekkiej tłustości lepiej rozpuszczają kosmetyki kolorowe.
Ten produkt także dobrze zmywa makijaż-bez problemu rozpuszcza cienie, tusze, kredki(a używam tylko takich o mocniejszej formule z przedłużoną trwałością), daje sobie także radę z eyelinerem. Ja najpierw przykładam dobrze nasączony wacik, trzymam kilkanaście sekund i wtedy delikatnie wszystko ściągam. Nie rozmazuje kolorówki, nie zostają resztki tuszu między rzęsami(które by się pojawiły po późniejszym umyciu twarzy wodą i mydłem/żelem), ogólnie naprawdę dobrze się spisuje pod tym względem.
Czasami gdy robię sobie pełen makijaż twarzy to wstępnie ściągam go tym mleczkiem przed właściwym myciem, też pomaga pozbyć się kosmetyków kolorowych ze skóry. Całkiem nieźle też sobie daje radę z matowymi trwałymi pomadkami ;)

Ważne jest by nie trzeć skóry zbyt mocno wacikiem gdyż zacznie szczypać z podrażnienia i ten produkt jeszcze to zaogni. Jeśli jednak delikatnie zmywamy makijaż to żadne podrażnienia się nie pojawiają. Do tego nie wysusza oraz nie pogarsza stanu skóry, stosowany na całą twarz nie powoduje zapychania porów czy wysypu. Tak, zmywam to mleczko od razu po użyciu, ale spotkałam już na swojej drodze kosmetyki, które fundowały mi wysyp podrażnieniowy w kilka godzin po użyciu.
Bardzo cenię sobie fakt, że ten produkt nie podrażnia moich wrażliwych oczu i ne robi na nich efektu mgły. Do tego nie osłabia rzęs, nie wypadają podczas jego stosowania-za to też bardzo lubię mleczka, mam wrażenie, że są najłagodniejsze dla rzęs.
Zostawia lekko tłustą warstwę na skórze, ale mi kompletnie to nie przeszkadza ponieważ po demakijażu idę pod prysznic i myję twarz wodą oraz dedykowanym wtedy kosmetykiem myjącym.
Jak to Nivea-cudownie pachnie. Delikatnie, kremową czystością, uwielbiam. Na szczęście kompozycja zapachowa nie spowodowała uczuleń oraz podrażnień wrażliwej skóry dookoła oczu oraz samych oczu też.

jest ok

mleczko bardzo średnie.
opakowanie - fajnie się wyciska produkt. Konsystencja bardzo gęsta, tłusta. Trzeba trochę czasu odczekać zanim makijaż rozpuści się całkowicie. Nie zapycha porów. Skóra jest gotowa do dalszego etapu oczyszczania.
wydajność - umiarkowana

Wykorzystała: kilka próbek

Raczej na nie :(

O ile Nivea jest świetną marką, to jej produkty do demakijażu mi nie służą... a przynajmniej nie to mleczko oczyszczające. Przy zmywaniu makijażu z oczu, zwłaszcza tuszu do rzęs - mam wrażenie, że tak szybko nie zmywa "pandy" z oczu... trzeba albo więcej mleczka, albo trzeć oczy - co jest niedopuszczalne, a już tym bardziej druga opcja! w dodatku po użyciu, albo podczas (w zależności od dnia) bolały mnie oczy, mimo małej ilości na waciku... Po kilku użyciach oddałam bratowej.

Ok!

Kiedyś używałam i sporadycznie mi się zdarzy, gdy w drogerii zabraknie mojego aktualnego mleczka, odpowiednie oczyszczało, nawilżało, sprawiało, że skóra była po oczyszczeniu delikatna w dotyku, nawet gdy produkt dostał się do oczu to nie podrażniał, o przyjemnym zapachu, delikatnej, lekkiej konsystencji, wydajny.

Fajne :)

Jest to pierwsze mleczko jakie zakupiłam, do tej pory decydowalam sie na płyny micelarne. Jakie są moje wrażenia?
Opakowanie to wygodna butelka z zamknięciem na klik. Łatwo dozuje produkt.
Zapach jest lekki, nie drażni i jest optymalny dla tego typu produktu. Nieźle odświeża cerę.
Konsystencja jest gęsta i kremowa. Dobrze rozprowadza się po twarzy, nie podrażniając jej. Ładnie usuwa zanieczyszczenia z powierzchni skóry. Mleczko poradziło sobie zarówno z klasycznym, jak i wodoodpornym makijażem. Po użyciu skóra jest czysta świeża i lekko nawilżona. Jego minusem jest dziwny, lekko lepiący film, lecz łatwo się go pozbyć za pomocą lekkiego toniku.
Jeśli chodzi o wydajność, to w tym punkcie wypada on średnio, gdyż trzeba użyć dość dużo produktu, aby wykonać dokładny demakijaż. Uważam, że cena jest zatem zawyżona, gdyż produkt dość szybko mi się skończył.

Nawilża i odświeża

Posiadam produkt w nowszej, nieco zmienionej szacie graficznej, niż na zdjęciu. Lubię to mleczko, używam go w sumie odkąd zaczęłam się malować. Lubię je za nawilżenie. Niestety, trochę trzeba się namęczyć, żeby dokładnie zmyć nim makijaż.
Wolę je od wersji dla cery suchej i wrażliwej, bo daje od niej "świeższy" efekt i nie ma parafiny w składzie. Ogólnie przyjemniej mi się z niego korzysta.
Zauważyłam też jego pozytywny wpływ na stan cery.
EDIT: Czy to mleczko zostało wycofane ze sprzedaży? :(

Kiedyś super, dziś szukam czegoś innego...

Używam tego produktu od kilku długich lat. Testowałam też inne mleczka oczyszczające jednak zwykle wracałam do Nivea.
Nie uczula mnie, nie powoduje pieczenia czy zaczerwienienia jednak jak dla mnie 15-20zł za taką małą butelkę to trochę dużo, dlatego nadal szukam swojego ideału. ;)

Pozytywne zaskoczenie!

Do tej pory nie wyobrażałam sobie zmywania makijażu czymś innym niż olej kokosowy lub ziaja dwufazowa. Dużo przetestowałam płynów micelarnych, żeli, mleczek, płynów dwufazowych i nic mi nie podpasowało. Aż do czasu kiedy wypróbowałam to mleczko. Świetne. Delikatne. Przyjemne. Zmywam nim makijaż z pomocą ręczniczka do zmywania makijażu od Karin Herzog - ten duet tworzy magię, świetnie domywa nawet wodoodporne kosmetyki, skóra jest po nim gładka i czysta. Trochę gorzej wychodzi z duetem z wacikiem, ale to nic. Bardzo fajne mleczko.

Idealne dla mojej skóry

Poki co zauwazylam same plusy (nie stosuje go do demakijazu oczu):
Super nawilzenie
Lagodzi
Natluszcza (lekko)
Wygladza
Ladnie pachnie (jak krem nivea)
Wydajny
Dobrze zmywa makijaz
Nie podraznia okolic oczu
nie uczula
Tani

Bardzo dobre mleczko do zmywania makijażu!

Miałam już różne kosmetyki do demakijażu, ale ten jest dla mnie najlepszy :)
Plusy:
+ dobrze zmywa makijaż
+ nie podrażnia oczu
+ nie zatyka porów
+ skóra jest gładka i nawilżona
+ nie pozostawia tłustego filmu
+ ładny, delikatny, przyjemny zapach
+ konsystencja
+ wydajny
+ dostępność.

Minusów nie zauważyłam :)

Bardzo dobry!

Mleczko ma przyjemny zapach, idealną konsystencję i bardzo dobrze rozprowadza się po twarzy. Świetnie radzi sobie ze zmywaniem makijażu, a w dodatku perfekcyjnie nawilża twarz. Na pewno często będzie gościł na mojej półce.

Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka

Jeden z gorszych produktów.

Mleczko nie spełniło moich oczekiwań. Po firmie Nivea spodziewałam się o wiele lepszego produktu.

+ opakowanie
+ zapach

- bardzo źle zmywa makijaż
- w moim przypadku PODRAŻNIA

Używam tego produktu od: rok