Avene, Cicalfate (Krem regenerujący do skóry podrażnionej)

Powiększ Avene, Cicalfate (Krem regenerujący do skóry podrażnionej)

Zgłaszająca osoba: PaniKota

Antybakteryjny krem regenerujący do skóry podrażnionej.
Wskazania: - stany zapalne skóry (liszaje, zajady, popękane usta, trudno gojące się blizny, pieluszkowate zapalenie skóry) oraz podrażnienia po zabiegach dermatologicznych (usuwanie zmian, szwy, elektrokoagulacja) i kosmetycznych (laser; depilacja)
Właściwości: idealny dla wrażliwej skóry niemowląt, dzieci i dorosłych. Woda termalna (45%) koi podrażnienia, siarczan miedzi i siarczan cynku pomagają w ich zapobieganiu dzięki działaniu antybakteryjnemu. Krem zawiera również mikronizowany sukralfat, aktywny składnik wspomagający regenerację tkanek skórnych. Nie zawiera substancji zapachowych i konserwujących.

Skład: avene thermal spring water (avene aqua); caprylic/capric triglyceride; mineral oil (paraffinum liquidum); glycerin; hydrogenated vegetable oil; zinc oxide; propylene glykol; polyglyceryl-2 sesquiisostearate; peg-22/dodecyl glycol copolymer; aluminium sucrose octasulfate; aluminium stearate; beeswax (cera alba); copper sulfate; magnesium stearate; magnesium sulfate; microcrystalline wax (cera microcristallina); zinc sulfate

Cena: 35 zł / 40 ml

• Ratunek dla skóry
  • Ten krem uratował mnie po kuracjach kwasami. Miałam skórę tłustą, bardzo oporną. Po kwasach i retinoidach nagle zrobiła się normalna i potrzebowała wielkiego nawilżenia. Ten krem stosowany na noc pięknie nawilża i sprawia że przebarwienia są mniej widoczne. Zupełnie się nie sprawdza pod makijaż przez jego gęstą konsystencję. Warto go mieć gdzieś w pobliżu. Cena też atrakcyjna 40ml/19 zł.

Chcesz pochwalić mloda363 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem nim oczarowana.
  • Przeczytawszy multum opinii na tematy pielęgnacji retinolem i jego pochodnymi, schyłkiem lata zaopatrzyłam się w całą armię produktów. Pierwszy to Triacneal- który, miał działać antystarzeniowo, jak również i oczyścić pory, kolejny to Cicalfate, którego zadaniem było wspomożenie złuszczającej kuracji i złagodzenie ewentualnych podrażnień. Nie zapomniałam rówież o filtrze chroniącym skórę przed szkodliwymi czynnikami promieni słonecznych.

Wraz z pierwszymi dniami września rozpoczęłam kurację.

Co mogę powiedzieć?
    Krem sam w sobie, jest treściwy, jednak jego struktura jest aksamitna. Nie jest tak tłusty i gęsty jak klasyczny krem Nivea, natomiast rozprowadza się w podobny sposób. Ma postać gęstej śmietany. Niby jest ciężki, ale tak naprawdę w jakiś magiczny sposób tej ciężkości się nie odczuwa. Zapach niewyczuwalny, co jest ogromnym atutem. Nie od dziś wiadomo, że aromaty są jednymi z mocniejszych czynników podrażniających.
    Krem umieszono w metalowej, miękkiej tubie. Jest ona na tyle elastyczna, ze nie musimy się martwić o to, że ją złamiemy, lub poranimy sobie dłonie próbując dostać się do zawartości.
    Nakładany na twarz, momentalnie koi skórę. Mam wrażenie, ze delikatnie chłodzi, choć nie dałabym sobie uciąć za to ręki. Doskonale nawilża, odżywia skórę. Pozostawia na twarzy lekki film, jednak nie zasycha on na skorupę, ani nie tworzy nieprzepuszczalnej maski. Po prostu, jest to delikatny film ochronno- łagodzący. Skóra oddycha, nie nagrzewa się, nie dusi. Pomimo swojej bogatej treści, potrafi całkowicie wchłonąć się do matu. Oczywiście nie natychmiast, i zależy to od kondycji skóry, ale chcę przez to powiedzieć, że niekoniecznie utrzymuje się do porannego mycia.

Jak w tytule, jestem nim oczarowana. To nie tylko świetny krem wspomagający kurację kwasami, retinoidami, itp. Wspaniale sprawdzi się dla osób o skórze alergicznej, podrażnionej ( nie tylko twarzy), poparzonej- np. kiedy przesadziłyśmy z "opalaniem" , spierzchniętej, a także mieszanej. Świetnie łagodzi też dolegliwości związane z ukąszeniem owadów.
    Z uwagi na swoją bogatą konsystencję raczej nie nadaje się pod makijaż, ale od tego mamy wiele innych specyfików.
    Cena? Przystępna. Ja 40ml upolowałam za 17 zł.
    Wydajność? Niespodzianka. Dość szyko znika z opakowania.

Jako ciekawostkę dodam, że to jedyny krem, który pozwala sobie nałożyć na twarz mój mężczyzna. Świetnie łagodzi jego podrażnienia po goleniu, jednocześnie nawilżając i pielęgnując skórę. Bardzo go sobie chwali.

Ilość zużytych opakowań: jedno, w użyciu

Chcesz pochwalić AnulaQa za czytelną i pomocną recenzję?
  • ukochany geniusz
  • Nie wiem, dlaczego tak późno odkryłam ten krem, tym bardziej, że cała moja pielęgnacja opiera się na dermokosmetykach (po krótkotrwałej fascynacji kosmetykami azjatyckimi, jednak co francuskie laboratoria, to francuskie laboratoria ), ale całe szczęście, że to nastąpiło. Gdybym miała zabrać ze sobą w podróż tylko jeden krem, to byłby właśnie ten. Co on robi? Nawilża, koi, regeneruje skórę po różnego rodzaju podrażanieniach, zabiegach (np. z użyciem retinoidów), gdy wyskoczy uczulenie, wyciśnie się pryszcza, ukąsi owad, podrapie kot, spali słońce, przydarzy się odmrożenie / oparzenie, wyskoczy na ustach opryszczka, zrobi się zajad... itd. itp. Po prostu niezbędnik. Do tego nie zapycha (mam cerę mieszaną, trądzikową), prawie nie pachnie, ma nietłustą konsystencję (co prawda nie zostawia skóry matowej, ale przyjemnie satynową), do tego po pewnym czasie można zaobserwować zwiększenie gęstości skóry i lekki, zdrowy glow, jaki ma często młoda skóra.
    Ja kupuję 40 ml za 17 zł, 100 ml można dostać już za ok. 35 zł, a krem oprócz tego, że jest boski, to jest też gęsty, więc się opłaca.

Używam tego produktu od: 3 mc
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić falklanday za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam do skóry wrażliwej ze zmianami skórnymi
  • Super naprawdę polecam u mnie efekt już był po pierwszym dniu stosowania.
    Skóra dobrze nawilżona
    Zmniejszenie się zaczerwienień
    Poprawa skóry w miejscach, w których miałam blizny.

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 40ml

Chcesz pochwalić blantus za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezastąpiony
  • Stały bywalec w moim arsenale kosmetyków przeciw podrażnieniom.

Kupiłam z polecenia przez dermatologa po zabiegu zamykania naczynek.

Skóra ładnie się wygoiła, problemy szybko zniknęły.

Nie zapchał ani nie spowodował niespodzianek.

Koi i uspokaja skórę.

Jest niezastąpiony po kuracjach kwasami czy podrażnieniu pilingami. Zarówno przy bolesnych ropnych wykwitach.

Doskonały pod każdym względem.
    Uratował nawet popękaną skórę dłoni mojej mamy,a siostrze pomógł przy wrastających włoskach w okolicach bikini.

Produkt wart uwagi.

Używam tego produktu od: Trzech lat
    Ilość zużytych opakowań: 3, czwarte w trakcie

Chcesz pochwalić martuszka087 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Miłość od pierwszego nałożenia
  • To cudo uratowało moją podrażnioną, piekącą, czerwoną, schodzącą z policzków skórę, kiedy już traciłam nadzieję. Wszystko miało miejsce na przełomie czerwca i lipca, kiedy to nagla moje wrażliwe policzki zrobiły mi psikus właśnie w postaci łuszczącej się skóry. Każde mycie, każdy krem (nawilżający, łagodzący, tłusty) dodatkowo ją podrażniały. Parę dni później wybierałam się w daleką podróż, więc nie miałam czasu na bieganie po dermatologach, tym bardziej, że żadnego dobrego nie znam. Na wizażu i blogach przeczytałam pochlebne recenzje na temat tego kremu i postanowiłam zaryzykować, choć miałam już dość wydawania pieniędzy na kolejne kremy, które tylko pogarszały sytuację. Zamówiłam krem na DOZ, ponieważ moja apteka go nie miała i tak, jak napisałam w podsumowaniu, zakochałam się w nim. Krem ukoił moją skórę już po pierwszej aplikacji. Przestała być czerwona i napięta, a po dwóch, czy trzech razach, przestała się łuszczyć i być podrażniona. Później stosowałam go także na całą twarz po opalaniu, a obecnie używam go w sytuacjach awaryjnych, kiedy moje policzki domagają się czegoś treściwszego i łagodzącego, np. po maseczkach oczyszczajacych.

Jednym słowem, jestem zachwycona działaniem tego kremu. Jest wart każdych pieniędzy!

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić insomne za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie ideał
  • Poleciłą mi go pani w aptece gdy na mojej skłonnej do alergii, i podrażnień cerze wyskoczyły niechciane niespodzianki na policzkach, w postaci małych plamek/skupisk małych krostek (nie był to trądzik).

Zadziałał praktycznie od razu, po pierwszym użyciu, a skórę całkowicie wyleczoną pozostawił po jakiś czterech-pięciu dniach od pierwszego użycia.

Używam go teraz na wszelkie podrażnienia, nawet na pojedyncze pryszcze, żeby się dobrze zaleczyły bez pozostawienia pamiątek w postaci blizn.

Jest idealny również na zajady, i obszczypane usta.
    Mojemu tacie zaleczył szybko opryszczkę

Ogromnym plusem jest również niewielka cena w stosunku do wydajności. Za tubkę 40 ml dałam w aptece 20 zł.
    Każda wrażliwa skóra powinna mieć go w swojej kosmetyczce.

Używam tego produktu od: około roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić xSonya za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Bardzo dobry krem, idealny do skóry wrażliwej. Nie szczypie tak jak wiele kremów, które do tej pory używałam. Jedynym jego mankamentem jest to, że jest troszeczkę zbyt tłusty. A tak to same plusy!

Ilość zużytych opakowań: nie zużyłam jeszcze pełnego opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić seniorita1989 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny!
  • Zdecydowanie polecam.
    Kupiłam zachęcona opiniami wizażystek i się nie zawiodłam
    Chociaż moja twarz nie jest zbyt problematyczna pod względem niespodziewanych niespodzianek - to jednak czasem przydarza jej się takie wcale nie małe co nieco. A wtedy zwykle bywa brzydkie i rozjątrzone.. Niestety.. do tej pory nic nie pomagało..

Ale teraz pomaga Cicalfate

Poza tym na policzkach często miewam delikatne podrażnienia, dlatego funduję mojej skórze ten opatrunek prawie każdego wieczoru
    Dzięki temu kosmetykowi moje problemy mijają tak szybko jak się pojawiają, a rano skóra nie nosi najmniejszych śladów zaczerwienienia!
    Wydajność i stosunek jakości do ceny także oceniam na plus.

Pół gwiazdki odejmuję za opakowanie - nie lubię tubek..

Podsumowując: POLECAM

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić moth_night za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chyba znalazłam
  • Zbawienie.

+zmniejszył pory
    + wyprysków nawet podczas miesiączki wychodzi bardzo mało
    + zniknęło duzopodskornych gulek
    + bardzo ładnie nawilża
    + wydajny
    Same same plusy !!!!

Jako jedyny minus moge uznać opakowanie ;p

Używam tego produktu od: Prawie 3 miesiące

Chcesz pochwalić hjota za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij