Avene, Cicalfate (Krem regenerujący do skóry podrażnionej)

Powiększ Avene, Cicalfate (Krem regenerujący do skóry podrażnionej)
Produkt dostępny w 30 sklepach. Cena już od 22,75 zł - sprawdź w

Zgłaszająca osoba: PaniKota

Antybakteryjny krem regenerujący do skóry podrażnionej.
Wskazania: - stany zapalne skóry (liszaje, zajady, popękane usta, trudno gojące się blizny, pieluszkowate zapalenie skóry) oraz podrażnienia po zabiegach dermatologicznych (usuwanie zmian, szwy, elektrokoagulacja) i kosmetycznych (laser; depilacja)
Właściwości: idealny dla wrażliwej skóry niemowląt, dzieci i dorosłych. Woda termalna (45%) koi podrażnienia, siarczan miedzi i siarczan cynku pomagają w ich zapobieganiu dzięki działaniu antybakteryjnemu. Krem zawiera również mikronizowany sukralfat, aktywny składnik wspomagający regenerację tkanek skórnych. Nie zawiera substancji zapachowych i konserwujących.

Skład: avene thermal spring water (avene aqua); caprylic/capric triglyceride; mineral oil (paraffinum liquidum); glycerin; hydrogenated vegetable oil; zinc oxide; propylene glykol; polyglyceryl-2 sesquiisostearate; peg-22/dodecyl glycol copolymer; aluminium sucrose octasulfate; aluminium stearate; beeswax (cera alba); copper sulfate; magnesium stearate; magnesium sulfate; microcrystalline wax (cera microcristallina); zinc sulfate

Cena: 35 zł / 40 ml

• Dobry krem
  • Bardzo dobry krem na podrażnienia. Pozostawia skórę spokojną, bez zaczerwienienia, niestety z tłustą warstwą. Świetnie radzi sobie ze wszelkimi zmianami, niestety jednak nie nawilża. Nawet nieco wysusza, ale po takim składzie można się było tego spodziewać.
    Idealnie nadaje się do skóry wrażliwej, nie uczula. Ma przyjemne opakowanie i jest wydajny. Spokojnie znajdzie wiele zastosowań u każdego w apteczce.

Chcesz pochwalić bartolomeus za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

Cellulit mity

• Odpowiedni na miejscowe przesuszenia i podrażnienia
  • Krem pielęgnuje skórę i zapewnia delikatną ochronę. Nie wiem, czy podoła poważnym zmianom i podrażnieniom skóry. Stosowałam go także na usta i do rąk /tutaj wbrew przeznaczeniu/. Właściwie nawilża usta, które można pielęgnować podczas snu, nakładając na nie grubszą warstwę kremu

Myślę, że warto mieć go na półce /podobnie do wody termalnej/, bowiem zawsze znajdziemy dla niego zastosowanie.

Używam tego produktu od: pół roku.
    Ilość zużytych opakowań: jedno.

Chcesz pochwalić Varicella za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry na lekkie podrażnienia
  • Kupując ten produkt spodziewałam sie cudów , których ten krem mimo wszystko nie zdziałał jednak okazał sie być bardzo przyzwoitym kremem.
    Plusy:
    -łagodzi zaczerwienienia
    -łagodzi podrażnienia
    -skład
    -brak zapachu
    -nie uczula

Minusy:
    -zapycha
    -nie nawilża a natłuszcza
    -w moim przypadku nie ukoił mojej przesuszonej łuszczacej skóry czego oczekiwałam
    -cena

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić Alaszax za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zbawca suchej i podrażnionej skóry
  • Krem poleciła mi sprzedawczyni z Superpharm (której będę dozgonnie wdzięczna za to) widząc, że mam na twarzy tzw. rybią łuskę czyli bardzo suchą skórę z mnóstwem skórek, które zrobiły mi się po serii zabiegów kosmetycznych z kwasami i żaden krem nie mógł poradzić sobie z suchością mojej cery.

Ten cudownie odżywił i nawilżył. Chętnie do niego wracam, nie tylko po zabiegach kosmetycznych, ale i zimą kiedy potrzebują dodatkowego nawilżenia i ukojenia.

Chcesz pochwalić PaniKa_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Edytacja! Tak i nie
  • Kupiłam ten krem kiedy miałam bardzo sucha i podrażnioną skórę po zabiegu oczyszczającym twarz u kosmetyczki. Na rezultaty trzeba było poczekać kilka dni, ale było warto. EDYCJA: Używał go codziennie, czułam że moja twarz go potrzebuje, jednak kiedy dostałam znowu jakiegoś uczulenia (po innym kremie?) w aptece powiedziano mi, że nie powinnam go używać codziennie, tylko jak dostane uczulenia, bo jest antybakteryjny i osłabiłam sobie warstwę ochronna. Szkoda, bo myślałam, że znalazłam krem idealny.

+konsystencja
    +łatwo się rozprowadza
    +szybko się wchłania
    +wydajny
    +nie jest tłusty
    +można stosować rano lub pod lekki makijaż
    +nie podrażnia i nie uczula
    +lekki naturalny zapach
    +wg mnie jest lekko chłodny
    +regeneruje suchą i podrażnioną skórę

-cena ok 40zł/100 ml ale wg mnie warto
    -mało popularny/dostępny

Używam tego produktu od: ponad 3 miesiące
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić k95anna za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 9 raz(y)
  • dobry na wszystko!
  • Ten krem działa cuda na wszelkie podrażnienia i rany na twarzy i ciele.
    Doskonały na zmiany potrądzikowe, odpażenia na ciele i w każdym innym przpadku kiedy skóra potrzebuje natychmiastowej regeneracji.

Jest bardzo ciężki i tłusty, dlatego polecam go stosować na noc.
    Nie nadaje się pod makijaż.

Mnie niestety po kilku dniach z rzędu stosowania na twarz potrafi zapchać, dlatego stosuję go 2 dni, później kilka dni przerwy i znowu. Jest niezastąpiony przy kuracjach retinoidami czy kwasami.

Używam tego produktu od: półtora roku
    Ilość zużytych opakowań: dwa po 100ml

Chcesz pochwalić foksy za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC, dobry na wszystko!
  • Zapisałą mi go kiedyś dermatolog, na alergię. Ten produkt na stałe znajdzie się w mojej kosmetyczce. Radzi sobie z wszelakimi problemami skórnymi, począwszy od wyprysków alergicznych, na przesuszonej i podrażnionej skórze kończąc. Używam go także po depilacji. Dobrze nawilża także jako krem do twarzy stosowany na noc.
    Naprawdę używam go na wszelkie możliwe podrażnienia, nawet na alergiczne zmiany pod oczami. Pomaga na wszystko i to błyskawicznie. Niezastąpiony podczas gojenia tatuażu, jak się ma alergię na alantan, bepanten itp
    Troszkę ciężko się rozsmarowuje, ale czym jest taki delikatny minus przy tak cudownych właściwościach?

Chcesz pochwalić jusstyna za czytelną i pomocną recenzję?
  • niezbędny!!!
  • kochany krem na wszystko!
    mam skórę trądzikową z tendencją do zapychania. w chwilach gdy jest podrażniona, wysuszona, gdy dostanę uczulenia na jakiś kosmetyk lub gdy nawet nasila mi się trądzik- ten krem potrafi zdziałać cuda! działa na skórę bardzo kojąco, nawilża, uspokaja i łagodzi wszystkie podrażnienia, rany czy wypryski, które szybciej się goją. używam go na skórę po goleniu, pięknie koi wszelkie zaczerwienienia czy obrzęki. stosuję go nawet na uszkodzoną skórę np. otarcia stóp! również wtedy przynosi ulgę. dla mnie to must have. krem na wszystko!
    Polecam wypróbować ! ja kupuję swój w promocji w SP ostatnio dużą tubkę(100ml) dorwałam za 35 zł WARTO!

Chcesz pochwalić julkusiowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • maść cynkowa
  • Pierwszy produkt Avene który mnie tak rozczarował.
    Mam tubę 100ml, którą probuję zużyć od zimy, niestety ten krem się u mnie nie nadaje do niczego.

Konsystencja to gęsta, biała pasta cynkowa, przypominająca maści dla dzieci przeciw odparzeniom (johnson's baby albo babydream) albo apteczne maści cynkowe.

Nie wchłania się w ogóle, tłuści, bieli. Bardzo kiepsko nawilża. Regenerującego działania na naskórek nie widzę.

Próbowałam używać do twarzy, zimą, po kwasach i retinolu albo na podrażniony smarkaniem nos - milion razy lepsza jest maść retimax!

Staram się to wypaćkać jako krem do rąk na noc, ale do tego też się nie nadaje- tłuści pościel, sciera się i nie nawilża.

Plus za aluminową tubkę- nie zasysa powietrza do środka więc jest higieniczna. Drugi plus za to , że krem nie szczypie nakładany na podrażnioną skórę.

Może po depilacji by się sprawdził, albo jako krem do stóp.

Chcesz pochwalić astray za czytelną i pomocną recenzję?
  • prawie ideał
  • działanie:

MEGANAWILŻENIE, nigdy żaden krem nie sprawił, że moja skóra jest aż tak elastyczna i brak na niej suchych skórek.

Niestety, liczyłam, że krem będzie zmiejszał rumień na moich policzkach (w końcu powinien działać kojąco i przeciwzapalnie); ale no cóż, nie można mieć wszystkiego.

inne: cena bardzo w porządku, krem bieli twarz i cera błyszczy się niemiłosiernie, pod makijaż nie bardzo, ale jako krem na noc idealny, jest wydajny

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe 40ml

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić usiaa69 za czytelną i pomocną recenzję?