Avene, Cicalfate (Krem regenerujący do skóry podrażnionej)

Powiększ Avene, Cicalfate (Krem regenerujący do skóry podrażnionej)

Zgłaszająca osoba: PaniKota

Antybakteryjny krem regenerujący do skóry podrażnionej.
Wskazania: - stany zapalne skóry (liszaje, zajady, popękane usta, trudno gojące się blizny, pieluszkowate zapalenie skóry) oraz podrażnienia po zabiegach dermatologicznych (usuwanie zmian, szwy, elektrokoagulacja) i kosmetycznych (laser; depilacja)
Właściwości: idealny dla wrażliwej skóry niemowląt, dzieci i dorosłych. Woda termalna (45%) koi podrażnienia, siarczan miedzi i siarczan cynku pomagają w ich zapobieganiu dzięki działaniu antybakteryjnemu. Krem zawiera również mikronizowany sukralfat, aktywny składnik wspomagający regenerację tkanek skórnych. Nie zawiera substancji zapachowych i konserwujących.

Skład: avene thermal spring water (avene aqua); caprylic/capric triglyceride; mineral oil (paraffinum liquidum); glycerin; hydrogenated vegetable oil; zinc oxide; propylene glykol; polyglyceryl-2 sesquiisostearate; peg-22/dodecyl glycol copolymer; aluminium sucrose octasulfate; aluminium stearate; beeswax (cera alba); copper sulfate; magnesium stearate; magnesium sulfate; microcrystalline wax (cera microcristallina); zinc sulfate

Cena: 35 zł / 40 ml

• Miłość od pierwszego nałożenia
  • To cudo uratowało moją podrażnioną, piekącą, czerwoną, schodzącą z policzków skórę, kiedy już traciłam nadzieję. Wszystko miało miejsce na przełomie czerwca i lipca, kiedy to nagla moje wrażliwe policzki zrobiły mi psikus właśnie w postaci łuszczącej się skóry. Każde mycie, każdy krem (nawilżający, łagodzący, tłusty) dodatkowo ją podrażniały. Parę dni później wybierałam się w daleką podróż, więc nie miałam czasu na bieganie po dermatologach, tym bardziej, że żadnego dobrego nie znam. Na wizażu i blogach przeczytałam pochlebne recenzje na temat tego kremu i postanowiłam zaryzykować, choć miałam już dość wydawania pieniędzy na kolejne kremy, które tylko pogarszały sytuację. Zamówiłam krem na DOZ, ponieważ moja apteka go nie miała i tak, jak napisałam w podsumowaniu, zakochałam się w nim. Krem ukoił moją skórę już po pierwszej aplikacji. Przestała być czerwona i napięta, a po dwóch, czy trzech razach, przestała się łuszczyć i być podrażniona. Później stosowałam go także na całą twarz po opalaniu, a obecnie używam go w sytuacjach awaryjnych, kiedy moje policzki domagają się czegoś treściwszego i łagodzącego, np. po maseczkach oczyszczajacych.

Jednym słowem, jestem zachwycona działaniem tego kremu. Jest wart każdych pieniędzy!

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić insomne za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla mnie ideał
  • Poleciłą mi go pani w aptece gdy na mojej skłonnej do alergii, i podrażnień cerze wyskoczyły niechciane niespodzianki na policzkach, w postaci małych plamek/skupisk małych krostek (nie był to trądzik).

Zadziałał praktycznie od razu, po pierwszym użyciu, a skórę całkowicie wyleczoną pozostawił po jakiś czterech-pięciu dniach od pierwszego użycia.

Używam go teraz na wszelkie podrażnienia, nawet na pojedyncze pryszcze, żeby się dobrze zaleczyły bez pozostawienia pamiątek w postaci blizn.

Jest idealny również na zajady, i obszczypane usta.
    Mojemu tacie zaleczył szybko opryszczkę

Ogromnym plusem jest również niewielka cena w stosunku do wydajności. Za tubkę 40 ml dałam w aptece 20 zł.
    Każda wrażliwa skóra powinna mieć go w swojej kosmetyczce.

Używam tego produktu od: około roku

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić xSonya za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny
  • Bardzo dobry krem, idealny do skóry wrażliwej. Nie szczypie tak jak wiele kremów, które do tej pory używałam. Jedynym jego mankamentem jest to, że jest troszeczkę zbyt tłusty. A tak to same plusy!

Ilość zużytych opakowań: nie zużyłam jeszcze pełnego opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie?
Chcesz pochwalić seniorita1989 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny!
  • Zdecydowanie polecam.
    Kupiłam zachęcona opiniami wizażystek i się nie zawiodłam
    Chociaż moja twarz nie jest zbyt problematyczna pod względem niespodziewanych niespodzianek - to jednak czasem przydarza jej się takie wcale nie małe co nieco. A wtedy zwykle bywa brzydkie i rozjątrzone.. Niestety.. do tej pory nic nie pomagało..

Ale teraz pomaga Cicalfate

Poza tym na policzkach często miewam delikatne podrażnienia, dlatego funduję mojej skórze ten opatrunek prawie każdego wieczoru
    Dzięki temu kosmetykowi moje problemy mijają tak szybko jak się pojawiają, a rano skóra nie nosi najmniejszych śladów zaczerwienienia!
    Wydajność i stosunek jakości do ceny także oceniam na plus.

Pół gwiazdki odejmuję za opakowanie - nie lubię tubek..

Podsumowując: POLECAM

Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić moth_night za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chyba znalazłam
  • Zbawienie.

+zmniejszył pory
    + wyprysków nawet podczas miesiączki wychodzi bardzo mało
    + zniknęło duzopodskornych gulek
    + bardzo ładnie nawilża
    + wydajny
    Same same plusy !!!!

Jako jedyny minus moge uznać opakowanie ;p

Używam tego produktu od: Prawie 3 miesiące

Chcesz pochwalić hjota za czytelną i pomocną recenzję?
  • hit
  • sosuje go na odparzenia u mojego syna i sprawdza sie idealnie!!
    kilka uzyc i nie ma sladu nawet po najmocniejszych odparzeniach pieluszkowych
    minus cena ale mysle ze krem jest warty kazdejzlotowki
    plusy
    wydajny
    szybko goi
    przyjemny zapach

Używam tego produktu od: pol roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 cale

Chcesz pochwalić nieidealnamama za czytelną i pomocną recenzję?
  • Reakcja alergiczna
  • Krem zapowiadał się fajnie. Został mi polecony na zranione kolano (lekki upadek na rowerze).

Przez kilka dni nakładałam na otarcie na kolanie i okolice.

W weekend nałożyłam na twarz i szyję. Po dwóch dniach zaczęła mnie swędzieć twarz, pojawiły się wypieki na policzkach połączone z uczuciem gorąca. Wzięłam na wieczór 3 tabletki wapna i tabletkę przeciwalergiczną.

Rano obudziłam się z opuchniętymi oczami (górna powieka, dolna oraz boki przy nosie), twarzą, wyglądałam po prostu strasznie, szczególnie oczy, zostały tylko dwie szparki. Dodatkowo skóra twarzy czerwona, szorstka, drobne czerwone wypryski na szyi, czerwone płatki uszu i okropne swędzenie.
    Kolano także ze zmianami: czerwone kropki, swędzenie.
    Z rana wizyta w aptece, maść sterydowa, wapno, ponoć lepsze tabletki przeciwalergiczne. Nie pomaga. Wieczorem wizyta u lekarza, zastrzyk w tyłek i ponoć jeszcze lepsze tabletki. Twarz nadal nalana, oczka szparki.
    Mam nadzieję, że jutro będzie lepiej. W każdym razie u mnie tragedia i krem wyląduje w koszu

Używam tego produktu od: tydzień
    Ilość zużytych opakowań: 1 niecałe

Chcesz pochwalić eressea za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny
  • Kupiłam oczywiście sugerując się opiniami wizażanek.

Krem super goi a na mojej twarzy ma co robić

Przyspiesza cały proces i po strupkach nie pozostaja ślady

Używałam alantan dermo line, ale Avene jest o niebo lepszy... Polecam w dodatku jest bardzo wydajny

Gdy jest taka potrzeba stosuję nawet cieniutką warstwę pod makijaż, ale nie na cała twarz tylko na nefralgiczne punkty i jest ok

Pozostanie ze mna na dłużej...

Chcesz pochwalić kosmitek za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fantastyczny
  • Jest to krem, który uwielbiam zarówno ja jak i mój partner.
    Działanie kremu pokrywa się z tym co mówi o nim producent - co w dzisiejszych czasach jest raczej niespotykane. Krem nawilża, odzywia i ratuje suchą, spękaną, obolałą skórę. I to już po jednej aplikacji! Produkt ma bardzo dobrą konsystencję, nie jest tłusty, przez co nie czuć żadnego filmu na twarzy. Wystarczy mała ilość, by pokryć całą twarz (!!!!!).
    Na plus jest także opakowanie, elastyczna tubka, z której da się wycisnąć produkt aż do końca, bez konieczności przecięcia.
    Nie widzę wad tego produktu.

Ilość zużytych opakowań: jedno, w trakcie

Chcesz pochwalić Ankalime za czytelną i pomocną recenzję?
  • pomocny
  • Ten krem został mi polecony przez dermatologa gdy zmagałam się z róznymi uczuleniami i chorobami skóry spowodowanymi niewiadomymi alergiami. Krem doskonale sprawdza się po goleniu gdy skóra jest przesuszona, stosuję go także w razie nagłych zmian na twarzy po zabiegach kosmetycznych.

Ilość zużytych opakowań: 2 małe

Chcesz pochwalić jealove za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij