Avene, Cicalfate (Krem regenerujący do skóry podrażnionej)

Powiększ Avene, Cicalfate (Krem regenerujący do skóry podrażnionej)

Zgłaszająca osoba: PaniKota

Antybakteryjny krem regenerujący do skóry podrażnionej.
Wskazania: - stany zapalne skóry (liszaje, zajady, popękane usta, trudno gojące się blizny, pieluszkowate zapalenie skóry) oraz podrażnienia po zabiegach dermatologicznych (usuwanie zmian, szwy, elektrokoagulacja) i kosmetycznych (laser; depilacja)
Właściwości: idealny dla wrażliwej skóry niemowląt, dzieci i dorosłych. Woda termalna (45%) koi podrażnienia, siarczan miedzi i siarczan cynku pomagają w ich zapobieganiu dzięki działaniu antybakteryjnemu. Krem zawiera również mikronizowany sukralfat, aktywny składnik wspomagający regenerację tkanek skórnych. Nie zawiera substancji zapachowych i konserwujących.

Skład: avene thermal spring water (avene aqua); caprylic/capric triglyceride; mineral oil (paraffinum liquidum); glycerin; hydrogenated vegetable oil; zinc oxide; propylene glykol; polyglyceryl-2 sesquiisostearate; peg-22/dodecyl glycol copolymer; aluminium sucrose octasulfate; aluminium stearate; beeswax (cera alba); copper sulfate; magnesium stearate; magnesium sulfate; microcrystalline wax (cera microcristallina); zinc sulfate

Cena: 35 zł / 40 ml

• Doskonałe ukojenie
  • PLUSY
    - regeneracja bardzo podrażnionej, wysuszonej skóry twarzy po zabiegu peelingu chemicznego
    - bezzapachowy
    - nie podrażnia

MINUSY
    - tłusty (jednak stanowi to warstwę ochronną podrażnionej skóry)

Używam tego produktu od: okresowo od 2 miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 1 opakowanie (nie całe)

Chcesz pochwalić e_snail za czytelną i pomocną recenzję?
  • kandydat na dłuższy związek
  • od dawna nie byłam tak zadowolona z żadnego kremu😎 W trybie ekspresowym leczy podrażnienia. Buźka po nim jest świeżutka, bez zaczerwienień. Drobne przebarwienia na czole straciły na intensywności, są prawie nie widoczne. Okazał się bardzo wydajny mimo gęstej konsystencji. Zwykle stosuję na noc, choć podczas dnia też sięgam. Nie stosowałam go pod makijaż ze względu na gęsta, treściwą konsystencję. Na stałe zagościł w mojej kosmetyczce. Za taką cenę warto choćby wypróbować...

Chcesz pochwalić eggo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ideał podrażnionej twarzy.
  • Idealnie radzi sobie z podrażnioną, sucha i łuszcącą się skórą. Stosowałam go po lekach przeciw trądzikowych które dostałam od dermatologa. Idealnie radził sobie ze rankami które robiłam sobie po wysikaniu i rozdrapywaniu króst. W dwie noce nie było śladu bardzo szybko i ładnie je goił. Na całą twarz na codzień zbyt ciężki bo błyszczy się nie miłosiernie. Jeśli potrzebujemy dobrego nawilżenia i ukojenia twarzy oczywiście ale tylko i wyłącznie na noc.!

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić monikape18 za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój numer 1
  • mam strasznie suchą skórę, żadne kosmetyki nie potrafiły sobie z tym poradzić i znalazłam tę perełkę, która od teraz będzie zawsze mi towarzyszyła. Dzięki temu kremowi moja skóra jest nawilżona, wygładzona, pozbyłam się suchych skórek, zaczerwień ii naprawdę gorąco wszystkim polecam ten kremik. Dodatkowo nie wiem czy to zasługa tego kremu, ale wydaje mi się, że tak pozbyłam się trądziku, tzn jakieś pojedyncze krostki występują, ale nie ma już wysypu na twarzy i skóra nie swędzi i nie łuszczy się. Jeżeli macie suchą skórę i nic wam nie pomaga warto wypróbować ten krem

Ilość zużytych opakowań: jedno małe, niedawno zakupiłam większą tubkę

Chcesz pochwalić 19agata96 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ratunek dla skóry
  • Ten krem uratował mnie po kuracjach kwasami. Miałam skórę tłustą, bardzo oporną. Po kwasach i retinoidach nagle zrobiła się normalna i potrzebowała wielkiego nawilżenia. Ten krem stosowany na noc pięknie nawilża i sprawia że przebarwienia są mniej widoczne. Zupełnie się nie sprawdza pod makijaż przez jego gęstą konsystencję. Warto go mieć gdzieś w pobliżu. Cena też atrakcyjna 40ml/19 zł.

Chcesz pochwalić mloda363 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jestem nim oczarowana.
  • Przeczytawszy multum opinii na tematy pielęgnacji retinolem i jego pochodnymi, schyłkiem lata zaopatrzyłam się w całą armię produktów. Pierwszy to Triacneal- który, miał działać antystarzeniowo, jak również i oczyścić pory, kolejny to Cicalfate, którego zadaniem było wspomożenie złuszczającej kuracji i złagodzenie ewentualnych podrażnień. Nie zapomniałam rówież o filtrze chroniącym skórę przed szkodliwymi czynnikami promieni słonecznych.

Wraz z pierwszymi dniami września rozpoczęłam kurację.

Co mogę powiedzieć?
    Krem sam w sobie, jest treściwy, jednak jego struktura jest aksamitna. Nie jest tak tłusty i gęsty jak klasyczny krem Nivea, natomiast rozprowadza się w podobny sposób. Ma postać gęstej śmietany. Niby jest ciężki, ale tak naprawdę w jakiś magiczny sposób tej ciężkości się nie odczuwa. Zapach niewyczuwalny, co jest ogromnym atutem. Nie od dziś wiadomo, że aromaty są jednymi z mocniejszych czynników podrażniających.
    Krem umieszono w metalowej, miękkiej tubie. Jest ona na tyle elastyczna, ze nie musimy się martwić o to, że ją złamiemy, lub poranimy sobie dłonie próbując dostać się do zawartości.
    Nakładany na twarz, momentalnie koi skórę. Mam wrażenie, ze delikatnie chłodzi, choć nie dałabym sobie uciąć za to ręki. Doskonale nawilża, odżywia skórę. Pozostawia na twarzy lekki film, jednak nie zasycha on na skorupę, ani nie tworzy nieprzepuszczalnej maski. Po prostu, jest to delikatny film ochronno- łagodzący. Skóra oddycha, nie nagrzewa się, nie dusi. Pomimo swojej bogatej treści, potrafi całkowicie wchłonąć się do matu. Oczywiście nie natychmiast, i zależy to od kondycji skóry, ale chcę przez to powiedzieć, że niekoniecznie utrzymuje się do porannego mycia.

Jak w tytule, jestem nim oczarowana. To nie tylko świetny krem wspomagający kurację kwasami, retinoidami, itp. Wspaniale sprawdzi się dla osób o skórze alergicznej, podrażnionej ( nie tylko twarzy), poparzonej- np. kiedy przesadziłyśmy z "opalaniem" , spierzchniętej, a także mieszanej. Świetnie łagodzi też dolegliwości związane z ukąszeniem owadów.
    Z uwagi na swoją bogatą konsystencję raczej nie nadaje się pod makijaż, ale od tego mamy wiele innych specyfików.
    Cena? Przystępna. Ja 40ml upolowałam za 17 zł.
    Wydajność? Niespodzianka. Dość szyko znika z opakowania.

Jako ciekawostkę dodam, że to jedyny krem, który pozwala sobie nałożyć na twarz mój mężczyzna. Świetnie łagodzi jego podrażnienia po goleniu, jednocześnie nawilżając i pielęgnując skórę. Bardzo go sobie chwali.

Ilość zużytych opakowań: jedno, w użyciu

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić AnulaQa za czytelną i pomocną recenzję?
  • ukochany geniusz
  • Nie wiem, dlaczego tak późno odkryłam ten krem, tym bardziej, że cała moja pielęgnacja opiera się na dermokosmetykach (po krótkotrwałej fascynacji kosmetykami azjatyckimi, jednak co francuskie laboratoria, to francuskie laboratoria ), ale całe szczęście, że to nastąpiło. Gdybym miała zabrać ze sobą w podróż tylko jeden krem, to byłby właśnie ten. Co on robi? Nawilża, koi, regeneruje skórę po różnego rodzaju podrażanieniach, zabiegach (np. z użyciem retinoidów), gdy wyskoczy uczulenie, wyciśnie się pryszcza, ukąsi owad, podrapie kot, spali słońce, przydarzy się odmrożenie / oparzenie, wyskoczy na ustach opryszczka, zrobi się zajad... itd. itp. Po prostu niezbędnik. Do tego nie zapycha (mam cerę mieszaną, trądzikową), prawie nie pachnie, ma nietłustą konsystencję (co prawda nie zostawia skóry matowej, ale przyjemnie satynową), do tego po pewnym czasie można zaobserwować zwiększenie gęstości skóry i lekki, zdrowy glow, jaki ma często młoda skóra.
    Ja kupuję 40 ml za 17 zł, 100 ml można dostać już za ok. 35 zł, a krem oprócz tego, że jest boski, to jest też gęsty, więc się opłaca.

Używam tego produktu od: 3 mc
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić falklanday za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam do skóry wrażliwej ze zmianami skórnymi
  • Super naprawdę polecam u mnie efekt już był po pierwszym dniu stosowania.
    Skóra dobrze nawilżona
    Zmniejszenie się zaczerwienień
    Poprawa skóry w miejscach, w których miałam blizny.

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 40ml

Chcesz pochwalić blantus za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niezastąpiony
  • Stały bywalec w moim arsenale kosmetyków przeciw podrażnieniom.

Kupiłam z polecenia przez dermatologa po zabiegu zamykania naczynek.

Skóra ładnie się wygoiła, problemy szybko zniknęły.

Nie zapchał ani nie spowodował niespodzianek.

Koi i uspokaja skórę.

Jest niezastąpiony po kuracjach kwasami czy podrażnieniu pilingami. Zarówno przy bolesnych ropnych wykwitach.

Doskonały pod każdym względem.
    Uratował nawet popękaną skórę dłoni mojej mamy,a siostrze pomógł przy wrastających włoskach w okolicach bikini.

Produkt wart uwagi.

Używam tego produktu od: Trzech lat
    Ilość zużytych opakowań: 3, czwarte w trakcie

Chcesz pochwalić martuszka087 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Miłość od pierwszego nałożenia
  • To cudo uratowało moją podrażnioną, piekącą, czerwoną, schodzącą z policzków skórę, kiedy już traciłam nadzieję. Wszystko miało miejsce na przełomie czerwca i lipca, kiedy to nagla moje wrażliwe policzki zrobiły mi psikus właśnie w postaci łuszczącej się skóry. Każde mycie, każdy krem (nawilżający, łagodzący, tłusty) dodatkowo ją podrażniały. Parę dni później wybierałam się w daleką podróż, więc nie miałam czasu na bieganie po dermatologach, tym bardziej, że żadnego dobrego nie znam. Na wizażu i blogach przeczytałam pochlebne recenzje na temat tego kremu i postanowiłam zaryzykować, choć miałam już dość wydawania pieniędzy na kolejne kremy, które tylko pogarszały sytuację. Zamówiłam krem na DOZ, ponieważ moja apteka go nie miała i tak, jak napisałam w podsumowaniu, zakochałam się w nim. Krem ukoił moją skórę już po pierwszej aplikacji. Przestała być czerwona i napięta, a po dwóch, czy trzech razach, przestała się łuszczyć i być podrażniona. Później stosowałam go także na całą twarz po opalaniu, a obecnie używam go w sytuacjach awaryjnych, kiedy moje policzki domagają się czegoś treściwszego i łagodzącego, np. po maseczkach oczyszczajacych.

Jednym słowem, jestem zachwycona działaniem tego kremu. Jest wart każdych pieniędzy!

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy

Chcesz pochwalić insomne za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij