Joanna, Ultra Color System, Szampon do włosów blond, rozjaśnianych i siwych

Powiększ Joanna, Ultra Color System, Szampon do włosów blond, rozjaśnianych i siwych

Zgłaszająca osoba: christinee

Szampon do systematycznego stosowania. Nadaje platynowy odcień, eliminuje żółtawy odcień włosów. Zawiera składniki działające ochronnie i wzmacniająco na włosy. Formułę wzbogacono o specjalny system koloryzacji, dzięki czemu już po dwukrotnym zastosowaniu włosy zyskują blask i wymarzony odcień. Włosy dobrze się rozczesują, są miłe w dotyku.

Skład: aqua, sodium laureth sulftate, cocamidopropyl betaine, cocamide mipa, coco-glucoside, glycol distearate, laureth-4, glyceryl oleate,trimethylsilylamod imethicone, C11-15 pareth-55. C11-15 pareth-9, polyquateternium-10,disodium edta,butylene glycol, chamomilla recutita, hydrozylet wheat protein, citric acid, sodium chloride, parfum, butylphenyl methylpropional, linalool, hexyl cinnamal, limonene, [+/- DMDM hydantoin, methylchloroisothiazolino ne, methylisothiazolinone, 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol, methyldibromo glutaronitrile, dipropylene slycol], acid violet 43 (23.04.2008)

Cena: 5,90zł / 200ml
/e/

• problematyczny...
  • Gdy po raz pierwszy rozjaśniłam włosy, niewiele wiedziałam o ich pielęgnacji i dopiero moja fryzjerka poleciła mi stosowanie niebieskiego szamponu przynajmniej raz w tygodniu.

Początkowo stosowałam go co drugi dzień, chcąc zrównać nieco mój blond na głowie i 'wygładzić' niepokorne i nieposłuszne żółtości.
    I to się udało - zatem jako taki szampon spełnił chyba swoje zadanie?

Niestety okrutnie plątał mi włosy, co z kolei może być jedynie efektem ubocznym samego rozjaśniania, a nie tylko jego aplikacji. Jednak nawet po kilkunastu tygodniach po rozjaśnianiu, po użyciu szamponu Joanny włosy wciąż niepokojąco się plątały i nabierały dziwnej sztywności...

Niemniej uważam, że jako neutralizator żółtych refleksów jest sprawdzony i warto go stosować.

Używam tego produktu od: kilkanaście tygodni kilka m-cy temu.
    Ilość zużytych opakowań: dwa.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić agateq za czytelną i pomocną recenzję?
  • Spełnia swoje zadania!
  • Najlepszy szampon, jednak nie do długotrwałego stosowania. Najlepiej stosować ZAMIENNIE, bądz przy codziennym myciu głowy co 3 dni... Doskonale spełnia swoje zadania, aczkolwiek minusem jest niebieski odcień, który można uzyskać przy zbyt częstym myciu tym szmaponem.

+ włosy łatwo sie rozczesują
    + są miękkie
    + cena (ok. 7-8 zł)
    + platynowe pasemka
    + jaśniejszy kolor włosów
    + włosy nie przetłuszczają się
    + wydajny

- niebieski odcień w świetle naturalnym a szczególnie przy sztucznym! (przy zbyt częstym stosowaniu)
    - trzeba uważać na ręcznik, gdyż silny fioletowy kolor szamponu może zabarwić
    - lekkie wypadanie, aczkolwiek nie jestem pewna czy to na pewno wynik szamponu
    - długotrwałe spłukiwanie by skóra głowy i włosy nie zostały filoletowe.

Ilość zużytych opakowań: jestem w połowie pierwszego opakowania

Chcesz pochwalić niezdecydowana 8 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Czyni cuda z kolorem.
  • Szczerze polecam wszystkim blondynkom.

PLUSY:
    + cena,
    + dostępność,
    + działanie (Mam dzięki niemu piękne platynowe refleksy i pogłębiony rozjaśniony kolor. Co więcej, mimo częstego mycia kolor nie jest taki jakby był sprany, a mam wrażenie, że jest wręcz mocniejszy niż był od razu po rozjaśnianiu.)
    + wydajność,
    + nie obciąża włosów,
    + nie przetłuszcza włosów,
    + nie powoduje u mnie żadnych podrażnień, a mam wrażliwą skórę głowy.

MINUSY:
    - silnie fioletowy kolor pofarbował mi ręcznik,
    - przy niedokładnym spłukaniu można mieć fioletową skórę głowy

Polecam!
    Razem z odżywką do rozjaśnianych włosów Garnier Fructis Blond Booster uczynił mi piękny platynowy, głęboki odcień i mimo codziennego mycia, kolor jest taki, jakby był wczoraj rozjaśniany.

Chcesz pochwalić TemperamentoItaliano za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry, ale nie dla każdych włosów
  • Szampon kupiłam po poleceniu mi go przez znajomą. Zależało mi na zniwelowaniu żółtego odcienia na moich rozjaśnionych włosach i szczerze to spodziewałam się innego, lepszego efektu. Aczkolwiek pod tym względem szampon mniej lub bardziej spełnia swoje zadanie. Faktycznie niweluje ten żółtawy połysk, który przybiera na sile wraz z wypłukiwaniem się farby (ciemny blond), jednak myślę, że na naturalnych blond włosach sprawdzi się dużo lepiej. Stosuję go raz na dwa tygodnie. Na pewno nie częściej, bo okropnie wysusza włosy, a z pewnością włosy się po nim dobrze NIE ROZCZESUJĄ, ani nie są miłe w dotyku tak jak to pisze producent! Bez dobrej odżywki bądź maski do włosów nie da się go używać.
    Nie wiem czy kupiłabym ten produkt ponownie, bo wydaje mi się, że przy częstym stosowaniu wyrządza włosom więcej złego niż dobrego.
    I trzeba być ostrożnym przy stosowaniu, bo ten atramentowy kolor może zabrudzić i zapryskać pół łazienki. Mój brat miał nieszczęście pomylić szampony pod prysznicem i myślał, że z rur coś fioletowego cieknie ;D
    Podsumowując: czy niweluje żółty efekt? TAK i polecam go zdeterminowanym blondynkom. Jeżeli chodzi o mnie, nie czuję aż takiej potrzeby używania tego szamponu, jeżeli ma on wysuszać moje włosy. Zdrowy włos zawsze się obroni, a kolor zawsze można zmienić, kwesta czy warto.

Używam tego produktu od: ponad 2 miesięcy

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić burningViolet za czytelną i pomocną recenzję?
  • Idealnie spełnia swoje zadanie
  • Błyskawicznie eliminuje żółty odcień z włosów. Jest to produkt godny polecenia aczkolwiek trzeba go używać systematycznie by kolorek z powrotem nie wrócił do żółtych odcieni
    Gorąco polecam również ze względu na niską cenę

Używam tego produktu od: 1 rok
    Ilość zużytych opakowań: oj dużo (od 5 w górę)

Chcesz pochwalić kasiaaa119922 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Obowiązkowy dla blondynek!
  • Szampon ten poleciła mi fryzjerka gdy pierwszy raz przefarbowałam się z rudego na blond. W efekcie miałam uniknąć pojawiających się żółtych refleksów z poprzedniego koloru. Rzeczywiście żadne żółcie się nie pojawiły, a kolor wciąż jest w odcieniu, na którym mi zależało tj zimnego jasnego blondu. Stosują go co 2-3 mycie bo trochę plącze. Nie zauważyłam żeby trwale zabrudził wannę, prysznic czy dłonie. Dobrze się pieni, świetnie oczyszcza włosy no i ten kolor, dla mnie super sprawa!

Zalety:
    + niska cena
    + fajny kolor szamponu
    + zmiękcza włosy
    + niweluje i zapobiega żółtym odcieniom
    + dobrze oczyszcza
    + fajnie się pieni

Wady:
    - bez odżywki trochę ciężko poradzić sobie z rozczesaniem

Ilość zużytych opakowań: 1 niepełne

Chcesz pochwalić Mabusama za czytelną i pomocną recenzję?
  • Muśnięcie popielu
  • Kupiłam szampon po rozświetleniu sprayem rozjaśniający tej samej marki. Uznałam, że złotawy, choć ładny, kolor który wyszedł na moich ciemnych blond włosach, odcień wygląda zbyt mało naturalnie. Uratował mnie ten szamponik. Nadaje naturalny, delikatnie popielaty odcień moim włosom. Nie polecam go jednak blondynkom, które radykalnie chcą zmienić kolor z kurczaka na platynę, bo po prostu musiałyby go za dużo zużyć do utrzymania efektu.
    cena
    dostępność (Rossmann, SP, Natura, Tesco, wszędzie)
    efekt naturalnego ochłodzenia
    nie wysusza włosów

Ilość zużytych opakowań: 1 małe

Chcesz pochwalić Folowa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dzięki za ten szampon!
  • Dzieki niemu moge przeczekać czas do następnego farbowania, nie nakładając znowu farby po ZŁYM farbowaniu u fryzjerki... dziewczyny pisały, że przesusza włosy, ciężko je potem rozczesać, nie zauważyłam tego u siebie, po zastosowaniu odżywki wrażenia są jak po myciu zwyczajnym szamponem.

Używam tego produktu od: Krócej niż miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: Mniej niż 1

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić bytheway za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mój ulubiony szampon do włosów blond
  • Używam już systematycznie od kilku lat. Na świeżo farbowanych włosach naprawdę je rozjaśnia, niestety tylko te części włosów które są najjaśniejsze - reszta pozostaje taka sama. tzn, gdzie są bardzo jasne włosy po myciu tym szamponem są siwe z fioletowymi pasmami a żółte pozostają żółte. W miarę stosowania wszystko się tonuje, włosy wyglądają coraz naturalniej.

Próbowałam kilka innych szamponów do rozjaśniania blond włosów, znacznie droższych,ale żaden nie przyniósł takich efektów.

Osobiście polecam

Plusy:
    +Cena
    +Wydajność
    +Naprawdę działa!
    +Nie obciąża włosów

Minusy:
    -Długie czekanie na zneutralizowanie włosów do naturalnie wyglądającego koloru.

Używam tego produktu od: 2-3 lat
    Ilość zużytych opakowań: dużo ;p

Chcesz pochwalić Fawn_93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Całkiem dobry
  • Fajnie schładza kolor na moich włosach aż tak wielkiej różnicy nie ma a mam włosy ciemne blond ale za to u mojej siostry dał fajny efekt. Na dodatek fajnie oczyszcza włosy są miękkie i sypkie.

+ platynowy odcień ale tylko na włosach jasnych blond
    + włosy miękkie i sypkie
    +cena
    +dostępność

- nie ma wielkiej różnicy na włosach ciemnych blond

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić dariaxx27 za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij