Rossmann, Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt z rumiankiem i pantenolem)

Powiększ Rossmann, Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt z rumiankiem i pantenolem)

Zgłaszająca osoba: Summer

Zawiera łagodne substancje myjące bez myda, które delikatnie lecz gruntownie myją włosy i skórę głowy. Rumianek koi delikatną skórę, a pantenol chroni ją przed wysuszeniem. Białka kiełków pszenicy zapobiegają wyrywaniu włosów przy czesaniu. Produkt gwarantowanej jakości: nie zawiera barwników i substancji konserwujących, oleju mineralnego i parafinowego, pH nutralne dla skóry, tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.
Wg producenta szampon jest idealny również do codziennego mycia włosów u dorosłych.

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Triticum Vulgare Germ Extract, Panthenol, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Chamomilla Recutita Flower Extract, Parfum (12.02.2014.)

Cena: 4,19zł / 250ml
/s/

• Tragiczny
  • Nie wiem jak szampon sprawdza się u dzieci. Stosowałam go jednak na sobie, ponieważ producent zapewnia, że nadaje się także do codziennego mycia u dorosłych.

+ cena
    + dostępność

- okropnie plącze włosy, już w trakcie mycia to jeden wielki kołtun
    - wysusza
    - zapach, który dla mnie osobiście jest nie do zniesienia, a po myciu przez długi czas utrzymuje się na włosach
    - wypłukuje kolor z włosów
    - niewydajny
    - ledwo się pieni
    - włosy nie są dobrze oczyszczone
    - nie zmywa olei

Zamierzam wypróbować jeszcze nową wersję babydreama, ułatwiającą rozczesywanie włosów, ale tej mówię stanowcze nie.

Chcesz pochwalić RavenMoonsorrow za czytelną i pomocną recenzję?
  • Chyba więcej się nie skuszę
  • Szampon nie szczególnie przypadł mi do gustu. Moje włosy puszą się po nim nieprzeciętnie, są matowe i jakieś takie tępe. Ponadto zapach również nie przypadł mi do gustu (a lubię gdy produkty do włosów ładnie pachną ), na szczęście nie jest zbyt intensywny po zmyciu, ale jest.
    Jeśli chodzi o plusy, to świetnie radzi sobie z olejami (przy pierwszym myciu), nie podrażnia skalpu - choć mój mało co podrażnia Cena też bardzo przystępna, myślę, że ze względu na nią warto spróbować, każde włosy są inne i co innego im odpowiada.

Używam tego produktu od: ok 1 msiesiąca

Chcesz pochwalić Hatszepsu_t za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetny łagodny szampon
  • Byłam bardzo zadowolona z działania szamponu, który stosowałam na sobie. Kiepsko się pieni, ale świetnie domywa oleje, w sumie komfort mycia tak jak zdzierakiem typu Barwa - włosy az przyjemnie skrzypią. Na zdrowych włosach nawet jak się nie nakłada odżywki do mycia przez dłuższy czas po stosowaniu tego szamponu to nic im nie szkodzi.

Używam tego produktu od: kilka miesięcy temu

Chcesz pochwalić animale za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Jeden z najgorszych szamponów, jakich kiedykolwiek używałam, ale zacznę od plusów.

PLUSY:
    + cena
    + dostępność
    + zapach (dla mnie był w porządku)

MINUSY:
    - wydajność, a raczej jej brak
    - okropnie plącze włosy
    - nie pomaga w utrzymaniu włosów w świeżości (wzmaga przetłuszczanie)
    - konsystencja
    - słabo się pieni
    - po jego użyciu z włosów robi się "siano"
    - przyczynił się do większego wypadania moich włosów
    - trudno rozprowadza się na włosach

Ten szampon kompletnie nie sprawdził się na moich włosach.

Używam tego produktu od: pół miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: Jedno

Chcesz pochwalić Dahela za czytelną i pomocną recenzję?
  • dobry, ale..
  • Jest to mój pierwszy szampon łagodnymi substancjami myjącymi. Szampon oczyszcza, lecz niestety w drugi dzień włosy są jakby nieświeże (tłuste), przez co nie wiem czy kupię go ponownie.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Saandraa94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Delikatny, ale świetnie oczyszcza
  • Moje włosy, a tym bardziej skóra głowy nie lubią szamponów z silnymi środkami- Sles, itp. Te srodki strasznie mi włosy wysuszają i podrazniają skórę. Z racji tego, że myję włosy codziennie ( dwa razy ), to potrzebowałam czegoś delikatnego. Natknęłam się na Baby Dream

PLUSY:
    - cena
    - skład
    - świetnie oczyszcza włosy, nawet po nałożeniu oleju
    - nie podrażnia skóry głowy, nie uczula, nie powoduje łupieżu
    - dostępność
    - włosy są lekkie, miękkie

MINUSY:
    - wydajność
    - lekko plącze włosy, ale po nałożeniu odzywki problem znika
    - jakby skracał ich świeżość, ale mi to nie przeszkadza, gdyż jak juz wcześniej wposmniałam- i tak myję włosy codziennie

Używam tego produktu od: 2miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2opakowania

Chcesz pochwalić paulla777 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Niestety nie
  • Odkąd bardziej zaczęłam dbać o włosy zaczęłam rozglądać się za łagodnymi szamponami do codziennego mycia. Postanowiłam więc kupić szampon Babydream-ogólnie polecany przez włosomaniaczki, o ciekawym, krótkim składzie, do tego kosmetyk z kategorii tych dla dzieci, które to ja bardzo lubię.

Dostępny w każdym Rossmannie. Cena bardzo fajna-5 zł. A na promocji można go dostać za 4 zł, czyli grosze.

Butelka urocza, nieprzejrzysta(dla mnie żadna wada) wygodna, można postawić na głowie, aby szampon spłynął w dół. Klapka otwiera się i zamyka bezproblemowo i bezpiecznie dla paznokci. Otworek mały, dzięki czemu mamy kontrolę nad ilością wylewanego produktu.

Konsystencja dosyć gęsta, przejrzysta(wolę takie aniżeli kremowe-szampon kremowy od razu u mnie odpada), ale dziwnie tępo i ciężko rozprowadza się na włosach-muszę się nieco namachać, aby pokryć nim włosy, bo cały czas mam wrażenie, że zatrzymał mi się na włosach u nasady i dalej nie pójdzie. Pieni się całkiem nieźle, chociaż w dosyć dziwny, tępy sposób. Spłukuje bez problemu.
    Zapach całkiem miły, rumiankowo-pudrowy, nie utrzymuje się na włosach.

Skład dosyć krótki i całkiem przyjemny-trzy łagodne substancje myjące(Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside), znajdziemy tu także substancje nawilżające i zmiękczające(Glyceryl Oleate i Sodium Lactate). Mamy tutaj także ekstrakt z kiełków pszenicy-nawilża i nieco natłuszcza włosy, kondycjonująco-nawilżający panthenol, łagodzący ekstrakt z rumianku(może rozjaśniać włosy), kwas mlekowy-regulator pH, a także ma przyspieszać porost włosów(a to ciekawe ), substancję wpływającą na konsystencję oraz zapach.
    Bez silikonów co dla mnie ważne, bo unikam ich w szamponach, nie ma tutaj mocnych detergentów siarczanowych typu SLeS(mi akurat one odpowiadają, ale wiem, że wiele osób ich unika).

Przeznaczyłam go do codziennego mycia włosów(myję wieczorem). Myłam nim włosy raz-jeśli nie nakładałam nic przed myciem. Dwa razy jeśli nakładałam olej/krem/maskę przed. Włosy najpierw myję w ciepłej wodzie, a na koniec spłukuję je chłodną, wręcz zimną. Później nakładam odżywkę/maskę.

Działanie tego szamponu jest bardzo dziwne. Po umyciu włosy są czyste, puszyste, świeże i lekkie. Świetnie zmywa oleje i wszelkie domowe maski, a także kurz, sebum. Jednak już następnego dnia koło 11-12 moje włosy wyglądały bardzo nieświeżo-smętnie zwisające strączki, które muszę co chwilkę czesać, u nasady taki naleśnik, że tylko dżemem przekładać. Wieczorem przed myciem-okropieństwo-takie smętne włosy wyglądające na nieco przetłuszczone, które aż się proszą o mycie. Na początku obwiniałam odżywki i maski o ten stan rzeczy, jednak z innymi szamponami nie powodują tego. 1-2 w tygodniu robię oczyszczanie za pomocą SLeSu i wtedy włosy są dłużej świeże, ale wystarczy ponowne użycie BD, aby włosy z powrotem stały się smętne i obciążone.
    To co mnie zdziwiło to fakt, że Babydream nie poplątał mi włosów-na każdym kroku można spotkać opinie, że okropnie plącze. Ja mogę je bez problemu rozczesać nawet palcami kiedy są jeszcze mokre-a dodam, że raz w ramach eksperymentu jedyne co zrobiłam to umyłam włosy tym szamponem bez nakładania niczego przed i po. I mogłam włosy rozczesać bez problemu, jedyne co się z nimi działo po samym myciu to lekkie elektryzowanie się.
    Czy wysusza-tego nie umiem stwierdzić, ponieważ mam włosy zadbane i ciągle pielęgnowane. Szampon ma myć i tyle, nie musi robić cudów.
    Kolejny minus tego produktu-mam wrażenie, że rozjaśnił mi włosy(zawiera rumianek). Wiem, że u mnie to przede wszystkim kwestia tego, że mam bardzo podatne na słońce włosy(w kolorze jasnego brązu), ale podczas stosowania Babydreama zauważyłam całą masę jaśniejszych pasm-w niektórych miejscach mam coś a la pasemka. A słońca unikam jak tylko mogę, więc myślę, że to wina tego produktu.
    Plus za to, że jest łagodny dla skalpu, nie powoduje swędzenia, łupieżu, wzmożonego wypadania. Ale przyspiesza przetłuszczanie się włosów.
    Używałam go też do mycia włosów mojego młodszego brata-łagodnie oczyszczał i co ważne-nie szczypie w oczy co potwierdził sam obiekt badań. Zazwyczaj nie lubi mycia włosów, bo jak po innym szamponie piana mu się dostanie do oczu to bardzo je podrażnia. A Babydream jest wyjątkowo łagodny.

Wydajność zaskakująco wysoka-włosy myję codziennie, często dwukrotnie, a butelka tego szampony starczyła mi na ponad miesiąc. Dodam, że 1-2 w tygodniu używałam innego szamponu. Co nie zmienia faktu, że Baydream jest zaskakująco wydajny-mam włosy gęste, do połowy pleców. Do tego dodać używanie przez dwie osoby-mnie i mojego brata.

Dosyć dziwny produkt. Niby dobrze myje włosy, ale je obciąża, szybko stają się nieświeże i nieładnie wyglądające. Łagodny dla oczu, włosów i skalpu. U dzieci na pewno się sprawdzi. U posiadaczek włosów podatnych na obciążenie-już niekoniecznie. Chyba wrócę do zwykłych, ziołowych szamponów ze SLeSem.
    Ze swojej strony-nie polecam.

Używam tego produktu od: ponad miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Chcesz pochwalić Abisans za czytelną i pomocną recenzję?
  • W porządku
  • + świetnie czyści pędzle
    + wydajny
    + tani
    + ładnie pacnie
    + bardzo dobry skład
    + dobrze myje włosy nie obciążając ich
    + łatwo dostępny

- niestety plącze włosy, bez odżywki nie da rady

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: kilkanaście

Chcesz pochwalić Madzia94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wspaniały
  • Szampon kupiłam, ponieważ szukałam czegoś bez SLS i SLES, do mycia na co dzień. Okazał się to strzał w dziesiątkę, ponieważ bardzo dobrze myje.

Plusy:
    - Bez SLS i SLES,
    - Bardzo prosty skład,
    - Nadaje się do codziennego mycia
    - Tani ( ok. 5 zł),
    - Nie podrażnia,
    - Zmywa także oleje.

Minusy:
    - Nie zauważyłam.

Ilość zużytych opakowań: właśnie skończyłam pierwsze

Chcesz pochwalić olanajs za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny skład
  • Używam, bo mam dość niszczenia włosów. Czas na coś bezpiecznego. Owszem, sam daje efekt splątanych włosów, ale wydaje mi się, że pozostawia włosy takimi, jakie one w rzeczywistości są, nieoblepione silikonami. Słabo się pieni. Ale skład mnie urzeka totalnie! Nie wysusza moich włosów, mniej się niszczą, a w dodatku z porządną odżywką daje świetne rezultaty, dlatego nie zmienię go na żaden inny.

Plusy:
    - brak detergentów!
    - brak silikonów!
    - świetnie oczyszcza
    - nadaje delikatny połysk
    - fajny, nienachalny zapach
    - poręczne opakowanie, niezłe otwarcie
    - nie uczula
    - bezpieczny, nawet przy codziennym stosowaniu
    - TANI

Minusy:
    - słabo się pieni
    - włosy źle się rozczesują (chyba, że jakoś dodatkowo odżywimy włosy, wtedy nie mam zarzutów)

Wydajność - w porządku, ale do plusów nie zaliczę.

Ilość zużytych opakowań: około 6

Chcesz pochwalić intheblack za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij