Rossmann, Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt z rumiankiem i pantenolem)

Powiększ Rossmann, Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt z rumiankiem i pantenolem)

Zgłaszająca osoba: Summer

Zawiera łagodne substancje myjące bez myda, które delikatnie lecz gruntownie myją włosy i skórę głowy. Rumianek koi delikatną skórę, a pantenol chroni ją przed wysuszeniem. Białka kiełków pszenicy zapobiegają wyrywaniu włosów przy czesaniu. Produkt gwarantowanej jakości: nie zawiera barwników i substancji konserwujących, oleju mineralnego i parafinowego, pH nutralne dla skóry, tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.
Wg producenta szampon jest idealny również do codziennego mycia włosów u dorosłych.

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Triticum Vulgare Germ Extract, Panthenol, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Chamomilla Recutita Flower Extract, Parfum (12.02.2014.)

Cena: 4,19zł / 250ml
/s/

• Słodkie motylki na opakowaniu!
  • Nie wiem, czy sięgnę po kolejne opakowanie. Kiedy zaprzestałam farbować włosy, ten szampon był IDEALNY. Był naprawdę, idealny. Kiedy po raz kolejny zaczęłam rozjaśniać włosy, ten szampon się nie spisał. Zużyłam 3 opakowania. Myślę, że każdy może kupić ten szampon nawet po to, żeby spróbować. Myślę, że wrócę do niego kiedy zapuszczę swoje naturalki. 3 butelkę zużywałam w ekspresowym tempie, służył mi tylko do zmywania różnych mazideł z włosy, np. oleju kokosowego. I z tym sobie też kiepsko radził. Poczekam na "swoje" włosy i go kupię. Teraz po niego nie sięgnę. Nie mył mi włosów, plątał..W sumie - to nic nie robił.
    Czy Was też tak zauroczyły te wytłoczone motylki na opakowaniu? Wiem, że to głupi szczegół, ale..za każdym razem kiedy miałam ten szampon w dłoni, myślałam "ojej, jakie słodkie są te motylki!"

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić klaudia_marudzi za czytelną i pomocną recenzję?
  • okropnie placze
  • Szampon posiada żelową, przezroczysta konsystencję, słabo się pieni, ma delikatny zapach który dla mnie jest obojetny. Słabo myje włosy do tego strasznie je plącze, kołtuni. Zuzylam do mycia ciala w tej roli sprawdził się ok. Jest wydajny.

Chcesz pochwalić bialykot11 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Albo go kochasz, albo nienawidzisz
  • To taki szampon, do którego nie pała się od razu miłością. Trzeba nauczyć się go używać i pokochać

Używam go od ponad roku, regularnie. Jest to najlepszy i najłagodniejszy szampon jaki do tej pory miałam. Oprócz skutecznego oczyszczania włosów, śmiało powiem, że je również odżywia.

Szampon ma jednak tępą, mało pieniącą się konsystencję, trzeba nauczyć się go używać. Ja moczę głowę, nakładam trochę szamponu, następnie znów moczę głowię i znów dodaję trochę szamponu, pieni się wtedy dość mocno, ale włosy wydają się szorstkie podczas mycia i trudne do okiełznania, trzeba zatem myć je dość delikatnie. Bez odżywki się nie obejdzie, ponieważ włosy są skołtUIONe. Czasem używam odżywki także przed umyciem, na mokre włosy i dopiero wtedy szampon.

To niby wady, jednak zalety jakie ma ten szampon zdecydowanie przeważają. Po ponad roku używania, włosy odżyły, dobrze się układają, nie przesuszają, są mocniejsze i błyszczące. Taki sam efekt jest na włoskach mojego synka, który ma bardzo bujną fryzurę

Szampon jest doskonały do włosów farbowanych, które potrzebują łagodnej pielęgnacji. Świetnie też spisuje się z olejami itd.

Dziewczyny, które są przyzwyczajone do szamponów z silikonami itd., mogą mieć z nim rzeczywiście problem, ale warto nauczyć się go stosować, o ile oczywiście ktoś nie jest wrażliwy na rumianek.

Jak dla mnie to jedyny szampon, który nie powoduje przesuszenia i po którym moje włosy wyglądają na świeże i zadbane, nie są spuszone, nie odstają na wszystkie strony.

Używam tego produktu od: ponad rok
    Ilość zużytych opakowań: dużo

Chcesz pochwalić Tinajero za czytelną i pomocną recenzję?
  • katastrofa
  • Na początku stosowania wszystko super, ograniczył przetłuszczanie tak, że spokojnie mogłam myć włosy co 2 dni. Poza tym były dużo miększe niż przy innych szamponach i ładnie mi się falowały. Myślałam już, że to będzie mój numer 1, ale się przejechałam

Po jakichś dwóch tygodniach włosy zaczęły tragicznie mi wypadać. Nie tylko podczas samego mycia, ale po prostu w ciągu dnia. Zanim zorientowałam się, że to szampon dość sporo mi ich wypadło i teraz żałuję. Jak macie wrażliwy skalp to zdecydowanie nie polecam

Ilość zużytych opakowań: 0,5

Chcesz pochwalić wennyi za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nieee!
  • Włosy po umyciu tym szamponem zamieniają się w jeden wielki kołtun. Jedyne do czego sie sprawdził to - pranie pędzli do makijażu i psia kąpiel (moj pies mial baaardzo lśniącą sierść po BD)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Koza_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie mój typ
  • Nie mój typ, tak jak inne delikatne szampony bez SLS. Do tego bardzo plątał włosy i miałam czasami wrażenie, że nie mył dokładnie. Jedyne co w nim lubiłam, to zapach.

Używam tego produktu od: dawna

Chcesz pochwalić mahalkata za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo fajny
  • Mieliśmy z tym szamponem swoje małe wzloty i upadki. Kiedyś próbowałam się z nim zaprzyjaźnić - wylądował w koszu

Niedawno wróciłam do olejowania włosów i uznałam, że bez sensu olej zmywać SLSami. O dziwo BD sprawdza się tutaj dość dobrze, ale warunek jest taki, że trzeba nauczyć się go stosować, bo kiepsko się pieni.

Pozostawia włosy czyste, pachnące, chociaż bez odżywki ani rusz, bo plącze. Mi to w sumie różnicy nie robi, bo nie wyobrażam sobie mycia bez maski/odżywki właśnie. Używam go w pakiecie z odżywką Nivea Long Repair - tak pięknie wyglądających włosów nie miałam nigdy

Bardzo mnie zaskoczyło, że niepozorny BD przedłuża świeżość moich włosów - mogę ich nie myć jakieś 3 dni, podczas gdy po szamponach z SLS musiałam myć je codziennie.

Używam go do 4 myć, potem zwyklak z Barwy do lepszego oczyszczenia i tak w kółko.

Minusik za zapach, irytuje strasznie po paru użyciach :p

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić emmmwuuu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kołtun
  • Tym razem kosmetyk dziecięcy się u mnie nie sprawdził.

Plusy/neutralne:

- przyjemny, delikatny, niedrażniący zapach charakterystyczny dla serii Babydream

- żelowa, dosyć gęsta konsystencja, nie przecieka przez palce

- miłe dla oka opakowanie

- brak podrażnień, uczuleń

- niska cena

Minusy:

- robi na głowie kołtun nie do rozczesania (jako jedyny z używanych przeze mnie szamponów)

- włosy są suche, szorstkie, matowe

- bardzo źle się spłukuje

- już w czasie mycia czuć, że na głowie robi się siano, włosy się plączą

- włosy sprawiają wrażenie niedomytych

Ogólnie: nie robi nic dobrego z włosami. Może dla delikatnych włosków niemowlaka jest dobry, dla moich dorosłych włosów - wręcz niewskazany.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić anna996 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak, ale dla mnie nie na co dzień
  • Zapewne zdecydowana większość włosomaniaczek przetestowała ten produkt na sobie. Postanowiłam to zrobić i ja.
    Początkowo zachęcona prostym składem bez SLSów zaczęłam używać szamponu do codziennego mycia. Z czasem moje włosy zmieniły się w znane wielu osobom "sianko". Rozczesanie włosów sprawiało mnóstwo problemów (często mimo użycia odżywki/jedwabiu) nawet na sucho. Włosy zrobiły się suche i sztywne.
    Wtedy przeczytałam, że to częsty problem przy używaniu tego szamponu.
    Teraz używam go tylko do zmywania olejów i tutaj sprawdza się znakomicie. Wystarczy jedno mycie niewielką ilością tego szamponu i nie muszę martwić się, że jakaś pozostałość oleju przetłuści mi włosy.

Plusy:
    + mega wydajny,
    + niska regularna cena, jeszcze tańszy w promocji,
    + łatwo dostępny,
    + dobrze oczyszcza włosy,
    + fajna, gęsta konsystencja - nie wylewa się za dużo produktu, jeśli nie chcemy,
    + buteleczka dobrze leży w dłoni, posiada szczelne zamknięcie.

Minusy:
    - niesamowicie plącze włosy,
    - przy dłuższym stosowaniu może wysuszać,
    - słabo się pieni, a ja lubię mieć choć trochę piany,
    - zapach - taki nijaki, bez wyrazu.

Jak dla mnie babydream ma więcej zalet niż wad. Po prostu nie u każdego sprawdzi się do codziennego stosowania. Zwłaszcza na włosach takich jak moje - cienkie i podatne na zniszczenia.

Chcesz pochwalić naamloos za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do czyszczenia
  • Kupiłam go by dać włosom odpocząć od SLS.

Niestety mocno plącze włosy, bez dobrej odżywki się nie obędzie. Ale to koniec wad.

Bardzo dobrze czyści, daje dużo oddechu włosom. Jest tani jak barszcz. Ma minimalny skład. Moje ciemne włosy nieco ozłocił.

Nie jest to KWC ale...kupiłam już 5 butelkę. Mam do niego zaufanie.

Ilość zużytych opakowań: 4 normalne

Chcesz pochwalić wichura za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij