Rossmann, Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt z rumiankiem i pantenolem)

Powiększ Rossmann, Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt z rumiankiem i pantenolem)

Zgłaszająca osoba: Summer

Zawiera łagodne substancje myjące bez myda, które delikatnie lecz gruntownie myją włosy i skórę głowy. Rumianek koi delikatną skórę, a pantenol chroni ją przed wysuszeniem. Białka kiełków pszenicy zapobiegają wyrywaniu włosów przy czesaniu. Produkt gwarantowanej jakości: nie zawiera barwników i substancji konserwujących, oleju mineralnego i parafinowego, pH nutralne dla skóry, tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.
Wg producenta szampon jest idealny również do codziennego mycia włosów u dorosłych.

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Triticum Vulgare Germ Extract, Panthenol, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Chamomilla Recutita Flower Extract, Parfum (12.02.2014.)

Cena: 4,19zł / 250ml
/s/

• Nieee!
  • Włosy po umyciu tym szamponem zamieniają się w jeden wielki kołtun. Jedyne do czego sie sprawdził to - pranie pędzli do makijażu i psia kąpiel (moj pies mial baaardzo lśniącą sierść po BD)

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Koza_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie mój typ
  • Nie mój typ, tak jak inne delikatne szampony bez SLS. Do tego bardzo plątał włosy i miałam czasami wrażenie, że nie mył dokładnie. Jedyne co w nim lubiłam, to zapach.

Używam tego produktu od: dawna

Chcesz pochwalić mahalkata za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo fajny
  • Mieliśmy z tym szamponem swoje małe wzloty i upadki. Kiedyś próbowałam się z nim zaprzyjaźnić - wylądował w koszu

Niedawno wróciłam do olejowania włosów i uznałam, że bez sensu olej zmywać SLSami. O dziwo BD sprawdza się tutaj dość dobrze, ale warunek jest taki, że trzeba nauczyć się go stosować, bo kiepsko się pieni.

Pozostawia włosy czyste, pachnące, chociaż bez odżywki ani rusz, bo plącze. Mi to w sumie różnicy nie robi, bo nie wyobrażam sobie mycia bez maski/odżywki właśnie. Używam go w pakiecie z odżywką Nivea Long Repair - tak pięknie wyglądających włosów nie miałam nigdy

Bardzo mnie zaskoczyło, że niepozorny BD przedłuża świeżość moich włosów - mogę ich nie myć jakieś 3 dni, podczas gdy po szamponach z SLS musiałam myć je codziennie.

Używam go do 4 myć, potem zwyklak z Barwy do lepszego oczyszczenia i tak w kółko.

Minusik za zapach, irytuje strasznie po paru użyciach :p

Ilość zużytych opakowań: niecałe jedno

Chcesz pochwalić emmmwuuu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kołtun
  • Tym razem kosmetyk dziecięcy się u mnie nie sprawdził.

Plusy/neutralne:

- przyjemny, delikatny, niedrażniący zapach charakterystyczny dla serii Babydream

- żelowa, dosyć gęsta konsystencja, nie przecieka przez palce

- miłe dla oka opakowanie

- brak podrażnień, uczuleń

- niska cena

Minusy:

- robi na głowie kołtun nie do rozczesania (jako jedyny z używanych przeze mnie szamponów)

- włosy są suche, szorstkie, matowe

- bardzo źle się spłukuje

- już w czasie mycia czuć, że na głowie robi się siano, włosy się plączą

- włosy sprawiają wrażenie niedomytych

Ogólnie: nie robi nic dobrego z włosami. Może dla delikatnych włosków niemowlaka jest dobry, dla moich dorosłych włosów - wręcz niewskazany.

Używam tego produktu od: ponad miesiąc
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić anna996 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Tak, ale dla mnie nie na co dzień
  • Zapewne zdecydowana większość włosomaniaczek przetestowała ten produkt na sobie. Postanowiłam to zrobić i ja.
    Początkowo zachęcona prostym składem bez SLSów zaczęłam używać szamponu do codziennego mycia. Z czasem moje włosy zmieniły się w znane wielu osobom "sianko". Rozczesanie włosów sprawiało mnóstwo problemów (często mimo użycia odżywki/jedwabiu) nawet na sucho. Włosy zrobiły się suche i sztywne.
    Wtedy przeczytałam, że to częsty problem przy używaniu tego szamponu.
    Teraz używam go tylko do zmywania olejów i tutaj sprawdza się znakomicie. Wystarczy jedno mycie niewielką ilością tego szamponu i nie muszę martwić się, że jakaś pozostałość oleju przetłuści mi włosy.

Plusy:
    + mega wydajny,
    + niska regularna cena, jeszcze tańszy w promocji,
    + łatwo dostępny,
    + dobrze oczyszcza włosy,
    + fajna, gęsta konsystencja - nie wylewa się za dużo produktu, jeśli nie chcemy,
    + buteleczka dobrze leży w dłoni, posiada szczelne zamknięcie.

Minusy:
    - niesamowicie plącze włosy,
    - przy dłuższym stosowaniu może wysuszać,
    - słabo się pieni, a ja lubię mieć choć trochę piany,
    - zapach - taki nijaki, bez wyrazu.

Jak dla mnie babydream ma więcej zalet niż wad. Po prostu nie u każdego sprawdzi się do codziennego stosowania. Zwłaszcza na włosach takich jak moje - cienkie i podatne na zniszczenia.

Chcesz pochwalić naamloos za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do czyszczenia
  • Kupiłam go by dać włosom odpocząć od SLS.

Niestety mocno plącze włosy, bez dobrej odżywki się nie obędzie. Ale to koniec wad.

Bardzo dobrze czyści, daje dużo oddechu włosom. Jest tani jak barszcz. Ma minimalny skład. Moje ciemne włosy nieco ozłocił.

Nie jest to KWC ale...kupiłam już 5 butelkę. Mam do niego zaufanie.

Ilość zużytych opakowań: 4 normalne

Chcesz pochwalić wichura za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 6 raz(y)
  • aktualnie to mój faworyt do codziennego mycia
  • Włosomaniaczką głośną i zadeklarowaną zdecydowanie nie jestem, ale gdy mogłam pochwalic się naprawdę długimi piórami, dbałam o nie starannie i pieczołowicie. O szamponie babydream słyszałam, a jakże, postanowiłam przetestowac na własnej skórze jego działanie.
    I co?
    I przyłączę się do grona osób, którym ten kosmetyk służy Myję głowę codziennie, zatem szampom babydream znakomicie się sprawdza przy częstym stosowaniu: nie wysusza i nie podrażnia. Aktualnie zapuszczam włosy, więc nie mogę wypowiedziec się na temat plątania. Szampon nadaje u mnie puszystośc i świeżośc - nie wiem, jak radzi sobie z olejami (na nie przyjdzie czas za kilka miesięcy). Bardzo ładnie pachnie. Pieni się trochę słabo, ale wystarczy starannie "rozrobic" go z wodą. DIablo wydajny - jedna butelka wystarcza mi na ok. dwa miesiące. Nie rujnuje portfela. W chwili obecnej, jest to mój ulubiony szampon do codziennego mycia, polecam do wypróbowania innym

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiego

Chcesz pochwalić Tusio za czytelną i pomocną recenzję?
  • jedno z największych rozczarowań
  • Przede wszystkim szampon ten urósł do rangi totalnego herosa wśród szamponów, tani, świetny skład, włosy piękne, ochy i achy. Mi natomiast, mimo braku długotrwałej szkody, bardziej zaszkodził niż pomógł. Nie znalazłam żadnej zalety, poza przyjemnym zapachem kosmetyku dla niemowląt.

Minusy:

- strasznie przytępia włosy. ale tak strasznie, że wyglądają wręcz śmiesznie

- nie miewam problemów z rozczesywaniem - ten szampon splątał mi je jak żaden inny wcześniej, przeklinam chwilę, kiedy spontanicznie postanowiłam zrobić sobie "dzień bez osławionych SLSów i detergentów" - koszmar, gdybym próbowała je rozczesać, wyrwałabym sobie połowę moich niezwykle gęstych włosów (gęstość to chyba jedyne, z czym nie mam problemu, jeśli chodzi o włosy) swoją drogą tak to jest kiedy laik postanawia coś "bo tak usłyszał u blogerek w internecie" - u mnie doszło nawet do poszukiwań i przemyśleń, czy SLS, poza tym, że jego zadaniem jest pienienie, faktycznie wyrządza szkody osobom o niewrażliwej skórze głowy

- nie opóźnia przetłuszczania skóry głowy - od kilku lat szukam szamponu, który spełniałby tylko jedno zadanie, a mianowicie pozwolił mi cieszyć się świeżymi włosami przez dwa dni - niestety zawsze na drugi dzień włosy wyglądają jak po tygodniowym niemyciu. Myślalam, że może tak przyjazny skórze głowy szampon skończy mój problem, niestety nic z nim nie zrobił. Dla zainteresowanych, jedynym szamponem robiącym cokolwiek w tę stronę jest szampon z mydlnicą z Herbapolu (ale to różnie)

Naprawdę smutno mi wystawiać tak niską ocenę, bo wiązałam z nim wiele nadziei. Być może nie powinnam w ogóle go oceniać, jako że jest przeznaczony dla niemowląt, jednak tak wiele wizażanek piało z zachwytu na jego cześć, że nie mogłam się powstrzymać

Ilość zużytych opakowań: 1, niedokończone

Chcesz pochwalić Nightcall za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szampon na co dzień
  • +Szampon nie obciąża mi włosów, ani nie przetłuszcza.
    +Robi to co ma robić - myje.
    +Nie podrażnia.
    +++Czasami przy otwieraniu wylatują bąbelki!
    +Ma przyjemny zapach.
    +Przystępna cena i dostępność.

-Konsystencja jak dla mnie jest trochę zbyt "ciężka"
    -Brak żadnych specjalnych efektów, nie jest również zbyt mocny, dla włosów którym potrzebne jest dogłębne oczyszczenie może się okazać za słaby.
    -Słabo się pieni.

Chcesz pochwalić Amikoo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny szampon, nie tylko dla dzieci
  • ZNA GO KAŻDA WŁOSOMANIACZKA
    Nigdy wcześniej nie używałam tego szamponu, nawet nie zwracałam na niego uwagi, nie interesowały mnie produkty dla dzieci...dopiero kilka miesięcy temu, kiedy zaczęłam zaglądać na blogi poświęcone pielęgnacji włosów, dowiedziałam się, że jest to produkt godny uwagi.
    Jestem z niego bardzo zadowolona, bardzo dobrze myje włosy, usuwa z nich nawet olej. Świetnie nabłyszcza i pozostawia miękkie i miłe w dotyku. Nie wiem czy plącze włosy, bo zawsze po myciu nakładam maskę lub odżywkę. Nie podrażnia mojej skóry i nie wysusza, nie powoduje łupieżu. Zapach jest bardzo przyjemny, opakowanie wygodne, cena bardzo niska, dostępny w każdym Rossmannie.

KUPIĘ PONOWNIE

Ilość zużytych opakowań: 2 opakowania

Chcesz pochwalić wyluzowana za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij