Rossmann, Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt z rumiankiem i pantenolem)

Powiększ Rossmann, Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt z rumiankiem i pantenolem)

Zgłaszająca osoba: Summer

Zawiera łagodne substancje myjące bez myda, które delikatnie lecz gruntownie myją włosy i skórę głowy. Rumianek koi delikatną skórę, a pantenol chroni ją przed wysuszeniem. Białka kiełków pszenicy zapobiegają wyrywaniu włosów przy czesaniu. Produkt gwarantowanej jakości: nie zawiera barwników i substancji konserwujących, oleju mineralnego i parafinowego, pH nutralne dla skóry, tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.
Wg producenta szampon jest idealny również do codziennego mycia włosów u dorosłych.

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Triticum Vulgare Germ Extract, Panthenol, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Chamomilla Recutita Flower Extract, Parfum (12.02.2014.)

Cena: 4,19zł / 250ml
/s/

• Wspaniały
  • Szampon kupiłam, ponieważ szukałam czegoś bez SLS i SLES, do mycia na co dzień. Okazał się to strzał w dziesiątkę, ponieważ bardzo dobrze myje.

Plusy:
    - Bez SLS i SLES,
    - Bardzo prosty skład,
    - Nadaje się do codziennego mycia
    - Tani ( ok. 5 zł),
    - Nie podrażnia,
    - Zmywa także oleje.

Minusy:
    - Nie zauważyłam.

Ilość zużytych opakowań: właśnie skończyłam pierwsze

Chcesz pochwalić olanajs za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny skład
  • Używam, bo mam dość niszczenia włosów. Czas na coś bezpiecznego. Owszem, sam daje efekt splątanych włosów, ale wydaje mi się, że pozostawia włosy takimi, jakie one w rzeczywistości są, nieoblepione silikonami. Słabo się pieni. Ale skład mnie urzeka totalnie! Nie wysusza moich włosów, mniej się niszczą, a w dodatku z porządną odżywką daje świetne rezultaty, dlatego nie zmienię go na żaden inny.

Plusy:
    - brak detergentów!
    - brak silikonów!
    - świetnie oczyszcza
    - nadaje delikatny połysk
    - fajny, nienachalny zapach
    - poręczne opakowanie, niezłe otwarcie
    - nie uczula
    - bezpieczny, nawet przy codziennym stosowaniu
    - TANI

Minusy:
    - słabo się pieni
    - włosy źle się rozczesują (chyba, że jakoś dodatkowo odżywimy włosy, wtedy nie mam zarzutów)

Wydajność - w porządku, ale do plusów nie zaliczę.

Ilość zużytych opakowań: około 6

Chcesz pochwalić intheblack za czytelną i pomocną recenzję?
  • Ewentualnie pod prysznic
  • Kupiłam ten szampon skuszona naturalnymi składnikami bez sls-ów. Mam dość suche włosy, sls-y dodatkowo je wysuszają. Niestety, ten szampon wysuszał moje włosy jeszcze bardziej niż zwykłe szampony, pomimo stosowania po nim odżywki. Do włosów użyłam go trzy razy i na pewno nie zrobię tego nigdy więcej, były tak suche i matowe jak nigdy. Szkoda było mi go jednak wyrzucać, więc stosowałam go jako żel pod prysznic - i tu się sprawdził! Nie podrażnia, skutecznie myje, zużyłam już 4 butelki na zmianę z innymi żelami.

Ilość zużytych opakowań: 4 butelki 250 ml

Chcesz pochwalić MartaUrl za czytelną i pomocną recenzję?
  • Oj nie..
  • Plusy:
    +cena i dostępność
    +zmywa oleje bez problemu

Minusy:
    -podrażnia skórę głowy, wysusza włosy, plącze
    -włosy są szare, matowe po umyciu mimo nałożenia odżywki
    -rzadki, rozlewa się, słabo się pieni,

Nie kupię ponownie ponieważ bardzo podrażnia mi skórę głowy.

Używam tego produktu od: dawno temu
    Ilość zużytych opakowań: jedno całe

Chcesz pochwalić lolkafasolka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest dobrze, ale nie genialnie
  • Zainspirowana blogiem anwen i eliminowaniem SLS/SLES ze swojej pielęgnacji zakupiłam ten o to produkt. Odczucia są bardzo mieszane.

PLUSY:
    -cena

- SKŁAD (tylko przez to go kupuję)

-domywa włosy (ma trochę problem z olejami, ale ogólnie daje rade)

-ładny zapach

-włosy wyglądają dobrze, nie są bardzo przyklapnięte, nie obciąża

MINUSY:
    - bardzo plącze,

-niewydajny

-słabo się pieni

-ciężko rozprowadzić go na włosach

Podsmowując, będę kupowała ten szampon, ponieważ zależy mi na pielęgnacji bez detergentów, natomiast nie jest to produkt, który powala na kolana.

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

Chcesz pochwalić xzetx za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie jest źle
  • Ogólnie jestem zadowolona ze stanu moich włosów po tym szamponie. Plusy:
    + nie przesusza skalpu, minął mi łupież od kiedy nim myję
    + włosy są błyszczące, lekkie, miękkie, nie są wysuszone
    + ma świetny zapach
    +jest taniutki
    Minusy:
    - ja ogólnie muszę myć włosy codziennie nawet po zwykłym szamponie, ale mam wrażenie, że ten jeszcze trochę skraca czas świeżości włosów
    - przez swoją rzadką konsystencję i małą pojemność jest niewydajny
    - trudniej się rozprowadza i pieni niż szampon z sls, dlatego aby dobrze oczyścić włosy trzeba je dłużej myć.

Podsumowując: do codziennego mycia - jestem na tak! Ale co 3-4 dni należy użyć zwykłego szamponu z sls aby dokładniej oczyścić włosy, jeśli mamy przetłuszczające się, jeśli nie to wystarczy raz na tydzień.

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić Morrrigan za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie mój typ
  • Jak wiele z was przeszperałam wiele blogów i forum na temat pielęgnacji włosów. Wiele razy przeczytałam o szamponie BabyDream z Rossmanna- tani, łatwo dostępny- pomyślałam dlaczego nie? I spróbowałam... Mam włosy falowane, ale po tym szamponie wyprostowaly sie, spuszyly i staly sie matowe. Po kilku myciach poddalam sie i uzywalam jako żel pod prysznic. Daje gwiazdki za: cenę, dostępność i pół gwiazdeczki za wielofunkcyjność (żel pod prysznic)

Używam tego produktu od: niedotyczy

Chcesz pochwalić izaabbella za czytelną i pomocną recenzję?
  • Mieszane uczucia
  • Z tak dziwnym szamponem nie spotkałam się jeszcze nigdy. Mam włosy sięgające linii bioder, cienkie, przetłuszczajace się, których standardowy "limit" świeżości wynosi około 36 godzin (półtora dnia), jednak jako alergik myję je codziennie wieczorem.

Ale od początku:
    Eliminowanie SL(E)S-ów z codziennej pielęgnacji rozpoczęłam dopiero niedawno, ae robiłam to stopniowo i włosy wyraźnie wolą to, co im teraz funduję - oczyszczanie SLESem co 4-te mycie.
    Babydream to jeden z moich pierwszych delikatniejszych szamponów i wywołuje we mnie tak mieszane uczucia, jak żaden inny.

Opakowanie - standardowe, powiedziałabym. Może być, niestety, otwór jest tak debilnie zaprojektowany, że nie przeżyłam jeszcze mycia włosów, podczas którego owego opakowanka całego bym nie umazała małymi kropelkami płynu które elegancko sobie emigrowały po ściankach podczas przechylania.
    Zapach - standardowo, dziecięcy. Troszkę rumiankowy.
    Konsystencja - rzadki, przezroczysty, lekko żółtawy produkt. Przelewa się przez dłonie. Metody kubeczkowej w jego wypadku nie stosowałam, bo włosy domywał, zatem konsystencja przeszkadzała mi bardzo.

I tu zaczyna się cyrk, bo przechodzimy do działania. Pierwsze wrażenie: ZACHWYT! Włosy nigdy nie były aż tak czyste, tą czystość było widać, żadnego zbijania się w strąki na długości i przy skalpie, sypkie, lejące, no po prostu cud. Zadowolona, położyłam się spać. Rano nie było tak idealnie jak po umyciu, ale nadal dobrze. Nastąpiło nieznaczne pogorszenie stanu włosów. I tak sobie przechodziłam w raczej czystej czuprynie 3/4 dnia, aż tu nagle patrzę do lustra i...

Tłuszcz! Po prostu tłuste strąki ciągnące się mniej więcej 5-6 centymetrów od skóry głowy! I to pojawiło się tak nagle... Ponieważ na razie jeszcze nie mam zajęć, a jak wychodzę wieczorami to mam czas na umycie głowy, to tak stosuję tego Babydreama gdzieś z 3 tygodnie. Zawsze jest tak samo: wieczorem pięknie, w ciągu dnia nieźle, wieczorem nagła makabra.

W życiu nie spotkałam sie z takim szamponem... Jeżeli któryś przyspiesza przetłuszczanie, to robi to stopniowo, wówczas po umyciu widzę, że włosy są obciążone. A tu bajka która ni z tego, ni z owego przemienia się w koszmar. Jakby gruczoły łojowe uspokajały się na 16 godzin, a potem nastepuje nagły wyrzut łoju.
    Dziwaczna sprawa, ale krzywdy skórze głowy nie zrobił ani po nim nie swędziała. Za to i za to piękne, acz krótkotrwałe uczucie oczyszczenia u mnie 2 i pół gwiazdki.

Używam tego produktu od: 3 tygodnie
    Ilość zużytych opakowań: 3/4 opakowania

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić velvet_poetry za czytelną i pomocną recenzję?
  • niestety nie wrócę do niego
  • Naczytałam się dużo dobrego o tym szamponie stąd decyzja o zakupie. Spodziewałam się jednak czegoś innego... Nie lubię jak jakikolwiek produkt do włosów je plącze, matowi w dotyku, a ten szampon tak robi, bynajmniej podczas mycia. Konsystencja lejąca, trzeba dużo nałożyć, bo średnio się pieni, podczas mycia jak pisałam plącze i matowi włosy, daje uczucie zbliżone jak mycie włosów szamponem z najniższej półki, ziołowy, czy z rzepy. Nie pachnie zbyt ładnie, zwyczajnie, a po wysuszeniu włosy się puszą. W dodatku mała pojemność. Nie moja bajka

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić blairose za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest ok
  • używam go do wstępnego mycia włosów i może właśnie dlatego na niego nie narzekam. cudów nie ma wkońcu to szampon dla dzieci musi być łagodny ale ma przyjemny zapach i dobry skład. nie pieni sie bardzo ale dla mnie to nie problem. jedyne co mi nie do końca pasuje to uczucie podczas używania go. jest taki troche tępy,oporny ale jak już mówiłam myję głowe dwa razy więc to tylko takie spostrzeżenie.

Używam tego produktu od: ok. miesiąca

Chcesz pochwalić feromonek za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij