Rossmann, Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt z rumiankiem i pantenolem)

Powiększ Rossmann, Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt z rumiankiem i pantenolem)

Zgłaszająca osoba: Summer

Zawiera łagodne substancje myjące bez myda, które delikatnie lecz gruntownie myją włosy i skórę głowy. Rumianek koi delikatną skórę, a pantenol chroni ją przed wysuszeniem. Białka kiełków pszenicy zapobiegają wyrywaniu włosów przy czesaniu. Produkt gwarantowanej jakości: nie zawiera barwników i substancji konserwujących, oleju mineralnego i parafinowego, pH nutralne dla skóry, tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.
Wg producenta szampon jest idealny również do codziennego mycia włosów u dorosłych.

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Triticum Vulgare Germ Extract, Panthenol, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Chamomilla Recutita Flower Extract, Parfum (12.02.2014.)

Cena: 4,19zł / 250ml
/s/

• Tak
  • W trakcie czwartej butelki stwierdzam, że lubię.
    +dobrze oczyszcza
    +łagodne środki myjące (to nie kwestia kosmetycznej mody, moja skóra głowy na SLS i SLES reaguje swędzeniem, szczypaniem i łuszczeniem)
    +sypkie, lekkie włosy
    +OLBRZYMIA MEGA PIANA
    +śmieszna cena
    +nieinwazyjny niemowlęcy zapaszek
    +wygodna butelka

-pani w Rossmannie NAPRAWDĘ proponuje kartę dla rodziców niemowląt

Włosy po oczyszczeniu tym szamponem są potwornie splątane, ale ja i tak nie jestem w stanie ich umyć bez odżywki.

Używam tego produktu od: trzech (?) miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: czwarte w trakcie

Chcesz pochwalić nosferatku za czytelną i pomocną recenzję?
  • Fajny szampon do codziennej pielęgnacji
  • Trafiłam na ten szampon gdy szukałam szamponu bez sls, do codziennej pielęgnacji. Myję nim włosy codziennie, co cztery dni używam szamponu oczyszczającego.
    + skład
    + konsystencja
    + dostępność
    + zapach
    + cena
    + nie podrażnia skóry, jest bardzo łagodny

- na początku lekko plącze włosy

Używam tego produktu od: Dłużej niż miesiąc

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? TAK
Chcesz pochwalić alice_k za czytelną i pomocną recenzję?
  • Do zmywania oleju raz na jakiś czas jest OK
  • Używam go tylko raz w tygodniu do zmywania oleju (arganowy) i z tym świetnie sobie radzi.
    Jednak na dłuższą metę, gdybym miała myć nim włosy codziennie myślę, że nie polubilibyśmy się.
    A więc:

Plusy:
    + łagodny skład bez sls itp.
    +śliczna butelka - szczególnie te motylki
    + ładny, dzieciecy zapaszek, jednak przy częstszym używaniu wkurzałby mnie
    + świetny jako łagodniejszy szampon do zmywania olei
    + włosy po wyschnięciu są bardzo mięciutkie
    +cena

Minusy:
    - oookroopnie plącze włosy podczas mycia ! Jak żaden inny szampon
    - trzeba go dużo wylać żeby uzyskać pianę
    - jeszcze mokre włosy zaraz po umyciu są niezwykle tępe w dotyku i sztywne
    - włosy na drugi dzień są tłuste, a po innych szamponach dopiero trzeciego dnia są takie
    - pani w Rossmanie proponuje kartę dla mam niemowląt xD

No cóż , mi sls nie szkodzi stąd nie mam powodu go unikać, szampony bez sls (próbowałam również Alterrę) skracają w moim przypadku świeżość skalpu, więc nie byłoby sensu przerzucać się z mycia co 2 dni tym STRASZNYM SLSEM na mycie delikatnym szamponem ale codziennie - Sama nie wiem co gorsze dla włosów, jednak dla mnie wygodniejsze mycie co 2 dni

Używany co jakiś czas do nieagresywnego zmycia olejku jest OK , stąd 4 gwiazdki, ale szukam dalej może Hipp będzie lepszy?
    Używam tego produktu od: kilku tygodni- raz w tygodniuIlość zużytych opakowań: ponad połowa pierwszego

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić bjutiLejdi za czytelną i pomocną recenzję?
  • próbowałam, ale...
  • nie urzekł mnie, ale też jakoś wielce nie rozczarował, bo w sumie nie spodziewałam się po nim niczego specjalnego.

na plus jak najbardziej cena, wydajność i fakt, że nie podrażnia skóry głowy.
    minus natomiast jest taki, że plącze włosy - bez odżywki ani rusz. jako wadę zaliczyłabym także to, że jakoś nie czuję po nim odświeżenia - owszem, wiem i widzę, że włosy są czyste, czuję się jednak tak jakbym umyła je jakimś tępym, bezzapachowym mydłem.

Używam tego produktu od: ok. 2 miesiące

Chcesz pochwalić sobc za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 5 raz(y)
  • idealny
  • Szampon jest doskonały.

Bardzo delikatny
    Nie zawiera żadnych niepotrzebnych ulepszaczy
    Tani
    Dostępny w każdym rossmannie

Ja stosuję go do prania pędzli i sprawdza się wyśmienicie.

Ilość zużytych opakowań: 2 lub 3

Chcesz pochwalić foksy za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rodzinny szampon
  • Jest to szampon ,którego może używać cała rodzina.Podkradłam synkowi i cieszę się bo super myje i nie obciąża włosów.Doskonale odtłuszcza różne olejki,które używam jako maseczki do włosów.A przy tym delikatny i świeżo pachnie.Mam naturalne włosy i nie farbuję i mogę ten szampon używać bez odżywki,a wtedy mam miękie i puszyste włosy jak w dzieciństwie

Chcesz pochwalić acasha19 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Bardzo przyjemny szampon
  • Bardzo dobry szampon bez SLS

+ wydajny
    + ładny, delikatny zapach
    + dobrze zmywa nawet oleje - chociaż raz w tygodniu używam czegoś z SLS, żeby solidnie zmyć wszystko
    + cena

- początkowo plącze włosy, ale to dlatego, że muszą się odzwyczaić od SLS, silikonów itp potem jest już coraz lepiej

+/- mam wrażenie, że odkąd używam tego szamponu okropnie elektryzują mi się włosy ..

Używam tego produktu od: dwóch miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 2 normalne

Chcesz pochwalić anjya za czytelną i pomocną recenzję?
  • Miła odmiana po SLS
  • Sięgnęłam po niego zaraz po Hipp (równie dobry) z racji tego, że to jego tańszy odpowiednik, a i wizaż mi go polecał ;p Podchodziłam sceptycznie, sama nie wiem dlaczego, chyba wciąż mam nawyk traktowania cena=jakość. Złe podejście, złe, złe, złe
    Szampon dobrze się pieni, nie trzeba dużej ilości nakładać, żeby umyć gęste włosy. Jest bardzo wydajny. Dobrze myje włosy, nietrudno go spłukać. Przepięknie pachnie, włosy po umyciu również dość długo utrzymują ten przyjemny zapach.
    Napewno na stałe zagości na mojej łazienkowej półce.

Używam tego produktu od: 1 miesiąca

Chcesz pochwalić dzejgoda za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 2 raz(y)
  • Bardzo dobry szampon
  • Do zużytego opakowania po tym szamponie wlewam trochę szamponu i ciepłą wodę do ok. połowy butelki - potrząsam i wylewam partiami na suche włosy - idealnie się wtedy pieni (temperatura też się liczy!).

Włosów mi nie plącze, bo podczas mycia staram się ich specjalnie nie tarmosić
    Ładnie pachnie, w odpowiednich warunkach dobrze się pieni. Cenowo wypada całkiem przyjemnie, ma fajne opakowanie.

Przegrywa jednak z żelem do kąpieli Babydream Jest mniej wydajny (odmierzałam pompką z żelu), ciężej się pieni. Składy mają podobne, cenę żel ma minimalnie lepszą.

Używam tego produktu od: niespełna roku
    Ilość zużytych opakowań: 1,5x 250ml

Chcesz pochwalić R_uda za czytelną i pomocną recenzję?
  • sprawdza się
  • Jest to bardzo delikatny szampon, dobrze oczyszcza włosy z olejków i innych produktów, włosy są po nim miękkie i świeże przez długi czas. Jest niezastąpiony przy czyszczeniu pędzli i gąbek z podkładów - zmywa wszystkie odbarwienia. Dodatkowo jest taniutki i wydajny. Stosuję na zmianę z innymi.

Używam tego produktu od: około roku
    Ilość zużytych opakowań: około 8

Chcesz pochwalić fluorize za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjazny skrętom
  • Kupiłam ten szampon z uwagi na to że moje włosy mają skłonności do przesuszania, ale również dlatego że myję włosy dosyć często (codziennie lub co 2 dni) żeby ich po prostu nie męczyć tymi wszystkimi SLS-ami itp. Sprawdził się świetnie

PLUSY:
    - cena,
    - zapach,
    - dobrze oczyszcza,
    - nie wysusza,
    - pozostawia włosy bardzo mięciutkie, błyszczące i lekkie,
    - ma dobry skład bez zbędnej chemii,
    - moje włosy lepiej się skręcają i układają.

MINUSY:
    - plącze włosy.

Ale po za tym super

Ilość zużytych opakowań: 2 (200 ml)

Chcesz pochwalić Owieczka6 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Szału nie ma
  • Szampon jest delikatny, tani, dostępny w każdym Rossmannie, a w dodatku dobrze zmywa oleje. Niestety, moim włosom nie służy. Oprócz tego że splątuje włosy (co jeszcze mogłabym przeżyć - w końcu są odżywki), sprawia również, że więcej ich wypada. Nie jest też zbyt wydajny, ale przy takiej cenie można to przeżyć. Wolę uniwersalny żel do mycia Babydream, który mimo bardzo podobnego składu lepiej zaprzyjaźnił się z moimi włosami. No i ma pompkę!

Ilość zużytych opakowań: dwa całe

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić pociechota za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy
  • Zdecydowanie na tak!
    +Bez wszelkich szkodliwych slsów
    +Dokładnie oczyszcza włosy z olejów etc.
    +Neutralny zapach
    +Cena
    +Często w promocji!
    +Dostępność
    Pół gwiazdki niestety zostało odjęte ponieważ
    -Mała wydajność produktu
    -Potrzeba nałożenia większej ilości by starczyło na całą głowę
    -Włosy podczas mycia niekomfortowo się plączą
    Ale to naprawdę nie przeszkadza w porównaniu do tych plusów!

Używam tego produktu od: 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: około 15

Chcesz pochwalić jezuske za czytelną i pomocną recenzję?
  • super!
  • Myję włosy codziennie, dlatego zdecydowałam się na zakup tego szamponu, ponieważ nie ma SLS. Bałam się, że nie da sobie rady z umyciem włosów osoby dorosłej, ale jakże miło mnie zaskoczył - zmywa nawet oleje! Nie wysusza włosów, nie wzmaga przetłuszczania i jest wydajny. Uwielbiam!

Używam tego produktu od: 1 miesiąc

Chcesz pochwalić saghira za czytelną i pomocną recenzję?
  • po prostu - najlepszy!
  • Moja znajomość z Babydream'em zaczęła się 2 lata temu, gdy zaczęłam trochę poważniej podchodzić do pielęgnacji włosów. Szukałam taniego, łatwo dostępnego szamponu, bez SLS i innych zbędnych dodatków w składzie, no i znalazłam! W dodatku na dziecięcej półce w Rossmannie, czego w sumie w życiu wtedy bym się nie spodziewała. Mimo braku SLS, Babydream świetnie się pieni. Nie trzeba go wylewać hektolitrami, by powstała na głowie myjąca pianka. Dobrze zmywa wszelkie maski, oleje, brudy. Nie podrażnia mojej wrażliwej skóry głowy, co jest dla mnie chyba najbardziej istotne. Moja babcia również go używa do swoich słabych, wypadających włosów i jest zachwycona, tak jak i ja. Włosy po nim są sypkie, miękkie i gładkie - idealne, wszelkie odżywki są zbędne. Czasami muszę od niego odpocząć, ale zawsze wracam z podkulonym ogonem

Chcesz pochwalić babosheck za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zdecydowanie TAK!
  • Zaznaczam, że używam szamponu do swoich włosów, a nie dla włosów dziecka

DZIAŁANIE
    Używam tego szamponu przy każdym myciu, jednak trzeba pamiętać, by raz w tygodniu umyć włosy szamponem oczyszczającym z SLS, żeby dobrze oczyścić skórę głowy, ewentualnie zrobić peeling z cukrem.
    Efekt działania szamponu widać od razu - nie puszy i nie przesusza tak jak szampony z SLS. Włosy pozostają miękkie i błyszczące
    Koniecznie trzeba po nim użyć maski/odzywki bo bardzo plącze włosy.
    Nie zmywa silikonów itp, ale w końcu to delikatny szampon

OPAKOWANIE I KONSYSTENCJA
    do opakowania nic nie mam, konsystencja normalna jak na szampon Jednak kiepsko rozprowadza się go na włosach, zdaje się z nimi nie współpracować, pewnie dlatego że plącze włosy. szampon jest mało wydajny

PLUSY:
    - cena
    - nadaje włosom blask i miękkość
    - nie przesusza włosów
    - poprawia kondycje włosów

MINUSY:
    - plącze włosy, dlatego trzeba użyć odżywki

Używam tego produktu od: od grudnia 2014
    Ilość zużytych opakowań: 1 całe i drugie w połowie

Chcesz pochwalić Mary_0 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry
  • To jest mój pierwszy tak delikatny szampon. Uważam, że dobrze się sprawuje. Włosy są delikatne, miękkie, aż chce się je ciągle dotykać. Zdaje mi się jednak, że są po nim trochę przyklapnięte. Niestety okropnie splątuje włosy i muszę go dość dużo zużyć by umyć porządnie włosy. Cena w porządku. Myślę, że wrócę do tego szamponu chociaż spróbuję jeszcze innych delikatnych

Używam tego produktu od: kilku tygodni
    Ilość zużytych opakowań: pół pierwszego

Chcesz pochwalić burg za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam
  • Jak dla mnie świetny!
    Jest delikatny i dobrze myje. Co prawda bez odżywki nie da się go stosować, bo bardzo plącze włosy, ale mimo to dalej jest dla mnie jednym z najlepszych szamponów.
    Dzięki niemu udało mi się ograniczyć trochę tłuszczenie się włosów. Wcześniej myłam włosy codziennie i w połowie dnia znowu były brudne, a jak zaczęłam myć tym szamponem to nawet zdarzało się, że na drugi dzień moje włosy były ok. Niestety chyba się trochę już uodporniłam i nie działa na mnie tak jak kiedyś(stąd odjęte pół gwiazdki), ale dalej mam czyste włosy przez cały dzień
    Poza tym cena jest niska.
    Używam tego produktu od: 4,5 miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 2,5 opakowania

Chcesz pochwalić furbymagda za czytelną i pomocną recenzję?
  • 5 gwiazdek zasłużone w pełni!
  • + dostępność
    + zapach
    + nie obciąża włosów, dzięki niemu nie muszę myć włosów codziennie, a musiałam
    + nie zawiera SLS
    + nie podrażnia

- czasami trzeba dużo go użyć, aby w ogóle umyć jakoś włosy

Uważam, że na tyle plusów, ten jeden minus nie ma wielkiego znaczenia, ponieważ przy takiej cenie można zaszaleć z ilością szamponu do mycia włosów. Poza tym zmniejsza potrzebę częstotliwości ich mycia, zatem ten minus właściwie jest nieistotny.

Ilość zużytych opakowań: 1 całe, drugie w trakcie

Chcesz pochwalić mrsbunny za czytelną i pomocną recenzję?
  • Już nie...
  • Przez długi czas włosy myłam tylko tym szamponem, co było moim błedem, bo stanowczo za słabo oczyszcza skórę głowy nawet jak na delikatny szampon.

Plusy
    - cena
    - dostępność
    - delikatny dla włosów
    Minusy
    - nie oczyszcza dokładnie skóry głowy!
    - strasznie "wydelikacił" mi skórę głowy; teraz mam problem żeby umyć włosy szamponem z SLS bo od razu dostaję łupieżu i mam podrażniony skalp, a nigdy wczesniej tego u mnie nie było...

Szampon może jest odpowiedni dla małych dzieci, które potrzeuja delikatnej pielęgnacji, ale zdecydowanie nie poleciłabym go osobom, które już wyrosły z pieluszek.

Używam tego produktu od: ponad 1,5 roku
    Ilość zużytych opakowań: dużo...

Chcesz pochwalić Dajanaa1003 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Słaby
  • Zalety:
    - tani
    - dostępny w każdym Rossmannie
    - cena- koło 5 zł
    - zapach, który bardzo lubię

Wady:
    - niesamowicie plącze włosy
    - trudno jest rozprowadzić szampon na włosach
    - po wyschnięciu włosów mam wrażenie, że są niedomyte
    - powoduje szybsze przetłuszczanie się włosów
    - słaba wydajność
    - włosy stają się szorstkie

Używam tego produktu od: 2 tygodnie

Chcesz pochwalić ewciol za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry, godny polecenia, bez SLS.
  • Szampon spełnia swoje zadanie świetnie, oczyszcza włosy po silikonach i innych nieprzyjemnych rzeczach z odżywek itp.
    Kupiłam go po keratynowym prostowaniu włosów, ponieważ nie zawiera SLS i nie chciałam, żeby ta keratyna się szybko wypłukała i tak zagościł już na długo w mojej łazience.
    Jest bajecznie tani, do tego ten skład!
    Nie ma opcji, żeby powodował podrażnienia, natomiast włosy są po nim trochę szorstkie, ale "śliskie" nie mogą być ze względu na brak SLS.
    Do tego ładnie pachnie, wydajność nie jest jego wielką zaletą, ale za te pieniądze jak idę do rossmana to kupuję od razu 2 sztuki.

Ilość zużytych opakowań: około 6

Chcesz pochwalić szklana za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepszy!!!!
  • Szampon jest odkryciem roku albo nawet kilku lat. Pomyśleć że gdyby nie wizaż nigdy bym go nie odkryła. Nie pachnie rewelacyjnie ale to co robi z moimi włosami to istne cudo! Są sypkie błyszczące jest ich dwa razy więcej. A co najważniejsze skóra głowy jest zdrowa i nie swędzi. Pozostanę mu wierna

Używam tego produktu od: parę miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Chcesz pochwalić 0aanitaa0 za czytelną i pomocną recenzję?
  • nieciekawy
  • na plus cena i skład , reszta na minus. Włosy są dziwne, szorstkie, tępe.. skóra głowy lekko podrażniona..Najbardziej nie lubię go za to że włosy wyglądają po prostu brzydko po umyciu.. aha i jeszcze plącze do tego.. Jeden z gorszych jakie miałam i więcej nie kupię..Szkoda że się nie sprawdził..

Chcesz pochwalić dooska za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla osób z wrażliwą skórą głowy
  • Szampon Babydream kupiłam kilka miesięcy temu, czasem do niego powracałam, czasem odkładałam. Ostatnio będąc w Rossmannie, nie widząc swojego ulubieńca, kupiłam ten szampon ponownie. Tym razem wyrobiłam sobie już dobrze opinię na temat tego produktu.

Szampon dostajemy w 250 buteleczce, opakowanie jest typowe dla marki Babydream - kolor niebieski, wgłębienie (by produkt trzymał się dobrze w dłoni i niej nie wyślizgiwał) i otwór z pstryczkiem. Opakowanie wytrzymuje do końca, nic się nie psuje. Szata graficzna troszeczkę się zmieniła, jest ładniejsza. Szampon dostaniemy w każdym Rossmannie za 4 złote, to bardzo tanio.
    Produkt ma zółtą, dość lepką konsystencję, trochę rzadką. Przy kontakcie z wodą tworzy miła, dobrze pieniącą się pianę. Szampon jest wydajny.
    Kosmetyk polecany jest przede wszystkim dzieciom oraz osobom dorosłym do użytku codziennego. Jeśli producent obiecuje, iż szampon sprawdzi się w takiej pielęgnacji, zakładam, że szampon jest delikatny, nie podrażni, nie wysuszy i generalnie nie zrobi nam krzywdy.

Na samaym początku już tradycyjnie przejdę do analizy składu - mamy na początku wodę, sufaktant niejonowy, sufaktanty amfoteryczne, emolient, humektant (mleczan sodu), ekstrakt z kiełków pszenicy, pantenol, emolient, regulator pH (kwas mlekowy), ekstrakt z rumianku i kompozycja zapachowa. Skład jest krótki i przyjazny, nie powinien powodować podrażnień. Mamy bardzo delikatną kompozycję myjącą, do tego łagodząco-nawilżający pantenol, ekstrakt z rumianku i kiełków pszenicy. Gdybym miała opierać się o skład, to stwierdziłabym,że to szampon idealny.

Jak sprawdza się u mnie?
    Mam włosy cienkie, delikatne, zdrowe, porowatości niskiej.
    Na moich włosach nie sprawdza się kompletnie. Mam skórę głowy wrażliwą, przetłuszczającą się, często łuszczącą się. Szampon kupiłam, ponieważ mam częste nawroty łupieżu, a podczas kuracji środkami przeciwgrzybiczymi, potrzebuję czegoś delikatnego. Szampon dziwnie oblepia włosy i skórę głowy - tworzy jakąs dziwną powłokę.. już po kilku godzinach skóra swędzi, piecze, pojawiają się krosteczki uczuleniowe. Podczas mycia czuję przyjemność - piana jest askamitnie mięciutka, ale po spłukaniu? Włosy są makabrycznie poplątane, szorstkie i sztywne. Wiem od czego są odżywki i maski, ale ten szampon do delikatnych nie należy - mam wrażenie, że myję włosy z SLS/SLES, a nie szamponem dla delikatnej skóry dziecka. Szampon wzmaga przetłuszczanie - włosy po jego użyciu już nastepnego dnia są nieświeze, tłuste, oklapnięte, ale spuszone na końcach. Próbowałam używać go w OMO, kombinowałam z metodą kubeczkową, ale ten szampon nie jest po prostu dla mnie.

Mam także wrażenie, że szampon nie domywa włosów , nie oczyszcza ich nawet w stopniu dostatecznym - obkleja, skleja, kołtuni, ale nie myje, czyli nie spełnia swojej kluczowej roli. Skóra szybciej sie przetłuszcza, nawraca także łupież! Włosy na długości są spuszone, przesuszone i generalnie ich stan jest tylko gorszy podczas używania tego szamponu.

Zapach mi sie nie podooba, śmierdzi bardzo mdło, czymś oliesto-rumiankowym, nie cierpie zapachu produktów przeznaczonych dla dzieci , nie mam jednak o to zażaleń do producenta, ponieważ jest to głównie produkt skierowany do maluchów.

Szamponu nie polecam osobom z wrażliwą skórą głowy i przetłuszczającymi się włosami - ten produkt to jakaś pomyłka. Nie kupię go ponownie.

Ilość zużytych opakowań: dwa opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Ewuniaa16 za czytelną i pomocną recenzję?