Rossmann, Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt z rumiankiem i pantenolem)

Powiększ Rossmann, Babydream, Shampoo (Szampon dla niemowląt z rumiankiem i pantenolem)

Zgłaszająca osoba: Summer

Zawiera łagodne substancje myjące bez myda, które delikatnie lecz gruntownie myją włosy i skórę głowy. Rumianek koi delikatną skórę, a pantenol chroni ją przed wysuszeniem. Białka kiełków pszenicy zapobiegają wyrywaniu włosów przy czesaniu. Produkt gwarantowanej jakości: nie zawiera barwników i substancji konserwujących, oleju mineralnego i parafinowego, pH nutralne dla skóry, tolerancja przez skórę potwierdzona dermatologicznie.
Wg producenta szampon jest idealny również do codziennego mycia włosów u dorosłych.

Skład: Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Lactate, Triticum Vulgare Germ Extract, Panthenol, Glyceryl Caprylate, Lactic Acid, Chamomilla Recutita Flower Extract, Parfum (12.02.2014.)

Cena: 4,19zł / 250ml
/s/

• Świetny szampon!
  • Od kiedy zaczęłam rygorystycznie dbać o włosy, rossmannowski szampon Babydream dla niemowląt na stałe zadomowił się w mojej łazience. Od czasu do czasu robi miejsce swojemu kuzynowi z drogerii DM, czyli Babylove (jak uda się go gdzieś dorwać) i polskiemu żelowi 2w1 Dzidziuś.
    Bez wątpienia na plusowy pierwszy plan wysuwa się jego skład. Szampon dla niemowląt Babydream zawiera łagodne substacje myjące, bez szkodliwych SLS, SLES, jego pochodnych i soli jednocześnie, a naprawdę z trudem wynajduje się takie produkty na polskich półkach. Niby jest trochę szamponów bez "sulfate'ów", ale żeby znaleźć takowy jednocześnie bez "sodium chloride" to jak szukanie igły w stogu siana.
    Oprócz tego skład wolny od wszelkich substancji konserwujących, barwników, alkoholi, silikonów i parafiny. Dlatego bardzo się cieszę, że tak dobry szampon jest na wyciągnięcie ręki, bo przecież Rossmann'ów mamy w Polsce od groma i troszkę.
    Teraz więc przechodzę do kolejnego plusa a mianowicie dostępności i ceny. Jako że linia Babydream jest jedną z głównych produktów Rossmann'a, szampon można dostać w każdej drogerii tej sieci za wręcz śmiesznie niską cenę jak na tak dobry produkt.
    A teraz jeśli chodzi o użytkowanie.
    Szampon mocno plącze włosy i trzeba przy myciu uważać żeby przez przypadek ich sobie nie powyrywać. Samo plątanie nie ma dla mnie większego znaczenia bo zawsze po umyciu nakładam maskę, która ułatwia mi później rozczesywanie. Nie traktuje więc tego jako jakiś wielki minus.
    Mimo tak łagodnego składu, naprawdę doskonale spełnia swoje zadanie - dobrze oczyszcza. Włosy są porządnie umyte i świeże, aż trzeszczą między palcami. Bez problemu radzi sobie także ze zmywaniem olejów. Moim zdaniem właśnie to jest najważniejsze w szamponie, nie zapach czy wygląd butelki.
    Zapach produktu jest neutralny, nie męczący. Szampon jest średnio wydajny, na swoje długie włosy używam go naprawdę sporo, a już zwłaszcza jak zmywam z nich oleje. Tak więc niska cena ma jeszcze dodatkowy plus. Butelka o przyjemnym dla oka niebieskim kolorze z wesołym dzieciaczkiem na etykiecie. Nieprzezroczysta więc nie widać ile szamponu jeszcze zostało, ale bez problemu idzie to zauważyć "na wyczucie".

Podsumowując: choć Babydream ma swoje małe minusiki, jest bardzo dobrym produktem, do którego chętnie wracam i szczerze polecam.

+ dostępność
    + cena
    + skład
    + spełnienie swojego zadania, czyli dobrze oczyszcza skórę głowy i włosy

- plącze włosy
    - średnio wydajny

Używam tego produktu od: rok
    Ilość zużytych opakowań: powyżej 5

Chcesz pochwalić Black Mermaid za czytelną i pomocną recenzję?

Polecany film:

wrastające włoski

• Na wagę złota!
  • Szampon jest wręcz przecudowny! Używam go od niedawna, ale już widze jak dobrze znoszą go moje włosy. Delikatnie je oczyszcza, dzięki czemu mam wrażenie, że włosy są czyste jak nigdy dotąd!
    Produkt nie uczula, a wręcz pielęgnuję delikatną skórę głowy
    A w połączeniu z ulubioną odżywką czy maską tworzą idealny zestaw pielęgnacyjny, mycie włosów już nie jest monotonne jak kiedyś. Teraz wiem, że po każdym umyciu włosy będą wyglądać tak jak najbardziej lubię
    Do tego miły zapach, odpowiadająca mi konsystencja i niska cena są dodatkowymi zaletami produktu.
    Po prostu mój ukochany KWC!

Ilość zużytych opakowań: W trakcie drugiego

Chcesz pochwalić Alyss_a za czytelną i pomocną recenzję?
  • Jest bardzo fajny
  • Używam tego szamponu od niedawna i wydaje mi się, że jest bardzo fajny.

Plusy:
    +ładnie pachnie
    +wygodne opakowanie
    +niska cena

Minusy:
    -bez odżywki miałabym włosy jak siano :-(

Używam tego produktu od: Paru dni
    Ilość zużytych opakowań: W trakcie pierwszwgo

Chcesz pochwalić 0o0api za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla dorosłych - taki sobie
  • Zgodnie z zapewnieniem producenta szampon jest idealny również do codziennego mycia włosów u dorosłych, ale nie jest jakąs rewelacją:
    Minusy:
    - słabo się pieni, to wiadomo bo nie ma SLS, ale jakoś te włosy trzeba umyć, więc albo trzeba myć dwukrotnie albo dużą ilościa szamponu,
    - wysuszone końcówki włosów nadal są wyszuszone, puszące się i niesforne,
    - przetłuszcza skórę głowy,
    - podrażnia skórę głowy, powoduje świąd
    - włosy tak średni się po nim układają, na drugi dzień sa już oklapnięte

Używam tego produktu od: kilka razy
    Ilość zużytych opakowań: 1/2 opakowania

Chcesz pochwalić Witi za czytelną i pomocną recenzję?
  • nie lubię
  • Nie podoba mi się. Nie rozumiem zachwytów nad nim.
    \nPlusy:
    \n- delikatny, naturalny sklad
    \n- tani
    \nMinusy:
    \n- nie domywa włosów
    \n- szybko się przetłuszczają
    \n- zapach - nie podoba mi się
    \n

Używam tego produktu od: dwóch tygodni
    Ilość zużytych opakowań: 1/3

Chcesz pochwalić Karolineue za czytelną i pomocną recenzję?
  • NIby dobry
  • Kupuje ten szampon z czystego lenistwa ponieważ nie chce mi się szukać czegoś innego bez SLSu a lubię czasami umyć takim szamponem włosy tym bardziej, że musze je myć prawie codziennie.
    -bardzo plącze włosy, więc kiedy je myje to zawsze przed nałożeniem rozcieńczam w wodą
    +zmywa oleje
    +cena
    +dobrze oczyszcza choć radzę stosować na przemian z szamponem z SLS

Używam tego produktu od: dwóch lat
    Ilość zużytych opakowań: około 10

Chcesz pochwalić kasiakowo za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przereklamowany szampon
  • Jest to mój pierwszy delikatny szampon jaki kupiłam sobie gdy zainteresowałam się włosomaniactwem. Szampon dobrze oczyszcza skórę głowy i włosy, bardzo dobrze radzi sobie ze zmywaniem olei. Ma bardzo dobry skład, nie zawiera SLS, dlatego można go stosować do codziennego mycia włosów. Przy częstym stosowaniu Babydreamu zauważyłam, że moja skóra głowy często mi swędziała. Moje włosy po użyciu tego szamponu zawsze były "skrzypiące" i do tego bardzo poplątane. Dlatego zrezygnowałam z używania tego szamponu i aktualnie do codziennego mycia włosów używam mojego ulubionego szamponu Hipp

Ilość zużytych opakowań: ok. 10.

Chcesz pochwalić insomnia_xoxo za czytelną i pomocną recenzję?
  • najlepszy
  • Świetny szampon, dobrze oczyszcza włosy i pięknie pachnie. Moich włosów nie plącze, dzięki niemu mniej mi się przetłuszczają, mój ulubiony Szkoda, że jest mało wydajny mi starcza na miesiąc.

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: bardzo dużo, średnio jedno w miesiącu

Chcesz pochwalić Mag1993 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny!
  • Jak 70% dziewczyn skusiłam się na niego po przeczytaniu miliona pozytywnych opinii na blogach. Mój pierwszy szampon jako "włosomaniaczki"

Plusy
    - brak SLS
    - prosty skład
    - cena
    - dostępność
    - zapach
    - domywa olejowane wlosy

Minusy : BRAK

Ilość zużytych opakowań: 1 w trakcie

Chcesz pochwalić agusqa za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dla moich włosów idealny
  • Od razu się polubiliśmy. Delikatnie oczyszcza włosy, ładnie się pieni i jak dla mnie obłędnie pachnie.
    + zapach
    + konsystencja
    + oczyszczanie
    + delikatność
    + cena

Jedyny - to dostępność. W "moim" rossmanie rozchodzi się jak świeże bułeczki

Używam tego produktu od: 1 roku
    Ilość zużytych opakowań: dużo

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Mala_Mii_ za czytelną i pomocną recenzję?