Profarm, Olej ze słodkich migdałów

Powiększ Profarm, Olej ze słodkich migdałów

Zgłaszająca osoba: countrysia

Olej ze słodkich migdałów jest środkiem wyjątkowo delikatnym.
Nadaje się także do pielęgnacji wrażliwej skóry noworodków. Szczególnie polecany do skóry suchej i starzejącej się,
Neutralny, nie powoduje alergii. Może też być sam stosowany w celach kosmetycznych do wcierania w skórę twarzy. Odmładza skórę i nadaje jej ładny wygląd.

Cena: 9,35zł / 100ml
/s/

• Idealny Olej
  • Dzięki temu olejowi moje włosy: mają lepszy skręt, lepiej rozczesują się, błyszczą się, są grubsze, bardziej elastyczne, olej nie powoduje u mnie również puchu, tak jak to robił olej arganowy. Ogólnie mówiąc moje włosy bardzo go pokochały, przy najbliższych zakupach do dozie na pewno go kupię. Olejek stosowałam także do zabezpieczenia końcówek i tam również dobrze się sprawdził, nie sklejał ich przede wszystkim. Olejku używałam również w połączeniu z olejem rycynowym i takie połączenie dawało jeszcze lepsze efekty, nawet po umyciu szamponem Babydream moje włosy nie potrzebowały odżywki, aby je rozczesać, wszystko szło tak gładko. Ze zmyciem oleju ze słodkich migdałów nie było żadnego problemu, zmywał się świetnie.

Chcesz pochwalić raspberryandhair za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 28 raz(y)
  • świetny
  • olejek migdałowy stosuję od lat, jest idealny do nawilżania skóry twarzy i ciała, jednak z twarzą to uwaga bo może zapychac pory, gdy zbyt często używam (np przez 3 dni z rzędu) to później zdarza się że coś wyskoczy.
    Do tego świetny do włosów i jako samodzielny kosmetyk do olejowania i jako dodatek do włsanoręcznie robionych masek moje włosiska go uwielbiają

Używam tego produktu od: wielu lat
    Ilość zużytych opakowań: ok 7 butelek

Chcesz pochwalić Verri za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem fajny
  • Olej kupiłam z myślą o olejowaniu włosów. Czy się sprawdza? Ciężko mi powiedzieć bo w tym samym czasie zaczęłam używać wielu nowych kosmetyków do włosów. Czuję, że włosy zrobiły się sypkie, delikatne i miękkie. Wydają się być bardziej zregenerowane, ale już nie wiem czy to dzięki olejowi czy odstawieniu szamponów z SLS. Na pewno muszę przyznać, że do pielęgnacji skóry jest rewelacyjny! Nie pozostawia tłustego filmu a świetnie nawilża. Skóra jest gładka i cudowna w dotyku. Mam już świetny patent na popękaną i suchą skórę na przyszłą zimę

Ilość zużytych opakowań: pół pierwszego

Chcesz pochwalić burg za czytelną i pomocną recenzję?
  • Olej, który uratował moje włosy
  • Trafił w moje ręce przypadkiem - zapytałam Pani w sklepie zielarskim o jakiś w miarę tani olej, pokazała mi ten (a kosztował 13 zł, i dwa albo trzy kolejne opakowania też oscylowały wokół tej ceny). Używałam go tylko na włosy i muszę powiedzieć, że spisał się rewelacyjnie (jak na moje tamtejsze oczekiwania); włosy miałam niedługo po farbowaniu, chyba z tydzień albo dwa, końcówki bardzo się kruszyły, one same były takie dziwne, dosyć matowe. Olej ładnie je odżywił, sprawił że stały się sypkie, poprawił nieco ich kondycję i trochę pomógł z tym nieszczęsnym kruszeniem się końców. Jak pisałam - wtedy był bardzo dobry i byłam nim zachwycona, ale patrząc z perspektywy czasu, teraz moje włosy wyglądają o niebo lepiej dzięki innym czynnikom - niemniej jednak, olej ten wyprowadził mnie z tego etapu niezbyt ciekawego wyglądu kosmyków.
    Kosmetyk jest w miarę wydajny, konsystencja niezbyt gęsta i niezbyt wodnista, taka w sam raz. Nie ma zapachu i łatwo go spłukać, nie zdarzyło mi się niedokładnie go zmyć.

Używam tego produktu od: sierpnia, ale skończyłam go używać jakoś w październiku
    Ilość zużytych opakowań: ze 3

Chcesz pochwalić Sowa06 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 5 raz(y)
  • Świetny na włosy
  • Naprawdę świetny olejek jeżeli chodzi o włosy, odrzywia i wygładza, nawilża skórę głowy jak i włosy, nadaje miekkość, blask, nie ma już problemu z rozdwojonymi końcówkami. Jest lekki bezzapachowy, dość dobrze i wygodnie się go nakłada na włosy, nie zostawia tłustych śladów po godzinie na rękach gdy dotkniemy włosy (nie u każdego może to działać, moje włosy piją różne oleje).
    Ja stosuje go na noc a rano myje włosy jak zawsze. Są naprawde zadbane po jego użyciu. A jeżeli chodzi o skórę ciała to dobrze nawilża oraz dość szybko się wchłania.
    Ciężko go dostać jedynie ,ja zamówiłam go w aptece a kosztował mnie 13zł.

Używam tego produktu od: paru miesięcy

Chcesz pochwalić Leppu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny na włosy
  • Po kilku próbach z olejem kokosowym, który na moich włosach nie robił prawie nic, sięgnęłam po ten olejek i to był strzał w dziesiątkę. Trzymałam na włosach 4 godziny, potem umyłam i włosy sa mięciutkie i błyszczą.
    W dodatku po umyciu wcieram odrobinę oleju w wilgotne końcówki i wreszcie się nie rozdwajają. Lepsze efekty nawet niż po arganowym.
    Na pewno kupię następne opakowanie i olej stanie się moim ulubieńcem w pielęgnacji włosów.
    Olej niedrogi, trochę gorzej z dostepnością, ale w sklepach zielarskich udało mi się znaleźć.
    Wygodny w użyciu i bardzo wydajny, na suche włosy do pasa zużyłam może z 10ml.

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego opakowania

Chcesz pochwalić Maja102 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry olej.
  • Olej firmy Profarm kupiłam w aptece, ponieważ zakupując masło shea na chemiku, zapomniałam o oleju, który by je rozgęścił - jako, że olej ma pojemność aż 100ml i kosztował 10zł bez zastanowienia go kupiłam. Co prawda olej jest rafinowany, ale mi to nie przeszkadza, ponieważ moje ciało nie jest aż tak wymagające.
    -tani olejek, jego wykończenie zajęło mi ponad rok
    -świetny olej do rozrabiania domowych maseł - używałam go do masła shea i mango
    -bardzo dobry do olejowania włosów - po jego użyciu były niesamowicie miękkie i puszyste, na prawdę świetny olej do włosów. Nie odnotowałam absolutnie żadnego obciążenia, włosy były lekko dociążone, ale to pozytyw. Sprawdzał się sam nałożony na włosy ale także i w mieszankach olei. Muszę także powiedzieć, że sprawdzał się wyśmienicie do olejowania skóry głowy - świetnie łagodził moją wrażliwą skórę, nawilżył i pożegnałam problemy z przesuszeniem. Oczywiście nie była to tylko zasługa tego oleju, ale wcisnął tam swoje 3 grosze
    -sprawdzał się do maseł, ale sprawdził się także solo do pielęgnacji ciała - świetnie nawilżał skórę, stosowałam go zazwyczaj na noc na dłonie, jako serum naprawcze z kwasem hialuronowym i sprawdził się
    -świetny dodatek do masek i odżywek do włosów. Włosy nigdy nie były tłuste, ale niesamowicie odżywione i lekkie.
    -świetny jako naturalny zabezpieczacz na końcówki
    -niezbędny w mieszankach olejowych do paznokci
    -uelastycznia i napina lekko skórę
    -bezzapachowy
    -nie uczula
    -nie podrażnia
    -nie pwooduje świądu
    -tani
    -wydajny
    -nie podoba mi się opakowanie, przydałaby się tutaj pompka, ponieważ wszystko się lepi i jest to bardzo niehigieniczne

Na skore twarz go nie używałam ponieważ olej jest komedogenny i prędzej czy później mógłby wywołać wypryski, poza tym do bardzo delikatnych okolic polecane są oleje organiczne. Nie mniej jednak to świetny olej i z pewnością go kupię, ponieważ jest tani, wydajny i można bez problemu dostać go w aptece.

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Ewuniaa16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacyjny
  • Używam go do olejowania włosów, które się z nim bardzo polubiły. Mam loki, od roku odratowywane po dwuletniej przygodzie z prostownicą i na nich ten olej sprawdza się perfekcyjnie. Zdarza mi się nakładać go solo, czasem przed myciem z jakimś innym olejem, czasem z odżywką, po myciu dodaję parę kropel do maski, a także odrobinę do odżywki b/s. Na moich włosach nie widać, żeby to było za dużo, a włosy robiły się tłuste. Jak działa? Odżywia. Nawilża, wygładza, zmiękcza, włosy są lśniące, dociążone, sprecyzowane. Olejek jest bardzo lekki, łatwo go rozprowadzić po włosach (nawet kręconych), w związku z czym jest bardzo wydajny. Bezzapachowy, przezroczysty, w wygodnej buteleczce, do tego w przystępnej cenie. Czego chcieć więcej? Zamówiłam go na dozie bez większego problemu, używam od kilku miesięcy dość intensywnie, a dopiero teraz powolutku zbliżam się do dna.

Używam tego produktu od: prawie pół roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 na wykończeniu

Chcesz pochwalić nishka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam!
  • Podobno najlepsze kosmetyki kosztują 10zł ;-)

Tutaj reguła się sprawdza. Jestem fanką kosmetyków naturalnych, uniwersalnych i wielozadaniowych. Dowiedziałam się o nim z KWC i od razu zamówiłam na doz.

Olejek ze słodkich migdałów jest bogaty w witaminę E (antyoksydant), jest idealnym olejem do masażu

Najpierw chciałam go używać do twarzy, ponieważ pod prysznic mam oliwkę, ale niestety ostrzegam – zapycha pory, wysyp miałam po zaledwie dwóch dniach. Zaskakujące, bo jest zalecany do cer tłustych, wrażliwych, podrażnionych.

Przebolałam i postanowiłam zużyć do włosów i do ciała.

Na włosy – działanie rewelacyjne. Nie wiem w jaki sposób, ale podbił mój kolor włosów (trochę bałam się przyciemnienia, bo mam naturalny ciepły blond, ale nic takiego się nie stało). Włosy pięknie błyszczą i mienią się w słońcu na złoto, są bardzo miękkie, gładkie, mięsiste. Zauważyłam delikatne pogrubienie i zmniejszone wypadanie, ale jeśli chodzi o porost włosów to mam od tego cięższy kaliber, który działa po tygodniu – odżywkę Jantar. Oleju używałam raczej w ramach ochrony końcówek i muszę przyznać, że coraz rzadziej chodzę do fryzjera, a końcówki są w świetnym stanie – zero rozdwojeń, sprężyste i nie widać po nich, że dawno nie widziały nożyczek. Łatwo go zmyć z włosów.

Zaskakujące było też działanie na skórę. Używałam głównie na nogi, po skończeniu serum Ziai. Niesamowicie wygładza skórę, lekko napina, złagodził się mój problem z wrastającymi włoskami. Oczywiście podczas stosowania olejku nie odpuszczałam sobie treningów, ale olejek również znacząco przyczynił się do dobrego wyglądu skóry. Była bardziej napięta, nawilżona i miała zdrowszy kolor.

Olejek dbał też o moje dłonie przez całą zimę. Nie lubię używać kremów do rąk, dlatego raz na kilka dni fundowałam dłoniom maskę z olejku i zostawiałam na całą noc. Wchłania się szybko, nie brudzi pościeli i co najważniejsze – odżywia i ratuje nawet popękaną skórę.

Jedyny minus jest taki, że olejek ma gęstą konsystencję i wygodniej używa mi się oliwki Hipp pod prysznicem.

Polecam wszystkim, olejek jest tani, wydajny , łatwo dostępny, absolutnie bezpieczny i bogaty w cenne substancje odżywcze ;-)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiej buteleczki

Chcesz pochwalić blondette_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo lubię
  • Olejek uniwersalny, szkoda że nie pachnie migdałami...

Olejku używam na:
    - końcówki włosów i tu spisuje se bdb, dodaje go również maski regenerującej pat&rub,
    - do kremu nocnego,
    - do kremu do rak, wmasowuje w skórki,
    - dodałam do żelu pod prysznic...

Z powyższych wynika ze olejek wszechstronny, nawilża, wygładza, zabezpiecza przed "suchotą".

Polecam!!!

opakowanie - cóz nie najszczęśliwsze, przelałam do do innego

Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego

Chcesz pochwalić hola ola za czytelną i pomocną recenzję?
  • Przyjemny olejek
  • Nieco zniechecona działaniem olejku arganowego nie planowałam kolejnych eksperymentów. Jednak przy zakupie czarnego mydła pani w sklepie bardzo polecała olejek migdałowy, który był w promocji, i podobno bardzo dobrze nawilża. Kupiłam go tochę dla świetego spokoju.

PLUSY:
    - super nawilża twarz
    - nadaje sie pod makijaż
    - nie ma intensywnego zapachu

MINUSY:
    - mam megasuchą skórę na nogach i na ramionach i z tym sobie nie radzi. Wieczoraj wcieram olejek, a rano skóra jest sucha.
    - po użyciu czarnego mydła, bardzo szybko się wchłania ale skóra wciąz się łuszczy
    - po olejkowaniu włosów, sa suche i matowe

Generalnie olejek polecam. Świetny kostetyk do twarzy, dla osób które mają skórę podrażnioną i wrażliwą. Nie jest mistrzem nawilżania, ale od tego mam swoich ulubieńców

Ilość zużytych opakowań: płowa 200ml

Chcesz pochwalić martyna0409 za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 7 raz(y)
  • Świetny do twarzy i włosów.
  • Mam cerę mieszaną, czasem suchą, czasem tłustą, lubią mi wyskakiwać różne diody i diodki, a z drugiej strony czasem mam buzię tak wysuszoną, że jak się uśmiecham to czuję, jakby skóra mi pękała. W tych dramatycznych momentach używam odrobinkę (kropelkę niemalże) olejku ze słodkich migdałów i wklepuję w skórę twarzy. Nie zapycha, świetnie nawilża, uwielbiam go

No ale stosuję głównie do włosów, pięknie się po nim błyszczą, dobrze rozczesują, są nawilżone i puszyste.

Polecam, może nie jest super wydajny, jeśli chodzi o stosowanie go na włosy, ale warto, bo efekt jest naprawdę widoczny

Chcesz pochwalić amru za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 1207 raz(y)
  • Ulubiony

• Olejek kupiłam w celu masażu miejsc intymnych by rozciągnąć tkankę i przygotować skórę oraz te okolice do porodu, stosowałam rowniez jako olejek do ciała w ciazy.
    Pozniej stosowałam jako olejek do pielegnacji ciala noworodka.

+ skład
    + łagodny
    + tani
    + łatwo dostępny
    + uniwersalny:
    -do pielegnacji skóry mamy jak i niemowlęcia
    -do pielegnacji wlosow
    -do masazu okolicy krocza
    -do OCM
    + wygładza
    + zmiekcza
    + nawilza
    + idealny jako prewencja przeciw rozstępowa
    + nie uczula
    + hipoalergiczny
    + uelastycznia skórę
    + nie wpływa na ph i mikroflorę pochwy
    + wpływa korzystnie na ukrwienie okolic intymnych
    + bezzapachowy

Minusów brak.

Olej ze słodkich migdałów to olej roślinny, tłoczony z nasion drzewa migdałowego (migdałowiec zwyczajny), popularnie zwanych migdałami.Jest olejem wyjątkowo delikatnym i nadaje się także do pielęgnacji wrażliwej skóry noworodków. Szczególnie polecany do skóry suchej i starzejącej się, neutralny, nie powoduje alergii. Może też być sam stosowany w celach kosmetycznych do wcierania w skórę twarzy. Odmładza skórę i nadaje jej ładny wygląd. Skład oleju : Zawiera głównie kwasy oleinowy (60-70%) i linolowy (20-30%), a ponadto trochę innych kwasów tłuszczowych, sporo witamin (A, B1, B2, B6, D, E) i składników mineralnych.
    Dzięki swym własnościom pielęgnacyjnym należy do najstarszych olejów kosmetycznych, jest lekki, szybko wnika w naskórek nie pozostawiając tłustej warstwy co czyni go idealnym olejem do masażu.Posiada własności zmiękczające (emolient) i odżywiające skórę. Wzmacnia barierę ochronną naskórka, poprawiając pośrednio nawilżenie skóry.Jako wyjątkowo delikatny jest polecany do pielęgnacji wrażliwej skóry noworodków (pomaga w zwalczeniu ciemieniuchy, łagodzi popieluszkowe podrażnienia skóry, zaczerwienienia).Działa łagodząco i jest szczególnie polecany do skóry suchej, wrażliwej, zniszczonej lub podrażnionej.
    W skali 0-5 komedogennosc (zapychanie) oleju z migdałow wynosi 2.

Konsystencja olejku jest lekka, lejąca, dosć szybko wnika, nie pozostawia tłustej warstwy, lecz subtelny film. Olejek jest przeźroczysty bezbarwny.

Opakowanie z ciemnego szkla chroniace olejek przed promieniami UV. Przelewałam do opakowania z atomizerem po oliwce Culture Bio YR - preferowałam ten sposob aplikacji zarówno dla siebie jak i dziecka, gdyz juz raz jedno opakowanie mi sie stłukło.

Zastosowanie.
    Poczatkowo stosowałam olejek dla siebie w okresie ciązy naprzemiennie z Elancylem, Fissanem, Palmers Cocoa Butter Formula*, Mustela*, oliwkami (YR Culture Bio, YR Tradition de Hammam, Galenic Argane*, Weleda*, Mamamil*) oraz Pharmacerisem.
    *=próbki
    Nie pojawiły mi się rozstępy, jednakże w mojej rodzinie roztępy w ciązy nie występowaly więc warto
    zwrócic uwage, że genetyka odgrywa tu dominujące znaczenie, co nie oznacza, ze nie należy stosować nic. Czy uchroni nas przed rozstępami? Zapewne, jak wiele preparatow, wesprze skórę w tym czasie, jednakże pojawianie sie rozstępów w ciązy jest wieloczynnikowe (dieta, genetyka, przyrost wagi, kondycja skory) i moim zdaniem krem, czy olejek (bez względu na cenę) moze jedynie zapobiec jednym z nich. Sprawia ze skóra staje sie sprężysta i dobrze odzywiona i nawilżona, co zapobiega ich powstawaniu lub ich powstawanie minimalizuje. Na pozostałe czynniki juz wpływu nie ma. Czy pomaga usunąć/rozjaśnić zaistniałe? Nie wypowiem sie gdyż takowych nieposiadam.

Skóra po zastosowaniu olejku była nawilżona, miekka i spręzysta. Nie uczulał ani nie podrażnił. Bardzo chetnie ją stosowałam, szczególnie pod masć/krem Fissan, który rozprowadzał sie niezwykle opornie a nie chciałam mocno masowac brzucha.
    Skora noworodka bardzo dobrze zaś tolerowała oliwkę. Stosowałam na całe ciałko dziecka po kazdej kąpieli by wesprzeć skorę podczas łuszczenia (fizjologiczna reakcja skóry noworodka na nowe środowisko inne niż wodne), poźniej regularnie po kazdej kąpieli. Nie zapychała, nie uczulała, nie powodowała potówek. Idealna do masażu dziecka. Natomiast wchania sie szybko, pozostawiajac subtelny film.
    Olejek można również stosować do masażu okolicy krocza w celu ułatwienia porodu oraz do oczyszczania twarzy metoda OCM, aczkolwiek nie stosowałam tej metody osobiście (warto zwrocic uwage na komedogennosc olejku).

Olejek do masazu okilic krocza wskazany jest do stosowania od 34 tygodnia ciązy i tak go też stosowałam, aczkolwiek nieregularnie. Z tego co wiem tego typu olejki mogą byc stosowane wcześniej (od 30 tyg ciązy) Stosowałam początkowo wg instrukcji masażu załączonego do olejku Weledy (http://www.weleda.de/Themenwelten/Schwangerschaft/damm-massage-anwendung.html) poźniej lekko technikę modyfikowałam do swych potrzeb.
    Jest łagodny, nie podrażnił ani nie uczulił.

Ważne! Zarówno przed jak i po masażu warto się podmyć łagodnym płynem (polecam Pliva Fem). W razie wątpliwości zaaplikować kapsułkę z bakteriami kwasu mlekowego (np Lactovaginal, Ecovag).

Czy uchroni przed nacinaniem? Tego nam nikt nie zagwarantuje, niemniej mocno wpływa na rozciągniecie, ukrwienie i ogólną kondycję okolic płciowych, co wpływa na jakość porodu i tym samym powrót do formy. Warto dodac ze sam masaż nie wystarczy, ćwiczenia mięśni Kegla oraz odpowiednie oddychanie i pozycja porodowa wpływają na sposób rozciągania tych okolic.

Stosowalam krótko do włosów.Jednakze lepiej spisuje sie na tym polu kokosowy (konsystencja masla oraz szybkie efekty).
    Mimo to olejek migdalowy to moj faworyt wsrod naturalnych olejkow.

Olejek uniwerslalny i łagodny do ktorego bardzo chetnie i czesto wracam.

Używam tego produktu od: rok

Ilość zużytych opakowań: 6x200ml

_____________________________________________________________
    Kopiowanie i używanie do innych celów bez pisemnej zgody redakcji zabronione.

Recenzja otrzymała 7 pochwał. Chcesz pochwalić Ajiv za czytelną i pomocną recenzję?

• Chwalona: 232 raz(y)
  • cudowny olejek
  • Od jakiegoś czasu zakochałam się w olejkach. Najczęściej używam ich do włosów, dzieki czemu włosy są zdrowe, elastyczne, kondycja ich jest coraz lepsza.

Ten olejek migdałowy jest cudowny do smarowania twarzy, ciała i włosów. Włosy smaruję po umyciu tylko szamponem i wcieram ten olejek w skórę głowy, na końcówki włosów nakładam jakąś maskę, zawijam w folię, nakładam na to wełnianą czapkę i noszę to przez ponad godzinę, po czym zmywam kilka razy szamponem i na końcówki nakładam odżywkę.

Efekty:
    * włosy są nawilżone i wizualnie grubsze
    * zmniejszyło mi się wypadanie włosów
    * skóra głowy nie ma żadnych podrażnień
    * kolejne mycie włosów można wykonać dopiero po 2-3 dniach, bo włosy są długi czas świeże
    * ogólna kondycja włosów jest lepsza, wzrost szybszy.

Minusy:
    czasochłonność, bo taki zabieg trzeba wykonywać co drugie mycie, żeby były efekty..

Ogólnie odpowiada mi delikatność tego olejku i jego neutralny zapach.
    Co prawda najlepsze wyniki mam stosując olejek lniany oryginalny, ale zapach lnu jest niezbyt śliczny i tylko dlatego przeszłam na olejek migdałowy. Jeżeli nie przeszkadza Wam zapach lnu, możecie wybrać olej lniany- raczej najlepszy, i zrobić jego mieszankę z rycynowym, to już w ogóle cudo, ale tragicznie się to zmywa z głowy. Ale czasem stosuję ten wariant

Właśnie, olejek migdałowy znacznie łatwiej zmyć aniżeli lniany

Ponadto olejek migdałowy jest wspaniały jako dodatek do najprostszego balsamu do ciała, wygładza skórę. Oprócz tego często smaruję olejkiem migdałowym biust i też warto.

Generalnie polecam wszystkim
    Mogłyby być większe butelki tego olejku, bo wydając 13 zł za takie maleństwo jestem trochę zasmucona

Używam tego produktu od: miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić cora za czytelną i pomocną recenzję?
  • słabo nawilża
  • No to będę pierwszą osobą której olejek nie podpasował.Jak dla mnie za słabo nawilża gdy stosuję go samodzielnie a jako dodatek do kremów balsamów daje tylko nieznaczną poprawę. Fakt jest lekki w porównaniu z innymi olejami ale w moim przypadku szczególnie jeżeli chodzi o twarz to natłuszcza a nie nawilża.
    Więc dla mojej suchej skóy odpada.
    Ale za to do włosów już lepiej się spisuje stosuję samodzielnie lub jako dodatek i całkiem dobrze się spisuje ale też wielkiego wow nie ma

Chcesz pochwalić monisiaczek22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Genialny do wszystkich częsci ciała )
  • Olejek uniwersalny do wszystkiego: ciała, twarzy, włosów... Natomiast na mnie zrobił największe wrażenie jako olejek do masażu. Zrobiłam miksturę do masażu bańkami chińskimi: ten olejek z olejkiem Hipp. To jak wygładza ciało jest nie do opisania. Po pierwszym masażu zniknęły niechciane krostki z pupy
    Codzienny masaż tym olejkiem i okłady maską siarczkową do ciała z Buska Zdroju i ciało w krótkim czasie jest wygładzone, pozbawione cellulitu, wygląda na młodsze ) - włączając ćwiczenia - jędrne.
    Polecam wszem i wobec!!! Cena do jakości to niewiarygodna proporcja!!!!
    Używam tego produktu od: pół roku Ilość zużytych opakowań: 3 opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Kinaa1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowny ;-)
  • Używam praktycznie do wszytskiego i jak tylko mogę, olejowanie włosów, jako krem do twarzy, szczególnie na noc, super nawilża i odżywia skórę. Czasami na całe ciało jeśli akurat mam taką potrzebę. Stosuję także u mojego dziecka zawsze po kąpieli, bardzo ładnie nawilża i nie powoduje żadnych alergii itp. niespodzianek. Jestem bardzo zadowolona z działania tym bardziej że to naturalny produkt.

Ilość zużytych opakowań: jedno 100ml

Chcesz pochwalić ephedrinum za czytelną i pomocną recenzję?
  • Kocham go!!
  • Normalnie jestem pod wielkim wrażeniem! Ojejek ogólnie miałam zamiar kupic na włosy, ale gdy zobaczyłam, że bardzo dobrze sprawdza sie na twarzy powiedziałam czemu nie i nie załuję! Olejek świetnie nawilża, na prawdepoprawia kondycje skóry twarzy,zauwazyłam że wygładza jej i u mnie nadał zdrowegokolory. W dotyku moja skóra jest gładziudka jak aksamit, normalnie aż nie chce się przestac jej dotykac. Stosuje go na noc bo na dzieńmoim zdaniem jest troszke tłusty. Na prawde godny polecenia, teraz wiem że to jest to czego szukam a inne kremy sie chowają

Używam tego produktu od: od miesiąca
    Ilość zużytych opakowań: 1/4 dużego

Chcesz pochwalić Honey02 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny!
  • Właściwie nie dostrzegam minusów. Idealnie na włosy, idealnie do kąpieli, wydajny, dostępna cena. Warto mieć w swojej łazience. Przydaje się do wszystkiego!

Używam tego produktu od: dwa miesiące
    Ilość zużytych opakowań: 2x 100ml

Chcesz pochwalić Nerchie za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacyjny - kremy się chowają
  • Zaczęłam już od dawna używać olei (najpierw do włosów, potem też na całe ciało i twarz), ale do tego z migdałów "doszłam" dopiero miesiąc temu mimo, ze czaiłam się już od dłuższego czasu i żałuję bo już od dawna mogłam korzystać z jego cudownych właściwości

- do twarzy - bije na głowę najdroższe kremy ! po nocy z tym olejem skóra jest gładziutka, miękka jak pupcia niemowlaka do tego nie zapycha , nie wałkuje się (czego wyjątkowo nie zanoszę w kremach), ma delikatny, przyjemny zapach,szybkie wchłanianie, długi termin ważności... dodatkowo pojemność 100 ml starczy co najmniej na kilka miesięcy używania co przy cenie 10 zł jest dla mnie mistrzostwem
    I dodam ze ja nie mam suchej cery - tylko normalną lekko w stronę tłustej (z resztą kiedyś była bardziej tłusta - dzięki olejom znormalizowała się produkcja łoju)

- do włosów - tu bym powiedziała tak : jest dobry, ale nie jest moim ulubieńcem (tu niekwestionowanym królem jest olej kokosowy ), jednak używam go z przyjemnością, na pewno polepsza kondycję włosów

- do ciała niestety nie stosuję także tu się nie wypowiem, choć wydaje mi się ze efekty były by takie jak przy stosowaniu do twarzy

POLECAM Z CAŁEGO SERCA!

Żadna chemia się nie umywa do tego oleju

Recenzja otrzymała 2 pochwał. Chcesz pochwalić viki1988 za czytelną i pomocną recenzję?
  • kosmetyk do wlosow, twarzy i ciala
  • nawilża dobrze włosy i powoduje ich ładny blask. przydatny dla każdej wlosomaniaczki, jako dodatkowa pielęgnacja

używałam głownie na włosy, bo nie lubię konsystencji oliwnej na ciało.
    jednak przy kilku próbach dobrze się sprawdził- niesamowicie nawilżał skore.
    dodawałam również do domowego peelingu( fusy z kawy, cynamon olej migdałowy) jako "pozlizgacz"
    na twarz nie stosowałam, ale wiem ze dużo dziewczyn tak robi
    uznaje go za dobry produkt. jednak dalej będę szukała swojego kwc wśród olei, dlatego na razie nie wiem czy kupie ponownie

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić tadyszka za czytelną i pomocną recenzję?
  • natura
  • Prosto, szybko i w naturalny sposób nawilża skórę. Nakładam na wilgotną skórę prosto po kąpieli i osuszam (nie wycierać!) delikatnie ręcznikiem. Skóra-rewelacja!
    Jeśli szukać porządnych "wygładzaczy" skóry to tylko wśród olejów i maseł naturalnych. Cała chemia się chowa.

Używam tego produktu od:2 lat

Chcesz pochwalić ancyk1 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Wspaniale nawilża skórę
  • To był mój pierwszy olej, który zaczęłam stosować zamiast kremu do twarzy. Bardzo dobrze nawilża cerę, jest lepszy niż większość kremów przeznaczonych do skóry suchej. Dodawałam go też do różnych balsamów, nawet tych marnej jakości, i za każdym razem mogłam się cieszyć świetnie nawilżoną skórą. Efekt utrzymywał się przez kilka dni. Dzięki temu zużyłam balsamy, które nadawały się tylko do wyrzucenia ze względu na swoje mizerne właściwości. Olej nadaje się zarówno do twarzy, całego ciała, jak i włosów. W każdej roli spełnia się wyśmienicie. Poza tym cena jest bardzo zachęcająca. Gorąco polecam zakup.Używam tego produktu od: 3 miesiące

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić countrysia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Super
  • Olej jest przeznaczony do skóry suchej, a ja mam raczej tłustą. To mi nie przeszkadza, po prostu stosuję go z umiarem.
    Jak używam oleju?
    Wylewam trochę balsamu na spodeczek i dodaję odrobinę oleju, całość mieszam palcem. Po takiej miksturze skóra jest świetnie nawilżona i milutka w dotyku.
    Balsam połączony z olejkiem świetnie się wchłania.
    Sam olej raczej się nie nadaje do wcierania w skórę, jest bardzo tłusty. Chyba, że do masażu.
    Zapach jest taki oleisty.

Zaznaczam, że drugi raz nie kupię, bo chciałabym przetestować inne oleje.

Ilość zużytych opakowań: 1/2 butelki

Chcesz pochwalić NaturalWomen za czytelną i pomocną recenzję?