Profarm, Olej ze słodkich migdałów

Powiększ Profarm, Olej ze słodkich migdałów

Zgłaszająca osoba: countrysia

Olej ze słodkich migdałów jest środkiem wyjątkowo delikatnym.
Nadaje się także do pielęgnacji wrażliwej skóry noworodków. Szczególnie polecany do skóry suchej i starzejącej się,
Neutralny, nie powoduje alergii. Może też być sam stosowany w celach kosmetycznych do wcierania w skórę twarzy. Odmładza skórę i nadaje jej ładny wygląd.

Cena: 9,35zł / 100ml
/s/

• Idealny Olej
  • Dzięki temu olejowi moje włosy: mają lepszy skręt, lepiej rozczesują się, błyszczą się, są grubsze, bardziej elastyczne, olej nie powoduje u mnie również puchu, tak jak to robił olej arganowy. Ogólnie mówiąc moje włosy bardzo go pokochały, przy najbliższych zakupach do dozie na pewno go kupię. Olejek stosowałam także do zabezpieczenia końcówek i tam również dobrze się sprawdził, nie sklejał ich przede wszystkim. Olejku używałam również w połączeniu z olejem rycynowym i takie połączenie dawało jeszcze lepsze efekty, nawet po umyciu szamponem Babydream moje włosy nie potrzebowały odżywki, aby je rozczesać, wszystko szło tak gładko. Ze zmyciem oleju ze słodkich migdałów nie było żadnego problemu, zmywał się świetnie.

Chcesz pochwalić raspberryandhair za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 29 raz(y)
  • świetny
  • olejek migdałowy stosuję od lat, jest idealny do nawilżania skóry twarzy i ciała, jednak z twarzą to uwaga bo może zapychac pory, gdy zbyt często używam (np przez 3 dni z rzędu) to później zdarza się że coś wyskoczy.
    Do tego świetny do włosów i jako samodzielny kosmetyk do olejowania i jako dodatek do włsanoręcznie robionych masek moje włosiska go uwielbiają

Używam tego produktu od: wielu lat
    Ilość zużytych opakowań: ok 7 butelek

Chcesz pochwalić Verri za czytelną i pomocną recenzję?
  • całkiem fajny
  • Olej kupiłam z myślą o olejowaniu włosów. Czy się sprawdza? Ciężko mi powiedzieć bo w tym samym czasie zaczęłam używać wielu nowych kosmetyków do włosów. Czuję, że włosy zrobiły się sypkie, delikatne i miękkie. Wydają się być bardziej zregenerowane, ale już nie wiem czy to dzięki olejowi czy odstawieniu szamponów z SLS. Na pewno muszę przyznać, że do pielęgnacji skóry jest rewelacyjny! Nie pozostawia tłustego filmu a świetnie nawilża. Skóra jest gładka i cudowna w dotyku. Mam już świetny patent na popękaną i suchą skórę na przyszłą zimę

Ilość zużytych opakowań: pół pierwszego

Chcesz pochwalić burg za czytelną i pomocną recenzję?
  • Olej, który uratował moje włosy
  • Trafił w moje ręce przypadkiem - zapytałam Pani w sklepie zielarskim o jakiś w miarę tani olej, pokazała mi ten (a kosztował 13 zł, i dwa albo trzy kolejne opakowania też oscylowały wokół tej ceny). Używałam go tylko na włosy i muszę powiedzieć, że spisał się rewelacyjnie (jak na moje tamtejsze oczekiwania); włosy miałam niedługo po farbowaniu, chyba z tydzień albo dwa, końcówki bardzo się kruszyły, one same były takie dziwne, dosyć matowe. Olej ładnie je odżywił, sprawił że stały się sypkie, poprawił nieco ich kondycję i trochę pomógł z tym nieszczęsnym kruszeniem się końców. Jak pisałam - wtedy był bardzo dobry i byłam nim zachwycona, ale patrząc z perspektywy czasu, teraz moje włosy wyglądają o niebo lepiej dzięki innym czynnikom - niemniej jednak, olej ten wyprowadził mnie z tego etapu niezbyt ciekawego wyglądu kosmyków.
    Kosmetyk jest w miarę wydajny, konsystencja niezbyt gęsta i niezbyt wodnista, taka w sam raz. Nie ma zapachu i łatwo go spłukać, nie zdarzyło mi się niedokładnie go zmyć.

Używam tego produktu od: sierpnia, ale skończyłam go używać jakoś w październiku
    Ilość zużytych opakowań: ze 3

Chcesz pochwalić Sowa06 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Użytkownik
    Chwalona: 5 raz(y)
  • Świetny na włosy
  • Naprawdę świetny olejek jeżeli chodzi o włosy, odrzywia i wygładza, nawilża skórę głowy jak i włosy, nadaje miekkość, blask, nie ma już problemu z rozdwojonymi końcówkami. Jest lekki bezzapachowy, dość dobrze i wygodnie się go nakłada na włosy, nie zostawia tłustych śladów po godzinie na rękach gdy dotkniemy włosy (nie u każdego może to działać, moje włosy piją różne oleje).
    Ja stosuje go na noc a rano myje włosy jak zawsze. Są naprawde zadbane po jego użyciu. A jeżeli chodzi o skórę ciała to dobrze nawilża oraz dość szybko się wchłania.
    Ciężko go dostać jedynie ,ja zamówiłam go w aptece a kosztował mnie 13zł.

Używam tego produktu od: paru miesięcy

Chcesz pochwalić Leppu za czytelną i pomocną recenzję?
  • Świetny na włosy
  • Po kilku próbach z olejem kokosowym, który na moich włosach nie robił prawie nic, sięgnęłam po ten olejek i to był strzał w dziesiątkę. Trzymałam na włosach 4 godziny, potem umyłam i włosy sa mięciutkie i błyszczą.
    W dodatku po umyciu wcieram odrobinę oleju w wilgotne końcówki i wreszcie się nie rozdwajają. Lepsze efekty nawet niż po arganowym.
    Na pewno kupię następne opakowanie i olej stanie się moim ulubieńcem w pielęgnacji włosów.
    Olej niedrogi, trochę gorzej z dostepnością, ale w sklepach zielarskich udało mi się znaleźć.
    Wygodny w użyciu i bardzo wydajny, na suche włosy do pasa zużyłam może z 10ml.

Używam tego produktu od: tygodnia
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie jednego opakowania

Chcesz pochwalić Maja102 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobry olej.
  • Olej firmy Profarm kupiłam w aptece, ponieważ zakupując masło shea na chemiku, zapomniałam o oleju, który by je rozgęścił - jako, że olej ma pojemność aż 100ml i kosztował 10zł bez zastanowienia go kupiłam. Co prawda olej jest rafinowany, ale mi to nie przeszkadza, ponieważ moje ciało nie jest aż tak wymagające.
    -tani olejek, jego wykończenie zajęło mi ponad rok
    -świetny olej do rozrabiania domowych maseł - używałam go do masła shea i mango
    -bardzo dobry do olejowania włosów - po jego użyciu były niesamowicie miękkie i puszyste, na prawdę świetny olej do włosów. Nie odnotowałam absolutnie żadnego obciążenia, włosy były lekko dociążone, ale to pozytyw. Sprawdzał się sam nałożony na włosy ale także i w mieszankach olei. Muszę także powiedzieć, że sprawdzał się wyśmienicie do olejowania skóry głowy - świetnie łagodził moją wrażliwą skórę, nawilżył i pożegnałam problemy z przesuszeniem. Oczywiście nie była to tylko zasługa tego oleju, ale wcisnął tam swoje 3 grosze
    -sprawdzał się do maseł, ale sprawdził się także solo do pielęgnacji ciała - świetnie nawilżał skórę, stosowałam go zazwyczaj na noc na dłonie, jako serum naprawcze z kwasem hialuronowym i sprawdził się
    -świetny dodatek do masek i odżywek do włosów. Włosy nigdy nie były tłuste, ale niesamowicie odżywione i lekkie.
    -świetny jako naturalny zabezpieczacz na końcówki
    -niezbędny w mieszankach olejowych do paznokci
    -uelastycznia i napina lekko skórę
    -bezzapachowy
    -nie uczula
    -nie podrażnia
    -nie pwooduje świądu
    -tani
    -wydajny
    -nie podoba mi się opakowanie, przydałaby się tutaj pompka, ponieważ wszystko się lepi i jest to bardzo niehigieniczne

Na skore twarz go nie używałam ponieważ olej jest komedogenny i prędzej czy później mógłby wywołać wypryski, poza tym do bardzo delikatnych okolic polecane są oleje organiczne. Nie mniej jednak to świetny olej i z pewnością go kupię, ponieważ jest tani, wydajny i można bez problemu dostać go w aptece.

Używam tego produktu od: ponad roku
    Ilość zużytych opakowań: jedno opakowanie

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić Ewuniaa16 za czytelną i pomocną recenzję?
  • rewelacyjny
  • Używam go do olejowania włosów, które się z nim bardzo polubiły. Mam loki, od roku odratowywane po dwuletniej przygodzie z prostownicą i na nich ten olej sprawdza się perfekcyjnie. Zdarza mi się nakładać go solo, czasem przed myciem z jakimś innym olejem, czasem z odżywką, po myciu dodaję parę kropel do maski, a także odrobinę do odżywki b/s. Na moich włosach nie widać, żeby to było za dużo, a włosy robiły się tłuste. Jak działa? Odżywia. Nawilża, wygładza, zmiękcza, włosy są lśniące, dociążone, sprecyzowane. Olejek jest bardzo lekki, łatwo go rozprowadzić po włosach (nawet kręconych), w związku z czym jest bardzo wydajny. Bezzapachowy, przezroczysty, w wygodnej buteleczce, do tego w przystępnej cenie. Czego chcieć więcej? Zamówiłam go na dozie bez większego problemu, używam od kilku miesięcy dość intensywnie, a dopiero teraz powolutku zbliżam się do dna.

Używam tego produktu od: prawie pół roku
    Ilość zużytych opakowań: 1 na wykończeniu

Chcesz pochwalić nishka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Uwielbiam!
  • Podobno najlepsze kosmetyki kosztują 10zł ;-)

Tutaj reguła się sprawdza. Jestem fanką kosmetyków naturalnych, uniwersalnych i wielozadaniowych. Dowiedziałam się o nim z KWC i od razu zamówiłam na doz.

Olejek ze słodkich migdałów jest bogaty w witaminę E (antyoksydant), jest idealnym olejem do masażu

Najpierw chciałam go używać do twarzy, ponieważ pod prysznic mam oliwkę, ale niestety ostrzegam – zapycha pory, wysyp miałam po zaledwie dwóch dniach. Zaskakujące, bo jest zalecany do cer tłustych, wrażliwych, podrażnionych.

Przebolałam i postanowiłam zużyć do włosów i do ciała.

Na włosy – działanie rewelacyjne. Nie wiem w jaki sposób, ale podbił mój kolor włosów (trochę bałam się przyciemnienia, bo mam naturalny ciepły blond, ale nic takiego się nie stało). Włosy pięknie błyszczą i mienią się w słońcu na złoto, są bardzo miękkie, gładkie, mięsiste. Zauważyłam delikatne pogrubienie i zmniejszone wypadanie, ale jeśli chodzi o porost włosów to mam od tego cięższy kaliber, który działa po tygodniu – odżywkę Jantar. Oleju używałam raczej w ramach ochrony końcówek i muszę przyznać, że coraz rzadziej chodzę do fryzjera, a końcówki są w świetnym stanie – zero rozdwojeń, sprężyste i nie widać po nich, że dawno nie widziały nożyczek. Łatwo go zmyć z włosów.

Zaskakujące było też działanie na skórę. Używałam głównie na nogi, po skończeniu serum Ziai. Niesamowicie wygładza skórę, lekko napina, złagodził się mój problem z wrastającymi włoskami. Oczywiście podczas stosowania olejku nie odpuszczałam sobie treningów, ale olejek również znacząco przyczynił się do dobrego wyglądu skóry. Była bardziej napięta, nawilżona i miała zdrowszy kolor.

Olejek dbał też o moje dłonie przez całą zimę. Nie lubię używać kremów do rąk, dlatego raz na kilka dni fundowałam dłoniom maskę z olejku i zostawiałam na całą noc. Wchłania się szybko, nie brudzi pościeli i co najważniejsze – odżywia i ratuje nawet popękaną skórę.

Jedyny minus jest taki, że olejek ma gęstą konsystencję i wygodniej używa mi się oliwki Hipp pod prysznicem.

Polecam wszystkim, olejek jest tani, wydajny , łatwo dostępny, absolutnie bezpieczny i bogaty w cenne substancje odżywcze ;-)

Ilość zużytych opakowań: w trakcie drugiej buteleczki

Chcesz pochwalić blondette_ za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo lubię
  • Olejek uniwersalny, szkoda że nie pachnie migdałami...

Olejku używam na:
    - końcówki włosów i tu spisuje se bdb, dodaje go również maski regenerującej pat&rub,
    - do kremu nocnego,
    - do kremu do rak, wmasowuje w skórki,
    - dodałam do żelu pod prysznic...

Z powyższych wynika ze olejek wszechstronny, nawilża, wygładza, zabezpiecza przed "suchotą".

Polecam!!!

opakowanie - cóz nie najszczęśliwsze, przelałam do do innego

Ilość zużytych opakowań: w trakcie trzeciego

Chcesz pochwalić hola ola za czytelną i pomocną recenzję?

Zamknij