Farmona, Jantar, Odżywka do włosów i skóry głowy

Powiększ Farmona, Jantar, Odżywka do włosów i skóry głowy

Zgłaszająca osoba: Suzanne

Zawiera biologicznie czynne substancje stymulujące porost włosów, aktywny wyciąg z bursztynu, d'panthenol oraz witaminy A, E, F, H. Systematycznie stosowana poprawia metabilozm i dotlenienie cebulek włosów, regeneruje i łagodzi podrażnienia. Włosy stają się wyraźnie grubsze, lśniące i odporne na uszkodzenia. Odżywka zapobiega rozdwajaniu włosów i chroni przed szkodliwym wpływem środowiska i słońca.

Skład: Aqua, Propylene Glycol, Glucose, Calendula Officinalis Extract, Chamomilla Recutita Extract, Rosmarinus Officinalis Extract, Salvia Officinalis Extract, Pinus Sylvestris Extract, Arnica Montana Extract, Arctium Majus Extract, Citrus Medica Limonum Extract, Hedera Helix Extract, Tropaeolum Majus Extract, Nasturtium Officinale Extract, Amber Extract, Disodium Cystinyl Disuccinate, Panax Ginseng, Arginine, Acetyl Tyrosine, Hydrolyzed Soy Protein, Polyquaternium-11, Peg-12 Dimethicone, Calcium Pantothenate, Zinc Gluconate, Niacinamide, Ornithine Hci, Citrulline, Glucosamine HCI, Biotin, Panthenol, Polysorbate 20, Retinyl Palmitate, Tocopherol, Linoleic Acid, PABA, Triethanolamine, Carbomer, Parfum, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Methyldibomo Glutaronitrile, Dipropylene Glycol, Limonene, Linalool

• Świetna odżywka
  • Odżywkę (choć ja bym ją nazwała raczej wcierką) kupiłam zachwycona opiniami wizażynek. Chciałabym żeby włosy szybciej mi rosły i przestały wypadać (co jest niby naturalne po ciąży ale cholernie wkurzające!)

Działanie:
    -włosy przestały wypadać!!
    -nie wiem czy rosną szybciej ale pewnie bym zauważyła po tylu miesiącach...
    -mnóstwo baby hair!!
    -pierwsze wrażenie po nałozeniu, to że na pewno włosy będą tłuste ale nie, przecież wcieram odżywkę w skalp, a nie nakładam na całą długośc, więc nie było tak źle (choć rzeczywiście musiałam myć je troszkę częściej

Pół gwiazdki odejmuję za opakowanie - warto przelać płyn do innej buteleczki, chyba, ze ktoś ma dużo cierpliwości

Używam tego produktu od: Kilku miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: 3 pełne opakowania

Chcesz pochwalić AliciaS za czytelną i pomocną recenzję?
  • Nie dla mnie
  • Minusy:
    - dostępność (strasznie długo go szukałam aż wreszcie znalazłam w małej aptece w mojej miejscowości)
    - opakowanie (szklana butelka z niepraktycznym "otworem" co bardzo utrudnia aplikację)
    - nakładając tą tłustą odżywkę na suche włosy miałam wrażenie, że automatycznie całe je przetłuszczam i tak też wyglądały przez dłuższą chwilę

Plusy:
    - cena

Dodatkowo
    +/- zapach, który troszkę mnie drażnił
    +/- baby hair miałam już przed jej stosowaniem, głównie miała mi pomóc z nadmiernym wypadaniem włosów, niestety nie zauważyłam żadnej poprawy, ale możliwe, że to przez moje częściowo nieregularne stosowanie produktu

Z niecierpliwością czekam aż dokończę całą butelkę i już mam na oku inną odżywkę - mam nadzieję, że o wiele lepiej się sprawdzi.Używam tego produktu od: miesiącaIlość zużytych opakowań: jedno

Chcesz pochwalić brzydkaprawda za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo bardzo dobra
  • Ciągle do niej wracam, nie przetłuszcza włosów, kupiłam już wiele opakowań, ciężko ją dostać w mojej okolicy, ale warto poszukać.
    Jedyna wada to opakowanie, ja osobiście przelewam ją do pojemnika ze sprayem, po innej odżywce, łatwiej mi wtedy jej używać.
    Poprawia się kondycja włosów po tej odżywce!
    Wosz syzbciej rosn, odrastaj nawet nowe wosy
    Polecam!

Chcesz pochwalić moniaxoxo za czytelną i pomocną recenzję?
  • KWC!
  • Konkretnie, plusy:
    \n-włosy rosną jak szalone
    \n-na całą długość zmiękcza i zabezpiecza włosy
    \n-odżywia skórę głowy
    \n-dostępność
    \n-cena
    \n-nadaje objętości, ale nie puszy włosów
    \nminusy:
    \n-u mnie lekko przetłuszcza, ale myślę, że to wina tego, że wmasowuję go przez 5 minut
    \nPOLECAM ABSOLUTNIE! <3
    Zapomniałam dodać - pokonał absolutnie moje wypadanie włosów, wylatywały przy myciu 2 garści, teraz wypada kilka włosów! *.*

Chcesz pochwalić Lilibum za czytelną i pomocną recenzję?
  • Polecam każdemu bez wyjątku!
  • Krótko zwięźle i na temat, jedna z najlepszych dostępnych wcierek na porost włosów, jak i na zahamowanie ich wypadania!
    Opakowanie troszkę niewygodne, ale jest to jej jedyny minus
    Nie przetłuszcza włosów, wręcz delikatnie odbija je od nasady, sprawiając że wyglądają na bardziej puszyste.
    P.S kocham jej zapach!

Chcesz pochwalić iwaaaaaa93 za czytelną i pomocną recenzję?
  • genialna
  • swietna wcierka do wlosow naprawde ograniczyla wypadanie wlosow do tego jest tania ok10zl latwo dostepna w aptece jedynym minusem jest jej aplikacja

Używam tego produktu od: trzech miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić darusia91 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świietna !
  • odżywka b. fajna
    plusy:
    +włosy po niej sa puszyste
    + mniej wypadają
    + mniej się przetłuszczają
    + szybciej rosną
    + wyglądają na "zdrowsze" xD

minusy:
    -niestety, nie za bardzo wydajna
    - trudno się nakłada

Używam tego produktu od: ok. 3 mies

Chcesz pochwalić kipikasza za czytelną i pomocną recenzję?
  • mnostwo baby hair
  • Byla to moja pierwsza wcierka. Po przeczytaniu pozytywnych recenzji postanowilam kupic. Odzywka starczala mi na 2tyg, ciezko z poczatku sie ja aplikowalo. Po czasie zmagac wylewalam ja po prostu na dlon i wiceralam. Gwiazdke odejmuje za nie wplyniecie na wypadanie. Podczas stosowania wypadalo tyle samo wlosow, a przy wcieraniu nawet wiecej.
    Plusy:
    -cena 12zl za butelke
    -zapach meskich perfum, po wtarciu nie wyczuwalny
    -mnostwo baby hair na czubku glowy, rowniez na zakolach
    -bogaty sklad
    Minusy:
    -wlosy lekko przesuszone
    -brak zahamowania wypadania
    -nie wydajna jak dla mnie

Używam tego produktu od: 2 miesiecy
    Ilość zużytych opakowań: cztery

Chcesz pochwalić goldrose22 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Bardzo dobra wcierka
  • Po stosowaniu Jantar zauważyłam mnóstwo nowych "baby hair", a włosy stały się bardziej lśniące.
    Nie obciąża włosów i ich nie przetłuszcza.
    Kolejny plus za niską cenę.
    Do tej pory jest to jedyna odżywka, która działa na moje włosy. Zmniejsza ich wypadanie i zwiększa porost włosów.

Zapach jest taki sobie, ale szybko się ulatnia.

Jedyny minus to opakowanie i aplikacja.

Używam tego produktu od: 2 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: 1 buteleczka

Chcesz pochwalić evee89 za czytelną i pomocną recenzję?
  • świetna!!!
  • Mam juz za sobą 2 kuracje. Wcierkę używam głownie na skalp, czasami na cała długość włosów, poniewaz placze i skleja je.

Pierwsza kuracja:
    -o 1/3 mniej wypadająch włosów

Druga kuracja:
    -zauwazyłam dopiero wtedy większy przyrost włosów, po pierwszej kuracji również zauwazyłam ale był bardzo niewielki,
    -mnóstwo "baby hair"

Minusy:
    -aplikacja (rozwiazałam to buteleczką ze sprayem)
    -zapach, znika naszczęscie po godzinie.
    -mało wydajna 1 buteleczka starczyła na niecałe 3 tygodnie

Pomimo minusów, oceniam tylko i wyłacznie działanie, które jest rewelacyjne.

Używam tego produktu od: 2 miesiace
    Ilość zużytych opakowań: 2 całe opakowania

Chcesz pochwalić kamilla1989 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Zbawienie dla wypadających włosów
  • Plusy:
    - póki co jest to jedyny produkt, który przyhamował wypadanie moich włosów (3/4 mniej włosów na szczotce i w odpływie po myciu)
    - tani
    - wydajny (wystarczył mi do końca 3-tygodniowej kuracji)
    - zapach, nieco męski, szybko się ulatnia
    - nie skleja włosów u nasady, nie obciąża ich, nie przetłuszcza
    Minusy:
    - dostępność
    - szklana buteleczka, która utrudnia wydobycie płynu

Używam tego produktu od: 3 tyg
    Ilość zużytych opakowań: 1 op. 100 ml

Chcesz pochwalić Curly Girl za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobra,ale...
  • Skusiłam się na osławioną przez wszystkich i wszędzie wcierkę jantar z uwagi na jej "właściwości"
    Szukałam czegoś co pozwoli mi przyśpieszyć porost moich włosów,nie będzie naładowane silikonami,alkoholem etc. więc skład jantara mnie zadowolił.
    Teraz do rzeczy jeżeli chodzi o cechy produtku : ( + )
    * odświeża skórę głowy
    * ma ładny,świeży zapach
    * nie obciąża włosów u nasady
    * faktycznie przyśpiesza porost włosów ( u mnie akurat dwukrotnie )

minusy : ( - )

* skóra głowy po stosowaniu odżywki codziennie przez 2 tyg. ( producent zaleca stosować odżywkę przez 3 tyg. ) delikatnie się wysuszyła,była podrażniona,pojawiło się nieprzyjemne swędzenie oraz łupież
    * jest bardzo nie wydajna (w ciągu 2 tyg. zużyłam półtorej buteleczki )
    * ma bardzo niewygodną w aplikacji buteleczkę

Podsumowując :
    Wcierka faktycznie działa jeżeli chodzi o porost włosów,ale nie można stosować jej zbyt długo i za często ( a właśnie stosowana dość regularnie daje najlepsze efekty ) Niestety skóra głowy cierpi na korzyść porostu włosów.Używam tego produktu od: 2 miesiące z przerwamiIlość zużytych opakowań: 3 opakowania

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić RedDahlia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Rewelacja ! Mój KWC !
  • Szukając dobrego produktu do skory glowy ,po wielu dniach poszukiwan zdecydowalam sie na Jantar . Jestem mega zadowolona ! To byl swietny wybor !

Plusy:
    +lekka formula nie obciazajaca wlosow
    +nie zauwazylam,aby wlosy przetluszczaly mi sie czesciej
    +po ok. miesiacu zauwazylam mnostwo baby hair
    +zdecydowanie mniej wypadajacych wlosow na szczotce
    +uczucie nawilzonej skory glowy
    +cena

Minusy:
    -zdecydowanie opakowanie !!

+/- zapach

Moja rada: jezeli macie zamiar uzywac tej odzywki przelejcie sobie ja do pojemnika ze sprayem,odrazu inaczej sie ja naklada i aplikacja jest o wiele dokladniejsza i latwiejsza.

Używam tego produktu od: ok. pol roku
    Ilość zużytych opakowań: 2 standardowe

Chcesz pochwalić poprostuklaudia za czytelną i pomocną recenzję?
  • Dobry, ale nie jako odżywka
  • Dla mnie ten produkt to raczej kosmetyk do stylizacji, niż odżywka. Próbowałam! Wsmarowywałam i w skalp, i we włosy, i raz dziennie i dwa razy, czasem nawet częściej, ale przyspieszenia porostu nie zauważyłam. Może rzeczywiście trochę poprawiła się kondycja włosów, ale nie mogę stwierdzić do końca, czy to była jego zasługa. Szczerze mówiąc (pisząc , to raczej wątpię. Jednak niesamowicie pięknie kręcą mi się po nim włosy, jak i unoszą u nasady. Więc stosuję jako płyn do stylizacji. I sprawdza się

Ilość zużytych opakowań: 4 opakowania

Chcesz pochwalić Rogs za czytelną i pomocną recenzję?
  • Sympatyczny produkt.
  • Zeby było widac efekty, produkt musi byc stosowany systematycznie. Ale ja z efektów jestem na szczęście zadowolona. Mozolne wcieranie przez okres 5 tyg. przyniósł widoczną poprawę moich włosów
    Mniej wypadają, stały się wyraźniej mocniejsze. Wysypu baby hair nie zauważyłam, ale może to i dobrze bo ja niestety cierpię na nadmiar włosów
    Zmniejszyło się także ich przetłuszczanie.

Stosowanie faktycznie jest dośc uciążliwe, ale zagryzałam zęby i mówiłam sobie że się nie poddam
    no i tak jak już wspominałam efekty są!

zapach - jednych może drażnic jego męska nuta, mi w zupełności nie przeszkadza.

Opakowanie - cyba największy mankament tego produktu. Malo wygodne dozowanie,

Słaba dostępnośc.

Cena - 8,50 zł.

Używam tego produktu od: luty 2014

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić studentkaAM za czytelną i pomocną recenzję?
  • Daleko jej do nafty
  • Kupiłam zachęcona pozytywnymi recenzjami. Od kilku lat używałam tylko nafty, olejku rycynowego i łykałam skrzyp z pokrzywą oraz drożdżami dzięki czemu widziałam efekty, wysyp nowych włosów, mniejsze wypadanie itd. Natomiast po tej wcierce nie widzę nic, może odrobinę mniej wypadają włosy, ale generalnie trudno to ocenić, jest małowydajna, bo trzeba dużo jej zużyć, więc jak na taką wydajność cena jest dość duża. Wolę swoją naftę, która kosztuje 7zł i działa)

Ilość zużytych opakowań: kończę 1 i ostatnie

Chcesz pochwalić Serena12345 za czytelną i pomocną recenzję?
  • Najlepsza wcierka w tej cenie.
  • Zalety :
    - Opakowanie szklane, przezroczyste, widać ile produktu jeszcze zostało.
    - Nie podrażnia.
    - Nie uczula.
    - Przyjazny skład.
    - Nie wysusza ani nie powoduje łupieżu.
    - Hamuje wypadanie włosów.
    - Przyspiesza porost, pojawianie się masy baby hair. Nowe włoski są wyraźnie grubsze a stare mocniejsze.
    - Niska cena jak na tego typu produkt.
    - Nie skleja kosmyków.

Wady :
    - Opakowanie. Dozowanie produktu do najprzyjemniejszych nie należy. "Dziubek" - plastikowy dozownik zahacza włosy, ciągnie je i wyrywa, a i samo wylewanie zawartości mozolnie idzie. Zdecydowanie lepiej sprawdza się inny pojemnik/szklana pipetka czy też mała strzykawka bez igły do kupienia w każdej aptece.
    - Konsystencja - przypominająca lekko zagęszczoną wodę. Utrudnia wylewanie wcierki przez plastikowy dziubek.
    - Niekiedy problem z dostępnością.
    - Obciąża włosy u nasady. Są oklapnięte, szybciej się przetłuszczają.
    - Specyficzny zapach. Przypomina męska linię żeli pod prysznic. Nie jest to bardzo uciążliwe ale jednak. Na szczęście po 2-3 godzinach już go nie czuć.
    - Wydajność a raczej jej brak. Jedna buteleczka wystarcza na 2,5 tyg. codziennego stosowania.
    - Wymaga regularnego (codziennego) wcierania przez ponad dwa tygodnie, w innym wypadku nie widać efektów.

Używam tego produktu od: 3 miesięcy.
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 2-giej buteleczki.

Recenzja otrzymała 1 pochwał. Chcesz pochwalić rumiankaa za czytelną i pomocną recenzję?
  • TAK
  • Uzywalam tej wcierki wrz z innymi produktami z tej serii i jestem zachwycona.

Wcieranie Jantaru obudzilo moje wlosy do zycia. Zauwzylam mnostwo baby hair, ktore smiesznie odstaja na czubku glowy.

Plusy
    - cena
    - zapach (ja go lubie)
    -przyspiesza porost wlosa
    -budzi je do zycia

Minusy
    -opakowanie i aplikacja
    - jak dla mnie malo wydajny..

Ilość zużytych opakowań: dwa

Chcesz pochwalić malenkaa94 za czytelną i pomocną recenzję?
  • cudowny bursztyn za niską cenę
  • Odżywka jest jedną z podstawowych odżywek, które używałam i nadal lubię używać. Zazwyczaj w między czasie testuje inne, ale ta jest jedną, do której lubię często wracać.
    + bardzo ładny, ziołowy, lekki zapach
    + niska cena
    + duża wydajnośc
    + efekt nawilżania włosów utrzymuje się na długo
    + zapobiega przesuszaniu
    + regularnie stosowana chroni włosy

Używam tego produktu od: kilku lat
    Ilość zużytych opakowań: w trakcie 3 lub 4

Chcesz pochwalić blue_rose199 za czytelną i pomocną recenzję?
  • bardzo dobry
  • właśnie skończyłam 3tygodniową kurację Jantarem. Wmasowywałam codziennie wieczorem w skóre głowy. W sumie to nie spodziewałam się żadnego efektu , no ale jak to się można miło zaskoczyc
    W skrócie minusów nie zauważyłam, ale plusy owszem. Przy pierwszych uzyciach miałam problem z aplikacją. potem jakoś doszłam do wprawy i zajmowało mi to 2 minuty + 5 z masażem głowy.
    ogólnie jestem zadowolona, no bo w sumie czego się można spodziewać po 3 tygodniach. Żeby efekty były bardziej widoczne trzeba pewnie poczekać. Póki co robie tygodniową przerwe tak jak zaleca producent i wracam do niego spowrotem.
    A więc miałam problem z tzw zakolami, na głowie. Coś czuję ze raczej się z nimi pożegnam bo porosło mi mega dużo baby hair, o czym nawet nie śniłam ;D jak kiedyś nie nawidziłam swoich włosów na drugi dzień po myciu tak je teraz uwielbiam. po wmasowaniu we włosy odżywki wieczorem , rano wlosy nie dość że są uniesione od nasady, lekkie to jeszcze pieknie się ukladają jak nigdy. od 3 tygodni nie nawidze swoich swieżo umytych włosów bo sa nijakie ;D co do wypadania włosów, nigdy jakoś bardzo mi nie wypadały więc nawet nie zwróciłam na to uwagi, przetłuszczania tez mniejszego nie zauważyłam . Nie wysuszył mi skalpu, a wiem że u niektórych dziewczyn takie cuda się podziały Co do samego przyrostu włosów , nie zauważyłam diametralnej zmiany. No i cena - 8 zł za taką jakość-cud! Polecam

Używam tego produktu od: 3 tygodnie

Chcesz pochwalić olkaa1188 za czytelną i pomocną recenzję?
  • CUDOWNY!
  • Mimo tego, że jest świetny nie kupiłabym go ponownie ponieważ nie mam już problemu z wypadaniem czy po prostu chęcią "wydłużenia" sobie włosów.

Ostatnio kupiłam buteleczkę tegóż specyfiku i oddałam ją przyjaciółce, bo nie miałam już czasu ani ochoty by się tym bawić.

Używam tego produktu od: (albo raczej kiedy używałam) w lecie 2013r.
    Ilość zużytych opakowań: półtorej opakowania

Chcesz pochwalić ZielonookaBrunetka za czytelną i pomocną recenzję?
  • Cudowna!!!
  • Najlepsza odżywka, jaką kiedykolwiek miałam. Nie sądziłam, że za taką kwotę można nabyć takie cudo. Jestem w trakcie trzeciego miesiąca kuracji i choć boję się, że włosy się do niej przyzwyczają, boję się również tę odżywkę odstawić, tak wspaniale teraz wyglądają. Dla mnie odżywka Jantar posiada same zalety:
    + przyspieszyła wzrost włosów;
    + wzmocniła włosy;
    + mimo, że wcieram odżywkę jedynie w skórę głowy, poprawiła wygląd włosów na całej ich długości ( a sięgają prawie do pasa): są jedwabiste, lśniące i niesamowicie miękkie,
    + włosy dłużej zachowują świeżość;
    + dzięki niej zmniejszyły się moje zakola;
    + zmniejszyła wypadanie włosów (nie miałam z tym większych problemów, jednak wypadało ich trochę przy każdym myciu, teraz przy myciu wypada ich zaledwie kilka);
    + unosi włosy u nasady;
    + opakowanie odżywki jest dla mnie plusem, nalewam odpowiednią jej ilość na spodeczek i opuszkami palców nanoszę na skórę głowy, nie cierpię atomizerów;
    + niska (moim zdaniem) cena.
    W moim przypadku butelka starcza na jedną kurację (3 tygodnie).
    Używam tego produktu od: trzech miesięcy
    Ilość zużytych opakowań: trzy

Chcesz pochwalić Izusia8 za czytelną i pomocną recenzję?
  • POLECAM
  • Produkt jest super. Włosy zaczęły szybciej rosnąć, ok. 3, 5 cm na miesiąc. (normalnie mi bardzo szybko rosną, a teraz to już wogóle) Włosy się mniej przetluszczaja, pojawiły się babyhair. Cena jest przystępna. Zapach produktu jest ok.

Minusy?
    W moim mieście zanim go znalazłam w aptece, przeszłam ich z 10(albo na zamówienie, albo pytania farmaceutów 'a co to')
    Niewygodne do uzycia opakowanie.

Ilość zużytych opakowań: 2 ( 100 ml)

Chcesz pochwalić damnnn za czytelną i pomocną recenzję?
  • jest super
  • jest super jak używałam jej pierwszy raz przez miesiąc to nie widziałam różnicy w późniejszych miesiącach, ale w momencie jak kupiłam znowu (listopad tego roku)i przelałam do butelki po odżywce bez spłukiwania to cały jantar starczył mi na ponad dwa miesiące, gdzie myję głowę praktycznie codziennie i po każdym myciu go używałam, a co mam dziś na głowie to jakaś masakra wysyp włosów które mają już z 2-3 cm, które stoję mi jak opętane, ale wiem, że ta odzywka działa!! polecam naprawdę, a zmagam się z wypadającymi włosami od 7 lat, mało tego, ja już bałam się że te włosy mi wcale nie rosną i ciągle wypadają i że będę łysa, ale w końcu dzięki tej odzywce wiem, że moje włosy znowu rosną i to masakrycznie

Ilość zużytych opakowań: 3-4

Chcesz pochwalić ewenss za czytelną i pomocną recenzję?
  • mój sklap jej nie polubił
  • Niestety odżywka nie wywarła na mnie piorunującego wrażenia Podczas kuracji nie stosowałam na skórę głowy nic oprócz niej i w ten sposób nie zauważyłam żadnych ani pozytywnych ani negatywnych zmian.. Zamierzam zrobić jeszcze jedno podejście do tej wcierki a nóż może tym razem się uda!

Używam tego produktu od: 8 miesc temu

• Kupiłabyś ten produkt ponownie? Nie_wiem
Chcesz pochwalić jagodatt za czytelną i pomocną recenzję?