Zagroda babuszki cz.4 - Strona 167 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Wizażowe Społeczności

Notka

Wizażowe Społeczności Wizażowe społeczności to forum, na którym poznasz osoby w swoim wieku, spod tego samego znaku zodiaku, szkoły. Dołącz do nas i daj się poznać.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2024-09-10, 06:48   #4981
Lanolinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 3 259
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Lenifa, pieniędzy zawsze mało. 🙂

Kawy piję 3. Lubię. Czemu niby jest niezdrowa?
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2024-09-10, 06:53   #4982
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 062
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Lanolinko wszystko co za dużo i co za mało jest niezdrowe
Że przytoczę znaną mi sytuację znajomej. Lekarz powiedział jej że powinna jeść pomidory ku zdrowotności I zaczeła je kupować na kg. Wylądowała w szpitalu bo to co bylo za mało zaczęło być za dużo Pieprz jest zdrowy, ma cenne właściwości lecznicze, ale jakbyś go skonsumowała pół szklanki to byś się wykopyrsiała że tak powiem do innego świata. I te limity są rożne, na dodatek różne u różnych ludzi. Zależy od sytuacji.

Kiedyś wam proponowałam, zrobienie sobie analizy dla samej siebie, to co bardzo lubicie i często jecie czy pijecie, a to co nie lubicie i w ogóle unikacie. Co tam w tym jest. Na necie znajdziecie wszytko. Od kalorii po skład. Oczywiście czesto trzeba więcej stron przeglądnąć, bo te informacje są różne. Zależy od wiedzy piszącego coś. Ale to każdy musi sobie sam zweryfikować. A potem, za co odpowiada to co znależliście za dużo, a za co to czego nie ma. I pomyślcie jak się czujecie Noż teoretycznie Lanolinko z twoją gimnastyką możesz czuć się świetnie. Sama gimnastyka już usuwa z organizmu co niepotrzbne bo jak się wypocisz to poszło na zewnątrz. Ale ile ludzi robi gimnastykę?

Ja wiem że to się już rzuca w oczy bo dawniej w ogóle nie było, że się ludzie więcej ruszają. Ale tych co siedzą w domu - nie widać.

Edytowane przez lenifa
Czas edycji: 2024-09-10 o 07:08
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2024-09-10, 07:01   #4983
herbatka99
Zadomowienie
 
Avatar herbatka99
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 467
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Dla mnie jest niezdrowa, tak przypuszczam . I muszę przetestować jak będzie bez kawy.
herbatka99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2024-09-10, 07:16   #4984
lenifa
Zakorzenienie
 
Avatar lenifa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Małopolska
Wiadomości: 4 062
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Herbatko też już miałam takie coś że jak piłam za dużo kawy to zaczęło być dziwnie. I teraz tez, ponieważ od miesiąca przesadzam z jej ilością, to mi nawet już tak kawa nie smakuje. Muszę się nawrócić do 1 dziennie, góra.
lenifa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2024-09-10, 07:35   #4985
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 727
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Pada! Leje wręcz. 13,8*C. A ma spaść do 10. Dziś muszę dotrzeć na działkę po pomidory. Chyba kajakiem ;p
Lanolinko, lecimy do Włoch pod koniec tygodnia. Na południe więc jest szansa na dobra pogodę. My wszystko zlecamy więc roboty żadnej nie mamy. Może potem mąż ze znajomym ogarną ocieplenie, ale to jeszcze czekamy na ofertę z tej firmy co jest teraz. Trochę było kłopotu z gościem od płyty, ale go wywaliłam. Aktualna ekipa jest szybka, czysta, sprawna i bezproblemowa. W środę miną 3 tygodnie jak weszli i już mamy wylewać strop. Miało być skończone w zeszłym tygodniu, ale rusztowanie i szalunki się opóźniły a teraz deszcz nas wstrzymuje. Do tego mamy kierownika, który wszystko nam ogarnia. Ja tylko dostaję faktury do zapłaty a mąż raz dziennie podjeżdża w miarę potrzeb w zasadzie. Kierownik aktualnie się opala we Włoszech stąd rozluźnienie dyscypliny. Oby tylko tak dalej!
Zaraz robię drugą kawę a lubię i trzy wypić.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2024-09-10, 08:07   #4986
Imegan
Jestem jaka jestem
 
Avatar Imegan
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 785
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Hejka

U mnie pada ale tak na razie spokojnie.

Kawę pijam rzadko.No ale to dlatego ,że kawa smakuje mi tylko z cukrem.Żadne zamienniki nie wchodzą w grę.Ani ksylitol,ani słodziki,ani erytrol,ani stewia.Poniewaz muszę jako cukrzyk unikać i jak najmniej cukru używać to kawa poszła w odstawkę.No i moja wątroba też przestała się lubieć z kawą.Za to Szanowny potrafi i 4 dziennie i to mocne plujki.No i potem zachowuje się jakby miał ADHD.

Kurcze wyłączyli prąd.Ciekawe ile to będzie trwało.
__________________
Jestem,jaka jestem
Imegan jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2024-09-10, 08:38   #4987
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 825
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Witam deszczowo. Taka mżaweczka. Super, coś podleje bo już okropna susza.
Amita, jakieś plany urlopowe? Czy po prostu odpoczywasz od pracy, a żyjesz już budową
Emmi, szyszki chmielu to ja dawno temu piłam jak miałam problemy ze snem. Teściowej dawno temu zbierałam w okresie menopauzy. Popijała codziennie i te dolegliwości miała nieco lżejsze od jak piła te herbatki.
Herbatko, czyli dzisiaj dalej bez kawy? Czy Ty ją chcesz przestać całkiem pić? Czy na jakiś czas odstawić?
Emmi, widzę że obie cieszymy się z tego deszczyku
Emmi, i co? Masz zamiar zbierać dla kogoś te owoce? Czy jak cisza, to po prostu to olejesz? Bo ja bym olała
O, taka randka... No, to ja povczekam aż moje dziewczyny będą większe i będzie nam sie chciało wyjść, albo lepiej napiszę, będziemy mieli siłę wyjść Na razie dzieciaki małe, to i my inaczej działamy. Obecnie mamy etap dlaczego mama z tatą śpią razem, co to intymność i dlaczego ważne jest aby rodzice mieli swoją sypialnię osobno od dzieci. Od kilku dni takie tematy u nas są na porządku dziennym.
Ja piję 2 kawy, ale moje to takie słabe. No, ale jak tej slabej nie wypiję na czas, to głowa mnie boli i źle się czuję. Czasem jak do kogoś idę w późniejszej godzinie, lub kto przyjdzie, to wypiję 3 kawę.
O, Amita już doczytałam że do Włoch sie wybieracie na wakacje No to super, pamiętam że lubisz tam spędzać czas. Więc odpoczniesz.
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2024-09-10, 09:20   #4988
Lanolinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 3 259
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Amita, to fajne teraz to budowanie. Dawniej gdy plyte robili to pół rodziny się schodziło.

Miłego italiowania, przewieź mozzarellę i pieczone kasztany jeśli już będą. O winie chyba nie muszę przypominać ��

Słuchałam wywiadu z Kasią Figurą. Nic ciekawego. Może lepiej gdy wywiady dotyczące tego czym się dana osoba zajmuje.

Mnie kawa lubi. ��

Ann, przy małych dzieciach to inny wymiar intymności, taki z nasluchem. ��

Widziałam przepis na rogiki zrobione z mąki i mascarpone. Spróbuję bo mega proste.

Na obiad pomidorowa i pierogi

Średnio mi się chce
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2024-09-10, 09:22   #4989
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 727
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Tak, Aniu, do Włoch. Jeśli uda się zalać strop to i tak musimy czekać aż beton wyschnie żeby zacząć ocieplać. Bo mamy mieć zalane tzw. trzpienie, na rogach budynku. Więc szkoda nie skorzystać z wyjazdu. A zamawialiśmy w kwietniu.
Piekę boczek w air frajerze. Aż jestem ciekawa co mi wyjdzie. Kurczę, kapusta kiszona mi spleśniała w garnku kamiennym. Chyba jej za gorąco było w te upały. Albo nie dopilnowałam ugniatania. Fakt, nie przygniotłam jej niczym. Ech, szkoda.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2024-09-10, 09:32   #4990
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 825
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Lanolinko, pierogi tradycyjnie ruskie? Czy jakieś inne robisz?
U mnie jeszcze nei wqiem co. Na razie robię leczo do słoików. Jadę na 2 gary 5 litrowe Swoja cebulka, cukinia i papryka. Trzeba wykorzystać, bo zimą taki obiad jak leczo z kiełbską, to rarytasik
Mam rosół z niedzieli, więc albo rosół, albo też na pomidorową przerobię. A, na obiad już wiem. Mięso zostało w rosole. Więc mięso dzisiaj zrobię w jajku i bułce i usmażę. Do tego kasza, sos pieczarkowy, bo wczoraj kupiłam pieczarki i jakaś sałatka z tego co w lodówce znajdę. No, przypomniało mi sie co ma być
Amita, tak to można budować dom Masz racje, skoro wyjazd był wcześnie zaplanowany, to szkoda nie skorzystać. Kiedy macie ten wyjazd?
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2024-09-10, 09:33   #4991
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 727
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Lanolinko, to samo mężowi mówię. Wujki by przyjechali i by zbudowali w tydzień. Ale wujki już w większości po tamtej stronie a i mieszkali w lubelskim. A tu rodzina męża zajęta pracą, dziećmi. Owszem, deklarują pomoc, ale to raczej już do lżejszych prac. Daliśmy radę 30 lat temu sami, to i teraz damy. Teraz mamy mniej siły ale trochę więcej kasy ;p Bo drogo jest bardzo. Ludzie powariowali z cenami. Jeśli ktoś za dwa tygodnie pracy wycenia się na tyle ile ja zarabiam rocznie to coś jest nie hallo. Mimo, że rozumiem, że każdy chce pracować za pieniądze i chce zarobić.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2024-09-10, 10:30   #4992
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 825
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Amita, ale jaka będzie radośc jak się wprowadzicie do nowego domku i będziecie wiedzieli że sobie to zawdzięczacie
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2024-09-10, 10:50   #4993
Amita10
Zadomowienie
 
Avatar Amita10
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 1 727
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

O, tak My wszystko sami ogarniamy od początku małżeństwa. Ale powiem, że nie do końca jakby sobie wyobrażam mieszkanie tam. Myślę o budowie, ogrodzie, wystroju, ale, że mieszkam to nie. Oby się nie okazało, że ja to się wcale wyprowadzać nie chcę ;p
Zaczęło świecić słońce i o mało nie wybrałabym się po pomidory a tu znowu leje.
Amita10 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2024-09-10, 11:16   #4994
annorl1
Zakorzenienie
 
Avatar annorl1
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 4 825
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Amita, z Twoją miłością do uprawy roślin wszelakich i warzyw to szybko pójdziesz do nowego domku. Jak zobaczysz możliwości 😁
annorl1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2024-09-10, 11:49   #4995
Lanolinkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Lanolinkaaa
 
Zarejestrowany: 2021-12
Wiadomości: 3 259
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Ann, robię pierogi po łemkowsku. Mam taki deal z synem że je zrobię a on pojedzie mi zalatwic sprawę I sprzątnie w domu.



Amita może szybciej się przyzwyczaisz niż myślisz do nowego miejsca

---------- Dopisano o 11:49 ---------- Poprzedni post napisano o 11:48 ----------

Kapusta kiszona? No miałam zrobić , miałam

Edytowane przez Lanolinkaaa
Czas edycji: 2024-09-10 o 12:18
Lanolinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2024-09-10, 14:26   #4996
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 8 269
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Amita Dobrze przenieść się tak na trochę późną wiosną, co by nie grzać już. Wiosna jest zjawiskowa. Potem lato. My przenieśliśmy się na schyłek lata, bo Starszy do gimnazjum tu i jak się mówi ,,swoimi gnatami ogrzewaliśmy mury" . Było ogrzewanie ale nim się mury nagrzeją to schodzi. Jeszcze takie świeże! Niektórzy to przed wprowadzeniem się uruchamiają na pusto z lekka grzanie i grzeją ściany. Ściągnij do siebie Borosię aby Ci sprawdziła wody gruntowe, bo one istotne przy parterowym domku jak łóżka ustawiać. Jedni się z tego śmieją, ale... nie ma się z czego śmiać. Nie każdy organizm lubi spać na wodzie.
------------
Założyłam cz.5. czeka na akceptację.

--------------
Lanolika Pytałaś o zajęcia emerytek. Mam kontakt z kilkoma emerytkami w realu i sieci. Z tym, że one zawsze były mocno aktywne, to powtarza się często zdanie - nie wiedziałam, że tak będę miała zaplanowany czas na emeryturze. Wydaje mi się, że jak człowiek lubi zorganizować sobie czas to zawsze sobie go zorganizuje. Poza tym przejście na emeryturę to nie koniec życia tylko otwarcie innych drzwi. Koniec z zawodowym kieratem co to te godziny bite trzeba danego dnia wyrobić.


Cytat:
Napisane przez Amita10 Pokaż wiadomość
Daliśmy radę 30 lat temu sami, to i teraz damy. Teraz mamy mniej siły ale trochę więcej kasy ;p Bo drogo jest bardzo. Ludzie powariowali z cenami. Jeśli ktoś za dwa tygodnie pracy wycenia się na tyle ile ja zarabiam rocznie to coś jest nie hallo. Mimo, że rozumiem, że każdy chce pracować za pieniądze i chce zarobić.
Amita Dla mnie to też przegięcie chyba że z materiałami. Bo to różnie z tymi materiałami. Ale jak za samą robociznę to cholernie drogo.

Edytowane przez Emmi123
Czas edycji: 2024-09-10 o 14:58
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2024-09-10, 15:08   #4997
aniolek-tasmanski
Administrator
 
Avatar aniolek-tasmanski
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 5 775
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Emmi123
Cytat:
Założyłam cz.5. czeka na akceptację.

zapraszam:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1292446

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2024-09-10 o 15:10
aniolek-tasmanski jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2024-09-10, 15:11   #4998
Emmi123
4 pory roku i ja piąta
 
Avatar Emmi123
 
Zarejestrowany: 2021-12
Lokalizacja: Mazowsze
Wiadomości: 8 269
Dot.: Zagroda babuszki cz.4

Bardzo dziękuję . Jak fajnie ekspresowo


Mamy aktywną nową część
Emmi123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Wizażowe Społeczności


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-09-10 16:11:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:00.