Czy typ cery może się od tak zmienić? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2020-04-10, 11:44   #1
manymanyways
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 823

Czy typ cery może się od tak zmienić?


Dziewczyny, może Wy mi pomożecie, bo ja już nie daję rady. Po zimie bardzo zmienił mi się typ cery - z mieszanej, bardzo zanieczyszczonej, na suchą - dalej skłonną do wyprysków i z wągrami, ale bardzo suchą. Cera jest teraz nieprzyjemnie ściągnięta, miejscami się łuszczy, widać wszystkie drobne zmarszczki. Jest to o tyle dziwne, że nie zmieniłam nic ani w pielęgnacji, ani w diecie. Stosuję antykoncepcję hormonalną, ale od lat tę samą. Czy cera może się od tak po prostu zmienić? Czy chodzi tu może o starzenie się skóry? Niedawno przekroczyłam 30tkę, więc chyba jeszcze nie powinno być aż tak dużych zmian. Może polecicie mi jakieś produkty, bo pewnie będę musiała je zmienić? Trochę się boję produktów typowo do cery suchej, bo moja skóra ma bardzo duże skłonności do zapychania. Z drugiej strony potrzebuje solidnego nawilżenia. Rano nałożony krem w połowie dnia jakby wyparowuje/wchłania się tak, że po południu mam już nieprzyjemnie ściągniętą cerę. Krem na noc nakładam obficie, tak że tuż po aplikacji zostaje biała poświata - po kilku minutach wszystko wchłonięte, a rano cera nie jest jakaś super nawilżona. Ostatnio nałożyłam na noc, na wilgotną cerę, dużo serum nawilżającego, a na to olej, jednak rano cera była ściągnięta. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. Poszłabym do jakiejś znającej się na rzeczy kosmetyczki, ale kwarantanna
manymanyways jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 13:50   #2
Borann
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-02
Wiadomości: 21
Dot.: Czy typ cery może się od tak zmienić?

Faktycznie moze to po zimie tak jak mówisz, ja przykładowo tez stosuję antykoncepcje, belarę i powiem ci że wybitnie mam czystą cerę, wcześniej miałam trochę kłopotów z trądzikiem ale teraz jest ok. Fakt czasem chodze do kosmetyczki,no ale teraz nie da rady, mozna sobie zrobic jakies zabiegi domowe, poczytaj w necie.;-)
Borann jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2020-04-16, 16:10   #3
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2018-03
Wiadomości: 2 521
Dot.: Czy typ cery może się od tak zmienić?

No te zmiany to przecież nie takie ot tak z dnia na dzień, raczej stabilnie coś się zmieniało na przestrzeni tygodni, miesięcy

Coś warto zmienić skoro kosmetyki nie trafiają w potrzeby, nie zawsze chodzi o większe ilości.

U mnie genialnym nawilżaczem jest glukonolakton czy ogólnie kwasy PHA, moja cera na tym lepiej idzie niż na kosmetykach z kwasem hialuronowym. Ale też z połączeniu z czymś kremowym, nie same płynne kwasy.

Też w ciągu dnia dokładam sobie kremu z filtrem przeciwsłonecznym, to też sposób na dołożenie nawilżenia.

A pory mi się zanieczyszczają nawet jak skóra jest w dobrym stanie jak na mnie i nie muszę stosować ciężkich rzeczy, więc kwas salicylowy jest u mnie na stałe. I jakoś tak z nim raźniej próbować zmian
d23e4c1348afa4365069847cb82dee166acf5cc3_62b641f267164 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-16 17:10:17


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:32.






© 2000 - 2025 Wizaz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jakiekolwiek aktywności, w szczególności: pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie, lub inne wykorzystywanie treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, w szczególności w celu ich eksploracji, zmierzającej do tworzenia, rozwoju, modyfikacji i szkolenia systemów uczenia maszynowego, algorytmów lub sztucznej inteligencji Obowiązek uzyskania wyraźnej i jednoznacznej zgody wymagany jest bez względu sposób pobierania, zwielokrotniania, przechowywania lub innego wykorzystywania treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, jak również bez względu na charakter tych treści, danych i informacji.

Powyższe nie dotyczy wyłącznie przypadków wykorzystywania treści, danych i informacji w celu umożliwienia i ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz umożliwienia pozycjonowania stron internetowych zawierających serwisy internetowe w ramach indeksowania wyników wyszukiwania wyszukiwarek internetowych

Więcej informacji znajdziesz tutaj.