|
Notka |
|
Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie. |
![]() |
|
Narzędzia |
![]() |
#1 |
Przyczajenie
|
włosy naturalnie kręcone
Witam. Mam 21 lat a moim "utrapieniem" są naturalnie krecone wlosy. Niby nic takiego, bo jak mowia moje kolezanki "pewnie kazda dziewczyna chcialaby miec takie fajne loczki". No pewnie i by chciala, ale na dluzsza mete to trudne do wytrzymania. Kiedy wieczorem myje glowe (nie lubie myc rano, bo wtedy musze uzywac suszarki co strasznie wysusza moje wlosy)koniecznie spinam je gumka, zeby rano moc je normalnie rozczesac. Kiedy natomiast schna same, ale z odrobina pianki lub zelu do wlosow, sa miekkie, dobrze sie ukladaja a loki staja sie niczym sprezynki. Wtedy naprawde jestem zadowolona z ich wygladu. Niestety, z powodu braku czasu, nie zawsze moge pozwolic sobie na to by wlosy schly w sposob naturalny, wiec zazwyczaj zaczesuje je mocno do tylu spinajac w kitke. Obecnie siegaja do "barkow", wiec nie sa dlugie. Poza tym wolno rosna. Nie wiem co mam zrobic, bo chcialabym, zeby byly dluzsze, np do ramion. Moze wtedy inaczej by sie ukladaly i nie byly takie "sianowate". W takim tepie moge jednak czekac jeszcze dlugo. Caly problem polega na tym, ze dopoki sa w miare krotkie, rosna szybko. Jednak gdy sa takiej dlugosci jak teraz wydaja sie wcale nie rosnac. Ku zdziwieniu mojej fryzjerki, ktora odwiedzam raczej rzadko (tylko na podciecie koncowek), konce wlosow nie rozdwajaja sie. Prosze o pomoc jak mozna sprawic, by moje wlosy rosly szybciej, bo nie pomaga ani szampon, ani odzywka, ani kuracja tabletkami SILICA. Z gory dziekuje za udzielone rady.
|
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
#2 |
Przyczajenie
|
Re: włosy naturalnie kręcone
No dobra. Skoro wszyscy tylko czytaja i nikt nic nie moze mi doradzic (moze trudno wyobrazic sobie te moje sprezynki) postanowilam dolaczyc swoje zdjecie. Bardzo licze na jakies porady. Znalazlam u was wiele fajnych fryzur, ale moje wloski sa zbyt krecone.
|
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
#3 |
Zakorzenienie
|
Re: włosy naturalnie kręcone
![]() masz miekkie , zdrowe, krecone włosy, tu niejedna dziewczyna by Ci pozazdrosciła! a Ty narzekasz? no niestety nie ma srodka na przyspieszenie wzrostu włosow, jak juz wielokrotnie pisałam, włosy rosna ok. 1- 1.5 cm. na miesiac. mozesz uzywac zeliku z woskiem i ladnie je wycieniowac aby zminic troche kształt lub wogóle zmienic fryzure na tej stroniesa fryzki moze cos wybierzesz pa!
__________________
gaga |
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
#4 |
Przyczajenie
|
Re: włosy naturalnie kręcone
Bardzo dziekuje za rade pani Grazyno. Obawiam sie jednak. ze moje wlosy po wycieniowaniu beda nieladnie odstawac i "puszyc sie". Kiedys juz chcialam je wycieniowac, ale moja fryzjerka powiedziala, ze bede wtedy wygladac jak miotla. Wybralam juz sobie kilka fryzurek, ale nie wiem czy beda mi pasowaly. Moze pani mi cos doradzi. Pozdrawiam serdecznie wszystkie wizazanki. Ta ostatnia pani ma ciemne wlosy, ale ladnie wystrzyzone. Ja mam w tej chwili ciemny blond i nie chcialabym drastycznie zmieniac koloru.
|
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
#5 |
Zakorzenienie
|
Re: włosy naturalnie kręcone
Wlasnie , kazda z tych fryzurek jest wycieniowana, i dlatego tak ładnie loczki sie ukladaja.kazda z nich jest inna, ale tak mloda osoba jak ,Ty moze nosic kazda z nich.
__________________
gaga |
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
#6 |
Przyczajenie
|
Re: włosy naturalnie kręcone
Dziekuje bardzo za wszystkie rady, jakich mi pani udzielila W najblizszym czsie pewnie wybiore sie do mojej fryzjerki i moze pomoze mi ona wybrac odpowiednia dla mnie fryzurke. Jak tylko sie na jakas zdecyduje i zastosuje to wysle swoje zdjecie, a pani fachowym okiem oceni slusznosc mojego wyboru. Serdecznie pozdrawiam.
|
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
#7 |
Przyczajenie
|
Re: włosy naturalnie kręcone
No tak, bylam wczoraj u fryzjera. Wprawdzie nie bylo mojej "ulubionej pani", ale jej pracownica powiedziala, ze w moim przypadku wycieniowanie jest bez sensu. Bede wtedy miala szope zamiast ladnych loczkow. No i co ja mam zrobic? Pojde dzis, bo ma byc moje fryzjerka i zobacze co ona powie.
|
![]() ![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
|



Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości) | |
|
|
Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:33.