Pisanie a mówienie... - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-11-20, 21:35   #1
Applepie
Raczkowanie
 
Avatar Applepie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 185

Pisanie a mówienie...


Mam problem, który dręczy mnie od zawsze i mam nadzieję, że mi jakoś pomożecie.
Otóż wiadomo, że większość ludzi czuje się swobodniej albo jeśli chodzi o pisanie, albo o mówienie. U mnie jednak ta różnica jest nienaturalnie duża - jestem beznadziejna w mówieniu, za to dobrze umiem wyrazić swoje myśli kiedy piszę. Mój mózg zdaje się pracować na dwa zupełnie różne sposoby - kiedy mówię, nie potrafię uporządkować swoich myśli, gubię się, zapominam co chciałam powiedzieć, koncentruję się na tym jak brzmię zamiast po prostu mówić.. z racji że głównie komunikuje się po angielsku martwię się swoim akcentem i wymową, mam jakąś blokadę, która nie pozwala mi swobodnie powiedzieć tego, co chcę... Mam wzrokową pamięć, więc jak piszę to mnóstwo rzeczy mi przychodzi do głowy, a gdy rozmawiam, mam wielkie trudności z podtrzymaniem kowersacji. I jeszcze zawsze mówię za szybko, moje myśli zdają się wyprzedzać moje słowa i nie potrafię ich ze sobą zrównać.

Myślałam, że to się zmieni, gdy po prostu będę ćwiczyć, i rozmawiać jak najwięcej się da... Ale nie wydaje mi się, że to by wystarczyło. Chyba to wszystko leży w tym, jak mój mózg pracuje, chciałabym jakoś zrównać ze sobą sposób w jaki myślę, kiedy piszę, i kiedy mówię. Naprawdę mi to przeszkadza i nieumiejętność komunikowania się werbalnie jest jedną z rzeczy, których najbardziej w sobie nie lubię. Myślałam o tym, żeby zobaczyć jakiegoś specjalistę...logopedę? Czy on się takim czymś zajmuje? A może są jakieś ćwiczenia, które by mi pomogły?
Applepie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 17:00   #2
Applepie
Raczkowanie
 
Avatar Applepie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 185
Dot.: Pisanie a mówienie...

up! pomóżcie
Applepie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-11-23, 19:03   #3
martynabcm
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 250
Dot.: Pisanie a mówienie...

Też bym chciała wiedzieć... Mam podobny problem ... Gdy mam coś do załatwienia w urzędach , w ogóle z obcą mi osobą - wszystko zapominam , jąkam się , bardzo cicho mówię , słowa są niewyraźne

To wynika z nieśmiałości ,ale nie wiem jak ją wyleczyć ...
martynabcm jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:24.






© 2000 - 2025 Wizaz.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Jakiekolwiek aktywności, w szczególności: pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie, lub inne wykorzystywanie treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, w szczególności w celu ich eksploracji, zmierzającej do tworzenia, rozwoju, modyfikacji i szkolenia systemów uczenia maszynowego, algorytmów lub sztucznej inteligencji Obowiązek uzyskania wyraźnej i jednoznacznej zgody wymagany jest bez względu sposób pobierania, zwielokrotniania, przechowywania lub innego wykorzystywania treści, danych lub informacji dostępnych w ramach niniejszego serwisu oraz wszystkich jego podstron, jak również bez względu na charakter tych treści, danych i informacji.

Powyższe nie dotyczy wyłącznie przypadków wykorzystywania treści, danych i informacji w celu umożliwienia i ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz umożliwienia pozycjonowania stron internetowych zawierających serwisy internetowe w ramach indeksowania wyników wyszukiwania wyszukiwarek internetowych

Więcej informacji znajdziesz tutaj.