Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2015-06-07, 14:00   #1
Merry2014
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 293

Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?


Od prawie dwóch lat najmuję pokój jednoosobowy w mieszkaniu trzypokojowym. Dotychczas nic mnie na poważniej nie wnerwiało, ale ostatnio, tzn. od pół roku w największym pokoju z współlokatorką mieszka jej przyjaciółka, która nigdzie nie pracuję i tak sobie za darmo mieszka. Opłaty w dalszym ciągu są na trzy osoby (prad, gaz, woda, internet). Przyjaciólka ta częto zapomina gasić światło w łazience, w ubikacji, w kuchni święci nawet jak jest jasno. Cały dzień siedzi, ogląda TV lub przed kompem, nigdzie nie wychodzi (tylko do spożywczaka po drugiej stronie ulicy). Jak przychodzi współlokatorka to gotują (nieraz spaliły obiad w piekarniku), palą nie na balkonie a w pokoju, potem otwierają drzwi i w całum mieszkaniu czuć, puszczają głośno muzykę, nierzadko do 23.00, rzadko kiedy sprzątają. Za prąd płaciłyśmy 25 zł co miesiąc, teraz mamy płacić prawie 2x tyle.
Ja wypowiedziałam się właścicielce, jestem do końca czerwca. We środę idę jej zapłacić. Bedzie się pytać czemu rezygnuję z mieszkania. Będzie chciała żeby szukać kogoś na to miejsce.
I co teraz: mam jej zmyślić czemu rezygnuję czy podać prawdziwy powód? Co mam mówic potencjalnym lokatorom, że tylko 3 osoby mieszkają, jak mieszkają 4 a płaci się jak 3? Olać to bo i tak się wyprowadzam, niech następni coś robią. Tej drugiej współlokatorce to nie przeszkadza, że tamta nie płaci, nie wiem czemu. Jej i tak czesto nie ma na mieszkaniu. Co robić?
Merry2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 14:03   #2
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4 727
Dot.: Powiedzieć waścicielce mieszkania o oszustwie?

Cytat:
Napisane przez Merry2014 Pokaż wiadomość
Od prawie dwóch lat najmuję pokój jednoosobowy w mieszkaniu trzypokojowym. Dotychczas nic mnie na poważniej nie wnerwiało, ale ostatnio, tzn. od pół roku w największym pokoju z współlokatorką mieszka jej przyjaciółka, która nigdzie nie pracuję i tak sobie za darmo mieszka. Opłaty w dalszym ciągu są na trzy osoby (prad, gaz, woda, internet). Przyjaciólka ta częto zapomina gasić światło w łazience, w ubikacji, w kuchni święci nawet jak jest jasno. Cały dzień siedzi, ogląda TV lub przed kompem, nigdzie nie wychodzi (tylko do spożywczaka po drugiej stronie ulicy). Jak przychodzi współlokatorka to gotują (nieraz spaliły obiad w piekarniku), palą nie na balkonie a w pokoju, potem otwierają drzwi i w całum mieszkaniu czuć, puszczają głośno muzykę, nierzadko do 23.00, rzadko kiedy sprzątają. Za prąd płaciłyśmy 25 zł co miesiąc, teraz mamy płacić prawie 2x tyle.
Ja wypowiedziałam się właścicielce, jestem do końca czerwca. We środę idę jej zapłacić. Bedzie się pytać czemu rezygnuję z mieszkania. Będzie chciała żeby szukać kogoś na to miejsce.
I co teraz: mam jej zmyślić czemu rezygnuję czy podać prawdziwy powód? Co mam mówic potencjalnym lokatorom, że tylko 3 osoby mieszkają, jak mieszkają 4 a płaci się jak 3? Olać to bo i tak się wyprowadzam, niech następni coś robią. Tej drugiej współlokatorce to nie przeszkadza, że tamta nie płaci, nie wiem czemu. Jej i tak czesto nie ma na mieszkaniu. Co robić?
Ja bym powiedziała prawdę.

Swoją drogą, strasznie tolerancyjna jesteś, że przez pół roku sponsorowałaś komuś media.
c640cdfa886255292692728c9c3f51a456c1754b_657ce90228a24 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 14:06   #3
daydreaming_
Zakorzenienie
 
Avatar daydreaming_
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 4 808
Dot.: Powiedzieć waścicielce mieszkania o oszustwie?

Od pół roku płacicie za jakąś obcą dziewczynę? Co na to za trzecia dziewczyna?
Zgłosiłabym to od razu właścicielce. Przy spotkaniu powiedz jej o całej sytuacji, niech to jakoś rozwiąże. Przyjdą następne osoby i to one dalej będą sponsorować księżniczkę.
__________________
beauty begins the moment you decide to be yourself

daydreaming_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 14:07   #4
aer
O RLY?
 
Avatar aer
 
Zarejestrowany: 2013-09
Lokalizacja: Silesia/Varsovia
Wiadomości: 10 173
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

powiedzialabym.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=gX6bDyRSLPI


Living zagranico juz 30 months. I zapomniec polski language
aer jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 14:55   #5
Mitsukki
Naczelny Hipster
 
Avatar Mitsukki
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 9 341
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

Już dawno bym powiedziała, nie ogarniam, że przez pół roku sponsorujecie obcą laskę
__________________


Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Jestem dzieckiem chaosu, tylko chaotyczne działania mają u mnie prawo bytu i nie przyprawiają mnie o zniechęcenie, poczucie bycia niewolnikiem, marazm i łzy w oczach.
Mitsukki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 15:27   #6
Leseratte93
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 1 484
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

Ja bym powiedziała. Inna sprawa, gdyby rzeczywiście dokładała się do rachunków, ale jeżeli tego nie robi, to sorry, ale nie utrzymywałabym czyjejś koleżaneczki za swoją kasę.
Leseratte93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 15:34   #7
Merry2014
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 293
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

Ta trzecia to toleruję. Ja z początku myślałam, że ona to tymczasowo tu mieszka. Mieszkania już szukałam w kwietniu, ale bałam się, bo miałam umowę o Pracę do konca czerwca. Teraz wiem, że mi przedłużają, więc szukam innego lokum. No głupia byłam, że wcześniej nie reagowałam.
Merry2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-06-07, 16:21   #8
chwast
Zakorzenienie
 
Avatar chwast
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 24 374
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

Powiedziałabym i to juz dawno


Wysłano przez tapatalk
chwast jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 16:35   #9
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

dawno temu bym już powiedziała. nawet jeśli kobieta nie zapyta, dlaczego rezygnujesz.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 17:07   #10
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

A jaki sens jest mówić teraz? Powiedziałabym od początku, sorry ale właścicielki tu nikt nie oszukuje tylko współlokatorki dają z siebie robić frajerki sponsorujac kogoś. Mi by było nawet wstyd się przyznać właścicielce, że nic z tym nie zrobiłam tak długo. Na Twoje miejsce przyjdzie pewnie ktoś, kto się po prostu zna na matematyce i nie będzie potrzebował takiego info ostrzegawczego.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 17:24   #11
cud nie kobieta
Ante Pante
 
Avatar cud nie kobieta
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 2 198
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

Nie ogarniam.
Po pierwsze, powiedziałabym już daaaawno temu. Po drugie, to nie ja bym teraz szukała mieszkania.
__________________
chill
cud nie kobieta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-07, 17:27   #12
Niebieskooka arystokratka
Marszałkini II RP
 
Avatar Niebieskooka arystokratka
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 547
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

Powiedziałabym już wcześniej. Rezygnujesz z mieszkania przez tę dziewczynę? To przecież ona powinna wylecieć.
Niebieskooka arystokratka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 18:09   #13
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

powiedzieć oczywiście. i następnym razem szybciej reagować.
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 19:56   #14
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

ja bym jednak wpierw zwróciła uwagę tej kolezance u której ta dziewczyna mieszka
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 19:58   #15
Veredise
Zakorzenienie
 
Avatar Veredise
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 493
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

Cytat:
Napisane przez mineralka bez gazu Pokaż wiadomość
sorry ale właścicielki tu nikt nie oszukuje
Jak nie, jak tak Jak podpisujesz umowę najmu z 3 osobami, to chcesz, żeby w mieszkaniu mieszkały 4? Albo 5? A jak 10? Po to z trzema podpisujesz, żeby 3 mieszkały.
__________________
- Ah elle aime bien ça les stratagemes!
- Oui...
- En fait, elle est un peu lache. Je crois que c'est pour ça que j'ai du mal a saisir son regard.




Veredise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-07, 21:05   #16
201605300922
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 6 282
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

Cytat:
Napisane przez Veredise Pokaż wiadomość
Jak nie, jak tak Jak podpisujesz umowę najmu z 3 osobami, to chcesz, żeby w mieszkaniu mieszkały 4? Albo 5? A jak 10? Po to z trzema podpisujesz, żeby 3 mieszkały.
No dokładnie... Co z tego, że ,,hajs się zgadza" - sama eksploatacja mieszkania jest inna w cztery osoby, niż we trzy, sprzęty i inne. Już pomijając fakt, że chciałabym wiedzieć, kto mieszka w MOIM mieszkaniu, które wynajmuję.
201605300922 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 10:04   #17
Kolor Bzu
Zakorzenienie
 
Avatar Kolor Bzu
 
Zarejestrowany: 2011-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 023
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

Pytanie czy właścicielce w ogóle to przeszkadza, że w mieszkaniu jest więcej osób.
Bo są tacy, którym by to przeszkadzało, a są tacy, którym to zupełnie obojętne, dopóki w mieszkaniu nic nie jest popsute i zgadza się kasa.
__________________
Mój telefon zna inne wyrazy i inną ortografię. Bardzo za niego przepraszam.
Kolor Bzu jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 10:20   #18
annic
Wtajemniczenie
 
Avatar annic
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 089
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

Jak zapyta to bym powiedziała prawdę i tyle. To już jej sprawa czy się przejmie czy oleje sprawę, w końcu to czy coś z tym zrobi nie będzie ciebie dotyczyć, a babka przynajmniej będzie wiedziała co się dzieje i że takie numery mogą odstraszać potencjalnych lokatorów.
annic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-08, 17:09   #19
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

Przede wszystkim nie płaciłabym większych rachunków wiedząc, że jest to zasługa dodatkowej osoby w domu, która mieszka ot tak i nie płaci. Zgłoś i to koniecznie.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-06-08, 18:37   #20
201607050913
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-11
Wiadomości: 2 561
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

Cytat:
Napisane przez Nadis Pokaż wiadomość
No dokładnie... Co z tego, że ,,hajs się zgadza" - sama eksploatacja mieszkania jest inna w cztery osoby, niż we trzy, sprzęty i inne. Już pomijając fakt, że chciałabym wiedzieć, kto mieszka w MOIM mieszkaniu, które wynajmuję.
No dobrze, to w takim razie autorka również w tym oszustwie brała udział, niestety.
201607050913 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 08:07   #21
Michalina83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 5 690
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

A może koleżanka która u was mieszka się dokłada tylko, że ty ani druga lokatorka nic o tym nie wiecie, bo dokłada się tej koleżance z którą mieszka. Ja bym raczej nie była taka koleżeńska żeby tak zupełnie za darmo ktoś przez tak długi czas mieszkał u mnie w pokoju na mój koszt (bo jakby nie było to tamta też płaci tą 1/3 czyli tez ją sponsoruje). Chyba że tamta jest bardzo naiwna.

Też bym była za tym żeby powiedzieć właścicielowi.
Michalina83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-09, 12:58   #22
Kfiatuszek1987
Rozeznanie
 
Avatar Kfiatuszek1987
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 818
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

Nie wiem czy to będzie właściciela bardzo obchodziło, jemu pewnie zależy żeby kasę za wynajem dostać i żeby rachunki były opłacone a czy płaci je jedna osoba czy 5 to dla właściciela pewnie bez różnicy. To jak się rozliczacie za media wydaje mi się że to Wasza wewnątrzmieszkaniowa sprawa dlatego na pewno uprzedziłabym nową lokatorkę jak wygląda podział opłat - żeby wiedziała jakie są koszty mieszkania. Jeśli ktoś przystanie na to żeby płacić za media za dodatkowa osobę - ok tej osoby sprawa.
__________________
"Możesz mnie okraść, zagłodzić, zbić a nawet zabić, ale mnie nie zanudzaj"
Kfiatuszek1987 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 09:08   #23
gersimii
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2014-11
Wiadomości: 58
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

Cytat:
Napisane przez Kfiatuszek1987 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to będzie właściciela bardzo obchodziło, jemu pewnie zależy żeby kasę za wynajem dostać i żeby rachunki były opłacone a czy płaci je jedna osoba czy 5 to dla właściciela pewnie bez różnicy. To jak się rozliczacie za media wydaje mi się że to Wasza wewnątrzmieszkaniowa sprawa dlatego na pewno uprzedziłabym nową lokatorkę jak wygląda podział opłat - żeby wiedziała jakie są koszty mieszkania. Jeśli ktoś przystanie na to żeby płacić za media za dodatkowa osobę - ok tej osoby sprawa.
Kumpel wyjechał na kilka miesięcy i znajomy chciał się wprowadzić do mieszkania pod jego nieobecność, ale właścicielka kategorycznie odmówiła, wiec to nie do końca tak, że właściciel ma w nosie kto mieszka w jego mieszkaniu
gersimii jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 09:16   #24
najgalina79
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 13
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

Ja bym już dawno pogadała ze współlokatorami, czemu płatność jest na 3, a nie na 4 osoby. Jeśli chce sobie przetrzymywać przyjaciółeczkę w mieszkaniu za darmo, to niech sama płaci więcej, jak za dwoje. Skoro ma takie dobre serce. Nie wiem czemu dotychczas nikt z Was nie zareagował.
najgalina79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 12:29   #25
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

Cytat:
Napisane przez Kfiatuszek1987 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to będzie właściciela bardzo obchodziło, jemu pewnie zależy żeby kasę za wynajem dostać i żeby rachunki były opłacone a czy płaci je jedna osoba czy 5 to dla właściciela pewnie bez różnicy. To jak się rozliczacie za media wydaje mi się że to Wasza wewnątrzmieszkaniowa sprawa dlatego na pewno uprzedziłabym nową lokatorkę jak wygląda podział opłat - żeby wiedziała jakie są koszty mieszkania. Jeśli ktoś przystanie na to żeby płacić za media za dodatkowa osobę - ok tej osoby sprawa.
prawdopodobnie gdyby właściciele chcieli, żeby w mieszkaniu było więcej osób to by wynajęli kolejnej miejsce w pokoju. stratni są średnio 400zł/miesiąc.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 12:43   #26
charsi
Zadomowienie
 
Avatar charsi
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 1 508
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

Cytat:
Napisane przez Kfiatuszek1987 Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to będzie właściciela bardzo obchodziło, jemu pewnie zależy żeby kasę za wynajem dostać i żeby rachunki były opłacone a czy płaci je jedna osoba czy 5 to dla właściciela pewnie bez różnicy.
może niech najpierw właściciel o tym zadecyduje

to jest januszowanie level 1000
__________________
Cytat:
Wydawało nam się, że mamy wielkie problemy. Skąd mieliśmy wiedzieć, że jesteśmy szczęśliwi?
charsi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-06-10, 21:09   #27
Merry2014
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 293
Dot.: Powiedzieć właścicielce mieszkania o oszustwie?

sprawa już załatwiona
Merry2014 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-06-10 22:09:37


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:50.